Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) sz.balazs.95 válasza laszlohu (#44450) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Magyarul nem kell aggódni, és világvége sem lesz. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44452) vlevi válasza sz.balazs.95 (#44449) üzenetére


vlevi
nagyúr

De ha minden bongeszo ugyanaz, akkor mire a sokféle bongeszo?
Peldaul az Opera is ugyanazt a blink motort hasznalja, mint a chrome. Úgyertem, ha a blink motor valamit szarul csinal, zabalja a memoriat, instabil, akkor az osszes arra epulo browser ilyen lesz. Most legalabb van valasztasi lehetőség, ie, ff, chrome,...

(#44453) sz.balazs.95 válasza vlevi (#44452) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a motor marad Gecko.
Bár eddig sem amiatt Firefoxoztam, mert nem Blink alapú.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44454) ceia


ceia
őstag

Az utolsó mondaton most nem is tudom, sírjak, vagy nevessek.. :N

        it's more fun to compute

(#44455) mis69


mis69
tag

Teljesen hektikus ez a böngésző.Nekem egy pár frissítéssel ezelőtt simán lejátszotta a 2560x1440-es videót a youtube-on egy 1.generációs i5-ös gépen ami most nem megy neki tölt aztán játszik egy kicsit aztán megint töltenie kell.A chrome-on most is simán lejátssza 50%-os cpu használat mellett úgy mint a régi firefoxon.A videók is hol simán mennek hol pedig ugrálnak és ez is frissítésenként változó.

(#44456) sz.balazs.95 válasza ceia (#44454) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na, remélem ez akkor már használhatóbbá teszi a sok fül kezelését. :D

Az biztos, hogy nem kapkodták el a srácok a dolgot. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44457) Matthewus válasza sz.balazs.95 (#44456) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez már benne van a 41-es verzióban, főleg ABP-t használók vehetnek észre memóriahasználat csökkenést.

(#44458) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez pontosan mit jelent: Rövidesen megszűnik a Firefox plugin támogatása? Megszűnik az összes plugin?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44459) Matthewus válasza Kékes525 (#44458) üzenetére


Matthewus
őstag

Pár hozzászólással feljebb már leírták, de legyen itt még egyszer: az NPAPI bővítmények támogatása szűnik meg (pl. Silverlight, Java, ...), a Flash kivételével.

(#44460) yanna válasza Matthewus (#44459) üzenetére


yanna
őstag

Ok, megszűnik, jó. Vagy nem? Mit jelent ez nekem?

(#44461) Matthewus válasza yanna (#44460) üzenetére


Matthewus
őstag

Jó, mert biztonságosabb, stabilabb lesz a böngésző, és nem kell majd frissíteni a bővítményeket (csak a Flash Playert). A weboldalaknak kell majd igazodniuk ehhez a változáshoz.

(#44462) yanna válasza Matthewus (#44461) üzenetére


yanna
őstag

Értem, köszi! :R (Mondjuk ez a felhasználó szempontjából akkor ez kb. annyi, mint a MS kb12345678 frissítése. :U

(#44463) Kékes525 válasza Matthewus (#44459) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44464) DS39 válasza Matthewus (#44461) üzenetére


DS39
nagyúr

azért arra kíváncsi leszek, hogy az egyes netbankoknél, meg az ügyfélkapunál, ami Java plugint igényel, majd azzal oldják-e meg, hogy kiírják a weboldalra, hogy innentől csak IE-vel megy (mondjuk), vagy átírják a rendszert HTML5/JS alapúra.

[ Szerkesztve ]

(#44465) sz.balazs.95 válasza DS39 (#44464) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

vagy c verzió, hogy olyannál kell bankolni, amelyik nem 2005-ben él. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44466) DS39 válasza sz.balazs.95 (#44465) üzenetére


DS39
nagyúr

én olyannál bankolok, ahol nem kell plugin. szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

(#44467) sz.balazs.95 válasza DS39 (#44466) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nálam meg van teljesen jó WP/Win8/Android/iOS app :D
meg asszem plugin se kell, de böngészőből mondjuk rég léptem be utoljára. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44468) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csináltam FEBE-vel profil mentést egy 26-os Firefox alól, mert a régi syncből már nem lehet átvinni adatokat az újba, a szerverek már nem mennek. Azon a gépen meg nem volt opció a Firefox frissítése.

