Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) DS39 válasza Jazz (#37295) üzenetére


DS39
nagyúr

de miért frissítetted a Firefox-ot ehhez? ha az új maps-t nézted, akkor jobb alul kellett legyen a (?)-jelnél a visszaváltás opció. én 24-es ESR-t használok, és simán használható a maps minden funkciója.

ESR letöltése: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37302) Jazz válasza DS39 (#37301) üzenetére


Jazz
veterán

Mint írtam. Mert nem regalát semmit. Nem nyílott le aminek lekéne, semmit nem reagált kérdőjel gomb megnyomására.......erről az Australius borzasztusz rémálmok rémálmairól meg nem tudtam.:(

Mostantól itt is MozBackUp a barátunk. Már a fox-ban is védenünk kell magunkat a fejlesztőktől. Ezt is megértük.:(

Köszi a linket. Az esr mit takar egyébként?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#37303) DS39 válasza Jazz (#37302) üzenetére


DS39
nagyúr

Hosszan támogatott verziót jelent.

a mozbackup hasznos, de ahogy kispx is írta, ebben az esetben elég csak elindítani a régebbi firefox telepítőjét, és gond nélkül visszakapod a régi kinézetet, a profilhoz nem nyúl.

(#37304) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

korábban írtam, hogy problémám van FF-ban a nyilakkal. 8.1-es Windows van fent, és a legfrissebb FF. Egyik napról a másikra lett ilyen, és nem tudom, hogy miért.

Esetleg volt már valakinek ilyen? Ha igen, akkor mi a megoldás? Elvileg a Windows-ban a nagyítást 125ről kell 100ra levenni, ami tény megoldja a problémát, de akkor meg minden más lesz nagyon kicsi :(

[ Szerkesztve ]

(#37305) Jazz válasza DS39 (#37303) üzenetére


Jazz
veterán

Igen, összejött, megtörtént. A compact is felment. És lőn öröm és bódottág.:D

Viszont a menüsor feletti fejléc (ablak keret-sáv) eltüntetése, vagy beolvasztása hasznos lenne (ugye a 3 ablak-funkció gombon kívül semmit nem tartalmaz az a vagy 30 pixelnyi sor). Ez az egy jó volt az ausztralius förmedvényben. Van erre valami mód? (azon kívül hogy kikapcsolom a menüsort, és akkor vele együtt az ablakkeret feljéce is eltűnik. nyilván ez nem megoldás)

free your mind

(#37306) DS39 válasza Jazz (#37305) üzenetére


DS39
nagyúr

a teljes méretben van az ablak? (X melletti gomb)
mert ha teljes méretben van, akkor nincs üres sáv felül.

(#37307) Jazz válasza DS39 (#37306) üzenetére


Jazz
veterán

(x melletti gomb :D) Persze. Ennek ellenére rendesen ott van a windows (xp) ablakkeret vastag sávja.
Ha már itt vagyunk, akartam is kérdezni, hogy sokszor nem teljes ablakban nyílik meg a fox amikor elindítom. Azaz ablakkeretben van maxra kihúzva, de nem maximalizálva (teljes méret). És ez random. Bug? Van erre valami fixálási lehetőség? Gondolok itt pl. az about:config-on belüli módosításra....ha van ilyen változó, amivel kielehet küszöbölni ezt a problémát.

free your mind

(#37308) Jazz válasza Jazz (#37307) üzenetére


Jazz
veterán

...pedig a browser.tabs.drawInTitlebar érték true-ra van állítva az about:config-ban.:S Egyenlőre még nem találtam megoldást a címsor eltűntetésére...

más:
- a reload és a megszakítás gombokat lehet egymás mellé rendezni (hogy külön is maradjanak a testreszabás után) anélkül, hogy elválasztót tennék közéjük?
- a google térkép alapértelmezetten továbbra is az új, és hiába kattintok a kérdőjelre, nem reagál, nem jön elő a menüje. (a google-hoz kapcsolód cookie-k törlése megoldotta a gondot. a régi térkép jön elő)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#37309) DS39 válasza Jazz (#37308) üzenetére


