Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) Killer man válasza WonderCSabo (#26450) üzenetére


Killer man
tag

Oké, köszi! Most már én is úgy gondolom.

(#26452) JetiRulez válasza WonderCSabo (#26403) üzenetére


JetiRulez
őstag

Köszönöm! Ez úgy tűnik, hogy bevált. Nincsenek fagyások. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26453) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Töröltem a historyt, és utána az új lapon nem a leglátogatottabb oldalakat dobja ki, hanem össze-vissza mindenféle megnézett oldalt, de pont nem a leglátogatottabbakat. Azokat is csak akkoz változtatja, ha újraindítom a böngészőt.
Van valami beállítás, hogy ezeket az oldalakat hozza fel új lapnál?
Vagy lehet köze annak ehhez a dologhoz, hogy váltottam 13-ról 14-re?
Esetleg csináljak egy reinstallt?

[ Szerkesztve ]

(#26454) DS39 válasza #54715584 (#26453) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ha törölted a historyt mit csodálkozol ezen? :D
akkor minden weboldal látogatottsági statja 0-ról indul és ahogy sorba nézed meg őket, akkor változik. néhány nap múlva be fog az állni a sokat látogatott oldalakra. :)

(#26455) egykori


egykori
őstag

Hali,

Nem tudjátok, hogy mi lehet nálam a 13.0.1 Firefoxban letiltva, hogy a Newtabon a kép nem jelenik meg, csak a négyzetes gombok, meg valami aláírás (név, url)?

(#26456) #54715584 válasza DS39 (#26454) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azért csodálkozom, mert olyan oldalak vannak ott, amiket egyszer néztem meg, szemben a facebookkal vagy a 9gag-el, amit naponta 5x megnézek, mégsem látom ott.
De ha csak napok kérdése, akkor várok még... :)

(#26457) DS39 válasza egykori (#26455) üzenetére


DS39
nagyúr

jelenleg a gyorsítótárban tárolódnak a kis képek, ha azt törlöd akkor eltűnnek. ez elvileg a 15-ös verziótól meg lesz oldva hogy egy külön mappában tárolódjanak.
ha újra megnézed azokat az oldalakat, akkor lesz kis képük ismét.

monstre:
az mondjuk fura, de szerintem idővel beáll. viszont ami nem tetszik azt törölheted onnan, a kis képek jobb felső sarkában katt az x-re akkor azt törli és egy újabbat tölt be a helyére. (akkor talán megjelenik az amit te szeretnél látni)

[ Szerkesztve ]

(#26458) egykori válasza DS39 (#26457) üzenetére


egykori
őstag

Oh, köszi! :R
Erre nem gondoltam, nálam ugyanis úgy van beállítva, hogy minden FF záráskor, törlődik a gyorsítótár, a sütik stb.

(#26459) #54715584 válasza DS39 (#26457) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, már töröltem őket, aztán 1 napig nem volt ott semmi :)
De várok, hátha megjavul magától.
PH fórumot is nézem naponta sokszor, mégis az a cikk van ott, amit csak egyszer olvastam :(((

(#26460) Findzs


Findzs
addikt

sehol se találom a 11.2 -es flash playert
amiket találok linkeket azok mind az adobe oldalára visznek ott meg a 11.3 van

win7 64 bit

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26461) scope2007 válasza Findzs (#26460) üzenetére


scope2007
addikt

ez megfelelne?
Adobe Flash Player [11.2.202.233.] [Firefox-Opera]
Adobe Flash Player [11.2.202.233.] [IE]

ha igen akkor feltöltöm.. szerencsére két verziót visszamenőleg mindig megtartok :D

még fel se tettem a 11.3ast, ahogy olvasom jól is tettem.. folyamatosan crashel a firefox is tőle.

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26462) DS39 válasza #54715584 (#26459) üzenetére


DS39
nagyúr

hát passzolom, próbálj ki egy speed dial kiegészítőt felrakni.

Findzs:
innen le tudod tölteni bármelyik régebbi verziót: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26463) scope2007 válasza scope2007 (#26461) üzenetére


scope2007
addikt

na feltettem őket, akinek kellene:

Adobe Flash Player [11.2.202.233.] [Firefox-Opera]
Adobe Flash Player [11.2.202.233.] [IE]

egy rarba van a kettő KATT

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26464) #54715584 válasza DS39 (#26462) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :)

(#26465) Findzs


Findzs
addikt

köszi szépen a segítséget srácok :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26466) myke01


myke01
senior tag

Valamilyen "jobb-gombos" gyors-fordító add-ont keresek . Kösz!

