Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) wwhy válasza Rimuru (#48700) üzenetére


wwhy
veterán

ITT a .gz
PH-n a blokkolók le vannak tiltva, ha teljesen le is tiltom őket, akkor sem sokat javul a szitu.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48702) brugo


brugo
aktív tag

Az Operaban van VPN ami elrejti az identitasomat , a Firefoxban nincs ilyen lehetoseg ?

(#48703) Normi™ válasza brugo (#48702) üzenetére


Normi™
őstag

Gyárilag nincs,de kiegészítő formájában telepíthető,legtöbbre értékelt a Hoxx Vpn,kipróbáltam,1,5giga adatforgalom után 24órára kilövi magát,német központú.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48704) brugo válasza Normi™ (#48703) üzenetére


brugo
aktív tag

Koszonom ,kiprobalom ! de nem ertem mi a " 24órára kilövi magát " .

(#48705) Normi™ válasza brugo (#48704) üzenetére


Normi™
őstag

Azt jelenti,hogy ha eléred a letöltési küszöböt 24óráig nem vpn-el netezel hanem simán.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48706) brugo válasza Normi™ (#48705) üzenetére


brugo
aktív tag

Koszonom szepen .

(#48707) ALFA válasza Storms (#48678) üzenetére


ALFA
senior tag

Néhány éve volt valahol ilyesmire teszt, ha jól csalódok, Adblock pluginek voltak a hunyók.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#48708) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Már régi ff felhasználó vagyok, megszoktam a böngészőt. De most egyik frissítéssel bejött az, hogy ha több lap van megnyitva a gépemen, mikor vissza megyek a másikra kicsit tölt a ff. Eddig ilyen nem volt, és nagyon zavar, mi miatt lehet? (8GB RAM-om van)

Ui: lehet h az ABP volt (ublock originnal használom közösen, de akkor az ABP-t letiltom)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48709) Kékes525 válasza ArthurShelby (#48708) üzenetére


Kékes525
félisten

A kettőt együtt használni felesleges. Az uBlock Original sokkal jobb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48710) slycoop


slycoop
csendes tag

Üdv,
Olyan problémám lenne hogy youtube vagy egyéb video-s oldalakon, nem működik megfelelően a lejátszás,
megy a videó, aztán fél percenkét egybemosódik a kép és csak úgy megáll pár pillanatra, aztán megy tovább. De a hang az zavartalanul folytatódik
Böngészésnél pedig mikor görgetem az oldalt, akkor néha csak ugy elsötétedik a kép, és olyankor csak firefox restart segít.
Találkozott már valaki ilyen problémával?

(#48711) Rimuru válasza wwhy (#48701) üzenetére


Rimuru
veterán

Igy anonim modon csak azt tudom megmondani neked hogy valami nagyon telespameli a memoriat, de ezt te is tudod. :DDD
De igy is kiegeszitore gyanakodnek, csinalj egy tiszta profilt nezd meg azzal.
firefox -P
Ha nem cisnalja akkor rakd fel egyesevel a kiegeszitoket es utana probald, hamar meglesz a bunos.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#48712) wwhy válasza Rimuru (#48711) üzenetére


wwhy
veterán

A francba is, elnézést.
ITT a rendes .gz, nagyon megköszönöm, ha ránézel. Új profilt ugyan nem, de tiszta telepítést próbáltam, rendesen lepucolva a régi FF-t. A helyzet számottevően nem változott, 3-4 ablakkal már 2,5-3 GB a memóriahasználat :(( (összesen 2x4 van)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48713) Matthewus válasza wwhy (#48712) üzenetére


Matthewus
őstag

Megnéztem a .gz fájlod, a GMX-es ablak memóriafogyasztása nagy. Nézd meg anélkül a memóriahasználatot.

[ Szerkesztve ]

(#48714) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Piszok nyögvenyelős tud lenni sokszor a firefoxal a böngészés,már tényleg nem tudom mi basztatja,lehet a vírusirtó nem tudom,64 bites igaz béta van fent de valaki látott már oylat,hogy néha két firefox bukkan elő a feladta kezelőben?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48715) netpeti98 válasza Pityu. (#48714) üzenetére


netpeti98
addikt

Már a plugin-container.exe is Firefox néven fut. Valószínűleg az a másik folyamat.

