Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) kispx válasza weiss (#44349) üzenetére


kispx
addikt

"This new format bumps everybody one notch closer to our goal of instant, high-quality, buffer-free videos. That means that if your Internet connection used to only play up to 480p without buffering on YouTube, it can now play silky smooth 720p with VP9.

VP9 also has benefits for people with limited bandwidth or expensive data plans. By cutting bitrates in as much as half, it dramatically increases the set of users that can watch 360p quality video without increased rebuffering or cost."
[link]

(#44352) weiss válasza kispx (#44351) üzenetére


weiss
addikt

Ez OK, de egy Full HD VP9 nem eszi meg a procit reggelire?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#44353) HoTaZo válasza Rainman05 (#44350) üzenetére


HoTaZo
őstag

:) Örülök. Hála dantre kollégának.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#44354) kispx válasza weiss (#44352) üzenetére


kispx
addikt

Valamit valamiért. Az informatika már csak ilyen. Full HD-ban pedig még nem próbáltam, szóval konkrétat nem tusok mondani.

(#44355) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Két valószínűleg nem összefüggő hibával állok szemben, vagy, de, erre keresem a választ és esetleg megoldást.

Elkezdte azt csinálni a FF-om (39.0), hogy ha megnyitottam egy PDF-et, akkor nem volt benne szöveg, csak képek, mondom király, Readert frissítettem, most már van szöveg, ahogy megnyitom a PDF-et kicrashel plugin container összeomlás hibával. És ugyanezt csinálja Google StreetViewba lépésnél is, térképen kijelölöm hova akarok váltani, majd Utcakép nézet, elfeketedik, mintha betöltene, majd crash.

W7, FF 39.0

Megoldás? Chrome? Nagyon nem akarom.

Ui.: 32-es és 64-es IE is simán behozza a StreetViewban azt a címet, amitől a FF crashel. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44356) DS39 válasza DJ. Ru$y (#44355) üzenetére


DS39
nagyúr

próbáld ki a 38 ESR-t, vagy a legfrissebb verzióval is. (41) illetve letiltott kiegészítőkkel, bővítményekkel.

a google street view amúgy tényleg bugos firefox alatt, szerintem szándékosan. az IE-ben vaj simán megy.
(nekem nem crashel, de olyan szokott lenne, hogy kb. 10 lépés/ugrásnál elkezdenek megjelenni fekete négyzetek, majd egyre több, míg végül semmit nem látni a világból. és ilyenkorra már ki sem tudok lépni, vissza a rendes térképre)

[ Szerkesztve ]

(#44357) DJ. Ru$y válasza DS39 (#44356) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi!

Igen, régebben nekem is ezt csinálta, hogy egy darabig ment, forgolódás, lépkedés, aztán "fekete foltosodott". Megpróbálom az újat, pedig akartam egyet tartani, amiről nem frissítek, de akkor próba szerencse.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44358) Penty válasza DJ. Ru$y (#44355) üzenetére


Penty
tag

Indítsd újra letiltott kiegészítőkkel a böngészőt és nézd meg úgy, hogy mi történik.

(#44359) DJ. Ru$y válasza Penty (#44358) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

+ DS39

Letiltott kiegészítőkkel irgalmatlanul lassan és akadva, de működik. Elvileg minden kiegészítő OK, a Java-val nem tudok mit kezdeni, sehogy nem akar normál állapotú lenni...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44360) Penty válasza DJ. Ru$y (#44359) üzenetére


Penty
tag

Kapcsold vissza szépen egyesével a kiegészítőket, majd nézd meg, melyiknél kezd el rosszalkodni az a PDF.

(#44361) DS39 válasza DJ. Ru$y (#44359) üzenetére


DS39
nagyúr

pdf-ed szerintem azért rosszalkodik, mert kétféle reader van telepítve. (így két plugin is van)

illetve nem tudom kell-e ennyi plugin neked egyáltalán.

