Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) perge666 válasza Sátán44 (#37100) üzenetére


perge666
veterán

Jó neked. :(((
Pedig az én gépemben sincs kevés memória.

[ Szerkesztve ]

(#37102) Fandango válasza perge666 (#37101) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam se jelentkezik túlzott memória fogyasztás, igaz én AdBlock Edge-t használok. Nálam a legfőbb érv az AdBlock használata mellett az Element Hiding Helper kiegészítés, az nagyon jó, illetve az AB sokkal több dolgot blokkol megfelelő listákkal, mint bármelyik más ilyen jellegű program vagy addon amit eddig kipróbáltam.

(#37103) perge666 válasza Fandango (#37102) üzenetére


perge666
veterán

Leszedtem a plus-t és felraktam az edge-t,de indításnál 1-2 másodpercet most is gondolkodik. :U

(#37104) DS39 válasza perge666 (#37103) üzenetére


DS39
nagyúr

az easylist szerintem sokat eszik (bár hasznos), anélkül, saját szűrővel gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#37105) perge666 válasza DS39 (#37104) üzenetére


perge666
veterán

Most letöröltem,semmi nincs fent és elég gyors,de akkor se értem mi történt vele egyik percről a másikra. :F

(#37106) Rickazoid válasza Sátán44 (#37100) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én sem általában, de az adott VIM Color Scheme Test oldalt megnézve AdBlock-kal és nélküle tényleg úgy másfél-két GiB-os eltérés mutatkozik, annyival több AdBlock mellett. Illetve nálam AdBlock Edge van.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37107) Sátán44 válasza Rickazoid (#37106) üzenetére


Sátán44
addikt

Hazamegyek letesztelem én is. 8 gb memória mellett nem igazán veszem észre.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#37108) Faterkam


Faterkam
addikt

Nah hosszú kínlódás, és ezen topik olvasgatása után nagyjából használható a 30.-cas béta Ff. Már csak a feladatkezelős beragadás,ami idegesítő, de várok, hátha hamarosan orvosolják!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37109) Dany007 válasza Faterkam (#37108) üzenetére


Dany007
veterán

"a feladatkezelős beragadás,ami idegesítő, de várok,"

Pedig már majdnem azt hittem, hogy ezt is orvosolták... =/

(#37110) Faterkam válasza Dany007 (#37109) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos még nem! De nem tudom miért csinálja, elég random jön elő! :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37111) kispx válasza Faterkam (#37110) üzenetére


kispx
addikt

A profil reset (fentebb linkeltem) néha megoldja.

(#37112) Faterkam válasza kispx (#37111) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezt inkább kihagyom, nem szeretném elölről kezdeni a beállításokat! Igaz Mozbackuppal csináltam mentést már! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37113) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Múltkor azt hiszem feljött ez a dolog témaként hogy Rengeteg memóriát eszik az AdBlock Plus [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#37114) Rickazoid válasza kispx (#37111) üzenetére


Rickazoid
addikt

Igazából egy olyan bug jelenléte, amit egy reset old csak meg, körülbelül a hulladék kategóriába minősíti a terméket. Mondjuk én nagyon hosszú Firefox használatom során sose találkoztam egy ilyennel se, még a nagyon makacs hibákra is kell lennie rendes megoldásnak, egy ilyen az ősidőktől jelen lévő és időnként fel-fel bukkanó beragadó process-re teljesen biztos, hogy van. Igaz Linux alatt könnyen beszélek, ahol egy killall firefox parancs megoldja... ;)

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37115) kispx válasza Rickazoid (#37114) üzenetére


kispx
addikt

Én egyedül Windows alatt találkoztam vele egyszer, és ahogy elnézem Linux alatt nem nagyon jön elő a hiba. A hiba okára viszont én is kíváncsi lennék, mert ha jól emlékszem ez már a FF 3 óta benne van.

(#37116) ceia válasza kispx (#37115) üzenetére


ceia
őstag

Nekem csak egyszer jött ez elő valaha is, a 26.0-val amikor először léptem ki belőle aztán többé nem - viszont az a verzió minden másban tökéletesen működött. Sajnos kikapcsolt autoupdate mellett mégis frissült 27.01-re, azzal már voltak hibák, pl. nem a megadott helyre töltött le, és a youtube videók néha nem indultak. Aztán szintén kikapcsolt frissítés mellett* lett 28.0, ez ugyanaz, csak még rosszabb a youtube lejátszása: vagy megy, vagy nem, fifty-fifty. Ha újra próbálom, akkor már menni szokott.

