Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) mikk2000 válasza utas666 (#38949) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha nincs 4k-s megjelenítőt, akkor minek választod azt a formátumot? :) A kép nem lesz jobb.

(#38952) Fandango válasza mikk2000 (#38951) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg a lemeretezett 4k video jobban fog kinezni, mintha eleve 1080p-be szeded le.

(#38953) beleszólok


beleszólok
senior tag

Fura... úgy emlékeztem, hogy már írtam ide, de a kereső nem talál.

Na szóval, akkor leírom az egészet: látott már valamelyikőtök olyat, hogy a FF minden érthető ok nélkül elkezdi enni a CPU-t?
Négymagos gépen onnan veszem észre, hogy bekapcsol a ventilátor és a taskmanager szerint (windows 7 64 bit) 25%-on pörög a cpu (magyarán az egyik mag 100%-on van) és a firefox.exe az egyetlen aki használja.
És ezt tartja is addig, míg újra nem indítom a FF-ot.
Mostanában kezdte, valamikor akkortájt, mikor a 32-es verzió megjött.

Annyit kipróbáltam, hogy (mivel eredetileg az .sqlite adatbázisok egy részét a régi rendszeremből hoztam át) létrehoztam egy új profile-t (firefox -p -> new), felraktam a leglényegesebb plugineket (noscript, adblockplus, helyesírás ellenőrző, greasemonkey), visszamentem az eredeti profile-ba, a "Sync" segítségével feltoltam a szükséges adatokat (history stb.) a firefox.com-ra, vissza az újba, szinkronizáltam és használtam egészen mostanáig. Most ez is kiakadt. Működik, de valamiért mégis pörgeti a cpu-t, akkor is, ha az about:blank lapon állok.
Kifogytam az ötletekből, képtelen vagyok megtalálni, mi okozza. Valaki itt esetleg?
(a gyanús pluginek nélkül is megteszi, a többi meg olyan, hogy azok nélkül nem szívesen kószálok a neten)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#38954) mikk2000 válasza beleszólok (#38953) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem állandóan fut a taskmanager, feltűnne ha 50%-on lenne. Víruskereső ilyesmi ami online ellenőriz lelőve próbaképp valami biztonságos oldalon?

(#38955) beleszólok válasza mikk2000 (#38954) üzenetére


beleszólok
senior tag

Na ezt még egyszer plíz, mert nem értem, hogy mit kellene online...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#38956) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Mitől lehet az,hogy ha mey a firefox akkor a feladatkezelőben a cpu használat 100%-on van állandóan és a firefox nagyon akad.
Már töröltem benne mindenféle dolgot.Előzmények,cache,stb.+átfutattam a gépen a kaspersky-t és most vmelyest jobb lett,de meg most sem az igazi.
A google chrome viszont hibátlanul megy. :-/
Mi lehet a gond?
Nem szeretnék böngészőt váltani,nekem a firefox teljesen jó lenne.

(#38957) beleszólok válasza Elims (#38956) üzenetére


beleszólok
senior tag

És a firefox használja a CPU-t? Egyébként ha ez következetesen jelentkezik, akkor érdemes kipróbálni, hogy letiltod az összes plugint. Ha úgy nem fogja meg a processzort, akkor egyesével engedélyezed őket, abból előbb-utóbb kiderül, melyik okozza a gondot.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#38958) HZoli87


HZoli87
veterán

Érdekes ez a CPU terhelés, én már ősidők óta Firefoxot használok, de az elmúlt hetekben én is észrevettem, hogy naponta párszor megakad a böngésző (pár másodpercre), és ekkor 100%-on pörgeti a processzort. Utána megy tovább rendesen, mintha semmi sem történt volna. Korábban nem csinált ilyet, de most még nem jöttem rá a hiba okára. ESR, stabil és béta verzió mellett is csinálta. Újratelepítettem már, és a flasht is, de nem oldotta meg. SSD van a gépben és memória cache.

(#38959) beleszólok válasza beleszólok (#38953) üzenetére


beleszólok
senior tag

Támadt egy gyanúm: esetleg az adblock találat számlálója kergül meg?
No majd kiderül...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#38960) beleszólok válasza HZoli87 (#38958) üzenetére


beleszólok
senior tag

De ha jól értem, nálad abbahagyja. Ez lehet akár a plugin update-ek ellenőrzése is.
Nálam az a baj, hogy rapszodikusan jelentkezik, sokszor nincs is aktív hálózati kapcsolatom, mégis pörög, de megállás nélkül, ha órákig hagyom futni, akkor órákig.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#38961) Elims válasza beleszólok (#38957) üzenetére


Elims
veterán

Igen,leginkább a firefox használja.
De eddig nem volt vele gond. :-/ Kb. egy héttel ezelőtt kezdte.
Tegnap óta talán egy kicsit jobb,de nem az igazi.
Plugin-t letiltani hol tudok?

