Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Puma K válasza S-Attila (#26850) üzenetére


Puma K
veterán

Sajnos úgy sem jó, ugyan úgy rendezi mint a módosítás dátuma.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26852) S-Attila válasza Puma K (#26851) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ugyanúgy csak akkor rendezheti, ha ugyanabban az időrendi sorrendben lettek létrehozva, mint módosítva.

Egyébként a Windows szerintem a mappákat mindig külön csoportba rakja.

(#26853) vante válasza Puma K (#26851) üzenetére


vante
aktív tag

Rendezés: Dátum + Csökkenő. Nálam így mindig az elejére teszi az újakat.

(#26854) vlevi


vlevi
nagyúr

Asszem végeztem ezzel a Firefox sync nevű valamivel. Teljesen összevisszab***ta a könyvjelzőimet. Egyszer már észrevettem, hogy minden duplán van a könyvjelzők eszköztárban, de most döbbentem rá, hogy teljes a káosz a könyvjelzők menüben. Itt vannak (voltak) a ritkán használt könyvjelzők. De egy csomó eltűnt, alkönyvtárak összevissza, elválasztóból van van 10 egymás után, mi a frásznak csinálta?
Még szerencse, hogy valamikor próbáltam a krómot, és az abba beimportált könyvjelzők jók, és onnan kimentve és visszatöltve megvannak.

(#26855) scope2007 válasza vlevi (#26854) üzenetére


scope2007
addikt

ajánlom a mozbackup programot.. én ezzel mentem mindig 1-2hetente
ff syncet hanyagolom, egyszer nekem is szétbarmolta :]
sorba van rendezve minden, kategorizálva.. lehetetlen lenne újraépíteni :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26856) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

1 web helyen nem kínálja fel a böngésző,hogy mentse a jelszavamat! :W

A többin hibátlanul működik!

Valami 5let?

Beállításoknál nincsen a kivételek között semmi!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#26857) scope2007 válasza rob83 (#26856) üzenetére


scope2007
addikt

LastPass beépülőt próbáltad már? sztem létező legjobb jelszó kezelő/automata kitöltő + online tárolja a jelszavakat titkosuítva. Na ez tuti megjegyzi/elmenti

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26858) revibe


revibe
csendes tag

Üdv!

Olyan problémám van hetek óta, hogy FF-n (13.0.1kb.) keresztül nincs hang. újratelepítés, flash, codec frissítések után is ott tartok, hogy nem akar megszólalni se a youtube, se semmi. Tettem fel Chrome-ot és annál ugyanez van, ellentétben IE 9-cel, amin szól minden, de azt meg nem szívesen használom.

Nem vagyok nagy hozzáértő, szóval bármilyen tanács jól jöhet! Ja és Vista-m van:)))

(#26859) S-Attila válasza revibe (#26858) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nincs véletlenül lenémítva ez a két alkalmazás a Vista saját hangerő-beállító paneljén?

(#26860) rob83 válasza scope2007 (#26857) üzenetére


rob83
aktív tag

Köszi a tippet!

Ez tényleg jó!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#26861) revibe válasza S-Attila (#26859) üzenetére


revibe
csendes tag

még csak nem is láttam ilyet, ahol külön lehetne állítani:)

(#26862) S-Attila válasza revibe (#26861) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Katt a tálcán lévő hangszóró ikonon, és Keverő.

Így néz ki:

(#26863) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Egy kicsit komplikált kérdésem lenne: a gépemen történt egy login FF-ban, de nem mentette a jelszót. Visszaállítottam minden törölt fájlt a FF mappájából, ezek között van esélyem, hogy meglesz valahol a jelszó? És ha igen, hogyan kellene csinálnom?

(#26865) WonderCSabo válasza brozy (#26864) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Töröld ki a többi nyelvet.

(#26867) DS39 válasza brozy (#26866) üzenetére


DS39
nagyúr

about:config -> spellchecker.dictionary -> innen töröld ki a "hu"-n kívülieket, szerintem megoldja.

(#26868) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, sajna beállok a nyafogók táborába, ugyanis az utóbbi időben rendkívül soká indul be a firefox - "hidegen" (pedig pokoli meleg van, volt). Ma már majdnem elérte az egy percet. A 13.0.1 van fenn a gépemen.
Ha senkinek nincs ilyen gondja, akkor a rendszeremben történt valami. Kérlek, erősítsetek meg, vagy valami ötletet, ha tudtok. Köszi.

