Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) netpeti98 válasza rbalint88 (#44200) üzenetére


netpeti98
addikt

Ilyenkor érdemes megcsinálni:

-előzményeket, gyorsítótárat, sütiket törölni
-hardveres gyorsítást kikapcsolni
-kiegészítőket, bővítményeket kikapcsolni (ha segít, akkor egyesével visszakapcsolgatni és tesztelni őket)
-esetleg új Firefox profilt létrehozni.

(#44202) DJ. Ru$y válasza rbalint88 (#44200) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha T-s neted van, akkor a T-s DNS is szeret ilyen hülyeségeket csinálni. Ha átírod mondjuk Google DNS-re, akkor is csinálja?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44203) ceia válasza Intruder2k5 (#44199) üzenetére


ceia
őstag

Kipróbáltam kikapcsolt kiegészítőkkel, kikapcsolt hardveres gyorsítással, és a sütik közül töröltem a Pinterestre mutatókat, de úgy is megy a cirkusz. Lehet a Firefox, mert régi 24.8.1 ESR. Holnap kipróbálom a legújabb portable Firefoxot. Ha azzal is problémás, akkor valószínűleg a flash lesz, ami szintén régebbi.
Mindenesetre kösz a választ!

        it's more fun to compute

(#44204) Intruder2k5 válasza ceia (#44203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam Portable ESR 38.2.1 HU fut, a flash pedig 18.0.0.232

(#44205) ceia válasza Intruder2k5 (#44204) üzenetére


ceia
őstag

Köszi, akkor majd kipróbálom ezeket! :R
Azóta rájöttem, hogy a javascript a hunyó. Kikapcsoltam és úgy nem frissítget, de nem is működik az oldal, és ezt ki is írja. (és most tapasztalom, hogy a PH sem kezeli a smileykat anélkül)

        it's more fun to compute

(#44206) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok!

Használom a "YouTube Plus 0.5.8" kiegészítőt és nem tudom az miatt van-e, vagy vmi más beálítás, más add-on, ... de hogya tudnám beállítani úgy a YT felületet, hogy a bal oldalon található oszlop(sáv) állandóan látható legyen.

Jelenleg nekem videó lejátszás alatt állandóan le kell nyitnom ezt a menüt. Simán elférne állandóan a bal oldalt.

Köszönöm előre is, ha vki tudja a megoldást.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#44207) rbalint88 válasza netpeti98 (#44201) üzenetére


rbalint88
addikt

ezek megvoltak, nem tudom mi a gyíkja.

Ru$y: UPC, de ez sokat nem javít rajta :DDD ha nagy eső van, szinte biztosra vehető a szolgáltatáskimaradás...

(#44208) yanna válasza Intruder2k5 (#44196) üzenetére


yanna
őstag

Másik gépen is ugyan az a helyzet, itt sem úgy nyílnak meg a kis ablakok, hogy minden látható lenne. :U Itt sem volt fél éve a FF-hez nyúlva, csak a frissítések települtek.

(#44209) dracox


dracox
addikt

Üdvözletem!
Valaki tudna segíteni, hogy a firefox böngésző miért nem hajlandó betölteni a YouTube videókat? 2mp után megáll nem tölt tovább.5-6 oldal frissítés után hajlandó csak elindulni a videó tovább. Van amikor még akkor sem.. :F .. A "fenomenális" exploreren meg gond nélkül mennek a videók.

(#44210) DS39 válasza dracox (#44209) üzenetére


DS39
nagyúr

használj flash playert a youtube-on. szerintem megoldja a dolgot.

(#44211) headhunter válasza headhunter (#44191) üzenetére


headhunter
addikt

"places.sqlite"-ból, ki lehet nyerni a könyvjelzőket, Bookmarks.html vagy bookmarks.json fájlba?

Firefox, beépített mentése nem működik!

(#44212) Intruder2k5 válasza headhunter (#44211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár sosem próbáltam, de ezt én kétlem. Az sqlite file egy adatbázis, tehát abban táblázatszerűen vannak a különböző adatok, nem pedig egy tömörített állomány, ahonnan ki lehetne szedni a html, vagy a json file-t. Legfeljebb szerkeszteni, böngészni tudod azt.

(#44213) vaakuum


vaakuum
addikt

Help pls!

Kapom [ezeket] a nyomorult reklámblokkokat és aképernyő bal oldalán a fehér területet bónuszban... Az adguard blockerben hiába jelölöm ki a négyzeteiket blokkolásra, amint egy másik lapra, forumtémára, főoldalra navigálok, azonnal visszarakja őket. Mi a franc ez? Két napja jelent meg a gépen, de az index oldalain is hasonlóan szemetel.

Ha nem sikerül rájönnöm mi ez, és miért nem tudom a firefoxból kitakarítani, azt hiszem, az egész firefoxot törölni fogom, hiába jól belakott a rendszerem, és hiába kedveltem meg ezt a böngészőt. Az Adblock Plussal sem tudom kitakarítani... :O

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44214) DJ. Ru$y válasza vaakuum (#44213) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyenge vírus...

