Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) Matthewus válasza #54715584 (#44800) üzenetére


Matthewus
őstag

Itt található a 64 bites Windowsos magyar telepítő. Ez az első hivatalosan is támogatott 64 bites Firefox Windowsra, csak még nem "reklámozzák".

(#44803) Wolfskin válasza Wolfskin (#44798) üzenetére


Wolfskin
őstag

már csak két dolog hiányzik:

1. ha a tabulátorok fölé viszem az egeret NE CSINÁLJON SEMMIT! ne ugrabugráljon, ne kezdjen el táncolni a tab, ne villanjon föl semmi. ez meg lehet oldani firefoxban?

2. a tabmix pluszban be van állítva, hogy a sorok maximális száma = 6, de mégis csak 3 sor látszik egyszerre, és azon belül görgetni kell az egész tab felületet.

asszem ez már meg is oldódott... ki kellett törölni ezt:

.tabbrowser-arrowscrollbox > .scrollbutton-up,
.tabbrowser-arrowscrollbox .scrollbutton-down,
.tabbrowser-arrowscrollbox .scrollbutton-down-box,
.tabbrowser-tabs .tabs-alltabs-box,
.tabbrowser-tabs .tabs-alltabs-box-animate,

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44804) Wolfskin válasza Wolfskin (#44803) üzenetére


Wolfskin
őstag

tulajdonképpen ez lenne a cél. ugyanúgy 5 sornyi tab van megnyitva, az operában mégis kb 2 cm-el több képernyő (hasznos terület) marad. el lehet ezt érni valahogy firefoxban? semmi animáció, táncoló ugrabugra nem kellene a tab sorba, meg vastag sávok a címsor köré, hanem csak a tiszta infó. hatékonyan.

látszik a kép bal felén, az első [blokkol...x ] tab magasabb a többinél. akkor lesz ilyen, ha fölé viszem, az egeret. ilyenkor az ÖSSZES (!) tab ugrik egyet, ha másik sor fölé viszem, akkor ott lesz magas a tab, akkor visszaugranak... szóval agyhalál :W mint valami rossz videojátékék, próbáld meg az ugrabugráló tabok közt eltalálni azt, amit kinéztél...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44805) Wolfskin válasza Wolfskin (#44803) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem, nem oldódott meg. még mindig nem látszik az összes tab egyszerre, mindig csak pár sor. most éppen 4...
:F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44806) Kékes525


Kékes525
félisten

Valaki próbálta már a 42.0 64 bites Firefox-ot? Milyen a 32 biteshez képest?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44807) #54715584 válasza Matthewus (#44801) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm. :R

(#44808) kory24 válasza Kékes525 (#44806) üzenetére


kory24
őstag

Ha nem törlöm 100%osan a 32bitest, akkor kifagy valami Couldn't load XPCOM hiba üzenettel.

Ha midnent törlök és felteszem elindul, de pl facebook.com nem hozza be valami tanusítvány hiány miatt....

Illetve a sync megadom adatok és leszinkronizálja könyvjelzők, bővitmények akkor megint előjön a fentebb említett hibaüzenet...

(#44809) Kékes525 válasza kory24 (#44808) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, lehet, hogy még várok a felrakásával.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44810) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Azt be lehet állítani Linuxon, hogy a könyvjelző eszköztárak sűrűbben legyenek?
Ugyanis most majdnem egy ikonnyi hely van közöttük, ami miatt sok ikon lelóg. Összehasonlítva a Windows-zal, ott 12-vel több ikon tud megjelenni.

Másik kérdés: azt be lehet-e állítani, hogy ha sok tab van nyitva, akkor a füleknél az X gomb továbbra is látszódjon? 13 tab esetén már nem látszik az X, holott olyankor még bőven lenne neki hely.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44811) twollah1976 válasza kory24 (#44808) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem ilyen problémám nem volt vele.
Igaz csak 3x indítottam el és raktam fel a 32 bitest.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#44812) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Nemrég tuningoltam a procimat (3570K) 4,4 GHz-re, és nem tudom, hogy azóta-e vagy már előtte is, de a firefox akadozik, nem válaszol másodpercekig, aztán működik tovább rendesen. Nem fagy le csak néha meg megáll és nem csinál látszólag semmit. Tapasztalt valaki már ilyet, esetleg a tuning lenne az oka, bár minden más megy rendesen, 100%-on tesztelve a procit órákig hibátlan.

