Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) Visormail válasza Immy (#37699) üzenetére


Visormail
addikt

Alul buttons normal/small.

akyyy: Beírod a parancsikonba:
"c:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" www.akarmi.hu

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37702) geris197


geris197
tag

Üdvözletem! 30.0 foxit használom,és az a gondom,hogy beállításokban hiába van beállítva,hogy a megnyitott fülekkel induljon újra,mégis minden számítógép indításnál szüzen indul a firefox.Ezt miért csinálja és hogyan javíthatom?

Erre valaki tud megoldást? Látom előző oldalon valahol kértek már segítséget,de akkor sem jött rá válasz. :U

[ Szerkesztve ]

(#37703) Immy válasza Visormail (#37701) üzenetére


Immy
őstag

Az "alul" az hol van? :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37704) HZoli87 válasza Immy (#37703) üzenetére


HZoli87
veterán

Új verzióban nem lehet állítani (29+), kiegészítő kell hozzá. Pl.: Classic Theme Restorer.

(#37705) DS39 válasza geris197 (#37702) üzenetére


DS39
nagyúr

gondolom mert senki nem tudta rá a megoldást, hogy miért nem működik.

én sem, de ajánlok helyette egy olyat, ami biztosan fog.
címsorba: about:config -> browser.showQuitWarning -> true

így ha több lap van megnyitva és bezárod, felajánlja a megnyitott lapok mentését. ebben még nem volt hiba, egyik verziónál se. :)

[ Szerkesztve ]

(#37706) Immy válasza HZoli87 (#37704) üzenetére


Immy
őstag

Eddig minden ismerősöm ezt a funkciót hiányolta, meg a neten is tömegével látom a requesteket ezzel kapcsolatban, de mindenki csak azt ajánlja, hogy tegyek fel másik style-t...
Firefox-nál nem értem miért nem foglalkoznak ezzel a könnyen megoldható problémával...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#37707) DS39 válasza Immy (#37706) üzenetére


DS39
nagyúr

szándékos butítás folyik, a régebbi verziókban több mindent állíthatott be egy átlag user maga, most mindenhez kiegészítőt kell telepíteni vagy megszokni az újat.

(#37708) Visormail válasza HZoli87 (#37704) üzenetére


Visormail
addikt

Ja igen, az tényleg kell hozzá, elfelejtettem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37709) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Meglehet-e oldani valahogy azt, hogy ne fagyjon be a legújabb FF Win7 alatt attól, hogy van 2 hálózati meghajtó csatlakoztatva és ha nem éri el valamelyiket akkor képes 5 percig "gondolkodóba esni" (fagyni), egyik a munkahelyi a másik egy otthoni hálózati hely, a kettő egyszerre nyilván nem elérhető, ezért mindenhol csinálja, ha le akarok menteni valamit, meg lehet oldani, hogy ne ellenőrizze ezeket csak akkor, ha ténylegesen rá is kattintok? Köszönöm :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#37710) geris197 válasza DS39 (#37705) üzenetére


geris197
tag

Köszönöm szépen a tippet :R ,átállítottam,de nem old meg semmit,ugyanis a Firefox bezárásakor,akárhány lap van nyitva,nem kérdez ez semmit,bezáródik simán mint eddig. :F

(#37711) DS39 válasza geris197 (#37710) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor valószínűleg ez az érték false-ra van állítva:
browser.warnOnQuit - ezt is állítsd true-ra, akkor jó lesz. :)
(bár érdekes nálam ez alapértelmezetten true)

szóval ha mindkét említett érték megfelelően van beállítva, ezt kellene lássad több lap bezárása esetén:

[ Szerkesztve ]

(#37712) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!

Legfrissebb mozillám van (30.0) és az lenne a kérdésem, hogy nálatok is jelentkeznek-e akadások?
Lapváltásoknál, üzenetküldéseknél, illetve itt hozzászólás írásánál is megakad pár másodpercre, ha entert ütök...

(#37713) Daszkalosz19 válasza Daszkalosz19 (#37692) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Csak újra kellett raknom az egészet! Most már működik rendesen minden :)

(#37714) utas666


utas666
tag

Hol tudnék utánaolvasni, hogy az about:config -ban a "getAddons" keresésre megjelenő elemek mit jelentenek, hogyan működnek, mennyire lehet hackelgetni, átirogatni őket? Van ehhez valamilyen help/wiki (30.0)?

Zavar, hogy amikor az addonokat konfigolom, akkor néha alapból betőlti az oldalsávra az addons.mozilla.org weboldalt (ez +lagg) további addonok letöltésekhez, holott én csak pl. valamelyik, már telepítettnek az options részét akarom bütykölni. Ki akarom szedni belőle ezt a viselkedést, ha néha új extension kell, akkor majd elbaktatok oda magamtól.

