Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) kpal


kpal
veterán

Tegnap frissült 42.0b1 -re és azóta nem térdelt le a Fox,bízom benne így marad. :)

[ Szerkesztve ]

(#44303) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért hiszi azt a Firefoxom, hogy nincs a 40.0.0.3-as verziónál frissebb? A 37-es is est csinálta, akkor újraraktam a 40-es friss verziót, de úgy látszik megörökölte ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44304) sz.balazs.95 válasza CPT.Pirk (#44303) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Windows vagy Linux? :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44305) CPT.Pirk válasza sz.balazs.95 (#44304) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Természetesen Windows (7), Linux alatt frissíti a csomagkezelő. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44306) sz.balazs.95 válasza CPT.Pirk (#44305) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Feltéve, hogy elérhető a tárolón a legfrissebb kiadás :P

Akkor jobb híján azt tudod csinálni, hogy leszeded a Firefox 41 telepítőjét, és ráfrissíted a mostanira. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44307) Intruder2k5 válasza CPT.Pirk (#44303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Manuális kereséssel sem találja, vagy csak önállóan nem jelzi? tehát Sugó menü, névjegy...

[ Szerkesztve ]

(#44308) CPT.Pirk válasza Intruder2k5 (#44307) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen így van. Azt mondja, hogy nincs frissebb verzió.

sz.balazs.95: az még Debian alatt is megoldott. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44309) Intruder2k5 válasza CPT.Pirk (#44308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Sima FF-et már lég régen (sok éve) nem használok, de az ESR-el nincs ilyen probléma, az frissít mindig.

(#44310) CPT.Pirk válasza Intruder2k5 (#44309) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most felraktam a "stub" telepítővel. Meglátjuk a következő frissítéskor, hogy mi lesz. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44312) Matthewus válasza #46372352 (#44311) üzenetére


Matthewus
őstag

Itt is azt írják a hozzászólásokban, hogy omlik. Vársz míg kijavítják, vagy kipróbálod a fejlesztői verziót.

(#44314) Matthewus válasza #46372352 (#44313) üzenetére


Matthewus
őstag

Rakj fel egy régebbi verziójú portable Firefoxot.

(#44315) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Firefox alatt némely Youtube videó lejátszásánál hang helyett sípolás hallatszik.

Ugyanazon videók lejátszásakor Explorer böngésző esetében semmilyen hang probléma nincsen.

A pluginok látszólag rendben vannak, vajon mi lehet a gond? :F

(#44316) Intruder2k5 válasza Dhampir (#44315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Flash player-ből a legfrissebb verzió van fent?

(#44317) Dhampir válasza Intruder2k5 (#44316) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, a legfrissebb van.

"Jelenleg a HTML5 lejátszó van használatban, amikor lehetséges."

Ez okozhatja a kavarást? :F

[ Szerkesztve ]

(#44318) Intruder2k5 válasza Dhampir (#44317) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem igen. Próbáld meg levakarni a flash-t, és tedd fel ezt a verziót.

Extended Support Release - Flash Player 18.0.0.228

Windows -> Plugin-based browsers -> All supported languages

(#44319) Dhampir válasza Intruder2k5 (#44318) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a tippet! :R

Ám közben megoldódott a probléma.

Firefox frissítése - kiegészítők és beállítások alaphelyzetbe állítása

Valamiért a régi beállítások kavarhattak be. :U

Csak a kiterjesztéseket kell ismét feltelepítenem.

Eltűnt az alsó szegélyléc is, ez egy újabb probléma. :D

Visszatettem a Classic Toolbart és a Classic Theme Restorert és ez is megoldva. :)

[ Szerkesztve ]

(#44320) Rimuru


Rimuru
veterán

FF barmire kepes. ;] (kell hozza memory leakes kiegeszito is)

cc@cc> proc firefox
firefox pid:25725
memory usage:4704.69M
start time:2015 Sep 25 19:34:43

Vigyázat, csalok!

