Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) inf3rno válasza Dorian (#6950) üzenetére


inf3rno
nagyúr

En az ilyet purhabbal szoktam kinyomni. Van olyan fa, amit mar 10 eve purhaboztam. Olyan ez, mint embereknel a protezis. Annyira nem tesz jot neki, de legalabb helyettesiti a kerget, mar amennyire lehet.

Buliban hasznos! =]

(#6952) Barret001 válasza Dorian (#6950) üzenetére


Barret001
addikt

Én drasztikusabban oldom meg.Alul kifaragom v-alakban,hogy ki follyon a víz.Ez fontos,mert így nem rohad tovább.

(#6953) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Tavaly ültettem. Szilva,barack
Mi a baja, és mit kellene vennem?
[kép] [kép] [kép]
Társasházi születésű vagyok. :U
koszi a segítséget!

(#6954) lemmy71 válasza fesii (#6953) üzenetére


lemmy71
őstag

A barackon levéllyukacsosodás látható, azt Topas 100 EC -vel kell kezelni, két kezelés 8 - 10 nap elteltével. A szilván szerintem a levéltetű miatt olyan a levél, arra én Karate Zeon -t fújnék, szintén kétszeri kezelés mint a baracknál. A két szer keverhető egymással, így egyszerre lehet kezelni a fákat. Az ampullák tartalmát 8 - 10 liter vízzel kell keverni, mivel az a mennyiség arra a két fára sok, így a maradékot lehet, rózsákra örökzöldekre és más fák bokrokra fújni ;)

(#6955) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv. Vettem a ház és a beton járda közötti résben növő gyom irtására. Két hete 2* egymás után egy napon belül lepermeteztem a gazt. Köszönik szépen azóta is szépen nőnek. Mi a megoldás azon kívül, hogy a kukába dobom?

BENEFON DELTA--------N8

(#6956) justmemory válasza bringasisti (#6955) üzenetére


justmemory
senior tag

Kb. 10 nap, mire hat és elszárítja. Kb. 6-7 nap itán fogsz változást látni (megkókadnak).

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6957) bringasisti


bringasisti
őstag

Most két hét telt el, akkor permetezek mégegyszer és várok.

BENEFON DELTA--------N8

(#6958) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Só + ecet még

(#6959) bringasisti válasza Szilágyi84 (#6958) üzenetére


bringasisti
őstag

Az tényleg nem jutott eszembe

BENEFON DELTA--------N8

(#6960) Dorian


Dorian
félisten

Megjelentek nálam földibolhák vagy mik (kis fekete tojás alakú pattogó izék). Tegnap lefújtam őket Lamdex Extrával, úgy néztem meg is döglöttek. De ma megint előkerült egy csomó, gondoltam megküldöm őket felszívódóval, Mospilan van itthon, viszont:
Amit érinthet a permet: málna: már leérett; uborka, cukkini, paprika, paradicsom: 3 ill. 7 nap a várakozási idő, ez mindegyiknél megoldható, de túlnyomó részt egyelőre (mert már mennek át az uborkára paprikára) a karalábén vannak, azt kéne kifejezetten telibe fújnom, erre viszont az adatlap nem mond semmit. Mi ilyenkor teendő?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6961) Barret001 válasza Dorian (#6960) üzenetére


Barret001
addikt

Húnnyuk be a szemünket,és úgy falatozzunk.

(#6962) Flowtation válasza bringasisti (#6955) üzenetére


Flowtation
őstag

ez az egyik legjobb gyomirtó. Ezek a zöld felületen keresztül szívódnak fel és a gyökércsúcsokat blokkolják, magyarán nem fog tudni vizet (sem egyebet) a gyom. Idő kell neki, viszont jobb mint azok a fajta gyomirtók amik csak perzselésre vannak, azaz csak a zöld részt pusztítják el, a gyökérzet attól megmarad. Kis türelem még. Mennyire hígítottad fel?

#6960Dorian
Arra nem igazán jó. Ha tudsz, akkor inkább actara 25wg-t vegyél. Annak is 7 nap a várakozási idő. [link]

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#6963) Brandynew


Brandynew
őstag

Van, akinek a füve most is teljesen zöld, öntözőrendszer nélkül?

(#6964) OPiiPO válasza Brandynew (#6963) üzenetére


OPiiPO
addikt

Öntözőrendszer nélkül az azt jelenti hogy teljesen öntözés nélkül vagy automata rendszer nélkül? Teljesen öntözés nélkül ilyet nem fogsz találni, ennyire aszályos időkben.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6965) Rive válasza Brandynew (#6963) üzenetére


Rive
veterán

persze :U :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6966) Dorian válasza Brandynew (#6963) üzenetére


Dorian
félisten

Van olyan ami zöld, de azt sosem öntözöm, és a gyerekek elől gondosan el van rakva :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6967) OPiiPO válasza Dorian (#6966) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6968) vendingo válasza Brandynew (#6963) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem ilyen a füvem. Reggel éri nap, onnantól végig árnyékban van. Amúgy a kert többi része meg full gaz, parlagfű, vadkender. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6969) Brandynew válasza OPiiPO (#6964) üzenetére


Brandynew
őstag

Kézi öntözés van, igyekszem majdnem mindennap megöntözni, de több a száraz, sárgás rész, mint a zöld. Ami elszaradtnak tunik, az osszel kizoldul vagy annak annyi, es max. a gyokerrol jon uj?

