Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na még ilyen vicceset ublock orgin :DD
És más kiegészítőre is ezt írja

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48952) Normi™ válasza Pityu. (#48951) üzenetére


Normi™
őstag

Dátum stimmel az op.rendszerben?Nem merült le véletlenül az elem az alaplapon?Az előző letöltés probléma is adódhat abból,hogy nem egyezik a dátum/idő.Régebben pl.a skype el sem indult ha nem volt jól beállítva az idő meg a dátum,.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48953) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Felpakoltam a ublock origin-t. Több helyen olvastam, hogy már ajánlottabb mint az adblock.

A fórumban "szétfolyó" betűk sajnos még mindig jelen vannak. :( Persze teljesen random, hogy mikor jelentkezik.

Véleményem szubjektív...

(#48954) movax válasza DS39 (#48949) üzenetére


movax
őstag

Ahogy nézem, nem egészen, a pipettás módszerrel ki lehet választani pl. a reklámot tartalmazó div blokkolását is, jobbklikkel nem, tehát a pipettával egy szinttel feljebb lehet szűrni. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#48955) Matthewus válasza movax (#48945) üzenetére


Matthewus
őstag

Az egyéni filtereket is át tudod vinni.

(#48956) Pityu. válasza Normi™ (#48952) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most már mindent normálisan ír ki,egyébként laptopban hol az elem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48957) movax válasza Matthewus (#48955) üzenetére


movax
őstag

Ja, közben beimportáltam, ezek szerint ismeri az AdBlock-szintaxist.

[ Szerkesztve ]

(#48958) movax


movax
őstag

Hgy lehet uBlock-ban engedélyezni pl. cikkek végi Facebook-plugin (kommentek) megjelenését? AdBlockban könnyű volt, de itt nem találom.

(#48959) Matthewus válasza movax (#48958) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem kell engedélyezni, valamelyik szűrő blokkolja, nézd meg a loggerben, hogy melyik.

(#48960) Normi™ válasza Pityu. (#48956) üzenetére


Normi™
őstag

Alaplapon elég gáz helyeken szokott lenni általában.Amiket én eddig láttam mind komoly bontás után volt hozzáférhető,de biztos van kevésbé idegtépő megoldás is más gyártóknál.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48961) laszlohu válasza hackeeeee (#48953) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem próbáltad ki, hogy ha kikapcsolod a hardveres gyorsítást a
firefox beállításokban, akkor is jelentkezik-e a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#48962) DS39 válasza movax (#48954) üzenetére


DS39
nagyúr

Alapból de ha bal klikket nyomsz utána és viszed az egeret akkor ugyanúgy kijelöl bármit.

(#48963) movax válasza DS39 (#48962) üzenetére


movax
őstag

Nem ezt tapasztalom. Amin megnyomod a jobblikket, az aktív, semmi egyéb, nem reszponzív. Tehát a flash, gif, jpg stb. amin megnyomod a jobbklikket, azt blokkolja, de nem tudod átvinni a fókuszt az azt tartalmazó konténerre. A pipettával igen.

(#48964) movax válasza Matthewus (#48959) üzenetére


movax
őstag

De mit nézzek? A loggerben van egy 150+ soros lista kb. 80 darab Facebook-elemmel. És hogyan kell deaktiválni a szűrését?

[ Szerkesztve ]

(#48965) Matthewus válasza movax (#48964) üzenetére


Matthewus
őstag

Az oszlop amibe ezt látod: -- erre kell rámenni. Ha rámész a szűrőre - balról a harmadik oszlop - kiírja hogy melyik listában van a szűrő. Én úgy emlékszem, hogy az alapértelmezett listák nem rejtik el a commentbox-ot.
Jobb klikkes blokkolás: a jobb alsó sarokba megjelenik egy doboz, ott a Választ gombra kattintva elő tudod hozni a pipettát, és a kozmetikai szűrők is ott vannak sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#48966) movax válasza Matthewus (#48965) üzenetére


movax
őstag

Megvan, bár rettentően nyakatekert, és ha nem ismered fel URL-ről a dolgot, esélytelen.

Kösz.

(#48967) Matthewus válasza movax (#48966) üzenetére


Matthewus
őstag

Megnéztem, az alap szűrők nem rejtik el a Facebook comment box-ot.

(#48968) hackeeeee válasza laszlohu (#48961) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbáltam még annó, akkor is csinálja.

Az 50-es verzió óta van, előtte nem volt ilyen.

Véleményem szubjektív...