DS39
nagyúr

annak a config beállításnak akkor van jelentősége ha felül használod a füleket. szerintem teljesen eltüntetni a címsor csak akkor tudod, ha menüsor nincs és a fülek felül vannak. (bár lehet vannak kiegészítők amelyekkel trükközni.)

a maps probléma lehet az XP (elavult OS, nem ajánlott a használata ma már) miatt van, egy fórumtárs írta hogy Linuxon sem megy jól, és Win 7/8-t, OS X-t követel.
szerintem a google-höz tartozó sütik törlésével is visszaállna az alapra.

egyébként ennek kellene megjelenni ott:

[ Szerkesztve ]

(#37310) Jazz válasza DS39 (#37309) üzenetére


Jazz
veterán

Találtam egy Title bar eltüntető kieget [link], de nem engedi telepíteni, mert hogy nem kompatibilis a 24.5-el, régebbi verziók meg nincsenek belőle fent.:(

Szerk.: Ez is megoldva. Ezzel már ellehet tüntetni: [link]

"egyébként ennek kellene megjelenni ott:"
Igen, a 29-es fox-al megjelent, ezt írtam is.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#37311) DS39 válasza Jazz (#37310) üzenetére


DS39
nagyúr

ennek ellenére az OS lesz a különbség, mert a képem 24.5-tel készült, de Win 7-en.

szóval jobb ötletem nincs, törölj sütiket, biztos abban tárolja a Google hogy melyik térképet használtad utoljára.

(#37312) Jazz válasza DS39 (#37309) üzenetére


Jazz
veterán

Ez valami hihetetlen jó kieg. Hide Caption Titlebar Plus 2.8.6 Mélyreható és sokoldalú beállítással. Kb. a Tab mix plus fejlettségéhez tudnám hasonlítani.

(#37311) DS39: Már megoldva. (37308)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#37313) DS39 válasza Jazz (#37312) üzenetére


DS39
nagyúr

oké. nem vettem észre hogy szerkesztetted a hsz-t :B

(#37314) scope2007 válasza Criton (#37304) üzenetére


scope2007
addikt

véletlenül, nincs kettő ( négy nélkül xD ) megjelenítő a gépre kötve?

mert nálam okozott galibát a vga-ra kötött monitor plusz tv.
pedig mindkettő felbontása 1080p... szórakoznom kellett vele, mire jó lett.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37315) Kékes525 válasza Jazz (#37302) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem értem, mindenki itt a fórumon a MozBackUp-ot ajánlja. Sokat használtam, tudom nagyon jó. Azonban nem automatizálható. Ezért a FEBE legalább annyira jó, vagy még jobb. Sokkal több lehetősége van, azonfelül hogy tudja ugyanazt mint a MozBackUp, viszont automatizálható és sokkal több beállítási lehetősége van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37316) kispx válasza Criton (#37304) üzenetére


kispx
addikt

Win 8.1-es bug ismerik, de még nincs javítva.

Amit tehetsz:
- megvárod amíg javítják, és közben jelzed, hogy neked is szükség lenne a javításra.
- létrehozol a profil mappában egy chrome nevű mappát. Azon belül egy userChrome.css fájlt az alábbi tartalommal:

.menu-right {
-moz-appearance: none !important;
}
.menu-right:before {
content: "►";
font-style-italic;
font-family: Arial;
font-size: 8px;
vertical-align: middle;
color: #888;
}

és újraindítod a Firefoxot-

[ Módosította: radi8tor ]

(#37317) Criton válasza kispx (#37316) üzenetére


Criton
veterán

Köszönöm, így jó, és jeleztem a hibát.

(#37314) scope2007: nincs külső megjelenítő

[ Szerkesztve ]

(#37318) scope2007 válasza Criton (#37317) üzenetére


scope2007
addikt

akkor az én hibám más jellegű volt... de az is megoldódott

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37319) Magany válasza DS39 (#37270) üzenetére


Magany
tag

Üdv, köszi a tippet! Azt hiszem most már működik. Viszont egy régi probléma nem oldódik meg, pl. facebookov görgerem az oldalt és írja hogy a firefox nem válaszol. Vagy ha néha törlon az előzményeket a firefox nem válaszol. Elég sokszor előfordúl, nincs ötleted mi lehet a gond?

