Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) Faterkam


Faterkam
addikt

Ff Beta 30. Youtube videóknál rákattintok bármire, forog a Flash karika, hogy tölti, de semmi. Nyomok egy F5 és rögtön bejön. Tökmindegy mennyit várok, F5 után azonnal kezdi lejátszani! :/ Ötlet?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37352) w.miki válasza kispx (#37350) üzenetére


w.miki
veterán

Ez mit jelent a gyakorlatban? Be tudom állítani könnyen, hogy megfogja a reklámokat? Esetleg tudok bele hufilter-t importálni? ...vagy valakinek a kész beállításait?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37353) netpeti98 válasza w.miki (#37352) üzenetére


netpeti98
addikt

Alapból megfogja a reklámokat. az első indításkor be kell pipálni, hogy mindent szűrjön.

(#37354) w.miki válasza netpeti98 (#37353) üzenetére


w.miki
veterán

ah köszi, remélem én is be tudom... :B
esetleg... ABP-ből nincs, olyan régi verzió, ami nem terheli az FF-et?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37355) netpeti98 válasza w.miki (#37354) üzenetére


netpeti98
addikt

Esetleg Adblock edge, de annak is hasonló szinten van a gépigénye. Másik megoldás lehet még a NoScript, ez nem reklám, hanem script blokkoló (így a reklámok scriptjeit is kiszűri). Viszont kell egy kis idő mire rendesen bekonfigurálod a fehér listáját, utána viszont csak az új oldalaknál fordul elő, hogy néha engedélyezni kell ideiglenesen valamit.
Az elején kicsit idegesítő lehet de szerintem megéri. Illetve a biztonságot is jelentősen növeli, ami egy régi XP-s gépen nem utolsó.:)

[ Szerkesztve ]

(#37356) genndy válasza kispx (#37316) üzenetére


genndy
addikt

Köszi, ez nekem is segített :R

Egy hiba viszont van benne: az első sor ponttal kezdődik. Tehát így a jó:
.menu-right {

-moz-appearance: none !important;
}

.menu-right:before {

content: "►";
font-style-italic;
font-family: Arial;
font-size: 8px;
vertical-align: middle;
color: #888;
}

Különben ott marad az eredeti rondaság is, és a mellé teszi a kicsi nyilat.
(félkövéreztem a kérdéses pontot, de nem tudom mennyire látszik)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#37357) Krystal_s válasza scope2007 (#37331) üzenetére


Krystal_s
addikt

Semmi gond, a többi gépen nálam is fent van, csak pont ezen nincs. Még nem volt szükségem rá...
Úgyis csak nagyon ritkán kell ilyen kis médialetöltő, a többi böngészőmben (Maxthon, Dragon) pedig már alapból benne van az is.

lordfreyr : Ezt régebben használtam, kicsit többet tud, mint amire szükség lenne, de nem rossz, köszönöm.

utas666: Ez a kis kieg. nem ér annyit, hogy ennyire belemerüljek, mit, hol nézeget, de leginkább az a gond, hogy egy ideje "beépül" a google keresőbe és okoskodni akar, hiába kapcsolom ki, akkor is kis idő múlva visszakapcsolja. Sajnos mindent kezdenek egyre jobban elrontani.

ceia: Én sem kedvelem az ilyen külön csomagokat, pláne nem a .NET féléket. Alapból a 3 és 3.5 fent van, amivel nincs is gond, de a 4.x elég rendesen képes belassítani a rendszerindulást. Win betöltés előtt lesz miatta egy fekete kép, amikor csak gondolkodik (Win7). Amíg nincs rá szükségem feleslegesen nem lassítok semmit. A többi gépemen fent van már...Én is ilyen online oldalakat használok, ha csak a hang, zene kell. :)

(#37358) ceia válasza Fandango (#37347) üzenetére


ceia
őstag

XP = 2,42 gb (csak egy OS! - szerintem röhejes)
program files = 1,021 gb (és a felhasználói proggikat a d:\ -re telepítem!)
documents and settings = 138,379 mb
És nincs fent a silverlight, net csak 2.0, és most szedtem le a visual c++-t.. eddig semmi sem hiányolta, azt sem tudom, hogy került fel anno.