AdwCleaner ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44215) vaakuum válasza DJ. Ru$y (#44214) üzenetére


vaakuum
addikt

Talált valamit, elvileg le is szedte, de a problémát nem oldotta meg :(
A 360 internet security sem, pedig full scan volt abból is.
Az az érdekes, hogy chrome alatt nincs ilyen...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44216) Intruder2k5 válasza vaakuum (#44215) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Antivirus programod van telepítve? Definíciós adatbázis frissül benne?
- Esetleg Anti-Malware scan?

Ez mindenképpen valami ilyen jellegű hiba lesz, és nem Firefox probléma.

(#44217) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Használom pár oldal RSS-ét, de az utóbbi 2 hétben olyan, mintha FF nem jegyezné meg, melyeket néztem meg. Ha lenyitom őket újra, akkor megint látszódnak az olvasottak.
Mi lehet ennek az oka?

(#44218) vaakuum válasza Intruder2k5 (#44216) üzenetére


vaakuum
addikt

A malwarebytes 3-szor lefutott, harmadjára már nem talált semmit...
A spyhunter még mindig talál 16-17 tételt, de hiába akarja javítani és újraindítani a gépet, az újraindulás utáni futáskor ismét azonnal megtalálja őket újra...mindeközben a chrome továbbra is tünetmentes.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44219) Intruder2k5 válasza vaakuum (#44218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Portable Firefox ESR?

[ Szerkesztve ]

(#44220) vaakuum válasza Intruder2k5 (#44219) üzenetére


vaakuum
addikt

Itt benn a cégnél is azt használok, épp ezen gondolkodtam. Lehet ez lesz a megoldás. Esetleg egy windows rendszervisszaállítás működhet?
Hogy lehet leradírozni totálisan a firefoxot, meg a korábbi nightly verziókat? Szerintem össze vissza mindenfelé vannak települve a gépemen.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44221) Kékes525 válasza vaakuum (#44220) üzenetére


Kékes525
félisten

Uninstall és a Program Files (x86)-ba és a User-be rákeresel a Mozilla névre és törlöd a könyvtárakat. Registrybe is rákereshetsz és ott is lehet törölni. Vigyázz, hogy közben ne töröld a Thunderbird-öt, ha fenn van.

Azonban szerintem bőven elég, ha uninstallálod és törlöd a profilet a Userben és a Program Files (x86)ban a Mozilla Firefox könyvtárat, ha az uninstall nem törölte.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44222) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Firefox 41: Find out what is new

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#44223) DS39 válasza Wasp91 (#44222) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ehhez csak gratulálni lehet:
Mozilla removed the browser.newtab.url preference in Firefox 41 which allowed Firefox users to set a custom new tab page using it.
:U

(#44224) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Nálam agyba főbe laggol a 41.0, kezdek már végképp kiábrándulni a Firefoxból. :W

[ Szerkesztve ]

(#44225) headhunter válasza Intruder2k5 (#44212) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Megoldás : Places.sqlite fájlt átmásoltam egy portable firefox profilba és ott mentettem a könyvjelzőket...

[ Szerkesztve ]

(#44226) HoTaZo válasza DS39 (#44223) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, bravó...

Akkor már csak egy megoldás kell, hogyan tudom visszaállítani.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#44227) vaakuum


vaakuum
addikt

Felraktam a portable verziót, ez most legalább nem szemetel. Szerncsére a könyvjelzőket i sikerült átmenteni. Viszont hogyan tudom beállítani neki, hogy megjegyezze weboldalak login nevét és jelszavát? A Master jelszót megadtam neki, de továbbra is halványszürke a "remember passwords for sites" opció a Security menüben, így azt nem tudom bepipálni. :(
De akárhányszor be akarok lépni pl. ide a prohardverre, mindig gépelne kell a mailcímet és a jelszót. Régen feladta az első betűre, és beírta a jelszót is, csak kattintani kellett...
És most a hsz elküldése előtt is újra be kellett lépnem, holott már beléptem, mielőtt a hsz-t elkezdtem írni.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44228) headhunter válasza vaakuum (#44227) üzenetére


headhunter
addikt

(#44229) vaakuum válasza headhunter (#44228) üzenetére


vaakuum
addikt

De régebben ezt alapból tudta...vagy legalább is az rémlik, hogy alapból megkérdezte, hogy mentse-e a belépési adatokat, jelszót ilyen addon nélkül is...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44230) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

hol tudom azt beállítani, hogy ha új ablakot nyitok akkor a csempe szerű felsorolásban berakja a legtöbbet látogatott oldalakat?

Felraktam a winampot és feltelepítette az ask.com-ot mikor kitöröltem most nem dob be semmit csak hogy hiba van az oldalon.

Előre is köszönöm!

