Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) g0dl


g0dl
addikt

Valahogy a nemzetisport.hu átváltott mobil verzióra. A cooki-kat kitöröltem, de így sem áll vissza. Ugyanarrol a gépről chrome pl. jó.

Mit próbáljak még?

Á megvan, az oldaluk alján van egy teljes verzió kapcsoló.

Most már csak azt szeretném tudni pl. az olyan nagy méretű oldalaknál, mint az index.hu, hogyan lehet pc-n a mobil változatot kierőszakolni mobilnet használata esetén ( egy címlap min 3MB)? az m.index.hu nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#37502) Matthewus válasza g0dl (#37501) üzenetére


Matthewus
őstag

Szerintem sehogy.

(#37503) csako válasza g0dl (#37501) üzenetére


csako
veterán

User Agent Overrider és megadsz egy mobilböngészőt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#37504) Abrion


Abrion
senior tag

Megtörtént a Firefox újra telepítése, youtube indítás :D és puff flash player nélkül indul a videók és annak is lett hangja aminek nem volt :) aztán jelzi hogy fel kéne telepíteni a flash playert :D nyomtam is egy installt, és minden szar lett :D, nem jegyez meg semmit amit állítok a flashre és nem játssza le a hangot azon a weblapon :) csodás.

(#37505) Matthewus válasza Abrion (#37504) üzenetére


Matthewus
őstag

Rendesen le kéne törölni a Flash Playert.
Az alábbi mappákból az uninstall után mindent törölni kell:
C:\Windows\system32\Macromed\Flash
%appdata%\Adobe\Flash Player
%appdata%\Macromedia\Flash Player

Ha ezek után se jó, akkor csinálj egy víruskeresést.

[ Szerkesztve ]

(#37506) Abrion válasza Matthewus (#37505) üzenetére


Abrion
senior tag

nem lett jó, de ha letiltom mind a két plugint egyből minden rendbe jön, nem értem hogy mehet a flash ha nincs engedélyezve a lejátszója, pedig mindent letöröltem, azokat a könyvtárakat is.
Csak ennyi van fent a bővítményekben.

Adobe Acrobat
google update
2 java
silverlight

amit letiltottam az pedig a shockwave flash + shockwave for director és persze mindből a legfrissebb, kikéne próbálni előbbi verziót.

(#37507) Abrion válasza Abrion (#37506) üzenetére


Abrion
senior tag

már értem HTML5-be rakja magát :D

(#37508) FoLey-v válasza CJ4567 (#37495) üzenetére


FoLey-v
addikt

1280x1024 felbontàstól olyan a chat ismerős lista,semmit nem állítottam rajta,ha arra gondolsz a jobb oldalira.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#37509) CJ4567 válasza FoLey-v (#37508) üzenetére


CJ4567
veterán

Hány ismerősöd van? Lehet attól függ, mert downsamplinggal felraktam 2560x1440be, és ugyan olyan maradt.

No Sana No Life

(#37510) FoLey-v válasza CJ4567 (#37509) üzenetére


FoLey-v
addikt

629 ismerősöm van és úgy állítottam be,akik elérhetőek számomra a chatbox ismerős listában.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#37511) unravel


unravel
őstag

Heló

Segítsetek kérlek. Valaki korábban kérdezte, hogyan lehet az ilyen reklámokat eltüntetni:

És úgy tűnik nem oldódott meg. Nekem sem sikerült kilőni ezeket az idegesítő hirdetéseket.

- a Hirdetési beállításoknál kilőttem az "érdeklődésen alapuló Google-hirdetéseket"
- ugyaninnen letöltöttem a "DoubleClick letiltási bővítmény"...az mire jó? úgy tűnik semmire.
- adblock plus nem blokkolja sehogy
- van ghostery is

Mit próbáljak még? :o

szerk: csak akkor van ott ha belépek a fiókomba ... fura :(

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#37512) CJ4567 válasza FoLey-v (#37510) üzenetére


CJ4567
veterán

Ja hát az más, nekem kevesebb mint 50 :DDD Elvileg min. 50 ismerős kell hogy így nézzen ki.

No Sana No Life

(#37513) Nikitaa7 válasza Nikitaa7 (#37421) üzenetére


Nikitaa7
tag

Bárkinek bármi ötlete arra, hogy miért nem nyitja meg a firefox bezárása után a legutóbbi lapokat??? pedig be van állítva!

