Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) kymco


kymco
veterán

"A Firefox nem tudja maradéktalanul helyreállítani ablakait és lapjait...."
Minden nap, mikor bekapcsolom a gépet és először indítom a firefox-ot, ez az üzenet fogad...
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj?
Már minden fület bezártam, csak annyi beállítás maradt meg, hogy a korábbi bezárás előtt állapotot menti el... Amíg nincs kikapcsolva a gép nincs is gond, bármikor vissza tudok lépni... de ha kikapcsolom, akkor jön az üzenet....

www.refujvaros.hu

(#48452) Matthewus válasza kymco (#48451) üzenetére


Matthewus
őstag

Valamiért nem záródik be rendesen. Ha minden fület bezársz és nincs szükséged a munkamenet visszaállítására, akkor állítsd be, hogy kezdőlappal vagy üres lappal induljon.

(#48453) kovaccss válasza Matthewus (#48450) üzenetére


kovaccss
tag

Nem akarom a legújabbat használni, csak kb. a 42-est, most 39 van, a legújabb 49-es.
Nem akarok még több kiegészítőt használni, amikor a mostaniak is erősen lelassítják, és más problémákat is okoznak.
A tiszta profil azzal jár, hogy minden lapot újra ki kell nyitnom egyesével, ehhez minden lap url-jét el kell mentenem, és minden kiegészítőt újra kell raknom, be kell állítanom, ezt nem csinálom meg.

(#48454) Matthewus válasza kovaccss (#48453) üzenetére


Matthewus
őstag

Akkor sok mindent nem tudsz csinálni, esetleg kipróbálhatod a Sync-et, de akkor mindkét profilodhoz kell egy fiók vagy megtartod a jelenlegi profilodat, és azzal használod azt a verziót, amelyiket akarod.

(#48455) Pityu. válasza iday (#48446) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na segített valamit a firefox béta változata?
Anno nekem is volt pl facebooknál vagy egy két oldalnál olyan villódzó hiba meg ilyesmi de utóbbi időben nem tapasztaltam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48456) kisspeter


kisspeter
csendes tag

Sziasztok !

Kérlek segítsetek !
Vagy a gépemet fogom szétvágni,vagy véglegesen törlöm a mozillát !

Azzal kezdődött ,hogy a startlapot letiltotta fényképek miatt.
Ha oda be akartam lépni ,naponta ,vagy 10 percenként külön engedélyeznem kellett.
Ezt megunva töröltem az egészet és újra telepítettem.
Miután rájöttem,hogy ez így kevés volt,módszeresen kitöröltem minden ilyen mozillás filét.
Ez meghozta a kívánt hatást.
Újra telepítettem az egészet.
Most meg azt csinálja minden nap,hogy figyelmeztet ,lépjek be a fiókomba,hogy majdnem kész vagyunk.
Hiába csinálok akár mit ! megőrjít!
Ki fogom vágni !
Tudtok valami megoldást?
lécci segítsetek !

köszi :)

Péter :Y

(#48457) Rimuru válasza kisspeter (#48456) üzenetére


Rimuru
veterán

,lépjek be a fiókomba,hogy majdnem kész vagyunk - ezt mi irja ki? firefox? valami weboldal, pl google?

Vigyázat, csalok!

(#48458) kisspeter válasza Rimuru (#48457) üzenetére


kisspeter
csendes tag

Szia colomb2 !

Amikor újra bekapcsolom a firefoxot ,egyszerre három oldalt is feldob magából.
Milyen jó a ő a Windows 10-el pl. Aztán ,hogy alapértelmezett e ő? Meg,hogy mindjárt kész,de ha kész a fiókom,akkor lépjek be.
Amikor belépek ,akkor eltűnik a másik kettő és bejön a beállított kezdőlap.
Csináltam azt is,hogy töröltem a fiókomat. Mert én nem akarok telefonon internetezni.
Akkor is ugyan ezt csinálja.
Egyszerűen elfelejti a beállításokat.
De ha egyszer beállítom,akkor kb 2-3 órát még bírja. Ha ennél később kapcsolnám be , kezdi előröl.

Megőrjít !!!

