Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) ReverzY


ReverzY
tag

Üdv! Újra raktam a ff-t mivel frissétés óta a youtube videóknál pár mp utánig nem bufferelt. újra raktam de vissza tért a régi probléma hogy ki írja hogy a a kapcsolat nem megbízható bárhova mennék, agyszerűen enm tudom mit csináljak régebben sem tudom hogy bírtam működésre bírni. az időt beálíltottam a gépen és a kivételekhez is hozzá adtam a tanusítványokat.. valami 5let? ha meg bejön az oldal akkor a betűkön kívül semmit nem jelenít meg csak a fehér hátteret hozzá..

[ Szerkesztve ]

(#38702) HZoli87 válasza ReverzY (#38701) üzenetére


HZoli87
veterán

33-as, béta verziónál már rendesen megy a YouTube (nálam is buffer probléma volt), még a YouTube High Definition kiegészítő is működik (memória cache mellett is).

Szerk.:

33-as béta verzió mellett betudtok jelentkezni ebay-re? Nálam azt írja, hogy a kapcsolat alaphelyzetbe állt.

[ Szerkesztve ]

(#38703) csako válasza MichaelSD (#38700) üzenetére


csako
veterán

Nekem is csak 38 aktív van, pedig már szinte mindent testreszabtam :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#38704) mikk2000 válasza HZoli87 (#38702) üzenetére


mikk2000
őstag

Chrome-al is kiírja hogy nem érhető el az oldal... :)

(#38705) HZoli87 válasza mikk2000 (#38704) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, közben megjavult. :)

(#38706) ledgeri válasza HZoli87 (#38695) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, hogy ez ilyen.. akkor inkább szokom a látványát, minthogy visszaállítgatós addont használjak...

(nem vonom kétségbe, hogy az addon jó, csak ha ez az Mozilla terve akkor nagy esélyel marad...) De egyébként köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38707) EmptyParadox válasza utas666 (#38698) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Megkérdezhetem, hogy mennyire lassul be ~100 kiegészítővel? Nekem 18 kiegészítő van fent, 12 user scripttel, 20 user style-lal, de így már meglehetős lassulásokat, akadásokat érzek. :(

(#38708) utas666 válasza csako (#38703) üzenetére


utas666
tag

Na jó túloztam, nálam se mind aktív, [104/40]-et ír. Van olyan amit nem töröltem, mert ígéretes csak még nem az igazi (pl. FireStorage, mert kéne egy jó localstorage nézegeteő, olyan mint a Cookie Manager+, de ez még nem az igazi), vagy olyan ami csak néha kell (pl. proxy cuccok).

(#38709) utas666 válasza EmptyParadox (#38707) üzenetére


utas666
tag

Úgy érzem nem túlzottan, de ezt mérni kéne és nyílván a vas is számít, illetve a konkrét kiegészítők.
Na megmértem, 10s az indító katt és az utolsó ikon kirakása közt.
Összehasonlításúl csupaszon a következők (2010-es i3-as, win7, 5400-as hdd, superfetch nélkül):
Firefox 32 safe mode; 4s
Opera 12.17; 3s
Opera 24; 2,5s

Én elég érzékeny vagyok az indulási időre, de azért pár másodpercet tudok várni. Sokáig azért nem használtam ff-ot mert lassúnak éreztem, meg mert nem volt keddvem addonokat vadászni, aztán most a 29-től kezdtem el komolyabban is nyúzni, mert mintha begyorsult volna (van valami cache dolga az indításhoz nem tudom amiatt-e). Régi Opera 12-ről váltottam és szépen elkezdtem begyűjteni a számommra szükséges funkciókat, közben meg persze egy csomó egyéb jóságot is találtam, így jött össze ez a sok kiegészítő.

Nálam user js 0, css szintén, de csaka azért mert ezeket még nem bütyköltem, nem volt rá igazán szükség.
Add block sincsen, host fájl végzi a szűrést, így átjöhet ez-az, de legalább képben maradok, hogy épp mik mennek.

(#38710) EmptyParadox válasza utas666 (#38709) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mondjuk laptopon vagyok (2 mag 1.9Ghz, 4GB RAM, szóval nem túl erős). Csak nekem fontos a testre szabhatóság, és más böngésző nem rendelkezik ennyi lehetőséggel. Lehet egyszer megkérek egy ismerőst, akinek erős a konfigja, hogy nézzük meg a profilomat nála. De elég zavaróan be tud lassulni. :/
Megkérdezhetem a hosts file-od tartalmát, ha nem probléma?

