Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) gyulank válasza Bjørgersson (#38498) üzenetére


gyulank
addikt

Menü
Jóvanakkor nekem is van. Amúgy gyorsabb szinte bárhol megnyomni a jobb gombot, és arrébb húzni egy centit, mint megkeresni ezeket a gombokat a helyükön, (de megszokásból még nem tudom, mikor térek át, főleg, hogy Cyberfoxot használok, mintha jobb lenne attól, hogy 64 bites, pedig nem :D) úgyhogy nem árt. És én amióta eszemet tudom Alt+Print Screen billentyűkombinációt ismertem képernyőkép készítésére.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38502) yozsee11 válasza kispx (#38500) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Természetesen megvolt a cache törlés.
Én is így olvastam, ráadásul FF-ból a legújabb van fent, ezért is furcsállom a dolgot :F

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#38503) mikk2000 válasza gyulank (#38501) üzenetére


mikk2000
őstag

Alt+Print Screen az aktív ablak tartalmát másolja vágólapra.

(#38504) DS39 válasza Bjørgersson (#38498) üzenetére


DS39
nagyúr

van létjogosultsága az ALT + Print Screen-nek, azzal csak az aktív ablakot "fényképezi le".
én szoktam használni praktikus, bár amióta van képmetsző, azzal gyorsabban megoldható, mert abban egyből lehet menteni, így meg képszerkesztő megnyit, beilleszt és ment megfelelő formátumba. összességében lassabb, viszont nem kell hozzá kézügyesség a pontos ablakkivágáshoz :D

[ Szerkesztve ]

(#38505) DS39 válasza HZoli87 (#38490) üzenetére


DS39
nagyúr

a vissza-előre hasznos, de lehetne kisebb valamivel az ikonsor.
(mondjuk én egérrel szoktam navigálni, a plusz gombjaival)

[ Szerkesztve ]

(#38506) HZoli87


HZoli87
veterán

Egy olyan hibára lettem figyelmes, hogy YouTube videók egy része leakad pontosan a 14. másodpercnél. Nem tudom, hogy az új Firefox miatt van (cache memóriába megy, cache-n változtattak az új verzióban), vagy a YouTube High Definition (auto 720p) kiegészítő sz@rakodik. Utóbbit letiltva eddig nem jött elő a hiba, még tesztelem.

Esetleg van olyan about:config beállítás, amivel a DASH-t (dinamikus pufferelés) kilehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#38507) Bjørgersson válasza DS39 (#38504) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ismerem a kombót, szoktam is használni. :K

(#38501) gyulank: Szerintem amióta van Alt+PrntScrn, azóta van Alt nélkül is. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38508) mikk2000 válasza HZoli87 (#38506) üzenetére


mikk2000
őstag

Adj egy ilyen akadós videó linket :)

(#38509) pethYeti válasza HZoli87 (#38506) üzenetére


pethYeti
addikt

Ugyan ez van nálam is és szintén azt a youtoube kieget használom memória cachel. Lehet a kieg lesz a hunyó.

(#38510) HZoli87 válasza mikk2000 (#38508) üzenetére


HZoli87
veterán

Teljesen véletlenül jön elő, most elindítottam egy videót, 2x egymás után elakadt a 14. másodpercben, a harmadik újratöltés után pedig hiba nélkül végigment. Egyre jobban a 32-es rókára gyanakszom, mert előtte nem vettem észre ilyen hibát. Vagy a YHD kiegészítő nem teljesen kompatibilis az új verzióval, mert ha letiltom, akkor nem jelentkezik a hiba. Csak ugye nélküle nem HD minőséggel indulnak a videók. Kipróbálom a másik gépemen is.

pethYeti

Köszi, akkor nem nálam van a hiba. Remélem gyorsan frissíti a kiegészítőt a fejlesztője.

[ Szerkesztve ]

(#38511) DS39 válasza HZoli87 (#38510) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam nem akad meg, 24 ESR-nél. (YHD 31.5-ös verziójú)
bár nekem gyanús, hogy kb. ott (14. mp) szokta a youtube gyárilag megjeleníteni a reklámokat.

[ Szerkesztve ]

(#38512) HZoli87 válasza DS39 (#38511) üzenetére


HZoli87
veterán

Tegnapi Firefox frissítésig nálam is prímán működött a kiegészítő (lassan 3/4 éve használom). Nem a reklámokhoz lesz köze szerintem, mert hiába kapcsolom ki ezt a funkcióját, úgyis elakadnak a videók, pontban a 14. másodpercben. Megnéztem az asztali gépemen is, ott is ugyanez a hiba.

