Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Van arra lehetőség, hogy mindig mutassa az aktuális oldal URL-jét baloldalt lent? Ne csak akkor, amikor töltődik a weboldal?

Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#48302) netpeti98


netpeti98
addikt

Használja valaki az uMatrix kiegészítőt bekapcsolt e10s mellett?
Ha be van kapcsolva az e10s és a uMatrix, akkor a Facebookon mindig feljön sütikről szóló közlemény és ha bezárom akkor mindig szét van csúszva az oldal. Kikapcsolt e10s mellett nincs ilyen probléma.
Termesztésen az uMatrix ki van kapcsolva a Facebookon és a sütik automatikus törlését is kikapcsoltam.

Tudom nem véletlenül van még tiltva a kiegészítővel rendelkező felhasználóknak, de jó lenne megtartani. :)

Firefox 49.0.1

Szerk.: ez egy kicsit kuszán lett leírva, de remélem érhető a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#48303) yanna válasza yanna (#48276) üzenetére


yanna
őstag

Semmi ötlet a megoldásra? :U

(#48304) EmptyParadox válasza yanna (#48303) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

about:config -> dom.disable_window_open_feature.resizable
Ha ezt true-ra állítod, akkor megjavul?

(#48305) yanna válasza EmptyParadox (#48304) üzenetére


yanna
őstag

Alapból true az érték.

Megnéztem false-n is, semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#48306) EmptyParadox válasza yanna (#48305) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Akkor ez nem jött be. :/
Letiltott kiegészítőkkel, új profillal próbáltad?

(#48307) yanna válasza EmptyParadox (#48306) üzenetére


yanna
őstag

Ugyan úgy "pici" ablak a "kicsi" helyett. :((

(#48308) Nyíl


Nyíl
tag

Sziasztok! Sajnos még mindig rossz a hotfix kiterjesztés (azt írja nem kompatibilis és le van tiltva) ezért teljesen újra akarom telepíteni a firefoxot minden beállítással és könyvjelzők nélkül teljesen a 0 -ról de az uninstallal a régi beállítások,könyvjelzők stb. megmaradnak, azokat milyen mappában hol tárolja, hogy 'manuálisan' törölhessem?

(#48309) Nyíl


Nyíl
tag

Megtaláltam hogyan kell, bocsánat a dupla kommentért.

(#48310) mefistofeles

Skacok!
Olyan problémám van, hogy ma telepítettem az Ubuntu 16.10-et de az alapértelmezett firefox böngésző semmit nem játszik le a youtube-on. ha rámegyek egy videóra akkor kiírja, hogy " A böngésződ jelenleg az elérhető videoformátumok egyikét sem ismeri fel."
48.0 a verziója és ez volt fent tegnap is egy másik telepítés alkalmával és semmi problémája nem volt. mi lehet a baj?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48311) Kékes525


Kékes525
félisten

Az előzményekből ki lehet törölni egy konkrét linket, hogy olyannak lássam, mintha még sohasem klikkeltem volna rá? Az adott link összes előzményét szeretném törölni, ha lehet, de csak a konkrét linkét, nem a teljes előzményt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48312) vaakuum


vaakuum
addikt

49.0.1-es portable firefoxból a bookmarkokat hogyan tudom egyszerűen kiexportálni?
Sürgős lenne, a vállalati rendszer nem tudom mikor fogja kinyírni a gépemről, a továbbiakban csak explorert tudok használni.
A dolgot nehezíti, hogy a régi időből van fent firefox, de azt már frissíteni sem lehetett, ezért maradt a portable. Viszont ha azt mondom az ie-nek, hogy importáljon, akkor a régi firefoxból szedi ki a könyvjelzőket.

Hogyan tudom a könyvjelzőimet lementeni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#48313) EmptyParadox válasza Kékes525 (#48311) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én azt csinálnám, ha pl. a "loremipsum.com" összes előzményét + aloldalakat szeretném törölni, hogy bemennék a history-ba, keresőbe beírnám, hogy "loremipsum", így kidobja az összes kapcsolódó oldalt, és ctrl+a (kijelölöm az összeset), és del, ezzel kitörölve őket.
Remélem jól értettem, és hasonlót szeretnél elérni.

