Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) vendingo válasza Viperator (#6297) üzenetére


vendingo
veterán

Ez egy szegélynyíró, nem fűkasza. 1000nm után szétmegy a hátad meg a karod tőle, lassan fogsz haladni vele. Hevederes T kormányost keressél.
Legolcsóbb ajánlott: oleo mac sparta 250, bch400t.
Vagy használtan stihl, husqvarna, oleo.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6302) Viperator válasza vendingo (#6301) üzenetére


Viperator
őstag

Köszönöm! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6303) Zolabol válasza Viperator (#6302) üzenetére


Zolabol
tag

Ár / érték arányban az Oleo-Mac BCH400 T --vel jobban járnál szerintem.

(#6304) vendingo válasza Zolabol (#6303) üzenetére


vendingo
veterán

Csak zöld növényzethez a sparta jobb választás. Tartósabb, minőségibb, jobb felépítésű. Bch kínába készül (ettől még jó). Sparta minőségibb, bch erősebb.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6305) Zolabol válasza vendingo (#6304) üzenetére


Zolabol
tag

Honnan tudhatom mi hol készül, ha nincs kezemben a gép? Oleo-Mac MB 800-as permetezőmre nincs ráírva...

Épp ma vágtam 1500 nm-t, 1,1 LE-s géppel (Al-Ko), mit ne mondjak sok idő volt, pedig a fű térd középig ért max. Vegyesen szálas, normál stb...

Beszéltem egy kaszással, 1000 nm-t minden körülmények között levág 1-2 óra között ( fű méretétől függően) (igaz Stihl-Husqvarna felszereléssel.) Nekem 1,1 LE géppel 4-5 óra volt, pedig nem pihentem... csak tankolásig.

Következő vágásra kipróbálom az FS 240-et... Csinálok egy összefoglalót 1,1 LE vs 2,3 LE.

Ha bedöglik az 1,1 LE-s gép, akkor Oleo-Mac-et veszek, 550 master, csakis az 550 Master :)

(#6306) lemmy71 válasza Zolabol (#6305) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem FS120 van 1,8 LE -s cirka 15 éves, igénytelen elpusztíthatatlan egy jószág nem cserélném le egy mostani újra :N Csillagkést nem használok, csak négyszögletes aluszálas damilt.

(#6307) vendingo válasza Zolabol (#6305) üzenetére


vendingo
veterán

H sorozat (bcH, gsH) a kínai üzemekben készül.
AL-KO teljesítményét ne hasonlítsad egy márkás képéhez. Egy márkás 1 lovas géppel biztos vagyok benne, hogy gyorsabb lenne, mint az al ko-val.
Pár napja tettem fel képeket több éve elhanyagolt 550nm telkemről, amin 1-1.5 méteres száraz gaz volt. ~1-1.5 óra alatt vágtam le másfél tank benzinnel egy bch400-al. Most, hogy ki lett takarítva max fél óra lesz a vágása.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6308) Brandynew válasza Zolabol (#6305) üzenetére


Brandynew
őstag

A HECHT 1445 a kisebb fákat is kivágja, ráadásul elektromos.

(#6309) Toobee válasza lemmy71 (#6306) üzenetére


Toobee
veterán

Kipróbáltam két Oleo-Mac gépet is az adott területen, számomra a 730t is túl gyenge volt, ez 1,4 LE, igaz, azt nem tudom, hogy hány LE lakozik benne ténylegesen, apám szerintem újkora óta semmilyen karbantartás nem végzett rajta (13-15 év körül van), ráadásul idén én indítottam először és kb. 3-4 perces művelet volt, pedig ridegtartásban van üzemanyag oldalról is. Szóval a tartósságát számomra bebizonyította a márka.

Az Oleo-Mac BC 550 MASTER volt a kinézett modell, viszont nem akartam elkapkodni a dolgot, ez azt eredményezte, hogy 30.000 Ft-ot drágult, így már került képbe a Stihl is, hiszen ennyiért már egy FS260-at is vehettem volna.

