Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) makoss válasza unravel (#38048) üzenetére


makoss
addikt

Feltettem köszi! :R

A kezdőlapnak a könyvjelző ablakokat hogyan lehet beállítani? Tudomásom szerint nincs címe

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38052) EmptyParadox válasza makoss (#38051) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

about:newtab, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#38053) huan


huan
őstag

Az miért van,hogy frissítettem a Firefoxot 31-esre,de a weboldala azt írja elavult és kockázatot jelenthet?
Újratelepítettem,de ugyan azt írja.

(#38054) makoss válasza EmptyParadox (#38052) üzenetére


makoss
addikt

sajnos nem az :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38055) DS39 válasza makoss (#38054) üzenetére


DS39
nagyúr

de az. nálam működik is. :K
a beállítások/általános fülön beírod kezdőoldal címnek: about:newtab, majd OK. és voálá. :)

[ Szerkesztve ]

(#38056) ceia


ceia
őstag

Jé, ha kiveszem a pipát ABP-ban az _AD01. elől, akkor is előfordul, hogy hsz íráskor nem lehet pl. smileyt kitenni.. és kipróbáltam az _AD01_ kikapcsolásával is.  Nem értem, mért kell egyre jobban eltolni a rókát, a 24-26 környékén tökéletes volt, már csak azt kellett volna biztonságilag foltozgatni :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#38057) DS39 válasza ceia (#38056) üzenetére


DS39
nagyúr

szapulom eleget az új verziót, de ez nem Firefox hiba, én a 24 ESR-t használom és ott is jelen volt ez a hiba.
már nincs, adblock easylist a hibás. ennyi. ;)
tessék kikapcsolni a PH-n, itt amúgy sem szerencsés hangoztatni hogy tiltja az ember a reklámot az oldalukon.

[ Szerkesztve ]

(#38058) CJ4567 válasza ceia (#38056) üzenetére


CJ4567
veterán

Pedig már javították :)

No Sana No Life

(#38059) ceia válasza DS39 (#38057) üzenetére


ceia
őstag

Inkább megpróbálom a PH-t kivételnek beállítani - úgy sincs sokminden, amit blokkolhatna itt.. :)

        it's more fun to compute

(#38060) DS39 válasza CJ4567 (#38058) üzenetére


DS39
nagyúr

és tényleg, ha újra engedélyezem, most már működnek a PH gomb funkciók ;)

(#38061) makoss válasza DS39 (#38055) üzenetére


makoss
addikt

oké most már, az volt a hiba, hogy a fölötte lévő beállítást nem figyeltem a legutóbbi ablakok lapok megjelenítésére volt beállítva :B :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38062) #41133696


#41133696
törölt tag

A HTTPS Finder, a Firefox indítását azért nagyon letudta lassítani.

(#38063) ceia válasza CJ4567 (#38058) üzenetére


ceia
őstag

Nahát, nem is az Easylist lesz az oka, el is felejtettem, hogy közben felraktam még pár szűrőt kipróbálásra :P Már csak ki kéne gyomlálni, melyik nem kell.. Más problémáim is vannak, a port.hu tv-műsorban ha bejelölök valamit (hogy majd meg akarom nézni) és meggondolom magam, el akarom távolítani a bejelölést, nem lehet. Ugyanitt a műsorok hozzászólásainál, a userek által feltöltött képeket amint megjeleníti, azonnal vissza is csukja. Az Easylist önmagában elég jó volt, csak gondoltam jó lenne még pár dolgot kiszűrni, mint pl. a Youtube videókon megjelenő kis tace-paokat, és már szinte minden oldalon a FB-ra mutató kis gombokat, bejelentkezőket :B

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#38064) Steelmanus válasza ceia (#38063) üzenetére


Steelmanus
addikt

Felesleges ket like gomb eltavolitot hasznalnod, NewmanHD mar irt rola.
Szerintem a Fanboy's Annoyance List jobb, mint a Fanboy's Social Blocking List, ugyanis az előző már tartalmazza az utóbbit is.

