Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) dethroner válasza Visormail (#38900) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi.
Nálam is az elérhető legmagasabb felbontásban indulnak, de a minőségből nem akarok engedni ;]
Honnan lehet leszedni azt a béta verziót?

Megtaláltam, most tesztelem.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38902) Motion_Blur válasza Visormail (#38900) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Addig hány frissítést adnak még ki? 10-et?
Egy ilyen komoly problémát ennyi ideig bent hagynak :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38903) dethroner


dethroner
veterán

Na már nem áll meg :C
De, amikor normál méretről full képernyőre váltok és vissza, akkor van egy pillanat akadás. Ezt meg lehet szüntetni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38904) stingy2


stingy2
senior tag

Sziasztok,
azt szeretném kérdezni, melyik az az about:config kulcs amit ideiglenesen ki kell kapcsolani a hunspell telepítésénél? (ha kiírja a ff, h nem kompatibilis) Köszi

INTJ

(#38905) Motion_Blur válasza dethroner (#38903) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mi oldotta meg a problémát?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38906) S e t h


S e t h
nagyúr

Amikor itt olvasom a telefonokról készült teszteket az oldalon, akkor a készülék által készített fotókat nem tudom megnyitni, mindig ugyanazt a hibaüzenetet kapom.Ilyenkor mindig megnyitok egy másik böngészőt és ott nézem meg őket.Nem tudjátok mi okozhatja ezt?

Plusz hírportálon ha megnyitok mondjuk 10-15 oldalt, akkor elég gyakran amikor görgetek lefelé olvasva a hírt, egyszerre elsötétül a képernyő és onnantól kezdve csak az újraindítás segít, mivel görgethetek akárhová, a képernyő fekete marad.

Íme a képes hiba.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#38907) Visormail válasza dethroner (#38903) üzenetére


Visormail
addikt

Meg [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38908) dethroner válasza Motion_Blur (#38905) üzenetére


dethroner
veterán

A 33-as béta.

(#38907) Visormail Egy isten vagy :R
Még egy kérdés mára :DDD Azt már sikerült beállítani hogy rákérdezzen a jelszavak mentésére. De azt hogy tudom elérni, hogy amikor kérdezi hogy megjegyezze-e és azt nyomom hogy itt többé ne kérdezze, akkor tényleg csendben maradjon? Hiába nyomok arra hogy ne kérdezze, következő belépéskor újra megkérdezi.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38909) Visormail válasza dethroner (#38908) üzenetére


Visormail
addikt

Nem találkoztam ilyennel. Beállítások, biztonság, mentett jelszavaknál a kivételekbe nem jelennek meg ezek az oldalak?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38910) pethYeti


pethYeti
addikt

GPU Accelerated Flash Player

Ezt a kieget mindenki rakja fel. Sokat javít a flash videók lejátszásán. AutoHD kieggel talán mintha nem állna meg a lejátszás se. De csak 4-5 viedót teszteltem, lehet arra ez nem gyógyír.

(#38911) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

az mitől van, hogy a firefox minden frissítés letöltése után besz.rik? nem ír ki semmit, csak egyszerűen nem hajlandó egy oldalt se betölteni. (kb. innen is tudom, hogy "na, megint letöltött egy frissítést...")
ilyenkor újra kell indítanom, akkor kiírja, hogy telepíti a frissítéseket és megy minden rendesen - egészen a következő frissítés automatikus letöltéséig...

van erre valami megoldás vagy kapcsoljam ki az automatikus frissítést?

(#38912) Steelmanus válasza pethYeti (#38910) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem kell ehhez kiegeszito, eleg hozzaadni egy uj bejegyzest az konfighoz.
(#38268) Matthewus

(#38913) DS39 válasza scott_free (#38911) üzenetére


DS39
nagyúr

ne kapcsold ki, először próbáld ki, hogy eltávolítod a Mozilla Maintenance service-t, ami háttérszolgáltatásként frissít, akkor a böngésző a régen megszokott, normál frissítési szolgáltatásán keresztül fog frissíteni.
(később vissza tudod telepíteni, ha még is kellene, a Firefox telepítési mappájában megtalálható az installer)

[ Szerkesztve ]

(#38914) pethYeti válasza Steelmanus (#38912) üzenetére


pethYeti
addikt

Hát kipróbáltam így is, de 14 másodpercnél egyből megakadt a videó. A kiegészítővel meg gond nélkül megy a lejátszás.

