Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) Syl válasza #54715584 (#48350) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet nem tudja, hogy a lapokat külön-külön be lehet zárni ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48352) kovaccss


kovaccss
tag

Segítségért jöttem ide, nem azért hogy visszakérdezzenek, meg piszkáljanak. Aki nem akar, vagy nem tud segíteni, ne írjon semmit.

[ Szerkesztve ]

(#48353) Matthewus válasza kovaccss (#48349) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha régi már a profilod, nem árt csinálni egy újat. 2 GB RAM és sok megnyitott lap mellett simán megakadhat.
Használd a legújabb verziót már csak a biztonsági frissítések miatt is.

(#48354) kovaccss válasza Matthewus (#48353) üzenetére


kovaccss
tag

Nem akarom a profilomat törölni, mert akkor egyenként kell megnyitnom újra az összes lapot mind2 profilban, újra felrakni és beállítani a kiegészítőket, ami sok idő. Plusz a Win7-emet is frissíteni kéne, 1 éve nem volt, mert meguntam a sok telemetriát, Win10 erőltetést, stb. kerülgetni, írtam is a topikban tegnap. Először a firefoxot kell megcsinálni.
Egyre több ember egyre több problémát tapasztal és ír be ide, ahogy évente kb. 10 új verzió kijön, így a lehető legrégebbi verziót akarom használni, ami még jó, hogy minél kevesebb negatívumot tapasztaljak. Először kb. a 42.0-t próbálnám ki, mert a 43-asból 5 féle van.

(#48355) mzso válasza kovaccss (#48352) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem abból a zagyvaságból senki nem fogja neked kitalálni, hogy mi a bajod.

Miért jó neked folyamatosan két profilt futtatni? 2X két giga az négy úgy már könnyebben fordulnak elő memória problémák
Megcserélkődik az ikon? Cseréld vissza.
Olyan meg nincs, hogy ki/be nyit/zár egy profilt. Nem is létezik ilyen.

Ha meg lassú akkor szokásosan meg kell keresni melyik addon, oldal lassítja be és kiiktatni.

"Segítségért jöttem ide, nem azért hogy visszakérdezzenek"

Ha meg ilyen bunkó stílusban beszólsz ne nagyon számíts sok hasznos válaszra. Főleg ha zagyvaságokat írsz.

(#48354) kovaccss
Szerintem még az 1.0 is fut, használd azt.

[ Szerkesztve ]

(#48356) Syl válasza kovaccss (#48354) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy "fejlődik a technika", egyre több és több funkciót pakolnak bele a szoftverekbe (nem csak a böngészőkbe...), egyre több velük a gond. Egy barátomnak (aki megragadt a tízen évvel ezelőtti Athlon XP - WinXP korban) a sok Chrome/Firefox szopás végett a SeaMonkey-t javasoltam. Azóta is nagy megelégedéssel használja.
Persze akárhonnan nézzük, a problémádra úgyis az lesz a megoldás, hogy bármilyen böngészőt is választasz, a profilnullázás elengedhetetlen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48357) Matthewus válasza kovaccss (#48354) üzenetére


Matthewus
őstag

Tiszta profil pedig sok problémára szokott megoldás lenni.
A lapfüleket ki lehet menteni újratelepítés előtt.
Mi az, hogy a 43-asból 5 féle van? Windowsra van 32 vagy 64 bites és ennyi.
Tedd fel a legújabbat és használd, attól, hogy másnak vannak problémái neked még nem biztos, hogy lesznek.

(#48359) kovaccss válasza Matthewus (#48357) üzenetére


kovaccss
tag

Hogyan lehet úgy tiszta profilt csinálni, hogy a megnyitott lapok listája megmarad? Melyik file-ban van benne a laplista? Úgy lehet tiszta profilt csinálni, hogy a kiegészítők is megmaradnak a beállításokkal együtt?
Egyáltalán melyik profilfile-okban mi van, melyikeket kéne nullázni az új profillal? A böngészési előzmények se vesszenek el.
Van 43.0, 43.01, 43.02, 43.03, 43.04.

