Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) Faterkam válasza Kékes525 (#37249) üzenetére


Faterkam
addikt

Azért én jobban bízom a MozbackUp.-ban ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37252) scope2007


scope2007
addikt

lol, facebook bugol ezekre a karakterekre firefoxban

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37253) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Valaki tud megoldást az alábbi hülyeségre?

Sok oldalon képeknél és videóknál is megjelenik ez a hatalmas üzenet másodpercekre. Elég idegesítő.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37254) netpeti98 válasza Rickazoid (#37253) üzenetére


netpeti98
addikt

Az about:configban a full-screen-api.approval-required értékét kell módosítani false-ra.

[ Szerkesztve ]

(#37255) Rickazoid válasza netpeti98 (#37254) üzenetére


Rickazoid
addikt

Köszi!

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37256) ceia


ceia
őstag

Csak érdekességképpen: Rájöttem, hogy ha valaki nem akarja az automatikus frissítést, nem szabad a Firefoxot alapértelmezett böngészőnek beállítani. Ugyanis már háromszor történt meg, hogy egy-egy leszedett program még utóljára elindította a Firefoxot, hogy elémtolja a weboldalát búcsúzóul. Ilyenkor a Firefox alapbeállítás szerinti kinézettel indult el és miután kiléptem, majd később valamikor elindítottam, egyből frissített - kikapcsolt firssítéssel! Így jutottam el kéretlenül a tökéletes 26.0-tól a mostani 29.01-ig, ami a többi két köztes verzióval együtt egy kalap ...
Nem is akarom sokáig hagyni, de egyelőre felraktam a Classic Theme Restorert, hogy legalább ne lássam ezt a béna Australis felületet - majd le is szedtem! Egyrészt azzal sem lehetett a tabokat a címsor alá tenni, ráadásul volt más probléma is: A címsorban nem jelent meg az adott oldal url-je! Bármelyik könyvjelzőt választottam ki, nem írta ki a címét. Csak az volt ott, hogy írjak be keresést, vagy címet.. de ez még nem minden: Ha a könyvjelzőkben tallózva jobb klikket nyomtam valamelyiken, a megjelenő menüben az összes elem nem volt kiválasztható! Pedig amúgy akár törölni is lehet, anélkül, hogy belépnénk az összes könyvjelzők menübe. Miután leszedtem a CTR kiegészítőt, visszajött a címsorba az url, és a jobb klikkes menü is jó a könyvjelzőkben, csak hát újra az Australis.. Egyébként azt sem értem, hogy ebben a verzióban ha választható, hogy legyen rendes menü fent, akkor a menü gombot jobbszélről miért nem lehet kikapcsolni..? :U
Most egyelőre más fontosabb dolgaim vannak, de amint tudom, lecserélem 24-es vagy 26-osra, és alapértelmezettnek pedig felrakok valami szuperkönnyű böngészőt, ami pici, gyors, nem tud semmit - de nem is kell neki :N

        it's more fun to compute

(#37257) #35463424 válasza netpeti98 (#37254) üzenetére


#35463424
törölt tag

Ez engem is érdekel. De hol a p...ba találom az about config fájlt ? Benéztem minden mappájába :(( de nem leltem :( Hol keressem? Ha leírnád ....
:R

(#37258) Vakegérke válasza #35463424 (#37257) üzenetére


Vakegérke
veterán

Oda kell beírni, hogy about:config ahova az URL-eket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37259) #35463424 válasza Vakegérke (#37258) üzenetére


#35463424
törölt tag

na vazz , erre egyátalán nem is gondoltam :( köszönöm :R

És akkor had kérdezzek még valamit :

youtube lejátszáskor hosszabb videók megállnak kb 90%-nál és csak teker és csak teker , nem megy tovább , itt mit kell tennem , hogy ne így működjön ? :U

[ Szerkesztve ]

(#37260) Vakegérke válasza #35463424 (#37259) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Jobb klikk a videón, Beállítások, a Hardveres gyorsítás engedélyezése mellől töröld a pipát. Hirtelen ez jutott az eszembe, talán beválik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37261) #35463424 válasza Vakegérke (#37260) üzenetére


#35463424
törölt tag

Köszi ezt a tippet is :R

(#37262) 8Joe8


8Joe8
újonc

Problémám támadt a könyvjelző hozzáadással. Nektek is jelentkezett olyan probléma, hogy a jobb oldalon lévő kis csillagra kattintva nem adja hozzá az adott oldalt a könyvjelzőkhöz? Pedig még egy kis animációval is jelzi, hogy elvileg megtette, de sehol nincs. 29.0.1

(#37263) Magany


Magany
tag

Sziasztok, van egy problémám. Be írok valamit a böngészőbe és ugye ki rak oldalakat, belépem az egyikbe és visszalépéskor nem a felkíált oldalakhoz rak ki hanem megjelenik egy keskeny rublika a lap tetején hogy írjam be megint amit keresek. Mi csinálja ezt, a firefox vagy a google?