Ati

(#44813) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Nem tudom, hová írhatnám az alábbi ótvarságot, de kezdi kikészíteni az idegeimet.
Frissítettem a GomPlayer-t, csak a frissítés kellett, a többi társított programot nem töltöttem le hozzá. Mégis a frissítés után egy piesearch nevű oldal töltődik be kezdőoldalként a böngésző megnyitásakor, nem az általam alapértelmezettnek beállított. Ráadásul azóta nem működik egy online játék sem rendesen, nem lehet használni az egér görgőjét, többszöri kattintásra reagál csak.
Google Chrome-on is ugyan ez lett a kezdőlap, de itt nem produkál egyéb hibákat. Csak zavaró.
Start menü keresésnél rákerestem, három találatot dobott a C meghajtóra, ezeket töröltem. Programok közt nem láttam ilyen nevűt...
Ötlet?
Próbáltam a böngészők beállításaiban, AVG-vel, de nincs eredmény...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#44814) Vakegérke válasza flymi (#44813) üzenetére


Vakegérke
veterán

AdwCleaner

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44815) sz.balazs.95 válasza ati888 (#44812) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nálam ezt sok megnyitott tabnál szokta csinálni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44816) flymi válasza Vakegérke (#44814) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Találtam egy videót a youtube-on, a Chrome-ból szépen ki is szedte, de a Firefox-ban, az about:config alatt nem találtam meg, így egyenlőre lövésem sincs, hogyan tovább...
Hopp! Megoldva. Jó lett mégis. Azért nem találta valószínű, mert már korábban töröltem. Viszont a tálcára rögzített ikonnal, ugyanúgy csinálta tovább, így a "fertőzött" ikont kukáztam. Most már mindkét böngésző patent! Ajánlom a videót mindenkinek, akinek hasonló problémája van! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#44817) Pocak89 válasza ati888 (#44812) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Véletlenül nem flash videóknál jön elő?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#44818) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok ebben tudna valaki segíteni. (#44799) kisferi
Az előző verzióban még működött. Köszönöm.

(#44819) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Feltettem a firefox 64bites verzióját, de előtte töröltem teljesen a 32bites verziót.
Viszont a kiegészítők között nem találom az adobe acrobat DC pluginját, a vlc pluginját és az officnak sem.
Ezeket hogy tudom oda visszahozni?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#44820) Matthewus válasza Adler (#44819) üzenetére


Matthewus
őstag

Sehogy.

(#44821) SP4C3 válasza kisferi (#44818) üzenetére


SP4C3
veterán

Nincs ötletem. Google?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44822) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Frissítettem a 42-es verzióra, a probléma az lenne hogy a vp9-es formátumú videóknál jön a hibaüzenet (hiba történt, kérjük próbálja meg újra később) majd átvált flashre, viszont ha letiltom a vp9-et így átváltva mp4 formátumra akkor lejátssza a videókat, de iszonyatosan szaggatnak, előbbi verziónál is voltak problémák, de a 41-es verzió alatt megszűntek, most sikerült megint elc....ni.... érdekes mód a chrome a vp9-et nem szereti, a fox meg az mp4-et.

[ Szerkesztve ]

(#44823) Adler válasza Matthewus (#44820) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi. Szomorú vagyok. :( :( :(

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#44824) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Firefoxban meglehet valahogy oldani hogy a lapfüleknél ne kelljen léptetgetni,görgetni,ne legyen többsoros hanem mikor több fül van megnyitva akkor azokat húzza össze kisebbre? Van erre valami bővitmény vagy akármi?

köszönöm

(#44825) laszlohu válasza BalaNce87 (#44822) üzenetére


laszlohu
addikt

A problémádra és másokéra létrehoztak egy beépülőt, ami gondolom fox -on is van :

[link]

(#44826) Matthewus válasza BalaNce87 (#44822) üzenetére


Matthewus
őstag

Melyik oldalon jelentkezik ez a probléma?

(#44827) scope2007


scope2007
addikt

hmmm úgy nézem egyelőre még várni kell a 64bites firefox használattal :D
nálam is kiegészítő hiba volt, így ment vissza a normál verzió

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#44828) BalaNce87 válasza laszlohu (#44825) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ezt a kiegészítőt ismerem, de ez ugyanazt csinálja mintha about:config-ba letiltanám a vp9-et, és az mp4 lesz az egyetlen formátum amibe lejátssza a videókat, szóval nem ez a problémám, épp az hogy mp4 formátumba használhatatlan a firefox.

Matthewus: Youtube-ra vonatkozik.