(#48362) mzso válasza mzso (#48340) üzenetére


mzso
veterán

Na rájöttem, hogy az InlineDisposition volt a hibás. Megakadályozta PDF-ek letöltését gmail-ből. (alig ha nem másét is)
Ajánlom kerülését, elég régi és bugos.

(#48363) bobalazs válasza Matthewus (#48320) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek nem hoztak megoldást. Franc tudja mi ez a szürke ikonos baromság, haver hogyan nyalta be. Azt mondta minden automatikusan történt.
Fura hogy portableapps.com firefoxot is felraktam, azt mondta 10 perc után azon is ott volt ez a blődség.

(#48364) bobalazs válasza bobalazs (#48363) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

az adblock plus letiltása eltüntette a szürke ikonos youtube problémát, hogy csak a video látszódott. Köszi a segitséget.

(#48366) Normi™ válasza bobalazs (#48364) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Cseréljétek Ublock Origin-re szerintem,ne maradjon blokkoló nélkül.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48367) Matthewus


Matthewus
őstag

Töröltem pár hozzászólást, tessék visszatérni a normális hangnemhez.

kovaccss: Nem kötelező megfogadni a tanácsainkat, de akkor nem kell reagálni semmit rá, főleg, ha a ragaszkodásod a régebbi verziókhoz valótlanságokon alapul.

(#48368) #92764928


#92764928
törölt tag

Szép estét Fórumtársak!

FF 49.01 semmilyen PDF dokumentumot,tartalmat nem nyit meg.Másnál is van ilyen?Ha igen mitől van?
uBlock Origint kikapcsoltam,akkor sem változik semmi.

(#48369) Matthewus válasza #92764928 (#48368) üzenetére


Matthewus
őstag

Mi történik pontosan, amikor megnyitsz egy PDF-et? Üres oldal jelenik meg? Nézd meg a Beállítások között, hogy mire van állítva a PDF fájl.

(#48370) #92764928 válasza Matthewus (#48369) üzenetére


#92764928
törölt tag

Van ahol üres lap,van ahol egy PDF logo.A beállításokban Sumatra PDF van beállítva.Ez Chrome-ban működik.

(#48371) Matthewus válasza #92764928 (#48370) üzenetére


Matthewus
őstag

A plugin fejlesztését már befejezték, hamarosan már nem is fogod tudni telepíteni.
Próbáld ki a Firefox beépített PDF olvasóját.

(#48372) #92764928 válasza Matthewus (#48371) üzenetére


#92764928
törölt tag

Köszönöm a segítséget!
Sumatra PDF-et töröltem és felraktam az Adobe Acrobat-ot.Ez az alapértelmezett a FF-ban,így most jó.

(#48373) kovaccss válasza Matthewus (#48367) üzenetére


kovaccss
tag

Ha annyira jók a felgyorsított firefox verziók, akkor miért van hónapról hónapra több olyan beírás itt, hogy ez is rossz, meg amaz is rosszul működik, meg a kiegészítők közül is egyre több az, ami bezavar, meg nem fér össze a többi kiegészítővel, stb., meg zabálja a RAM-ot 2 GB fölé menve, meg nem jó a videólejátszás, stb.?
Ezen beírások miatt ódzkodok az újabb verzióktól. A saját tapasztalataim is ezeket igazolják, mint írtam is, akadások, összeomlások, stb. Még a régebbi 39-essel is sok gondom van, akkor mi lesz az újabbal?

Egyre inkább úgy tűnik, és nem csak szerintem, sokan beírták, hogy minél gyorsabban jönnek ki az újabb verziókkal, annál szarabb lesz az egész. Pláne, hogy a 64 bites még mindig csak béta, 1-2 hónapja lehet használni, a többi fontosabb böngészőnél már régen van rendesen működő 64 bites.
Aztán ott a motor megváltoztatása, hogy minden lapot és kiegészítőt külön folyamatban akarnak kezelni, mint a többinél (IE, Opera, Chrome), ami azzal jár, hogy a mostani kiegészítők mind mehetnek a kukába, mert nem lesznek kompatibilisek. Stb. A RAM használat is erősen meg fog nőni, mert most 2 Opera lappal (a legfrissebb verzió) a kinyitás után azonnal már 700 MB-ot használ 9 folyamattal. Ez iszonyúan sok. Ezek nem a bizalmat erősítik. IE-t, Chrome-ot, és Operát ezért nem használhatok az 50-70 lapomhoz, mert nem 2 GB-ot, hanem min. 4 GB-ot használnának, vagy ki se lehetne ennyi lapot nyitni, mert hamarabb összeomlanának.