[ Szerkesztve ]

(#38711) utas666 válasza EmptyParadox (#38710) üzenetére


utas666
tag

Régi Opera is eléggé testreszabható (about:config, ini fájlok), bizonyos részeken (gombok, felület) talán még jobban is. Egy csomó funkció (fülek helye, oldalpanel, könyvjelző felvétel itt, összes link az oldalról kereshetően) ott alap, itt addon. Sajnos már nem fejlesztik tovább, az új (Ch)Opera meg röviden szólva nem ilyen, és bár lassan dolgoznak rajta, nem 100% hogy a nekem kedves irányba halad. Meg persze azért az ff híres a kiegészítőkről és tényleg sok olyasmi is van amire máshol nincs alternatíva (kedvencem az SQLite Manager, komolyam mondom az mindent ver, annyira szép és logikus, hogy még a dedikált progikat is kidobnám miatta, ha a shell-menübe is beépülne :)) ).

Host fájlt most nem osztanám, mert egyrészt attól félek nagyon off irányba vinne, másrészt eléggé meg van pakolva megjegyzésekkel, kicsit szemetes is, ahogy évek óta csak sebtiben dobálom bele a sorokat. Bár van rendező elv és kommentek, de azok csak a belső használatot segítik. De! igazából szívesen osztok meg belőle részleteket, kíváncsi lennék mások véleményére is mit mondanak róla, de inkább nem ebben a topikban kéne.

Egyébként van egy a host-nál is erőszakosabb szűrés, a saját DNS szerver 127.0.0.1-en, IP tartomány szűrések, regexp DNS filter (pl.: dnskong)
Ilyesmit akkor használok, ha nagyon meg kell kerülni valami CDN-eses megoldást és ez már inkább a privacy felé mutat, nem csak reklám tiltás.

Nyilván egy ponton túl nem igazán lehet jól szűrni. Egy darabig mehet az addblokkos bűvészkedés <element> tagek alapján meg minden, de a végén azért Promó Ottó csak betalál és mégis marad karbantartás.
Ezért én nem is szűrők mindnet, csak ami tényleg zavaró, ezt azért már nem kéne kategória (ha nem a gyors pénz, hanem inkább nagy mell, akkor nem zavar hogy mozog :P ), vagy ha játszadozok és nézem, hogy mennyit lehet úgy szűrögetni, hogy még működőképes maradjon egy oldal (pl. google birodalom). Eddig még nem nyúltam addblokhoz, mert régen az Operában volt beépítve katt a képre, ki van szűrve megoldás és amit az nem tudott, azt megoldottam host fájlból. Aztán rászoktam a host fájlra és csak azt használtam.

(#38712) utas666


utas666
tag

Firefox32-vel próbáltam Google Takeout-ot és redirect loop miatt nem tudtam letölten (igen a host fájl üres volt, semmi blokkolás, süti+cache üres, privát füllel is próbáltam, safe mode, js/css nélkül is) csak Opera 24-el sikerült végre (maga a letöltő link, kimásolva operából működött ff alól is csak odáig eljutni nem lehtett, mert végtelen ciklus őrizte).

Másnak ilyen tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#38713) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Erre valaki tudna mondani valamit?
Azóta emlékszik mindenre, de volt már ilyen időszaka, utána megint felejtett.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#38714) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes dologgal szembesültem az imént.

Legfrissebb FF+Flash+Shockwave. Hangkártya driver telepítve, és ha nincs csatlakoztatva hangszóró, akkor nem működik a flash-es youtube, és csak Firefox alatt.

IE, és Chrome alatt minden tökéletes.

Tapasztalt már valaki ilyet?

Véleményem szubjektív...

(#38715) Matthewus válasza hackeeeee (#38714) üzenetére


Matthewus
őstag

A nem működik alatt pontosan mit értesz?

(#38716) hackeeeee válasza Matthewus (#38715) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Videó lejátszási csíkjában van 1 sárga vonal, odáig elmegy, majd elkezdi újra lejátszani a videót párszor, majd "hangyás kép" és hiba.

Véleményem szubjektív...

(#38717) Matthewus válasza hackeeeee (#38716) üzenetére


Matthewus
őstag

Egy lehetséges megoldás: [link]

(#38718) hackeeeee válasza Matthewus (#38717) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hiba.

Most az lett a megoldás, hogy lesz beledugva valami.

Véleményem szubjektív...

(#38719) szaboz80


szaboz80
újonc

Egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől:

Mozilla-t tettem fel a gépemre a hivatalos oldalról. Tegnap ütköztem bele, hogy a megnyitott oldalakon egy-egy képet kékkel bekeretez és ha egérrel rámegyek egy kis flashablakban megjelenik a kép majd kb 3 mp múlva egy hírdetés. Ugyanezt csinálja a honlapon véletlenszerűen kiválasztott szavakkal. Linkszerűt csinál és ha fölé állok jön a hirdetés (nem is kell ráklikkelni).

Amit csináltam:
Uninst majd vissza (Wise Uninstaller-el)
RegistryClean
3 db spyware írtó

Kizárólag Mozilla-val csinálja, IE-el nem...

