Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) tknof1871 válasza HZoli87 (#38543) üzenetére


tknof1871
őstag

Nálam nem sikerült letölteni 4k-s videót vele.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#38602) chungee válasza Steelmanus (#38598) üzenetére


chungee
addikt

De nekem úgy kell, hogy bezárás és újra megnyitás után is megmaradjon. Nem marad meg miután újra megnyitom :(

(#38603) Bjørgersson válasza chungee (#38597) üzenetére


Bjørgersson
félisten

about:config - browser.showQuitWarning;true

Gyárilag false, állítsd át true-ra, remélem erre gondolsz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38604) chungee válasza Bjørgersson (#38603) üzenetére


chungee
addikt

Átírtam, de nem történik semmi :( Remélem nem voltam félreérthető. Bekapcsolom a gépet indítópultba beraktam a TC-t. És ahogy betölt a win elindítja a TC. Most FF-nál is úgy akarom, hogy elindítása után azokat az oldalakat nyissa meg amelyeket sűrűn használom.

(#38605) Matthewus válasza chungee (#38604) üzenetére


Matthewus
őstag

Beállítások/Általános/A Firefox indításakor: Legutóbbi lapok megjelenítése

(#38606) Bjørgersson válasza chungee (#38604) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Így mindjárt más. :D Szerintem ezt keresed.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38607) chungee


chungee
addikt

Köszönöm skacok, életet mentettetek :DD

(#38608) egykori válasza Kékes525 (#38578) üzenetére


egykori
őstag

Kiderült, egy régóta használt téma okozta - kuka!

(Úgy látszik, lassan csak egyenrókát lehet hasznáni.)

[ Szerkesztve ]

(#38609) Kékes525 válasza egykori (#38608) üzenetére


Kékes525
félisten

Sokszor jártam már én is hasonlóan, hogy valami összeakadt az új verzióval.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38610) Visormail válasza mikk2000 (#38600) üzenetére


Visormail
addikt

Melóhelyen jó kiegészítőkkel is, márpedig szinkronizálva vannak tehát ugyanazok mennek itt is. Egyetlen különbség a vírusirtók kiegészítői, otthon KAV van telepítve (itt SEP) akkor az lehet a bűnös a kaspersky web filter.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38611) kiskacz


kiskacz
senior tag

Erre valaki?

[link]

Köszi!

Huawei Mate 8

(#38612) DS39 válasza kiskacz (#38611) üzenetére


DS39
nagyúr

számomra zavaros kicsit a kérdésed. mi vált át, a kereső szolgáltatás, vagy automatikusan megnyitja az X-dik keresési találatot?
előbbi esetén van egy Searchbar Autosizer kiegészítő, amivel lehet méretezni, és azt is beállítani, hogy mondjuk YouTube keresés után automatikusan álljon vissza a Google-re és törlődjön az aktuálisan keresett kifejezés.

[ Szerkesztve ]

(#38613) mikk2000 válasza Visormail (#38610) üzenetére


mikk2000
őstag

Kipróbálhatod otthon portabléval is, rászinkronizálva mindent... de igaz, a védelmek meg tudnak kavarni mindent.

(#38614) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Bocsánat, ah hetente felteszik a kérdést.
Telepítettem egy gépre 8.1, és mivel az illető FF kért, azt is feldobtam rá. Meg sem néztem a telepítés után, most meg már nagyon messze van a gép. Azt mondja, hogy csak félig magyar. a jobb gomb menűben csomó dolog angol maradt. Mit lehet vele kezdeni?
Előre is köszi!
Dodo

(#38615) kiskacz válasza DS39 (#38612) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszönöm a választ, bocsi, ha nem voltam egyértelmű. Az ún. "kapcsolódó kereséseket" szeretném.

Az a baj, hogy még a képmentést is alig tudtam levadászni - de megvan... :D
Szóval pl. a valami -re keresve, a lap alján ad egy összegzést - na ezt szeretném látni, de egyből tölti a következő lapot, és ezek eltűnnek töredék idő alatt....