Ne én legyek már a bétateszter, hogy nekem kelljen kikísérleteznem, hogy mikor, hogyan, mi, mivel működik, és mivel nem. Mert ez megy az utóbbi min. 10 évben minden szoftvernél, hogy a felhasználók a teszterek, mert lehetetlen rendesen letesztelni, a firefox 39-es 2015. okt-i, és most 49-nél tartunk, ez 11 verzió 1 év alatt. Miért kell ennyire sietni? Elég lenne 1-2 verzió évenként.
A lekerekített füles fos kinézet mióta is van? A 32-es óta? Már a 39-hez is kell a classic theme restorer. Vicc.
Az itteni [link] dátumokat nézve a firefox 3.6-os 2010. jan-ban, a 4-es 2011. márc-ban, a 10-es 2012. jan-ban, a 18-as 2013. jan-ban, a 27-es 2014. feb-ban, a 35-ös 2015. jan-ban, a 44-es 2016. jan-ban jött ki, mindig az adott év legelső verzióját írtam ide. Minek ez a kapkodás?
Többször próbáltam a Chrome-ot, mindig 10 percen belül összeomlott 2-3 lappal, azonnal uninstall lett. Ez vicc. A RAM használata kb. az Operáéval egyezne meg. Egyszerűen nem tudok mire váltani Firefoxról, mert mind sokkal több RAM-ot használ.

[ Szerkesztve ]

(#48374) Fandango válasza kovaccss (#48373) üzenetére


Fandango
veterán

Képzeld nekem sose volt semmi komolyabb bajom a Firefox-al, pedig kb. 2-es verziótól használom napi szinten nagyon sokat.
A verzió számmal meg mi a fenét foglalkozol, nem mindegy milyen szám van ott?
Ha évente 1-2 alkalommal lenne frissítés akkor meg az lenne a baj, és mindenki a konkurens böngészőket használná, mert az többször frissül, gyorsabb a fejlesztés, stb...
A memória használat mint ahogy írtad minden böngészőnél magas, ezzel nem tudsz mit kezdeni, szokd meg, vagy nem kell 50-70 lapot egyszerre megnyitva tartani (nem is értem minek :F ).
Mennyi memóriád van, hogy a RAM fogyasztást ennyire kritikus pontnak állítod be?
Minden szoftvernél a felhasználók a béta teszterek, semelyik fejlesztő cég nem tud annyir erőforrást, és időt a tesztelésre fordítani, hogy hibátlan programot adjon ki (ami lehetetlen feladat kb.). Ezért egy rövid tesztelési időszak után a felhasználókra bízzák a feladatot, mert ott jönnek ki a valós problémák, és így tudják javítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#48375) kovaccss válasza Fandango (#48374) üzenetére


kovaccss
tag

Ha nem volt problémád, az azért lehet, mert csak 3-5 lappal használod, és átlagos oldalakkal.
Nem a verziószám a lényeg, hanem hogy mindegyiket csak összecsapják, és teszteljék le az emberek.
Ezért nem lehet se a Firefox, se a Win7, se más frissítéseket azonnal felrakni, használni, mert előbb ki kell derülnie hogy jó lett, vagy nem. Sokszor volt rendesen elkúrt frissítés már minden programnál.
A Chrome, vagy az Opera kezdte el pár éve felgyorsítani a verziószámnövelést, mert szerintük ettől jobbnak látszik a böngészőjük, a Firefox ehhez igazodott, csak nem tudom miért.
16 GB van a gépemben, használhatna csak a Firefox 12 GB-ot is, nem ez a lényeg, hanem hogy ne lassuljon be, omoljon össze 2 GB RAM használat körül. 32 bittel is mehetne 4 GB-ig, mi lesz 64 bitnél külön folyamatszálaknál? 50 lapnál 5 GB-ot fog elfoglalni?