(#48969) laszlohu válasza hackeeeee (#48968) üzenetére


laszlohu
addikt

Ahogy olvasom a fórumokat driver gond is lehet,
és ha pl. a legújabb vga driver van fenn, akkor esetleg egy korábbit kell felrakni,
és az automatikus driverfrissítést kikapcsolni.

Illetve, ha nem a legújabb, akkor meg lehet próbálni a legújabbat.

(#48970) hackeeeee válasza laszlohu (#48969) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azóta 4. vagy 5. drivernél tartok, és minddel előjött.

Nincs auto driver frissítés, magam frissítek.

Amikor lefrissült 50-esre a Firefox, akkor jött elő először, azóta folyamatosan megvan a jelenség.

Véleményem szubjektív...

(#48971) ALFA válasza flash- (#48943) üzenetére


ALFA
senior tag

Én egyszer kipróbáltam chrome-ot, de amint közölte, hogyha privát módba váltok, akkor letiltja a reklámblokkolást, kiléptem. Részemről ennyi volt vele. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#48972) csako válasza ALFA (#48971) üzenetére


csako
veterán

Be lehet állítani, hogy inkognitó módban is aktív legyen az adott kiegészítő, mint pl. az adblock.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#48973) vince


vince
őstag

Egy-két napja csinálja azt a Firefoxom (50.0.2, Win10), hogy ha gépelek a címsorba, szépen megjeleníti az előzményekből a javaslatokat, de gépelés közben (a 2. karaktertől) folyamatosan, automatikusan betölti azt a weboldalt, ami a legjobb találat az eddig begépelt webcímre. Megőrjít!

Próbaképpen készítettem egy új profilt, ott nem így viselkedik a böngésző, de az about:config részt nézegetve sem találok kapaszkodót, hogy mit kellene átállítanom, hogy a korábbi profilom is jól működjön

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#48974) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
milyen rss reedert ajánlotok?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#48975) vlevi válasza alratar (#48974) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a feedly.com oldalt használom. Androidos telóra pedig a greader-t, ami a feedly-vel összekapcsolható.

(#48976) vince válasza vince (#48973) üzenetére


vince
őstag

Meglett a bűnös, a Fastest Search kiegészítő Instant search opciója "kapcsolódott be".

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#48977) br.rak


br.rak
őstag

Sziasztok!

Olyan megoldást, vagy addon-t keresek, amivel meg lehet tiltani, hogy valaki az adott felhasználóként bejelentkezzen egy oldalra, de attól még az adott oldal ne kerüljön blokkolásra.

Szóval az akarmi@freemail.hu-s felhasználó ne tudjon a blokkolt gépről bejelentkezni a facebook-ra, de más igen, uez. freemail, stb esetén is jó lenne.
Megvalósítható -e ez így?

(#48978) DS39 válasza br.rak (#48977) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem, egy weboldalon a bejelentkezést a szerveroldali kód szabályozza. Ahhoz nyilván nem férsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#48979) br.rak válasza DS39 (#48978) üzenetére


br.rak
őstag

Nekem az kellene, hogy szűrje azt a karaktersort valamilyen alkalmazás, és ha észleli, akkor ne engedje elküldeni, kvázi blokkolja a belépést adott jelszóval ( tudom, ez más valahol a spyware határát súrolja...)
vagy éppen az is jó lenne, ha nem lehetne beírni a jelszót, csak ctrl+v-vel bemásolni, már azzal is célt lehetne érni.

(#48980) Rimuru válasza br.rak (#48979) üzenetére


Rimuru
veterán

HTTPS-en alapbol nehezebb az ilyen.
Amugy valami proxy vagy hasonlo.

Vigyázat, csalok!

(#48981) DS39 válasza br.rak (#48979) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom kit akarsz megszívatni, kizárni ezzel, de szerintem ez a kérdés túlnő a Firefox topicon (meg némileg az etikusságon is). nagyon ágyúval verébre megoldás lenne egy keylogger program ami a kívánt karaktersorozat beírása utána blokkolná a karakterbevitelt. (saját gépen bohóckodni lehet vele, de más gépére telepíteni illegális szvsz)

(#48982) Penty válasza br.rak (#48979) üzenetére


Penty
tag

Mikor még vindózon voltam, volt valami olyan tűzfal (talán az Outpost, vagy valami hasonló nevű), ahol be lehetett állítani, hogy mely szavakat ne engedje ki a tűzfal. Persze ott főleg jelszavakat lehetett beleírni ebbe a beállításba (és ezzel védeni azokat az ellopástól), de szerintem működik felhasználónevekkel is. Tehát letiltod pl. a nagymama szót és akkor a nagyi nem tud belépni a nagymama@freemail.hu oldalra, de te a br.rak@freemail.hu fiókra továbbra is be tudsz lépni, meg maga az oldal sem kerül blokkolásra.