(#37320) scope2007


scope2007
addikt

valamiért pár napja, ha facebookot nyitok .egyből ezt dobja fel..
nem vágom mi lehet :D eddig miért nem csinálta? semmi sem lett módosítva/telepítve a firefoxon belűl

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37321) DS39 válasza Magany (#37319) üzenetére


DS39
nagyúr

FB hírfolyamon végiggörgetve, ha sok kép és youtube beágyazás van, akkor behalhat picit. (erősebb gépen mondjuk ritkán)
az előzmények törlésénél megfigyelhető ugyanez, ha több száz/ezer sort törölsz egyszerre, "teker" rendesen a gép.

[ Szerkesztve ]

(#37322) Faterkam


Faterkam
addikt

Nem tudom, hogy javították er már a Ff processz beragadást, de amióta (pár napja) frissült a béta 30.09.-re, azóta (kopp, kopp) nem nagyon találkoztam vele! A 29.-esnél viszont maradt!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37323) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, az megoldható valahogy, hogy a start képernyőn /vagy minek nevezik/ minden doménnek csak egy ikonja legyen?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#37324) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Erre senki semmit nem tud?

(#37325) Jazz


Jazz
veterán

A kiegészítősávnak van egy bezárás gombja (24.5 ESR), ami régen nem volt és nem tudom eltávolítani.
Esetleg a configban van rá valami mód?

free your mind

(#37326) Kékes525


Kékes525
félisten

Csak a 29-es Firefoxban tapasztaltam, hogyha a Google-ban az oldalfordítását kérem akkor ezt kapom:

Nem fordít, hanem sorozatban nyomja ezt:

Mitől lehet ez? Más is tapasztalta? :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37327) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Na most lett végleg elegem a Flash Video Downloaderből. Elégedett voltam vele, de mióta kémkedik, gyűjti az infót, beleszól a google keresésbe nagyon idegesítő. Tudtam, hogy van ilyen beállítás egy ideje, elfogadtam, mert ki lehetett kapcsolni, de most már hiába veszem ki a pipát az Enable Refinements elől, magától visszateszi. : O Ez már nagyon durva szerintem. Mi jogon állítja át a beállításaimat ? 1 órán belül 3x tette vissza pipát, miután kivettem. Sokan panaszkodnak rá.

Nem tudom mit használjak helyette.
Download Flash and Video milyen lehet :F

(#37328) scope2007 válasza Krystal_s (#37327) üzenetére


scope2007
addikt

YouTube videó letöltéshez én a YouTube Center-t használom..
minden más egyébhez meg ezt, külső program: Freemake Video Downloader

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37329) Krystal_s válasza scope2007 (#37328) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi :) ,YouTube Center már fent van, a többi oldalhoz keresek egy egyszerű kis kiegészítőt. Nem szerettem volna külön programot telepíteni, de ennek ellenére ez a Freemake elég jónak tűnik. Hm most látom "To work with Freemake software, you will need .NET Framework 4.0"
Ezen a gépen nincs fent a 4-es .NET és ha nagyon nem szükséges, nem is szeretném feltenni. :U

(#37330) Rickazoid válasza Krystal_s (#37327) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én megmaradtam a jó öreg DownloadHelpernél. YouTube DASH-hez nem igazították hozzá mondjuk (ami érthető, nem egy böngészőkiegészítő feladata apró szeletekből összefűzni egy videót és a hangsávot is folyamatosan igazítani), bár ez gondnak nem nevezhető, más (ingyenes) oldalon viszont nincs ilyen baromság, így problémája se.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37331) scope2007 válasza Krystal_s (#37329) üzenetére


scope2007
addikt

ja, ezt nem is figyeltem, hogy igényli.
win8.1 van fent, az tartalmazza már nekem, azért nem figyeltem fel rá.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37332) DS39 válasza Jazz (#37325) üzenetére


DS39
nagyúr

én nem találtam. a Testreszabás ablakba látszólag be lehet húzni, de nem rakja bele.