(#38915) scott_free válasza DS39 (#38913) üzenetére


scott_free
senior tag

köszönöm, eltávolítottam, meglátjuk, hogyan frissít ezután. :)

(#38916) Steelmanus válasza pethYeti (#38914) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem.
A kiegeszito annyit csinal hogy letrehoz a prefs.js-ben egy karakterláncot plugins.force.wmode sorral es ertekenek gpu -t allit be. Amit Matthewus javasolt az pedig direct
En visszatertem a YouTubeCenter fejlesztoi valtozatahoz abban lehet allitani mindket opciot, igy a direct van kivalasztva mivel regebben az volt az ajanlott opcio.
En csupan azert irtam a hsz.-t hogy nem muszaj ujabb kiegeszitot feltelepiteni, eleg az about:configban egy uj bejegyzest kesziteni. Azert probaltam ki az ajnlott kiegeszitot, mert kivancsi voltam ra hogy nem-e tesz ki egy ikont amivel ki-be lehetne kapcsolni a hardveresgyorsitast, de nem, nem tesz ki ikont sajnos.

(#38917) pethYeti válasza Steelmanus (#38916) üzenetére


pethYeti
addikt

Okés köszi. De akkor hagyom a kieget csak gpu-ra állítom be az értéket a configban, nekem úgy jobbnak tűnt a flash tartalmak működése.

(#38918) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:

IE és Firefox böngészőimből szeretnék minden ideiglenest és előzményt és mindent kitörölni. Hol vannak rejtve még olyan mappák, beállítások ahol még tárolhat adatot a két böngésző?

F.K.T.

(#38919) utas666 válasza psg5 (#38918) üzenetére


utas666
tag

Hát az IE az varázslatos ilyen szempontból, keress rá az index.dat állományokra (ha explorer alól nézed, azon túl hogy hidden/system file és lock-olt, a desktop.ini-k régi win95-ös hagyatékként még részben el is rejtik). Egy livecd-ről bootolva tudod őket törölni. Alapból a user....temp mappa alattiak az érdekesek, de ha ez valamiért nem elérhető, akkor windows/temp is lehet. A servicek és legacy szoftverek is tudnak máshová dolgozni, ha az IE motorját használják valamire, szóva legjobb ha rákeresel az összesre a teljes meghajtón és értékeled a helyzetet.

FF-nél végső soron a profile mappában kell kutakodni (user...roaming...mozzila...profiles, cache meg a local ágon). Itt is több állomány érintett, tehát ha biztosra akarsz menni, akkor alaposan szét kell nézni, legjobb ha listázod az összes fájlt és a modified date szerint rendezed. A legfontosabbakról van leírás, googleval szerintem könynen elérhető, vagy majd valaki itt felsorolja (pl. places.sqlite)

Szokták még említeni a windows dns cache-t is, (ipconfig /flushdns) (ipconfig /displaydns).

Talán valami ccleaner is segíthet, de mivel a kérdésed rejtett helyekre vonatkozik ezért mondom hogy keres rá az egész c:/-n index.dat, illetve ff esetén profile mappát listázd modified date szerint. Ha ténylegesen "minden" előzményre gondoltál az azért igen problémás. FF-nél működhet a letörlöd az egészet, újra rakod dolog is, azt viszont nem tudom, hogy registryben, egyéb helyeken miket hagyhat maga után. Törlés előtt érdemes egy backuppal biztosítani magadat, a legvégén pedig ne felejtsd el randommal behinteni a helyüket. :)

Mivel IE-t nem használok ilyen jelszó kezelő, könyvjelzők, meg egyéb csatolt részei, azt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#38920) psg5 válasza utas666 (#38919) üzenetére


psg5
veterán

Köszi szépen, igazából nem tudom ilyen mélységekig kell-e belemennem. Más fogja használni a gépünket és kérték, hogy a böngészők maradjanak (amúgy is csak rendszergazda tudja telepíteni, törölni sajna ennyi a jogosultságunk) de amerre mi jártunk a böngészőkkel azt nem szeretnénk a következő delikvens orrára kötni.

F.K.T.

(#38921) emre


emre
veterán

Uraim!

Lehet hogy nem az a legmegfelelőbb topik, de jobbat nem találtam.

Ezeket az üzeneteket pár napja kapom, mikor is enter nyomok a google keresőjében, és már baromian kezd idegesíteni a dolog. Nincs rákötve a netre telefon, semmi automata frissítés, a wifim jelszavaztam, szerintem nem használja más, Spybot avast az első után futott szerencsére negatív eredménnyel. Ma is kb 4-5 keresés után bejött ez az üzenet. Mi lehet a probléma?
Os W7 64, Firefox: 26.0

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38922) Matthewus válasza emre (#38921) üzenetére


Matthewus
őstag

Más böngészőkkel, 32-es Firefoxszal is ez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#38923) DS39 válasza emre (#38921) üzenetére


DS39
nagyúr

+ esetleg a "Do Not Track" opció bekapcsolásával a böngészőben?

