Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) lemmy71 válasza Intruder2k5 (#6350) üzenetére


lemmy71
őstag

Bőven elég lesz neked, amúgy azok a Quantum motorok eléggé tartósak.
Én egy Szentkirályi kapát nyúzok 3,5 lovas briggs motorral több mint húsz éve, cirka 800m körüli földet művelek vele.

(#6352) Intruder2k5 válasza lemmy71 (#6351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi! Azért az a 20 év nem semmi... :R

Közben találtam másikat is, és ez jobbnak tűnik: HECHT 785 - Benzinmotoros kapálógép

196 cm3, 5.6 LE, a kapáló szélessége 30, 50, és 85 cm lehet, és 53 kilót nyom. A Hecht márkával ugyan nincs személyes tapasztalatom, de a láncfűrész topikban eléggé szokták ajánlani, és ez most ingyenes szállítással 160 000 Ft, miközben az árukereső legolcsóbb ára 189 000 Ft. Szerintem inkább ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6353) lemmy71 válasza Intruder2k5 (#6352) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem tudom, nem ismerem a HECT -t.
Az biztos hogy a briggs motor egyszerű mint a faék, nem hiába az amerikaiaknak találták ki :D ha van benne olaj akkor örök élet meg egy nap ;)

(#6354) Intruder2k5 válasza lemmy71 (#6353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Berendeltem, meglátjuk. Szerdára írták a szállítást, bár ez még csak az automatikus válasz volt, de ha addig megérkezik, akkor mához egy hétre tesztelem, és majd megírom milyen. Számomra ez volt az ismertebb márka, nagy bolt és szervizhálózat, illetve árukeresőn is jóval több volt a vélemény erről, ezért inkább ezt választottam.

(#6355) vendingo


vendingo
veterán

Elvileg a héten összeáll a kerítésem. Ötletek kellenének, hogy mit ültessek, amivel még időben vagyok. A lényeg, hogy olyan növények kellenének, amiknek a termése nem rohad meg pár nap alatt, ha nem szedem le (mint pl. eper, málna)
Konténeres fák, elvileg egész évben ültethetőek, lesz alma, körte, dió, gránátalma, füge, banán. Barack, meggy is jó lenne, de ez kevésbé áll el, kényesebb az időben való leszedésre. Konyhakerti növények vannak itthon a háznál, a telken lesz dinnye, cukkini.
Egyéb ötlet, hogy miket lenne érdemes még, ami eláll? Szeretnék egy sor szőlőt, de ezt csak kora tavasszal tudom telepíteni. Szerintetek, ha kiások öreg termő tövet, akkor az költöztethető?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6356) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[kép]

Üdv! Tényleg le kell törni a kis "magot" ami a szirmok körül van?
Most dobták el a szirmokat.

Ezek egyébként minden fajta gondozás nélkül nőnek ki évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#6357) justmemory válasza inf3rno (#6347) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

Persze, ilyen most a szőlő. Rendbe kell majd még tenni, de azt futtatás közben szoktam (levelek letördelése, fölösleges hajtások levágása). A metszést még ki kell tapasztalnom, hogy úgy hozzon hajtásokat, hogy minél kevesebb legyen a fölösleg :B

Ezek pedig az ágyások: eper, paradicsom, kukorica/főző-sütő tök, illetve a borsó egy sora fűnyesedékkel mulcsolva. Ez utóbbi ágyást még rendbe kell tenni, megy majd bele bokorbab, cukkini is. Ezek mögött van a málna és a szőlő.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6358) justmemory válasza vendingo (#6355) üzenetére


justmemory
senior tag

Dísznek szeretnéd, vagy termő/haszonnövényt? Futtatni, vagy önálló legyen?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6359) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hol találok olyan összefoglalót, hogy melyik növénnyel mit kell csinálni? Mikor kell permetezni és mivel?
Konkrétan: dió, kajszi, meggy, körte, szőlő, ribizli, málna. Utolsó 3 friss ültetés.
Tavaly a lemosó permeten, metszése kívül semmit nem csináltam velük. A meggy az jól termett, kajszin ami nem fagyott le az egészséges volt. Körte belülről barnul minden évben, 2db volt ehető. Szőlő még kicsi, 1m alattj mind. Diót a diófúró légy tizedelte. A diófa alatt viszont füvesítettünk, felástuk, így talán kevesebb dög lesz idén.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6360) Dorian