(#44321) sz.balazs.95 válasza Rimuru (#44320) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azt a 4,7 GB-ot hogy hoztad össze? :Y

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44322) myke01 válasza sz.balazs.95 (#44321) üzenetére


myke01
senior tag

Nálam is "fal" rendesen :DDD

(#44323) sz.balazs.95 válasza myke01 (#44322) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nálam olyan 1,3 GB a plafon. de 1 GB felett már totál instabil szokott lenni :o

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44324) myke01 válasza sz.balazs.95 (#44323) üzenetére


myke01
senior tag

Alig van 2-3 kiegészítőm ,de így is 6-7 megnyitott lappal "nyalogatja" az 1 GB-ot . :K :D Pár száz MB-al nem fog működni ,már nem azt a világot éljük ----> lásd Chrome : na ott aztán nincs kímélet RAM kihasználásban :DDD . Az megmozgat minden "szunnyadó" bájtot :D .

(#44325) sz.balazs.95 válasza myke01 (#44324) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Egyébként őszintén érdekelne, hogy mire megy el ennyi RAM. :D
Pl. a GTA San Andreas full beállításokkal is elvan 300 MB RAM használat körül.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44326) Ryder62


Ryder62
őstag

Hát, nem tudom, lehet visszatérek Firefoxra, a Chrome bár jó, tetszik, de 1., sok alap dolog nincs. Ha egy képet nyitok meg benne bal szélre és felülre teszi, nem középre ahogy a Firefox. 2., ha sok oldalt nyitok meg a fülek annyira összemennek, hogy kb csak az oldal ikonja látszik a fülön. 3., a görgetés akadozik külön kiegészítő kell hozzá. 4., ami a legrosszabb egy idő után megzavarodik a gép, a megnyitott programokat, képeket stb lassan zárja be és kerreg kattog a vinyó. Kb két napja tapasztalom és két napja kezdtem el masszívabban használni a böngészöt. Több óráig futott és akár 20 megnyitott lappal.

A lényeg a lényeg most a Firefoxot szeretném felgyorsítani. Mit ajánlotok?

Ja még valami, hogy lehet a bal felső sarokba lenyíló menüsávot csinálni?

(#44327) sz.balazs.95 válasza Ryder62 (#44326) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na, én ezért nem térek át Chrome-ra.
Vannak bajai a Firefoxnak, de összességében még mindig sokkal elviselhetőbb, mint a Chrome. :D

A Firefox gyorsításához első körben azt lenne célszerű megtalálni, hogy mi a szűk keresztmetszet.
Ez lehet a RAM, a CPU egyszálas teljesítménye, vagy a HDD-is, ha arról fut, és nem SSD-ről.

Egyébként ha van rá lehetőséged, akkor célszerű 64 bites verziót használnod, azzal a memórialimit javítható.
[link]

CPU limitnél meg várni kell türelmesen az e10s-re, de addig is a CPU tuningolása jelenthet megoldást. ;]
(én pl. ezt tervezem, de nem csak a Firefoxhoz. - Mondjuk durva belegondolni, hogy még csak nem is a játékok, hanem az ilyen egyszálas progik miatt van rá szükségem. :U)

Egyébként a process explorer mindenképpen jó a monitorozásra, mert az CPU, RAM, GPU és vRAM adatokat is mutat, így jól látszik, hogy melyiket járatja csúcsra a Foxi. :)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44328) Ryder62 válasza sz.balazs.95 (#44327) üzenetére


Ryder62
őstag

Első körben:

Standard skinre vissza, kb 200 könyvjelző törlése, kiegészítők, bővitmények letiltása ami nem kompatibilis meg ilyesmi és az egész gyorsítótár hóbelevanc törlése mindenestül. Ez vagy eltartott 4-5 percig szóval volt ám szemét.

Nekem az egyik bajom az volt hogy néha felpörgette a procit és 30-40%-on járatta.

Természetesen a legfrissebb 41.0

Majd meglátom mi lesz az eredmény.

