Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) Steelmanus válasza PofaJenö (#26600) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt en nem mondtam egy szoval sem hogy rossz lenne a CIS, eppen azt irtam hogy valamikor meg hasznaltam en is amikor az XP tuzfal meg belulrol kifele nem vedett.
A lenyeg hogy a flash rendbe jott.

(#26602) HZoli87 válasza PofaJenö (#26600) üzenetére


HZoli87
veterán

Két antivírust használsz? Ha igen, az egyiktől váljál meg.

(#26603) < CyberBob > válasza PofaJenö (#26600) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Miért lenne rossz? Bár én csak a tűzfalát használom, de meg vagyok vele elégedve.
Viszont az MSE ott felesleges.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#26604) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Landolt az új kinézetű hibaoldalak az UX csatornán. Így néz ki. (kép forrása)

(#26605) LeonCL


LeonCL
csendes tag

Másnál is fagy a FF 13.0.1 a vatera és az indamail oldalaktól? Amióta frissítettem, állandóan borul. Legújabb, elvileg javított Flash Player van fent.

(#26606) vinikorn


vinikorn
aktív tag

A firefox bezárásakor ezt a hibaüzenetet dobja fel: [link]. Mi ez?

(#26607) Sharkweb válasza vinikorn (#26606) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Flash player hiba.

Megoldás: Régebbi verzió visszarakása vagy Protected mód kikapcsolása [link]

(#26608) djtemplar válasza tomi319 (#25802) üzenetére


djtemplar
csendes tag

Helló, nekem ugyanez a problémám, próbáltam már letiltott pluginekkel, clean reinstall-lal, de minden olyan oldalon, ahol https-es protokoll van ezt csinálja...vmi ötlet? mert baromi idegesítő :(((

(#26609) mzx válasza WonderCSabo (#26528) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi a választ a biztonsági kérdésre (plugin-ek). :)

Bár azt nem írtad, tudsz-e ajánlani plugin-ként olyan letöltéskezelőt, amelyik félbeszakadt letöltést igény szerint bármikor folytat. Néztem az addon-ok (plugin-ek?) között, látok egyet, ahol utal erre, ezt írja: "it allows you to pause and resume downloads at any time", de ez azt is jelenti, hogy ha pl. elmegy az áram, vagy szétszakad a netkapcsolat, és ez után szeretném folytatni, akkor is gond nélkül folytatja a letöltést bármikor később, amikor újraindítom? DownThemAll

Sorry, nem tudom, mi a különbség addon, plugin ill. extension között, esetleg magyarázd el, kérlek, ja és hogy melyiknek mi a magyar megfelelője, meg sokan sokféleképp fordítják. :)

[ Szerkesztve ]

(#26610) Fandango válasza mzx (#26609) üzenetére


Fandango
veterán

Remelem jol tudom, de az addon ill. extension kb. ugyanazt takarja, vagyis a program valamelyik funkciojat hivatott kiboviteni (extension) vagy ahhoz hozza adni (addon), a plug-in pedig egy olyan beepulo modul aminek segitsegevel kulso program hivhato meg, hogy adott programon belul olyan tartalmat jelenitsen meg amit egyebkent nem tud (pl: pdf viewer, flash player stb.). Ha nem helytallo amit leirtam, akkor majd kijavitanak. :DD

(#26611) mzx válasza Fandango (#26610) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi. :)

Egyébként pontosítanom kell a kérdésem azon részét, hogy megszakadt letöltés folytatása... ugyanis a tárhelyekről való töltés miatt lenne jó számomra egy olyan letöltéskezelő, ami még ezekről való letöltéskor is folytatja a letöltést, mivel a népszerű tárhelyek nagy része nem engedélyezi alapból a megszakadtak folytatását...

...sőt, most már ott tartanak, hogy "fentről" ijesztgetik őket, példát statuáltak a megaupload népszerű tárhely bezáratásával, a napokban meg egyre több jelzi, hogy felhagytak a megosztással, tehát csak azon loginból tölthető le tőlük adott file, amelyből feltöltötték... :S Talán pl. a rapidshare, data hu még "tartja magát"... :S

(#26612) VásRló


VásRló
tag

Sziasztok

Tudtok olyan kiegészítőt vagy programot, amivel a google cached oldalakat lehetne nézegetni, elmenteni? De úgy, hogy a komplett törölt, cachelt oldalt elmentse, mint ahogy pl. a scrapbook menti az oldalakat.

(#26613) Fandango válasza mzx (#26611) üzenetére


Fandango
veterán

Olyan tarhelyrol ahol nem tamogatott a megszakadt letoltes, lehet akarmilyen progid nem fogod tudni folytatni direkt azert, hogy vagy fizess es akkor megy, vagy kezd ujbol.
En egyebkent nem addont hasznalok, hanem az Internet Download Managert ami beepul a Firefoxba.

(#26614) LeonCL


LeonCL
csendes tag

Egyenként letiltottam a kiegészítőket, így meg lett a bűnös:
a Free Download Manager pluginja okozza a fagyásokat.
Akinek még fagy, nézze meg, lehet, nála is ez a bűnös.

(#26615) scope2007 válasza LeonCL (#26614) üzenetére


scope2007
addikt

elég bugos.. [low] az a program.. nem is csoda :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26616) Jamboo529 válasza defi (#26539) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Olyan addont szerettem volna, ami a különböző típusú fájlokat, különböző mappákba menti.
Ez valamilyen szinten megoldás, de nem lehet kipiálni a többet ne kérdezzen rá lehetőséget, mert akkor minden elromlik.
Nincs olyan esetleg, ahol csak rá kell böknöm a linkre, és autómatán csinálja a dolgokat mentés, meg mappa kikeresés nélkül????