Dorian
félisten

Milyen kártevővel állok szemben?
Csomó fiatal málna-hajtás elgyengülve konyul le, vagy tőből leválik, azoknál több esetben némi habszerű vmi is van a tövénél.
Ill. találtam az egyik helyen egy ilyen halom petét.
Csiga lesz a bűnös? Bár abból egyet sem találtam, csak ezeket a nyomokat.
Mit lehet tenni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6361) lev258 válasza Dorian (#6360) üzenetére


lev258
veterán

Azt hiszem nem tévedek, ha azt mondom: csiga nem okoz ilyet.
Még nem láttam ilyen lekonyulást málnánál, külföldi oldalon egy rovart említenek hasonló tünet esetén, ami a szárba petézik. De ennek valamilyen sérüléses nyoma van a száron, nem sokkal a lekonyulási pont alatt (valahol ott kellene keresni, ahol a legfelső levél látszik, a még egyenes szakaszon). A fotódon ilyet nem látok, de azért nézd meg közelebbről.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6362) Dorian


Dorian
félisten

Közben valaki hernyót tippelt, persze ez is csak tipp.
Sztem ma lenyírom a málna alatt a füvet aztán megküldöm mospilannal, meg akkor már topassal is, mert az a sötét nedves zug a málna alatt amolyan gombanevelde is lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6363) inf3rno válasza justmemory (#6357) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A szőlőnél én ennél elengednék felfelé egy vastagabb ágat, aztán csinálnék egy ágszintet a tetején egyet meg a közepén, amiről elmegy jobbra és balra is vastag ág, az azokról lejövő kisebbeket meg minden tavasszal visszametszeném 2-4 rügyre és ritkítanám, ha nagyon sűrűn van, és hagynám, hogy minden évben azokról hozza a friss hajtásokat. Így nagyjából lefedhető az egész felület, és viszonylag jó a termés. De igazából még ezeregy módja van a teljes felület lefedésének, ha hálón fut, nem két dróton és nem is muszáj teljesen lefedni, ha nem törekedsz a maximumra. Lehetne egyébként dönteni is, akkor még több nap érné, csak hát egyenesen szokás beütni az oszlopokat, hogy el lehessen menni a sorok között.

Én most egész mással próbálkozom. Megnézem mi az a minimum, amivel teremnek a dolgok, és csak annyit csinálok. Nincs túl sok időm kertészkedni, megbízni sem akarok senkit vele, és parlagon sem akarom hagyni. Azért van most ez a gazba vetés. Ha ezzel nem megy, akkor jön a gazok leirtása és a mélymulcs. Azzal állítólag nem kell annyit gazolni és öntözni. Fáknál, bokroknál is csak a minimális metszésre törekszem, lehetőség szerint nullára. Öntözésnél meg mindenképp automata rendszer lesz, mert kizárt, hogy én minden nap kannával vagy slaggal járkáljak egy ekkora területen. Egy másik ok, hogy talán ha nem bolygatom annyit a beállt egyensúlyt, akkor esetleg kevésbé terjednek a betegségek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6364) inf3rno válasza Victoryus (#6359) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha csak a körtével és a dióval volt gond, akkor azokat kell permetezni arra, ami a gondot okozza.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6365) inf3rno válasza Dorian (#6360) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ilyen lekonyulást akkor látok, ha túlöntözök valamit, és berohad a föld alatta. Szóval valszeg a gyökere ment tönkre. Nem biztos, hogy a pete, amit találtál kapcsolatban van ezzel. Csiga ilyet nem csinál.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6366) noorbertt válasza vendingo (#6208) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Ez alapján mit mondanál?

Bocs a minőségért a szaros iPhone13 nem makrozik , csak a pro :N

[ Szerkesztve ]

(#6367) lemmy71 válasza Victoryus (#6359) üzenetére


lemmy71
őstag

Olvass vissza, szinte mindegyiket kitárgyaltuk hogy mikor mivel érdemes permetezni ;)

(#6368) vendingo válasza noorbertt (#6366) üzenetére


vendingo
veterán

Formica sp. szerintem. Totálisan ártalmatlan, nem csíp, rovarokkal táplálkoznak, nem nevelnek tetvet sem, jó nagy kolóniában élnek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6369) Dorian válasza inf3rno (#6365) üzenetére


Dorian
félisten

Azt hiszem, ez lesz a helyzet. Ugyan nem öntöztem, de utóbbi időben volt pár nagy eső, ezen a részen pedig a málnasor alatt a talaj erősen lejt a szomszéd beton kerítésalapja felé, ami meg nem engedi tovább a vizet.
Alátámasztja, hogy ezen a részen rendes (vagyis kalapos) gombák is megjelentek.
Akkor a mospilant hagyom, de gombásodás ellen lehet, h megfújom a sor alját.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6370) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Kezd tetvesedni pár növény, mospilant érdemes még keverni valamivel?
Pl bordói lé? Tudom hogy az gombára van, de nem tudom megelőzésre jó e.