(#44329) kispx válasza sz.balazs.95 (#44325) üzenetére


kispx
addikt

Mert sikerült minden sz@rral a weboldalakat telenyomni: 1000 összekókányolt js (különböző librarykkal), ilyen-olyan megosztás gomb, disqus kommentrendszer, facebook kommentelési lehetőség, csillogó-villogó reklámokkal is telekellet nyomni a weboldalakat, ezek mellett különböző, analitikai, tracking lehetőségek is vannak, amiket a felhasználó nem is lát. A Flasht már meg sem említem.

Ilyenkor szoktam a about:config-ban kikapcsolni a javascriptet. Eredmény 7 lappal a 200 MB-ot el sem éri a böngésző memóriaigénye. Csak egy kicsit a 2000-es éveket idézi a böngészési élmény.

[ Szerkesztve ]

(#44330) Dhampir válasza kispx (#44329) üzenetére


Dhampir
félisten

A noscript nem elég erre, vagy az másra jó?

(#44331) kispx válasza Dhampir (#44330) üzenetére


kispx
addikt

Nálam memleakel a noscript. A FF memóriaigénye más NoScripttel, mint amikor az about:configban kapcsolom ki a JS-t.

(#44332) Dhampir válasza kispx (#44331) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a magyarázatot.

(#44333) Matthewus válasza kispx (#44331) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg az uMatrix-ot vagy az uBlock Origint, be lehet úgy állítani őket, hogy a Noscript-hez hasonlóan működjenek.

(#44334) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Olyan kiegészítőt keresek amivel youtube-on egy videóban egy bizonyos részt újra és újra le tud játszani.
Ne csak az egész videót!

Angolhoz kellene nekem. Ezt a videót kellene 5:00-tól 5:30-ig újra és újra lejátszania, enélkül, hogy állandóan tekergetnem kellene.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44335) DJ. Ru$y válasza Predator2 (#44334) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szia!

Ez kell neked. (Nézd meg az in action videót, ott bemutatja a cuccot.)

Szívesen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44336) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Tudtok valami megoldást arra hogy új lap megnyitáskor a Google jöjjön be magától? Mióta frissült az eddig bevált beállítási módszer már nem működik. :F

(#44337) HoTaZo válasza Rainman05 (#44336) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szia!
Az about:configbanbeállítod (ha már be volt állítva, akkor jó), majd ezt telepíted. Nekem bevált.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#44338) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Másnak csinált e olyat az utóbb két firefox verzió,hogy a bővítmény leállt?Nekem most sokszor kiírta már.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44339) sz.balazs.95 válasza Pityu. (#44338) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem még soha. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44340) Dhampir válasza Pityu. (#44338) üzenetére


Dhampir
félisten

A Flash plugin?

(#44341) Ryder62


Ryder62
őstag

Valaki megnézné ezt az oldalt, hogy Firefox 41.0.1-el mit mutat nála?

https://www.youtube.com/html5?hl=hu

Nálam a MSE & WebM VP9 piros felkiáltó jelű.

(#44342) Vakegérke válasza Ryder62 (#44341) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam is, minden más rendben van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44343) sz.balazs.95 válasza Ryder62 (#44341) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A WebM VP9 nálam sem támogatott formátum.

De igazából amíg van legalább 1 támogatott a böngésző által, addig nincs gáz. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44344) donmackó válasza Ryder62 (#44341) üzenetére


donmackó
őstag

Az a trükk hogy az about:config oldalon beírod a kereső mezőbe a kérdéses formátumot, és átállítod true-ra. ;]

Release the cable hounds!

(#44345) Vakegérke válasza donmackó (#44344) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jé, tényleg. Köszi. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44346) Ryder62 válasza donmackó (#44344) üzenetére


Ryder62
őstag

Igen, most már nálam is jó. :)

(#44347) sz.balazs.95 válasza donmackó (#44344) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44348) Pityu. válasza Dhampir (#44340) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A legújabb van fent.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44349) weiss


weiss
addikt

Mire jó ez a VP9? Tudtommal nincs HW támogatása.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#44350) Rainman05 válasza HoTaZo (#44337) üzenetére


Rainman05
tag

Köszi bevált! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.