[ Szerkesztve ]

(#48376) Matthewus válasza kovaccss (#48373) üzenetére


Matthewus
őstag

Már megint tele van valótlanságokkal az írásod.

- 64 bites verzió már rég nem béta, de csak pár verzióval ezelőtt tették ki a hivatalos letöltési oldalra
- Sokadszorra is leírom: a memóriahasználat kiegészítő, beállítás és oldalfüggő
- Nálam nem omlik és nem akad, pedig van, hogy meg van nyitva 50+ lap
- akadást okozhatnak egyes oldalak, az about:performance oldalon ki lehet deríteni melyik zabálja az erőforrásokat
- engem nem érdekel és sokan másokat sem a verziószámozás, ugorhatnának tízesével is
- nem lesz minden lap külön process-ben, legalábbis az elején
- hogy miért lesznek új kiegészítők ki lett tárgyalva többször (biztonság, stb.)
- ha egy kiegészítő nem működik/nem frissül/összeakadnak az nem a Mozilla hibája, sok kiegészítő olyan dolgokba nyúl bele, amibe nem kellene, többek között ezért is lesz a változtatás
- nem tudom, hogy mit számolsz, de tavaly egész évben 9 főverzió jelent meg, idén 8 lesz összesen
- nekem pl. semmi bajom a kinézettel, de meg tudod változtatni nem?
- az itt hibákról beszámoló felhasználók nagy részének hibái a kiegészítők miatt vannak
- akiknek nincs baja, azok nyilván nem fognak beírni, hogy minden jó (ők vannak többségben)

Amúgy mennyi memória van a gépedben?

(#48377) kovaccss válasza Matthewus (#48376) üzenetére


kovaccss
tag

Olvasd el még 2-szer figyelmesen, amiket itt írtam.

(#48378) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most kicsit töröltem a firefoxot és két alternatíváját telepítettem fel,ezeket tesztelem

Cyberfox vs Waterfox

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48379) kispx válasza kovaccss (#48375) üzenetére


kispx
addikt

> "Egyre inkább úgy tűnik, és nem csak szerintem, sokan beírták, hogy minél gyorsabban jönnek ki az újabb verziókkal, annál szarabb lesz az egész."
Még jó hogy már évek óta 6 hetente jönnek ki az új verziók. :(((

2016-ot írunk nem 19**-es éveket. Megváltozott a szoftveripar. Mindkét oldalról van tapasztalatom. Az én fülemet is rágják, hogy mikor leszek(/leszünk) már kész a szoftverrel. Pedig még el sem készültem, nemhogy még le lett volna tesztelve. A felgyorsított kiadási ciklusokat pont, hogy a felhasználók hívták életre, mert nekik minden azonnal kell. Pontosan azt kapták, amit akartak. A másik része pedig a webes szabványok. Kellőképpen felgyorsultak azoknak is a fejlődése. Régebben: nem volt hol tesztelni a szabványt? lassabban fejlődtek a szabványok. Lassan fejlődtek a szabványok? Nem adunk ki böngészőt! Nem adnak ki böngészőt? Nincs hol tesztelni a szabványt... Ördögi kör. Ettől jobb megoldást tudnál ajánlani? Erre a problémára epekedve várja a megoldást az ipar. Még a FF 3-as verziójára emlékszel? Arra is hogy, meddig ültek a 4-es verzión? Akkor gondolom láttad, hogy a többi böngésző hogyan húzott el mellette és hogyan vesztette a FF a táborának a nagy részét. Nah azt nem akarják megint.