(#38065) geris197 válasza Kicsirics77 (#38049) üzenetére


geris197
tag

Szia! Bocs,de csak most kerültem gép közelébe és most próbálkozom ezzel a színezéssel,de nem sikerül.Nem tudok rájönni mit rontok el.Először is az a bizonyos "Link" szerint nem is ott van az a bizonyos profil mappa.De próbáltam már oda is,emide is,semmi.Megmutatom hol van az a bizonyos kép amit akarok betenni és esetleg csinálj már légyszi nekem egy olyan content fájlt amit beillesztek majd,remélem jó helyre.Szóval a gépemen ha kinyitom a Fájl Explorert akkor a címsorban a fájl elérési útvonala C:\Users\Attila\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\q7bc3jr1.default\chrome
Nem tudom jó- e ez így? Esetleg belinkelem az én content fájlomat amit kreáltam,hogy lásd jó-e?

@-moz-document url(about:newtab)
{
/*Alsó margó áttetszővé tétele*/
#newtab-margin-bottom { background-color:rgba(0, 0, 0, 0) !important; }
/*Háttérkép beállítása*/
#newtab-scrollbox{ background: url("wallpaper-Silver_Blue_3-D_Cubes_Digital_Art 3.jpg") center no-repeat !important; }
:U :U :U

(#38066) Kicsirics77 válasza geris197 (#38065) üzenetére


Kicsirics77
veterán

jó a css de a képet tedd a chrome mappába a css mellé

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38067) geris197 válasza Kicsirics77 (#38066) üzenetére


geris197
tag

Az a bizonyos elérési útvonal ami oda van írva vagyis C:\Users\Attila\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\q7bc3jr1.default\chrome\Silver_Blue_3-D_Cubes_Digital_Art 3 van a kép is :F és nem működik a dolog.

(#38068) DS39 válasza geris197 (#38067) üzenetére


DS39
nagyúr

ahogy nézem nem egyezik a fájl neve a css-be írttal.

Silver_Blue_3-D_Cubes_Digital_Art 3
wallpaper-Silver_Blue_3-D_Cubes_Digital_Art 3.jpg

ez minek van ott ha nem ez a fájl neve?

szerintem nevezd át vmi egyszerűbbre pl. ff_wall.jpg, csakhogy ne szopasd meg magad. :)

[ Szerkesztve ]

(#38069) geris197 válasza DS39 (#38068) üzenetére


geris197
tag

Neeem? Pedig a kép neve Silver_Blue_3-D_Cubes_Digital_Art 3 És én úgy nézem itt is_ott is ez van írva.Vagy nem? Most már totál összekavarodtam :F

No,mindjárt cselekszem :U

[ Szerkesztve ]

(#38070) geris197 válasza DS39 (#38068) üzenetére


geris197
tag

Módosítottam a kép nevét,de szerintem nem ott van a gond.Valahol máshol cseszem el,de nem tudok rájönni hol. :F :Y :W :W :W
@-moz-document url(about:newtab)
{
/*Alsó margó áttetszővé tétele*/
#newtab-margin-bottom { background-color:rgba(0, 0, 0, 0) !important; }
/*Háttérkép beállítása*/
#newtab-scrollbox{ background: url("FF_wall.jpg") center no-repeat !important; }

Az is gyanús,hogy ha a content fájl tulajdonságokra kattintok akkor a fájl neve userContent.css viszont fájltípus:Szöveges dokumentum (.txt)

(#38071) DS39 válasza geris197 (#38069) üzenetére


DS39
nagyúr

sikerült? a wallpaper- felesleges van a css-edben a fájl neve előtt.

másrészt egy előbb említett standard fájlnév azért is egyszerűbb, mert ha le akarod cserélni, később nem kell a css fájlhoz nyúlnod, csak ugyanazon a néven egy másik képet a helyére másolni.

(#38072) DS39 válasza geris197 (#38070) üzenetére


DS39
nagyúr

egy fájlkezelővel ezt egyszerűen megoldhatod, gondolom nincsenek megjelenítve a fájlkiterjesztések (MS alapértelmezés) emiatt lehet hogy valójában a fájlod neve *.css.txt lett ha jegyzettömbbel csináltad.