(#37264) Magany


Magany
tag

ez történik, aztán kezdhetem beírni amit keresek ujból.....és ezt minden visszalépéskor megcsinálja.

(#37265) Rickazoid válasza 8Joe8 (#37262) üzenetére


Rickazoid
addikt

A könyvjelzőkhöz hova? Egyszeri kattintással a Nem rendezett könyvjelzők almappába kell tennie.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37266) Finch válasza Rickazoid (#37265) üzenetére


Finch
újonc

Szerintem ő arra gondol, hogy sehová nem menti el. Én most megpróbáltam és nálam sem menti el sehová.

(#37267) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Felraktam a mozilla firefoxot és szeretném beállítani hogyha új lapot nyitok akkor az ne üresen nyíljon meg hanem mondjuk egyből a goggle-t vagy valamelyik másik keresőt nyissa meg.

Hol/hogyan tudom beállítani ha lehetséges?

Üdv:Viktor

(#37268) HZoli87 válasza Viktoár (#37267) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

about:config -> browser.newtab.url -> pl.: www.google.hu

(#37269) Viktoár válasza HZoli87 (#37268) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Köszi szépen. :R

Üdv:Viktor

(#37270) DS39 válasza Magany (#37264) üzenetére


DS39
nagyúr

töröld a Google-höz tartozó sütiket és a gyorsítótárat, ill. a JavaScript legyen engedélyezve.

(#37271) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Probléma az oldal betöltése közben. Kaptok mostanában ilyen hibaüzenetet kb. 5-ből egyszer frissen megnyitott oldalnál, illetve hasonló arányban csak hiányosan betöltött oldalakat? Egy-három újratöltéssel bejön, viszont se más böngésző ugyanezen a gépen, se más gép ugyanezzel a netkapcsolattal nem produkál ilyet.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37272) HZoli87 válasza Rickazoid (#37271) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem.

(#37273) Wasp91 válasza Rickazoid (#37271) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Szia!
Ilyen probléma az oldal betöltése közben nekem is szokott lenni. Aztán frissítem és betölti az oldalt. Arra kellene rájönni mitől lehet.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#37274) Rickazoid válasza Wasp91 (#37273) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én a kiegészítőimet kiszűrtem, viszont rossz hír, hogy azóta láttam Thunderbirdben is jelentkezni, úgyhogy kerestem tovább és Pale Moon, Chrome, Chromium és Arora alatt is sikerült reprodukálni (igaz sokáig tartott, annyira random). Ezután router hard reset, semmi változás, közvetlen modemre kötés, semmi változás... úgy tűnik ez a hiba nem nálam lesz, bár még keresek pár komolyabb tesztelőprogramot, viszont ezzel a problémával lépek ebből a fórumból, innentől off topic lenne.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37275) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy a youtube átállt a HTML5-re, és ott írta valaki, hogy nála az alsó sor is mind zöld pipa vagy legalább is kettő belőle. Nálam csak a felső sorban vannak zöld pipák:

A többit hogyan lehet engedélyeztetni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#37276) Matthewus válasza Adler (#37275) üzenetére


Matthewus
őstag

1. A Youtube nem állt át HTML5-re, hanem ilyen formában is el lehet érni a videókat már egy ideje, de a Flash támogatás még nem szűnik meg.
2. Pár főverzió múlva az alsó sor is zöld lesz, még nincs teljesen kész az MSE implementálása a Firefoxban.

(#37277) Rickazoid válasza Adler (#37275) üzenetére


Rickazoid
addikt

A Google valóban félig-meddig már leváltotta a Flash-t, bár a Pepper Flash erős támogatása miatt nem hinném, hogy a következő években ténylegesen fejlesztenék és történne váltás, viszont ami a nem Chrome/Chromium böngészőket illeti, teljes támogatás szerintem sosem lesz. Már csak az is egy indikátor, hogy állandóan felkínálja a Chrome letöltését a Google, ahol csak teheti. Az MSE-t és egyéb megoldásaikat mindig úgy fejlesztik és alkalmazzák, hogy csak a saját böngészőjük tudja teljesen kihasználni. Nyílt megoldásokat használnak ugyan, ami sokat azonban nem jelent, a Microsoft is a nyílt XML-re építi a dokumentumformátumait.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37278) Kékes525 válasza Faterkam (#37251) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem bizalom kérdése, mindkettőt használtam már. Mindkettő jól működik. A FEBE annyival jobb, hogy automatikus, sok mentési és időzítő lehetőséggel, sőt fellehet tenni a Box.net-re is, habár ezt nem próbáltam. Egyszóval sokkal egyszerűbb és sokkal flexibilisebb. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37279) utas666