Másrészről a világban minden felgyorsult. Csak egy apró technikai kérdés: Te hogyan tesztelnéd a böngészőket? Mára már milliárd számú hardveres és szoftveres összeállítás van, ami folyamatosan változik, és ezt még a felhasználói hülyeséggel meg kell szorozni. Emellett lehetetlenség úgy kiadni és tesztelni a szoftvert, hogy az tökéletes legyen. Említetted, hogy sokan beírnak ide a fórumba, hogy nem jó az FF. Azért visszaolvastál, annak a tekintetében, hogy kik is írják be, hogy nem jó az FF? Jellemzően ugyanazok, minden egyes kiadásnál. Valószínűleg nem véletlenül pont ők vannak ezzel megtisztelve a hibákkal. 3 helyen is alapértelmezett böngésző nekem az FF, még sincs bajom vele. (és a Chromium alapúakkal sincs) Ok, lehet, hogy valakinél kibukik egy-egy bug, de akkor jelentse! Tök jó dolog, hogy az emberek tiltják a telemetriát, és a bugokat is csesznek jelenteni. De vajon akkor a fejlesztő honnan is fogja tudni, hogy baj van a szoftverrel? Egyesek amennyi időd eltöltenek azzal, hogy itt fikázzák minden egyes kiadásnál a böngészőt, annyi idő alatt simán ki is javították volna a hibát a fejlesztők.

Azért foglal neked sok memóriát a böngésző mivel megteheti. Ha szerinted sokat foglal, akkor netez egy 2 GB memóriával rendelkező géppel és rögtön nem fog a szoftver elterpeszkedni a memóriahasználatot illetően. Ha meg sok memóriád van akkor meg hagyj töltse ki a rendelkezésre álló teret, mert ugye a szabad memória == elpazarolt memória. Te fogsz tudni gyorsabban dolgozni vele.

A régi kiterjesztéseket pedig könyörgöm dobjuk már ki. Mi sem okoz nagyobb örömet, hogy mit a legacy kódokat támogassuk, legyen minimális memóriafogyasztása, de szupergyors, és csillogjon-villogjon, lehessen tesztre szabni és természetesen legyen ingyenes. Te tényleg elhiszed, hogy van ilyen? Ugye tudod, hogy mi fog történni, hogy ha összeset teljesíteni szeretnék? (Mellesleg nem a multiprocess architektúra miatt lesznek használhatatlanok a a legacy kiterjesztések, hanem azért mert a végre a XUL-t dobni fogják.)

Mellesleg 2 tabbal ha 9 opera folyamat fut, akkor ott bizony fut 3 kiterjesztés is. Azok is okozhatnak magas memória használatot nem csak az opera. És a Chromium alapú böngészőknél 50-70 lapnál a nem használt tabokat "kitörli a memóriából" és majd amikor újból rákattintasz, akkor majd újból betölti.

Szerk.:
Peace :R
De már nem tudom, hogy hogyan vagytok vele, de én már kezdem unni, hogy 2-3 ember X naponta megjelenik, és elkezdni fikázni itt mindent. De nem hajlandó a probléma okát megfogni. Pedig jó lenni a másik oldalról is megvizsgálni a problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#48380) Matthewus válasza kovaccss (#48377) üzenetére


Matthewus
őstag

Megtaláltam 16 GB. Akkor miért nem használsz 64 bites Firefoxot? Főleg, hogy ha ilyen sok lapot tartasz megnyitva? Nálam is van néha sok lappal megnyitva és nagyon stabil. Egy próbát megér.

(#48381) Apucy01 válasza kovaccss (#48377) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia

neked a Cyberfox hogy lett magyar nekem sehogy sem akar az lenni vagyis nem találom a magyar nyelvet hozzá.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48382) Pityu. válasza Apucy01 (#48381) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem nekem akartad írni? :)
Le kell töltened ezt az addont cyberfox language maneggar,és ezen belül tudod letölteni a magyar nyelvet [link]

Ja egyébként a language manager használata [link]

és érdemes letölteni utána a böngészőhöz egy helyesírás ellenőrzőt is

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48383) Apucy01 válasza Pityu. (#48382) üzenetére


Apucy01
őstag

Igen neked akartam irni

köszönöm

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48384) Pityu. válasza Apucy01 (#48383) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szívesen :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48385) Apucy01 válasza Pityu. (#48384) üzenetére