*Hozzátéve, hogy a frissülést nem önmagában a Firefox csinálta, hanem mindkét esetben egy-egy telepített program hozta elő, installkor illetve uninstallkor, mikor elindította a Firefoxot, hogy maceráljon a homepage-ével. Érdekes, hogy olyankor nem az én beállításaimmal indult a róka, hanem ahogy a telepítése után volt.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37117) Adler válasza DS39 (#37050) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Hétvégén kipróbáltam a sync-et. Tökéletesen működik. A két gépen lévő könyvjelzők összefésülődtek és ahogy valamit változtatok rögtön frissül.

Köszi még egyszer a segítséget. :R

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#37118) raziel01


raziel01
veterán

Hi
Adatforgalom mérő kiegészítőt tud valaki?
Olyan kéne aminél látszik, hogy hány MB-ot használtam el a hónapban. (mobilnethez)

(#37119) kispx válasza raziel01 (#37118) üzenetére


kispx
addikt

Top 5 Free Firefox Extensions to Monitor Internet Bandwidth Usage
A datafox-nak van havi bontása.

De én inkább nem a böngészőkiegészítőt használnék erre, mert más is szokott hálózati forgalmat generálni (pl.: frissitő). Erre is vannak programok.

(#37120) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Hali!

Újra kéne már rakni a gépemet, de nem szeretném, ha a firefox könyvjelzői és jelszavak eltűnnének. A beállításnál láttam olyat, hogy sync. Be is regisztráltam. Az jó lesz ehhez?

(#37121) M3oH válasza gyenesmartin (#37120) üzenetére


M3oH
addikt

Elvileg igen. De biztonság kedvéért mentsd le a profil mappádat.

(#37122) geris197 válasza kispx (#37119) üzenetére


geris197
tag

Kipróbáltam mind az 5 kiegészítőt,de valahogy nem akar működni egyik sem.Igaz kér szinte mindegyik felhasználónevet és jelszót,de milyet és honnan?Hova kellett volna regisztrálnom és milyen jelszót kérhetnek?nem értem :( Meg valami ISPN-t is kellene választanom-beállítanom amit nem is tudom micsoda.Van amelyiknél meg az országot (régiót) kell megadni és mi nem is vagyunk ott.Szóval hogyan is kéne ezek közül valamelyiket is működésre bírnom?

(#37123) raziel01 válasza geris197 (#37122) üzenetére


raziel01
veterán

Sehogy mivel csak bizonyos internetszolgáltatókkal működik.
Esélytelen mindegyik.

Viszont van egy tök szuper magyar nyelvű program: Networx :R

Belehet állítani a fordulónapot meg minden egyebet.

(#37124) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Van egy kis bajom. Egyik lapnál, ahol kér java-s hozzájárulást(és nem a legfrissebb) megjegyeztettem véletlen vele, hogy egyből dobjon át a java honlapjára. Hol lehet ezt kiszedni? :R

(#37125) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Történelmének egyik legnagyobb átalakítása után, megújult felülettel jelentkezett a legfrissebb Firefox. A Mozilla Magyar Közösség ennek apropóján ingyenes bulit szervez, ahol bemutatjuk az új verzió fejlesztéseit, találkozhatsz a hazai közösség tagjaival, és elmondhatod, hogy Te milyen internetet szeretnél. A rendezvény időpontja: 2014. május 21., szerda.

Tervezett program

17:50 – Filmvetítés

Code Rush film levetítése (CC-NC-SA) (60 perc) http://www.imdb.com/title/tt0499004/

18:50 – Előadások

Az új Firefox-felület gyakorlati bemutatása
A Firefox elmúlt évi és a jövőben várható újdonságainak bemutatása
Firefox fejlesztői eszközök (Úr Balázs)
Firefox: tippek és trükkök
Egyéb Mozilla-projektek bemutatása
Hogyan lehetsz hozzájáruló?

További programok

Közösségi esemény meglepetésekkel és játékokkal.

Regisztráció

A rendezvény ingyenes, de kérjük regisztráld magadat az Eventbrite oldalon.