        it's more fun to compute

(#37359) ceia válasza Fandango (#37347) üzenetére


ceia
őstag

Win98SE kijött 300 mb-ból, és működött a gép, mentek rajta szépen a 3D játékok is :P

(#37357) Krystal_s Nevével ellentétben leszedi a videót is, válaszható fornátumban :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37360) w.miki válasza netpeti98 (#37355) üzenetére


w.miki
veterán

még mindig nem tudom melyik bővítményt tegyem fel...vagy tegyek-e fel egyáltalán egy régi gépre... :F
amit elmondtatok az alapján a ghostery szimpatikus, de még mindig nem tudom, be tudom-e állítani

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37361) netpeti98 válasza w.miki (#37360) üzenetére


netpeti98
addikt

Miért nem próbálod ki? Egy gombnyomással eltávolítható akármelyik. :)

(#37362) kispx válasza genndy (#37356) üzenetére


kispx
addikt

Köszi, hogy szóltál. :R
Szóltam a modkerbe, hogy cseréljék a hsz-t.

[ Szerkesztve ]

(#37363) w.miki válasza netpeti98 (#37361) üzenetére


w.miki
veterán

Ghostery-nél csak itt kell bepipálni ezeket, és kész a gyors (reklám)védelem?

Mi az a Beacons, Privacy, Widgets?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37364) kispx válasza w.miki (#37363) üzenetére


kispx
addikt

Meg még a cookies fülnél is pipáld be.

Én még be szoktam azt állítani, hogy automatikusan frissítse a listát és az új elemeket automatikusan blokkolja. A Flash és a Silverlight sütiket is töröltettem vele. (bár ahogy tapasztalom, ez nem működik)

[ Szerkesztve ]

(#37365) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Ezeket most találtam AdBlock helyett. Hátha érdekel valakit. Azoknak hasznos, akik nem akarják használni az AdBlockot, vagy egyszerre több böngészőt használnak, vagy valamelyikre nincs igazán jó reklámblokkoló (pl Maxthon). Mindkét kis program képest tiltani a reklámokat a rendszeren található összes böngészőben, p2p stb. Videók alapján elég meggyőző. Én még nem próbáltam.
Adfender
videó 1
Adguard
videó 2

(#37366) lck válasza Krystal_s (#37365) üzenetére


lck
senior tag

Ez az Adfender első blikkre nagyon bejövős ! Köszi a tippet ! :)

(#37367) w.miki válasza lck (#37366) üzenetére


w.miki
veterán

kár, hogy a hufilter.txt-t nem lehet beleimportálni... :( a másik meg fizetős

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37368) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem puszta kíváncsiságból.Az alábbi dologra lennék kíváncsi:Ha egy adott program pl ez esetben a Mozilla Firefox ha fel van telepítve egy win7-re és utána szabályosan el van távolítva, majd ugyan ezt 5-6 alkalommal megismételjük egymás után ugyan azon a rendszeren (tehát feltelepítjük majd eltávolítjuk a firefoxot) akkor ez okoz-e valami hibát ill. rendellenességet a rendszernek?Gondolok itt a registry és egyéb rendszer hibákra stb, vagy semmi hibát nem okoznak ezek a sorozatos egymás utáni install/unisnstall-ok.Tudom idióta kérdés,de azért kérlek válaszoljatok.Köszi.... :)

(#37369) lck válasza w.miki (#37367) üzenetére


lck
senior tag

C:\Users\Felhasználó\AppData\Local\AdFender\Config\myrules.txt fájlba bele tudod másolni a hufilter.txt tartalmát. ( vagy átnevezed és oda berakod ) Akkor szűr hufilter szerint is.
Sőt én ajnász szűrőjét is belemásoltam.
Hátránya hogy így persze ezt nem update-eli. De időnként meg lehet kézzel csinálni.
Szépen blokkol IE-ben is.

(#37370) kispx válasza #85154688 (#37368) üzenetére


kispx
addikt

Nem kéne okoznia. Registry-ben csinál magának egy könyvtárt, ami ugye a rendszerben semmilyen szerepet nem játszik, mivel a "Firefox saját területe." Ezenkívül protokoll és fájltársításokat csinál még a registryben. Ez annyiban okozhat bajt, hogy az uninst után a rendszer megkérdezheti, hogy a html-t (.. stb; egyéb ff-hez társított fájlt) mivel szeretnéd megnyitni. De ilyet sem láttam még.