Huawei Mate 8

(#38616) yozsee11 válasza kiskacz (#38615) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Akkor nálad fent van ezzel kapcsolatban valami kiegészítő (pl. AutoPager) azt kellene letiltani, vagy eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#38617) kiskacz válasza yozsee11 (#38616) üzenetére


kiskacz
senior tag

Sajnos nem, minimális kieg-et futtatok.... - vagy valamelyik ezek közül?

Huawei Mate 8

(#38618) Steelmanus válasza kiskacz (#38617) üzenetére


Steelmanus
addikt

A betterFox-ban van az ami teged zavar.

(#38619) kiskacz válasza Steelmanus (#38618) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszönöm Szépen!!!! :R

Az auto scroll-t kellett kivenni - bejött! :DD

Huawei Mate 8

(#38620) DS39


DS39
nagyúr

ezt bele lehet állítani (akár globálisan, akár oldalspecifikusan), hogy egyből le legyen ikszelve? tehát ne látszódjon, és véletlen se tudjam aktiválni.
(a reklámblokkoló az adott oldalon ki van kapcsolva, mert működési hibát okoz, ezért így oldottam meg hogy a sok flash banner ne pörgesse feleslegesen a procit)

[ Szerkesztve ]

(#38621) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#38589) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Senki többet harmadszor?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38622) dodopek


dodopek
addikt

(#38623) Matthewus válasza Bjørgersson (#38621) üzenetére


Matthewus
őstag

Classic Theme Restorer azt hiszem tudja vagy Stylish és css.

(#38624) vaakuum


vaakuum
addikt

Help pls!
Mitől lehet az, hogy ha firefox alatt nézek sorozatot, akkor percenként-kétpercenként a kép megáll néhány pillanatra, a hang meg megy rendben... majd egy ugrás után a kép ismét folyamatosan megy tovább, kihagyva a hibás szakaszt. Ugyan ez chrome alatt nem okoz problémát, azzal folyamatos a lejátszás.
Régebben kaptam javaslatot, hogy adblockert tegyek fel, fel is került, de a röcögés ff alatt sajnos megvan. :((

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#38625) sonice


sonice
tag

Udv

Par napja frissult a firefox es azota a lenyilo menusorok/ fajl, nezet, elozmenyek, stb / nem jelennek meg. A legordulo opciok sem. Eger jobb gomb megnyomssra sem jon elo az oldalsav. Esetleg vmi otlet?

Koszi

(#38626) Rimuru válasza Bjørgersson (#38621) üzenetére


Rimuru
veterán

Volt egyáltalán valamikor átlátszó? ;]

Vigyázat, csalok!

(#38627) DS39 válasza dodopek (#38622) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem elég lenne, ha a Mozilla.com-ról letöltött magyar telepítővel felültelepítené azt ami fent van.
ez pár kattintás egy átlag user számára is.

Ehhez vmi ötlet?
az az érdekes, hogy elég rég benne van ez a gyári funkció a böngészőben (urlbar bal szélén lego kocka) de ha a google-ba beírom a kulcsszavakat csak kiegészítők jönnek ki, hivatalos dokumentációra nem leltem, about:config-ban sincs ezzel kapcsolatban semmi állítási lehetőség, igazából azt sem látni hova menti el, ha egy oldalon letiltom így bővítményeket, pedig vhova megjegyzi.

[ Szerkesztve ]

(#38628) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Ez micsoda? hogy lehet kikapcsolni? Ha rámenyek egy képre akkor is felhoz mindíg vmi hirdetésfélét. :F
Nemrég, a 32.0 val jöhetett. Mert újrahúztam, és itt van.

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#38629) #81562624 válasza oz82 (#38628) üzenetére


#81562624
törölt tag

Ez eléggé malware gyanús. Nézz szét a kiegészítőid között, és ami gyanús, azt tiltsd le és távolítsd el. Aztán futtas le egy keresést Malwarebytes Anti-malware-rel.