Voltam két Stihl boltban is, beszélgettem vevőkkel, akik munkára használnak Stihleket. Egy koma, aki 6 fős brigádot vezet egyébként azt mondta, hogy a melósai a 490-et, 560-at imádják, ő maga pedig egy FS235-tel szeret legjobban dolgozni, mert az a modell még nagyon könnyű (6,8 kg), de már kellően erős (2,1 LE). Megnéztem ezen kívül a teljes Professional szériát, kivéve a 490-et és az 560-at, abból sajnos nem volt nekik. Engem már a 360 is megfogott, de 335e Ft és nincs hozzá damilfej és védő (19.180 Ft a kettő), így arra jutottam, hogy a most kifutó, akciósan kapható 490-et választom (pont annyiba kerül, mint a 461, de ahhoz sincs damilfej). Ez ugyan egy százassal hosszabb, mint a BC550, viszont ajándékba kaptam hozzá damilfejet és műanyag védőt, ráadásul maga az Oleo Mac forgalmazó és viszonteladói hálózat sem volt túl szimpatikus, ugyanis választ sem kaptam az e-mail-es érdeklődésemre.

Stihl ezt a hevedert adja hozzá.
Fejvédőből a G500 PC-re esett választásom, ez volt most akciós.
Olajból tudja valaki, hogy a HP, HP Super és HP Ultra között az áron kívül van-e különbség? Ezt írja a user manual:
If you mix the fuel yourself, use only
STIHL two-stroke engine oil or another
high-performance engine oil in
accordance with JASO FB, JASO FC,
JASO FD, ISO-L-EGB, ISO-L-EGC or
ISO-L-EGD.
STIHL specifies STIHL HP Ultra twostroke engine oil or an equivalent highperformance engine oil in order to maintain emission limits over the machine’s service life.
Viszont a JASO FB szabványt, azt tudja a sima HP is, HP Supert meg már írja a 4Mix motorokhoz is a nemzetközi Stihl oldal (a magyar nem ad erre infót).

Nagyon maximum 200e Ft-ot akartam rá szánni, plusz a kenőanyag, kanna, fejvédő, heveder, damil, de arra jutottam, hogy becsukom a szemem és rányomok a vásárlás gomba. Leosztottam fejben 20 évre az árát, így már emészthető. Remélem, tényleg bírni is fogja.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#6310) anonymus89 válasza anonymus89 (#6290) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor konkrétan szeretnék rákérdezni ez jó választás lehet-e?
2,5Ah-akkuval vagy inkább 4Ah-val?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6311) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy használt játszóhomokot (amibe belexartak a macskák) hol tudom leadni? Hulladékudvarba, mint sitt esetleg?

(#6312) Viperator válasza Gabesz87 (#6311) üzenetére


Viperator
őstag

Szerintem igen, "törmelék"-ként.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6313) Viperator


Viperator
őstag

Megfontolom a BCH400-as vételét.

Külön kérdésem lenne: akkus változatból van jó fűkasza? (mivel van nekem 2x 18V Makita akkum és töltő is.) Nincsenek durva gazok a telken.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6314) vendingo válasza Toobee (#6309) üzenetére


vendingo
veterán

Amúgy milyen jellegű kaszálásra fogod használni, hogy ilyen kaliberű gépeket nézegettél/vettél?
Én most próbálom rábeszélni magam egy láncfűrészre, pedig nincs szükségem rá. Évi max 1-2 alkalommal használnám. :)
Találtam egy frankó oleo mac fűrészt újonnan bőven bolti ár alatt. Ha nem jön be még használtan is elmenne ennyiért. Itt a helyi üzletben minden oleo gép 15-25 ezerrel olcsóbb mint a neten. Bch400t 94 ezer volt ajándék olajjal, árgépen meg 110 alatt nincsen+ posta.

anonymus: einhellnél akció van. Akkus gépekhez most ingyen jár az akku+töltő. Nézz körbe több helyen is .

Gabesz: én kiteríteném egy mező szélére. Senkinek nem ártasz vele.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6315) Viperator válasza Viperator (#6313) üzenetére


Viperator
őstag

Makita DUR365UZ-ről lenne szó. kát db akkuval megy.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6316) Toobee válasza vendingo (#6314) üzenetére


Toobee
veterán

A napokban raktam be képet a vetésről, ezen a területen használom majd elsősorban (1837 m2), őskáosz ott, ahol nincs szántva, mindenféle burjánzott növények, fás szárral is. De elképzelhető, hogy szülőkhöz is el kell majd vele menni (2x2000 m2).