(#26467) chab7 válasza myke01 (#26466) üzenetére


chab7
addikt

Google Translator for Firefox

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#26468) myke01 válasza chab7 (#26467) üzenetére


myke01
senior tag

Bár nem "right-click-es" , de jónak tűnik . :) THX!

(#26469) pete_21 válasza WonderCSabo (#26416) üzenetére


pete_21
addikt

Eléggé változó időközönként csinálja. Van, hogy egy percen belül kétszer is, de van, hogy 4 órán keresztül egyszer sem.
Nem tudom, mitől lehet, de úgy tűnik, hogy nem egyedi probléma...
Remélem hamarosan orvosolják.
Azért köszi a válaszod!

(#26470) WonderCSabo válasza myke01 (#26466) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én ezt ajánlom.

pete_21: Nincs mit.

(#26471) Janika21


Janika21
tag

Sziasztok !

Mióta frissült a flash azóta fagy és akad a facebook firefox alatt. A legújabb verziót használom ! Amikor a facebook nincs megnyitva semmi probléma nincs. Egyik oldalla sem. Erre szeretnék valami megoldást találni ! Be kell állítani valamit vagy mit tegyek ? Nem szeretném a régit feltenni mert előre kéne haladni nem visszafelé :K

(#26472) WonderCSabo válasza Janika21 (#26471) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#26473) chab7 válasza WonderCSabo (#26470) üzenetére


chab7
addikt

Ki akartam próbálni, mert a buborékos megoldás nekem is lehet jobb lenne - látnám az eredeti szöveget is. De azt írja nem telepíthető mert nem kompatibilis a 13.0.1 -el :(

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#26474) WonderCSabo válasza chab7 (#26473) üzenetére


WonderCSabo
félisten

első hsz -> kiegészítők kompatibilitása

(#26475) potyi23


potyi23
senior tag

hi. A konyvjelzokben nincsenek meg a favi ikonok,regen a CheckPlaces -t hasznaltam,de most mar nemtalallom.Van valami helyette ?

(#26476) WonderCSabo válasza potyi23 (#26475) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először azt hittem, hogy csak Te nem találod, de sajnos jól kerested. A fejlesztő weboldala szerint ezeknek a kiegeknek vége - a Mozillát hibáztatja miatta, itt lehet elolvasni. Nagyon sajnálatos az eset, mert ezek nélkülözhetetlen kiegek voltak. És fura is, mert nekem még a kieg fordítása kapcsán jún 6-án írt a csávó, hogy a kövi verzióban javítja a hibát, amiről írtam Neki.

(#26477) potyi23 válasza WonderCSabo (#26476) üzenetére


potyi23
senior tag

o,koszi,szoval most nemfogok tudni it csinalni vele ? :(((

(#26478) WonderCSabo válasza potyi23 (#26477) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Felraktam a telepítő fájlt ide.

(#26479) potyi23 válasza WonderCSabo (#26478) üzenetére


potyi23
senior tag

ok,nagyon koszi. Van egy masik problemam is: feltettem a firefoxot,es a masik gerol mentem at az adataimat. A konyvjelzoket importalas es mentes menupont alatt elmentem,es behozom a masik gepen.eddig mindig ment is,most is jo,csak az elozmenyek nincsenek meg.ujra bekellene mindent irnom. eddig pedig ugy emlexek visszahozta.a jelszavaimat pedig pasword exporterrel visszatettem. de ez a fránya elozmenyek nemnagyon sikerul.

(#26480) *Ropi* válasza WonderCSabo (#26403) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, azt ismerem, de köszönöm!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26481) scope2007 válasza WonderCSabo (#26478) üzenetére


scope2007
addikt

ez sajnálatos.. pedig jó kieg.
nálam is fent van.. ez az utolsó akkor? checkplaces 2.6.2?
mint említettem nekem fent van, nem néztem az általad linkeltet

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26482) WonderCSabo válasza scope2007 (#26481) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Írtam a kiegészítőfejlesztőnek, hogy most mi van, 6-án még a kövi verzióról beszél, most meg ezt látom a honlapján... Majd kiderül.

potyi23: Előzményeket pl. a MozBackup nevű progival tudod kinyerni és visszaállítani.