(#38962) HZoli87 válasza beleszólok (#38960) üzenetére


HZoli87
veterán

Csupán pár másodpercig csinálja és teljesen random, ekkor nem reagál a böngésző. Korábban nem csinált ilyet, ezért furcsállom egy kicsit, lehet egy kiegészítő ludas (mondjuk jó ideje ugyanazokat használom).

(#38963) mikk2000


mikk2000
őstag

Hát ha többen is panaszkodtok rá, akkor nem egyedi probléma lesz :}

(#38964) beleszólok válasza mikk2000 (#38963) üzenetére


beleszólok
senior tag

A mozilla-nál is reklamáltak páran már a 29-es verzió óta... :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#38965) beleszólok válasza Elims (#38961) üzenetére


beleszólok
senior tag

Add-ons menüben.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#38966) Elims válasza beleszólok (#38965) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!

(#38967) kisza25 válasza Elims (#38956) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kb egy hete nekem is 30-55% tekeri a procit, de nem mindig és nem tudok rájönni miért csinálja, chrome ok, de azt nem szeretem én is kíváncsi lennék mi lehet a megoldás :R

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#38968) dethroner


dethroner
veterán

33-as mozilla esetében tapasztalt már valaki olyat, hogy a weboldalak bizonyos részei random elfeketednek? Szabályos négyszög alakban.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38969) beleszólok válasza kisza25 (#38967) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nekem gyanús az index fóruma. Amíg nem járok arra, addig úgy tűnik, nincs ilyen gond. Ha odamegyek és engedélyezem a JS-t (vele a flash-t), utána van, hogy azonnal, van, hogy némi késéssel, de úgy tűnik, úgy 80% biztonsággal elkezdi pörgetni a procit a FF.

ui: mielőtt valaki félreértené, arra gondolok, hogy valami olyan kód van az index fórumán, ami meghülyíti vagy a FF-t vagy valamelyik plugint a sok közül. De ugyanilyen lehet sok más oldalon is, csak a legtöbb helyen letiltott JS-tel kószálok.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#38970) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!

Több eszközön is ezt a böngészőt használom (konkrétan mindenhol, ahol lehetséges :D ), és azt vettem észre, hogy a könyvjelzőknél akkora hatalmas katyvasz keletkezett, hogy az valami hihetetlen.

Most úgy néz ki a dolog, hogy van a „Könyvjelzők eszköztár” menü. Ezzel nincs is semmi gond, itt szépen megjelennek a dolgok. Nade(!) Emellett van egy olyan, hogy „Könyvjelzők menü” is. Na itt kezdődik a kavarodás!
A „Nemrég könyvjelzőzött” mappából kapásból van 7(!) darab, változóan magyar és angol nyelven egyaránt.
Hasonlóképpen el vagyok látva egy halom „Legújabb címkék” mappával.
És emellett (de továbbra is a „Könyvjelzők menü”-n belül) még van egy olyan, hogy „Könyvjelzősáv”, ahol egy halom könyvjelzőm fellelhető, és ami tökéletesen független a „könyvjelzők eszköztár”-tól.

A kérdés: Hogyan tudnám megoldani, hogy a továbbiakban csak a „Könyvjelzők eszköztár” menüben legyenek a holmik, és ne kezdje el a saját ízlése szerint rendezgetni a dolgokat?
Mert ha most fogom, és átrakom a „Könyvjelzősáv”-ból a dolgokat a „Könyvjelzők eszköztár”-ba, az még korántsem garantálja azt, hogy nem csinálja vissza az egészet.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38971) pethYeti válasza dethroner (#38968) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem is hasonló volt, nem is erőltettem a bétát tovább.

(#38972) dethroner válasza pethYeti (#38971) üzenetére


dethroner
veterán

Igaz :K Visszatértem a 32-eshez és megszűnt ez a hiba.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38973) Boha


Boha
aktív tag

Miért lehetséges az hogy a Firefoxban, a youtube videóin csak 720p felbontásig engedélyezi a videó formátumokat? Semmi kiegészítő nincs felrakva, ami gátolni tudná.