(#26869) DS39 válasza egykori (#26868) üzenetére


DS39
nagyúr

kb 3-4 mp alatt indul "hidegen". és hdd-m van.

ajánlott egy friss telepítés, a régi profil mappa törlésével. 1 perces indulása még a fapados 3.6-osnak sem volt.

ha ez nem segít, akkor vmi win háttérfolyamat terhelheti le a géped, ami miatt háttérbe szorul a firefox indítási folyamata.

(#26870) mzx


mzx
senior tag

Böngészőn át megvalósuló ingyenes telefonálási lehetőség érdekel engem (a böngészős megoldás miatt végül is mindegy, hogy különbözik-e a user-ek op.rendszere, bár linux-os illetőleg win-es userek között akarom megoldani), ami NEM shareware, tehát NEM csak egy ideig ingyenes,
hanem korlátlanul! (Freeware.)
Ilyen megoldás érdekel tehát.

A google mail tudtommal csak vezetékest és mobilt enged hívni, ráadásul fizetős. A Google Talk Video and Voice Plug-in -t ajánlották még, de ha van browser-es megoldás, előbb azt próbálnám.

A keverőn minden némítást levettem, a mikrofonsávot különféle pozícióra csúsztattam a hangteszt során, de a hangom némán ment át.

Milyen böngészős szolgáltatást ismertek erre a Google -én kívül?

A nem böngésző alapúak közül jelenleg a skype -pal próbálkozom, eleddig sikerltelenül.
Ha tudja valaki, mit kell állítanom a skype-hoz, hogy átmenjen a hangom a vonal másik végén levő user-hez, az is érdekel.

(#26871) S-Attila válasza mzx (#26870) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Mondjuk a Skype-pal kapcsolatban a Skype topikban jobb eséllyel kapnál választ. :)

A Skype-nál a próbahívás sikeres? Működik a mikrofonod?

(#26872) egykori válasza DS39 (#26869) üzenetére


egykori
őstag

Ah, pedig hányszor ajánlottam én is másoknak az FF komplett reinstallját... Nagyon jó, ezt megpróbálom még ma! Igen, már jó ideje csak a névjegyen keresztül frissítgettem. Köszönöm.

(#26873) mzx válasza S-Attila (#26871) üzenetére


mzx
senior tag

Épp ezt írtam, hogy sajnos nem. Itt a bibi. A Mikrofon fizikailag jó, anno windows alatt működött skype-pal, de kizárólag linux op.rendszerrel vagyok már online.

(#26874) DS39 válasza mzx (#26870) üzenetére


DS39
nagyúr

Google+ Hangouts
(katt rá, egyébként videós chat, google+on)

[ Szerkesztve ]

(#26875) mzx válasza DS39 (#26874) üzenetére


mzx
senior tag

(Közben belinkelted, oké.)
Ubuntu linux alá kell. Arra is telepíthető?

[ Szerkesztve ]

(#26876) DS39 válasza mzx (#26875) üzenetére


DS39
nagyúr

ez böngészőből fut. max plugin telepít hozzá, kb mint a facebook chat, csak videóval hanggal.

(#26878) mzx


mzx
senior tag

Köszi nektek a válaszokat.
Wow! Gmail chat alatt telózni is lehet? :) Nagyszerű... remélem, működik nálam is, ki fogom próbálni, csak egyelőre alig van gmail kontaktom, de a nap során megejtem. :)

Ami miatt aggódom, hogy hátha nem alkalmazásfüggő, hanem hátha beállítási gond miatt nem megy nálam egyelőre skype-on.
Van ötletetek, mit kellene beálítanom? A skype topicban is feltettem a kérdést, egyelőre várok válaszra. A mixer-ben levettem a pipát minden sáv némításáról, de egyelőre bár én hallom skype használatával a másik user hangját, ő nem hall engem, ahogyan a próbahangteszt is némának jelez engem (bár a fejhallgatómban hallom a saját hangom, amikor belebeszélek a mikrofonba).

Lehet, h a gogole talk-ot is majd megpróbálom, és/vagy a hangouts -ot, köszönöm. De a skype-ot tesztelem előbb, valszeg beállítási probléma, tehát gyanítom, a beállításaim miatt ha skype-n nem megy, más felületen sem fog, talán.

[ Szerkesztve ]

(#26881) mzx válasza brozy (#26880) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi, de nagyon régi hardware -m van, nem kezel DVD-t.