(#44231) Romeo619 válasza Romeo619 (#44230) üzenetére


Romeo619
senior tag

about:newtab :)

(#44232) vaakuum válasza vaakuum (#44229) üzenetére


vaakuum
addikt

Megnéztem bent a cégnél is, itt simán be van pipálva a weboldalakhoz a jelszómegjegyzés. Odahaza még mindig szürke. :F
Az "about: config" oldalon át lehet ezt állítani valahogy? Hogyan, mit, mire? :R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44235) cigam


cigam
félisten

Lassú pendrive-on kín a portable firefox futtatása. Mindent lement pendrive-ra, ami veszettül lelassítja. A pendrive se örüla folyamatos írásnak. Létezik olyan verzió/kiegészítő belőle, ami csinál magának egy ramdrive-ot(sztem 512-1GB bőven elég),és oda tölt mindent?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44236) spammer válasza #46372352 (#44233) üzenetére


spammer
veterán

A 41-es verzióban a fogyatékos Mozilla törölte ezt az opciót, ezért kell hozzá addon. Innen is gratulálok nekik.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44237) Kékes525 válasza spammer (#44236) üzenetére


Kékes525
félisten

A visszajelzések alapján remélem javítani fogják.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44238) netpeti98 válasza Kékes525 (#44237) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez már régebben megjelent a többi csatornán, ha hallgattak volna a visszajelzésekre, akkor nem jutott volna el a release csatornáig. Bár a szélesebb közösség most fog vele találkozni, szóval lehet nagyobb viszhangot fog kapni.

[ Szerkesztve ]

(#44239) HoTaZo válasza #46372352 (#44234) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem működik! Picit lassan jeleníti meg, de megfelel. Köszi! :R :DD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#44240) Matthewus válasza netpeti98 (#44238) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem fog visszakerülni. Kártékony programok felülírták ezt a beállítást, sok ilyen visszajelzés volt, azért vették ki.

(#44241) DS39 válasza Matthewus (#44240) üzenetére


DS39
nagyúr

CTR-be biztos kerül majd olyan opció, ami ezt megoldja.

(#44242) Matthewus válasza DS39 (#44241) üzenetére


Matthewus
őstag

Már pár hónapja van rá addon, feljebb már linkelték, ha valakinek kell.

(#44243) vaakuum


vaakuum
addikt

Én ma leszedtem, és újra raktam a portable verziót. 13-ast adta eredetileg, azt felhúzta 41-esre....délután rendben ment, most visszakapcsoltam a gépet, és megint halványszürke a weboldalak jelszómegjegyzése, és nincs benne a pipa. :(
Ott tartok, ahol tegnap este, ráadásul már másodjára raktam rendbe a könyvjelzőket.
Kezdem nagyon nem értékelni ezt a szívást...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44244) Intruder2k5 válasza vaakuum (#44243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem gondolnám, hogy ez Firefox hiba, szintén Portable ESR-t használok, tökéletesen működik benne a funkció. Én soha sem jegyeztetek meg semmilyen felhasználónevet, sem jelszót, semmilyen programmal. Párom viszont használja ezt a funkciót a saját gépén, de mindkét helyen úgy működik az FF, ahogy kell.

Szerintem ezt valami egyéb biztonsági szoftver, vagy windows tweaker, stb... csinálja nálad.

(#44245) vaakuum válasza Intruder2k5 (#44244) üzenetére


vaakuum
addikt

Hát még azt tudom kipróbálni, hogy nem letöltőssel szívózok, hanem a hétvégére egyben hazaviszem a cégtől, és meglátom, az mit tud...
Ma meg előkészítésként egy csökkentett módos spyhunter hibakeresést még megpróbálok futtatni este.
Hátha :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44246) drr


drr
őstag

Valaki meg tudná mondani miért van ez? Egyszer csak gondol egyet görgetés közben és elkezd tölteni de nem tölt be semmit sem és egyszerűen nem lehet tovább tekerni az oldalt... :W

[ Szerkesztve ]

(#44247) chungee


chungee
addikt

Napot!

Nem tudok menteni könyvjelzőbe semmit :( Miért van ez:F

(#44248) Jenne válasza chungee (#44247) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ez nálam is előjött és roppantul idegesített. Az egyik fórumtársunk tanácsára feltettem inkább az ESR változatot. Hibátlanul működik azóta is, még talán gyorsabb is és teljes értékű.
Innen letöltheted, válaszd ki a magyar nyelvet.
[link]
Előtte érdemes elmenteni a FF az összes beállítását, könyvjelzőket ...sb. Hátha kell majd.
MozBackup

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#44249) chungee válasza Jenne (#44248) üzenetére


chungee
addikt

Életmentő vagy :R

(#44250) Jenne válasza chungee (#44249) üzenetére


Jenne
senior tag

Szívesen.
Előbb elfelejtettem mondani, hogy nem szükséges eltávolítani az előző(normál) FF-ot, az is elég ha elindítod az ESR telepítőjét. Felül fogja írni.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.