(#26483) chab7 válasza WonderCSabo (#26474) üzenetére


chab7
addikt

Aha, látom a leírást, de inkább a megvárom a kompatibiliset verziót választom. ;)
Mint írod "bár általában (helyes) működésre bírhatóak ezzel a módszerrel a nem kompatibilis kiegészítők, egyes esetekben az adott kiterjesztés hibás működést produkál"

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#26484) deminos


deminos
aktív tag

Üdv!

Szeretnék az alábbi hibaüzenetekre megoldást kérni/kapni:

Weblap hibáinak részletei

Felhasználói ügynök: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0)
Időbélyegző: Fri, 15 Jun 2012 10:13:43 UTC

Üzenet: 'this.fields.url' értéke NULL, vagy nem objektum.
Sor: 93
Karakter: 3
Kód: 0
URI: http://www.weblap.hu/components/com_media/assets/popup-imagemanager.js
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Weblap hibáinak részletei

Felhasználói ügynök: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0)
Időbélyegző: Fri, 15 Jun 2012 10:14:24 UTC

Üzenet: Engedély megtagadva
Sor: 122
Karakter: 3
Kód: 0
URI: http://www.weblap.hu/components/com_media/assets/popup-imagemanager.js
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ezek a hibák nem nálam jönnek elő, hanem egy ismerősömnél. Firefox-on keresztül szeretne feltölteni képeket a weblapjára (Joomla rendszer), de nem tud a fentebb részletezett okok miatt (IE-ben és Chromeban működik, viszont azoknál a többi funkció nem és amúgy is szeretne a tüzes farkasnál maradni.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#26485) WonderCSabo válasza chab7 (#26483) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt várhatod. Tökéletesen működik a kieg egyébként Fx13-al.

deminos: Ez a user agent IEs user agent. Akkor most mégis IEn nézte a weboldalt? Másrészt ezekkel a hibákkal a Firefox nem tud mit kezdeni, mert a weboldal hibái ezek...

[ Szerkesztve ]

(#26486) myke01 válasza WonderCSabo (#26470) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz !
Telepítésnél azt írja ,hogy a Quick Translator nem kompatibilis a FF 13.0.1. verzióval :Y ......?????, amit én nem nagyon hiszek .

(#26487) deminos válasza WonderCSabo (#26485) üzenetére


deminos
aktív tag

Mielőtt ide beraktam a hibaüziket a google segítségével már tájékozódtam egy kicsit és több helyen azt írták (konkrétan a joomla fórumán), hogy nekik a firefox-ban a cache és cookiek törlése megoldotta a problémát, csak nála nem.
Nem tudom, hogy ezeket a hibaüzeneteket honnét vette ki, nekem azt mondta, hogy firefox alól próbálkozott.
Mint fentebb írtam IE-ben a képfeltöltés funkció működik, tehát csak nem onnét kapta ezt a hibát.

Szerk.: Több gépen is kipróbálta és azoknál is ugyanez volt, firefox alól nem működött. Ő is úgy gondolja, hogy a weboldallal van gond, de előtte ki akar zárni minden user errort mielőtt még panaszkodik a webfejlesztőnél.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#26488) Fryms


Fryms
csendes tag

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy lehet a tab gombot használni böngészőben?
Pl e-maileknél vagy bármilyen bejegyzés írásánál.

Előre is köszönöm!

Üdv

(#26489) WonderCSabo válasza myke01 (#26486) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, vmiért ezt írja. [link]

Fryms: A tab gomb arra való, hogy a kövi vezérlője ugorjál. Pl. ha a PH!n a hsz író mezőben van a fókusz, megnyomod a tabot, akkor a lenti "Hozzászólásom" címke melletti vezérlőre ugrik a fókusz, és azt tudod billentyűzettel irányítani. Pl. Gmailben, ha megnyomod a tab-ot levél írása után, akkor a "Küldés" gombra ugrik. Ha még egyszer megnyomod, akkor pedig a "Mentés"-re. Ha egy vezérlőn van a fókusz, akkor simán az entert megnyomva az adott vezérlőnek adsz utasítást, vagy ha vannak opciói, akkor a kurzorbillentyűkkel választhatsz (pl. PH!n off-nem off topik hsz közti váltásnál). A fókuszt pedig elég könnyű követni, mert szaggatott/kék stb. szegéllyel veszi körül a böngésző az épp fókuszban lévő vezérlőt.