Ha tudtok, kérlek segítsetek. Szerintem valahol hidden fájlokat hagy a Mozilla... Előre is köszönöm!

(#38720) mikk2000 válasza szaboz80 (#38719) üzenetére


mikk2000
őstag

Első körben rakjál fel mondjuk egy portable firefoxot azzal mit csinál. A "3 db spyware infó" kb annyi infó mint hogy kiöntöm a szemetet :) Van köztük valami normális is, azaz van nevük? A "registry clean" szintén semmit nem mond, ezek általában akkora pusztítást tudnak végihez vinni mintha vírusok lennének.

(#38721) szaboz80


szaboz80
újonc

Köszi!

A portable verziót megpróbálom:

A használt progik:
Malwarebytes Anti-Malware
Super Anti Sypware
a harmadikra nem emlékszem
Vírusírtó:
!Avast, mely naprakész és 24 órás védelmet lát el és Windows Defender

(#38722) szaboz80


szaboz80
újonc

Huh, illetve eszembe jutott még valami:

Ha visszaállítom a rendszert 1 héttel ezelőtti állapotára, az véleményetek szerint megoldás lehet?

(#38723) netpeti98 válasza szaboz80 (#38719) üzenetére


netpeti98
addikt

Nézz körül a bővítmények és kiegészítők között is.

(#38724) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Firefox 32.0.1, win 8.1 alatt egyszercsak nem hajlandó lejátszani egyes videókat, pl. ezt. Korábban ment, Linux alól sima 32 alól is megy. Cache ürítést javasoltak, megtettem, semmi változás. Egyéb ötlet?

Java scriptet próbáltam engedélyezni, de nincs ilyen pont a beállítások között, vagy jól eldugták.

(#38725) mikk2000 válasza ngabor2 (#38724) üzenetére


mikk2000
őstag

Ilyen esetben nyugodtan meg lehet nézni egy másik böngészővel, és rögtön kiderül, hogy az oldallal van valami :) Nekem Chrome alatt sem indult el a lejátszás üres profillal.

(#38726) ngabor2 válasza mikk2000 (#38725) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hmmm... nekem se.

Viszont akkor linux alatt miért megy?

Win alatt a legfrissebb flash player van fenn, ha ez számít.

(#38727) HZoli87 válasza ngabor2 (#38724) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam megy, Firefox 33 béta (W7). Flash kell hozzá, JAVA nem.

(#38728) kispx válasza ngabor2 (#38726) üzenetére


kispx
addikt

Nálam sem megy 8.1 alatt.

(#38729) DS39 válasza ngabor2 (#38726) üzenetére


DS39
nagyúr

valószínűleg a flash verziók közötti különbség az oka, és nem az OS.
Windowsra 15.0 a legfrissebb, Linuxra meg 11.2.

szerk: nálam még a 14-es flash van fent, Win7-es rendszeren, és itt sem indul el a videó.

[ Szerkesztve ]

(#38730) ngabor2 válasza HZoli87 (#38727) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Akkor ezek szerint meg kell várni az újabb kiadást?

mod: próbálkozok régebbi flash-sel.

[ Szerkesztve ]

(#38731) Vakegérke válasza ngabor2 (#38724) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam sem indul el, egyedi eset.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38732) HZoli87 válasza ngabor2 (#38730) üzenetére


HZoli87
veterán

Előbb nem írtam, régi flasht (11.2) használok. Nekem ez vált be a legjobban.

(#38733) ngabor2 válasza HZoli87 (#38732) üzenetére


ngabor2
nagyúr

11.9.900-at tettem fel, ezzel se megy.

Akkor megvárom az új kiadást.

(#38734) Avicularia


Avicularia
veterán

Visszaolvasva más is belefutott a 14 mp-es hibába. Nálam 3 gépen is csinálja, mind asztali mind laptop illetve HTPC gépen is fennáll a hiba. YHD kiegészítőt letiltva megszűnik. A kiegészítő készítője azt írta, hogy náluk nem jelentkezik a hiba. Esetleg valami megoldást tud valaki?

(#38735) utas666 válasza ngabor2 (#38733) üzenetére


utas666
tag

Addig is félmegoldásnak: jobb klikk --> view page source --> ctrl+f --> .mp4
http://video.dehir.hu/0916_Sinhaz_mix.mp4
Ekkor a beépített html5 player fogja lejátszani flash helyett, +van jobb klikk --> save video as.