utas666
tag

A Tools menüt szeretném egy gombra kirakni, mert a menü sáv el van rejtve és csak Alt+T + egerészéssel érem el. FF29 alatt felraktam a Tools Menu Button kiegészítőt, de nem történt semmi, nincs gombom. Azért kéne mert van a HTML5 Local Storage Explorer addon amit szeretnék egy klikkre elérni, de csak a Tools menübe hajlandó beköltözni. Nem találtam más megfelelő DOM storage megjelenítőt és a cache, meg a süti nézegető mellé már csak pont ez kéne oda a kezem ügyébe.

[ Szerkesztve ]

(#37280) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Telepítettem laptopra a Firefox legújjabb verzióját, csináltam is egy fiókot. Ezután telepítettem androidos készülékre is és ott be akartam lépni a már kész fiókba, hogy szinkronizáljam a 2 eszközt. Ekkör kapom a hibaüzenetet, hogy helytelen email vag kód.... Számtalanszor átnéztem és jó kódot és email címet írok be, mi lehet a gond, valaki találkozott már ilyennel? :F

You can walk straight through hell with a smile

(#37281) attiati válasza vlevi (#36779) üzenetére


attiati
veterán

most jöttem rá, hogy a Wget az linuxhoz van.

Esetleg win7 alá valami?

(#37282) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

A firefox-ban hogy lehet beállítani, hogy a régi google térkép jelenjen meg mindig alapértelmezetten amikor a google főoldal ikonjaiból kiválasztod a térképet?

Köszi!

free your mind

(#37283) DS39 válasza Jazz (#37282) üzenetére


DS39
nagyúr

ha még a régi az alapértelmezett, akkor süti törlés megoldja. vagy az új térképen rányomsz a kérdőjelre, és visszaváltod a régire.

egyébként én sem vagyok megelégedve az újjal, lényegesen lassabb, mint a régi, és nincs 45 fokos térképnézet sem. egyetlen pozitívum számomra a street view-nál az "időugrás" funkció.

[ Szerkesztve ]

(#37284) Rickazoid válasza DS39 (#37283) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem is tudtam, hogy van új. Gyorsan megnéztem mit tud, a leírás biztató, erre a térkép közli, hogy elavult az op.rendszerem, mert nem Windows 7/8 vagy OS X fut. A Linux és úgy általában a nyíltság és szabványos, szabad megoldások használatának egy fő támogatójától nem ezt várná az ember...

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37285) scope2007 válasza ceia (#37256) üzenetére


scope2007
addikt

nálam a 28as róka a nyerő...
nem az új design miatt nem az utolsó róka van fent, hanem a sok béna módosítás miatt.

én kikapcsoltam a frissitest, és már egy hónapja nem frissitette a legújabbra, örömömre :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37286) ceia válasza scope2007 (#37285) üzenetére


ceia
őstag

Ha eltávolítasz egy programot, ami még utóljára elindítja a rókát, majd csak figyelj.. :DDD (bár az is lehet, hogy csak XP-n van ez..) Ha nem akarod hogy frissüljön, jobb, ha nem a FF az alapértelmezett böngésződ..

        it's more fun to compute

(#37287) scope2007 válasza ceia (#37286) üzenetére


scope2007
addikt

lehet megfogadom tanácsod

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37288) wwhy


wwhy
veterán

Létezik valamilyen plugin, amivel a mellékleteket egyszerre le tudom tölteni, ls nem egyesével kell sz@rakodni? /emilben érkezik, az FF-el nyitom meg, mert a gmail-el sem lehet egyszerre letölteni/

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#37289) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Sziasztok!

Van egy problémám ezzel a jó kis böngészővel, a fórumot olvasva eddig az volt, hogy otthagytam egy bizonyos hozzászólásnál, mozilla leállít, gép kikapcs, majd másnap mozilla indít és ugyanoda röpített a hozzászólásokban ahol befejeztem az olvasást, még ha szóltak is hozzá a topikhoz, de a 27es óta ez nincs meg, ez mindig azt csinálja, hogy ahol neki be volt töltve az oldal először, oda és oda dob be, nem baj ha másnap már újra legördítettem a legfrissebbig, és még rá is frissítettem, hogy nehogy az legyen a baja, hogy nem tudja hol jártam, de mindig ugyanott kezdi a játékot, mit lehet ezzel tenni, hogy újra jó legyen? vagy ez már nem lesz jó sosem? vagy esetleg valaki leírná hova írjam meg a kínomat mozilláéknak? mert sajnos nincs egy mailcím sem ahova küldhetném a kínomat, persze ők azért vannak, hogy jobb legyen az internet, de nem az én szém íze szerint ezek szerint, mert nem tudok velük kommunikálni e-mail hiányában.