OBORZIL

(#38974) sz.balazs.95 válasza Boha (#38973) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem be van kapcsolva neked a HTML5 lejátszó, úgy rémlik, hogy ott 720pé a max. még mindig.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38975) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Pár napja írtam hogy van hogy 20-30másodpercbe telik mire betölt a Firefox,Google a kezdőlapom.És amúgy is kell neki általában 8-9 másodperc mire betölt meleg indításnál is.Kiegészítő csak 1db van amit használok az Adblock Plus.A laptopom 1Gb Ram van gyárilag.Azt szeretném kérdezni ha bővítenném még 1Gb-al akkor esetleg megszünne ez a lassú betöltés vagy a memória bővítésnek ehez semmi köze?

(#38976) Kékes525 válasza adsl (#38975) üzenetére


Kékes525
félisten

A HDD és a memória is meghatározza, továbbá az OP beállításai is. Ha lassú a HDD, akkor lassabban is olvassa ki az adatokat ezért érdemes a rendszert SSD-re tenni. Ha a memória kicsi, akkor sokat használja a lapozó file-t, ami szintén lassítja a rendszert. Ezért szerintem érdemes bővíteni. Azért én kipróbálnám adblock plus nélkül is (ideglenes letiltás), ha sok a filter, akkor az is lassíthatja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38977) adsl válasza Kékes525 (#38976) üzenetére


adsl
aktív tag

És SSD-re váltás az mennyibe kerül?OP rendszer beállításán mit értesz?Mit próbáljak meg?2008-as a Laptopom.Gondolom a HDD már elég lassú.HDD-t hogy tudom leellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#38978) Kékes525 válasza adsl (#38977) üzenetére


Kékes525
félisten

Az OP rendszert a HDD-hez, SSD-re memóriára, no meg a procira érdemes hangolni. Ennek kifejtése hosszabb. Azonban a szimpla SSD csere és a memória bővítés hatalmasat fog húzni a rendszeren. Főleg az SSD. Az ára pedig, hogy milyet veszel. Hidd el megéri. Bármelyik teszt programmal, a Google találsz eleget. De nem érdemes, a laptopod valóban régi. De nem tudom, hogy bele lehet e tenni egy SSD-ét.
Lehet, hogy érdemesebb volna az egészet lecserélni, már elég régi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38979) adsl válasza Kékes525 (#38978) üzenetére


adsl
aktív tag

Igen sajna elég régi már!És valószínű hogy SSD-t nem is tudnák bele tenni.Még a memória bővítésnél is gondok vannak.2 már kilett próbálba boltba de nem voltak jók bele.Most lenne egy 1Gb ami jó bele .6000Ft.Nem tudom ennyit megér e?

(#38980) kisza25 válasza adsl (#38979) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mi a gép többi része? milyen oprendszert használsz? mondjuk az 1GB még XP-nél is kevés ajánlott a 2GB, win7 alá meg a 4GB, ez is sokat segít, de ha procit leírnád megmondanám van e értelme ezt bővíteni (noti fajtája sem ártana):)

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#38981) pethYeti válasza dethroner (#38972) üzenetére


pethYeti
addikt

Most felraktam a béta8-at, úgy tűnik javították a hibát.

(#38982) Kékes525 válasza adsl (#38979) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen a pontos specifikációk mindig kellenek, ahhoz, hogy pontos választ kapjál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38983) Boha válasza sz.balazs.95 (#38974) üzenetére


Boha
aktív tag

Azt hol tudom kikapcsolni?
Szerintem utolsó frissítés óta tűnt el ez a beállítás lehetőség.

OBORZIL

(#38984) Visormail válasza Boha (#38983) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38985) adsl válasza kisza25 (#38980) üzenetére


adsl
aktív tag

És ATI RADEON Graphics x1100.Ha valamit kifelejtettem akkor elnézést.Szerinted van értelme bővitenni?Úgy néztem ezt max csak 1Gb lehet

[ Szerkesztve ]

(#38986) Kicsirics77 válasza adsl (#38985) üzenetére


Kicsirics77
veterán

annó T2230 procivel és 2x1Gb rammal egész vállalható volt win xp sp3-al. ilyen volt az első laptopom.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38987) adsl válasza Kicsirics77 (#38986) üzenetére


adsl
aktív tag

Akkor így nekem nem érdemes bővitteni?2x1Gb?Sajna Xp már nincs.

(#38988) Kicsirics77 válasza adsl (#38987) üzenetére


Kicsirics77
veterán

memóriát lehet bővíteni meg procit lehet cserélni
mi az hogy nincs xp???
tudtommal csak a támogatás szünt meg nem maga az op.rendszer.

egyébként ha jól emlékszem ennek a laptopnak max vista volt a támogatása.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38989) adsl válasza Kicsirics77 (#38988) üzenetére


adsl
aktív tag

Tudom hogy csak a támogatás szűnt meg XP-re.De az épp elég.

