Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) body007 válasza daninet (#6541) üzenetére


body007
addikt

Én a magaságyások fölé kifeszítettem egy napvitorlát (szövetszerű cucc, szűri a napfényt) mert sztem nagyon erős nekik most (idén) a nap.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6552) simico válasza inf3rno (#6528) üzenetére


simico
aktív tag

Megkérdezem majd a feleségem, ő ismeri a növényeket, én csak műszaki dolgokat csinálom a kertben :)

Csiga: nálunk az elmúlt egy hónapban több csigát láttam a telken, mint tavaly egész évben :(((

(#6553) dkaro válasza Barret001 (#6548) üzenetére


dkaro
őstag

Nem, vagyis nagy cserépben vannak az erkélyen. Jövőhétvégén tervezem kiültetni a magaságyásba.

(#6554) daninet válasza simico (#6552) üzenetére


daninet
veterán

apropó csiga és magaságyás. Mi is tele vagyunk csigával a magaságyásban is.
Következőt találtam ki:
Körbetekerem a magaságyást alumínium ragasztószalaggal két csíkban úgy, hogy a két csík között legyen fél centi. Aztán egy 9V elemet kötök a két szalagra. Láttam ilyet viszonylag drágán bolti megoldásban is. Amikor a csiga kúszik fel megrázza az áram és leesik.
Ki akarom próbálni mert nagyon elegem van belőlük. Egy nagy cserépbe gyűjtöm őket van már több kiló.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6555) Dorian válasza body007 (#6551) üzenetére


Dorian
félisten

Tavaly, amikor először csináltam "nagyobb" (35m2) veteményest mérgelődtem, hogy csak a Kelet -Délkeleti oldalon van rá hely a kertben, "Hogy érnek majd meg rendesen a dolgok". De talán jobb is, ha nem a legdurvább napsugárzást kapják.
Csiga nálam szerencsére eddig nem sok van, kb. 4-5-öt kaptam el eddig.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6556) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Csiga ellen tyúkot érdemes szerezni. Viszik a csigákat, mint a cukrot. :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6557) lemmy71 válasza Szevam (#6556) üzenetére


lemmy71
őstag

Futókacsát :DDD

(#6558) Barret001 válasza dkaro (#6553) üzenetére


Barret001
addikt

Kiültetés után meg fognak indulni!

(#6559) Szevam válasza lemmy71 (#6557) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Futókacsa.

Szóval az a furcsa vadréce a futókacsa lesz.... :DDD :))

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6560) dkaro válasza Barret001 (#6558) üzenetére


dkaro
őstag

Ámen :)

(#6561) body007 válasza Szevam (#6559) üzenetére


body007
addikt

Hát ez mekkora már. Futókacsa :D
Faternál a libák (az a nagy fehér, az liba?) is futnak mint szél :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6562) inf3rno válasza simico (#6552) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#6563) inf3rno válasza daninet (#6554) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja én ezt hívom csigapásztornak, csináltam már valamelyik évben, csak ez védte meg a salátámat. Arra figyelj oda, hogy függőlegesen álljon, különben nem esik le a csiga, és villamosszék lesz belőle. Az elem is hamar lemerül úgy. A másik, hogy ne érintkezzen a két vezeték, mert akkor meg rövidzáras lesz, és lemerül az elem egy pillanat alatt. Az elemet is célszerű védeni valahogy az időjárástól. Én tákoltam neki egy kicsi házikót fából. Érdemes néha rámérni az elemre, hogy van e feszültség, illetve körbemenni és több ponton megmérni, hogyha zárod az áramkört, akkor tényleg folyik e áram. Én cinkezett acéldrótból csináltam, és az 2-3 hónap után berozsdált, és onnantól csak néhány helyen volt meg a feszültség. Az alunál és a réznél elvileg nincs ilyen probléma, de nem tudom mi a gyakorlat. A rögzítés még érdekes, mert én apró szögeket használtam rá fához, de téglára fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne felfogatni.