(#48459) Matthewus válasza kisspeter (#48458) üzenetére


Matthewus
őstag

Valamiért minden indításnál azt hiszi a Firefox, hogy az az első.
címsorba: about:support majd keresd meg a Profilmappa sort és klikkelj a mappa megjelenítésére, a megnyílt mappából menj vissza egy szintet, a lényeg, hogy csak egy mappát láss, aminek .default a vége. Zárd be a Firefoxot, majd töröld ezt a mappát, ez minden beállítást, könyvjelzőt stb. törölni fog. Nyisd meg a Firefoxot, majd zárj be minden lapot, majd zárd be a Firefoxot. Elvileg ezután jónak kellene lennie.

(#48460) kymco válasza Matthewus (#48452) üzenetére


kymco
veterán

Köszi, vsz ez lesz...

www.refujvaros.hu

(#48461) kisspeter válasza Matthewus (#48459) üzenetére


kisspeter
csendes tag

Kedves Matthewus !
Valamit rosszul csinálhattam.
Kitöröltem,de ez maga a profil mappa volt.
Amikor újra akartam indítani aszonta,hogy nem tudja,mert hiányzik.
Így most megint azt tudtam csinálni,hogy a nagy kínkeservesen visszaállított könyvjelzőimmel együtt,megint mindent kitöröltem és az egészet újra telepítettem.
Amikor végre megint megnyílt feljött megint a 3 lap.
Megint beállítottam amit szerettem volna.
Kezdőlap ,mentés helye .
Kíváncsi vagyok ,most ez meddig lesz így.

üdv.

Péter :DD

(#48462) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Miért ilyen kicseszett lassú a Firefoxom? Gépelésnél is b e l a s s u l, videók szaggatnak, animációk lassított felvételek. Pedig van erő a gépemben, netem meg gigás.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#48463) #29810176


#29810176
törölt tag

Sziasztok!
Mióta újratelepítettem a Windows 10-et azóta nem tudok Facebookozni. Ha a hírfolyamra megyek a processzor terhelés felugrik 100%-ra és a ram is elkezd megtelni. Amikor már ilyen 2-3GB ramot használ a Firefox (a többinél is ez van) egyszerűen összeomlik. Régen az internet 4G modemen jött, de már utp-n és a routerben van a modem. Aida report

(#48464) Winner_hun


Winner_hun
félisten

ˇMi bˇaˇjˇa ˇvˇan ˇa bönˇgészˇőnekˇ? Néhˇa rˇáˇjön ˇaz ötˇperc, ˇakkor ˇaz itt olˇvˇashˇatˇó ˇprobléˇmˇa ˇjön elˇőˇ. Néhˇánˇy ^(sokˇ) kˇarˇakter elé betesz ezt-ˇaztˇ.ˇ.ˇ. ˇMˇás ˇproˇgrˇaˇmbˇan neˇm ˇjönnek elˇő ˇplusz kˇarˇakterekˇ.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48465) #51736960 válasza Winner_hun (#48464) üzenetére


#51736960
törölt tag

ˇHˇú ez ˇduˇrvˇaˇ, méˇgˇ nˇeˇm láttˇam ehhˇez hasonˇˇlóˇtˇ.ˇ.ˇ.ˇ

[ Szerkesztve ]

(#48466) movax válasza Winner_hun (#48464) üzenetére


movax
őstag

Uninstall, profiltörlés, 0-ról reinstall.

(#48467) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Mielőtt újratelepítettem a Windowst, előtte létrehoztam egy Mozilla fiókot és bejelöltem a böngésző beállításainál a Sync menüpontban, hogy a könyvjelzőket, jelszavakat, stb. szinkronizálja.
Az újra feltelepített Firefoxban is beállítottam ugyanezt, de semmit nem hozott át így mindenem elveszett.
Mit rontottam el?

(#48469) Winner_hun válasza movax (#48466) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogyne:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48470) M0RGI válasza #20749568 (#48468) üzenetére


M0RGI
őstag

Tehát akkor elvileg működőképes, csak nem vártam eleget (egy órára rá már ment fel az új Win).

Mondjuk az ember nem ezt várná, hanem azt hogy vagy csinálja meg magától rögtön, vagy lehessen manuálisan elindítani a szinkronizálást, de legalább nyomon követni, hogy hol tart.

