Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) giigz válasza Steelmanus (#37949) üzenetére


giigz
veterán

Tökéletes, köszi! :K :R

(#37952) DS39 válasza DS39 (#37948) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt visszavonom, valóban a 31-esnél jobban behomályosítja, de a kiegészítővel helyére rakható. kell vagy 1 órát szöszölni vele mire majdnem olyan lesz az új fox, mint a régi, és még akkor sem teljesen, a frissítés gomb be van gyógyulva az urlbar-ban, ahogy az oda-vissza is.

amúgy a portable fox miért nem fut a másikkal egyszerre? külön profilt használnak, nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#37953) Steelmanus válasza giigz (#37951) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szívesen!

(#37952) DS39 Visszatertem a 28-ra, de 2 napig hasznaltam a 31-et, es a Classic Theme Restorer-al az oda-vissza gombot ki lehet tenni, a frissitest valoban nem, de az a regebbi verziokban is a cimsorban van.

(#37954) DS39 válasza Steelmanus (#37953) üzenetére


DS39
nagyúr

a 24-esnél így használom:

egyébként nem lenne rossz az ha jobb oldalt van, akár a címsorban, csak lenne nagyobb felületen kattintható, ill. a csillag egybegyógyulása sem gáz, csak épp én az oldalra nyitható bookmaklistet preferálom, nem azt ami csillaggal együtt van. így ha minden funkciót kiteszek az újnál, amit most használok, akkor több duplikált ikon/funkció lesz az eszköztáron.

[ Szerkesztve ]

(#37955) brugo


brugo
aktív tag

Miert nem tunik el az egermutato nyil ha flowplayer-el kinagyitva nezek 1 musort ?

(#37956) Kékes525


Kékes525
félisten

Nálam az új, 31-esnél néha eltűnik az egér kurzor szövegdobozba való íráskor és nem lehet az arcocskákat beszúrni a hozzászólásokba. Valószínűleg valamelyik addon nem egészen kompatibilis az új verzióval.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37957) brugo válasza Kékes525 (#37956) üzenetére


brugo
aktív tag

Én csak most a 3o- as verziotól kezdtem használni( linuxon vagyok) de ezt állandoan csinálta es csinálja.
Kár mert máskülönben tetszik . A google chrome kitünően megy csak az nem menti el az outlook-os jelszavamat
( konkurencia harc ).

(#37958) kispx válasza Kékes525 (#37956) üzenetére


kispx
addikt

Link

[ Szerkesztve ]

(#37959) DS39 válasza kispx (#37958) üzenetére


DS39
nagyúr

nem a böngésző a ludas, hanem az EasyList. az "_ad01." szűrő szabályt kell kikapcsolni benne és jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#37960) ceia válasza DS39 (#37959) üzenetére


ceia
őstag

Azt hogy kell? :F

        it's more fun to compute

(#37961) DS39 válasza ceia (#37960) üzenetére


DS39
nagyúr

kiveszed mellőle a pipát a listán belül. (törölni sajnos nem lehet belőle, mivel külső szűrőlista)

(#37962) Kékes525 válasza kispx (#37958) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is az van, most is működik, először nem ment azután ment. Pedig nem csináltam semmit. Most újra nem megy. Kikapcsolom. Újra hívom a lapot és olálá :F

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37963) Krystal_s válasza ubyegon2 (#37874) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, ezt most láttam itt az új Firefox infók között.
"unresolved GNU/Linux and Windows XP: Google Maps Street View displays a black screen (1034593) Resolved in v32.0a2"
Emlékeztem, hogy valakinél előjött ez a hiba. Úgy néz ki ez egy ismert bug, de még nem javították, csak a v.32-ben fogják.

[ Szerkesztve ]

(#37964) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Legutóbbi frissítés óta, ha privát ablakot nyitok akkor fölülre teszi a könyvjelző eszköztárat. Normál ablakban jó. Miért csinálja?

.

(#37965) CJ4567 válasza DS39 (#37959) üzenetére


CJ4567
veterán

Operában ugyan ez a hiba, viszont nálam nincs _ad01., igaz sima Adblockot használok.
Megoldva, hozzá kellett adnom a prohardver.hu/muvelet/hsz/uj.php-t a kivételekhez.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#37966) ubyegon2 válasza Krystal_s (#37963) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi az infót, megvárjuk a 32. verziót. Először azt hittem a Linux frissítés okozta a hibát, de így már teljes a kép. :)

(#37967) ceia válasza DS39 (#37961) üzenetére


ceia
őstag

Így hogy említetted a pipákat, egyből meglett, köszi :R Azt nem értettem hogyan írhatom át, hiszen a netről veszi a listát.. de jó megoldás ez így.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37968) N0zer0 válasza ubyegon2 (#37966) üzenetére


N0zer0
senior tag

Én 32-es FF-ot használok (alfa), és abban is benne van ez a bug, úgyhogy ne reménykedj. Annyival jobb, hogy nem fekete képernyőt mutat, de használhatatlan a Google Maps, mióta megreformálták.

