Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) szeva000 válasza beers (#2199) üzenetére


szeva000
addikt

mi a p*csának fizettél...én bizta nem tettem volna.

(#2202) beers válasza BioNiCMaN (#2200) üzenetére


beers
addikt

Ennyiben egyeztem ki velük, megbeszéltem, hogy felejtsenek el örökre......!
Nem szeretnék évekig bíróságra járni, akkor sem jöttem volna ki kevesebből...!

M&N

(#2203) szaszayanou válasza odrif (#2198) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

A földhasználót definiálja a törvény a mellékletében: termőfölddel, erdő vagy egyéb növényi vegetáció számára alkalmas területtel rendelkezik, illetve azt használja...

Minden okoskodást mellőzve a legegyszerűbb lekaszálni a gazt. Utána szebb lesz, és testmozgásnak sem utolsó. :)

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2204) DJ WOKKY válasza szeva000 (#2201) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

csak nehogy neked is kiküldjék egyszer a több száz eurós követelésüket :Y

(#2205) szeva000 válasza DJ WOKKY (#2204) üzenetére


szeva000
addikt

mire?Egy általuk követelt baromságra egy olyan szoftverért amit életemben nem használtam???Azt azért a nyavajgás helyett bizonyítani is kellene.
Ha meg fizetős egy szoftver,akkor miért engedi letölteni minden figyelmeztetés nélkül,pofátlan módon???Itt azért lesznek buktatók még,ha egyszer a hülye számláik helyett a papír jön.
Igaz azt sem tudom már,milyen progi volt,de azt tudom,hogy még az első e-mail-nél megnézettem egy kint élő haverral,ő is azt mondta,hagyjam a p*csába.Kint németben is vannak csalók,mint ezek......de már mail sem jön,mert megszüntettem már lassan fél éve a fiókot is.

[ Szerkesztve ]

(#2206) DJ WOKKY válasza szeva000 (#2205) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Neked legyen igazad.
Csak arra fel írtam, hogy neki is ezt írtad, hogy miért fizette ki... később lehet sokszorozódott volna neki ez az összeg.

(#2207) beers válasza DJ WOKKY (#2206) üzenetére


beers
addikt

Ezek nem csalók voltak.....!
Megfizettem a balf@szságomat!
Van egy 55k-s vento javítási útmutatóm :D!
Valóban, úgy sem lett volna olcsóbb, sőt.....!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#2208) DJ WOKKY válasza beers (#2207) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nézd a pozitív oldalát, megvan az útmutatód :)

(#2209) sestertius


sestertius
őstag

Tisztelet!

Nem biztos, hogy a megfelelő helyre írok, de talán mégis...

Közlekedési szabsos ügyben a szabálysértési határozat megtámadását követően hozott bírósági döntés után tényleg sehová tovább, max polgári peres kártérítés? :F
Azt hallottam, hogy itt perújításra nincs mód és lehetőség. Ez igaz?

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2210) szaszayanou válasza sestertius (#2209) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Közlekedési ügyekben tényleg csak egyfokú a bírósági szakasz, kivéve a járművezetés eltiltás tartalma alatt nevű szabálysértési tényállást, mert ilyenkor első fokon is helyi bíróság jár el, másodfok a törvényszék.

Perújításra van lehetőség, a törvényben meghatározott okokra hivatkozással.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2211) sestertius válasza szaszayanou (#2210) üzenetére


sestertius
őstag

:R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2212) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem, a téma:

Adott egy társasház, benne egy lakás. Költözés miatt egy komplett belső festés felújítás történt. A festővel viszont gond van.

Első találkozónál körbe nézte a házat, megbeszéltünk mindent, miket kell megcsinálni, mennyibe fog kerülni anyag + munkadíj.

Elmondtuk, hogy az anyagról kérünk számlát, meg is adtuk neki a számla nevet/címet.

A lakás kész lett, a munkát kifizettük, a számlát viszont nem kaptuk meg, a festő kb 2 hete ígérgeti, hogy jön és hozza, de valahogy mindig elfelejt jönni, mindenféle hülye dumával leráz.

Plusz van még 1-2 apróbb húzása is.
Ez az eltűnt a felújítás során/után.

Tipp, hogy hivatalosan, jogilag érdemes-e valahova, valamilyen szervhez fordulni?