Érkezésedet jelölheted ezen a Facebook-eseményen is, de regisztrálni a fenti linken kell:
https://www.facebook.com/events/1482299925321417/

Helyszín

MÜSZI (www.muszi.org)

MÜSZI – 1085 Budapest Blaha Lujza tér 1. (Corvin áruház III. emelet, bejárat a Somogyi Béla utca felől, nagy zöld ajtó MÜSZI logóval, csöngess, ha nincs nyitva az ajtó!)

Hashtag
#UjFirefox

(#37126) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Nekem nemigen jön be az új mozilla! Szépnek szép meg minden,de állandan lefagy és zabálja a memoriát! És leállítani sem tudom :(

[ Szerkesztve ]

(#37127) Fandango válasza Daszkalosz19 (#37126) üzenetére


Fandango
veterán

Ez nem a Firefox hibája, ott más probléma van.

(#37128) Daszkalosz19 válasza Fandango (#37127) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Addig,mig nem lett.frissítve semmi baja nem volt!

(#37129) bullseye


bullseye
addikt

Nekem állandóan összeomlik a frissítés óta. Min. naponta egyszer, de ma már 3 alkalommal is előadta, egyszer közvetlenül az újraindítás után.

És nekem még csak nem is tetszik ez az új dizájn (zavar, hogy nem különülnek el látványosabban a fülek). De Classic restorert leszedtem, hátha amiatt lépeget ki. Úgy tűnik nem. Valami ötlet, bátorítás?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37130) kispx válasza bullseye (#37129) üzenetére


kispx
addikt

Szokásos profil reset.

(#37131) #03969024 válasza bullseye (#37129) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nekem is instabil, főleg flash tartalmak alatt. Majd kijavítják, remélhetőleg...

(#37132) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Van olyan kiegészítő, ami független helyen rögzíti, frissíti és naplózza a megnyitott lapokat, a megnyitás pillanatában?? Most volt egy áramszünet, és sikeresen elvesztettem a megnyitott lapjaim (megint..), nem kaptam helyreállítási lehetőséget.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#37133) kispx válasza ledgeri (#37132) üzenetére


kispx
addikt

Ha nem mutattja a helyreállítós képernyőt, akkor előzmények -> előző munkamenet helyreállítása

(#37134) ledgeri válasza kispx (#37133) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért nem tud automatikus lenni mindig ilyen esetben??
Nem lehet készítettni munkamenet-naplót?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#37135) Rickazoid válasza ledgeri (#37134) üzenetére


Rickazoid
addikt

Fura, nekem sosem volt ezzel még gondom. Nekem csak akkor mutat helyreállító képernyőt, ha bizonyos oldalakon épp gépeltem és azt szöveggel együtt kell visszaállítani. Például itt a lapcsaládnál ez működik, bármikor kilőhetem akár most is a firefox process-t és újbóli indításnál visszakapom ezt a szöveget, amit itt ép gépelek, max. az utolsó egy-két másodpercnyi gépelés marad le, van ahol viszont nem csinál ilyet - nem tudom igazából a weboldalak, a böngésző vagy a kettő sikeres együttműködésének érdeme-e. A többi megnyitott lap meg betöltődik, amikor átlépek rájuk. Egyébként meg az összes lapot előkészíti és kirakja a "fülsávra", az utoljára aktívat pedig betölti kérdés nélkül. Nagyon régóta így működik a Firefox... legalábbis Linux alatt biztosan, de kétlem, hogy ilyesmi platformfüggő lenne.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37136) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Olyan kiegészítő van Firefoxhoz,ami nem csak könyvjelzőket,jelszavakat ment,szinkronizál, hnem a munkamenetet is és felhő-alapú, tehát,ha más gépen böngészek,ugyan azokkal a szinkronizációs adatokkal,akkor ott is ugyan az a munkamenet,könyvjelző...stb.legyen?

(#37137) TigerCat válasza huan (#37136) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Valami hasonlóra gondoltál? Xmarks

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37138) kispx válasza huan (#37136) üzenetére


kispx
addikt

A beépített FF sync.

(#37135) lordfreyr
Win 8.1-en is ugyanez a helyzet, szóval tényleg nem platformfüggő.