(#38630) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Üdv!

1 kis segítséget szeretnék kérni. Problémám a böngészőmmel (Mozilla Firefox) lenne, mivel az esetek döntő többségében 1 új lap nyitásánál megnyit több online játékos illetve reklámoldalt. Hogy tudnám kiküszöbölni, hogy ne legyenek plusz "page"-k?
Köszönet előre is!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#38631) utas666 válasza DS39 (#38627) üzenetére


utas666
tag

Próbáltam én is és feladtam. Ha van ra megoldás engem is érdekelne, mert flash nélkül nyomom és tökre nem akarom telepíteni.

(#38632) Matthewus válasza DS39 (#38620) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem tudsz vele mit csinálni szerintem.

utas666: Flash nélkül nem kellene látnod a lego-s képet, ha nem arra gondolsz, akkor a reklám helyét ABP+Element hiding helperrel tudod eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#38633) Fandango válasza oz82 (#38628) üzenetére


Fandango
veterán

Volt valakinek regebben ilyen problemaja, probald meg visszakeresni.

(#38634) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Sziasztok!
Új vagyok ebben a Topic-ban :B
Hogy tudnám rávenni a böngészőt, hogy dinamikusabban több magot is használjon a CPU-ból :F Legtöbbször csak 1 magot nyúz és úgy érzem hogy így nem éppen gördülékeny a böngészés :(
2015 hajnalán a CPU-m (AMD 1045t) magonkénti számítási teljesítménye nem éppen az igazi az új Core i szériákhoz képest :(((
Firefox 32.0 van fent a gépemen.

(#38635) kispx válasza Zsocó (#38634) üzenetére


kispx
addikt

Sehogy. Február 16-ig várj ezzel.

(#38636) Zsocó válasza kispx (#38635) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Hm, miért mi lesz akkor? :U

(#38637) HZoli87 válasza Zsocó (#38636) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez.

(#38638) kispx válasza Zsocó (#38636) üzenetére


kispx
addikt

Tervük szerint akkor kapja meg a multi-process architektúrát. Ezzel több folyamatként fog futni (mint a Chrome). Így már a teljes processzort ki fogja tudni használni.

(#38639) dodopek válasza Zsocó (#38634) üzenetére


dodopek
addikt

Vagy használd a CPU Control 2 nevű progit. Nálam elég jól bevált. Rengeteg, egyébként egy magot használó progit pakolt 2-3 magra szét. Persze volt, ahol nem működött, de ott is meg lehetett csinálni azt, hogy ok, egy mag, de a folyamatosan futó alkalmazásokat szétosztottam, hogy melyik, melyik magot használhatja...

(#38640) Bjørgersson válasza Rimuru (#38626) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Neem, csak behaluztam. :DDD

(#38623) Matthewus: Köszi, de az meg már teljesen megvariálja a felületet. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38641) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Eddig chrome-ot használtam alapértelmezetten, de az utóbbi pár frissítés miatt nagyon szar lett, ezért visszatérek a tűzrókához :) Viszont egyből szembesültem egy problémával, nevezetesen a ph-ra bejelentkezve nem ajánlja fel a jelszó megjegyzését. Hol tudom ezt beállítani? Ahol én sejtettem hogy lehet, ott ez a kép fogad:

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38642) mikk2000 válasza dodopek (#38639) üzenetére


mikk2000
őstag

Hülyeség.

(#38643) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy hogyan tudnám a weboldalak Chrome-ban tárolt username/password adatait kiexportálni (hogy aztán Firefox-ba/IE-be importálhassam őket)? Ezeket próbáltam:

1. A LastPass nem lát egyetlen tárolt jelszót sem (noha igen sok van a Google felhőben tárolva a böngészőm által), szóval ez kilőve. Ha jelszót kérő oldalra érek mindig megkérdezi ugyan, hogy megjegyezze-e az adott jelszót, de nekem nem erre van szükségem, hanem az ÖSSZES tárolt jelszavamra, azokra is, amiket csak évente egyszer használok, és amiket nem tudnék ha a Chrome nem jegyezte volna meg.