(#48716) Pityu. válasza netpeti98 (#48715) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Á értem,csak néha bukkan fel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48717) wwhy válasza Matthewus (#48713) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm a segítséget. Ha a GMX-et kilövöm, valóban csökken a mem.fogyasztás, egészen 1,7-1,8GB-ra visszaesik ... 2-3 ablakkal (Index, PH, Székelyhon.ro). Így nem vagyok sokkal boldogabb :( Nyilván a W10-nek is van köze, mert ugyanez a FF (szinkronizált fiók) W8.1 alatt 1,5GB körül van minden szokásos oldallal megnyitva...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48718) EmptyParadox válasza wwhy (#48717) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Próbáld ki új profillal is, ahogy már tanácsolták, maximum kizárhatjuk, hogy nem ez a gond.

(#48719) Penty válasza wwhy (#48717) üzenetére


Penty
tag

Az az 1.5GB 8.1 alatt még mindig mocskos soknak tűnik nekem. A 10 alatti 1.7-1.8GB meg egyenesen katasztrofális.
Nálam az általad említett három oldallal bőven 400MB alatt tanyázik a róka. Igaz, az alapok mások: egy Debianra telepített 64-bites esr róka, NoScript, uMatrix és uBlock Origin kiegészítőkkel (+ néhány egyéb kiegészítő, amik inkább kényelmi, nem pedig ganéjszűrő és biztonsági feladatokat látnak el).

Ahogy a többiek is írták, próbáld meg letiltott kiegészítőkkel, meg egy teljesen szűz profillal is. Ha még mindig rossz akkor megpróbálhatnád az esr-es rókával is, hátha az okés. Ha az sem jó, akkor... majd a többiek megmondják, mi a teendő egy wines oprendszer esetén.

(#48720) Kékes525


Kékes525
félisten

Érdekes :F :

A frissítési csatornát és a teljes telepítést is használtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48721) yanna válasza Kékes525 (#48720) üzenetére


yanna
őstag

Igen, kb. 2 hete :F vettem észre én is, hogy csak 50-nél járnak... Aztán telepítettem az 50.0b9-et, de kb. 24 óra elteltével ismét 50-nel írja:

(#48722) netpeti98 válasza Kékes525 (#48720) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak hibás a kiírás a weboldalon. Az a helyes információ amit a Névjegy alatt ír.

[ Szerkesztve ]

(#48723) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na a vírusirtót törölve,egy valamire rá jöttem a firefox nyögvenyelősségének nem sok köze volt a vírusirtóhoz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48724) wwhy


wwhy
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Az Adblock Plus volt az elkövető és a Ghostery a társtettes.
Ezeket letiltva csak 700-800 MB a memóriafogyasztás 5-6 füllel, 1-1,2 GB Youtube-on klippet nézve.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48725) lck válasza wwhy (#48724) üzenetére


lck
senior tag

Két olyan kieg. amit le kell cserélni ublock origin-re ! :)

(#48726) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Én már ezt nem értem,meg van nyitva a firefoxban most vagy 23 lap igaz a memória fogyasztást 1550MB re írja de tegnap töröltem az eset nod32 es vírusirtót és most furcsa mód nem nyögve nyelős a böngészés ennyi lappal sem az ethernet sem pörgi halálra magát.Most akkor nem értem,hogy vajon akkor a vírusirtó is hozzá járulhat a szarakodáshoz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48727) Syl válasza lck (#48725) üzenetére


Syl
nagyúr

Az uBlock Origin kiváltja a Ghostery-t?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48728) Matthewus válasza Pityu. (#48726) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha folyamatosan ellenőrzi a böngésző forgalmát, akkor gondolom igen, de a vírusirtós topikban biztos kapsz választ.

(#48729) Pityu. válasza Matthewus (#48728) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Á megint vak vágány ,nincs fent vírusirtó és megint nyögve nyelősködik.Lehet valamelyik oldalak csinálják vagy már nem tudom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48730) Syl válasza Pityu. (#48729) üzenetére


Syl
nagyúr

Melyik oldalak? Kipróbálnám.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48731) Pityu. válasza Syl (#48730) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát most így nem tudom sorolni mert huszon valahány lap volt nyitva,de egy biztosan szar a facebook,többit most így nem tudom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48732) Syl válasza Pityu. (#48731) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor nem tudok segíteni. Fosbúkot nem használok, a véletlenre megnyitott egy könyvjelző mappa teljes tartalma meg se kottyant neki. Most 22 lap van nyitva (mindegyiket végigkattintgattam) és a Firefox 310 megát "eszik" (plusz 340 a web-content).

