Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) DS39 válasza #79335424 (#38150) üzenetére


DS39
nagyúr

értem. viszont szerverhibától függetlenül, a kettőt így nem fogod tudni szinkronizálni, most néztem meg és a Pale Moon az általam is használt ESR vonalat követi, a 24.7-nél tart, abban a régi sync van.
amíg nem váltanak, az újabb ESR-re ami a 31-es, marad manuális megoldás.

amúgy tudnám javasolni a Maxthont, szerintem android-os környezetben az egyik legjobban használható böngésző.

(#38152) #79335424 válasza DS39 (#38151) üzenetére


#79335424
törölt tag

Használtam Maxthon -t is, de nekem annyira nem jött be. A Firefox nekem a nehéztüzérség. Akkor vetem be, ha valamit trükközni kell. Az első számú böngészőm a Dolphin. Kapom a bétákat is. Sajnos, az utóbbi pár frissítés nálam rendetlenkedik. Telón stabil, de miniPC -n sok az FC. Se a Dolphin -t, se a rókát nem hibáztatom emiatt, mert a miniPC sok szempontból teljesen más, mint egy teló, vagy egy Tab. Bele van piszkálva rendesen az Androidba, és ez gyakran okoz hibákat az alkalmazásoknál. Egyébként meg azért is ragaszkodom ehhez a két vonalhoz, mert a böngészőhasználatom egyik alappillére a Lastpass. Ilyen addon tudomásom szerint csak két böngészőhöz van Androidon. Delfinhez és rókához.

(#38153) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Maradt még pár teszteletlen kitejesztés, tudnátok segíteni tesztelni ezeket a legújabb Nightlyban?

Leírás és linkek:
http://arewee10syet.com/

(#38154) #79335424


#79335424
törölt tag

Tud valaki olyan beállítást, vagy addont, amitől az Androidos Firefox minden linket automatikusan új lapon nyit meg?

(#38155) ceia válasza MrChris (#38133) üzenetére


ceia
őstag

Nekem van egy jv16 PowerTools nevű proggim, egy nagyon jó rendszerkarbantartó. Olyan registry bejegyzéseket is lát, amit még a CCleaner sem. Ha valamit biztosan teljesen el akarok eltávolítani, (mert a telepített progi hagy maga után árulkodó nyomokat, ha esetleg újra telepíteném..) a jv16-tal azokat is el lehet távolítani. Minden eltávolításról készít backup-ot, ha mégis vissza akarnád állítani. Én egy régi (az utolsó) full ingyenes verziót (1.3) használom, de az csak XP-ig jó. Próbáld ki valamelyik Full progi 60 napos limit nélküli kipróbálható verzióját, vagy pedig a Lite verziót, ami ingyenes. Remélem, ez segít :)

Az új ingyenest még nem próbáltam, de XP-seknek nagyon ajánlom a régi utolsó ingyenest! [link]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#38156) ceia


ceia
őstag

Az új verzió kér egy email címet a letöltéshez, de nem muszáj valósat megadni, elég egy 10 perces is ;)

        it's more fun to compute

(#38157) #54715584


#54715584
törölt tag

Tegnap raktam újra a gépet, és nem megy a flash egyik oldalon se. Youtubenál ez nem gond, mert megy a HTML5, viszont más oldalakon abszolúte nem is töltődik be, rögtön össze is omlik a bővítmény.
Mi a fenéért nem működik egy rendszer újrahúzás után, amikor minden paraméter ugyanaz?

(#38158) MrChris válasza ceia (#38155) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, nyaralás után megpróbálom.

(#38159) Bjørgersson válasza xenom0rph (#38141) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Chrome? Csak nem már a FF is Chrome motorra épül?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38160) netpeti98 válasza Bjørgersson (#38159) üzenetére


netpeti98
addikt

Nincs hozzá köze.

(#38161) xenom0rph válasza Bjørgersson (#38159) üzenetére


xenom0rph
őstag

Tesóm beült gép elé, és hipp-hopp három új bővítmény volt a FF alatt ,azok közül írta át valamelyik.

halahala

(#38162) kispx válasza Bjørgersson (#38159) üzenetére


kispx
addikt

Kezdetek óta van ilyen: Link

(#38163) mikk2000


mikk2000
őstag

Helló, el lehet indítani a portable változatot úgy, hogy aztán a telepítettet is el tudjam indítani? Mert alapból amelyik el van indítva, hiába a másik ikonjára kattintok, az indul el még egy példányban, ami már futott.