(#38073) geris197 válasza DS39 (#38072) üzenetére


geris197
tag

:C Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R Az volt amit írtál.Fájlkezelőben ott volt a pipa a fájlkiterjesztés elrejtése előtt.Kivettem és tényleg egy .txt kiterjesztésű fájl volt nem is .css Átneveztem és láss csodát,ott a kép az újonnan nyitott lapon. :C :R
Lehet most már eszölök,de meg lehet ezt csinálni mikor a kis házikóra kattintok,tehát home,ami nekem a google kereső,akkor is valami kép legyen,ne az a nagy fehérség? :U

[ Szerkesztve ]

(#38074) Kicsirics77 válasza geris197 (#38073) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Hát ha nem css-ben mented el akkor tényleg nem fog menni.
Notepad++ az tud css fájlt is menteni egyből.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38075) geris197 válasza Kicsirics77 (#38074) üzenetére


geris197
tag

Köszönöm a tanácsokat-tippeket most már megoldottam a dolgot Már csak a másikat kellene,vagyis ha home lapnak a gugli kreső van beállitva akkor annak is ronda fehér a háttere.No,oda is kellene valahogy kép :U

[ Szerkesztve ]

(#38076) ceia válasza Steelmanus (#38064) üzenetére


ceia
őstag

Kösz hogy szóltál :R Social Blocking List eltávolítva. Közben kiderítettem, pont a Fanboy's Annoyance List a hunyó, vagyis az zavar be port.hu tv-műsor oldalán!

        it's more fun to compute

(#38077) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Van egy ilyen üzenetem "alul":

A sync hibát észlelt szinkronizálás közben:Ismeretlen hiba. A sync automatikusan újra próbálja a műveletet

Már nem először látom ezt a dolgot van rá valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#38078) Visormail válasza hódmaci (#38077) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem is volt időnként, majd elmúlik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38079) Rimuru válasza geris197 (#38075) üzenetére


Rimuru
veterán

about:home-ra gondolsz? Azt hiszem innen már menni fog. :D (ugyan abba az userContent.css fájlba kell)

@-moz-document url(about:home)
{
body {
background: url("file:/home/cc/.mozilla/firefox/up5kp4fy.cc/chrome/wall.jpg") no-repeat !important ;
}
}

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#38080) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Nektek ez mond-e valamit: firefoxinstalllauncher.exe
Mostanában tömegesen jelent meg céges gépeken az erre vonatkozó antivirus-kérdés, hogy döntsem el, biztonságos-e.

Gondolom az automata frissítséssel függ össze, de mivel nem találtam ilyen exe fájlt a gépen, tovább keresgéltem, de az azonos nevű exe biztonságosnak van minősítve.

[link]

Más találkozott már vele?

[ Szerkesztve ]

(#38081) Vakegérke válasza Panthera (#38080) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én nem merném elindítani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38082) Steelmanus válasza Panthera (#38080) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gondolom rakerestel mar a neten a fajl nevere, nem lehet hogy az egy plugin letolto-futtato fajl neve? Van digitalis alairasa? Nem lehet hogy a GoToMeeting-el kapcsolatos?

(#38083) Panthera válasza Steelmanus (#38082) üzenetére


Panthera
őstag

Kiegészítőt nem használunk ilyet.

Én arra gondoltam, hogy a rendes frissítéshez lehet köze inkább, az engedélyezve van (a mozilla maintenance service szolgáltatáson keresztül). Most az jutott eszembe, legközelebb megnézem egy process explorerrel, hogy annak van-e ilyen alfolyamata.

Digitális aláírás? Már a neten kellene ezt megtalálnom? (Mert a gépen nincs ilyen fájl, így nem tudom ellenőrizni rajta.)

(#38084) kispx válasza Panthera (#38083) üzenetére


kispx
addikt

Nincs köze hozzá. Ezek az indítható fájlok vannak az alaptelepítésnél:
crashreporter.exe
firefox.exe
maintenanceservice.exe
maintenanceservice_installer.exe
plugin-container.exe
plugin-hang-ui.exe
helper.exe
updater.exe
webapprt-stub.exe
webapp-uninstaller.exe

Én a helyedben a nem biztonságosak közé sorolnám.