Apucy01
őstag

egészen jó most megy az ff is de azért kérdés hogy a CF re van e ilyen all in one sidebar

bár a mostani FF en nekem nem müködik akár mit csinálok..... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48386) Pityu. válasza Apucy01 (#48385) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Erre gondolsz [link]?Úgy látom telepíthető

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48387) Apucy01 válasza Pityu. (#48386) üzenetére


Apucy01
őstag

igen erre

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48388) Matthewus válasza Apucy01 (#48385) üzenetére


Matthewus
őstag

Látom még mindig nem sikerül megoldani a problémát. Tudsz egy képernyőképet küldeni arról, hogy pontosan mi nem működik, valamint arról, hogy hogyan kellene neki?

(#48389) Apucy01 válasza Matthewus (#48388) üzenetére


Apucy01
őstag

hát arról hogy mi nem müködik arról nem sajnos mert nem látnád

ugyan is baloldalon a kép szélére viszem az egeret a böngészőben ahol meg kellene nyilnia a sederbarnak amiben ott am menü amiből lehet választani pldául letöltések mutatása valamint itt lehet töröni a letöltéseket

itt láthatod hogyan kellene müködnie

[link]

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48390) Krystal_s válasza kispx (#48379) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Azért visszaolvastál, annak a tekintetében, hogy kik is írják be, hogy nem jó az FF? Jellemzően ugyanazok, minden egyes kiadásnál. Valószínűleg nem véletlenül pont ők vannak ezzel megtisztelve a hibákkal. "

Már elnézést, de hülyeséget írtál. :) Rengeteg embernek vannak/voltak gondjai egyes verziókkal. Nem mindegyikkel, de jó hogy nem állítod be őket hülyének, nem hozzáértőknek, csak mert nálad nincs gond. Sokszor kiegészítők is okozzák, vagy az adott weboldal van rosszul megírva. Hardver függő is lehet stb., de attól még a böngészővel is akadtak gondok. Tesztelésre ott vannak a béta verziók. Vannak elegen, akik ingyen, szívességből (kíváncsiságból) megteszik ezt az adott cégnek.
A többihez inkább nem fűzök semmit, mert máshogy gondolom.

Matthewus: Látom te lettél a topikgazda. Ha kérhetném ne törölj hozzászólásokat (ami nem sért szabályzatot), mert vannak, akiket érdekelnének azok az írások. Abból is lehet tanulni, következtetéseket levonni. Nem mindenki ül itt egész nap, hogy olvasni tudja. :)

[ Szerkesztve ]

(#48391) Matthewus válasza Apucy01 (#48389) üzenetére


Matthewus
őstag

Majd megnézem, nálam mit csinál.

Krystal_s: Most töröltem először hozzászólást, mert szabályzatot sértett.

(#48392) Intruder2k5 válasza Krystal_s (#48390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit törölt, teljesen jogosan és indokoltan törölte.

[ Szerkesztve ]

(#48393) Krystal_s válasza Matthewus (#48391) üzenetére


Krystal_s
addikt

és Intruder2k5:

Ennyire eldurvult? Akkor megértem. Sajnos este már nem láthattam azokat az írásokat, pedig érdekel a téma.

[ Szerkesztve ]

(#48394) kispx válasza Krystal_s (#48390) üzenetére


kispx
addikt

Nem azt mondtam, hogy hibátlan a böngésző és igen, voltak olyan verziók, amik baromsággal kerültek ki. De nem ezt mondtam. Viszont ha visszaolvasol, akkor észrevehetsz 2-3 nicket, akik minden kiadásnál megfordulnak. (Békesség miatt inkább max pm-ben mondom el, ha nem szeretnél visszaolvasni)

Sajnos a béta megint nem megoldás az általam mondott problémákra, mert:
- nagy részben informatikában jártasabb emberek használják, nem átlag pistikék játszanak velük
- sajnos a hw/sw kombinációknak csak egy nagyon kicsi részhalmazát kapjuk.

