Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) Kékes525 válasza vlevi (#44899) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, flash se kell hozzá. Nálam sincs és nélküle is müködik. Nagyon praktikus újítás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44902) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Ez az EU (is) tényleg teljesen meghülyült? Vagy itt inkább az oldal üzemeltetője ennyire gáz, hogy nem csinál egy kisebb, valami vékony sávban ilyen figyelmeztetést? A legtöbb oldalon egy sáv jön fel alul, vagy felül, mintha sablon szerint lenne, de szerintem az is túl vastag. Miért nem elég valahol egyszer elfogadni ezt a sok "süteményt" és kész? Elvégre minden oldal használja.

[ Szerkesztve ]

(#44903) Kékes525 válasza Krystal_s (#44902) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudnál egy linket adni, mert én még nem találkoztam ilyennel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44904) Krystal_s válasza Kékes525 (#44903) üzenetére


Krystal_s
addikt

Rendes méretben a képen látszik a cím. :)
http://eljunkszabadon.co.vu/2015/10/20/brutalisat-ujit-a-facebook-te-fogod-hasznalni-mi-igen/

Sőt most látom, hogy AB+-al nem is aktív a Megértettem gomb. AB kikapcsolás után pedig a Megértettem után átirányít egy utazási oldalra. Olvasó nézetben viszont alapból rendesen látszik a cikk. Na ezt jól megkavarták.

[ Szerkesztve ]

(#44905) Kékes525 válasza Krystal_s (#44904) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, de azt be kellene írnom, a lustaság fél egészség! ;] Tényleg, nálam is ez jött elő. Sőt, én nem tudok tovább menni ezen, mert nincs mire ráklikkelnem, pedig mindent engedélyeztem. A "Megértettem" nálam klikkelhetetlen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44906) vlevi válasza Krystal_s (#44902) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyáltalán ez a kukis figyelmeztető mi a lopikulának van? Tudom, EU, de rohadjanak meg, már marhára idegesítő! Sajnos a kuki elfogadás blokkoló sem működik minden oldalon, ráadásul az androidos bingészőhöz, ami nem is ff, nincs ilyen kiegészitő. Ott állandóan jön ez a marhaság.

(#44907) #51736960 válasza vlevi (#44906) üzenetére


#51736960
törölt tag

nálam eddig ez 100%-ban működik: I don't care about cookies

(#44908) Kékes525 válasza #51736960 (#44907) üzenetére


Kékes525
félisten

http://eljunkszabadon.co.vu Nálad ez a figyelmeztetést sem látható?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44909) vlevi válasza #51736960 (#44907) üzenetére


vlevi
nagyúr

Használom, de sajnos nálam nem 100%-ps.
Kivancsi vagyok, mikor futunk bele olyan kártevőbe, ami eu-s kuki uzenetnek álcázza magát.

(#44910) #51736960 válasza Kékes525 (#44908) üzenetére


#51736960
törölt tag

ha rákattintok a linkre, látom.

(#44911) Kékes525 válasza #51736960 (#44910) üzenetére


Kékes525
félisten

És tovább tudsz lépni? Mert én nem. A "Megértettem" objektum nem klikkelhető nálam, pedig kikapcsoltam ideglenesen minden blokkolót (NoScipt, Ghostery, uBlock Origin).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44912) Vakegérke válasza Kékes525 (#44911) üzenetére


Vakegérke
veterán

Engem sem enged tovább. Blokkoló izé(ke)t nem használok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44913) #51736960 válasza Kékes525 (#44911) üzenetére


#51736960
törölt tag

engem sem enged tovább.

(#44914) Kékes525 válasza Vakegérke (#44912) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#44913) Loveless:

Akkor most mi van? Miért nem enged tovább? Kamu az oldal, szívatás?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44915) Vakegérke válasza Kékes525 (#44914) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hogy őszinte legyek, nem érdekel. Kattintottam eredménytelenül, és megosztottam a tapasztalatom. Ennyi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44916) Kékes525 válasza Vakegérke (#44915) üzenetére


Kékes525
félisten

Engem csak a kíváncsiság "hajt". :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44917) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez az oldal valamilyen bővítményt igényel, nélküle nem enged játszani. Leírást nem találtam, hogy mi kell neki. Meg tudnátok mondani, hogy mit telepítsek?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44918) #51736960 válasza Vakegérke (#44917) üzenetére


#51736960
törölt tag

megnéztem, szerintem flash kell neki.

#Kékes525: egyszerűen felugrik egy ablak, amire nem tudok klikkelni, és nem enged tovább, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#44919) Vakegérke válasza #51736960 (#44918) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Az kellett neki. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44920) Abrion


Abrion
senior tag

Az új frissítés után, a youtubeon errort ír ki "Hiba történt, próbáld meg újra később", az a meglepő hogy pár F5 lenyomása után elindul a videó.
Próbáltam kiegészítő letiltással indítani, újra is telepítettem a flasht, letöröltem minden adatot flashben.
Semmi hatás.
HTML5-ben van a youtube.

Segítsetek.