(#48314) EmptyParadox válasza vaakuum (#48312) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Bookmarks (Ctrl+Shift+B), és fent van olyan menüpont, hogy Import and Backup. Tudod backup-olni, és HTML-be is exportálni. (A HTML az univerzálisabb, ha jól tudom, de max mindkét módszerrel elmented.)

(#48315) Kékes525 válasza EmptyParadox (#48313) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :) Teljesen nyilvánvaló. :K Hogy nem gondoltam rá! :W

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48316) vaakuum válasza EmptyParadox (#48314) üzenetére


vaakuum
addikt

:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#48317) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Srácok meg tudnátok mondani mi ez?
A bal alsó sarokba az a szürke figura, rákattintva előjön a régi youtube.
Hogy lehetne ezt a funkciót eltűntetni, mert mint látjátok igy semmi mást nem mutat a youtube csak a videót.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#48318) netpeti98 válasza bobalazs (#48317) üzenetére


netpeti98
addikt

Milyen kiegészítők vannak fent?

(#48319) bobalazs válasza netpeti98 (#48318) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Semmi, egy abp van fenn.

(#48320) Matthewus válasza bobalazs (#48319) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg letiltani az APB-t és/vagy törölni a sütiket.

(#48321) #54715584


#54715584
törölt tag

Akinek van Wordpress,com-os blogja, annak az értesítési sáv működik? Nálam nem, letiltott add-onokkal sem.
Mi lehet a baj? MBAM és AdwCleaneren már túl vagyok.
[link]

(#48322) Kékes525 válasza #54715584 (#48321) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt még megnézheted, hogy tiszta telepítéssel müködik e. Ehhez nem kell letörölnöd a régit, elég, ha egy új profile-t csinálsz, firefox.exe -p indítással. Erős a gyanúm, hogy ez Firefox hiba, de majd meglátod, hogy az e. Amúgy a sandbox a biztonságra elég, nem kell teljes virtualizált környezet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48323) #54715584 válasza Kékes525 (#48322) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bingo. :R
Ha az új profillal bejelentkezek a sync-be, akkor újra megváltozik minden van más lehetett a probléma?

(#48324) Kékes525 válasza #54715584 (#48323) üzenetére


Kékes525
félisten

Sync-kel kapcsolatban nem tudok segíteni, nem használtam. A Bingo annak szól, hogy nem müködik új profile-al sem (mivel azt gondoltam)? Ha müködik, akkor beállítási probléma. Itt olvashatsz a Sync-ről- WonderCSabo-tól

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48325) #54715584 válasza Kékes525 (#48324) üzenetére


#54715584
törölt tag

Működik új profillal. :K
És próbáltam a sync-kel összehangolni mindent, de nem nagyon sikerült. Ráadásul a laptopomon még nem frissültek le új beállítások, így az asztali gépen is visszakaptam a pár héttel ezelőtti könyvjelzőket. Ráadásul a laptopon még a 47-es verziót látja a legújabbnak.
Szóval küzdöttem az új profllal és a sync-kel, és most a régivel is működik. Legalábbis a wordpress és az időkép. A google chromebook oldala továbbra sem megy.

Sztem az a sync leírás már outdated. De a fő probblémám az volt, hogy már megint nem ismerte fel a jelszavamat. Folyamatosan resetelnem kell, mert nem fogadja el. Nem értem miért.

[ Szerkesztve ]

(#48326) Kékes525 válasza #54715584 (#48325) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek talán újabbak:

Szinkronizálás és mentés

Firefox szinkronizálás problémamegfoldás és tippek

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48327) kovaccss


kovaccss
tag

Hali. 39.0.3-as firefoxot használok, ez 2015. okt-i. A gmail már kiírja hogy túl régi a böngészőm.
Melyikre érdemes váltani a 40-49 között, amiben még nincs elrontva 1 csomó dolog?
Kb. a 42-es verziótól egyre több olyat olvasok itt (évek óta minden nap olvasom ezt a topikot), hogy minél újabb verziós, annál több vele a gond. Nem kell 64 bites mozilla, mert még bugos, a Win7 x64-emhez használható lenne.
Csak 6 kiegészítőt használok, CTR, gmail notifier, google translator, I don't cookies, tab mix plus, ublock origin. Pár hónapja vaterán csak úgy tudok licitálni, ha kikapcsolom az ublockot, különben nem történik semmi a licitálás gombra nyomva. Ezt a problémát is meg kéne szüntetni.
Sok böngészőlapot használok egyszerre, a RAM használat fontos, mert 2 GB fölé is felmegy. Úgy olvasom itt, hogy egyre több RAM-ot zabálnak az újabb verziók. Nem használok syncet és más dolgokat.