(#37139) ledgeri válasza Rickazoid (#37135) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Értem, alapból így is megy, de az teljesen más tészta, amikor kilövöd a process-t és esetleg még befejezi az írást a lemezre, mint mikor elmegy az áram, és minden megáll....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#37140) kispx


kispx
addikt

Firefox’s Multi-process architecture becomes a priority finally
Na, csak alakulgat már. Volt értelme a metros felületet dobni.

(#37139) ledgeri
Én ilyenkor a fájlrendszert átnézetném, hogy nem-e sérült.
Felajánlani a helyreállítást az FF akkor fogja, amikor az előzmények megjegyzése be van kapcsolva és Sessionstore is be van kapcsolva. (és még valami ami nem jut eszembe :) )

[ Szerkesztve ]

(#37141) Rickazoid válasza ledgeri (#37139) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mostanában feltűnően sok áramszünet volt mifelénk, nincs különbség viselkedésben. Ha meg kilövöm a process-t, az nem fejez be semmit, azonnal megszakad a futása.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37142) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Ez az új Firefox nagyon durván jó lett! Jóval gyorsabb mint volt, 1080p-t viszi nem úgy mint a Chrome, jobban is néz ki, gyorsan indul Adblockkal is, le a kalappal a Mozilla előtt :R

No Sana No Life

(#37143) unravel válasza CJ4567 (#37142) üzenetére


unravel
őstag

Én is váltottam pont emiatt. Chrome megette a memóriát pedig alig volt bővítményem és egyre lassabb lett.

Annyi hibát vettem észre, hogy az Adblock szereti kikapcsolni magát ha a Sync engedélyezve van.

¯\_(ツ)_/¯

(#37144) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Milyen videóletöltőt használtok, amiben nincs semmi tiltás?

(#37145) ledgeri válasza kispx (#37140) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Minden ment, mert úgy szerettem , hisz most bajban vagyok...

(#37141) lordfreyr milyen fajtájó meghajtón fut a progid?

Előzményeknél többszörös, egeres kijelölés (négyzettel) miért nem lehetséges? Most nem akarok ezreket kattingatni, mert vagy az, vagy az összes megnyitása, ami miatt meg már betelt a 4GB ramom, és az messze nem volt a teljes adatmennyiség..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#37146) Donvit078


Donvit078
tag

sziasztok!

sajnálattal olvasgattam hogy a "a feladatkezelős beragadás" problémára itt se tudtok megoldást és másnak is megkeseríti az életét úgy mint nekem is ezért csak ritkán használom a foxot... :( de most az a kérdésem lenne hogy a tanúsítvány ellenőrzést hogy tudom kikapcsolni a foxban?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#37147) Rickazoid válasza ledgeri (#37145) üzenetére


Rickazoid
addikt

Kingston SSDNow V300.
Előzményeknél meg az a gond, hogy egyfajta nézet van, az is egy ősi hibával, így nem csak magára a főelemre vagy legalább annak oszlopára (név), hanem az egész sorra (minden oszlopra, például címkék, hely, leírás) kattintva kijelölsz. Sok fájlböngészőben is megvan még ez a hülyeség részletes nézetnél... Ave Dolphin! Itt viszont csak a Shifttel való tól-ig kijelölés és a Ctrl-lal való szelektív kijelölés működik.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37148) kispx válasza Donvit078 (#37146) üzenetére


kispx
addikt

Nem lehet. Jegyeztesd meg vele a tanúsítványt. A beragadásra meg ott a profil reset.

(#37149) kispx


kispx
addikt

Nah, a betában már megint mit csesztek el.

Van ez a nagy méretű gif. Megnyitom. Lassú nettel amíg nem jön le teljesen a gif, addig tekeri a procit az FF és szaggat. Ha lejött, akkor visszaáll 0%-os processzorterhelésre és simán lejátssza. Ha elváltok a fülről, akkor egy pár másodperc után elölről kezdi. Valaki belefutott már ebbe?
Egyedül a ghostery van fent kiterjesztésnek.

[ Szerkesztve ]

(#37150) HZoli87 válasza kispx (#37148) üzenetére


HZoli87
veterán

Profil reset ezen nem segít (sokkal komolyabb hiba ez annál, nem hiába szerepel a hivatalos oldalon). Több gépen is kipróbáltam, sőt van ahol az egészet újratelepíttetem, de a hiba ugyanúgy előjön.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.