[ Szerkesztve ]

(#37969) N0zer0 válasza DS39 (#37959) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nálam az ad1 kikapcsolása sem segít.

(#37970) ubyegon2 válasza N0zer0 (#37968) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem gond, ez az egy funkció nem működik csak benne, ha fontos, akkor megnézhetem Chromiumban. :K
De lehet, hogy kipróbálok valami ESR változatot. :F

(#37971) kispx


kispx
addikt

Enable MSE & H.264 (FF Nightly 34)
Végre, azt hittem, hogy kihagyják. :(((

(#37972) N0zer0 válasza N0zer0 (#37969) üzenetére


N0zer0
senior tag

Az ad01-es szűrőt kellett kikapcsolni, nem az ad1-eset. Csak ha más is belefutna.

@kispx: kösz az infót. Mondjuk nekem a Nightly mindig használhatatlan bughalma volt, az alfa és béta viszont mindig stabilan használható, akárcsak a végleges verzió.

[ Szerkesztve ]

(#37973) Wasp91 válasza kispx (#37971) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nem sietik el...

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#37974) unravel válasza N0zer0 (#37972) üzenetére


unravel
őstag

Nekem a kivételek közé rakást javasolták.
Így jó: @@|http://prohardver.hu/muvelet/hsz/uj.php?$document

¯\_(ツ)_/¯

(#37975) N0zer0 válasza unravel (#37974) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ez valóban még jobb, megcsinálom én is ilyenre. Kösz az infót.

(#37976) Bjørgersson válasza unravel (#37974) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hogyan tudtad hozzáadni? Délelőtt vagy tíz percig bújtam az AdBlock beállításait, de egyszerűen nem találtam.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37977) unravel válasza Bjørgersson (#37976) üzenetére


unravel
őstag

Rányomtam az Új vagy a Válasz hozzászólásra, lenyitottam az Adblockot és kiválasztottam a "Disable on this page only". Így a hozzászólásíró oldalon kikapcsol a szűrő.
Ez is egy megoldás. Vagy az amit a többiek írtak korábban.

¯\_(ツ)_/¯

(#37978) N0zer0 válasza Bjørgersson (#37976) üzenetére


N0zer0
senior tag

Úgy is lehet, hogy az ABP-hez új filtert adsz hozzá, és azt írod be, amit már írtak:
@@|http://prohardver.hu/muvelet/hsz/uj.php?$document

Ez nem szűrőszabály lesz, hanem a két kukac miatt kivétel.

(#37979) Bjørgersson válasza unravel (#37977) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hmm, tetszik ez a megoldás, bár nekem eleve nincs AB gombom sehol, úgyhogy erre eleve nem is gondoltam: :D De én konkrétan arra gondoltam, hogyan lehet kivételt adni a szűrőkhöz, amit N0zer0 írt. :)

(#37978) N0zer0: Köszönöm, ezt nem tudtam. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37980) DS39 válasza N0zer0 (#37972) üzenetére


DS39
nagyúr

én ad01-et is írtam a korábbi hsz-emben :K

egyébként a kivétel hozzáadása is jó megoldás, de akkor minden lapcsaládhoz tartozó domaint fel kell oda vegyél, mert így ha itcafe-n vagy mobilarena-n akarsz írni új hszt, nem fog működni a gombsor.

[ Szerkesztve ]

(#37981) N0zer0 válasza DS39 (#37980) üzenetére


N0zer0
senior tag

Igen, ez is igaz. Gyorsan kiegészítem a társoldalas kivételekkel is.

(#37982) butch3r


butch3r
senior tag

sziasztok,

tapasztalja azt bárki rajtam kívül az utóbbi pár hétben, hogy a ff le-le fagy? nekem változó időközönként de max 5percenkéknt. megáll, lefagy, nem válaszol majd fél perc gondolkodás után folytatja a munkamenetet majd újra...

mi lehet a gond? flash elvileg legfrissebb (14es)

köszönöm!:R

e hsz megírása után is vagy 3x megállt gondolkodni...

[ Szerkesztve ]

(#37983) Vakegérke válasza butch3r (#37982) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam nincs gond. Igaz, ESR-t használok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37984) butch3r válasza Vakegérke (#37983) üzenetére


butch3r
senior tag

a fura, hogy meóban is ff-et használok és ott nincs gond, itt meg konstans pár hete...

(#37985) unravel válasza butch3r (#37982) üzenetére


unravel
őstag

szia

Nekem a 30 állt le néhányszor, a 31 még nem.
A helyedben kipróbálnám az addonok nélküli futtatást vagy sorban visszakapcsolgatni a kiegészítőket. Ha nem találnám a hiba forrását nyomnék egy tiszta telepítést, beállítanék mindent újra és backupot készítenék róla.