(#44362) DJ. Ru$y válasza Penty (#44360) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Visszakapcsoltam az összeset, most kell a FF teljes gőzzel, este megpróbálom egyesével, és a PDF-től nem crashel el, valamint a StreetView-t betölti 5-10 akadás után elcrashel, de legalább betölt. Ennyire jót tett neki, hogy elindítottam letiltott bővítményekkel egyszer? Utálom a rejtélyes hibákat. :DDD

DS39
Kell a sok hülye lejátszó... A Readernél, ha letiltom a régit, letiltja az újat is.. Fucklogic.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44363) DS39 válasza DJ. Ru$y (#44362) üzenetére


DS39
nagyúr

gyaluld le a gépről mindkét readert, és csak egyet telepíts vissza. :)

(#44364) DJ. Ru$y válasza DS39 (#44363) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy van fent. Acrobat Reader DC, sehol semmi más. Nem is értem. about:config-ban vagy valami rejtett helyen nem lehet törölni az egyiket?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44365) DS39 válasza DJ. Ru$y (#44364) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudok ilyet. de lehet azért van mert frissítve lett a régi readerre és ott maradtak maradvány fájlok.
ezért mondtam, hogy le kell gyalulni, uninstall után érdemes manuálisan megnézni az adobe mappáit és törölni őket.

illetve kipróbálhatod a firefox-ban lévő gyári (js alapú) pdf olvasót is.

[ Szerkesztve ]

(#44366) DJ. Ru$y válasza DS39 (#44365) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Revo Uninstallert használok Isten ideje óta, legyalultam kapásból átnézte, maradékfájlok törlése. Kézzel lehúztam a telepítőt azt Adobe oldaláról, még mindig ott van mind a kettő, de most nem fagy ki a PDF-re érthetetlen. FF restart után megint eltűntek a szövegek, csak a képek maradtak. Este visszatérek erre... Mert ez így... :W Addig letöltögetem a szükséges PDF-eket.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44367) #59070464


#59070464
törölt tag

Vegyük példának a Debian oldalát.

Ha megnyitok egy oldalt, majd a Bookmarks menüben feliratkozok a lapra (elnevezem "Debian News"-nak), az megjelenik a toolbar-on, rámegyek a Debian News-ra, majd "Open "Debian News"" és frankón megjelenik egy oldalon az összes téma, alatta tömören az arra vonatkozó tartalommal. Szuper! Azonban egy Firefox bezárás és megnyitás után megváltozik ennek a hivatkozásnak az URL-je "https://www.debian.org/News/news"-ról (site location) "https://www.debian.org/News/"-ra (feed location) és megnyitja a weblapot, de nem a feedet. Miért? Ez így nem jó. Azt szeretném, hogy ha továbbra is a feed location-t nyissa meg.

[ Szerkesztve ]

(#44368) #59070464 válasza #59070464 (#44367) üzenetére


#59070464
törölt tag

Fordítva írtam. Tehát:

Azonban egy Firefox bezárás és megnyitás után megváltozik ennek a hivatkozásnak az URL-je "https://www.debian.org/News/news"-ról (feed location) "https://www.debian.org/News/"-ra (site location) és megnyitja a weblapot, de nem a feedet.

Sorry. :R

[ Szerkesztve ]

(#44369) DS39 válasza #59070464 (#44368) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam is így működik, de ettől függetlenül még élő könyvjelzőként funkcionál, tehát az egyes új hírek meg fognak jelenni "alatta". mondjuk nem szoktam ilyet használni, csak most próbáltam ki, szóval ha ez régen nem ilyen volt, akkor vagy bug és javítják, vagy egy újabb remek feature, mint az egyedi newtabpage megadásának tiltása.

[ Szerkesztve ]

(#44370) #59070464 válasza DS39 (#44369) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nos, ez így használhatlan.

(#44371) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy kiegészítőnek beállítottam a Super Start kiegészítőt, de csak mindig a firefox indulásakor jelenik meg, új lap megnyitásánál már nem :(
Hogyan lehetne ezt látni mindig minden új lap megnyitásával?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44372) DS39 válasza makoss (#44371) üzenetére


DS39
nagyúr

41-estől már csak külön kiegészítővel lehet egyedi a newtabpage.