(#37290) ceia válasza scope2007 (#37287) üzenetére


ceia
őstag

Kipróbáltam pár lightweight böngészőt, (már amelyikben nem volt malware..) hogy melyik legyen a default a Firefox helyett - de mindegyik olyan béna, hogy inkább maradok a jó öreg IE6-nál, ami az XP-vel jött. Tulajdonképpen ez is pehelysúlyú, villámgyorsan indul, és bár nem sokat tud, az most még előny is. Arra jó, ha valamilyen program kéretlenül elindítja, aztán úgyis kilépek belőle. Valami haszna azért csak van neki, na és XP telepítés után is ezzel szoktam letölteni a Firefoxot :D

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37291) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Tudnátok nekem mondani egy olyan kiegészítőt ami hasonlóan a complete youtube saver-hez 1080p-be is le tudja tölteni a YouTube videókat? Az említett kiegészítő mióta frissült a Firefox nem igazán működik nekem.

Köszi

(#37292) HZoli87 válasza FrezeR (#37291) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Legújabb verzió van telepítve (5.3.0, nem olyan régen frissült)?

Nálam minden gond nélkül működik a stabil verzióval (29.0.1).

(#37293) FrezeR válasza HZoli87 (#37292) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen az van fent. Többször próbáltam újratelepíteni de nem lett jó :/

(#37294) utas666 válasza utas666 (#37279) üzenetére


utas666
tag

Egy olyan megoldást eszeltem ki végül, hogy felraktam a Personal Menu addont és abból mindent kiszedtem, csak a kívánt Tools elemet (meg pár +hasznos dolgot) raktam bele, így a főpanelról már 1 klikkre elérhető a locla storage is (na jó 2).

(#37295) Jazz válasza DS39 (#37283) üzenetére


Jazz
veterán

Remek! :((( Frissítettem a firefox-ot, hogy megjelenjen a kérdőjel az új google térképen, hogy visszatudjam váltani a régit alapértelmezettre....ERRE kaptam egy olyan firefox-ot, amiben:
- nem lehet állítani hogy a fülek alul jelenjenek meg ahogy voltak. Most ott vannak a fejléc meg a címsor között
- eltűnt a frissítés (reload), és a stop gombom, nem is lehet visszatenni, nincs ilyen választható a testreszabás menüben. (helyette átkerült a címsor végére two in one módon, piciben)
- a kereső is katasztrófa, meg az egész úgy ahogy van, most nem folytatom a sort

Hogy tudom visszaállítani a régi foxot amit a frissítés előtt volt? Nincs valami backup funkció?

Köszi!

free your mind

(#37296) kispx válasza Jazz (#37295) üzenetére


kispx
addikt

Minek backup, amikor csak visszarakod a régit és kész? Az ESR verzióval jobban jársz, az még kapja a biztonsági frissítéseket.

(#37297) TigerCat válasza Jazz (#37295) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyomj egy Sync-et, töröld le, tegyél vissza egy régebbit (ami hosszú támogatottságot élvez), szinkronizáld vissza az előzményeket, jelszavakat, könyvjelzőket és kész. Vagy exportáld ki és másold vissza MozBackup-pal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37298) Jazz válasza kispx (#37296) üzenetére


Jazz
veterán

És hogy rakom vissza a régit anélkül hogy uninstallálnám?

(#37297) TigerCat: Ezt nem szeretném bejátszani különböző okokból.

Közben megtaláltam: Classic Theme Restorer kiegészítő.

Azonban a menüsor még mindig túl vastag, akárcsak a lap fülek. Hiába teszem fel a Classic Compact Option kieget, nem regaál a beállításaira semmit. :(

free your mind

(#37299) kispx válasza Jazz (#37298) üzenetére


kispx
addikt

Simán felrakod, letakarítja magának a program filesban lévő binárisokat. A userdataban lévőprofil mappát nem érinti a telepítést.

(#37300) Jazz válasza kispx (#37299) üzenetére


Jazz
veterán

Tudsz dobni egy linket ahonnan letudom szedni a "legfrissebb ajánlott régebbit ebből az esr-ből?"

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.