(#38990) Kicsirics77 válasza adsl (#38989) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nemértelek de szerintem ne offoljunk itt mert szó éri a ház elejét.
csak elmondtam a lehetőségeket

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38991) adsl válasza Kicsirics77 (#38990) üzenetére


adsl
aktív tag

Rendben.Tudom hogy segíteni akarsz.

(#38992) Black&White


Black&White
addikt

Sziasztok!

Jelenleg ESR 24.8.1-en vagyok.Tudtok ajánlani nekem egy bevált letöltéskezelőt, ami a feladat végén tud automata kikapcsolást.
Régebben Auto Shutdown NG-t használtam, de az itt most nem támogatott.

(#38993) Boha válasza Visormail (#38984) üzenetére


Boha
aktív tag

kösz!

OBORZIL

(#38994) wwhy


wwhy
veterán

Találkozott vki olyan problémával, hogy lev.rendszerben (gmail, gmx, yahoo) a legújabb FF egyszerűen csak lefagy, és semmire sem lehet kattintani az adott levélben :F pl. mellékletek. Több különböző gépen is jelentkezik ez a hiba, igaz, mind W8.1.

Pl. a képen nem lehet a mellékeltekre kattintani, csak ha kilépek/visszalépek a lev.rendszerbe :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#38995) Vakegérke válasza wwhy (#38994) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gmail, semmi gondom nincs vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38996) utas666


utas666
tag

Baj van, valahogy átváltott magyar nyelvre és nem tudom visszacsinálni angolra. Mindig az en-US verziót töltöm le, mert ha keresni kell valamit a neten, akkor a magyar rész sokkal kisebb (az ftp szerveren international, vagy multilang jelzésűt nem láttam, ígyhát maradt az egyik a három en-XX-ből).

Ez van beállítva és mégis magyar:
general.useragent.locale;en-US

Amúgy hol tárolja a magyar string táblát? Kerestem magyar szavakra a fájl tartalomban (hátha egy fájl, amit ha törlök, akkor majd visszaáll az alap), de nem találtam semmit, biztos tömörítve van. Nem is teljesen értem miben különböznek akkor a verziók, ha ebben is benne volt a magyar.

Lehet, hogy valami hülyeséget csináltam és azért keveredtem így el, de most nagyon frusztráló hogy ez nem egy kattintás (kb. beállítások>általános -ban kéne lennie).

pls help! :O

Pórbáltam a beállítások>tartalom>nyelvek alatt is keresgélni, de semmi eredmény. Nem ide tartozik, de van errefelé egy olyan, hogy tartalék karakterkódolás. Ez hogy működik? 1. körben amit a html megad, ha nem ad, vagy nincs olyan akkor gondolom utf-8. Mikor lép életbe az ami itt ki van választva és miért van ilyen kevés elem a listában. Megnéztem és pl. régi operában sokkal átláthatóbb, még utf-16 is van, meg ki vannak írva az ISO azonosítók is, ami sokkal egyértelműbb, ha valami kr^xkraxal küzd az ember, amikor pl. egy oldalon egyszerre van utf-8 és latin2 és az egyik rosszul jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#38997) utas666 válasza utas666 (#38996) üzenetére


utas666
tag

Közben találtam egy furcsát, ha telpítés szerint időrendi sorba rendezem az addonokat (az egyik extension tud ilyet), akkor "Az alapértelmezett téma" van legfelül. Sosem hasnáltam/telepítettem témákat, pláne nem tegnap...

(#38998) utas666 válasza utas666 (#38997) üzenetére


utas666
tag

Storno, nálam lesz a hiba, de most már késő van, hogy leírjam...

(#38999) utas666 válasza utas666 (#38998) üzenetére


utas666
tag

Röviden az történt, hogy nem vettem észre és magyarral ráfrissítettem az angolra. Amikor kijött leszedtem a 32.0.3-at, de csak később telepítettem és figyelmetlenül, csak a -hu nélküli fájl név alapján azt hittem hogy angol és elsőre nem is kapcsoltam, hogy hopp magyar lett :), csak amikor tegnap enkódolásokkal szenvedtem, mert egy oldalt nem tudtam lementeni maffba úgy, hogy a fele ne legyen hibás. Aztán a beállításokban kezdtem el hiábavalóan keresgélni, de a végén megnéztem a telepítő fájl fejlécét és rájöttem hogy én voltam hülye. Ráhúztam az angolt, amire minde helyreállt.

(#39000) medica


medica
senior tag

Időnként bizonyos video tartalmak letöltésénél az utolsó pár másodpercnél beragad a letöltési folyamat. Ez mitől lehet? Milyen kiegészítőt vagy segédprogit érdemes használni videoletöltésekhez? (flashgot van fenn)

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.