Szerk.: A hiba csak auto HD vagy nagyobb felbontásnál jelentkezik, ha 480p-re állítom, akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#38513) netpeti98 válasza yozsee11 (#38502) üzenetére


netpeti98
addikt

Google.hu vagy Google.hu/Firefox

(#38514) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Tegnap rákérdeztem a könyvjelzők lementésére, sikerült is megoldani, ez úttal is köszönöm a segítségeket!

Még azt megmondanátok nekem, hogy felül a könyvjelző eszköztár alá lehet valahogy mégegy sort nyitni? Szóval felül nem egy, hanem két sorba lennének a lementett oldalak. :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38515) HZoli87 válasza HZoli87 (#38512) üzenetére


HZoli87
veterán

Visszatérve a hibára, kipróbáltam ezeket a kiegészítőket is (1 - 2), a hiba mind a kettő mellett előjött. Egyelőre töröltem az összeset, innen hozzáadtam a legkisebb szűrőt (Block only other annoyances) az ABP-hez. 15 másodperc alatt átvált HD-re a YouTube, vagy ha segítek neki még gyorsabban.

[ Szerkesztve ]

(#38516) Armahun


Armahun
addikt

Hölgyek, Urak.

Azt hol tudom beállítani, hogyha bezárom az utolsó fület, akkor ne zárja be a programot, hanem nyisson egy üres oldalt, vagy kezdőlapot, vagy akármit.
Ée még azt lehetne, hogy dupla kattintás a fülsávra, akkor nyisson új fület?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#38517) kispx válasza Armahun (#38516) üzenetére


kispx
addikt

címsorba írd be: about:config
browser.tabs.closeWindowWithLastTab kulcs értéke legyen false.

(#38518) Armahun válasza kispx (#38517) üzenetére


Armahun
addikt

Köszi

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#38519) M3oH válasza Armahun (#38516) üzenetére


M3oH
addikt

FF nélam csak másod böngésző, de feltűnt tegnap a dolog nekem is frissítés után. Sejtettem, hogy van rá megoldás, de hogy a chrome egyik leghaszontalanabb és idegesítőbb (számomra) fícsőrjét is átvették azért az "vicces" :U

(#38520) Visormail


Visormail
addikt

Használja itt még valaki a custom new tab-ot? Ha igen, nálatok nem szórakozik mostanában? Időnként elfelejti a beállított oldalt és az alapértelmezett nyílik meg.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38521) gyulank


gyulank
addikt

Azt be lehet állítani valahogy, hogy amikor amúgy fehérség van, mert még nem töltött be a weboldal, akkor feketeség legyen?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38522) headhunter


headhunter
addikt

32 telepítése után, üres a bezárt lapok listája és Gmail Manager NG 6.5.2 sem működik, létezik erre megoldás?

(#38523) Kékes525 válasza Satyricon (#38514) üzenetére


Kékes525
félisten

Multirow Bookmarks Toolbar

Multirow Bookmarks Toolbar Plus

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38524) Kékes525 válasza gyulank (#38521) üzenetére


Kékes525
félisten

Beállítások-Tartalom-Színek: Háttérszínek megadása. A rendszer színek használata ne legyen bepipálva (persze ha a rendszer színek ilyenek, akkor ez is jó). A betűk színe világos szín legyen. Az oldalak a saját maguk által kiválasztott színeket használják be legyen pipálva, mert másképp minden oldal fekete lesz. Akkor is fekete lesz, ha egy oldal nem adja meg a színeket. Ezért kell a betűk színeit fehérre állítani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38525) Kékes525 válasza gyulank (#38521) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, kifutottam a szerkesztési időből. A javasolt beállítással már belefutottam olyan oldalba, amire nem jó, mert nem minden színt ad meg. Próba szerencse...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38526) ceia válasza gyulank (#38521) üzenetére


ceia
őstag

Már megelőztek.. :P

Kár, hogy törölni nem lehet a szerkesztési idő alatt.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#38527) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezzel is lehet a lapok (üres, új lapot is) színeit is változtatni, persze többet tud ennél: NoSquint

ceia: Pont most nekem is szükségem lett volna törlésre, mert úgy jártam, mint te egy másik topikban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38528) gyulank válasza Kékes525 (#38525) üzenetére


gyulank
addikt

Nem, én konkrétan csak arra a teljes fehérségre keresek megoldást, mert az oldalakat, amikhez van nekem tetsző stílusfájl, vagy alapból jó, azokat nem akarom megváltoztatni, meg mindig is nehéz volt jó OS, és weblap stílust is találni, ami univerzálisan mindenre jó volt, legalábbis sötét témáknál, mert nem mindent állítottak át, így mindig akadtak olyanok, ahol a sötét háttéren sötét betű olvashatatlan maradt. Jelenleg mondjuk a Lavafox téma miatt az Új lapra kattintva nem fehérség jön fel, csak egy pillanatra lesz fehér az Enter után, de azt se akarom, meg ha nem a Lavafox témát használom, akkor se akarok fehér hátteret.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38529) Kékes525 válasza gyulank (#38528) üzenetére


Kékes525
félisten

És amit az előbb linkeltem (NoSquint)? Azzal minden lapra külön-külön állíthatod, ha akarod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38530) headhunter


headhunter
addikt

Gmail Manager NG 6.5.2, hova települ és mi a könyvtár neve?