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48733) lck válasza Syl (#48727) üzenetére


lck
senior tag

Az esetek 99 %-ában ugyan azokat a szűréseket végzi.
Ráadásul ublock jobban testre szabható, illetve kisebb a gépigénye.

(#48734) Kékes525 válasza lck (#48733) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre van valamilyen vizsgálat? Az adatbázisokból én ezt nem látom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48735) Matthewus válasza Kékes525 (#48734) üzenetére


Matthewus
őstag

(#48736) Syl válasza lck (#48733) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor már szedem is le a Ghostery-t. Az uBlock-ban úgyis bekapcsoltam mindent :DDD
Plus a Ghostery nekem kezd nagyon a WoT-re hasonlítani (adatgyűjtés stb.)...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48737) Kékes525 válasza Matthewus (#48735) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48739) Matthewus válasza #20749568 (#48738) üzenetére


Matthewus
őstag

Csak Flash és Silverlight plugin-t tud használni, Java-t, stb. nem, talán ez a legfontosabb.

(#48741) Matthewus válasza #20749568 (#48740) üzenetére


Matthewus
őstag

A 64 bitesre vonatkozott amit írtam.

(#48742) DS39 válasza #20749568 (#48740) üzenetére


DS39
nagyúr

a 32 bites még kezeli a plugineket, a 64-es már nem, kivéve az említett kettőt.
(ott hiába telepítesz 64 bites plugint, lesz...ja :D)

[ Szerkesztve ]

(#48744) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Létezik Firefox-hoz olyan torrent kiegészítő ami lapban fut?Bocs ha hülyeséget kérdezek,de sajnos a Deluge Ui-t nem sikerült belőnöm Linux-on.Szabadulnék a külön klienstől,jó lenne ha böngészőben futna egy kliens.

Köszi előre is.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48745) jerry311


jerry311
nagyúr

Firefox régen megjegyezte, hogy mi volt egy form mezőiben.Tehát mondjuk egy Back és Forward kombó után is ott volt minden amit beírtam. Pl. itt a PH! hozzászólás szerkesztőjében is.
Aztán most ez valahogy eltűnt.
Vissza lehet varázsolni?

(#48746) Pityu. válasza Syl (#48732) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó neked nekem alsó hangon 400mb nél kezdődik,de nem hiszem,hogy csak konkrétan a memória evés lenne a gond procit is meg pörgeti néha igaz olyan 35% környékéig ,meg amúgy én 50.0 x64 es változatot használok meg van egy csomó könyvjelzőm is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48747) Kékes525


Kékes525
félisten

Mit jelent a 2-es szám? A 49-esnél itt 1-es volt. Új addon-t azóta nem tettem fel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48748) peterszky


peterszky
őstag

Keresgettem a topicban, de nem találtam a kérdésemre vonatkozó infókat (lehet béna voltam... :) ).

Céges telepítés, tehát megy ki minden usernek az FF, odáig látom a megoldást, hogyan kell elhelyezni ilyenkor a szótárakat, nyelvi csomagokat, hogy az mindenkinél megjelenjen, ne kelljen egyenként telepíteni.

Viszont azt eddig nem sikerült megtalálni, hogyan tudom elérni, hogy ezek aktiválva is legyenek az indításkor, ne kelljen felhasználónként nyomkodni.

A channel-prefs.js - user.js körül nézelődtem, de a leírások nem segítettek.

Valakinek esetleg van ötlete?

What else you gonna do on a Saturday?

(#48749) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok. Tudjátok, mindíg volt az a hit, hogy a chrome sok memóriát zabál stb. a firefox meg kevesebbet. Hát megnyitottam mindkettővel egy sima index.hu-t. A firefox 159 mb-ot használt, a chrome meg 31-et, és a firefox 1.5-1.7 cpu-t használt, a chrome meg csak 0.1-et. Most akkor mi is az igazság?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#48750) EmptyParadox válasza Feri1977 (#48749) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Összeadtad az összes Chrome process memóriahasználatát a Task Managerben?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.