29-estől már kiegészítősáv sem lesz, úgyhogy örül annak hogy legalább itt még van. :D
egyébként miért zavar az az X? (XP-n nem "lóg rá" a Start gomb, 7-es van rossz helyen emiatt, bár én nem használom ezt a sávot, csak felesleges helyet foglal)

[ Szerkesztve ]

(#37333) utas666 válasza Krystal_s (#37327) üzenetére


utas666
tag

Én az ilyen kémkedős progikat host fájlban szoktam büntetni. Packet capture be, megnézem mit művel, aztán nyitok egy admin notepadet és a releváns sorok a sysnative-os host fájlban landolnak. Jelentgethet 127.0.0.1-re.

(#37334) bul07


bul07
nagyúr

Érdekes hibám van
Ha noscript-be engedélyezem mondjuk a logout.hu-t [link](és persze minden mást is) akkor ilyen furcsán jelenik meg
[link]

Próbáltam letiltani a noscript-et de nem oldotta meg a problémát, és még egy adalék csak akkor ilyen ha vodafon nettjét használom (8Gb-os csomag)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37335) Kékes525


Kékes525
félisten

Erre valaki? [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37336) HZoli87 válasza Kékes525 (#37335) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam problémamentes a fordítás (29.0.1).

(#37337) unravel


unravel
őstag

Keresem azt a Greasemonkey scriptet ami kinagyítja a képet ha rajta áll az egér.
Mi a neve?
Köszönöm

Mouseover popup image viewer

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#37338) ceia válasza Krystal_s (#37329) üzenetére


ceia
őstag

Én is így vagyok vele, csak a NET 2.0 van fent és ha valaminek nagyobb kell, megy a kukába. (pedig nekem is tetszett volna a Freemake Video Downloader..) Egyelőre egy weboldalt használok a Youtube letöltésekhez: Music Clips

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37339) Fandango válasza ceia (#37338) üzenetére


Fandango
veterán

Mi a problema a .NET rendszerrel, hogy ujabb verziot nem raksz fel?

(#37340) ceia válasza Fandango (#37339) üzenetére


ceia
őstag

Egyre terebélyesedik és unom már a M$ tárhelyzabálását. (NET, Silverlight, Visual C++..) Valószínűleg fogja a rendszert is egy kisebb gépen :U

        it's more fun to compute

(#37341) Fandango válasza ceia (#37340) üzenetére


Fandango
veterán

Na ezzel, most eleg nagy butasagot mondtal. Komolyan az erv, hogy valamennyi helyet foglalnak, amikor tobb szaz gigas ill. par terras hattertarakrol beszelunk manapsag, ha meg SSD akkor se lehet erv ez, annyira keves tarhelyet foglalnak ezek el. :U

[ Szerkesztve ]

(#37342) w.miki


w.miki
veterán

Régi gépre(TM2413, CelM/512MB) kellene újraraknom az XP-t. Internetezésre lenne használva, mobilnettel.
Szerintetek milyen FF verziót tegyek fel?
3.6.13 vs. 29.0
A régi FF gyorsabb egy régi gépen? Megnyitja az oldalakat?

Bővítményeket tegyek mellé? A mai oldalak tele vannak reklámokkal, ezért AdBlock van az én gépemen.
De azt hallottam, hogy az AdBlock több erőforrást elhasznál, mintha nem lenne reklámfogó.
Akkor mit tegyek? Ghostery plugint? De azt meg nem tudom beállítani. Vagy annak is van előre elkészített hufilter.txt-je mint az AdBlocknak?
Vagy régi gépre ne is tegyek bővítményt?
Mit tanácsoltok?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37343) netpeti98 válasza w.miki (#37342) üzenetére


netpeti98
addikt

A legfrissebb verziót. A 3.6-os nem kap biztonsági frissítéseket, illetve azóta sokat javítottak a memóriakezelésen is. Én a Ghostery-t ajánlom,