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#48471) Rimuru válasza M0RGI (#48470) üzenetére


Rimuru
veterán

Van egy par oldal ahol lehet latni par dolgot. Nem tudom pontosan mi mit mutat, nekem nincs sync, de nevbol lehet kovetkeztetni.

about:sync-log
about:sync-progress
about:sync-tabs

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#48473) movax válasza Winner_hun (#48469) üzenetére


movax
őstag

:)

Nézd, a problémák megoldásának két fő iránya van:

1. Gyorsan és hatékonyan megoldodi, hogy továbbléphess és gond nélkül használd az eszközt.
2. Előbb jó alaposan kiélvezed a hibát, reprodukálod többször, majd jó távolról indulva apró és módszeres lépésekkel elkezded felderíteni a megoldáshoz vezető utat, több lehetőséget kipróbálva.

Mindkettőnek megvan a maga szépsége és haszna. :)

[ Szerkesztve ]

(#48474) donmackó válasza Winner_hun (#48464) üzenetére


donmackó
őstag

A betű típus/karakterkészlet nem lehet a probléma forrása?

Release the cable hounds!

(#48475) Winner_hun válasza donmackó (#48474) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt nem változtattam (hacsaknem nem valamelyik billentyűkombinációval sikerült előhozni). Ritkán jön elő, akkor van, hogy a böngésző újraindítása megoldja a problémát. Ma reggel nem oldotta meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48476) donmackó válasza Winner_hun (#48475) üzenetére


donmackó
őstag

Témát sem váltottál? A Beállítások / Tartalom / Betűk és színek / Haladó beállításról adhatnál egy prntscreen-t, hátha csak valami elállítja (természetesen csak akkor amikor hibásan működik.

Release the cable hounds!

(#48477) Syl válasza M0RGI (#48470) üzenetére


Syl
nagyúr

>...lehessen manuálisan elindítani a szinkronizálást, de legalább nyomon követni, hogy hol tart.

Pedig ezt mind lehet. ;)
Firefox jobbra fent, hamburger menü megnyit, ott szépen írja milyen néven vagy bejelentkezve a sync-be. Mellette kettős körbenyíl. Ha kék akkor éppen szinkronizál. Szürke - fölé viszed az egeret és kiírja mikor történt az utolsó sync. Ha túl régi, akkor bökk és már indul is a szinkronizálás.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48478) #29810176 válasza #29810176 (#48463) üzenetére


#29810176
törölt tag

Senkinek nem volt még hasonló jelenség?

(#48479) rokendrol válasza #29810176 (#48463) üzenetére


rokendrol
senior tag

mert a w 10 egy szar

(#48480) Apucy01 válasza rokendrol (#48479) üzenetére


Apucy01
őstag

Miből gondolod? nekem semmi bajom a win10 el megy rendesen.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48481) #29810176 válasza #29810176 (#48478) üzenetére


#29810176
törölt tag

Már az kijövetelének napjától Windows 10-em van és soha nem volt gond. Nem flame háborút indítani jöttem ide, hanem, hogy megoldódjon a problémám.
Amúgy picit kulturáltabban is meg lehetett volna fogalmazni...

[ Szerkesztve ]

(#48482) Winner_hun válasza donmackó (#48476) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem, nem szokásom. Ha nem lesz jó akkor már tudom merre keressem.
Jelenleg jó és ilyen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48483) uhulinux0203


uhulinux0203
csendes újonc

Üdv!

Firefox legújabb verziója 49.0.2 hibás.

a kérdés az, hogy tudok régebbi verziót visszatenni, úgy hogy ne akarjon frissíteni
van egy Firefox Setup Stub 47.0.exe file, de csak 236,6 k
indításkor kéri a net-et, mert addig vár amíg nincs
install után a verzió 49.0.2

letölteném, a 47.0 verziót (kérdés hol érem el)
net nélkül telepíteném, és ki kellene kapcsolni a frissítést (ha tudnám hol)
ez talán a regeditben lehet

üres ablak az jó bejelentkezéshez, de bármit indítok nem enged be, hibát jelez

ha tud valaki segíteni megköszönöm

[ Szerkesztve ]

(#48484) uhulinux0203 válasza uhulinux0203 (#48483) üzenetére


uhulinux0203
csendes újonc

Talán sikerült megoldást találni?

itt található az 50.0b6 rc 1 verzió

https://vessoft.hu/software/windows/download/firefox

frissítés után nekem jól működik

------------

sajnos frissítette magát 50.0b9 -re
és ugyanúgy fennáll
bocs

[ Szerkesztve ]

(#48485) EmptyParadox válasza uhulinux0203 (#48484) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mi is konkrétan a probléma? Nem teljesen tiszta számomra.

Itt megtalálod az összes régebbi verziót.