A digitális aláírást megnézheted, ha az exe-re jobb egérgombbal rákattintasz -> tulajdonságok -> digitális aláírás fülre kattintasz.

[ Szerkesztve ]

(#38085) Steelmanus válasza Panthera (#38083) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt hittem hogy a gepen is megtalalhato a fajl, amugy a frissitesert szerintem a C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox mappaban levo updater.exe a felelos.

Ezert gondoltam hogy valamilyen masik program letolto progija.

(#38086) M3oH válasza Panthera (#38083) üzenetére


M3oH
addikt

Viros topicba tedd fel a kérdést, esetleg a fájlt, ott megmondják a szakik, mi a helyzet vele.

(#38087) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok! Csak nálam tűntek el a profilképek fb-ról? Mitől lehet? Kikapcsoltam az AdBlockot is, de nem változott semmit.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38088) kispx válasza gyulank (#38087) üzenetére


kispx
addikt

cache ürítés?

(#38089) gyulank válasza kispx (#38088) üzenetére


gyulank
addikt

Bezártam a többi lapot, töröltem, hiába. Amúgy Chrome-ban is ezt csinálja csak ott valami ikonokat tesz a képek helyére.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38090) Matthewus válasza Panthera (#38080) üzenetére


Matthewus
őstag

Biztonságos. Bugzilla bejegyzés, hogy mire is való: [link]

(#38091) Panthera válasza Matthewus (#38090) üzenetére


Panthera
őstag

[link]
Erre gondolsz? Auto update hotfix lenne?

Köszönöm mindekinek a segítségét, írtam máshova is, majd még jelentkezem...

(#38092) Matthewus válasza Panthera (#38091) üzenetére


Matthewus
őstag

Igen. Itt van bővebb leírás, hogy melyik verziókat érinti: [link]

(#38093) Panthera válasza Matthewus (#38092) üzenetére


Panthera
őstag

:R Ja, értem már. Azért nem jelent ez meg újabb verzióknál. Köszi szépen!

(#38094) ceia válasza Panthera (#38080) üzenetére


ceia
őstag

Ilyen fájl nekem sincs a gépen. Esetleg ha neked van, scanneld le a virustotalon - Nekem már a neve is gyanús :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#38095) headhunter


headhunter
addikt

"Classic Theme Restorer (Customize Australis) 1.2.2 " kiegészítővel mindent "elrendeztem", de a gmail ikon a böngésző újraindulása utána, nem az Add-on Bar-on jelenik meg, hanem a kereső sáv mellett.

Hogyan lehet fixálni a "Gmail Manager" ikon helyét?

[ Szerkesztve ]

(#38096) MrChris


MrChris
nagyúr

Sziasztok! Jobb klikkre lett egy ilyenem :O Hogyan tudnám eltávolítani ezt a "Search with Bing" szarságot? :F

Egy céges katalógus progit kellett feltennem egy nyilvántartási szám miatt, hiába nem kértem mellé semmi pluszt, ez csak felment.

(#38097) ceia válasza MrChris (#38096) üzenetére


ceia
őstag

Nézd meg, hogy a telepített programoknál (programok hozzáadása / eltávolítása) van-e valami bing add-on - bár ez inkább bing search bar-nál lehet ott, de hátha..
Scannelj Malwarebytes, HitmanPro, AdAware, AdwCleaner kártevőeltávolítókkal.
De csak a jobb klikkes menüből egyszerűen eltávolítható, van rá egy kiegészítő, a Menu Editor

        it's more fun to compute

(#38098) 1egaly válasza MrChris (#38096) üzenetére


1egaly
aktív tag

Ezzel is láthatatlanná teheted: context

(#38099) MrChris


MrChris
nagyúr

Köszi ceia, 1egaly !! Így már nincs ott!

(#38100) MrChris válasza MrChris (#38099) üzenetére


MrChris
nagyúr

Wazze mégsem és köcsög is, nem hagyja magát, nem jelenik meg a Menu Editor progiban és az S3-ban nem engedi levenni magát, szürke:

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.