Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) dkaro válasza Chris0321 (#6900) üzenetére


dkaro
őstag

Dettó ugyan az volt nálam. Az utolsó tavaly tavasszal kezdett el sárgulni, nyárra teljesen szétrohadt. Most tavasszal, olyan egyszerűen szedtem ki a főldből, hogy kb nekidőltem és kiesett pedig egy 4 méteres tuja volt.

(#6902) Chris0321 válasza dkaro (#6901) üzenetére


Chris0321
addikt

Ez nem jó hír, remélem nem járok majd így. Te mennyit locsoltad a fád?

(#6903) dkaro válasza Chris0321 (#6902) üzenetére


dkaro
őstag

Nyáron hetente 2-3szor de nem hinném hogy ez a gond, mert akkor a mellette lévő is pusztult volna szerintem.

(#6904) Chris0321 válasza dkaro (#6903) üzenetére


Chris0321
addikt

Én azt olvastam, hogy hetente egyszer kétszer kell meglocsolni, de akkor nagyon. Akár 50 liter vízzel is. Ezért érdeklődöm, hogy neked mi a tapasztalatod és milyen mennyiségű vizet kapott amelyik tönkrement.

(#6905) Rive


Rive
veterán

Én meg azt hallottam, hogy a tujának kevés szimplán a locsolás: akármennyit is locsolhatod, ha nincs elég pára akkor kidöglik => extrém időben akár naponta kellhet neki pára (pára vagy zuhany). Ilyenkor viszont extrém fogékony lesz a gombákra, amire külön oda kell figyelni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6906) inf3rno válasza Chris0321 (#6904) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk úgy van, hogy a ház árnyékolja az egyik részét a sövénytujának, és ahol árnyékban van néhány extra órát, ott megmaradt, mindenhol máshol kidöglött vagy dögledezik. Nem tudom, hogy a túl sok fény vagy a vízhiány e az oka, vagy a kettő együtt...

Buliban hasznos! =]

(#6907) Chris0321 válasza Rive (#6905) üzenetére


Chris0321
addikt

Ezt nem tudom, ahol utána olvastam csak a locsolást írták.

inf3rno: Az első 3 db kb. 2 méteres fa ami már nagyobb azt a nap vége felé takarja a ház valamennyire, plusz oda folyik a tetőről minden eső így azok szépek jelenleg is, bár locsolom is őket, de eddig csak 20 liter körül kaptak/hét. Ősszel amit ültettünk, kb. fél méteres fa azok reggelente vannak takarásban, mint a képen látható is. Télen kevés vizet kaptak, ez látszott rajtuk erre jobban oda fogok figyelni. A 8 fából egy lett ilyen, a többin is szerintem inkább a kevés víz látszik mert amint kaptak többet, kezdtek magukhoz térni. Remélem nem a nap fogja őket kicsinálni, pont az árnyékolás miatt lettek volna ültetve.

(#6908) Rive válasza Chris0321 (#6907) üzenetére


Rive
veterán

Mi a baj a tujával?
A páraigénnyel kapcsolatban az a fő gond, hogy a közvélekedéssel ellentétben ez nem elégíthető ki öntözéssel, tehát a forró nyári napokon hiába öntözzük fokozottan tujánkat, a párás környezetet ezzel nem fogjuk tudni megteremteni.

Mentsük meg a tujákat!
Hosszabb száraz idő esetén heti egy alkalommal a növények tövétől számított 1-m-es körben négyzetméterenként 60 l vízzel öntözzük be a tujákat. Esténként a lombjukat párásító öntözéssel frissítsük, legalább minden második nap.

Ha tudod, mit kell keresni, akkor meglesz az.
Fő gond, hogy egy rakat kertészet ugye csak örül, ha több tuja fogy :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6909) inf3rno válasza Chris0321 (#6907) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Arra figyelj oda, hogyha egy növény folyamatosan kapja a vizet, akkor hozzászokik, és kikapcsolja azokat a géneket, amik a szárazságtól védik. Ilyenkor ha elutaztok 2-3 hétre, akkor az összes növényetek el tud pusztulni.