Most lett új telepítés, friss Firefox, de elakadtam a profil visszaállítással. Febe megnyit, új profil létrehoz, rókát újraindítom az új profillal, majd a FEBE alatt kiválasztom a default profilt valamint a korábbi rókából a default profil mentését, csak aztán a start profil restore gombra semmi nem történik.
Én csinálok valamit rosszul?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44469) Krystal_s válasza Matthewus (#44457) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam (olvastam, hogy másoknál is) pont a 41-re frissítés után lett elég gyakori, hogy egy idő után kifagy a böngésző a plugin-container miatt. Olyankor Win intézőben le kell állítanom és azonnal jó lesz a Fox. (védett mód első perctől tiltva, böngészős hardveres gyorsítást illetően nem tapasztaltam különbséget)
AB+-t használok, de ugyanannyi a memóriafogyasztás, mint korábban. Általában 800-900 MB, néha több. Leak az valamelyik sokkal régebbi (31 előtti) verziónál volt nálam.

Szerintem a legtöbb gond nem a böngészővel van, hanem a rosszul megírt kiegészítők miatt. Leginkább a Flash Player, ami évek óta szinte képtelen optimálisan együttműködni a böngészővel. Nélkülözni nem tudom és nem is akarom, mert pl a másik gépemen jól működik a HTML5, de a fő gépemen 2-3x annyi CPU-t használ.
Szóval én pont azon gondolkodtam, hogy visszateszem a 40-es Firefoxot, erre most olvasom ezt a hírt. :)

[ Szerkesztve ]

(#44470) sz.balazs.95 válasza Krystal_s (#44469) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem akkor már egy ESR-t tegyél fel inkább.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44471) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#44468) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No a FEBE jelenleg csak Firefox40*ig támogatott, hiába engedi felrakni újabbra.

Végül az volt a megoldás, hogy a febe által készített profil mentés zip fájl tartalmával felülírtam a róka profil mappáját. Némi utólagos igazítás kellett a régi cuccok miatt, de megmaradtak az adatok, előzmények, jelszavak, minden. És most már az új syncbe is bekerültek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44472) Matthewus válasza DS39 (#44464) üzenetére


Matthewus
őstag

Van már lehetőség Java használatára plugin nélkül.

(#44473) DS39 válasza Matthewus (#44472) üzenetére


DS39
nagyúr

nem hallottam még ilyenről, hogyan?
(ha ilyen kísérleti megoldásról van szó, mint a flash plugin kiváltó a firefoxban, akkor banki rendszereknél az szerintem felejtős)

[ Szerkesztve ]

(#44474) Matthewus válasza DS39 (#44473) üzenetére


Matthewus
őstag

(#44475) DS39 válasza Matthewus (#44474) üzenetére


DS39
nagyúr

ha jól értem, akkor ehhez szükség van arra, hogy az adott webes rendszer át legyen írva jnlp-s appletre. ha csak simán egy jar fájlt akar lefuttatni a weboldal, ahhoz továbbra is kell a plugin.

(#44476) Matthewus válasza DS39 (#44475) üzenetére


Matthewus
őstag

Kénytelenek lesznek, mivel már a Chrome nem támogatja az NPAPI pluginokat, és az Edge se.

(#44477) DS39 válasza Matthewus (#44476) üzenetére


DS39
nagyúr

nem szeretem a Chrome-t, de annak örülök, hogy a piaci fölényük révén diktálják azt a "divatot", hogy pluginek nélkül is lehessen használni a web minden funkcióját. (ebben persze a mobilplatformok terjedése is nagy segítséget nyújt)

[ Szerkesztve ]

(#44478) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Legyetek szívesek segíteni mert elakadtam teljesen.