Már nem tudok vele mit csinálni. linux ubuntut használok amúgy.

(#37514) Matthewus válasza Nikitaa7 (#37513) üzenetére


Matthewus
őstag

Firefox címsorba about:support, lesz egy Profilmappa sor, abban egy Mappa megjelenítése gomb, katt arra, majd a megnyitott mappából törölni a sessionrestore,js és sessionrestore.bak fájlokat.

(#37515) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Véletlenül bezárt fület hogyan tudom visszahozni? Korábbi verziókban ugye ott volt a Firefox gomb, ott volt ilyen lehetőség, de ezen az új felületen nem találom.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37516) kispx válasza Bjørgersson (#37515) üzenetére


kispx
addikt

egy tetszőleges fülre jobb egérgomb -> lapbezárás visszavonása
vagy
nyomd meg az alt gombot és előjön a menüsor és ott az előzményekben

[ Szerkesztve ]

(#37517) netpeti98 válasza Bjørgersson (#37515) üzenetére


netpeti98
addikt

Ctrl+Shift+T

(#37518) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszi a gyors válaszokat!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37519) utas666 válasza Bjørgersson (#37515) üzenetére


utas666
tag

Plusz egy elég jó kiterjesztés erre a Session Manager. Amellett amit a neve is sugall, a lenyílóban végig lehet böngészni a régebben bezárt füleket és így kiválasztani közülük azokat, amik mégiscsak kelleni fognak még.

(#37520) Matthewus válasza utas666 (#37519) üzenetére


Matthewus
őstag

Arra inkább az Undo Closed Tabs Button való. A Firefox megjegyzi az utolsó 15 lapot, csak két kattintás elérni alapból, ezzel a kiegészítővel csak egy. A Session Manager egy jó kiegészítő, de csak ezért felrakni felesleges.

(#37521) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, ma bekapcsoltam pc-t
és mindenhol ahol https kapcsolat van tehát titkositott vagy mi ezt irja ki..

Userfail avagy Win? - Valamiért elállítódott az óra.. beállítottam és jó lett... :D

Mit lehet ezzel tenni??

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#37522) #79621120


#79621120
törölt tag

Hmm .

Nem működik az " újraindítás a frissítéshez " menüpont . ( FF 29.0.1-ről FF 30-ra )

(#37523) utas666 válasza erikke17 (#37521) üzenetére


utas666
tag

Velem is volt már ilyen, lemerült a BIOS elem és elállítódott az óra 2001-re. A certiknek meg kezdetük és lejáratuk van és így nem mentek át az érvényességi idő teszten a https-hez.

[ Szerkesztve ]

(#37524) erikke17 válasza utas666 (#37523) üzenetére


erikke17
őstag

Ugyan ez nálam is döglött a laposelem lapon.. :D Ma hosszabb áramszünet volt és csórika elfelejtett mindent.. -.- :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#37525) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nálam ilyen jó lett a Firefox 30 és Youtube Center páros. Egy oldal maradt nyitva. :)

Amint tiltom a YT Centert, semmi gond a memóriafogyasztással, fülek bezárása után visszaesik kb 300-400MB-ra. Nem tudom mit tegyek, mert így idegesítően belassul a rendszer elég hamar, YT Center nélkül nem bírok meglenni. Nálatok nincs ilyen gond ? FF29-el jó volt, már bánom, hogy frissítettem, de attól tartok, ha visszateszem sem lesz jó, mert már úgy néz ki, hogy minden frissítés után véletlenszerűen változik a memóriafogyasztás-leak dolog. Ahogy korábban itt is olvastam mindenkinél máskor jön elő.

(#37526) HZoli87 válasza Krystal_s (#37525) üzenetére


HZoli87
veterán

Dehogynem, keményen memory leakel. Én 2 hónapja nem használom, már hozzászoktam hogy nincs telepíve. Itt írtam korábban, 28-as verziónál. Link

Stabil verzió ugye kilőve (memory leak), dev verzió is, mert konkrétan nem működik a beágyazott videókon Firefox alatt. Utóbbi hibát is lassan 2 hónapja jelezték a készítő irányába, de azóta nem javította.