Milyen probléma jelentkezett?

[ Szerkesztve ]

(#37371) unravel


unravel
őstag

"Focivb eredményfigyelő-tabellafrissítő-frisshír kiegészítő" vagy hasonlóról tud valaki? :)
Footiefox nem akar működni.

¯\_(ツ)_/¯

(#37372) utas666


utas666
tag

A search in page kereső mezőt (F3, Ctrl+F) ki lehet rakni vlahogy fixre, a cím mező mellé, úgy mint a webes(Google) keresőt?

(#37373) karlkani válasza utas666 (#37372) üzenetére


karlkani
aktív tag

Igen, a fejlécen megnyomod a jobb klikk, Testreszabás... opciót, majd a Keresés-t kihúzod oda, ahol neked szimpatikus...

(#37374) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Légy szíves linkeljetek nekem egy honlapot ahonnan magyar portable firefox-ot lehet tölteni!
+ Ahonnan régebbi adobe flash playert. (ebből van olyan verzió ami ajánlottabb? Főleg régebbi gépen?

Illetve volna egy nagy gondom is, egy másik topicban összefoglaltam:[link]
Sajna azóta többször is előfordul, hogy youtube oldalon nézve is akadnak a videók.
Ha valakinek van ötlete ne tartsa magában, akár privátban is. :R

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#37375) Matthewus válasza Predator2 (#37374) üzenetére


Matthewus
őstag

Portable Firefox: [link]
Flash Playerhez: Protected mód kikapcsolása, hátha megoldja a problémát. + Legfrisebb videókártya driver.

(#37376) Predator2 válasza Matthewus (#37375) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm megpröbálom

Firefox 28 portablet honnan tudnék tölteni vagy akár ennél régebbi változatokat?
Illetve flash player-nél is szükségem lenne egy olyan oldalra ahonnan régebbieket tölteni lehet (ha a tipped nem válna be)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#37377) DS39 válasza Predator2 (#37376) üzenetére


DS39
nagyúr

az Adobe oldalán ott van az összes régebbi is.

[ Szerkesztve ]

(#37378) DS39 válasza DS39 (#37377) üzenetére


DS39
nagyúr

+ régebbi (de még támogatott) Fox portable: [link]

(#37379) w.miki válasza Predator2 (#37374) üzenetére


w.miki
veterán

Portable 3.6.13 Hun régi gépre

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37380) utas666 válasza karlkani (#37373) üzenetére


utas666
tag

A 29-es FF van fent és amikor a testreszabás módban vagyok, akkor nem látszik / nem tudom előhozni azt a sávot, ami F3-ra jön fel a keresésnél. Így áthúzni se tudom róla a kereső mezőt úgy mint a többi gombot. Az ilyenkor látható / felsorolt gombok között pedig nincs "search in page".

A célom az, hogy ne kelljen F3-at nyomni a kereséshez, elég legyen csak beírni a kereső mezőbe, ami mindig látszik.

Ok közben rájöttem mi a baj. Sok kiterjesztés van fent és az zilálja szét, nem látszik a teljes dolog, nem látszik a menü ablakocska, vagy hogy hívják ezt a lenyílót a jobb felső sarokban, ami alatt ott a find. Ki kell kapcsolnom valamiket, átrakni amit akarok, aztán mindent vissza. :/

[ Szerkesztve ]

(#37381) utas666 válasza karlkani (#37373) üzenetére


utas666
tag

Sikerült kiraknom az oldalon keresést (nagyító ikon), bár nem pont erre gondoltam. Olyasmit szerettem volna, hogy három textbox legyen egy sorban: cím mező, oldalon keresés, weben keresés. Hogy ez miért jó? Megszokás csak. Régi Operában így használtam és még egy sztaki szótáras mező is volt ott.Végül is lehetne akár webes kereső mező is rejtett és csak gyorsbilentyűvel elérhető, ez csak megszokás kérdése.

Egyébként a ShowIP addon borította meg úgy, hogy a testreszbásban a jobb felső sarok menü nem látszott lenyílva és amik ott voltak gomobok, azok így nem voltak elérhetőek.