Nálam a Firefox 41-re frissítés előtt és után is nem-tudom rábírni hogy lejátssza, youtube videókat hd-ben csak 360-ban enged és nincsen menüje a fogaskeréknél hogy 360-480-720-S.T.B.-re állíthassam át.

Kérdezném mit kéne beállítanom, mert tanácstalan vagyok.
Minden segítséget előre is köszönök. :) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44479) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Fura dolog történt nálam.Firefox ESR-t használok(legfrissebb) de ma mikor megnyitottam a Delta home lett a kezdőlap :Y Rákattintottam a kezdőlap ikonra jobb felül és utána jó lett.Lefuttattam a Malwarebytes-Anti-Malwre-t és az Adwcleanert.Találtak pár dolgot azokat töröltem.Mi lehetett ez a Delta home?Azóta nem jött elő,érdemes még valamit lefuttattni?Ja Avastot is lefutattam az nem talált semmit.

(#44480) netpeti98 válasza adsl (#44479) üzenetére


netpeti98
addikt

Adware, valószínűleg valamelyik másik programod rakta fel. Az Avast állandó védelmeiben kapcsold be a PUP védelmet.

(#44481) adsl válasza netpeti98 (#44480) üzenetére


adsl
aktív tag

Avastnál az aktív védelmeknél 3 lehetőség van,azok be vannak kapcsolva.1:Fájlrendszer védelem,2:Levelezés védelem,3: Web védelem.Erre gondoltál?Közben megtaláltam be pipáltam a PUP-ot is.Az érzékenységet meg a legerösebbre tettem.Most futtassam le újra az Avastot?

[ Szerkesztve ]

(#44482) netpeti98 válasza adsl (#44481) üzenetére


netpeti98
addikt

A nyugalom érdekében lefuttathatod, de leginkább a jövőbeni megelőzés céljából mondtam. :)

(#44483) adsl válasza netpeti98 (#44482) üzenetére


adsl
aktív tag

Lefuttattam de így se talált semmit.Remélem az Adwcleaner eltüntette mert azóta nem jött elő.

(#44484) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Talán erre valami megoldás lenne: (#44478)

Köszönöm előre is. :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44485) Intruder2k5 válasza IstvánLászló (#44478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Shockwave / Flash player van telepítve?

[ Szerkesztve ]

(#44486) IstvánLászló válasza Intruder2k5 (#44485) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Most néztem nincs.
Mit kell tennem légy szíves segíts
Üdv,István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44487) Intruder2k5 válasza IstvánLászló (#44486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Letölteni, telepíteni...
https://get.adobe.com/shockwave/

Nekem csak előbbi van fent, bár vannak akik flash player-t használják.
https://get.adobe.com/flashplayer/

Illetve korábban használtam Flash Player Extended Support Release-t is.
http://www.adobe.com/hu/products/flashplayer/distribution3.html

[ Szerkesztve ]

(#44488) IstvánLászló válasza Intruder2k5 (#44487) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a korrekt választ és a linket.
Ez a megoldása a gondomnak csak kérdezem mert te jobban tudod mint én.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44489) DS39 válasza Intruder2k5 (#44487) üzenetére


DS39
nagyúr

a shockwave playernek (aminek a neve megtévesztő lehet, hiszen a flash is ilyen előnéven látható a bővítmények között) sok köze nincsen a youtube hd-hez, ezt az Adobe Director-ral készített, jellemzően böngészőben futó 3D-s játékokhoz használják. azt felesleges telepítenie.

youtube alapesetben html5 módban játszik már le videót, valószínűleg a kérdező gépe/videokártyája/drivere nem megfelelő ezért nem enged nagyobb febontást 360p-nél.