Most ezeket a kiegészítőket használom helyette:
- Adblock Plus -> Youtube: Other Annoyances (reklámok/ajánlások eltávolítása)
- YouTube High Definition (720p-re állítva)
- Download YouTube Videos as MP4 (720p-ig, felette IDM vagy Complete YouTube Saver)
- Youtube MP3 Downloader using youtube-mp3.org (MP3 letöltés)

Nálam az összes verziónál jelentkezett a memory leak (24 ESR, 28, 29).

[ Szerkesztve ]

(#37527) Krystal_s válasza HZoli87 (#37526) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen az infót.
Korábban is voltak ilyen gondjaim, de mindig ráfogtam a Facabook és hasonló oldalakra, ahol sok kép van. Nálam 29-nél sokat javult a helyzet, még örültem is, hogy végre optimalizálták a memóriakezelést. Én is olvastam a kiegészítő oldalán, hogy sokan panaszkodnak, de Youtube Center nélkül elég nehéz meglenni pl nálam nagyon fontos "hibát" is javít, Flash Wmode: Direct-re tudom állítani. Hiába van bekapcsolva Flash Playerben a hardveres gyorsítás, a Youtube rosszul kezeli kis lejátszóméterben és a video rendering szoftveres marad, nálam akkor picit akadoznak a videók. Direct-re állítva accelerated lesz a video rendering és a decoding is.
Egyre több kiegészítővel vannak gondok, ezért nem szeretek sokfélét használni.

A YousableTubeFix-et nem próbáltad ? Régebben néztem, hasonló képességei vannak, mint a YT Centernek, csak valami miatt az utóbbit választottam.

(#37528) Faterkam válasza Krystal_s (#37527) üzenetére


Faterkam
addikt

(#37494) Wasp91 ajánlatát nem nézted? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37529) HZoli87 válasza Krystal_s (#37527) üzenetére


HZoli87
veterán

YousableTubeFix: jó ideje nem fejlesztik normálisan, nem követi a YouTube változásait. Szerintem rosszabb, mint a YTC. Régen egyébként ezt használtam. YTC is gyakrabban frissült korábban, most félévente kapunk egy új "stabil" verziót.

Nap végére nálam 300 MB körül alakul a memóriahasználat (ekkor már 10-15 órája fut folyamatosan a böngésző). Egyik általam felsorolt kiegészítő sem leakel és egyikben sem fedeztem fel eddig hibát. Nálam beváltak.

Régebbi Flash Player (11.2) fut a notebookon (GT240M), legújabb az asztali gépen (HD4400), de nem akadnak kis méretben a videók. Hardveres gyorsítás engedélyezve (böngészőben és a Flashben is, mindkét gépen 64 bites Windows 7 fut).

[ Szerkesztve ]

(#37530) kpal


kpal
veterán

31.0 Beta 2 nagyon fürge lett. :K

(#37531) Faterkam válasza kpal (#37530) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam is most frissült, nézem ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37532) Nikitaa7 válasza Matthewus (#37514) üzenetére


Nikitaa7
tag

Nagyon köszi! Már jól működik!:)

(#37533) Matthewus


Matthewus
őstag

A YouTube Centerből érdemes a developer verziót, itt megtalálható: [link]
Én a Firefox add-on verziót használom, ez az utóbbi pár frissítés óta mintha nem leakelne annyira, legalábbis nálam, korábban a Greasemonkey+userscript kombinációval használtam, azzal elég sok problémám volt.

[ Szerkesztve ]

(#37534) FoLey-v válasza kpal (#37530) üzenetére


FoLey-v
addikt

Mindig chrome-s kinézete van?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#37535) netpeti98 válasza FoLey-v (#37534) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha chrome kinézet alatt az Australist érted azt nem tervezik lecserélni.

(#37536) FoLey-v válasza netpeti98 (#37535) üzenetére


FoLey-v
addikt

Kár akkor maradok a 28-as verziónál :(

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#37537) kispx válasza FoLey-v (#37536) üzenetére


kispx
addikt

Inkább a ESR (24-es legyen). Az még egyelőre kap biztonsági frissítéseket.

(#37538) HZoli87 válasza Matthewus (#37533) üzenetére


HZoli87
veterán

Légy szíves szólj majd, ha működik a beágyazott videókon, mert jelenleg nem.