:R

Ja és egy darab papírra fel vannak irkálva, hogy mikor mennyi pénzt fizettünk ki neki, alá is írta őket.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#2213) szeva000 válasza werszomjas (#2212) üzenetére


szeva000
addikt

akkor mi a gond???ha annyi esze volt,hogy a saját neve van ott....megtalálják.....csak fel kell jelenteni...ha meg semmit nem kértetek és minden hamis....szted mennyi az esélye és milyen költség kerestetni???
A másik....anyagról és munkadíjról ad egy vállalkozó számlát...vagy semmiről....tehát nyugodt lehetsz,hogy ez feketén ment.

[ Szerkesztve ]

(#2214) werszomjas válasza szeva000 (#2213) üzenetére


werszomjas
őstag

De mi van, ha azt mondja, hogy mi nem is kértünk számlát? Olyankor a vevőt is büntetik, vagy nem?

Nem szeretném, hogy visszafele süljön el ez a feljelentés. :R

üdv

(#2215) szeva000 válasza werszomjas (#2214) üzenetére


szeva000
addikt

az,hogy te most kérsz vagy nem,egy dolog....Neki kötelessége adni mindenféleképpen számlát,ha meg nem adott csakis ő lehet bűnbak....
ilyen nincs,hogy azt mondja,hogy te nem kértél:D...ezért is ő ütné meg a bokáját.
az már más kérdés,hogy sokan a számlával,max. kitörölhetik és még jóval többet kell úgy fizetni....

[ Szerkesztve ]

(#2216) werszomjas válasza szeva000 (#2215) üzenetére


werszomjas
őstag

Az zavar a legjobban, hogy hülyének néz, több mint 1 hete hívogatom, hogy hozza az elmaradt dolgokat, amikkel tartozik.

Első találkozónál megegyeztünk az árban, és elmondtuk neki, hogy kérünk számlát, tehát számlás árat mondott. (Pont emiatt kértünk volna számlát, hogy ha gond van bármivel, akkor legyen papír)

Hazudozik össze vissza, de akkor megy a feljelentés, csak örültem volna, ha anélkül sikerül rendezni a dolgot, mert ha feljelentem attól még én nem kapom meg a dolgokat, amikkel tartozik és amiket (én hülye) előre kifizettem neki, hogy vegye meg, amik kellenek a lakásba.

Egy ilyen feljelentésnek kb mennyi az átfutási ideje?
:R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#2217) szeva000 válasza werszomjas (#2216) üzenetére


szeva000
addikt

???most akkor tartozik is,nem csak számlát nem adott????
sztem először hívd fel és közöld vele,hogy feljelented mind a számla miatt és ha tartozik is,akkor indítani ellene egy pert még.adj nek pár napot,azután tojd le.
Az sok idő lesz tuti,de a számlás dologért megb*ssza a nav gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#2218) werszomjas válasza szeva000 (#2217) üzenetére


werszomjas
őstag

Ja, tartozik is.

Apróságok, de nekem annál szükségesebbek.

Festés után ugye szokás hagyni a festékből javító festéket, azt persze ő nem hagyott, azt mondja, majd hozza azt is..

Volt egy csaptelep csere, az újat feltette, a régit meg elvitte (bár fogalmam sincs mi a bánatért vitte el magával) természetesen azt is hozza majd vissza.

Vettünk IKEA komplett fürdőszoba szekrényt, mosdóval együtt, amihez járt komplett szifon lefolyó egység, aminek szintén lába kelt, állítása szerint egy darab műanyag cső volt a dobozban (ami persze nem igaz) velünk meg vetetett egy darab flexi szar csövet.

Illetve kifizettünk neki még gumitömítéseket a belső ajtókba, meg 1db redőny felhúzó automatikát, azokat is folyamatosan hozza a számlával együtt.

2 hülyeséget csináltunk, kifizettük ezeket előre, plusz sajnos mikor a festés ment, nem tudtunk folyamatosan itt lenni és figyelemmel kísérni a munkát.

Itt tartunk most, a legjobban az idegesít, hogy több mint 1 hete hívogatom, hogy hozza amivel elmaradt, és mindig azt mondja "holnap viszem" de valahogy sose ér ide.

Hétfőn megteszem a feljelentést, köszi :R

üdv

(#2219) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, van -e itt olyan ember aki ért a ("diák") joghoz. Jelenleg az a helyzet, hogy az oktatási dékán helyettes bevezetett nyáron (nyári szünetben) egy olyan végzést a karunkon, hogy csak az a hallgató államvizsgázhat, akinek kizárólag csak végzős tárgya van. (Erről hivatalos tájékoztatást a mai napig nem kaptam/tunk, de végül is mindegy)
Igaz -e az, hogy bármilyen módosítást ha hoznak, az visszamenőlegesen érint engem is? Szeptember 5-én is bevezettek egy másik Tanulmányi és Vizsga Szabályzatot, ami ismét csak negatívan érint ilyen távlatból.