(#6371) lemmy71 válasza mauimagic (#6370) üzenetére


lemmy71
őstag

Bordóilét ne keverj hozzá, azt esetleg tisztán a tujákra ciprusokra érdemes fújni év közben. Gyümölcsre, rózsára ilyenkor a Mospilan mellé Topas 100 EC vagy Score 250 EC -t keverj.
A kajszikat a jövő hét folyamán nekem is kezelni kell, mospilan és topas 100 ec kombinációval.

(#6372) ftc


ftc
nagyúr

Csalánt mivel lehet kiirtani? Tudom sok mindenre jó, de nekem csak gondot okoz...

(#6373) Rive válasza ftc (#6372) üzenetére


Rive
veterán

Kapával :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6374) justmemory válasza inf3rno (#6363) üzenetére


justmemory
senior tag

Igen, jövőre pont így akarom metszeni; most túl rövidre sikerült, így besűrűsödik... de mindig tanul az ember :B

Én már túl vagyok a kísérletezésen, nincs erre már időm... A család elvárja már az eredményességet :DDD Amivel kísérletezünk, az a bevált dolgok mellett pluszban valami. Pl. palántázom a tököt, sárgadinnyét.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6375) mauimagic válasza lemmy71 (#6371) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Köszi!

Dithane van itthon, az is jó lehet, vagy mindenképp topas?

[ Szerkesztve ]

(#6376) vendingo válasza ftc (#6372) üzenetére


vendingo
veterán

Ha gyakran vágod, kapálod, akkor feladja a harcot.
Azonnali végleges hatást pedig glialkával.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6377) inf3rno válasza justmemory (#6374) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja mi is így csináljuk. Van egy terület, amit hagyományosan művelünk, és van ez, ami évek óta parlagon van, ezen kísérletezek most. Metszéssel is elindultam a netes oktató videok alapján meg az alapján, amit rutinos ismerősök mondtak katasztrófális eredménnyel annak idején, aztán úgy mostanra érett be, hogy a fákat hogy érdemes. A szőlő valamiért ment már az elejétől, de azt sokkal régebb óta csinálom, meg nem annyira bonyolult. Egy idő után az ember látja, hogy mennyire sűrűn jó hagyni. Tavaly rogyásig voltak, de eléggé időjárás függő. Van olyan év, hogy alig teremnek. Leginkább a betegségek tesznek be nekik, de a családban elvárják, hogy ne permetezzek csak bio dolgokkal, úgyhogy egyelőre így marad. Illóolajokkal kísérletezek. Vannak tanulmányok nagy gyümölcsösökön, hogy jók, de sokszor kell permetezni velük, és nagyon drágák. Talán majd eljutok addig, hogy saját illóolajat használjak erre a célra vagy saját kivonatot, pl kakukkfűből, és akkor ezt sem kell megvenni.

Buliban hasznos! =]

(#6378) ftc válasza vendingo (#6376) üzenetére


ftc
nagyúr

Végleges hatás érdekel... Kapálás után én inkább úgy vettem észre szaporodik :(( Igaz van több féle is... Akkor megnézem, hogy mi van itthon s lefújom...

(#6379) lemmy71 válasza mauimagic (#6375) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen jó a Dithane, az egy széles spektrumú szer, csak azért nem azt írtam mert decembertől betiltotta az eu a forgalmazást. Nekem is van még majd egy kilónyi belőle, de van topas -om is és inkább azt használom el most és egy két kajszimon barnás levélfoltosságot vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#6380) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Nem tudtok valahol akciót akkus fűnyíróra?
A lehető legkisebb méretű kellene 45 nm a vágányok felület.
Jah, és egyáltalán melyik ajanlott, amely szépen vág?
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6381) Brandynew válasza HUTCHDB (#6380) üzenetére


Brandynew
őstag

Hecht 5025 - akkumulátor és töltő nélkül 39 990 Ft-ért látom legolcsóbban.
Hecht 5034 - ez a nagyobb testvére, szintén akku és töltő nélkül 57 989 Ft.

Az akksit+töltőt meg kell hozzá még vegyed, de az jó más Hecht gépekbe is.

A Hecht nagyon jó, nekem is az van, a tesztek 1-3. helyén szinte mindig szerepel egy Hecht fűnyíró.