Firefox 32 telepítés után nem működött ez a kiegészítő, visszatettem a 31-est és nincsenek meg a fiók adatok. :F

(#38531) Visormail válasza headhunter (#38522) üzenetére


Visormail
addikt

A bezárt lapok listája működik nálam frissítés után is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38532) Predator2 válasza Predator2 (#38496) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki? Az első részét megoldottam visszaraktam a 31-et mert a 32 full bugos.

Csak a kiegre kellene valami tipp.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#38533) Kékes525 válasza Predator2 (#38532) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam minden tökéletes a 32-es verziónál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38534) Predator2 válasza Kékes525 (#38533) üzenetére


Predator2
addikt

Szerencsés vagy, pedig biztos azzal van baj, mert visszatettem a 31-et és az tökéletes.

Már csak kieg problémám maradt.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#38535) Kékes525 válasza Predator2 (#38534) üzenetére


Kékes525
félisten

Relatív értelemben valószínűleg igaz amit írsz, azaz nálad, az adott beállításnál, az adott kiegészítőkkel előjön a hiba. Másnál más beállítással, más kiegészítőkkel nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38536) Predator2 válasza Kékes525 (#38535) üzenetére


Predator2
addikt

Egyszerű kiegészítő nélküli hibája van! Nem hozzá vissza aktuális lapokat gép be/ki kapcsolás után.
+Hiba üzeneteket dobál a gép...parancsfájl hiba ...vagy valami ilyesmit ír ki.

31-nél nincs panasz
32- minden ugyan az csak frissítve lett, tele hibával.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#38537) Armahun


Armahun
addikt

Az androidos verziót használja valaki?

Az miért lehet, hogy a fórumot 2-3 mérető betűvel jeleníti meg?

Az egyik hozzászólásban óriási a másik mákszemnyi az írás .

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#38538) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Egy rém egyszerű kérdés.

Miként lehet megoldani Firefoxban, hogy adott oldalt ne lehessen megnyitni, illetve csak jelszóval lehessen.

A lényeg, hogy rokon gyerkőcei kezdenek abba a korba lépni, mikor már nekiállnak felfedezni a dolgokat maguktól.
Szerencsére még nem ott tartanak, hogy a " komolyabb " dolgokra keresnek, hanem annyi lenne a lényeg, hogy Mozillán ki van rakva tálcára pár weblap, nekik pár gyerekeknek való oldal, de köztük hírportálok stb. és ezekre kéne valami olyan megoldás, hogy mikor rákattintanak akkor kérjen egy jelszót, így véletlen se nyílhassanak meg.
Valahogy úgy, hogy ne lehessen annyira könnyen megkerülni, hogy pl.: www.xy.hu tiltáson van de www.xy.hu/xy már átengedje.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#38539) DS39 válasza laceszgamer (#38538) üzenetére


DS39
nagyúr

én vírusirtóval oldanám meg. van bennük webvédelem és fel lehet venni webhelyeket tiltólistára, jelszóval lehet védeni a beállítások módosítását. így azzal sem tudják megkerülni hogy Mozilla helyett IE-vel nyitják meg.
(ha meg te netezel, egyszerűen kikapcsolod a webhelyek blokkolását, és kész, a lista megmarad, bármikor visszakapcsolható)

[ Szerkesztve ]

(#38540) stingy2 válasza laceszgamer (#38538) üzenetére


stingy2
senior tag

[link] firefoxhoz parental control add-on.
viszont szvsz sem ér sokat, ha másik böngésző is van, v a gyerek tud telepíteni egyet.
a vírusirtós megoldás jobb lehet, ha le van jelszavazva a program.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#38541) Rimuru válasza Armahun (#38537) üzenetére


Rimuru
veterán

Már korábban kérdeztem én is erről (nem tudom melyik topic alatt), ott azt mondták hogy nem csak ez a böngésző csinálja.

Vigyázat, csalok!