https://barbieripnk.hu/

(#6317) anonymus89 válasza vendingo (#6314) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a válaszod igen láttam de jó választás lehet?
Mennyi üzemidővel kell számolni nagyjából?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6318) vendingo válasza Toobee (#6316) üzenetére


vendingo
veterán

Bajod nem lesz belőle, hogy jobb gépet vettél, biztos tartós lesz. A hám az nagyon jó.
Ha durva a gaz, sok a cserje, akkor egy mulcskést vegyél hozzá. Azzal kb mindent bedarálsz apró darabokra.
Kávécserjéket nem tervezel? :DDD
Az enyém 10+ éves, de nem terem.

anonymus: fogalmam sincs mit bírhat ebbe a gépbe az akku. Neked kell tudni, hogy milyen, mekkora felhasználásra kell. Ha gyakran, vagy sokat használnád, akkor nagyobb akkut vedd, ha csak ritkán keveset, akkor elég lehet a kisebb is. Én az ingyenessel venném, aztán ha kevés, akkor vennék még hozzá tartalékba.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6319) Toobee válasza vendingo (#6318) üzenetére


Toobee
veterán

Volt egy, de folyton betegeskedett, aztán új erőre kapott, ez ment vagy 2 évig, aztán elhalt szegény. Úgyhogy nem kísérletezem vele. Egyébként is 1800 méter felett teremnek az igazán finom fajták.

Kést adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#6320) Viperator válasza vendingo (#6307) üzenetére


Viperator
őstag

H betűjelre utalva: link

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6321) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én ma vettem két vaníliavirágot. Nem is tudtam, hogy létezik ilyen, nagyon tetszik. :-)

Buliban hasznos! =]

(#6322) Szilágyi84 válasza inf3rno (#6321) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Érdekes főleg , hogy lila amikor valamilyen sárgásra gondolna az ember.
Én meg ilyen orgonát láttam mint még soha ,bár az is lehet hogy nem orgona pedig nagyon olyan és azok mellett volt

(#6323) inf3rno válasza Szilágyi84 (#6322) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ez nem vanília, hanem vaníliavirág. Két külön faj. Azt hiszem a vanília az fa vagy talán kúszó növény, passz. Ez is trópusi, üvegház kell majd neki, és az illata vaníliás. Megenni nem tanácsos, mert mérgező. Elvileg az illékony komponensekkel nincs baj, úgyhogy majd ha lesz laborom hozzá, akkor megpróbálom kivonni és bevizsgálni, hogy mi van benne.

Pedig orgonának tűnik, de igazán a levele alapján tudnám eldönteni. Szép!

Keresztkérdés, szerintetek az otelló szőlőre rá lehet oltani muskotályosat? Telepítettem most 10 otelló tövet a másik kertbe, mert az elsőnél házépítés lesz, és valószínűleg elvesznek. Még a muskotályos szőlő, ami erre a sorsra jut, azt is szeretném átoltani.

Azt hiszem a rózsáimat is átviszem majd. Elkezdtem még a már befotózott nagy cseresznyéket is gyökereztetni vízben, hátha megered. Azokat még dédapám ültette. Meg a több évtizedes barackom is menni fog, azt is gyökereztetem most. Igazán a barack érdekes nekem, mert az teljesen aklimatizálódott, a legtöbb sárgabarack itt 5-10 éven belül kiveszik, ez meg már 30 éve vagy régebb óta itt van.

Van gyászhírem is, úgy néz ki, hogy az utolsó gumó is elveszett a kedvenc íriszemből, amit dédanyámtól örököltem. Hiába próbáltam tovább szaporítani, valami apró kukacok felzabálták az összeset. Azért még körülnézek, hátha valamelyik kertben maradt belőle. Ez a fajta, Iris Germanica, valszeg még a svábok hozták be 300 éve, nekem pótolhatatlan. Ha tudok is szerezni, akkor sem lesz már ugyanaz...

Buliban hasznos! =]

(#6324) Szilágyi84 válasza inf3rno (#6323) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Én is nagy aggódalomban vagyok mivel a kedvenc angyal trombita harangvirág fám nem akar megindulni kihajtani pedig már vannak olyan melegek , hogy ideje lett volna már ,hogy megtörténjen ,több mint 10 éves és nagyon hiányozna ,mert rengeteg nagy 20 cm-es illatos virágai szoktak lenni amik estére finom vanília illatúak.