(#6382) HUTCHDB válasza Brandynew (#6381) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6383) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok! Segítsetek kicsit!
Azt tapasztaltam, hogy a gyümölcsfák levelei sárgászöld a megszokott méregzöldhöz képest.
Egy jó 10-15 évvel ezelőtt mikor kipusztultak a gyümölcsfák, akkor elkezdtük fokozatosan vissza telepíteni. Az az 1-2 fa ami már most elérte a 8-10 éves kort, s tavaly még szép zöld levelekkel büszkélkedhettek, idén sárgásabb/kisebb leveleket hajtott ki. Némely fiatalabb fánál is ezt tapasztalom.
Korábban már jártam itt a fórumban, és említettem, hogy nagyon rossz minőségű szerintem a föld... Elképzelhezető hogy a rossz föld miatt van ez?
Illetve lehet ezzel valamit tenni, hogy ne pusztuljanak el a fák 1-2 éven belül?

(#6384) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#6382) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Még az Einhell-t találom olcsóbb árfekvésben.
Az milyen minőség?

Nekem eddig "kábeles" gépeim voltak a Bosch Rotak és a Gardena újabb modelle. Mindkettő gyönyörűen vágott, szép volt a vágás után a fű.
Nagyon régen meg egy kis Al-Ko volt az nem vágott szépen.

Igazábol olyan akkust keresnék, amely tényleg minőségi vágást biztosít, és ha lehet akkor (mint a Bosch Rotak) a falak közeli részeket is elég jól vágja, (a kerekek elhelyezkedése beljebb van, mint a kés) ne kelljen állandóan ollózni a széleket.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6385) Brandynew válasza HUTCHDB (#6384) üzenetére


Brandynew
őstag

A szomszédnak van egy bedugós Einhellje, van benne kraft, de baromi hangos. Persze ez nyilván nem mérvadó, konkrét modelltől függ.

A vágás minősége szerintem főként attól függ, hogy milyen gyakran élezed a pengéjét, én kb. 10 vágásonként szoktam.

Bosch Rotakom is volt, jó az a kis terelője oldalt, de nekem gyors egymásutánban kétszer is tönkrement, nem tudom, a tiéd hogy bírja/bírta.

(#6386) inf3rno válasza bacsis (#6383) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nitrogén hiánytól szoktak besárgulni a levelek. De gondolom lehet még másfajta hiánybetegség is, mert úgy logikus, hogy gyakorlatilag bármi, ami a klorofill előállításához szükséges. Ahogy nézem a molekuláját magnézium van a közepén, úgyhogy magnézium hiány is. Plusz lehetnek metalloenzimek, amik részt vesznek a legyártásában, de annak már sok idő lenne utánajárni.

Még írják kalcium és bór hiányt is. [link] Próbálj ki először egy nitrogénes műtrágyát az egyik fán. Ha az visszazöldül, akkor az lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6387) HUTCHDB válasza Brandynew (#6385) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Bosch Rotak nálam is tonkrement. Kettőt is vettem, mindkettőnél a műanyag csapágyház a hőtől meglágyult, megszűnt a központi futása a motornak, majd ebből adódóan megszorult, és leégett.

Én azt tapasztaltam, hogy a szép vágási felület azért nem csak kés kérdése.
Szerintem a ház kialakítása és a kerekek elhelyezése is fontos.

Kicsi a kert, a fűvesített is, így fontos, hogy szép legyen, így lehet nem sajnálnék többet fizetni egy jobb minőségű gépért.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6388) bacsis válasza inf3rno (#6386) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi, szóval ettől a cucctól elvileg vissza is kellene zöldülnie? HA esetleg lefotózom a cseresznyefát konkrétan, akkor az segíthet kép alapján kicsit jobban beazonosítani a problémát?

(#6389) Szilágyi84 válasza inf3rno (#6386) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Én még azzal kiegészíteném ,hogy szerintem ha valóban csak a földdel lenne gond akkor már előbb is jelenkezett volna a probléma nem így 10 évesen. Viszont sajnos azt veszem észre amerre járok ,hogy tényleg ilyen rövid életűek a mostani fák ,más is ezért panaszkodik ,bár biztos nem mindegy honnan vásárolt ,de az se garancia rá.

[ Szerkesztve ]

(#6390) bacsis válasza Szilágyi84 (#6389) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hááát.. van olyan fa ami 3 évesen elkezdte :U
Nem lehetséges hogy az egyik fa előbb, a másik fa később érte el a föld azon részét, (a gyökér) ami nem jó neki?!

(#6391) inf3rno válasza Szilágyi84 (#6389) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze lehet, hogy más gond is van. Lehet talajvizsgálatot kérni, nem annyira nagyon drága, de nem tudom most pontosan mennyibe kerül meg hogy mit vizsgálnak. Van ilyen mintavevő talajfúró jellegű készülék, amivel mintát lehet venni.