[ Szerkesztve ]

(#48983) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Alapvetően nem a Firefox az elsődlegesen használt böngészőm, viszont most kíváncsi lennék rá, hogy pontosan melyik verzió is van települve, mert a jelenlegi verzióval nem tudok netbankolni, plugin problémák miatt.(KH Bank)
Viszont nem találom a "Firefox névjegye" menüt, ahol megnézhetném. Hol lehet ezt a funkciót előhívni, mert se a menüben, se a beállításokban nem látom.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48984) Normi™ válasza pendre54 (#48983) üzenetére


Normi™
őstag

Érdekes,ott kellene lenni,de így is megnézheted,címsorban:

about:support

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48985) snakebait válasza pendre54 (#48983) üzenetére


snakebait
senior tag

Nálam a Súgó alatt van,az utolsó ;)

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#48986) br.rak válasza DS39 (#48981) üzenetére


br.rak
őstag

Mondjuk úgy, valaki túllépi a "fair use" kereteit, de direktben nem lehet leállítani, mivel "csókos".

Tudom, hogy nem egyszerű, valószínűleg minden marad a régiben.

(#48987) pendre54 válasza Normi™ (#48984) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, lehet, hogy csak én nem látom a fától az erdőt, de a menü így néz ki:

A beállítások általános része meg így, de a többi opció alatt se találtam, de amit írtál az működik :) :

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48988) SharpSA


SharpSA
veterán

A testreszabás mellett a kérdőjelre nyomj.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#48989) pendre54 válasza snakebait (#48985) üzenetére


pendre54
addikt

Ajjaj nagy a baj, mert a súgó se látszik. :D

48988: és tényleg ott van. :C

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48990) wanted5 válasza pendre54 (#48987) üzenetére


wanted5
őstag

Bal ALT és nem kell küszködni semmivel. Régimódi, de legalább működik.

(#48991) Kékes525


Kékes525
félisten

Firefox 50.0.2 64bit (mega 3.6.18 pluginnal) összeomlik amikor a letöltés elindul a megán. :W A régebbi pluginoknál nem volt probléma.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48992) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Egy ideje eléggé nyögvenyelősen ment a böngésző. Ma kapott a gép egy újabb processzort, elég jól megtáltosodott. Egy dologgal viszont továbbra is gondom van: indavideón ha bekapcsolom a HD-t akkor amíg a letöltés megy addig szaggat a videó. Amint letöltődött a tartalom kisimul a lejátszás. Másnál is előfordul ez?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48993) csako válasza Winner_hun (#48992) üzenetére


csako
veterán

2 videón próbáltam, az egyiknél induláskor 2 másodpercig döcögött, majd minden rendben volt, a másiknál ez sem történt, konfig az adatlapomon.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#48994) egonca válasza alratar (#48974) üzenetére


egonca
csendes tag

A Great News Readert használom pár éve, nekem bevált. Egyszerű, sallangmentes és gyors

(#48995) Winner_hun válasza csako (#48993) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen neted van? Amíg 30/15 volt addig nem volt semmi gond, kb. 60/30-ra emelés után jött elő a gond. Csak az indavideó csinálja, máshol nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48996) csako válasza Winner_hun (#48995) üzenetére


csako
veterán

Sajnos csak 20/1 :( (hiányzik a digi)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#48997) G@ben


G@ben
addikt

Hogy lehet telepíteni egy addon-t, ami nincs ellenőrizve? xpi fájl letöltve, de nem engedi felrakni. Az about:config oldalon átállítottam a xpinstall.signatures.required értékét false-ra, de így sem megy.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#48998) Matthewus válasza G@ben (#48997) üzenetére


Matthewus
őstag

ESR verzió vagy Developer Edition vagy mókolsz.

(#48999) G@ben válasza Matthewus (#48998) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, a mókolás összejött, felrakta, tudok a beállításokban is változtatni, de magát az addon-t (FloatNotes) nem tudom kirakni a weblapra. Még küzdök vele, de ha van tipp, jöhet! :)
Elvileg jobb klikkre kéne egy Create notes sornak lennie, de nincs. Akkor mégsem sikerült telepíteni? Ugyanezzel a verziójú Firefox-szal használtam még ma, bár ott még az Addons-ból volt telepítve rendesen.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#49000) Matthewus válasza G@ben (#48999) üzenetére


Matthewus
őstag

Évek óta nem fejlesztik az addont, a készítője törölte az addons.mozilla.org-ról, nem csodálkoznék ha már nem működne, multiprocess Firefoxszal 100%, hogy nem is fog majd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.