(#38542) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Kiegészítőkkel lehet 4k videót letölteni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#38543) HZoli87 válasza tknof1871 (#38542) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, pl.: Complete YouTube Saver

-----

Visszatérve a 32-es verzióra. Olyannyira megváltoztatták a cache kezelést, hogy az összes általam kipróbált YouTube kiegészítő (4 db), ami automatikusan állítja a felbontást, nem működik megfelelően. 3 gépen próbáltam ki, és az összes gépen jelentkezett ugyanaz a hiba, vagyis a videók egy része leakad a 14. másodpercnél, nem tölti tovább. Ezt azzal orvosoltam, hogy egyelőre nem használok ilyen kiegészítőt, megvárom míg a YouTube átállítja, vagy kézzel rásegítek.

A másik hiba, szintén a cache-hez van köze. Memória cache aktív nálam, az összes gépen. Eddig 512MB volt beállítva, de tegnap észrevettem a feladatkezelőben, hogy közel 1 GB-ot használ a böngésző. Hiába zártam be az összes ablakot, csak nem csökkentette a lefoglalt memóriát. Olyan volt, mint amikor egy kiegészítő leakel. Most átállítottam automatikusra (-1), így rendben működik. Korábbi verziók nem így működtek, 512MB beállított érték mellett is állandóan felszabadította a feleslegesen lefoglaltat.

Ezen kívül nem találtam "hibát" / "változást", működik.

[ Szerkesztve ]

(#38544) DS39 válasza HZoli87 (#38543) üzenetére


DS39
nagyúr

használj te is ESR-t. ha a 31-es bejött, akkor annak az ESR-jét. egy évig nem lesz gondod a működéssel. (nem kell 6 hetente szívni az idióta fejlesztéseikkel)

[ Szerkesztve ]

(#38545) HZoli87 válasza DS39 (#38544) üzenetére


HZoli87
veterán

Tegnap nagyon közel voltam hozzá, de még adtam az új verziónak egy esélyt.

(#38546) laceszgamer válasza stingy2 (#38540) üzenetére


laceszgamer
addikt

Köszi és 38539-nek is.

A víusírtóval blokkolás tökéletes. Mint említetttem, még nem ott tartanak, hogy maguknak keresnek dolgokat, hanem csak annyi, hogy nehogy másik ikonra kattintsanak például a madaracska helyett valamelyik hírpotálra.

Melyik vírusírtó jó erre amúgy?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#38547) mikk2000 válasza HZoli87 (#38543) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem "YouTube High Definition" kieggel nem akar akadni. Kértem ugyan példa videókat, de nem adott senki, én amiket néztem azokkal nem akad.

A memória cache meg a böngésző memóriahasználata két különböző dolog.

(#38548) HZoli87 válasza mikk2000 (#38547) üzenetére


HZoli87
veterán

Teljesen felesleges volt linkelgetnem, mert random jön elő a hiba. Van amikor az adott videónál jelentkezik, van amikor nem. 3 számítógépen próbáltam már ki azóta, az összesen előjött ugyanez a hiba, plusz egy fórumtárs is jelezte a hibát még tegnap. Közös nevező, hogy memóriába van irányítva a cache, disk-re le van tiltva. De ezen kívül még 3! hasonló kiegészítőt is kipróbáltam, és az összesnél előjött a hiba! Valószínű a kiegészítő fejlesztőinek hozzá kell igazítania az új cache rendszerhez az addonokat.

"A memória cache meg a böngésző memóriahasználata két különböző dolog."

Nem, ebben az esetben nem teljesen. A memóriában tárolt cache mérete hozzáadódik a böngésző (, mint program) által használt memóriához, ez együtt adja ki a firefox.exe folyamat, feladatkezelőben látható memória foglalását (lásd about:memory). Ezzel volt nálam gond a 32-es verzióval, mert a fix méretnél (524288, vagyis 512MB volt megadva, évek óta) nem ürítette folyamatosan magát, egy megnyitott tabbal (about:home) is 1GB-ot használt, pár óra használat után. 31 és a korábbi verzióknál ez nem így működött, több órás használat után is, maximum 300MB-nál megállt, folyamatosan takarított maga után a böngésző.

Egyébként a probléma megoldva, váltottam az ESR verzióra (31.1.0), YouTube High Definition újra tökéletesen működik, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#38549) DS39 válasza laceszgamer (#38546) üzenetére


DS39
nagyúr

pl. az Avast ingyenes verziója is tudja.

HZoli87: Helyes :K
Teljesen értelmetlen ez a gyorsított fejlesztési ütemterv, hiába vannak tesztverziók (nightly->beta), mindig benne maradnak a bugok a stabilban is. jobban örülnék ha ilyen szempontból inkább az IE-t követnék, és nem Chrome-ot. :U

[ Szerkesztve ]

(#38550) Predator2 válasza HZoli87 (#38548) üzenetére


Predator2
addikt

Úgy szint 31 ESR

Nem tudom mit csináltak a 32-vel de nálam is minden vacakolt! De lentebb írtam is róla bővebben.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.