Nálunk a Bakonyban most a vízhiány a legnagyobb probléma. 3 méterrel feljebb szokott lenni a kutak szintje és olyan tavak, patakok vannak kiszáradva, amik ilyenkor teli szoktak lenni. Ahogy ezt leírtam elkezdett esni. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6392) Zolabol


Zolabol
tag

sziasztok.

Elérkezett a szőlő első permetezése. Kérdés, hogy mivel.
Jelenleg 4-5-6 leveles hajtások vannak, levelek fonákján és szárán látok kis átlátszó gömb alakú petéket. Feltételezem valami atka próbálkozik. Viszont atkából csak egy darabot találtam egyik levélen, nagyítóval. A levelek szépek, egészségesek.

Egy topas + Flumite 200 + nonit keveréke megfelelő lenne?
Illetve ezzel a keverékkel letolhatom a szilva, alma, cseresznye fáimat?
pár tőke szőlő van, illetve 4-5 kis fa, ezért szeretném egybe letolni, ha lehet.

köszi

(#6393) Szilágyi84 válasza bacsis (#6390) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Elképzelhető ez is . Nálam kb 1 m alatt mészkőves ,de ilyen jellegű gondom nincs ,van helyette más . Viszont ha mindegyik fa kezd ilyen lenni akkor valóban van gond. Termés van rajta szokott lenni rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#6394) lemmy71 válasza Zolabol (#6392) üzenetére


lemmy71
őstag

Szőlőben nem vagyok járatos, húszon pár éve foglalkoztam vele de nem igazán tudtam magam ráhangolni. Amit a szőlőre fújsz mehet más gyümölcsre is, kivéve ha valami magas réztartalmú szerrel dolgozol, mert pl. az őszibarackot könnyen megperzseli. Azok a szerek amiket használni akarsz nem károsít semmilyen növényt, ha van rózsád akkor arra is mehet :K

[ Szerkesztve ]

(#6395) bacsis válasza Szilágyi84 (#6393) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Tavaly még rendben volt a cseresznyefa ez a legidősebb, és igen, volt rajta a korábbi pár évben már... Idén is hozott termést... Nem tudom mi lesz belőle... A többi fa még kicsi azokon nem igazán volt még gyümölcs... Cserébe jó lassan fejlődtek...
Hát jó megpróbálok akkor ilyesmi műtrágyát azt hátha...

(#6396) body007 válasza HUTCHDB (#6387) üzenetére


body007
addikt

a műanyag csapágyház a hőtől meglágyult,
tipik olcsó gépek rákfenéje :K
Én egy makitát vettem nemrég - ha tudnak fasza szerszámgépeket gyártani egy fűnyíró csak nem okoz nekik gondot... :D
1,6 kW, 41 cm-t vág, bika "kis" gép - de kábeles így neked nem lesz jó - csak megemlítettem a márkát

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6397) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Akkus fűnyírót szeretnék venni, kb 250-300m2-t vágok vele, egyenes jo talajú terepen, és jó sűrű a füvem. Hetente 2x3x vágom. A max keret rá 160ezer forint.
Amit néztem először az a Stihl RMA 339 akkus gép akkuval és töltővel 154e Ft-ért. [link]
Vagy ami még játszik az a Makita DLM432PT2 akkus gép akksival és töltővel 148e Ft. [link]
Van valakinek tapasztalata az említett gépekkel, vagy tudtok ajánlani ezekre a paraméterekre valami bevált gépet? :)

(#6398) OPiiPO válasza szotyika77 (#6397) üzenetére


OPiiPO
addikt

Stihl-t nem ismerem, de nekem az egy db 5AH karcsúnak tűnik. A Makita 2 db 5AH-val is épp végigérek egy kicsivel nagyobb kerten, 2 éve használom megelégedéssel. Pont most tört el az első tengely (én hibámból befeszítettem egy gyökérnek :( ), 2 napon belül küldték az újat 3500Ft ( ! ) volt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6399) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot, Urak!

Steinhaus PRO-JP801 Kerti szivattyúról vélemény? (esővíz, öntözéshez, 1000nm alatti terület)

Vagy ha van jobb ötlet, max 25ezer Ft-ig.

Köszönettel: Viperator

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6400) Szevam válasza bacsis (#6388) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Komposztálni szoktál? Ha jól tudom feléd üledékes kőzet van és vannak szőlősök, gyümölcsösök így talán magnéziummal nem kellenne, hogy gond legyen (bár aztán ki tudja).

Nitrogén hiány esetében próbálj meg sok borsót és egyéb pillangós virágú növényt ültetni. Lucernát kerüld, mert az mindent visz.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.