[ Szerkesztve ]

(#38736) HZoli87 válasza Avicularia (#38734) üzenetére


HZoli87
veterán

Hétvégén hosszasan elbeszélgettem a kiegészítő írójával. Kipróbáltunk pár dolgot, és ezek közül csak az egyik szüntette meg a hibát. Vagy visszaváltasz az előző verzióra (például a 31-es ESR-re), vagy feltelepíted a béta verziót (33.0). Ha nem akarsz béta verziót használni, akkor megvárod, míg megérkezik a frissítés a stabil ágra és addig letiltod a kiegészítőt. Egyébként csak a 32-es verziót érinti a hiba.

Szerk.:

Én most a béta verziót használom, nincs vele semmi baj. Gyors és stabil. Amint megérkezik stabil ágra, akkor visszaváltok rá.

[ Szerkesztve ]

(#38737) Andrewstarr válasza szaboz80 (#38719) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Ugyanez jelentkezett nálam is, azt hittem bekaptam valami vírust, töröltem a foxot, átálltam próbára a chrome-ra. :DDD

(#38738) Avicularia válasza HZoli87 (#38736) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi, megnézem :R

(#38739) camillus


camillus
tag

Hogyan lehet kikapcsolni a plugineket?

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#38740) utas666 válasza camillus (#38739) üzenetére


utas666
tag

Egyesével szoktam letiltani őket (ctrl+shift+A), vagy safe mode ( -safe mode paraméter a parancsikonba).

Viszont engem az érdekelne, hogy van-e valami addons.enabled kapcsolós megoldás. Főleg extension-öknél jönne ez jól, ahol sok ritkán használt, alapból kikapcsolt van és úgy akarom mindet letiltani, hogy visszakapcsoláskor megmaradjon ez az elrendezés. Nem tudom, hogy a safe mode ennél mennyivel csinál többet.

(#38741) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Bizonyára ti is találkoztatok már azzal a problémával hogyha egy javascriptes képre középső egérgombbal kattintunk, akkor ahelyett hogy egy új tabon megnyitná a teljes méretű képet, egy üres "javascript" nevű tab jön csak fel a kép nélkül. Vagy egyáltalán nem engedi a middle klikket a kép. Ez elég zavaró tud lenni főleg nagyobb képgalériák nézegetése közben.
Eddig ezt a megoldást olvastam: [link], de sajnos nem találom a cikkben megnevezett scriptet. A linken lévő before/after képen pontosan látszik mire gondolok.
Van erre valami addon vagy egyéb megoldás ami által a középső egeres klikkelés rendesen megnyitja új tabon ezeket a képeket is?

(#38742) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, véletlenül félrekattintottam a címsorban és a jobb szélső keresőmezőm eltűnt, helyette a címsor lett hosszabb. :DDD
Tudom, hülye vagyok, de hogyan tudnám visszarakni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38743) vlevi válasza Zirowe (#38742) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jó, hogy említetted, végre rájöttem, hogy én mindíg is le akartam a keresőt a címsorból :D

Amúgy az eszköztáron valahol, pl. ahol gombok vannak, jobbegér, testreszabás, és onnan visszahúzod a keresőt.

(#38744) Vakegérke válasza Zirowe (#38742) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fent jobb klikk, Testreszabás. Ott kell legyen a lehetőségek közt. Markolj rá, és húzd a helyére.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38745) Zirowe válasza Vakegérke (#38744) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R:R:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38746) Vakegérke válasza Zirowe (#38745) üzenetére


Vakegérke
veterán

Látod, megy ez. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38747) Eternitys válasza Eternitys (#38741) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Közben meglett az adott script: [link], csak sajna nem működik. :(

[ Szerkesztve ]

(#38748) duke


duke
aktív tag

Nalam sem megy a video lejatszas fajorfokszban. 64 bit-es firefox, a hang elindul, de kep nincs. Ha jol lattam, 35-os frissites utan sikerult ilyen jol megjavitaniuk. Kurvara faraszt mar, hogy minden frissites utan valami alapveto funkcio nem mukodik, es utana fel napig lehet keresni a megoldast, vagy varni a kovetkezo frissitesre.
Aztan csodalkoznak, ha az emberek evekig nem upgradelik a programjaikat.

(#38749) gyulank


gyulank
addikt

A Firefox azt írja ki, hogy Waterfox. Töröltem a Waterfoxot, a Firefoxot, újratelepítettem, de így is. Firefox ikon, de Waterfox névjegye, WF friss, WF nem az alapértelmezett böngésző.
Hogy lehet ez?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38750) Kékes525 válasza gyulank (#38749) üzenetére


Kékes525
félisten

Registryt megnézted? Lehet hogy maradtak még Waterfox címszó alatt bejegyzések, ha igen akkor azokat törölni kell és lehet hogy ezután kell a Firefoxot újratelepíteni. Másrészt amikor leszedted a Waterfoxot a profileja is törlődőt?

Most néztem meg, nekem még a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla\Pale Moon megvan a Pale Moon, pedig már nagyon rég nem használom. Ezeket manuálisan töröld.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.