(#44921) Krystal_s válasza Kékes525 (#44905) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem kamu az oldal. Most nézem Androidon (Firefox és Dolphin böngészővel is) és normálisan bejön. Itt még a sütire sem kérdez rá. :U
Nem tudom Windowson mi lehet más.

[ Szerkesztve ]

(#44922) Kékes525 válasza Krystal_s (#44921) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez érdekes, nem szereti a PC-ét? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44923) Matthewus válasza Krystal_s (#44921) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam jó Windowson is.

(#44924) Krystal_s válasza vlevi (#44909) üzenetére


Krystal_s
addikt

Biztos, hogy hamarosan visszaélnek ezzel a sütis szöveggel, mert erre szinte mindenki rászokott kattintani.
Az említett oldalon is átirányít másik oldalra Windows rendszeren, ezért úgy néz ki már itt is kamu az a szöveg. :\

(#44925) lufi7 válasza Krystal_s (#44921) üzenetére


lufi7
aktív tag

Én rákattintok a linkre és bejön az oldal. Nem dob fel semmilyen ablakot.
Win 10-en van az ff.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#44926) donmackó válasza Krystal_s (#44924) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem sem dob fel sütis ablakot. Win 8.1 FF 42.0 32-bit + Adblock Plus

Release the cable hounds!

(#44927) Krystal_s válasza Matthewus (#44923) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálad a sütis ablak nem is jelenik meg?
Nálam csak akkor jó Win-en, ha a cím mellett rányomok az olvasó nézetre.

(#44928) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Mikor lesz beépített flash plugin a firefoxban, hogy ne kelljen állandóan külön frissíteni a flash playert? :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#44929) efi99 válasza Vakegérke (#44915) üzenetére


efi99
senior tag

Nálam ezek a játékok mennek, de van olyan oldal (főleg video, néha játék), amik meg nem. Egyszerűen nem értem, flash telepítve, engedélyezve, újrainstallálva, mégsem megy, pl innen a video:
http://www.origo.hu/teve/20151112-kollegai-vertek-at-varkonyi-andreat.html.
IE alatt megy.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#44930) Matthewus válasza Krystal_s (#44927) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem.

(#44931) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Érdekes módon már egyáltalán nem jelenik meg a kiírás az említett oldalon. Most nézem ismét Windowson többféle böngészővel és már tisztán bejön az oldal. Lehet, hogy valaki jelentette őket, vagy nem tudom mi történt, de már levették a szöveget. :)

(#44932) Krystal_s válasza efi99 (#44929) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam is egy üres fehér rész van a videó helyén.
Pár napja feltűnt, hogy egyes oldalak videói már nem jönnek be, csak egy fekete kép van a helyükön. Rájöttem, hogy a YouTube Flash Video Player kiegészítő az oka, amikor HTML5 helyett Flash-t használ. Elég idegesítő lesz, ha majd ezt is még kapcsolgatni kell.
Viszont ezen az oldalon nem segít a HTML5-re állítás, sem az AB+ tiltás.

[ Szerkesztve ]

(#44933) Matthewus válasza Krystal_s (#44932) üzenetére


Matthewus
őstag

Origós oldalon nekem megjelenik a videó kikapcsolt uBlock Originnal.

(#44934) Krystal_s válasza Matthewus (#44933) üzenetére


Krystal_s
addikt

Megnézem másik böngészővel...
Dragon (Chrome alap) bekapcsolt uBlock és megy a videó. :)
Ismét FF...
Megvan. Tiltani kell az AB+-t és a Ghosteryt is. Mindkettőt egyszerre.
Hát komolyan "élvezet" így böngészni, hogy hol ezt, hol azt kell kapcsolgatni, állítani és ez egyre gyakoribb. :((

(#44935) Kékes525 válasza Krystal_s (#44931) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is pont ez van. Most minden OK! Nincs figyelmeztetés és rendesen látok mindent. Ott valami gubanc volt egy rövid ideig. (Windows 7 64 bit, Firefox 42 + Ghostery, uBlock Origin, NoScipt, Self-Destructing Cookies)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44936) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Segítsetek légy szíves be(vissza)állítani pár dolgot a böngészőben.

1. Egyes weboldalak napok óta új - néha kicsit nehezen olvasható - font készletet használnak. Mutatok képket:

2. Az előbbi problémát szerettem volna orvosolni, ezért tegnap egy frissítő telepítést végeztem a Firefox-on. Számos kiegészítőt újra be kellett állítgatnom. A FastDial-t először sikerült működésre bírnom. Később azonban elállítottam valamit, és most ha új lapot nyitok, akkor nem jelennek meg a FastDial linkjeim. Helyette csak a böngésző beépített 'about:newtab' oldala.

(#44937) Kékes525 válasza €uro (#44936) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen beállításaid vannak (Beállítások-Tartalom)? Fastdial hogy van beállítva?
Én ezt használom, nagyon jó: Speed Dial [FVD] - New Tab Page, Sync... 8.3.1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44938) €uro válasza Kékes525 (#44937) üzenetére


€uro
őstag

Már néztem én is a Beállítások/Tartalom opcióit:

A FastDial-nél nincs sok állítási lehetőség. Gyakorlatilag semmi e tekintetben érdemleges:

Lehet, hogy kipróbálok majd az általad használt SpeedDial-t. Bár nem szívesen térnék át másikra, mert 72 linket kellene átvinnem. Közülük többnél egyedi képek vannak beállítva.