¯\_(ツ)_/¯

(#37986) Kékes525 válasza butch3r (#37982) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ez régebben jött elő. Valamelyik addon okozza.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37987) huan


huan
őstag

Sziasztok!

RSS Ticker 14 -et szeretnék használni,de régebbről benne "ragadhatott" egy könyvjelző,ami folyton megjelenik.Ki szeretném törölni,mert az már nem kell,de nem tudom hol kell.Felvenni újabbat,az megy,de 1 régi folyton bekavar.
Tudja valaki hol kell eltávolítani élő könyvjelzőt?
(rssticker újratelepítés megvolt,a könyvjelzőt,aminek ez volt a neve megkerestem,töröltem,de ugyanúgy megjelenik)

(#37986) Kékes525: Nálad melyik addon okozta a fagyást?

[ Szerkesztve ]

(#37988) Kékes525 válasza huan (#37987) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom, csak sejtettem, mert addon nélkül indítva nem jött elő. Egyenként kellet volna bekapcsolni, amihez nem volt türelmem. Azonban van egy sejtésem, sok site lassúbb betöltését okozta, ez pedig a Adblock Plus, helyette most az Adguard Adblockert használom. Sokkal gyorsabb a site-ok betöltése, azonban a prohardver (mobilarena) hozzászólás szövegdoboza nem igazán szereti, eltűnik az egérkurzor és a hangulat arcocskákat nem tudom betenni. Ilyenkor kikapcsolom, újrahívom a lapot és minden OK.
Szerintem ideglenesen cseréld ki, lehet hogy beválik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37989) Steelmanus válasza Kékes525 (#37988) üzenetére


Steelmanus
addikt

Neked nem segit (#37959) DS39 korabbi hozzaszolasa?

(#37990) Kékes525 válasza Steelmanus (#37989) üzenetére


Kékes525
félisten

Adblockert használok, mert az Adblock plus lassítja néhány site betöltését. Ott lépett fel ez a hiba. Az EasyList. az "_ad01 az adblock plusban van. Ott nem próbáltam. De most kipróbálom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37991) Kékes525 válasza Steelmanus (#37989) üzenetére


Kékes525
félisten

Most próbáltam ki, nem segít. A torokgaborelemez.blog.hu legalább 1 percig töltődik.

Itt két különböző dologról van szó:

Az adblock plus lassítja néhány site betöltését. Ezért lecseréltem Adguard Adblockerre. Ez már nem lassít, viszont ennél jelentkezett a szövegdobozi hiba, amelyen a kikapcsolás segített. Az Adblock plusnál nem emlékszek szövegdoboz hibára.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37992) karburátor válasza Kékes525 (#37988) üzenetére


karburátor
tag

Adguard-ot mindenkinek érdemes kipróbálni. Van belőle fél éves promo telepítő. Telepíthető kiegészítőktől nagyságrendekkel gyorsabb, illetve sokkal kevésbé lassítja a böngészőt. Most épp Firefoxot használok, de napokban váltottam Maxthonról, azzal is kifogástalanul működött.

Üdv, Roli.

(#37993) N0zer0


N0zer0
senior tag

Végül ezt a kivételt adtam hozzá:
@@.hu/muvelet/hsz/uj.php?$document
Így az egész lapcsaládon jó már, és elég egyszer hozzáadni.

(#37994) kispx


kispx
addikt

Ismét egy lépés a Chrome felé:
A bétából sikerült kivenniük a browser.frames.enabled kulcsot, amit előszeretettel használtam. Hiába hozom létre, nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#37995) Steelmanus válasza Kékes525 (#37991) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most probalom az Adguard Adblocker-t, de nalam pont forditva van, ez a blokker jobban lassitja a bongeszest.
A torokgaborelemez.blog.hu - nem tudok linket beszurni, mert hiaba kattintok ra - az ABP-vel 2 mp alatt bejon, mig az Adguard Adblocker-el varni kell vagy 5-6 mp-ig. FF 28-at hasznalok.

(#37996) huan válasza karburátor (#37992) üzenetére


huan
őstag

Linked van?

(#37997) ceia válasza Kékes525 (#37991) üzenetére


ceia
őstag

Az az oldal nekem 1,5 mp alatt bejött, igaz, FF 29.01 (+ ABP) :)
Ezen kívül csak DTA van most, lehet hogy neked valami más kiegészítő miatt lassú..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37998) Kékes525 válasza Steelmanus (#37995) üzenetére


Kékes525
félisten

Érdekes, nálam a 28-nál is lassú volt az Adblock Plus.

Akkor viszont azon ritka esetek egyike lehet, amikor interakció lép fel az addonok között? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37999) Kékes525 válasza karburátor (#37992) üzenetére


Kékes525
félisten

"promo telepítő" erről tudnál egy linket dobni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38000) Kékes525 válasza ceia (#37997) üzenetére


Kékes525
félisten

36 kiegészítőt használok... Bármi okozhatja és az interakció is fennállhat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.