Az adobe flash player telepítése önmagában még nem elegendő, kell hozzá kiegészítő is, hogy a youtube azt akarja használni és ne a html5-öt. íme: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44490) Intruder2k5 válasza DS39 (#44489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm a kiegészítést, VGA-hoz annyit, hogy annak akkor már nagyon régi konfignak kell legyen, az előző notim egy 11 éves FuSi gép volt, 64MB-os integrált VGA-val, de azt is fel lehetett tenni 720p-re biztosan, az persze másik kérdés, hogy diavetítés volt amit ott művelt. Jelenleg Lenovo T500-am van, szintén integrált Intel GMA VGA-val, ezen az 1080p is jól megy, próbáltam a 4K-t is, de az már nem ennek való. Mondjuk amennyit én YouTube-ozok...

Én EZT még sosem telepítettem, az biztos! Most sincs fent ilyenem, már pedig a YouTube flash-el játszik le, ez a videóra nyomott jobb klikkel rögtön kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#44491) DS39 válasza Intruder2k5 (#44490) üzenetére


DS39
nagyúr

de gondolom nem a 40 vagy 41-es verziót használod, hanem ESR-t. (ami ugye régebbi verzió, így nem támogat minden ehhez szükséges featuret, ezért játszik le flash-sel.)

[ Szerkesztve ]

(#44492) Intruder2k5 válasza DS39 (#44491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, Portable ESR 38.3.0

(#44493) IstvánLászló válasza DS39 (#44489) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a korrekt választ és a linket.
Ez a megoldása a gondomnak végre működik újra. :R :C :C :C

A youtube videókat hd-ben a fogaskeréknél hogy 360-480-720-S.T.B.-re tudom átállitani, neked köszönhetően.

Óriási nagy piros-pontot adnék neked ha tudnék és hálás köszönetemet szeretném kifejezni.
Üdv,István
:C :C :C :R :R :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44494) DS39 válasza IstvánLászló (#44493) üzenetére


DS39
nagyúr

Nagyon szívesen. ;)

Intruder2k5: próbáld ki, hogy felraksz egy 41-es Firefoxot, mindjárt a html5-tel fogja alapesetben lejátszani. (ez egyébként nem a Mozilla "hibája", hanem a Youtube amint felismeri, hogy a böngésző a megfelelő html5 kompatibilis paramétereket támogatja, ez lesz az alapértelmezett lejátszó.)

[ Szerkesztve ]

(#44495) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Úgy vettem észre, hogy az Adblock Edge mostanában nem működik a leghatékonyabban, habár alapbeállításokkal hagytam, nem állítgattam a szűrőt.

Eltávolítottam és helyette az uBlock-ot tettem fel, ez egyenlőre hatékonyabban teszi a dolgát.

(#44496) IstvánLászló válasza DS39 (#44494) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kedves kolléga nagyon hálás vagyok tényleg és nem vicc. :C :C :C
A Firefox kedvenc böngészőm mióta megismerhettem, és nem is akarom lecserélni.
A miértre a válaszom mert sok támadó káros oldaltól mentette már meg gépemet és engemet is.
A hab a tortán hogy nem gyűjt semmilyen adatot sem rólam és senki-másról sem.
Üdv,István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#44497) mis69 válasza IstvánLászló (#44496) üzenetére


mis69
tag

Helló!
A youtube-on flash player-rel vagy html5-tel is tudod nézni hd-ben a videókat? Itt [link] mit látsz?

(#44498) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Hogyan lehet facebooknál visszaállítani azt,hogy megkérdezze,meg akarom-e osztani mással a mikrofont és a webkamerát?
Rámentem,hogy ossza meg,és most már soha nem kérdezi meg a megosztást,csak kapcsolódik.

(#44499) akaido válasza Dhampir (#44495) üzenetére


akaido
addikt

Plusz egy pont a uBlock-nak.
Az Adblock Plus talán elviselhetőbb. Az Edge még az e-mail küldés fájlcsatolását is blokkolta :F

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#44500) Matthewus válasza Kezdő vagyok (#44498) üzenetére


Matthewus
őstag

about:permissions

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.