(#38924) emre válasza Matthewus (#38922) üzenetére


emre
veterán

Köszi!

Más verziót még nem próbáltam, mert augusztusban húztam fel friss oprendszert, és eddig nem is volt semmi probléma.

De az előbb hülyeséget mondtam, mert a mobil néha wifi közelben marad. Megyek abba a topikba is, mert
a google cuccait baromian kezdem unni és lehet ez a bosszúja hogy a telefonon kikapcsoltam az ezzel kapcsolatos appokat és frissítéseket.

(#38923) DS39

Köszi!

Be van kapcsolva.

mod:

egyébként most megint üzemszerűen működik a kereső :F

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38925) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Az mitől van hogy ha rákattintok a Mozilla ikonra van hogy 20-30 másodperc alatt tölt be.Google a kezdő lap.Windows 7 Profesional van a laptopon.Lehet a laptop gyenge?Mit nézzek meg?mások rákattintanak és már be is tölti nekik..

(#38926) adsl válasza adsl (#38925) üzenetére


adsl
aktív tag

Elnézést lejárt a szerkeztési időm.Windows Home Premium van fenne.

(#38927) Steelmanus válasza adsl (#38926) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sok kiegeszitot hasznalsz? Ha letiltod oket akkor is lassan tolt be?

(#38928) DS39 válasza adsl (#38925) üzenetére


DS39
nagyúr

gondolom úgy éretted hogy lassan tölt be a böngésző. (mert maga a Google kezdőlap tartalmaz egy képet, és az max. 1 mp alatt betölt még lassabb net mellett is)

ennek több oka lehet, HDD-ről az első indítás mindig lassabb, sok kiegészítőd van, ami ezt még tovább lassítja.

(#38929) adsl válasza Steelmanus (#38927) üzenetére


adsl
aktív tag

Csak az Adblock Plus van kiegészítőként.Semmi más.
DS39:Igen lassan tölt be.Álltalában 8-10másodperc mire betölt rendesen a Google kezdőlap.

[ Szerkesztve ]

(#38930) DS39 válasza adsl (#38929) üzenetére


DS39
nagyúr

ha csak az első indítás ennyi, az simán lehet a lassú/régi HDD-től + az Adblocktól. a második indításnál már a memóriából töltődik vissza, úgy gyorsabb kell legyen.

amit esetleg tehetsz, profil reset, firefox adatbázis-tömörítése (CCleaner-rel), HDD töredezettségmentesítése, bár ezek nullára nem fogják redukálni ezt az időt, 1-2 mp-t nyerhetsz talán. költséges megoldás váltás SSD-re.

(#38931) mikk2000 válasza adsl (#38925) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha általában is lassan jönnek be az oldalak, akkor az internet/hálózat sebességével is lehetnek gondok :)

(#38932) adsl válasza DS39 (#38930) üzenetére


adsl
aktív tag

Hát második indításnál van kb 8.10 másodperc.elsőnél meg 20-30.ccleanert szoktam használni.Lemez töredezettségmentesítést is csinálom álltalában 1-3% szokott lenni a töredezett.2008 asus x51rl a laptop.

(#38933) adsl válasza mikk2000 (#38931) üzenetére


adsl
aktív tag

Oldalbetöltésekkel nem igazán van gond.Csak a firefoxal.De próbáltam más böngészőket is azok se gyorsabbak nálam,mint a firefox.Tegyek fel ős régi verziót? :)

(#38934) mikk2000 válasza adsl (#38933) üzenetére


mikk2000
őstag

Vehetsz egy gyorsabb gépet :) Amúgy nem kell állandóan elindítgatni, egyszer elindítod, és használod :)

(#38935) adsl válasza mikk2000 (#38934) üzenetére


adsl
aktív tag

Én is erre gondoltam.Megnyitom és leteszem tálcára ha nem kell.Csak így meg eszi a memóriám rendesen.Új jobb gépre meg nincs lóvém....

[ Szerkesztve ]

(#38936) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Minap újratelepítettem a Windows 7-et.
Firefox profilomat elmentettem (30,2 vagy 30.3). Gondoltam teljesen újat kezdek, így kimásoltam onnan a
key3.db, signons.sqlite fájlokat a jelszavakhoz és persze azért a places.sqlite fájlt is.
Letöltöttem a 30,3 as Firefoxot, elindítottam, bezártam és bemásoltam a 3 fájlt.
Sajnos nem mutatta a mentett jelszavakat. Kénytelen voltam az egész profilt használni, így jó lett.
Mit rontottam el?