(#6970) justmemory válasza Brandynew (#6963) üzenetére


justmemory
senior tag

Nekünk a kert nagy része nem vetett fű, hanem van benne vetés is, meg tarack, meg elvadult fűféle, útifű, pitypang, stb. De muszáj öntözzem. Van olyan rész, ahol nincs lerakva még a szórófej, ott konkrétan látszik a határvonal, annyira nem nő rendesen onnantól a fű. Kint az utcán kb. hasonló "társulás" van, azt nem öntözzük, ki is van égve.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6971) vendingo válasza justmemory (#6970) üzenetére


vendingo
veterán

Nem csak a szárazság árt a fűnek, hanem a zéró páratartalom, extrém UV sugárzás. Nem győzöm (reggel este)vízzel permetezni a növényeimet. A tó melletti pálma is szenved a magas uv miatt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6972) justmemory válasza vendingo (#6971) üzenetére


justmemory
senior tag

Igen, ezek mind ártanak, sajnos a magas UV hatását én is látom néhány növényen. De van, ami bírja; úgy dísznövény, mint veteményes/haszonnövény. Reggelre nálunk visszahül annyira, hogy harmatos a fű, de ez önmagában kevés sajnos. A sok növény meglétével próbáljuk a mikroklímát jó irányba alakítani.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6973) Rive válasza vendingo (#6971) üzenetére


Rive
veterán

Meg: a szél a meleg mellé :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6974) Dorian


Dorian
félisten

Én igyekszem a szükséges és elégséges szintre csökkenteni a fű locsolását. Ezért vannak területek, ahol a locsoló kevesebb vizet ad, pl. a sugár fele és negyede közti terület ahol nincs átfedés, vagy a rotáció legszéle. Itt száraz és nem nő 4 centinél nagyobbra. Most agyalok hogyan fedem le ezeket. A kerítés mentén levendulát ültetek, van egy sáv ahová térkövet rakok, így a teraszról ősszel-télen is dzsuva nélkül át lehet menni a fűszeres kiskerthez (ez amúgy más miatt is gyakran taposott sáv) és van egy 1x1,30-as folt, ahová kéne vmi lapos (h az öntöző átlocsoljon felette), nyírható területfedő növény ami bírja a napot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6975) Barret001


Barret001
addikt

Én nem locsolok,mert nincs mivel.A fű szalmasárgára van kiégve.Ahol nem lett levágva,ott némileg szebb.

(#6976) vendingo válasza justmemory (#6972) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam a telken a semmi közepén minden zöld, a városban a kertünkben minden döglődikk, pedig naponta öntözünk. Trópusi növények van hogy napi 2x is kapnak vizet, de az UV kicsinálja őket. Tegnap a páratartalom mérő nem tudott értéket mutatni a nagy forróságban. Reggel este spricnizek, mást nem tudok tenni. Az olajfa bírja egyedül, az egy kevés vízzel beéri, reggeltől estig süti a nap.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6977) velizare válasza Brandynew (#6963) üzenetére


velizare
nagyúr

igen. de fél méteres.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6978) simico


simico
aktív tag

Nálam ahol reggeltől estig folyamatosan, árnyék nélkül süti a nap, ott teljesen kiégett a fű a locsolás ellenére is (bár pont a legnagyobb forróságban szart be a szivattyú és napokig nem volt locsolás, valószínűleg az is hozzájárult ehhez). Ahol többnyire árnyékban van, ott szép zöld, a köztes területeken meg nem vészes, de kezd elgazosodni is. Cseresznyefa is megszenvedte az idei nyarat, elszáradtak a levelei és nagy részét le is dobta.

(#6979) Brandynew


Brandynew
őstag

Jó, akkor nem csak nálam van ez. Tavaly egész évben, nyár közepén is teljesen zöld volt, durva, hogy mennyivel nagyobb most a szárazság és az UV.

(#6980) Barret001 válasza Brandynew (#6979) üzenetére


Barret001
addikt

Alfőld bizonyos részein az évi csapadék mennyiség 10%-a esett idén...Ez katasztrófa.