A kérdésem az: Meg lehet ma ilyet csinálni? A magyar jog visszamenőlegesen "terhel"?

(#2220) szaszayanou válasza superecneB (#2219) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Első blikkre a felsőoktatási törvény 112. § (2)-t találtam, amire hivatkozhatsz:

A 2005. évi felsőoktatási törvény alapján megkezdett képzéseket - folyamatos képzésben - változatlan szakmai követelmények, és vizsgarend keretében, változatlan oklevél kiadásával, bizonyítvány kiállításával kell befejezni.

De szerintem nem csak emiatt visszás, amit csinálnak, csak még meg kell találnom a jogi érveket a véleményem mellé.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2221) szaszayanou válasza szaszayanou (#2220) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ugyanúgy Ftv.

15. § (1) A felsőoktatási intézményben a képzés képzési program alapján folyik. A képzési program részeként a tantervet felsőoktatási szakképzésben, alap- és mesterképzésben a miniszter által kiadott képzési és kimeneti követelmények alapján, szakirányú továbbképzésben szabadon készíti el a felsőoktatási intézmény. A tanterveket ötévente felül kell vizsgálni. Új vagy módosított tanulmányi és vizsgakövetelmények bevezetésére felmenő rendszerben kerülhet sor.

Szóval ha módosíthatnák is, akkor is csak első évfolyamon vezethetnék be.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2222) sestertius válasza szaszayanou (#2221) üzenetére


sestertius
őstag

Ez valahogy tényleg így van - nálunk is a suliban a később behozott módosítások közül rám, mint korábban kezdőre semmi nem vonatkozik ezekből...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2223) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Adózással kapcsolatban ebben a topicban tudtok segítséget nyújtani, vagy máshol próbálkozzak?

Köszi!

(#2224) stvnppp válasza r3dsnake (#2223) üzenetére


stvnppp
senior tag

írd le és kiderül!

(#2225) r3dsnake válasza stvnppp (#2224) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Bár már máshonnan kaptam egy megerősítést, de arra lennék kíváncsi, hogy nyereményjátékon nyert tárgy eladható-e? A tárgyhoz tartozó adót a játék szervezője átvállalta, ezeket a tételeket a következő évi adóbevallásomban kell feltüntetni. De ha eladom ezen felül van bármi teendőm, mármint ezen kívül fel kell tüntetni mást az adóbevalláson?

Írtam mailt egy adószakértőnek, aki azt válaszolta, hogy nincs semmi teendőm ebben az esetben. (Gondolom azért, mert a tárgyhoz tartozó adó már egyszer kifizetésre került, és ezért nem kell duplán).

(#2226) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Végrehajtási ügyben jártas valaki?

Sajnos elmentem kezesnek és kellene egy kis infó, ha lehet privátban.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2227) szaszayanou válasza Vangelis (#2226) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Dobd be a kérdésed a közösbe, több szem többet lát. Nevek természetesen nem kellenek.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2228) Vangelis válasza szaszayanou (#2227) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kedves Fórumtársak ; Adóstársak és mindenki!

Sajnos én is olyan hibába estem, hogy tartozásom van egy bank felé. Igazából adóstárs vagyok a saját Betéti társaságunkban. Amiből már közben én kiléptem és a feleségem most a beltag.
Volt 2010 ben egy felmondott Széchenyi Kártya hitelünk (10M Ft).
Sajnos a bank már akkor nem tartott minket hitelképesnek így nem tudtuk újra megigényelni a hitelkeretet és felmondta a szerződést. Most tartunk ott, hogy kapott a cég a végrehajtótól egy levelet, hogy megindítja a végrehajtást vagy valami ilyesmi. önálló bírósági végrehajtó küldte. Jelen esetben egy 2 milliós tartozás (mert ugye a többit a hitel garancia átvállalta.) ez a papír szerint már 2,8millió + ktsgek.

Igazából sajnos a CHF miatt a lakásunkat is elvesztettük és most családnál élünk a két gyerkőccel együtt. Én közhasznúként dolgozom a feleségem pedig egy sima munkahelyen.