(#44829) Matthewus válasza BalaNce87 (#44828) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg ezt az oldalt, itt az MSE & WebM VP9 előtt kell pirosnak lennie, a többi előtt kéknek, ez az alapbeállítás. Ha ebben az esetben is fenn áll az akadozás? Minden felbontáson akadozik?

(#44830) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

tudtok abban segíteni, hogy a firefox melyik fájlban tárolja a

• könyvjelzőket
• jelszavakat
• beállításokat
• kiegészítőket (beállításaikat)

ha egy újat akarok csinálni, miket érdemes még átmásolni, hogy ne kelljen mindent előröl kezdeni?

frissítettem 42-re és sikerült testre szabni, a dizájnt és a funkciókat, rettentően belassult. van, hogy kattintás után 5-10mp-et várni kell, hogy váltson, vagy hogy elkezdjen görgetni. a gépelés is nehézkes, hosszú másodpercek után történik meg,a képernyőn, amit gépelek. rettenetesen belassult, előtte nem volt ilyen.
a gépnek bírnia kéne, (FX4350+16GB ram+ssd).
van fönn pár kiegészítő,de nem sok azok közül lehet olyan, ami ennyire akasztja? hogy lehet ezt kideríteni?

köszi!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44831) vlevi válasza Wolfskin (#44830) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mozbackup progit töltsd le, azzal csinálj mentést. Töröld a profil könytvárat, és visszállitasnál választhatsz, mit akaraz visszatölteni.
De a legelső, hogy a cache-t törlöd, és letiltogatod a kiegészítőket.

(#44832) Wolfskin válasza vlevi (#44831) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszi!
az tudja kezelni a portable verziót is? vagy a c-n keresi a célkönyvtárakat? ugyanis csak portable-t használok.
de őszintén szívesebben csinálnám manuálisan. az operánál volt 4-5 fájl, amit mindig átmásoltam és már kész is volt.
a cache-t most kitöröltem. akkor a gyorsítótárazott webtartalmat nem is érdemes bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44833) BalaNce87 válasza Matthewus (#44829) üzenetére


BalaNce87
addikt

Mindegyik kék, de egy ideje már ez az alapértelmezett a firefoxnál is, akkor lesz piros az említett kettő, ha false-ra állítom a media.mediasource.webm.enabled-et. A szaggatás 720p 60 fps-nél és 1080p 30 fps-nél van jelen, utóbbinál már a hang is recseg, cpu meg az egekbe, el tudom képzelni hogy erősebb gépeknél ez nincs is jelen, chrome-nál is voltak ugyanilyen szintű problémák, de egyértelmű hogy ilyenkor a böngészőn rontanak el valamit, mert mindig frissítés után jönnek elő a problémák.

(#44834) Matthewus válasza BalaNce87 (#44833) üzenetére


Matthewus
őstag

media.mediasource.webm.enabled-nek false az értéke alapértelmezetten 42-es verziónál.
Milyen géped van? Videókártya driver friss? Csak YouTube-on vannak problémák a videólejátszással, vagy más oldalakon is ahol HTML5-ös lejátszó van?

(#44835) BalaNce87 válasza Matthewus (#44834) üzenetére


BalaNce87
addikt

Tényleg a false lett az alapértelmezett, ezt miért lépték meg?
Twitch-nél is vannak problémák teljes képernyőnél, de azt betudom a régi gépnek (Core 2 Duo, 4GB, 512 VRAM) plusz ha jól tudom még nem állt át teljesen htlm5-re. Most nézegetek htlm5-ös videókat youtubeon kivül és nincs velük probléma. Az is fura hogy youtube-on nem mutat egy darab dropped frame-et sem, miközbe látszik hogy akad. Ahogy előbb is leírtam valamiért nem komálja a firefox az mp4-es formátumot legalábbis youtube-on, vp9-nél simán ment a 60 fps és az 1080p is, egyedül az 1080p 60 fps amit nem bír, de az egyértelmű gép miatt.

[ Szerkesztve ]

(#44836) Visormail


Visormail
addikt

Jól látom, hogy a sync már az about:config beállításokat is szinkronizálja?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44837) Matthewus válasza BalaNce87 (#44835) üzenetére


Matthewus
őstag

MSE&VP9 támogatás még nincs kész, ezért van letiltva, és eddig se volt engedélyezve, ha jól emlékszem.
Nézd meg egy tiszta profillal vagy egy portable verzióban, hogy kiterjesztések nélkül és az összes bővítményt letiltva is jelentkezik-e a probléma.