2. A ChromePass a Chrome szerint rosszindulatú szoftver, letölteni sem engedi.

Mit tegyek?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38644) Matthewus válasza Laslow (#38643) üzenetére


Matthewus
őstag

A LastPass beépített jelszó importálója elvileg kiszedi az összes jelszavat: Eszközök/Importálás innen/Google Chrome jelszókezelő

(#38645) mikk2000 válasza Laslow (#38643) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát ne a chrome-al töltsd le :) Amúgy jó kérdés, hogy miért mondja azt hogy az rosszindulatú.

(#38646) Laslow válasza Matthewus (#38644) üzenetére


Laslow
senior tag

Nálam nem szedi ki. 3 gépről is próbáltam (amik között szinkronizálva vannak a Chromeban a jelszavak).
Először bináris LastPass verzió telepítésére panaszkodott, aztán miután sikerült feltelepíteni már nem panaszkodott, hanem egyszerűen csak üres volt a táblázat, amiben az URL, username, password, kijelöl mezők jelentek volna meg (csak a fejléc látszott, meg Mind kijelölése gomb, meg Importálás gomb, de ugye nem volt mire végrehajtani ezeket a műveleteket).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38647) Laslow válasza mikk2000 (#38645) üzenetére


Laslow
senior tag

Na jó, én elhiszem, hogy AS IS, de olyan ritkán mondja a Chrome, hogy ezt nem kéne letöltenem, hogy hadd higgyek neki legalább most. Nem örülnék, ha a jelszavaim végül mégis illetéktelen kezekbe kerülnének, így nem szeretném más böngészővel sem letölteni...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38648) mikk2000 válasza Laslow (#38647) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát igen, mert tulajdonképpen ez egy csalás, bűnözés, de a Chrome részéről, hiszen egy ártalmatlan fájlra mondja azt hogy káros. Nyilván ezzel a bűnözéssel szeretné a távozni óhajtó felhasználókat valahogy megtartani, ez hányingerkeltő.

Sok "nagy" letöltő oldalról le lehet ezt tölteni, ahová pedig vírusos dolgokat nem szoktak hagyni, hogy ott legyenek. A virustotal.com-on a komolyabb keresők nem írnak hülyeségeket, a kaspersky szerint pl.: not-avirus:PSWTool.Win32.ChromePass.n Márpedig egy Kapsersky az egy név.

Amúgy nem én javasoltam neked ezt a programot, neked volt az a problémád, hogy chrome-al nem letölthető. Azt használsz amúgy amit akarsz.

Végleges megoldás az, hogy ne kösd magad egy böngészőhöz, böngésző független jelszó-kezelést használj, pl. KeePass-t. Azzal párhuzamosan is tudsz sokféle böngészőt is használni, de vannak más jelszó-kezelők is.

Ha paranoiás vagy, és semmi módon nem tudod kiszedni a jelszavakat, akkor változtasd meg őket egyenként, és azt már rendes jelszó-kezelőbe mentsd. A változtatás amúgy is jó hatással van a biztonságra. Sőt jelszókezelővel generált jelszóval olyan hosszú és bonyolultságú jelszót generálhatsz, ami biztonságra jóval felülmúlja azt, amit te magadtól kitalálsz. Elegendő csupán a jelszókezelő mester jelszavát megjegyezni.

(#38649) stingy2 válasza dethroner (#38641) üzenetére


stingy2
senior tag

be kellene jelölni a "Webhelyjelszavak mentése" pontot, ami úgy tűnik, nálad inaktív :(

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#38650) dethroner válasza stingy2 (#38649) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, én is erre gondoltam, ezért is tettem be a képet. És miért nem aktív? :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.