[ Szerkesztve ]

(#6325) Szilágyi84 válasza Szilágyi84 (#6324) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ezt egy idős nénitől kaptam akinek a fia hozta külföldről Ausztriából ,ha jól rémlik. Itthon kereskedésben csak alacsony kis növésűt láttam . A szívvirágom is oda lett amit tavaly az Obiból vettem ,de a Fitolandos Mocsári hibiszkusz is pedig bevittem nem fagytak meg és azok se akarnak kihajtani. Szóval kezdem unni az ilyen egy nyári életű virágokat amiket lehet kertészetekben kapni sajnos nem sokat bírnak .

[ Szerkesztve ]

(#6326) inf3rno válasza Szilágyi84 (#6324) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon szép ez is! :-)

A mályva nálunk áttelel, bár igazán az alföldi körülmények között érzi jól magát. Sajnos ez van, hogy van, ami nem jön össze, vagy elveszik. Egyik ismerősnek van tanyája, most vele tervezünk ilyen fajta mentő programot, körülbelül olyan, mint a backup számítógépeknél, hogy a ritkaságokat szaporítjuk, és odaadjuk egymásnak, hogy legyen tartalék, ha az egyik helyről esetleg eltűnnének valami miatt.

Buliban hasznos! =]

(#6327) Dorian


Dorian
félisten

Pár kép:
A fügefám most. Lassan ki kéne építeni az oszlop- és gerenda-rendszert amire ráfuttatom a házfal mentén.

Ez pedig egy gyom, ami nagyon megtetszett és átülettem megfelelő helyre. Vki meg tudja mondani mi ez?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6328) Brandynew válasza Dorian (#6327) üzenetére


Brandynew
őstag

Hogy tervezed ráfuttatni? Ilyet en meg nem hallottam, hogy valamire felfuttatjak a fugefat, de adj ötletet 🙂

(#6329) Dorian válasza Brandynew (#6328) üzenetére


Dorian
félisten

Kordonozásnak hívják. Körtefánál szoktak főleg ilyesmit csinálni. A lombozatot 2 dimenziósra alakítják, egy épület fala elé szerelt vízszintes és függőleges tartókra vezetik és rögzítik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6330) vendingo


vendingo
veterán

Kerítést kellene csinálnom, mert addig semmire nem tudom használni a kertet, mert mindent lezabálnak a vadak.
Kerestem a neten használt oszlopokat, vadhálót, de sehol semmi. Gondoltam újonnan se lehet nagyon drága, hiszen csak 14 méter kell. 65 ezerre jött volna ki új cuccokból a kerítés+ munka. Ennyit nekem nem ér az egész kert. Van valami tippetek, hogy hol, mit, honnan kéne néznem/vennem, esetleg egyéb barkács megoldások?
Azért durva, hogy 3500-3800 egy akácoszlop, vadháló meg csak 50 méteres kiszerelésben van mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6331) inf3rno válasza vendingo (#6330) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekünk sikerült vadhálót szerezni, és vörös fenyőből csináltuk. Csak 10 méter, de így is 40 körül volt. Ezek az árak. Kértünk árajánlatot a teljes kertre is, ami olyan 200 méter körül van, az 1 misi lett volna majdnem. :S Lehet később meglépjük, vagy megveszem az anyagot és meg csinálom szép lassan magamnak. Egyelőre most a házra jobban kell a pénz.

Ettől függetlenül próbálkozok kukoricával, tökkel, babbal az elkerítetlen részen. Kíváncsi vagyok, hogy a magas fű mennyire nyomja el ezeket. Ha így is teremnek valamit, akkor nem foglalkozok a feltörésével.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6332) vendingo válasza inf3rno (#6331) üzenetére


vendingo
veterán

Miután elküldtem a hozzászólásom, rákerestem megint az oszlopokra, és találtam egy eladót, aki 4 perccel korábban tett fel eladásra oszlopokat. :) 1000/db

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6333) inf3rno válasza vendingo (#6332) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Így kell ezt csinálni. :D

Buliban hasznos! =]

(#6334) Brandynew válasza Dorian (#6329) üzenetére


Brandynew
őstag

Ó, ilyet láttam már :) Csak esztétikai jelentősége van?