(#6981) Dorian válasza Barret001 (#6980) üzenetére


Dorian
félisten

Az Alföld már félsivatag, és nem lesz jobb a jövőben. Amit lehet csatornázni kell, meg a hirtelen esők, áradások vizét nem kivezetni, hanem tárolni. Ill. a növénytermesztésnek át kell állnia kevésbé vízigényes növényekre a jelenlegiekről. Ez van, mi csináltuk, mi is esszük meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6982) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Legutóbb azt hallottam hogy augusztus elején lesz csak magyar dinnye
ez igaz ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6983) Rive válasza DonThomasino (#6982) üzenetére


Rive
veterán

Lesz magyar dinnye?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6985) justmemory válasza vendingo (#6976) üzenetére


justmemory
senior tag

Ismerősöm a veteményesének nagy része fölé raschel hálót húzott ki (több száz m²), mert neki ezekből valamennyi bevétele is van, illetve maguknak megtermel, amit lehet. Enélkül megégne sok minden. Nekünk egyelőre bírják (Alföld déli része); a kukorica, paradicsom most rengeteg van. Szerencsére a növényeink bírják még; én 2 naponta adok nekik bő vizet (szórófej megy 30 percet), a díszkertben ami olyan, annak naponta.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6986) Szevam válasza Dorian (#6981) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

40 mag kukoricámból kikelt 8 abból pedig egyen van egyetlen cső :O . Azt szívvel lélekkel (és vízzel) locsolom (heti 2x jutok csak ki hozzájuk :U ).

Új cikk: Év növénytermelője: közel járunk az elsivatagosodáshoz :(

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6987) justmemory válasza Szevam (#6986) üzenetére


justmemory
senior tag

Korábban írtam, hogy érdemes fóliával takarni a talajt. Én kilyukasztottam és oda ültettem; a kelési arány nagyon magas; mostanra rengeteget tudunk szedni, a növények is szép nagyok, zömében 180+. De van második vetés is, az nincs takarva, max mulcsova, de gazos jelenleg, ugyanakkor szépen nőnek. Lehet vetőmag/fajtafügő is ez :F

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6988) Dorian


Dorian
félisten

Nálam a veteményes kelet-délkeleti tájolású. Így nincs ilyen para, cserében a paradicsom még csak most kezdett néhol érni, a paprika meg még az érettől sehol nincs. Uborka van dögivel, a karalábéval sincs gond.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6989) Szevam válasza justmemory (#6987) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Idén nincs sok időm rá, remélem jövőre már többet tudok foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6990) Barret001 válasza Dorian (#6988) üzenetére


Barret001
addikt

Paradicsom nálam is most fog beindulni.A pár tő paprikámról már lejött kettő érett.Karalábé akkora,mint a dió...Uborkám 1 tő van,már 2 cm-es monstrumok vannak rajta :) Annyi termény lesz,amennyit locsolni tudok...Néhány tő.

(#6991) vendingo válasza Barret001 (#6990) üzenetére


vendingo
veterán

Én napi szinten szedem a cukkinit, már egy rokonnak, szomszédnak se kell. Uborka most indult be, de 2 naponta tudom majd azt is szedni. Görögdinnye már tojás nagyságú, sárgadinnye már szép nagy pomelo méretű. Paradicsom annyi van, hogy már a földre is jut belőle, a parikát is csipegetem hetek óta, citrom is terem, virágzik megállás nélkül. Nálam nem rossz az idei szezon.
Tegnap rendeltem kaviár citromot, most ez az új agymenésem a banán mellett. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6992) dkaro


dkaro
őstag

Van még valaki akinél nem pirosodik a paradicsom? Van egy csomó de mind zöld és nem úgy néz ki mint ami szinesedni akarna. :D

(#6993) Dorian válasza dkaro (#6992) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem egyetlen tő van aminek az alján már pirosak. Az, amit a legtöbb napot kapja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6994) Barret001 válasza vendingo (#6991) üzenetére


Barret001
addikt

Ügyes! :) Irígylem a földedet.

(#6995) body007 válasza dkaro (#6992) üzenetére


body007
addikt

Én már ettem pár szemet a sajátomból :P
Igaz azt a tövet palántaként vettem mert olyan magom nem volt (ökörszív)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6996) Dorian


Dorian
félisten

Megint támadnak a kis genyó földibolhák (?) Kis fekete tojás alakú pattogó izék. Tényleg nem jó rá a Mospilan, vagy most ha beleharapnak a növényeimbe, akkor szépen megdöglenek?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6997) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Aki használ agroszövetet kertben veteményesben , hogyan szokás lefedni mondjuk tavasszal kiültetésnél ,hogy a szél ne vigye el ? Kb 40 m2 lenne,de ilyen 1,6 széles csíkok kaphatóak vagy lehet van szélesebb is majd nézelődök még. Azt körbe kövezni vagy földdel még a szélét esetleg ?.

[ Szerkesztve ]

(#6998) Prémvadász válasza Szilágyi84 (#6997) üzenetére


Prémvadász
tag

[link] Én ilyesmit használok.

Nem bűn a lustaság.

(#6999) Szilágyi84 válasza Prémvadász (#6998) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Amúgy a fólia mennyit bír kb 2-3 évet vagy télire érdemes felszedni ?

(#7000) Dorian válasza Szilágyi84 (#6999) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem kb. örök élet. A vágott széleit visszahajtva rögzíteni kell, különben egy idő után felbomlik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.