Buliban hasznos! =]

(#6564) vendingo


vendingo
veterán

Minek szenvedtek ilyen szerkezetekkel? Tegyetek ki egy tál sört.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6565) inf3rno válasza vendingo (#6564) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A sör finom, tudod ki pazarolja csigákra. :P Egyébként tényleg melós összerakni. Így utólag inkább műhelyben csinálnám meg lécekre vagy műanyag sínekre, és azokat rögzíteném az ágyásra. Lehet is kapni ilyet, csak nagyon drága ahhoz képest, ha DIY csinálom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6566) vendingo válasza inf3rno (#6565) üzenetére


vendingo
veterán

Én csak kiteszek egy tál sört, másnapra még a szomszéd kertben lévő csigákat is összefogdosom vele.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6567) Barret001 válasza vendingo (#6566) üzenetére


Barret001
addikt

Fel sem merülne bennem,hogy elprédáljam a finom sört!

(#6568) Dorian


Dorian
félisten

Hétvégén elkészült a veteményes. Új csepegtető rendszerrel, ill. idén komposztot használtam trágya helyett, kíváncsi vagyok. Az 50m2-re bekapáltam kb. 400 litert. Tanulság: a mogyoróhéjat ne tegyük a komposztba, mert 2 év alatt se történik vele semmi. Sztem le van kezelve valami tartósítóval.
A többi kép csak azért, mert nem csak veteményesből áll a kert :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6569) vendingo


vendingo
veterán

Tipp, tanács kellene. Anyukámnál a szomszéd szőlőt évek óta nem művelik, 2 méteres gaz, metszettlen szőlők. A gond az, hogy őz, szarvas, nyúl van benne, amik átjárnak, letaposnak, megesznek mindent. Ha átdobok egy követ a susnyásba, megindul a föld is a riadalomtól Mit tudok ellenük tenni? Kerítés nem opció, mert sokba kerülne, mostani kutyám nem hajtja fel a vadat. Írtunk levelet a tulajnak, de meghalt, a földhivatalnál meg nem iratták át az örökösök, így visszapattanak a levelek. Ma "megmetszettem" a szőlő felénk lévő oldalát, pár évig nem lesz vele gond, de a vadak ellen jó lenne valami megoldás.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6570) inf3rno válasza vendingo (#6569) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld meg elbirtokolni, a nyulakat meg lecsapdázni.

Buliban hasznos! =]

(#6571) vendingo válasza inf3rno (#6570) üzenetére


vendingo
veterán

15 év az elbirtoklás tudtommal. Csapda nem opció, pedig többen is tanácsolták. Nincs valami riasztó, vagy valami kemikália, ami zavarja őket?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6572) inf3rno válasza vendingo (#6571) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A 15 évből már eltelt jó néhány szerintem. Nincs más, mi próbálkoztunk hajjal, az se vált be. A fodrászom azt mondja, hogy a Coccolinot utálják a szarvasok, de azt nem próbáltuk. Most éppen találnak kaját máshol is, úgyhogy nem jönnek fel.

Buliban hasznos! =]

(#6573) vendingo válasza inf3rno (#6572) üzenetére


vendingo
veterán

Itt fialnak, itt töltik a nappalokat, komplett fészkeket feküdtek ki maguknak a gazba. Nem győzöm a kavicsokat dobálni a kergetésükre.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6574) lemmy71 válasza vendingo (#6571) üzenetére


lemmy71
őstag

Magánterületet amúgy sem tud halandó ember elbirtokolni, az a közterületekre érvényes. Az is akkor működik ha igazoltan folyamatosan te kezeled, és körbe van kerítve (drótkerítés vagy folyamatos élősövénnyel). Ezt csak azért tudom mert én már két területet is elbirtokoltam a helyi önkormányzattól és csak a bejegyzési illetéket kellett megfizetnem :D
Az hogy te írogatsz boldog boldogtalannak az egy dolog, max ha tömény parlagfüves a terület akkor rendelhet el kényszerkaszálást a helyi jegyző stb. de azt is csak a hivatalos felszólítás után. Ha már van kerted akkor minimum a kerítés, esetedben egy egyszerű vadháló, bár ha hosszabb időben gondolkozol akkor én tuti beton szőlőoszlopokat állítanák fel egy 180 centis dróthálóval. Ráadásul egy olyan kerítés növeli a telek értékét is rendesen :K Amíg nincs bekerítve addig ne csodálkozz hogy "boldog boldogtalan" bejár a földedre.