(#38937) mikk2000 válasza xrvman (#38936) üzenetére


mikk2000
őstag

Eleve jelszót nem a böngészőben tárolunk, mert ha másikra váltasz akkor szívás lesz. Jelszómenedzsert kell használni, így nekem pl. nem gond ha Chrome vagy FF alól lépek be egy jelszót igénylő oldalra. :)

(#38938) xrvman válasza mikk2000 (#38937) üzenetére


xrvman
őstag

Milyet használsz? Keepass? Az megy Androidon is.

(#38939) mikk2000 válasza xrvman (#38938) üzenetére


mikk2000
őstag

Azt. :)

(#38940) dethroner válasza Visormail (#38909) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, én is ott kerestem, de nincs ott semmi. Sőt, kézzel sem lehet beírni semmit, nem aktív az a rész :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38941) Steelmanus válasza xrvman (#38936) üzenetére


Steelmanus
addikt

A 28-as firefox utan a key3.db, logins.json kell a signons.sqlite helyett.

(#38942) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

Újraraktam a gépemet,azóta a youtube videók nagy része,elkezd előtölteni egy darabot,utána semmit,csak forog a betöltés,kb 1-2 perc és megy tovább a videó.
Mitől lehet?
Firefox+adblock+high definiton kiegészítő.

(#38943) B1T3 válasza STC Speed (#38942) üzenetére


B1T3
addikt

Nálam ugyanez a felállás, újratelepítés, AdBlock-használat (a másikat nem). Így arra gyanakszom, mert újratelepítés előtt pont nem használtam, és akkor nem volt ilyen probléma, bár gondolom, Neked akkor is hozzá volt adva a böngészőhöz, és Nálad úgy sem produkálta a hibát. Én nem szoktam várni, míg magától méltóztatik betöltődni, ráfrissítek az oldalra, és odatekerek.

Más: adott bármilyen mp4 videó, és ezt a böngésző meg akarja nyitni, viszont én inkább letölteném. Ez működik is fullHD-ig, de 4K videóknál sérült fájlt ír ki, így jobb klikkre nincs ott a „videó mentése más néven” opció. A beállításokban nincs olyan erre utaló tartalomtípus, aminél át tudom állítani arra a böngészőt, hogy ne lejátssza, hanem letöltse. Hogyan oldható ez meg? (Azt leszámítva, hogy pl. Chrome-ban nyitom meg a videót, mert az speciel kezeli az ilyen videókat is.)

(#38945) utas666 válasza B1T3 (#38943) üzenetére


utas666
tag

Erre a 4K-ra tudnál adni egy példát? Megnézném, hogy nálam is hibás lesz-e. Esetleg a media.autoplay.enabled;false segíthet, aztán az mp4-es url-t behívva jobb klikk és save as.

(#38946) B1T3 válasza utas666 (#38945) üzenetére


B1T3
addikt

Közben találtam rá megoldást, a media.windows-media-foundation.enabled opciót kellett piszkálni.

(Egyébként csak egy random Samsung Galaxy S5 videót akartam megnézni.)

(#38948) DS39 válasza HZoli87 (#38947) üzenetére


DS39
nagyúr

hát szerintem ez felesleges, inkább a Private Tab kiegészítőt építenék bele gyárilag a böngészőbe.

(#38949) utas666 válasza B1T3 (#38946) üzenetére


utas666
tag

Nálam is hibásnak titulálta az ff, de nem csodálom. VLC-vel próbáltam és tiszta glitch lett CPU100, aztán MPC-vel amivel már értékelhető volt, de a hang még mindig szaggatott és 90-en a CPU (i3 350M), szóval kevés vagyok én ehhez. Amúgy tényleg szép képe van (és mérete) egy ilyen 4K-s mp4-nek, bár én csak 1920x1200-on néztem :DDD.

(#38950) B1T3 válasza utas666 (#38949) üzenetére


B1T3
addikt

Na meg az is eléggé impresszív, hogy ha kivágsz egy képkockát, az 8 megapixeles lesz, és konkrétan fotóként is megállják a helyüket a középkategóriás telefonkamerákhoz viszonyítva. Aztán ha hozzávesszük, hogy másodpercenként 30-at készít ebből, eléggé szembeötlő a hardver nyers ereje. :D

Nálam is szaggatott egyébként, nem egy mai darab a gépem (i3-2310M + GeForce GT540M kombó), de úgyis 1080p@60fps beállítással tervezek videózni. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.