(#37715) HZoli87 válasza utas666 (#37714) üzenetére


HZoli87
veterán

(#37716) utas666 válasza HZoli87 (#37715) üzenetére


utas666
tag

Köszi! Ezt néztem én is, de az volt a baj, hogy csak a főoldalon kerestem Ctrl+F. Most használtam oldalt az oldalon google keresőt és azzal már megtaláltam egy belső lapot, de a problémámra végül nem itt volt a megoldás, hanem az extensions.webservice.discoverURL kellett, amire viszont ezen az oldalon kereséssel sem találtam rá. :/ De véletlenül pont ezt írtam át első próba-szerencse lépésben és bejött. Most hogy már tudom mit kellett volna keresni, itt egy leírás is: How to edit Firefox - "Get Add-ons" spam

[ Szerkesztve ]

(#37717) geris197 válasza DS39 (#37711) üzenetére


geris197
tag

Igen,ez az érték is false-ra volt állítva,most true-ra tettem.Eddig még jól működik,a megnyitott lapokkal indul,nem vesznek el,viszont nekem bezárásnál most sem ajánlja fel azt a mentési dolgot-ablakot amit mutatsz.No,mindegy csak jó legyen :U

(#37718) Dr V válasza geris197 (#37717) üzenetére


Dr V
őstag

Nekem is jól működött, amíg nem volt áramszünet és hirtelen indult őjra a gépem. Ilyenkor mindent elfelejtette. Erre jó a Session Manager.

(#37719) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv.
2 kérdéssel fordulnék hozzátok. legújabb van elvileg .. amit feldobott.

Nos az egyik kérdés, hogy a könyvjelzőket meg lehet találni valamelyik mappában a gépen? ha igen, melyikben?

A másik pedig, olvastam az összefoglalóban, hogy le lehet(ett) tenni alulra a füleket, ezt megpróbáltam ,de nincs olyanom, hogy browser.tabs.onTop.. akkor? Vagy már nem lehet? :F

Üdv.:M.

(#37720) utas666 válasza minek?:S (#37719) üzenetére


utas666
tag

places.sqlite
Bele tudsz nézni az SQLite Manager extension-nel.

(#37663) utas666
Ide lapozz vissza, hátha neked is segít a fülek elhelyezésében.
(igen, úgy tudom most már nem lehet natív lerakni)

[ Szerkesztve ]

(#37721) kispx válasza minek?:S (#37719) üzenetére


kispx
addikt

A könyvjelzőket a profil mappában a places.sqlite fájlban vannak.

A másikra az új Firefoxnál (29+) kiegészítő kell hozzá: Classic Theme Restorer

[ Szerkesztve ]

(#37722) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Üdv! Olyan addont tudnátok ajánlani amivel a böngésző teljes témájának a betűtípusát meg lehet változtatni? Ezt használtam eddig, de meguntam hogy nagyon gyakran frissítgeti magát és folyton bombáz az update-ekkel, ezért kellene vmi alternatív. thx

(#37723) Krystal_s válasza Eternitys (#37722) üzenetére


Krystal_s
addikt

Azt hittem csak engem zavar, hogy kb hetente frissítik ezt a pici kis addont. :) Ami a végén már nem is lesz olyan pici, sőt még memoryleak-re is képes.
Eddig arra volt jó, hogy egyszer beállítottam a betűméretet és kész, nem is foglalkoznék vele soha. Ez is azért kell. mert valami nagyokos hozott egy újítást a Firefoxban, ami az alap betűméretet túlnagyítja azoknál, akik a rendszerben (Win) dpi nagyítást használnak.

(#37724) Black$taR


Black$taR
tag

Mi lett a régi sync-el? Mióta frissült ez a vacak, eltűntek a régi cuccaim; illetve az új sync nem csinál lófüttyöt sem.

Nokia 3210; Nokia 5800 XPress Music; OT-990 (2.3.4); Lumia 620; Lumia 640 LTE; Redmi Note 4X; Redmi Note 5 (4/64); Redmi Note 7 (4/64); Redmi Note 8T (4/64)

(#37725) Faterkam


Faterkam
addikt

Ma megbolondult a Youtube center a FF.-ban. Frissített a béta, és semmilyen youtube videót nem játszott le:/ A fozzászólásoknál akadt le, kiírta, hogy frissítés és semmi. Leszedtem, feltettem és minden ok... Ki érti ezt :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37726) Eternitys válasza Krystal_s (#37723) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Igen nagyon zavar engem is, kár hogy nem beállítíni ff-ban melyik addonok frissítéseinek értesítései jelenjenek meg, ez szerintem a legnagyobb hibája a rókának.
Most felraktam a "Font Setter" addont hátha az beválik, viszont ezzel meg nem lehet a betű méretet változtatni. Még szétnézek scriptek között is, hátha találni vmit erre a célra (de nem valószínű).

[ Szerkesztve ]

(#37727) Visormail válasza Eternitys (#37726) üzenetére


Visormail
addikt

A kiegészítőkezelőben bármelyiknél rányomsz a tovább feliratra, ott Automatikus frissítések alapértelmezett/be/ki.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37728) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

sziasztok.
miért van az, hogy ilyen géphasználat mellett rettenetesen lassú a Firefox?

legfrisebb van fent, a cache kikapcsolva, mert az is csak lassítja, más extra nincs.
van 1-2 kiegészítő, aztán annyi.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37729) netpeti98 válasza sz.balazs.95 (#37728) üzenetére


netpeti98
addikt

Milyen kiegészítők vannak fent?