Gondolom legelső lépés, hogy a végrehajtó letiltja a fizetés 33%-t és ha többi összeget is szeretnék akkor ez felmegy 50% ig. Sajnos az igaz, hogy ha ezeket levonják akkor már a rezsire sem lesz elég a fizetésünk, de hát ezen már nem nagyon lehet változtatni gondlom. (biztosan nincs méltányosság a levonás tekintetében).
Igazából az volna a kérdésem, hogy jelenleg nem azon a címen lakunk ahová be vagyunk jelentkezve.
A vagyontárgyakat, hogyan foglalják le? (persze nem mintha lenne bármink is) Már kocsi sincs, mert azt is vitte a CHF.
Maximum az lehet megoldást, hogy a családtagommal kötök egy szerződést, hogy bebútorozott lakást vettünk ki tőle bérbe és semmi nem a mi tulajdonunk?
(de elvileg nem is tudja a végrehajtó, hogy hol lakunk)

Kérnék tanácsot, hogy mi tévő legyek?
Gondolom sajnos sokan vannak most hasonló helyzetben. :(

Bármi nemű információt szívesen fogadok!

THX!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2229) DJ WOKKY válasza Vangelis (#2228) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Üdv.
Ami nincs a ti neveteken, de használjátok, viselitek, stb., azt nem veheti el a behajtó. Kizárólag azt ami saját tulajdonotokban van, és ami a saját bevételetek.
A tartozást halmozni szokták, és ugye ez sajnos öröklődik.

[ Szerkesztve ]

(#2230) LuckyL válasza DJ WOKKY (#2229) üzenetére


LuckyL
őstag

"A tartozást halmozni szokták, és ugye ez sajnos öröklődik"
téves, csak a vagyon erejéig öröklődik, illetve örökségről simán le is lehet mondani

Vangelis: ha nem tudja hol laktok, nem fog megtalálni
a fizetésből sajnos valóban letilthat 33%, ot illetve több tartozás esetén 50% ot
a bankszámládon lévő pénzt is inkasszálhatja, erre figyelj oda

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2231) Vangelis válasza LuckyL (#2230) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szerencsére azon sincs semmi.

Bejelentve anyámékhoz vagyunk. De onnan nem vihet semmit mert semmink sincs ott.

Bevallom a 33% nem igazén aggaszt mert azzal a 15-18 ezer forinttal nem lesznek előrébb.
Egyrészt decemberben úgyis picsánrúgnak. Akkor meg a hajukra kenhetik.

Pedig én direkt kérvényeztem a banknál, hogy havi 25-30 al fizetem nem felelt meg. Akkor érjék be ennyivel.

de hétfőn megyek a végrehajtóhoz csak nem akarok teljesen hülyén beszélni vele. Jó volna pár infót, hogy mit mondjak vagy kérdezzek.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2232) DJ WOKKY válasza LuckyL (#2230) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igen, közben privátban kiegészítettem neki, mindezzel.

(#2233) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Gyors kérdésem lenne: ha boltban vásároltam valamit de már nem kell, és eladom, azt ugye nem kell bevallanom, illetve nem kell számlát adnom róla?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#2234) LadyLorien


LadyLorien
tag

Kedves Fórumozók!

Nem tudtam, hova írhatom a problémám, remélem jó helyre került.

Tanácsra lenne szükségem, a történet a következő:

Édesapámmal élünk, párom és én is. Van a háznál két jugoszláv farkasölő-német juhász keverék kutya, mindkettő nagytestű és édesapám tulajdonában, azonban az egyikkel nagy gondok vannak, mivel többször támadt emberre.

Édesapámat két különböző alkalommal is megharapta (nem ment el orvoshoz vele, így ennek kórházban nincs nyoma), rám is rontott már morogva, vicsorogva, szerencsére megúsztam, de centiken múlott és utóbbi alkalommal páromat harapta meg annyira, hogy 8 napon túl fog gyógyulni és élete végéig meg fog maradni a nyoma.

Az alábbi módon történt az eset:
Párom este elment az éjjelnappali boltba biciklivel és mikor hazaért, a szokásos módon megsimogatta a kutyákat, tehát megismerték, leült a tornácon, mikor be akart jönni a házba, a fekete kutya rárontott és beleharapott az arcába, majd elkezdte tépni a karját. Pedig nem bántotta, előtte 2 perccel még simogatta.

Az arcán több seb is keletkezett, főleg az orrán. 6 centiméter hosszú és csontig szétnyílt. Mentővel kellett bevinni a kórházba.