(#44939) Kékes525 válasza €uro (#44938) üzenetére


Kékes525
félisten

A SpeedDialnál vedd ki a pipát a blanks tab előtt és indíts újra a Firefoxot, majd ismét pipáld be és indítsd újra, sokszor szokott ez a kis trükk használni, más beállításoknál.

Bocs, az is érdekes, hogy a Beállítások-Tartalom-Speciális hogy van beállítva, engeded e az oldalaknak, hogy a maguk által kiválasztott betűket használják:

Ezt is érdemes lefuttatni: AdwCleaner

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44940) €uro válasza Kékes525 (#44939) üzenetére


€uro
őstag

Valóban a speciális font beállításoknál kellett csak kivennem az általad javasolt opciónál a pipát. Működik, köszi szépen.

"A SpeedDialnál vedd ki a pipát a blanks tab előtt és indíts újra a Firefoxot, majd ismét pipáld be és indítsd újra, sokszor szokott ez a kis trükk használni, más beállításoknál."

Már korábban próbáltam. Ez sem oldotta meg a dolgot. Kipróbálom a kiegészítő újratelepítését. Bár tartok tőle, hogy el fognak veszni a beállításaim...

...Nem vesztek el a beállítások. De továbbra sem működik.

Úgy emlékszem, valamit a Testreszabás opciónál állítgattam. Kikapcsolgattam egyes Toolbar-okat. De most hiába kapcsolom vissza őket, nincsenek hatással a FastDial-re.

Régebben a FastDial-nek is volt egy linkje, amit kezdőoldalként be lehetett állítani. Most ilyet sem találok.

[ Szerkesztve ]

(#44941) Kékes525 válasza €uro (#44940) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha elvesznek, akkor próbáld ki az általam javasoltat, az azért is jó, mert a beállításaidról, linkjeidről mentéseket is tudsz készíteni és ilyenkor nincs probléma, nem vesznek el a linkjeid.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44942) #27441408 válasza Krystal_s (#44902) üzenetére


#27441408
törölt tag

Fura, más oldalakon sokkal diszkrétebben jön elő vagy az oldal alján vagy a tetején.

(#44943) efi99 válasza Krystal_s (#44934) üzenetére


efi99
senior tag

Nálam semmi ilyesmi nincs fenn, így nincs is mit tiltani.
Ami még érdekes, hogy a Tecsőn, amikor megjelenik alul a reklám úgy a 10.mp körül a lejátszásoknál, abból is csak a bezáró X látszik, meg az a szürke törött izés ikon, tehát a reklám nem játszódik le.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#44944) Vakegérke válasza efi99 (#44943) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Ami még érdekes, hogy a Tecsőn, amikor megjelenik alul a reklám úgy a 10.mp körül a lejátszásoknál, abból is csak a bezáró X látszik, meg az a szürke törött izés ikon, tehát a reklám nem játszódik le."

Ezt én is szeretném, hogy így legyen. Remélhetőleg elárulja valaki, hogyan kell megcsinálni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44945) Matthewus válasza Krystal_s (#44934) üzenetére


Matthewus
őstag

Megnéztem bekapcsolt uBlock Originnel, és úgy is jó a videó. Ha kikapcsolt Ghostery-vel nem megy, akkor valamelyik szűrő okoz problémát az ABP-ben, könnyen meg lehet találni, hogy melyik. Egyébként megfelelő szűrőlisták használata esetén nem szükséges Ghosteryt használni.

(#44946) Krystal_s válasza Matthewus (#44945) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ghosteryt nemrég tettem fel, hogy kipróbáljam.
Helyette melyik szűrőlistát ajánlod? Korábban EasyPrivacy-t használtam, de az nem tudom mennyire hatékony a nyomkövetések ellen.

(#44947) Matthewus válasza Krystal_s (#44946) üzenetére


Matthewus
őstag

uBlock Origint használok, abba könnyebb a listák menedzselése.
- EasyList‎ [link]
- EasyPrivacy‎ [link]
- Peter Lowe’s Ad server list‎ [link]
- Malware Domain List‎ [link]
- Malware domains‎ [link]
- uBlock saját listái
- saját szűrők

(#44948) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mostanában frissült a FF, azóta ha hang megy az egyik tabon ki van jelezve, melyiken is... namármost az egyik tabom Permamensen némult. Hogy állíthatom vissza? (he egyáltalán a FF miatt van...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44949) sz.balazs.95 válasza ledgeri (#44948) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha az adott tabon a kis hangszóró át van húzva, akkor egyszerűen csak rá kell kattintani, és "feloldódik" a némítás.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#44950) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ez is csak idő kérdése volt: Megszűnnek a Firefox témák

Ha tényleg mindent kiherélnek belőle, lassan nem lesz miért használni. Sajnálnám, mert Windows alatt a kedvencem volt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.