(#37730) sz.balazs.95 válasza netpeti98 (#37729) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a gyári ubuntusok mellett van:
abp (+element hiding helper), bing search, download statusbar, FxOS simulator, lightbeam, helyesírás ellenőrző.

ebből nem hiszem, hogy az elsőt leszámítva bármelyik is lassítaná, főleg nem ilyen drasztikusan. (az emuláor ráadásul be sincs kapcsolva.)
szó szerint képregény módban van.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37731) CJ4567 válasza sz.balazs.95 (#37730) üzenetére


CJ4567
veterán

Abp helyett legyen sima AB, vagy ABE.

No Sana No Life

(#37732) sz.balazs.95 válasza CJ4567 (#37731) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és azok miben jobban?

na ez érdekes... most mindenféle változtatás nélkül megint gyors lett. (még csak füleket sem zártam be. szó szerint semmit nem változtattam.)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37733) HZoli87 válasza sz.balazs.95 (#37732) üzenetére


HZoli87
veterán

Gyakorlatilag semmiben.

CJ4567

Sima Adblock nincs Firefoxra, az Edge alapját pedig az Adblock Plus adja. Ahol az egyik elvérzik memóriahasználatban, ott a másik is.

[ Szerkesztve ]

(#37734) CJ4567 válasza sz.balazs.95 (#37732) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam javított a sima Adblock teljesítményben(pl. kezdőlap azonnal bejön, weblapok gyorsabban bejönnek).
HZoli87: opsz, Operát használok, arra meg van, arról következtettem hogy van Firefoxra, de most már tudom hogy nincs :(

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#37735) Visormail válasza Faterkam (#37725) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam nincs béta csak az utolsó stabil kiadás és nem is frissített mégis összeomlott ugyanígy. Semmilyen youtube videó nem indult el, előtte 2x is kírta hogy üdvözöl és a beállításai visszaálltak alapra. Leszedtem, de nem tudom újratenni se még.

YouTube Center for Greasemonkey - Userscripts.org
userscripts.org:8080/scripts/show/114002

This website is under heavy load

We're sorry, too many people are accessing this website at the same time. We're working on this problem. Please try again later.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37736) HZoli87 válasza Visormail (#37735) üzenetére


HZoli87
veterán

(#37737) Faterkam válasza Visormail (#37735) üzenetére


Faterkam
addikt

Ez esetben mindegy, hogy Béta vagy utolsó stabil. YC.-nek mindegy volt ;) Én innen tettem fel. Minden gond nélkül. Azóta ok megint!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37738) Eternitys válasza Visormail (#37727) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Tényleg, köszi! :R

(#37739) Visormail válasza Faterkam (#37737) üzenetére


Visormail
addikt

Tudom, hogy van kiegészítő változata is csak eddig nem azt használtam, de most akkor átváltok rá én is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37741) sz.balazs.95 válasza kispx (#37740) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

végre!
hátha megoldja a random lassulásokat is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37742) HZoli87 válasza kispx (#37740) üzenetére


HZoli87
veterán

No, akkor körülbelül még 1 év. Beleszámoltam a csuszásokat.

(#37743) kispx válasza sz.balazs.95 (#37741) üzenetére


kispx
addikt

Ekkor jelenik meg a table: 2015 February 16
Szóval nem kell még várni :) És még a szokásos Mozilla féle csúszás is közbejöhet.

Szerk.: Látom nem csak nekem jutott eszembe a csúszás :)

[ Szerkesztve ]

(#37744) Wasp91 válasza kispx (#37740) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nem sietik el. Media Source Extensions támogatás vajon mikor lesz?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#37745) kispx válasza Wasp91 (#37744) üzenetére


kispx
addikt

Következő. A bétában már benne van. Csak az about:config-ban engedélyezni kell.

(#37746) Wasp91 válasza kispx (#37745) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Na ez jó hír. :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#37747) DS39 válasza kispx (#37743) üzenetére


DS39
nagyúr

igazából ez az a nap, amikor bejelentik, hogy a Google felvásárolja a Mozillát, és a két böngésző projekt végleg összefonódik ;]

(#37748) sz.balazs.95 válasza DS39 (#37747) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Attól mentsen meg minket a jóisten. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37749) Fecogame


Fecogame
veterán

Létezik olyan plugin, ami automatikusan kiválaszt egy opciót és el is küldi azt, ha megnyitom az adott weblapot? Konkrétan a hardverapros hirdetések automatikus uppolására gondoltam, amikor megnyitom azt az oldalt. Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37750) Rimuru válasza Fecogame (#37749) üzenetére


Rimuru
veterán

Greasemonkey, csak meg kell írni hozzá a scriptet.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.