(#44838) oba válasza Rainman05 (#44793) üzenetére


oba
addikt

Nálam is ugyanez a probléma, eléggé bosszantó. Valaki tud rá megoldást?

szerk.: about:config -ban nézelődve találtam két értéket amiket átállítva megoldott a problémát :) ezek pedig:

full-screen-api.transition-duration.enter
full-screen-api.transition-duration.leave

nálam minkdettő értéke 200 200 és 200 200 volt, de átírtam őket 0 0 és 0 0 -ra, és most olyan mint régen :) nincs fekete képernyő amikor a youtube -ot fullscreenre rakom

[ Szerkesztve ]

(#44839) Gézengúz válasza oba (#44838) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem kifejezetten bejön a nem pattanásszerű váltás... :U

(#44840) oba válasza Gézengúz (#44839) üzenetére


oba
addikt

engem nagyon irritál(t)... azt hittem már valami gáz van a monitorommal (tévémmel) :)

(#44841) Scooby Dou


Scooby Dou
tag

Sziasztok!Pár napja jelentkezett következő problémám :

A kapcsolódás sikertelen

A Firefox nem képes kapcsolatot létesíteni a(z) www.google.hu helyen lévő kiszolgálóval.

A webhely ideiglenesen nem érhető el vagy túlterhelt. Próbálja újra pár perc múlva.
Ha semmilyen oldalt nem tud letölteni, ellenőrizze a számítógépe hálózati kapcsolatát.
Ha a számítógépet vagy a hálózatot tűzfal vagy proxy védi, ellenőrizze, hogy a Firefox számára engedélyezett-e a webhozzáférés.

chrome-al sem akar semmi féle oldalt sem megnyitni.. :

Ez a weboldal nem érhető el
ERR_CONNECTION_REFUSED

prohardver.hu elutasította a Google Chrome kapcsolódási kísérletét. Lehet, hogy a honlap leállt, vagy a hálózat nincs megfelelően konfigurálva.

Chrome-al netezgetek és egyszer csak gondol egyet és minden oldalnál ezt írja ki amit meg szertnék nyitni.
Explorerrel teljesen rendben megy minden, de az érdekesség kevéért leszedtem egy Mozillat is és azzal sem tölti be a weboldalakat! valami ötlet ?

hmm..

(#44842) BalaNce87 válasza Matthewus (#44837) üzenetére


BalaNce87
addikt

Megnéztem a portable-t, semmi változás, tegnap még felraktam a nightly-t és ott tökéletesen működik, majd megjavul ha visszateszik a támogatást, azért köszi a segítséget sejtettem hogy ez nem fog megoldódni, mert a firefoxnál van a probléma, cpu végig 100%-on van hiába van be vagy kikapcsolva a hardveres gyorsítás.

(#44843) SP4C3 válasza Scooby Dou (#44841) üzenetére


SP4C3
veterán

DNS szervernek mi van beírva?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44844) Kékes525


Kékes525
félisten

A régi beállítások felületét visszalehet hozni valahogy, az új annyira nem tetszik. Az about:configban a browser.preferences.inContent ⟶ false érték van, ez még a 41-ben működött, most a 42-ben már nem hatékony, mert az új beállítások felülete jön be a beállítás ellenére. Tudnátok segíteni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44845) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

spammer itt vagy?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44846) Matthewus válasza Kékes525 (#44844) üzenetére


Matthewus
őstag

Classic Theme Restorer, azt hiszem, hogy ez a mostani felületet nyitja meg egy új ablakban, vagy csinálsz egy könyvjelzőt az about:preferences-nek a könyvjelző eszköztárra és egy új ablakba nyitod meg. A régi felületet nem tudod visszahozni.

(#44847) #41133696


#41133696
törölt tag

Ma olvastam, hogy van végre 64-bites verzió stabil ágon :K

(#44848) #54715584 válasza #41133696 (#44847) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kérhetek egy linket a cikkhez?
Kiegészítők mennek vele rendesen?

(#44849) Kékes525 válasza Matthewus (#44846) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, a Classic Theme Restorerel csináltam meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44850) #41133696 válasza #54715584 (#44848) üzenetére


#41133696
törölt tag

Természetesen:

Firefox 42 - Végre megérkezett a 64 bites verzió

Csupán ennyi kiegészítőt használok, az Agnitum Outpost Firewall PRO-nak köszönhetően, sem NoScript, sem Adblock és társaira nincs szükségem:

Ezek szépen mennek is vele :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.