(#48328) Matthewus válasza kovaccss (#48327) üzenetére


Matthewus
őstag

Használd a legújabb stabil verziót, a 49-est.
- nem tudom hol olvastad, hogy a 64 bites Firefox "bugos" vagy mit értesz bug alatt
- nálam nem zabálja a memóriát, a memóriahasználat oldal és kiegészítő függő
- a vaterás gondot valószínűleg szűrőlista probléma okozza, ki kell kapcsolni az összes filtert a beállítások között majd egyenként visszakapcsolva ki fog derülni melyik listában található szűrő okozza a problémát

(#48329) EmptyParadox válasza kovaccss (#48327) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Vagy esetleg ESR verziót is kipróbálhatsz, Az nem frissül olyan gyakran, csak biztonsági frissítéseket kapod meg.
De nyugodtan írj akár ide is, ha valami nem úgy működik, ahogy kellene, általában születik valami megoldás.

(#48330) qdak


qdak
addikt

hello
wikipedia idaig jo volt, ma ezt dobja, barmely nyelven probalom

A biztonságos kapcsolat sikertelen

Hiba történt a következőhöz való csatlakozáskor: en.wikipedia.org. Az SSL-partner nem tudja ellenőrizni a tanúsítványát. Hibakód: SSL_ERROR_BAD_CERT_ALERT

A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert a kapott adatok hitelessége nem ellenőrizhető.
Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról.

nem tudom atugrani, emlekszem regebben, meg a blokkolt oldalakat is le lehetett okezni, h vallalom a kockazatot, neztem neten, de nem talaltam mukodo megoldast!

ezt olvastam volna

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#48331) Vakegérke válasza qdak (#48330) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam semmi gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48332) qdak válasza Vakegérke (#48331) üzenetére


qdak
addikt

vhogy meg tudom kerulni ?
lehet akkor a nod blokkolja? :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#48333) Vakegérke válasza qdak (#48332) üzenetére


Vakegérke
veterán

Állítsd le a NOD-ot, rögtön kiderül. Egyebet nem tudok mondani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48334) EmptyParadox válasza qdak (#48332) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Noddal lesz a gond. Itt a topicban keress vissza, már volt róla szó régebben. Azt hiszem csak egy beállítást kell megváltoztatni. :)
Még mindig nem javította a Nod a hibát ezek szerint? :F

(#48335) qdak válasza EmptyParadox (#48334) üzenetére


qdak
addikt

nod32 nel
betettem kivetelnek nemjo,
kikapcsoltam, igy sem tolt be. ezt irja ki:

minden mas oldal, mukodik :U

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#48336) #27441408 válasza qdak (#48335) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én átálltam más böngészőre ..... azóta már a gépemen sincs a firefox, nekem a robotemberes víruskergető többet ér és így az maradt...

[ Szerkesztve ]

(#48337) EmptyParadox válasza qdak (#48335) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nem használok Nod-ot, de esetleg, ha ez alapján kikapcsolod az SSL ellenőrzést, akkor nem javul meg?

(#48338) rokendrol válasza qdak (#48335) üzenetére


rokendrol
senior tag

itt a megoldás én sem értettem a palit amit mondott ,de ha az eset nod résznél lépésről lépésre megcsinálod amit ír akkor okés lesz minen csak menj az eset nod részre a videóban [link]

(#48339) qdak


qdak
addikt

koszi a segitseget mindenkinek, mukodik :))

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#48340) mzso


mzso
veterán

Arra van valakinek ötlete, hogy mi a retekért nem tudom letölteni a csatolmányokat gmail-ből?
Rákattintok... és semmi.

(#48341) #27441408 válasza EmptyParadox (#48337) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én megtettem amit a topik gazda mondott rákerestem a topikban de semmi nem működött amit írtak, nekem ennyi ideget ez nem ér kidobtam a fenébe a foxot, most opera az első számú böngésző.,

Mi az az SSL?: gondolom azért ellenőrzi a NOD32 mert nem árt nem? Akkor miért kapcslnám ki?