(#6575) inf3rno válasza lemmy71 (#6574) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Magánterületre is érvényes x év háborítatlan használat után.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6576) lemmy71 válasza inf3rno (#6575) üzenetére


lemmy71
őstag

Azért írtam hogy "halandó ember" ha a tulaj vagy az örökösök értesítést kapnak a jogi procedúráról akkor csak egy sk. nyilatkozattal kijelentik hogy évi egyszer az ingatlanon tartózkodnak és használják, onnan kezdődik elölről a verkli.
Szóval felesleges ezen okoskodni mert ezt 99% -ban lehetetlen kivitelezni, max akkor ha narancs ügynök vagy :DDD

(#6577) inf3rno válasza lemmy71 (#6576) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy lehetséges így visszamenőleg. Én úgy tudom, hogy írásban fel kell szólítani az illetőt, hogy hagyja abba az ingatlan csesztetését, és onnantól indul újra a verkli. Ha 15 év elmegy úgy, hogy semmit nem lépnek, akkor onnantól el van birtokolva. Nálunk is ez van amúgy, hogy van valahol a határban több földterület, de soha senki nem megy oda, félő, hogy elbirtokolják.

Buliban hasznos! =]

(#6578) velizare válasza vendingo (#6569) üzenetére


velizare
nagyúr

ilyen volt nálunk is. hatalmas szívás egy műveletlen terület a szomszédban, az említetteken felül kitenyészik minden gomba, fertőzés, a szél meg viszi át hozzád.

talán bejelentheted az önkormányzatnál, hogy kaszálják le.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6579) vendingo válasza lemmy71 (#6574) üzenetére


vendingo
veterán

Itt senkinek nincs bekerítve a földje, nincs is nagyon gond a vadakkal, csak nálunk, mert befészkelték magukat a gazba.
Anyagilag se szeretnénk kerítésbe invesztálni.
Lehet húzok ki valami kötelet konzervekkel, sörösdobozzal, hátha megriad a zörgéstől, amikor nekimegy. Másik opció az elektromos kapásjelző max hangerővel, attól még én is megriadok, úgy visít.

Velizare: a másik gond, hogy nyár végére a mostani friss gaz megszárad, és nagyon tűzveszélyes.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6580) Cheesy válasza Csabroncka (#6540) üzenetére


Cheesy
őstag

Van egy ennél sokkal bosszantóbb dolog is... Fél nap állás után elengedi a vizet és nem tudok rájönni miért. Indításnál kidolgozza magából a vizet, utána szárazon jár. Teletöltöm, megint ráindítok, kidolgozza, majd kb. 10 mp után már látom a szűrőben hogy megindul a víz, megváltozik a hangja, felépül a nyomás és után nyomja. A kútnak jó vízhozama van, a szivattyú meg kb. nagyobb nyomással dolgozik mint a hálózati víz. De mégis rendszeresen elengedi. :( Van rajta egy előszűrő, nélküle is ugyanez.

A hidrofor rendszerhez belinkelnéd milyen idomokra van szükségem? Elkezdem megrendelgetni. Illetve sok olyan kerti szivattyú szerelvényt láttam már képeken, ahol egy darab PVC idom sincs, mindent fém (réz?) idomokkal oldottak meg.

Tegnap elkezdtem a második magaságyást is, de az a gyanúm, hogy a szivattyúnak jobb lenne egy akna. Főleg ha tartály is lesz hozzá....

www.vakbelmutet.hu

(#6581) simico válasza inf3rno (#6562) üzenetére


simico
aktív tag

Nem tudjuk milyen menta, már itt volt az előkertben amikor megvettük a házat. Át lett ültetve a hátsó kertbe, aztán ott elszabadult. Itt egy kép egy bebörtönzött, áthelyzésre váró példányról.

Más.
Az előkertben a gyerekszoba előtti kb 5 m2-es részen minden évben kipusztult a fű a locsolás ellenére is. Alatta van beton sikkasztó, gondolom túl vékony és nem is jó minőségű a föld felette. Ősszel (elvileg) fehér here (de legalábbis biztosan valamilen here) maggal bevetettük, hamar ki is bújtak és az áprilisi esőkig csak a kis levélkékkel volt borítva a terület. Aztán az esőzésekkel hirtelen tele lett ilyen (kép1, kép2) tíz-tizenüt centi körüli növényekkel. Ez még mindig a fehér here lenne vagy valami gaz? Mert a gugli által kidobott fehér here képeken nem így néz ki. Persze a magok zacskóját ősszel kidobtuk, így nem összehasonlítani az azon levő képpel...