Buliban hasznos! =]

(#6910) Chris0321 válasza Rive (#6908) üzenetére


Chris0321
addikt

Én azt olvastam, hogy az első két évben fontos, hogy jól öntözzük mert akkor eresztenek gyökeret és ha túl sok vizet kapnak akkor nem nő elég mélyre. Sok oldal jön elő kereséskor, nem nézegettem végig mindet mert a legtöbb ugyanazt írja. Kösz a linkeket.

inf3rno: Igen, átálltam én is a heti egyszeri vagy max. kétszeri locsolásra, sajnos mindennek úgy kell utána járni mert hiába veszed nagyobb üzletből nem kapsz utasításokat a növény tartásával kapcsolatban. Nagyon max. egy napra szoktunk elmenni nagy ritkán, így attól nem kell tartanunk, hogy a miatt szárad ki.

[ Szerkesztve ]

(#6911) vendingo


vendingo
veterán

Jól gondolom, hogy vashiány?
Már ilyen sárgán vettem akciós áron (körte).
Kiültettem trágyás, komposztos földbe és volldünger linzet kap. Vegyek "zöldítőt" (Fe), aztán öntözzem, permetezzem vele?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6912) Csabroncka válasza vendingo (#6911) üzenetére


Csabroncka
addikt

Körte amúgy is hajlamos erre, Kálium-szulfát és vas-kelát kombó talán segít.

Rive: ideje áttérni a tiszafára (előbb utóbb)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#6913) Barret001 válasza Csabroncka (#6912) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem van 2 kiültetve,és kettő virágcserépben :) Miért olyan jók?

(#6914) Csabroncka válasza Barret001 (#6913) üzenetére


Csabroncka
addikt

Őshonos, szárazságtűrő, toxintartalma miatt kevés a károsító.

"in medias res"

(#6915) Barret001 válasza Csabroncka (#6914) üzenetére


Barret001
addikt

Mondjuk évekig vegetáltak,de most már beindultak,pedig ki van égve a gyep :) Lassan derékig érnek! Még 100 év,és nagyok lesznek...

(#6916) Rive válasza Csabroncka (#6912) üzenetére


Rive
veterán

Mi már meg se próbálkoztunk tujával :K
Néhány leylandi jött a házzal, azok még húzzák úgy-ahogy de újat már abból se ültetnénk...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6917) velizare


velizare
nagyúr

saprol helyett mit ajánlanátok rózsára és dísznövényekre, mint gombaölőt? jó a saprol, csak kapni nem lehet... :(

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6918) OPiiPO válasza Csabroncka (#6912) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 a tiszafára

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6919) lemmy71 válasza velizare (#6917) üzenetére


lemmy71
őstag

Rózsa rozsdára Amistar -t, lisztharmatra Topas -t.

(#6920) vendingo válasza Csabroncka (#6912) üzenetére


vendingo
veterán

Vettem egy flakon fitohorm 55-öt. Ezzel lesz permetezve, locsolva.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6921) velizare válasza lemmy71 (#6919) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6922) Csabroncka válasza Barret001 (#6915) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyébként ezek az agyonnemesített szarok nőnek ilyen lassan. Próbálj szerezni valahonnan, ilyen magról kelt 30-40 centist, 5-6 év alatt 2 méteres gyönyörű sövény lesz belőle. Anyáméknál leszek lefotózom, én is kételkedtem benne, de működik!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#6923) OPiiPO válasza Csabroncka (#6922) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, Anyós kertjéből szoktuk behozni őket mikor még nincsenek félméteresek, 4-5 év alatt rendesen megnőnek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6924) Barret001 válasza Csabroncka (#6922) üzenetére


Barret001
addikt

Mind magról kelt,mert a szomszédban van 2 hatalmas fa! A föld ilyen gyenge.

(#6925) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Kajszibarackból a fán ki van szedve a magja.
Ezt mi csinálhatja?
Köszi!