Ezek után annyit szeretnék, hogy legalább a házból ki tudjunk menni, mert most mind a ketten félünk tőle, úgy kell hátrazárni a kutyákat, mikor közlekedünk, de ott nem maradhatnak felügyelet nélkül, mert a szomszéd kerítése rozoga, épp hogy áll.

A kérdésem az lenne, hogy jogilag hogy lehet édesapámat rábírni, hogy kerítse el a kutyákat, hogy legalább a házból a közelségük nélkül tudjunk ki-be járni?
A szép szóból nem ért édesapám, hiába mondja neki mindenki, hogy veszélyes a kutya, mert ok nélkül támadt több esetben is. Ráadásul érzi, hogy félünk tőle, ezért kellene jogi segítség!

Nem ragaszkodom az elaltatáshoz, nekem az is megfelelne, ha tisztes távolságban lenne tőlünk és ezt szép szavakkal nem tudom elérni nála.

Kiegészítésnek azt megemlíteném, hogy párom pár hónapja költözött ide és nem volt időnk átiratni a lakcímét, így a lakhelye még hivatalosan a régi.

Tehát összegezve a tényeket:

A kutya megharapta a páromat, aki hivatalosan nem ebben a házban lakik! Mit tudok tenni azért jogilag, hogy édesapám elkerítse a kutyákat, hogy a házból ki-be tudjunk járni és ne kelljen rettegnünk, hogy mikor támad meg minket?

Mellék kérdés: Az igaz, hogy ilyen esetben a TB a kutya tulajdonosával kifizettetheti a kezelés költségét?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ha valaki kérdezne, szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#2235) LuckyL válasza LadyLorien (#2234) üzenetére


LuckyL
őstag

kié a ház?
ha az apukáé, akkor szerintem olyan kutyát tart amilyet akar, egészen addig míg valaki fel nem jelenti egy támadás miatt és a jegyző vagy más hatóság arra nem kényszeríti hogy megszabaduljon tőle.
ha van valamilyen jogcímed ott lakni, nem csak szívességből használod a házat, akkor szerintem jelentsd fel a támadás miatt, vagy ha ezt nem akarod, akkor amikor nincs otthon hívd ki a gyepmestert és vitesd el a kutyát

cryptot minden termékemért elfogadom

(#2236) szaszayanou válasza LadyLorien (#2234) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Jó helyen jársz :)

Veszélyes eb ügyében a települési jegyző és a kerületi állat-egészségügyi és élelmiszer-ellenőrző hivatal megosztva gyakorolja a hatásköröket. Nekik kellene jelezni a problémát. Itt megtalálod, hogy melyik kerületi hivatal az illetékes. Nem találkoztam még ilyen hatósági eljárással, de az Ávt. 24./A-C alapján vagy rögtön elkobozzák az ebet, vagy nyilvántartásba veszik, és felhívják a gazdit a megfelelő tartási szabályok betartására. Ha az eb gazdája nem teljesíti a határozatban lévő rendelkezéseket, akkor elaltatják.

Az egészségbiztosítási pénztárnak lehetősége van a biztosítottnak nyújtott ellátás összegét behajtania a károkozón a Ptk. szabályai szerint. [1997. évi LXXXIII. törvény ] 68. §.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2237) szeva000 válasza LadyLorien (#2234) üzenetére


szeva000
addikt

én másképpen csináltam anno...mentem az utcán...kutya megkergetett,de sikerült lelépnem először...akkor szóltam a gazdinak,ez volt az utolsó...másodjára is megtörtént....
Nem a kutyát vertem agyon mert lehet legyilkolt volna az a nagy dög 70kilójával....
megfogtam a gazdit és addig vertem míg felfogta,hogy be kellene csukni normálisan:)
ez a leggyorsabb megoldás...

(#2238) BioNiCMaN válasza LadyLorien (#2234) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A kórházban milyen történettel álltatok elő? Csak azért kérdezem, mert a kórháznak kutya kötelessége jelenteni a rendőrség felé az ilyen és hasonló jellegű okból bekövetkező 8 napon túl gyógyuló sérüléssel járó esetet... Ami álláspontom szerint belefér egy gondatlan súlyos testi sértésbe, de gondolom nem szeretnéd édesapád felelősségre vonását...

(#2237) szeva000

Nem feltétlenül ez a jogkövető magatartás. :N

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2239) beers


beers
addikt

Sziasztok!