(#6335) body007 válasza Dorian (#6329) üzenetére


body007
addikt

Ez de f@sza, tetszik :K

Nekem a császárfáim kezdtek levelesedni, nagyon cukik a kis levelek - kis selymesek :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6336) Dorian válasza Brandynew (#6334) üzenetére


Dorian
félisten

Annyira nem vagyok képben, de úgy rémlik a terméshozam is nagyobb így.
Körténél kifejezetten ezért javasolják, hogy súlyokkal / kötéllel hajlítsák lefelé az ágait. Körtefáim még fiatalok, vékony ágaik vannak, de lehet idén már ezt ideje megtenni, mielőtt nem hajlanak már megfelelően.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6337) Szilágyi84 válasza Dorian (#6336) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Én már láttam almákat is így kialakítva .

(#6338) Rive válasza Dorian (#6327) üzenetére


Rive
veterán

Talán atracél, de ez csak kép és keresés alapján, nem ismerem és nem merem rámondani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6339) Dorian válasza Rive (#6338) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm, tutira ez lesz!
Azért is nagyon köszi, mert már egyéb kertész- és más fórumokon is kérdeztem és kb ahány válsz annyi féle. Ez nem pedig nem volt köztük, viszont egyértelműen ilyen a növény.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6340) Rive válasza Dorian (#6339) üzenetére


Rive
veterán

Az alsó, bokros része az, ami elbizonytalanít.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6341) lemmy71 válasza Dorian (#6329) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálunk annak idején a 70 -es években hasonlóan voltak a körték lugasban, persze nem egy fal mellett hanem a kertben szabadban. 4 sor volt soronként 10 - 10 fával természetesen porzó párokkal. Könnyebb a kezelésük, szebb és egészségesebb gyümölcsöket hoztak. Persze egy ilyen lugas kialakításához kell némi tapasztalat, türelem és rengeteg gondoskodás.
A kertszomszédban egy öreg méhész lakot, cirka 20 kaptárral. Minden tavasszal gyönyörűen dongták a méhek a fákat, sokszor át is kellett hívni a méhészt mert volt hogy a királynő is átjött az egész családdal :D Mellékesen megjegyezve akkor is permetezett apám, ráadásul sokkal keményebb szerekkel de a méheknek sosem volt tőle bajuk ;)

(#6342) Barret001 válasza Brandynew (#6334) üzenetére


Barret001
addikt

Vízszint közeli ágak jobban berakódnak virágrüggyel.Szóval gyakorlati értéke is van.

(#6343) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én most kipróbálom, hogy mi van, ha gazba vetek. Csináltam fészkeket olyan fél méterre egymástól, kb. 10 szem bab-kukorica, 1-2 szem tök, 5 centi mélyre, olyan 20 fészek.
Ezen a részen kaszálni sem tervezek. Az érdekel, hogy vajon ezek a növények el tudják e nyomni a gazt és teremnek e. Tulképp már az is érdekes, hogy ilyen körülmények között egyáltalán kihajtanak e. A tök bolti mag, a kukorica is bolti csávázott, a bab az itthoni kezeletlen.

A másik projektnél olyan 1 hete raktam ki paprika magot magaságyásba, csak úgy lenyomtam a földbe. Ez is kezeletlen mag, fogalmam sincs már, hogy milyen paprikáról gyűjtöttem. Talán kápia vagy hegyeserős lehet.
Kíváncsi vagyok, hogy van e elég idő ahhoz, hogy teremjen, vagy muszáj palántázni.
Innen lopták el tavaly a chilit, úgyhogy most sokat nem költöttem ezekre a magaságyásokra. Bekamerázni túl sok pénz lenne, bár lehet, hogy meglépem, aztán később áttelepítem a kamerát máshova, ha lement ez a szezon. Kíváncsi vagyok, hogy ki van ennyire mélyen, hogy más kertjéből lopja a paprikát. A környék azért nem ennyire lepukkant, ez nagyon extrém.

A tavaly május végén ültetett fák közül a 2 szilva kivételével mindegyik megeredt. Azokon már akkor látszott, hogy végük. Azt hiszem 1-2 volt, aminek a felső része elszáradt, de oltás felett újra kihajtott. Úgyhogy lehet akár nyáron is fát ültetni, ha jó kertészetből jön, és hetekig öntözve van, főleg az aszályos időben.
A nagy részét megmetszették az őzek. Most nem nyúlok hozzá, tulképp amíg nem kezd fa formája lenni, addig úgy döntöttem nem bántom, még a rügyeket sem szedem le alulról. Talán így gyorsabban nő, ha nem csesztetem állandóan.