(#6926) Panthera válasza neo81 (#6925) üzenetére


Panthera
őstag

Fakopáncsra tippelek. Láttam már ilyet.

(#6927) inf3rno válasza neo81 (#6925) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Harkaly, mokus.

Buliban hasznos! =]

(#6928) Dorian


Dorian
félisten

Szerintem itt lehetett oltva a fa. Most megkaparvatva az a rész puha. Nem lesz ebből probléma? Kenjem le jó vastagon fasebkezelővel, vagy az inkább hülyeség?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6929) Barret001 válasza Dorian (#6928) üzenetére


Barret001
addikt

Én sürgősen kipucolnám! Az összes elhalt részt kapard ki,és próbáld meg kiszárítani.Még időben vagy...

(#6930) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#6633) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Leylandi témában sikerült elérelépést elérni, kálium túlsúlyos tápzással nagyon szépen megindultak és a lefelé lógó ágak szépen tartanak felfele, ahogy a vezérhajtások többsége is egyenesen áll már.

3 hónap alatt ennyit fejlődtek:

A magasságuk 100-120 cm-ről 140-160-re alakult, az utóbbi 1 hónapban nőttek sokat.

Sajnos agyagos földben (és enyhébb rézsűn) kell boldogulniuk, de kaptak csepegtetőt + emelett 2 naponta önötözöm őket (kb. 3-4 liter vizet kapnak), illetve 2 hetente a tápozás.

Sokat olvastam róla és azt írják hogy már első évben is kell metszeni, és a július vége a megfelelő időpont erre.

Vélemény esetleg?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6931) inf3rno válasza Motion_Blur (#6930) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem kell. A sajat leylandiak eleg ritkasak, ha nem metszed, akkor nem fog bokrosodni, elagazni. Nem olyan, mint egy soveny tuja. Sokan ket sorba ultetik emiatt a sovenytujat is, hogy kelloen suru legyen.

Buliban hasznos! =]

(#6932) Dorian válasza Barret001 (#6929) üzenetére


Dorian
félisten

Egy hegyes fapálcikával mindenhol kikotortam amíg nem értem kemény részhez, amit már nem vitt a fapálcika. Utána jó vastagon fasebkezelővel lekentem. Ha megszárad, megy rá még egy rtg. Sajnos a talajszintnél alacsonyabbra sikerült ültetni / megsüllyedt amikor tömörödött /, úgyh az oltás a talajszint alatt van 5-6 centivel, ez a gödör pedig idővel feltelt földdel, benőtte a fű.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6933) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Térkő alá mit ajánlott tenni, hogy ne nőjön közte a gaz? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#6934) Szilágyi84 válasza Csaby25 (#6933) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Geotextil vagy akár fólia ,bár nem igazán alóla alulról fog kibújni , hanem inkább a fugából ahová bekerül föntről .

(#6935) Barret001 válasza Dorian (#6932) üzenetére


Barret001
addikt

Ha jól sikerült,szép lassan kinövi a fa.De nem 1-2 év alatt... Egy tányért alakíts ki,és tiszta marad.

(#6936) Csaby25 válasza Szilágyi84 (#6934) üzenetére


Csaby25
senior tag

Most akkor van értelme tenni? :F Illetve ezen filóztam én is, hogy geotextil vagy fólia? Olcsóbb változat érdekelne, a fólia átengedi a vizet?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#6937) Dorian válasza Csaby25 (#6936) üzenetére


Dorian
félisten

Én még nem láttam térkövezést, ahol raktak volna alá.
De mindegy, a fugákból fog kinőni.
A kavics alá raktam, ott is elég volt a gaznak annyi "föld" ami port a szél a kő közé fújt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6938) mauimagic válasza Motion_Blur (#6930) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Én évente 2x metszem a leylandit, mióta ültettem, a szomszédom leszarja az övét. Nálam már nem látni be, nála kb fenyőnek néznek ki, magas, ritkás.
Ne sajnáld, én elég drasztikusan visszavágtam a hajtásokat az elsó pár évben, 1/3-át minimum!