Egyébként azt hiszem az SSL ellenőrzés kikapcsolása után sem volt hajlandó működni a firefox nálam.

[ Szerkesztve ]

(#48342) kovaccss


kovaccss
tag

Honnan lehet letölteni a 64 biteseket, ezekből hány verzió van már?
45 nyitott lapnál 1,1-1,3 GB-ot használ a firefox. Ez nem kevés. 70 körüli lapnál 2-2,3 GB-ot. Ez sok?
Honnan lehet letölteni a 32 és 64 bites ESR verziókat, ezekből hány verzió van már?

(#48343) #54715584 válasza kovaccss (#48342) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jesszum, nálam már 4-5 lapnál is képes elérni az 1 gigát.

(#48344) Matthewus válasza kovaccss (#48342) üzenetére


Matthewus
őstag

Innen lehet letölteni a legfrissebb verziót.
Innen az összes verziót.
És még egyszer: a memóriahasználat függ a beállításoktól, a telepített kiegészítőktől és a megnyitott oldalaktól is.

(#48345) kovaccss válasza #54715584 (#48343) üzenetére


kovaccss
tag

Próbáltam az operát is, most 2 (kettő) lap van kinyitva, és 700 MB-ot fogyaszt össz. 9 folyamatban. Az IE és a Chrome még rosszabb. Ha a másik 3 böngészőben akarnék kinyitni 40-70 lapot, mennyit használnának? 4-6 GB-ot? Nem értem kinek jó az, hogy minden lapra külön folyamatot nyit, a firefox is ezt akarja megcsinálni. Majd nem lesz elég 16 GB (ennyi van most) RAM 100 weboldalhoz, vagy mi lesz? Nincs választási lehetőség, ha valaki sok lapot használ, csak a firefox.

(#48346) #54715584 válasza kovaccss (#48345) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálad nagyon jól bírja, a megnyitott lapok számához képest nem sok az a memóriahasználat.
A többszálas most csak azoknál megy, akik nem használnak kiegészítőket.

(#48347) kispx válasza kovaccss (#48345) üzenetére


kispx
addikt

Nem a több folyamat miatt fog durván megnőni a memóriahasználata. Hanem mert egyre összetettem a weboldalak.
Egy ajánlott olvasmány: How it feels to learn JavaScript in 2016

(#48348) mzso válasza kispx (#48347) üzenetére


mzso
veterán

Helyesen nem csak a több folyamat miatt. Sokkal jobban zabálja a memóriát multi processben.

(#48349) kovaccss válasza #54715584 (#48346) üzenetére


kovaccss
tag

Pár hete akadozik az egész firefox, 1-5 mp-ekre megáll, még az oldalak görgetése is. Gondoltam hogy a 2 GB-os RAM használat miatt van, de nem, mert a másik profilban nincs ilyen (ez is 2 GB RAM használatú), és min. 1 éve így használom sok lappal. Ez mitől van? Régi a 39-es?

Aztán van olyan gond, hogy vagy a böngésző 1. profil (csak ennél) indítás után pár perccel, vagy később kijön 1 olyan ablak, hogy az oldalon a parancsfile dolgozik, folytatás, vagy leállítás. Fent a "Súgó" felirat mellett jobbra "Nem válaszol" látszik ilyenkor. Amúgy is előfordul ilyen a parancsfile izé nélkül is, elég ha 1 új lapot nyitok, stb. Többször volt hogy a parancsfile izénél, vagy simán a nem válaszol izé után 1 pillanatra bezárta, majd újra kinyitotta az 1. profilt, ami abból látszott, hogy a tálcán a 2. profil ikonja volt a bal szélső, az 1. profilé meg ettől jobbra volt. Ez nagyon zavaró, mert megszoktam hogy milyen lapok vannak az 1. profil ablakában, meg mik a 2.-ban, nem jó ha felcserélődik a 2 ikon, mert semmit se találok.

[ Szerkesztve ]

(#48350) #54715584 válasza kovaccss (#48349) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát passz, én is segítségért járok ide. :) De már a 49-es verziónál tartunk ám. Miért van ennyi lapod nyitva?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.