(#37382) westcoastog


westcoastog
veterán

Az utóbbi időben tele volt az ff letiltott reklámok helyőrzőivel, most meg ha a battlelog.com-on mozgok (battlefield játék oldala) akkor onnan csomószor kapok átirányítást különféle reklámoldalakra, most meg ez jött be. Leokéztam, utána meg egy firefox kérdőív jön be.:(((
Mi a tököm ez?

Ez is mi a szar? :(( Adblock telepítve van pedig.

[ Szerkesztve ]

(#37383) Matthewus válasza westcoastog (#37382) üzenetére


Matthewus
őstag

Malware.

(#37384) westcoastog válasza Matthewus (#37383) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor feldobok egy malwarebyte-ot, aztán végigtolom. Hát esküszöm, gáz hogy még körültekintő netezéssel is belehet kapni ilyeneket.

(#37385) KAMI911 válasza utas666 (#37380) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

ctrl+f

(#37386) ceia válasza Predator2 (#37376) üzenetére


ceia
őstag

A portable változat minden induláskor kiteszi ezt, én inkább felrakom installal :P

Ráadásul a betöltés alatt villódzik párszor..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37387) miku84 válasza ceia (#37386) üzenetére


miku84
tag

A firefoxportable.exe mellett kell lennie 1 firefoxportable.ini- nek (ha nincs, akkor másold oda az other/source mappából). Ha az init megnyitod, akkor a DisableSplashScreen=false sort átírod true- ra és mented.
Ezután már nem kéne, h feljöjjön a kép.

(#37388) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Hali!

Lenne egy problémám a tűzrókával és annyi a baja,hogy a betűk elmosódnak és nekem ez idegesítő,most jelenleg 28.0-ás verziót használok,29-es nekem nem jön be chrome füle miatt,bár ezen a verzión is elmosódnak a betűk.
Erre tudtok megoldást találni? :U

Szerk.: Összefoglalóban átnéztem egyik sem vállt be. :U

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#37390) ceia válasza miku84 (#37387) üzenetére


ceia
őstag

Működik, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37391) ceia válasza kispx (#37389) üzenetére


ceia
őstag

A menü gombot is lecserélhették volna, inkább valami szellőzőrácsnak néz ki :) ha nem tudnám hogy az, ki nem találnám..

        it's more fun to compute

(#37392) westcoastog


westcoastog
veterán

Tegnap lepucoltam a malware-t a gépről, de még mindig felugrik egy ilyen ablak, ez még mi lehet?

(#37393) westcoastog válasza westcoastog (#37392) üzenetére


westcoastog
veterán

Megtaláltam a rohadékot, bővítményként települve volt.

(#37394) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Ffox csíkozza a sorokat a weboldalakon. Ha odakattintok, kijelölök vagy mozdítok a környéken akkor egyből helyreállnak a karakterek. Változatosan csinálja nem folytonos. Elég idegesítő. Van rá valami megoldás? Win8 64 bit

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37395) Faterkam válasza Faterkam (#37351) üzenetére


Faterkam
addikt

Úgy néz ki a 14.-es Flashplayer megoldotta!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37396) Adler válasza kispx (#37389) üzenetére


Adler
aktív tag

Igen, Nálam már frissített is! :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#37397) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Cache áthelyezésre az alábbi kapcsoló használható?

"új > karakterlánc "
browser.cache.disk.parent_directory ->->cache új helye

Előre is köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#37398) kispx válasza hackeeeee (#37397) üzenetére


kispx
addikt

Aha
De a firefox -p paranccsal a teljes profil mappát is áthelyezheted.

[ Szerkesztve ]

(#37399) bodiiren


bodiiren
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést, ha már volt, de képtelenség végigolvasni a teljes fórumot. Azt szeretném tudni, hogyan lehet a Firefox beállításain módosítani, hogy ne legyen a kikapcsolás utáni bekapcsoláskor hibaüzenet? A feladatkezelőből persze ki tudom lőni, de macerás dolog ez így. Azt kellene elérni, hogyha megnyomom a jobb felső sarokban az x ikont, akkor valóban kilője magát a Firefox. Tudtok ebben segíteni?

(#37400) hackeeeee válasza kispx (#37398) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Parancsikon tulajdonságokhoz -p profil helye?

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.