(#6582) Cheesy válasza Cheesy (#6580) üzenetére


Cheesy
őstag

Vásároltam ma egy visszacsapó szelepet + idomokat, ezt bekötöm az előszűrő elé.
A gépészboltban a kolléga elmondása szerint a kútfej lábszelepe (békaszelep) nem zár tökéletesen, a visszacsapó szelep viszont már igen.
Már csak abban reménykedek, hogy a pumpás módosítatlan ág békaszelepének köszönhetően nem csak simán lefeleztem azt az időt ami alatt ugyanúgy elengedi a vizet a kútfej... Ellentkező esetben azon az ágon is el kell ezt végeznem :(((

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#6583) body007 válasza Dorian (#6568) üzenetére


body007
addikt

Szép :K
Jöhetnek még a kert képek ;)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6584) body007 válasza simico (#6581) üzenetére


body007
addikt

Az tyúkhúr lenne, nem?


Csak a képeken kicsit csoffadt :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6585) Csabroncka válasza Cheesy (#6582) üzenetére


Csabroncka
addikt

jó sorrend:

lábszelep>felszálló ág>90 könyök>szűrő>visszacsapó szelep>szivattyú>átfolyós nyomáskapcsoló

"in medias res"

(#6586) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Lehet buta kérdés.
A permetszeres zacskókat műanyagokat hova szoktátok ki dobni,
esetleg le kell adni a patikába ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6587) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Érdeklődnék, ki hogy gondolja látja.. Van nekem egy kisebb gyümölcsösöm, igaz még csemete fák, de van benne Alma - Körte - Szilva - Barack , összesen 40 fa. Hobbi szinten , munka mellett, egy kis kiegészítés. Szerintetek, ennyi fából van azért termés bőven? Ki hogy vélekedik erről?
Lesz majd vele azért munka, és lesz rajta gyümölcs? :D

Köszönöm.

(#6588) dkaro


dkaro
őstag

[Pázsitdoktor.hu] szolgáltatásaival van valakinek tapasztalata?

(#6589) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ez mi a tùrò a szölön?

Ma kapott egy nevikent es rezoxidot.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6590) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Van egy nagyon meredek part oldal nehéz kaszálni, mivel lehetne a gyomot megszüntetni? Köszöntöm

(#6591) lemmy71 válasza DonThomasino (#6589) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem már régen nincs szőlőm, de ez valami atkára emlékeztet. A rézoxid jó anyag gombafertőzésre, de ha atka akkor annak semmit sem ér. Szóval ha atka, akkor valami kénes anyaggal kezelném. Hétfőn egy két levéllel szaladj be egy gazda boltba, ott jobban megtudják mondani hogy mi is ajánlott rá. Képről én atkára tippelek de ez nem 100% -k a kép néha csalós lehet :U

(#6592) DonThomasino válasza lemmy71 (#6591) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nevikènt kapott az jò lehet?
Ma tudtam csak megcsinàlni a cserkòt,
remèlem belefèrünk a kèt hètbe.
Màr közepes mèretü es zöld a cseresznye.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6593) Dorian


Dorian
félisten

Mi lehet a baja a diófámnak?
Olyan, mint vmi himlő...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6594) Barret001 válasza Dorian (#6593) üzenetére


Barret001
addikt

Gubacsatka.

(#6595) Dorian válasza Barret001 (#6594) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi. És mi a teendő vele?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6596) lemmy71 válasza Dorian (#6595) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha atka akkor valami kénes rovarölő kezeléssel próbálkoznék, ahogy DonThomasino fórumtársnak is ajánlottam a szőlőre.

[ Szerkesztve ]

(#6597) vendingo


vendingo
veterán

Kb 6 napja glialkáztam, de még zéró eredményt látok. 1-2 levél megpöndörödött, aztán ennyi. Több idő kell neki?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6598) justmemory válasza vendingo (#6597) üzenetére


justmemory
senior tag

Adj még neki időt...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6599) vendingo válasza justmemory (#6598) üzenetére


vendingo
veterán

Nem sokkal utánam gyomirtózott a szomszéd, nála szárazra égett a gaz.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6600) justmemory válasza vendingo (#6599) üzenetére


justmemory
senior tag

Hmm... milyen koncentrációban alkalmaztad?
Nálam azt hiszem 10 nap után adták meg magukat tavaly.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.