Így simán elő állhat, az a helyzet, hogy a bétában nem jelentkező bug simán lejut a stable ágba.

Jelenleg is számos problémával küzd a FF, ennek egy részére leghamarabb akkor lesz normális javítás amikor mindenkinél a multiprocess architektúra lesz alapértelmezetten. (nem a jelenlegi 2 folyamatos megoldásra gondolok.)

(#48395) kovaccss válasza kispx (#48379) üzenetére


kovaccss
tag

Az egész üzid alapja, és a mai helyzet oka téves. A helyzet megértéséhez messzebbről kell kezdeni.
A 90-es évek elején sok év eltelt, mire valamiből kiadtak egy újabb verziót, legyen az mosógép, vagy bármi. Akkor még nem volt se mobiltelefon, se a többi fos. Akkor érdekes hogy tudtak várni az emberek éveket is egy újabb termékre. Persze, mert azokat a termékeket még úgy gyártották, hogy 10-20 évig működjenek. A sima Lehel 1 csillagos hűtőnk 20 évig bírta, aztán romlott el benne valami 1997 körül, megjavíttattuk, és hibátlanul adtuk el, mert kellett egy nagyobb. Amit akkor, kb. 1997-ben vettünk, még a mai napig is hibátlanul működik nálam, pedig kb. 19 éves, még sosem volt baja, sima Zanussi. Sőt, a kb. 1977-es kerek Hajdu mosógép is működne, ha megjavíttatnám.

Az egész ott kezdődött az 1990-es rendszerváltáskor, hogy még több és még több profitot kell elérni minden cégnek. Ez a fő cél, minden egyéb másodlagos. Ezért is kellett a rendszerváltás, ezért is kellett megnyitni a piacot, ezért is jöttek be a multik, ezért is kellett tönkretenni a magyar cégek 99%-át. A külföldi cégeknek csak a magyar piac kellett, mostanra az egész az övék, azt csinálnak, amit akarnak. Sok helyen a minimálbért, vagy a túlórákat nem fizetik ki, pedig a német bérhez képest alacsony a magyar bér. Felveszik a sok támogatást, és kiviszik a hasznot az országból, ebből élnek jó pl. a németek, nem a német emberek munkájából. És ezt mi hagyjuk.

A multiknak a reklámokkal el kellett érniük, hogy az emberek nagy része vágyjon a multik termékeire, akkor is, ha igazából nincs is rá szüksége. Ez a lényeg. Ez is teljesült, jól látható hogy egy új iPhone, stb. kiadásakor már 1 nappal az akció kezdete előtt egy kisebb tömeg táborozik le sok országban a boltok elé. Nyitáskor meg egymást tapossák, verekszenek a cuccokért, a magyarok is ilyenek. Ez van az egyéb nagy akcióknál is. Nem kell, de menjünk, vegyük meg, mert olcsóbb lett.

Azért gyorsítják fel egyre jobban a termékeik kiadásait, mert minél rövidebb idő telik el 2 termék kiadása között, annál hamarabb csökken az ára az előző verzió(k)nak. Az újat drágán kell megvenni, a használt, ami még lehet hogy csak fél éves, már az új árának a felét-harmadát sem éri. Ez mindenkinek jó, csak a vevőknek nem. Ma már nem az van, hogy akkor vesznek újat, ha az előző elromlott, vagy már használhatatlan. Az van, hogy hibátlanul működően dobják ki, mert már megjött az újabb verzió. A szervízek nagy része is bezárt, mert sok cuccot nem éri meg megjavítani, mert nem sokkal többért lehet újat venni. A garanciaidő is ezért lesz egyre több cuccnál 3 helyett 1 év. 2 évesen elromlik, dobd ki, ezt akarják.