(#37539) kpal válasza FoLey-v (#37536) üzenetére


kpal
veterán

Nekem semmi bajon a kinézettel se régen se most . ;)

(#37540) Matthewus válasza HZoli87 (#37538) üzenetére


Matthewus
őstag

Az userscript nálam működik a beágyazott videón, a kiegészítő nem, érdekes.

(#37541) HZoli87 válasza Matthewus (#37540) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, a kiegészítőt (xpi) próbálgattam az elmúlt 1-2 hónapban.

Honnan lehet beszerezni a legújabb dev scriptes verzióját?

Szerk.: gondolom itt a legfelső az (letöltéseknél)? Link

Szerk2.: jobb lenne, ha a sima kiegészítő is működne.

[ Szerkesztve ]

(#37542) Matthewus válasza HZoli87 (#37541) üzenetére


Matthewus
őstag

Igen, azok a legfrissebb developer verziók.

(#37543) HZoli87 válasza Matthewus (#37542) üzenetére


HZoli87
veterán

No, kipróbáltam a userscript verziót, működik a beágyazott videókon. De!

Elfelejti a beállításokat! Most újraindítottam a böngészőt és újra üdvözölt, természetesen az alapbeállításokkal fogadott. Vicc az egész. :)

(#37544) csako válasza HZoli87 (#37543) üzenetére


csako
veterán

Ez szerintem a Greasemonkey hibája, mert nekem más scriptekkel is előfordult a beállításvesztés.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#37545) HZoli87 válasza csako (#37544) üzenetére


HZoli87
veterán

Lehet, nem tudom. Még sosem találkoztam ilyen hibával. Egy időre messze elkerülöm a kiegészítőt (YTC), hiba hiba hátán.

(#37546) Krystal_s válasza Faterkam (#37528) üzenetére


Krystal_s
addikt

De néztem, csak nem találtam benne olyan funkciót, ami nekem fontos lenne (Flash WMode állítás) és számomra nem egy ismert kiegészítő. Nem telepítettem, csak videókat és leírást néztem. Azok alapján inkább a lejátszó kinézettét tudja változtatni. Persze még lehet jó. Valaki használja itt ezt a kiegészítőt ? Én még sosem hallottam róla.

HZoli87: Nálam 11.7 Flash Player van, protected mode tiltva. Ebben a notiban Intel HD vga van és csak akkor jók a yt videók, ha teljesen accelerated, azaz hardveresen gyorsítva van és nem csak félig. Teljes képernyős nézetben nincs gond, de ez már régi ismert hiba.

Matthewus: Korábban én is a scriptet használtam, nemrég váltottam át az addonra. A fejlesztői is leakel, csak egy picivel volt jobb...

[ Szerkesztve ]

(#37547) Faterkam válasza Krystal_s (#37546) üzenetére


Faterkam
addikt

Én egyenlőre Chrome.-on tesztelem, az Ff.-nél maradt a YC. Amire nekem kell, arra ok! A videókat ha tudja 720p.-be teszi, a reklámokat, hsz.-eket kilövi stb!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37548) FoLey-v válasza kispx (#37537) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ha az jobb akkor azt rakom fel. :R

kpal Nekem valamiért nem tetszik,de sajnos ezvan. :)

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#37549) Krystal_s válasza Faterkam (#37547) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy megnézted. Most én is kipróbáltam...
Nem igazán nyerte el a tetszésemet, számomra sok felesleges giccses dolgot tud, ami még nem lenne gond, mert kilehet kapcsolni, de ami nagy hiányosság, hogy más oldalakra beágyazott videókra nincs hatással, videót sem tud letölteni, plusz a legfontosabb, hogy a flash mode-ot sem lehet állítani. :U Bízom benne, hogy javítják a YouTube Centert.

ui: Telepítésnél egy másik kiegészítőt is feltesz, valami Click akármit, ami aztán sehol nem látható, de beépül a böngészőbe és kiegészítő eltávolítás után is fent marad. Gondolom nem jó szándékkal... :(((

[ Szerkesztve ]

(#37550) Krystal_s válasza Krystal_s (#37549) üzenetére


Krystal_s
addikt

Rákerestem, létezik külön addonként is ez a Click&Clean, de az megjelenik a telepített kiegészítők között és a menüben, törölni is lehet, de amit a MagicActions rakott fel az fent marad valahol, az Extensions mappában látni 8.5_0 verzió.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.