(#38164) DS39 válasza mikk2000 (#38163) üzenetére


DS39
nagyúr

erre én is kíváncsi lennék, említettem ezt múltkor egy hsz-emben, nem vágom mi gátolja, hisz külön profil van, és külön program fájlok. (talán vmi OS komponenst nem tudnak egyszerre használni?)

(#38165) mikk2000 válasza DS39 (#38164) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát igen, csak a szokásos, sokszor megtalálom meg a választ, miután fórumon feltettem a kérdést :)

[link]

Azaz a telepített FF parancsikonját módosítani kell a "-no-remote" kapcsolóval. Kipróbáltam, működik.

[ Szerkesztve ]

(#38166) DS39 válasza mikk2000 (#38165) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor ez megoldva, köszi. :)

(#38167) mikk2000 válasza DS39 (#38166) üzenetére


mikk2000
őstag

Asztali ikonról oké, de annyi szépséghibája azért van a dolognak, hogy ha mondjuk emailba kattintok egy hivatkozásra, akkor ez nem működik, tehát azt is meg kéne oldani hogy az "alapértelmezett" megnyitáskor is érvényesüljön ez a paraméter. De már így is jobb mint volt :)

(#38168) kispx válasza mikk2000 (#38167) üzenetére


kispx
addikt

Registryben a HKEY_CLASSES_ROOT\http\shell\command és a HKEY_CLASSES_ROOT\https\shell\command ágban (default) kulcsot át kell írni.

(#38169) mikk2000 válasza kispx (#38168) üzenetére


mikk2000
őstag

Egész pontosan az a [HKEY_CLASSES_ROOT\http\shell\open\command] kulcs, viszont nem működik újraindítás után sem a -no-remote kapcsolót beszúrva úgy, hogy mondjuk a thunderbird-ből nyitott link az a telepített FF-ből nyíljon meg akkor is, ha épp fut a portable FF.

(#38170) Krisz86


Krisz86
csendes tag

Sziasztok.Annak mi oka lehet hogy ha a Firefox lefagy,akkor utana par masodpercre ra a talca is,szoval minden..Nem tart tovabb par masodpercnel. Win7 64bit es uj gep,merevlemezel sincs problema.Vagy ez normalis lenne? Mert valahogy ketlem..
Elozo gepen ami gyengebb volt joval XP volt azon soha sem volt ilyen problema.

(#38171) mikk2000 válasza kispx (#38168) üzenetére


mikk2000
őstag

+ Az FF egy indítás után közli hogy nem az FF az alapértelmezett böngésző, szóval a kulcsot visszaírja alapra. Tehát ha még működött volna sem lett volna tartós megoldás.

(#38172) DS39 válasza Krisz86 (#38170) üzenetére


DS39
nagyúr

ha sok flash van az oldalon amikor történik, akkor azért, egyébként a hardveres gyorsítás kikapcsolásával lehet még próbálkozni.

(#38173) Rimuru válasza mikk2000 (#38171) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha elég csak a levelezőben belőni akkor biztos lehet szerkeszteni hogy milyen parancs nyíljon meg linkre kattintáskor (gondolom ezt nem hagyták ki a Thunderbirdből).

Vigyázat, csalok!

(#38174) Kam1kaze válasza Krisz86 (#38170) üzenetére


Kam1kaze
tag

Nekem a 30.0-nál csinálta ezt, de mivel régebbi gépem van, ez nálam eltartott fél percig is. Most a 31.0-nál még nem tapasztaltam, minden beállítás maradt (jelenleg a hardveres gyorsítás be van kapcsolva).

(#38175) mikk2000 válasza Rimuru (#38173) üzenetére


mikk2000
őstag

Megtaláltam, be is írtam, csak nincs hatása. Lehet a paramétert nem veszi figyelembe.

(#38176) #41133696 válasza #41133696 (#38120) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lecseréltem erre: AniWeather. Ismeri a várost ahol lakom, nincs radar aztán kész :D

(#38177) unravel


unravel
őstag

Heló

Megírná valaki hol lehet beállítani a default letöltősmappát? Nem akarom, hogy összerókázzon más mappát.