(#26490) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok,

mitől lehet az, hogy a firefox egyszer csak nem érzi az egérgörgetést és a billentyűleütést sem?
kb. fél percenként újra rá kell klikkelnem a firefoxra, mert folyamatosan elugrik róla a fókusz...

háttérben nem fut semmi különös, frissen installált win7, legújabb ff, egy add-onnal (abp)

(#26491) WonderCSabo válasza #51736960 (#26490) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyértelműen vmi elveszi a fókuszt, a Firefox nem csinál ilyet magától. Lehet, hogy az oldalon egy beágyazott flash, lehet, hogy vmi program a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#26492) #51736960 válasza WonderCSabo (#26491) üzenetére


#51736960
törölt tag

eléggé tanácstalan vagyok, mert rengeteg topik megy a neten "firefox loses focus" témában, de megoldás sehol :(

[ Szerkesztve ]

(#26493) Fryms válasza WonderCSabo (#26489) üzenetére


Fryms
csendes tag

Köszönöm szépen!

Igazabból a tab funkcióra gondoltam mint pl a bekezdéseket beljebb vinni mint bármelyik szövegszerkesztőben.
Ilyet szeretnék csinálni:
-aaaaaaa
-bbbbbb
-cccccccccc
-ddddddddd
De nem note pad vagy más szöveg szerkesztő segítségével és nem végig nyomni space gombbal.

bár itt nem maradt benne még pacegombbal sem:(

[ Szerkesztve ]

(#26494) WonderCSabo válasza #51736960 (#26492) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát erre én sem tudok mit mondani. Az első hszben lévő diagnosztikát meg lehet próbálni, de attól tartok most itt nem lesz nyerő.

Fryms: Mivel a tab billentyű a fókuszt váltja, szóközt nem lehet vele készíteni. Viszont ez a kieg megváltoztatja a Fx viselkedését: a fúkusz váltása helyett szóközt illesztesz be a Tabbel, ahogy a többi szövegszerkesztőben is.

Szerk.: A space meg azért nem marad meg, mert a PH! editora kivágja őket (valszeg a tab-ot is kifogja).

[ Szerkesztve ]

(#26495) Steelmanus válasza #51736960 (#26492) üzenetére


Steelmanus
addikt

Melyik Flash verziot hasznalod, a legujabbat? Ez a legfrissebb Adobe.Flash.Player-11.3.300.257, ha igen akkor tedd vissza a regebbi verziot, Adobe.Flash.Player-11.2.202.235 es ugy probald meg hasznalni a bongeszot. A Vezerlopultban kapcsold ki a Flash automatikus frissiteset, ill. telepiteskor is tiltsd le.

[ Szerkesztve ]

(#26496) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Elkezdődött a jelző panelek átalakítása. A ronda aero glass szegélyt már el is távolították, a nyilat lekicsinyítették. A mockup így néz ki, további infók itt.

(#26497) scope2007 válasza WonderCSabo (#26496) üzenetére


scope2007
addikt

ez nagyon jól fog kinézni

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26498) WonderCSabo válasza scope2007 (#26497) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az a baj ezekkel, hogy baromi jó dizájnokat készítenek a Firefox UX teamnél, de az implementáció baromi sok ideig tart, vagy rosszabb esetben meg sem valósul soha... A másik hozadéka az, hogy a Firefoxban tervezett UI elemeket a többiek átveszik, és mire az Fxbe és véglegesen bekerül, a vérpistikék asszondják, hogy a Mozilla megint lopott...

(#26499) Wasp91 válasza WonderCSabo (#26496) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ez hanyas verzsön lesz? :) Remélem a memória éhségéből is megpróbálnak visszavenni.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#26500) WonderCSabo válasza Wasp91 (#26499) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Firefoxnak van a legjobb memóriakezelése a piacon. Nem lehet tudni, hogy a linkelt mockup mikor fog véglegesen elkészülni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.