(#37344) ceia válasza w.miki (#37342) üzenetére


ceia
őstag

Az újabbal jobban jársz. Nekem nagyon sokáig a 3.6.12 volt, mert nem mertem váltani, annyi rosszat olvastam az újabb verziókról. -Az végülis jó volt.. De állandóan macerált már a legtöbb oldal, hogy váltsak újabb böngészőre és végül meguntam :B Éppen a 26.0 volt ekkor a legújabb.. Felraktam, és nagyon kellemes meglepetés ért, sokkal jobb a réginél. De az utána következő verziókkal már vannak problémák. (pl. youtube lejátszás) Reklámblokkolónak a Flashblock-ot ajánlom. Nem tud annyit, mint az ABP, de nem is fogja a rókát. Csak a flash reklámok ill. videók automatikus lejátszását akadályozza meg. Ezek helyén megjelenik egy F betűs gomb, amire kattintva engedélyezni lehet az adott flash-t. (tehát a videó is csak akkor indul el, ha rákattintasz)

(#37341) Fandango Szerintem nem butaság, csak másképp gondolom. Te biztos mindent felraksz ha mások is felrakják, és mert ezt diktálja neked a M$. Én magam döntök és így látom jónak. Már így is teli van az 500-as vinyóm. Nincsenek itt terrabyteok..

        it's more fun to compute

(#37345) kispx válasza w.miki (#37342) üzenetére


kispx
addikt

A régin nem is biztos hogy normálisan és teljes funkcionalitásában fognak az oldalak megjelenni.
Az ABP tényleg zabál. Én inkább a privoxy-t ajánlom reklámblokkolónak. 2,8 MB-t foglal csak, és nincs memory leak benne. Viszont szöveges config fájlokat kell szerkeszteni, ha valamit blokkolni szeretnél, ami nincs a listában. (easylist; proxynak a 127.0.0.1:8118 címet kell beállítani)

[ Szerkesztve ]

(#37346) DS39 válasza Fandango (#37341) üzenetére


DS39
nagyúr

azzal nem mondott butaságot hogy a rendszert fogja, mert ő XP-t használ, és amikor fejlesztés miatt fent volt 3.5, 4.0 is, lényegesen lassabb volt az OS. amint töröltem, fellélegzett a gép.
a tárhely foglalás könnyebben orvosolható probléma.

más: aki 3.6-hoz szokott nem kéne a 29-et ajánlani, mert kiszalad a világból :D
jó lesz neki az ESR, az könnyebben 3.6-osítható.

[ Szerkesztve ]

(#37347) Fandango válasza ceia (#37344) üzenetére


Fandango
veterán

Csak kivancsisagbol, mennyit foglal a windows+program files+user mappa nalad?

(#37348) utas666 válasza w.miki (#37342) üzenetére


utas666
tag

Használd szűrésre a host fájlt. Megnézed a reklám DNS címét és beleírod a windows/system32/drivers/etc/hosts fájlba hogy ezentúl a 127.0.0.1-en keresse, ahol pedig nincsen. Énnél komolyabb szűrést ad ez a progi, amit kicsit nehéz installálni, de utána lehet IP tartományt blokkolni, illetve a DNS címeket regexp kifejezésekkel szűrni, ami az anycast-os megoldások ellen is ütőképes.

[ Szerkesztve ]

(#37349) w.miki válasza kispx (#37345) üzenetére


w.miki
veterán

Ezek szerint egyik másik reklám blokkolónál sem lehet automatizálni a listát, mint a hufilter.txt az ABP-nél? Nincs más automatikus reklámblokkoló? A srác nem nagyon ért a géphez, ő biztos nem fog config file-okat, meg host-ot frissíteni... de talán még én sem tudnám megcsinálni :(
Ghostery-hez sincs előre beállított filter?

(Valszeg felteszem az FF 29-et, és másik könyvtárba a 3.6.13-at, aztán majd meglátjuk.... a bővítményeket még nem tudom)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37350) kispx válasza w.miki (#37349) üzenetére


kispx
addikt

A Ghostery nem reklámblokkoló, hanem inkább a nyomkövetést tiltja. (Mivel reklámcégek is követnek ezért elég sok reklámot megfog.) Saját listát használ.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.