(#26883) mzx válasza brozy (#26882) üzenetére


mzx
senior tag

Kedves brozy, dehogynem engedem, de egy 1999-ben gyártott Pentium 3-as, 500 MHz-es őskövület tényleg nem kezel DVD-t. :) Még gyári CD-t is csak úgy tudok szaggatásmentesen hallgatni (meg ape-t, flac-ot, azaz veszteségmentes zenét), ha nem nagyon fut mellette más (alkalmazás). :)
(A DVD-t ráadásul tudtommal fel se ismeri a hardware-m.)

[ Szerkesztve ]

(#26884) S-Attila válasza mzx (#26883) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ha csak CD-olvasó van benne, akkor nyilván nem, hisz fizikailag nem is képes rá.

A kolléga itt nem CD-audio vagy DVD-film lejátszásáról beszél, hanem operációs rendszer telepítéséről/optikai médiáról történő közvetlen használatáról.

De ne offoljuk szét ezt a topikot a Skype miatt. :)

(#26885) mzx válasza S-Attila (#26884) üzenetére


mzx
senior tag

DVD iso-t ajánlott.
Csak azért hivatkoztam média lejátszásra, h utaljak a gépem alacsony teljesitményére, régi mivoltára, ami meg arra utal, hogy akkoriban még nem tervezték a PC-ket DVD kezelésre.

Ettől függetlenül mindenki válaszát köszönöm. Majd csak megoldódik a problémám.

[ Szerkesztve ]

(#26886) Steelmanus válasza egykori (#26872) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hm.. erdekes a stabil kiadas 13.0.1 vagy az innen letoltheto is 13.0.1 mikozben én is mar a 13.0.2 -ot hasznalom. Ennyire nem volt fontos a javitas hogy ez a verzio kerult ki veglegesnek? Viszont innen letoltheted a 13.0.2-candidates hogy ne kelljen frissitessel kezdened.

[ Szerkesztve ]

(#26887) WonderCSabo válasza Steelmanus (#26886) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne rakjátok fel csak úgy a candidate buildeket. Lehet, hogy nem ezek lesznek a véglegesek, de az Fx arról már nem fog szólni, ha újabb candidate/final verizió jön.

(#26888) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok
Több éven keresztül ment firefoxom, de most format C lesz.
Valaki meg tudná mondani hogyan menthetem el az elmentett jelszavakat, ugyanis a jelszó kezelőben ilyen opció nincs!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#26890) WonderCSabo válasza kjani18 (#26888) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első hszben leírt profil mappát elmentve az összes Fx-os dolog megmarad. Vagy a nem akarsz mindent, akkor a MozBackup progi segít.

(#26891) Steelmanus válasza WonderCSabo (#26887) üzenetére


Steelmanus
addikt

OK. Ertettem.

(#26892) DS39 válasza S-Attila (#26889) üzenetére


DS39
nagyúr

ez már nekem is feltűnt :D

(#26893) #16695808 válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


#16695808
törölt tag

sziasztok, a problémám annyi hogy a legújabb ff-ban véletlenül ki-x-eltem hogy ne mentsen egy bizanyos honlapon felh. nevet és jelszót , de rájöttem hogy kéne , de ha újra belépek nem ajánlja fel, segítsetek kérlek fontos lenne, köszi.

(#26894) Steelmanus válasza #16695808 (#26893) üzenetére


Steelmanus
addikt

Beallitasok / Biztonsag / Webhelyjelszavakmentese pipa be itt nezz be a Kivetelek opcioba, ott kell lennie a letiltott oldalnak amit veletlenul beikszeltel. Tavolitsd el.

[ Szerkesztve ]

(#26895) kjani18 válasza WonderCSabo (#26890) üzenetére


kjani18
őstag

Köszi, sikerült!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#26896) #16695808 válasza Steelmanus (#26894) üzenetére


#16695808
törölt tag

és ha az üres?

(#26897) #16695808 válasza #16695808 (#26896) üzenetére


#16695808
törölt tag

sütiknek van köze ehhez?

(#26898) S-Attila válasza #16695808 (#26896) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A "Webhelyjelszavak mentése" be van pipálva?

Mindenesetre próbálj meg egy sütitörlést és gyorsítótár-ürítést.

[ Szerkesztve ]

(#26899) #16695808 válasza S-Attila (#26898) üzenetére


#16695808
törölt tag

igen

(#26900) revibe válasza S-Attila (#26862) üzenetére


revibe
csendes tag

nincs lehalkítva.
(amúgy a keverőt használom néha, csak azt nem láttam eddig, hogy a ff-nak is van külön:)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.