[ Szerkesztve ]

(#48486) uhulinux0203 válasza uhulinux0203 (#48484) üzenetére


uhulinux0203
csendes újonc

(U)sajnos frissített 50.0b9 re és a hiba újra fenn áll.(/U)

(U)és a hiba fenn áll(/U)

(U)bocs(/U)

[ Szerkesztve ]

(#48487) uhulinux0203 válasza EmptyParadox (#48485) üzenetére


uhulinux0203
csendes újonc

szia

mindenre azt írja, hogy a kapcsolat nem biztonságos

chrome re meg jó

(#48488) Normi™ válasza uhulinux0203 (#48487) üzenetére


Normi™
őstag

Ez általában ahogy olvasgattam a vírusirtó sara.

Ha Nod vírusirtód van: [link]

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48489) uhulinux0203 válasza Normi™ (#48488) üzenetére


uhulinux0203
csendes újonc

köszönöm

(#48490) Normi™ válasza uhulinux0203 (#48489) üzenetére


Normi™
őstag

Szívesen!Megoldódott?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48491) rokendrol válasza Apucy01 (#48480) üzenetére


rokendrol
senior tag

mert sokat nem támogat én használtam és elég szar így visszamentem a 7 re és minden okés lett

(#48492) Pityu. válasza uhulinux0203 (#48483) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Miért nem kapcsolod ki az automatikus frissítést

Nem hiszem,hogy akkora biztonsági kockázat lenne az automatikus vagy egyáltalán a frissítés kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48493) Normi™ válasza Pityu. (#48492) üzenetére


Normi™
őstag

Nem tartom jó megoldásnak mert sokszor biztonsági frissítések is jönnek.Az ő esetében esélyes,hogy a vírusirtó túlreagálja a biztonsági protokollokat.Nem véletlenül vannak a frissítések,nyilván becsúszik egy-egy hiba,de összességében hasznos.De ez csak az én véleményem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48494) Fandango válasza uhulinux0203 (#48484) üzenetére


Fandango
veterán

Ahelyett hogy ilyen neve nincs oldalakat ajánlasz, használd inkább a Mozilla saját ftp-jét ahol a létező összes Firefox verzió fent van.

(#48495) Apucy01 válasza rokendrol (#48491) üzenetére


Apucy01
őstag

mert sokat nem támogat én használtam és elég szar így visszamentem a 7 re és minden okés lett

Mit is nem támogat? a vga driveredet? vagy a hállókaridrivert? vagy a hangét? vagy az laplapit? vagy netán az FF et nem támogatja?

Szerintem meg szimplán azt a sok baromságot nem támogatja amit az userek müvelnek.. sajnos már eljutotunk odáig ha valami nem ugy nézki mint azt a tanárnéni lerajzolta az interaktiv táblára akkor az már nem is jó..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48496) Döglött Róka válasza Pityu. (#48492) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A te hozzászólásod nyerte mai nap a hozza nem értés trófeáját..

Taps!

A biztonsági frissítés kikapcsolása nem akkora biztonsági kockázat. Hát ez óriási:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#48497) Syl válasza Döglött Róka (#48496) üzenetére


Syl
nagyúr

Itt a helye ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48498) Pityu. válasza Döglött Róka (#48496) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tőlem lehet gúnyolódni ,de akkor sem hiszem,hogy annyival szarab lenne minden ha letiltja az automatikus frissítést,na de tipikus magyarok vagytok rögtön a hozzá nem értés bla bla.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48499) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Az megoldható valahogy,hogy az engedélyezett webhely értesítések újraindítás után is megmaradjanak?Ne kelljen mindig megadni neki.

Köszi szépen előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48500) vlevi válasza Pityu. (#48498) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rendicsek, de aki nem tudja, hogy van a Firefoxban frissítési beállítási lehetőség, annak nem kellene elsőként a frissítés letiltását ajánlani.
Pl. én is furcsán nézek a windows topicban (pedig nem vagyok win fan), hogy rengetegszer az az első, hogy hogyan kell kiiktatni, letiltani, megsemmisíteni a windows frissítéseket. Wagy az ATI topicban a DDU utáni CCleaner, aztán biztosamibiztos megint DDU -val törölni mindent, és utána a driver felrakás. Én nem emléxem, hogy walaha is lett volna bajom a bekapcsol WU-val, vagy, hogy bármikor is uninstalláltam wolna ATI drivert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.