(#44373) makoss válasza DS39 (#44372) üzenetére


makoss
addikt

Remek :F
És az melyik?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44374) DS39 válasza makoss (#44373) üzenetére


DS39
nagyúr

[link]

(az addon oldal havi ajánlata amúgy)

(#44375) makoss válasza DS39 (#44374) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
Most minden egyes verziófrissítéssel variálni kell a kinézetet / kiegészítőket? :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44376) DS39 válasza makoss (#44375) üzenetére


DS39
nagyúr

a Firefox az utóbbi két évben egyre butább böngésző lett. (a nyers funkcionalitást tekintve, amihez egy átlag felhasználó hozzáférhet)

és ha igaz, hogy nemsokára korlátozzák a kiegészítők hozzáférhetőségét a böngésző egyes funkcióihoz, akkor már a programozók kezét is megkötik, ezzel végleg lebutítva ezt a hajdanán leginkább testre-szabhatónak tartott böngészőt. :U

[ Szerkesztve ]

(#44377) daimonion válasza DS39 (#44376) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem lehet, hogy azért ez a korlátozás, mert sok Kiegészítő írója nagy ívben szart a legalapvető dolgokra és a Firefox összeomlását okozták ? Vagy másik példa az Adblock kiegészítő amely képes volt akár 500 mega ramot is felzabálni azt mindenki a Firefoxra gyanakodott holott az adblock volt a ludas ? Nem beszélve a biztonsági kockázatokról amikro egy kiegészítöt basztak javítani és egy hibás kiegen keresztül lehetett támadást intézni a Pc ellen..
Én üdvözlöm azt a fajta irányt ami arra irányul, hogy csak biztonságos forrásból ellenörzött kiegek kerüljenek be az FF be.Amelyek használatakor nem omlik össze a böngésző biztonságos és gyors marad.

(#44378) DS39 válasza daimonion (#44377) üzenetére


DS39
nagyúr

a firefox hivatalos addon oldalról telepített kiegészítő biztonságos kellene legyen. ja hogy nem ellenőrzik? talán azokat kellene ellenőrizni, ahogy a mobil OS-ek app store-jaiban, és nem korlátozni a funkcionalitást.

én adblock-ot használok ezer éve, semmi gondom vele, csak ésszel kell megválasztani a szűrőlistát, vagy sajátot csinálni, akkor nem fog elszállni a memóriahasználat.

ami a newtabpage egyediségét illeti, ott is az általad említett volt az indok, mert sok program átírhatta.
tök érdekes hogy nekem még egyszer sem írta át semmi. ja hogy a usereknek a Windowsra telepített programoknál nem csak a tovább gombot kéne nyomkodni, hanem olvasni is? bocs.

[ Szerkesztve ]

(#44379) lck válasza makoss (#44371) üzenetére


lck
senior tag

Nem kell külön kiegészítő.
about:config -ba:
browser.newtab.url = chrome://quick_start/content/index.html

(#44380) DS39 válasza lck (#44379) üzenetére


DS39
nagyúr

az opció benne van, csak éppen nincs semmi hatása. Firefox 41.0-s verziótól.

nekem szerencsére nem kellett emiatt +1 kiegészítő, a Classic Theme Restorer is tudja ezt, az meg már rég használatban volt.

[ Szerkesztve ]

(#44381) makoss válasza lck (#44379) üzenetére


makoss
addikt

Ezen belül mit?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44382) daimonion válasza DS39 (#44378) üzenetére


daimonion
senior tag

Az a probléma / mondjuk nem tudom most m a helyzet/ , hogy külső oldalról is lehetett az FF be kieget telepíteni.Erröl van egy baromi jó kis video fenn a You tube on.Ahol manipulált FF kieggel lehet átvewnni a pc felett az irányítást.
Az adblock dolognál pedig akkor TE voltál az egyik kivétel akinek ez nem jött elő mi meg a sok marha gyökér akik voltunk vagy 1,5 millióan akiknek alap beállításon meg fogyasztott az Adblock 500 megát.Az meg ugye teljesen véletlen meg Fake dolog volt hogy az adblock fejlesztője is elismerte ezt és javította / ha minden igaz / a problémát.

Egyébként meg nagyon tisztellek és becsüllek azért mert Te egy teljesen tudatos felhasználó vagy és legalább a telepítésnél odafigyelsz mindenre :R
Ilyen felhasználóból kéne sok és sajnos csak kevés van . :R

(#44383) Matthewus válasza daimonion (#44382) üzenetére


Matthewus
őstag

Az ABP-vel az volt a baj ha jól emlékszem, hogy miden oldalra betöltött egy kb 2 megás CSS fájlt, és emiatt tudott megugrani a memóriahasználata, de ezt a CSS fájlt már lehet az oldalak között megosztva használni, a 41-es verziótól kezdve (nem az addon készítője változtatott, hanem a Mozilla). De még így is több memóriát eszik, mint az uBlock Origin.