Raktam még otelló szőlőt 10 tövet a kerítéshez, és tervezek egy szőlő lugast vegyesen ilyenből és oltott szőlőből, oda most 7 otelló ment egyelőre.
De még nincs meg a váz, amire felfuttatom majd. Még azt is el kell döntenem, hogy fém vagy fa lesz, illetve a technológiát is, hogy csavarozom, hegesztem, stb. kell e beton alul, ilyenek. Még olyat is láttam, hogy műanyag csőből csinálták.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6344) justmemory válasza inf3rno (#6343) üzenetére


justmemory
senior tag

Kíváncsi leszek az eredményre...

Amit ìg előre gondolnék, hogy ha már kinőtt a gaz, akkor megnehezítik a kelést, növekedést. Mivel a termeszteni kívánt növénynek versenyeznie is kell, lehet, hogy későn fog termeni és esetleg kicsit, vagy nem is fog.
A paprika is érdekes lesz :)

A szőlő nekem úgy van, hogy oszlopok közé maradék ponthegesztett kerítést tettem, azon megy. Már most látszanak a fürtök :)

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6345) vendingo válasza inf3rno (#6343) üzenetére


vendingo
veterán

Én vetés előtt lenyomtam volna glialkával a területet, de minimum kaszáltam volna.
Tolvajok ellen meg vegyél vadkamerát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6346) Barret001 válasza inf3rno (#6343) üzenetére


Barret001
addikt

Fél millió alatt is lehet lugast csinálni.Ha nem a szomszédpukkasztás a cél.akkor ingyen is.

(#6347) inf3rno válasza justmemory (#6344) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, nálunk is vannak pici fürtök. Vízben volt, amit lemetszettem talán egy teljes hónapig is. Elvileg akkor kell elültetni, ha már látszanak a rügyek. Érdekes, hogy a fáknál nincs nagy sikerem, a bokroknál meg szinte mindig sikerül a gyökereztetés. Most hallottam olyan módszerről, hogy be kell kötözni a fa ágát, és nedvesen tartani, és akkor meggyökeresedik azon a részen, aztán elég csak utána levágni.

Biztos, hogy versenyezniük kell a gazokkal, azért próbálkozok olyan növénnyel, amit nehéz elnyomni. A tökféléknél van nagy reményem, talán a kukorica is menni fog, a bab valószínűleg nem megy majd anélkül, hogy lenne ott valami, amire felfuthat, de majd kiderül. Ha bármelyik terem, akkor jövőre csak olyat ültetek ugyanígy. Ha nem, akkor szerzek szalma bálát vagy fa aprítékot, aztán marad a gazok leirtása és a mulcsolás. Az jóval melósabb.

Tudnál lőni képet a szőlőről?

Buliban hasznos! =]

(#6348) vendingo válasza inf3rno (#6347) üzenetére


vendingo
veterán

Fügénél szoktam így. Egy 2 cm-es részen szikével lemetszem körbe a kérget, megszórom finoman fahéjjal a gombák ellen, majd egy zacskót húzok rá, amibe földet teszek. Ezt a kis csomagot injekciós fecskendővel szoktam nedvesen tartani. Ezzel a módszerrel nagy ágakat is meglehet gyökereztetni, tavasztól nyár végéig alkalmazható. Kell pár hónap mire megindul a gyökeresedés. Az így kapott kis fák 1-2 éven belül már teremnek.
A kép bal alján látható a módszer.
Sajna jobb képet nem találtam.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6349) inf3rno válasza vendingo (#6348) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Igen, erről a módszerről van szó.

Buliban hasznos! =]

(#6350) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv Mindenkinek!

Gondolkodom egy kapálógépen... A művelt terület nem sok, első körben 4-500 nm lesz, esetleg később bővülhet 1000 nm köré, de ettől több nem lesz. Árban lélektani határnak a 150-160 ezres sávot lőttem be, de szeretném ha relatíve erősebb gép lenne, hogy ne akadjon el az első fűcsomóba, az se baj ha van némi tömege is mellé, hogy ne kelljen ketten állni rajta munka közben, és legalább 60-70 cm szélességet meg tudjon forgatni egyszerre.

Ezt néztem ki: Agrimotor Quantum 725 rotációs kapa

Esetleg valakinek tapasztalata vele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.