A reklámokkal beleverték az emberekbe, hogy KELL nekik az a sok cucc. Nem telik rá? Nem gond, vegyél hitelre okostelefont, TV-t, stb.. Évekig dolgozni érte, spórolni rá? Ugyan már, ez ma már nem divat. Nézd meg hogy az USA-ban 1 embernek hány hitelkártyája van (5-10), és ez mekkora üzlet. Mo-on is elterjedt volna, de a kis jövedelem miatt nem sokan használják.
Tehát a pénzéhes multicégek (és akik mögöttük állnak) okozták az egész helyzetet, hogy mindenkinek gyorsan és azonnal kell minden. Ez a fogyasztói társadalom, ezért gyorsult fel a világ, a pénz miatt.
Mivel a hardverek (laptopok, okostelefonok, tabletek, tartozékok, stb.) egyre gyorsabb ütemben jelennek meg, ezért kell a szoftvereknek is ezt követni. Így kerek a történet.

Ez az egész nem jó így, és nem is tartható fent sokáig, max. pár évtizedig, elég ha a nyersanyagokra (ritka elemekre van szükség a mai modern eszközök nagy részéhez, Lítium, stb.), a szeméthegyekre, stb. gondolunk. Az újrahasznosítás pár %-os csak az elektronikai cuccoknál.

Simán lehetne szabályozni hogy ne gyártsanak annyiféle hardvert, így sokkal könnyebb lenne a szoftvereket tesztelni, nem lenne sok millió hardver és szoftverkombináció. Kevesebb lenne a cucctípus, a probléma, a hulladék, stb., de ez a gyártóknak nem érdeke. Teljesen felesleges pl. PC alaplapból 1 gyártónak (pl. Asus) 40-50 félét kiadnia. Minek? Max. 10 féle is megfelelne mindenkinek a legegyszerűbbtől a legdrágábbig. Ez érvényes mindenre, videókártyára, telefonra, stb.

(#48396) Normi™ válasza kovaccss (#48395) üzenetére


Normi™
őstag

Tedd "off"-ba vagy írd meg neki privátban,de ez már eltér a témától,még ha te úgy is érzed,hogy nem.Nem kíváncsi erre már senki,ez a böngésző topikja és pont.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48397) Apucy01 válasza Matthewus (#48391) üzenetére


Apucy01
őstag

REndben köszi más nincs csak ez meg a flahplayer úgy hogy nem tudom mi lehet a gondja. :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48398) netpeti98


netpeti98
addikt

Szerintem nem tett rosszat a Firefoxnak a gyorsított kiadási ütemterv, sőt.
A funkciók fokozatosan kerülnek le a csatornákra. Például az Australis téma (vagy bármelyik más tetszőleges funkció) először a Nightly csatorna felhasználóinak volt elérhető, utána kapták meg az Aurora csatorna (ma már Developer edition) felhasználói, utána a Beta, majd a Release csatornát használók. Ezek között az állomások akár hónapok is eltelhetnek, amíg az adott funkció el nem éri azt a szintet, hogy továbbengedjék.

A verziószám nem igazán lényeges manapság, csak jelzésértékű a Firefox esetében, mert valami alapján mégis sorszámozni kell. Nem lenne jelentősége, ha mondjuk az aktuális verziót Firefox 49 vagy 7.1-nek hívnák, esetleg a dátum alapján neveznék el például Firefox 16.10 (lásd Ubuntu Linux). Szvsz ez utóbbi lenne a legjobb megoldás.

A 5 csatorna közül bárki megtalálhatja a neki megfelelőt. A Beta, Developer Edition, Nightly a kísérletező kedvűeknek. A Release az átlagfelhasználóknak.
Az ESR csatorna pedig évente kap 1 főverziót, időközben csak bugfixeket és biztonsági frissítéseket kap. kovaccss-nak jelen esetben az ESR verziót tudnám ajánlani. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48399) kovaccss válasza Normi™ (#48396) üzenetére


kovaccss
tag

Az nem off, szorosan a mozilla témához tartozik, az a válasz a fejlesztésgyorsításra. Nem azért írtam meg fél óra alatt, hogy senki se olvassa el.

(#48400) Normi™ válasza kovaccss (#48399) üzenetére


Normi™
őstag

Biztos van levelezési cím,szólj nekik,hogy mekkora marhák vagy jelentkezz fejlesztőnek,ennyire egyszerű.Itt jelentkezhetsz is segíteni a munkájukat.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.