Ház vásárlás előtt vagyunk!
A párom nevelőapukája örökölt egy fél házat, felajánlotta, hogy nekünk adja!
A másik felét kifizetnénk a testvérének!
A nevelőapukája nevét nem vette fel a párom (anyós nem engedte) és nem is fogadta örökbe.
5 éves korától egy háztartásban éltek kb. 27 éves koráig!
Van-e módja annak, hogy ne keljen illetéket fizetni az ajándékozás utn?!
Hogy úszhatjuk meg a legolcsóbban?
:R
Köszi a segítséget!

M&N

(#2240) Vangelis válasza Vangelis (#2228) üzenetére


Vangelis
nagyúr

:(, hát itt még szerencsére senki nem járt így! Hát ne is járjatok!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2241) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok.

Tudtok nekem abban segíteni, hogy mi volt annak a jogszabálynak a pontos neve, ami arról szólt, hogy a rendőrség akkor is bírságolhat gyorshajtásra, amikor szemmel láthatóan a megengedett érték felett hajtott a gk. vezetője.
Valahogy úgy szólt, hogy a 2/3-ával átlépték a megengedett sebességet, akkor ez helyszíni bírságolható volt.
Sajnos sehol nem találom... lehet, hogy már nincs érvényben, de korábban biztosan volt, mert anno rendőrként én is bírságoltam erre... :B

(#2242) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#2241) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

megtaláltam...
Ha valakinek kell itt megtalálja: 218/1999 (XII.28.) Korm. rendelet: 43. § és 54. §

(#2243) qdak


qdak
addikt

nyugdíj help :)

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2244) szaszayanou válasza qdak (#2243) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Nincs korkedvezmény szerintem. A kérdés második felét nem értem.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2245) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Használt telefont szeretnék venni, szolgáltatós és előfizetésre lett vásárolva.

Félek a letiltástól (habár az eladó azt mondja nem lesz letiltva), ezért a vásárlásnál szeretnék írni valamilyen szerződést, ha esetleg letiltanák, akkor az eladót terhelje anyagi felelősség.

Milyen papírt kell ehhez írni (formailag, tartalmilag) , hogy ha esetleg megtörténik a baj, én azzal egész nyugodtan mehessek a bíróságra / rendőrségre és értelme is legyen, ne hajtsanak el, hogy ez a papír nem ér semmit és búcsút inthetek a pénzemnek? :R

üdv

(#2246) szaszayanou válasza werszomjas (#2245) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Szia!

Nincs szükség varázsszavakra. Írtok egy adásvételi szerződést: leírjátok, hogy ki az eladó és a vevő (pontos azonosítás céljából néhány személyes adat), mit veszel meg tőle, mennyiért. Aztán mondjuk megállapodtok, hogy a vételárral azonos mértékű kötbért tartozik fizetni az eladó neked, ha kitiltják a hálózatról a telefont. Ez a célnak megfelel szerintem.

Érdemes rákérdezni erre a t-mobilnál is: lehet, hogy elég bemutatnod a szerződést, és utána nem tud letiltani.

Egyébként SIM kártya cseréje után is le tudják tiltani? Nem értek az ilyesmihez.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2247) szeva000 válasza szaszayanou (#2246) üzenetére


szeva000
addikt

símán...attól hogy ott vannak a papírjai lehet még lopott cucc....akkor a teló imei száma alapján be is tudják mérni,ha nagyon meg akarják keresni, és a vevőt kirángatják a házából....aztán pedig őt állítják be,mint tolvajt....az egyik ismerősöm járt így...még az volt a szerencséje,hogy be tudta bizonyítani,hogy vette a telót egy kereskedésből...

(#2248) kali válasza szaszayanou (#2246) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltatónál nem veszik figyelembe az adásvételit - még egyszerűbb ügyeknél/problémáknál sem!
magát a készüléket tiltják le imei alapján, és az utána semmilyen sim kártyával sem jelentkezik fel a hálózatra!

(#2249) szaszayanou válasza kali (#2248) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Látszik, hogy 6 évente cserélek telefont átlagosan. :)

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#2250) qdak válasza szaszayanou (#2244) üzenetére


qdak
addikt

köszi a választ,
akk hiába volt polgármester vki azért nem jár semmi korkedvezmény ?

a második bocsi az lenne:
#az aktuális nyugdij értékét h mennyi pénzt fogsz kapni, az utolsó hány év keresetéböl fogják ki kalkulálni ?
vagy hogy számolják ki az aktuális nyugdíjat ?
huh remélem igy érthetőbb :$

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.