(#44384) Predator2 válasza DS39 (#44378) üzenetére


Predator2
addikt

[link]

Azoknak akik nem tudnak angolul/vagy csak next, next pártiak.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44385) lck válasza makoss (#44381) üzenetére


lck
senior tag

Ha nincs ilyen bejegyzés akkor hozd létre. Jobbegér új karakterlánc: beállítás neve, illetve értéke, értelemszerűen.
Nálam about:config -ban a newtab bejegyzések ezek. Az újfül mindig Superstart-ot nyit.

(#44386) DS39 válasza daimonion (#44382) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet hogy nálam is fogyasztott több ramot a kelleténél, de sosem okozott ez problémát.
igazából nem tudom, mert ritkán nézegetem, inkább a processzorhasználat szokott feltűnni, ha sok flash plugin van egy oldalon. szerintem ez "a böngésző sok ramot eszik" dolog kissé túl van lihegve, manapság 4 GB ram alatt nem nagyon lehet venni számítógépet, így igazából csak extrém felhasználás mellett lehetne megérezni ezt. (30+ tab egyszerre megnyitva, köztük sok plugin-es tartalom, akkor valóban elszállhat a böngésző)

(#44387) makoss válasza lck (#44385) üzenetére


makoss
addikt

Hát én ehhez nem értek... :(
Nekem ezeket írja: [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44388) lck válasza makoss (#44387) üzenetére


lck
senior tag

Itt BÁRHOL az about:config bejegyzések fölött nyomsz egy jobb-egér gombot.
Kinyit egy kis helyi menüt:
[link]

kiválasztod hogy Új > Karakterlánc

A feljött ablakba beírod:
[link]

Okézol.

Aztán a következő ablakba:
[link]

OKÉ és kész.

[ Szerkesztve ]

(#44389) DS39 válasza lck (#44388) üzenetére


DS39
nagyúr

biztos hogy 41-es foxot használsz, és newtabpage módosító kiegészítő nélkül?

én ha letiltom a CTR-ben ezt a funkciót, hiába írok be bármilyen címet, a gyári új lap oldal fogad.

(#44390) lck válasza DS39 (#44389) üzenetére


lck
senior tag

Igen

(#44391) lck válasza lck (#44390) üzenetére


lck
senior tag

Annyit még hozzátennék hogy a Superstart-ban ez van beállítva:

Tehát az első 2 pipa be van téve.

[ Szerkesztve ]

(#44392) spammer válasza lck (#44391) üzenetére


spammer
veterán

Akkor ez pont egy newtab módosító kiegészítő. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44393) lck válasza lck (#44391) üzenetére


lck
senior tag

Ugyan nálam működik, ahogy korábban leírtam, de rákerestem a Superstart fórumban ezt javasolják:

about:config -ban:

browser.newtab.url = about:superstart
extensions.superstart.set.browser.newtab.url = true

Így

(#44394) makoss válasza lck (#44388) üzenetére


makoss
addikt

Ez eddig tiszta, csak az új karakterlánc nállad az, nállam meg a Super Start aminek nem tudom az url címét :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44395) lck válasza spammer (#44392) üzenetére


lck
senior tag

Nekem - a legjobb tudásom szerint - nincs fent semmilyen "newtab módosító kiegészítő"-m. Persze elfogadom lehet hogy valami "szemét" bejegyzés van az about:config -ban, mert legalább 3 éves profil. Sok minden megfordult már rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#44396) makoss válasza lck (#44391) üzenetére


makoss
addikt

Nekem is így van mégsem jó :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44397) lck válasza makoss (#44394) üzenetére


lck
senior tag

Tedd be a 2 bejegyzést a #44393 szerint.
Elvileg az a "hivatalos" megoldás.

(#44398) makoss válasza lck (#44397) üzenetére


makoss
addikt

Jó, már rájöttem mi a bibi, nem tiltottam le azt a kiegészítőt ami minden új ablakban megjelent :B :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44399) lck válasza makoss (#44398) üzenetére


lck
senior tag

Király !!! :)

(#44400) sz.balazs.95 válasza DS39 (#44386) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az rendben, hogy adott a minimum 4 GB RAM, csak egyrészt a Firefox rendre belassul, amint eléri az 1 GB-os határt, na meg ha sok tab nyitva van, akkor a CPU teljesítmény is szépen felkúszik, és mivel egy procimagot használ, így ezt nem olyan nehéz összehozni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.