Én mondjuk nagy melegben nem vágom soha, április végén és szeptember közepén kb.

Öntözést is visszavenném jövőre heti 1 nagyobb mennyiségre, nekem évek óta úgy van, a gyökerek mélyebbre mennek akkor.

[ Szerkesztve ]

(#6939) Motion_Blur válasza mauimagic (#6938) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm! És a heti 1x-i öntözésnél mennyit adjnak nekik?
Ez a föld elnyel bármennyi vizet :D

Én is úgy gondoltam hogy harmadával vágom vissza az ágakat, de a vezérhajtáson kívül mindet? Vagy csak ami szemre is nagyot nőtt?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6940) mauimagic válasza Motion_Blur (#6939) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Én kb 20 liternyit öntözök növényenként mikroöntözővel lassan kijuttatva, de nem tudom mennyit kéne. Nekem geotextil+mulcs van alatta, az is sokat számít.

Fenyőszerű formára vágd, hogy az alsó ágakra több fény jusson. Ahol elvágod, ott el fog ágazni, úgyhogy érdemes szinte minden hajtásvéget visszavágni valamennyire.

Vezérhajtást pedig a végleges magasság alatt kb 20 centivel vágd, úgyis feljebbnő végül.

[ Szerkesztve ]

(#6941) Panthera válasza mauimagic (#6940) üzenetére


Panthera
őstag

A geotextil mennyire (gyorsan) engedi át a vizet, nem kezd el rohadni a mulcs rajta?

20*1 méteres (betonos szegéllyel körbevett) ágyást szeretnék valahogy gyommentesen tartani, amiben rózsák vannak. Sajnos elég nagy több is, csak bevágva vagy több részletben tudnám leteríteni a szövetet. Időnként a vakond is szereti dúrni.

(#6942) Dorian válasza Panthera (#6941) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam a korábbi tulaj geotextilre tette a mulcsot. Faszán az egész be volt alul gombásodva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6943) mauimagic válasza Panthera (#6941) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Évek óta rajta van nekem, nincs vele gond, pedig elég vastag anyag, talán 250g/m2.

(#6945) Brandynew válasza #46372352 (#6944) üzenetére


Brandynew
őstag

Mennyi kell belőle amúgy? Nem tudom, mennyit rendeljek. Hány literrel számoljak négyzetméterenként?

(#6946) Dorian válasza Brandynew (#6945) üzenetére


Dorian
félisten

A területből és a vastagságból elég egyszerűen számolható a térfogat :))
Amúgy rendelj bőven, kell majd pótolni. Szétfújja a szél, kikaparja a macska, madár, stb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6947) Panthera válasza Dorian (#6942) üzenetére


Panthera
őstag

Én is ettől tartok, hogy nem levegőzik. Még az agroszövet is eszembe jutott, de rossz vele dolgozni, ha vágni kell.

#6944 dantre
Ha semmi szövetet nem teszünk alá, akkor a gyomokkal lesz több gond és jóval vastagabb réteg kell a mulcsból. Szerintem.

(#6948) Dorian válasza Panthera (#6947) üzenetére


Dorian
félisten

Agroszövet volt alatta, csak én azt is geotextilnek hívom. Gyakorlatilag ugyanaz.
legalább 5 cm vtg-ban letéve a mulcsot minimális gond lesz a gyomokkal.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6950) Dorian


Dorian
félisten

Fú, szívtam rendesen ezzel a talajszint alatti megpuhult oltás-csonkkal.
Múltkor kikapartam a puha részt, bekentem az üreget fasebkezelővel. Igenám, de az üreg mély volt, a sebkezelő meg gondolom oxigénre vagy UV-re köt, így a belsejében nem szilárdult meg. OK, kiszedtem még egyszer, bekentem normál vastagságban. Node így nem hagyhatom, a víz oda befolyik, megáll, és biztos problémát okoz. Mindegy, végülis építész vagyok, volt sziló itthon ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.