LOL, itt nincs. (FF 31.0)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#38178) attika89 válasza attika89 (#38121) üzenetére


attika89
senior tag

Valami ötlet esetleg? :F

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#38179) lufi7


lufi7
aktív tag

Helló!
Olyan problémám volna, hogy az index fórumon a kedvencek közé berakott topikok közül, ha megnyitom valamelyiket utána nem halványul el a neve, tehát nem jelzi olvasottnak.
A sütiket már töröltem, de nem használt.
Kint külföldön, belépve maradtam az indexen. Ez bekavarhat?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#38180) ubyegon2 válasza lufi7 (#38179) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Huha! :Y Lehet, hogy vissza kéne menned kilépni. :)

(#38181) emitter


emitter
őstag

hali!

olyan addont keresek, ami annyit tud, hogy számolja a Firefox adatforgalmát
- napi
- heti
- havi
bontásban.
(a céges mérő szerintem rosszul működik, és nagyon hamar elérem a havi 500 MB keretemet :B pedig le vannak tiltva a képek, és videót sem nézek)

Sajnos eddig nem találtam ilyet. Fórumokon a Firefox Throttle-t ajánlották régebben, de úgy tűnik, hogy megszűnt a fejlesztése, nem érhető már el sehol.

(#38182) unravel válasza emitter (#38181) üzenetére


unravel
őstag

hi

Nekem EZT dobta a google.

szerk: és ITT is van néhány, nem tudom melyik a legjobb.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#38183) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez csak azért, hogy követni tudjam a topic eseményeit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38184) Bjørgersson válasza Vakegérke (#38183) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De hát arra ott van a kedvencek gomb!4!4!!4négy

:P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38185) Vakegérke válasza Bjørgersson (#38184) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, ez az égés. Ott van a kedvencek közt, csak... :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38186) emitter válasza unravel (#38182) üzenetére


emitter
őstag

Köszi! Csak ezekkel mindegyikkel az a baj, hogy csak ausztrál, indaiai, stb. ISP-ket támogatnak! Nem értem amúgy, mi köze ehhez az ISP-nek, miért nem lehet számolni a HTTP-packetek méretét anélkül...
Valami más ötlet?

(#38187) Fandango válasza Vakegérke (#38185) üzenetére


Fandango
veterán

Hű vagy a nevedhez :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#38188) Fandango válasza Vakegérke (#38185) üzenetére


Fandango
veterán

fene dupla

[ Szerkesztve ]

(#38189) 1egaly


1egaly
aktív tag

Helló!

Nálam mostanában akadozik a kiegészítők letöltő oldalaffox..

Másnál is??

(#38190) TigerCat válasza 1egaly (#38189) üzenetére


TigerCat
nagyúr

OS X-en, Safariban hasít, mint állat!
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#38191) CJ4567 válasza 1egaly (#38189) üzenetére


CJ4567
veterán

Windows 7-en, Operában hasít :D

No Sana No Life

(#38192) L7wy válasza 1egaly (#38189) üzenetére


L7wy
őstag

Windows 8.1-en Chrome alatt is okés :DD :DDD

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#38193) utas666


utas666
tag

Hogyan tudom megoldani a javascript által nyitott új ablak fejléc nélkül problémát? Valami hasonlót keresnék mint régi opera alatt itt a képen:

Első körben lehetőleg no script és hasonló beépülők nélkül, about:config-on keresztül. Nem tíltani akarom a js popup reklámokat, de ne nyíljanak új ablakba csak új fülre és főleg ne fejléc meg címmező nélkül.

Amúgy itt egy kép egy egészen jópofa glitchről, amit ez a popup dolog, meg valami beépülő egyvelege hoz létre (kék paca a jobb alsó sarokban):

(#38194) Rimuru válasza utas666 (#38193) üzenetére


Rimuru
veterán

Szia, nézd meg ezt:
browser.link.open_newwindow.restriction;0

Vigyázat, csalok!

(#38195) utas666 válasza Rimuru (#38194) üzenetére


utas666
tag

Köszi, azt hiszem pont ez kellett! Így tesztelésre már minden popup új fülként jött elő az idegesítő külön ablakok helyett.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.