(#26617) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez mi? :F

(#26618) mzx válasza Fandango (#26613) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi a választ. Igen, sejtettem, hogy nem fog menni tárhelyről, sebaj.

(#26619) scope2007 válasza #41133696 (#26617) üzenetére


scope2007
addikt

használod az IncrediMail-t? valahogy lehet felkerült a gépedre.. az csinál ilyen hulladékokat

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26620) #41133696 válasza scope2007 (#26619) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem, már nagyon régen nem.

(#26621) #41133696


#41133696
törölt tag

Igen, valóban az Incredimail-é volt, bocs, hogy már nem emlékeztem rá, de átmentem rendszergazda alá, és Firefox, és IE alatt is inredibar fogadott :W

Valamikor tavaly telepítettem fel kipróbálni, mivel kb 2002-óta ismerem, csak nem használtam, mert az ingyenes verziója akkor sem volt teljes értékű, így kipróbáltam, hogy változott e...

Na de miután meggyőződtem róla, hogy nem, így letöröltem, ezek szerint hátra maradt valami, mert pár hónappal később leöltött ezt azt, ráadásul, úgy, hogy UAC engedélyt sem kért.

Eddig tartott ameddig eltávolítottam, a böngészőkben rendet tettem - a kezdőlapokat is átállította utána pedig kigyomláltam a AVG PC Tune UP-al, és CCleaner-rel. Érdekes módon, csak a rendszergazdai fiókon pakolta fel az eszköztárját, és állítgatta el a böngészőket, a netezős fiókomon csak annyit érzékeltem belőle, hogy megjelent ez a Web Assistant cucc. Tegnap pedig még a rendszergazdain is rend volt. Igaz most per pill ott is az van már :)

(#26622) Steelmanus válasza #41133696 (#26621) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem kotekedeskent hanem tanulas celjabol, akkor hogyan vetted eszre?
Bejelentkezeskor?
Na de miután meggyőződtem róla, hogy nem, így letöröltem, ezek szerint hátra maradt valami, mert pár hónappal később leöltött ezt azt, ráadásul, úgy, hogy UAC engedélyt sem kért.

[ Szerkesztve ]

(#26623) #41133696 válasza Steelmanus (#26622) üzenetére


#41133696
törölt tag

Így: :K Ez jelent meg a nem rendszergazdai fiókom alatt, illetve Chrome alatt is.

(#26624) Steelmanus válasza #41133696 (#26623) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen a kepet lattam es azt is hogy benne van a pipa alapbol, szoval akkor bejelenkezeskor Renszergazdai fiokkal jelentkezel be es utanna valtasz felhasznalot. Gondolom az igenlo szmajli azt jelenti.

(#26625) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Hogyan tudnak lehuzni youtubrol videot ?

(#26626) JetiRulez válasza WonderCSabo (#26578) üzenetére


JetiRulez
őstag

Random. A vírusellenőrzés ki van kapcsolva. A gépen pedig csak MSE fut. Más nincs telepítve.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26627) #41133696 válasza Steelmanus (#26624) üzenetére


#41133696
törölt tag

A pipa nem volt benne azt hiszem, azt én nem tettem bele, csak még gyorsan lefényképeztem. Rákerestem elsőnek Google-el, de ez egy friss cucc mármint a 445-ös így kevés találatot adott akkor, és általában kérdés volt az is.

Aztán láttam ma miután levakartam, hogy volt ebből 440-es is arra már többet adott volna. Rendszergazdai fiók alá csak azért mentem át, hogy megnézzem ott mi a helyzet illetve, hogy onnan kipuculjam. Előtte még megnéztem, hogy hol tanyázik a cucc, már ez meglepett, mert a C:\Program Files-ba tette bele a könyvtárát és nem a C:\Program Files (x86)-ba. Aztán megnézem milyen állományok ezek, a futtatható-ról Norton jelentést kértem, aminek az lett az eredménye, hogy a Norton jónak minősítette tehát olyan nagy gáz nem lehet...

Utána amikor olvastam, hogy az Incredimail lehet, elsőnek nem is emlékeztem, hogy feltettem e, aztán beugrott hogy igen hónapokkal ezelőtt...

Maga az incredimail, nem egy ördögtől való dolog ugye, az oldalukon ott fityeg a:

Minősítésük.

Aztán átmentem rendszergazdai fiók alá, és meglepetésemre azt láttam, hogy az a fiók ami előző nap még mindenféle incredi cuccoktól mentes volt, most Firefox, Explorer és még Chrome téren is tele van pakolva eszköztárral - Chrome eszköztár nem volt, oda csak egy beépülőt rakott -, és még a kereső mezőket is átírta illetve átírta volna. Firefoxnál átírta, Internet Explorer 9.0-nál pedig kezdeményezte, de az IE rákérdezett és nemet nyomtam rá :)

Csak az a tény döbbentett le, teljesen régen letörölt progi, pár hónap alvás után, mint valami alvó sejt, aktivizálta magát, és mindenféle UAC kérés nélkül letöltötte magának a dolgot, és még fel is installálta...

(#26628) Steelmanus válasza #41133696 (#26627) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, koszonom a valaszt

(#26629) lufi7 válasza potyi23 (#26625) üzenetére


lufi7
aktív tag

Free Studio Manager

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#26630) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Silverlight- PH_TV- Chat problémám van, itt feltehetem kérdésem? (bongészőm Firefox, silverlight topik NINCS)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#26631) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Nektek is az van ha videó felett van az egeretek, akkor nem működnek az egéren az előre ill vissza gombok?
Van erre valami megoldás?

(#26632) WonderCSabo válasza xrvman (#26631) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az a gond, hogy a flash és egyéb más pluginek is elveszik a fókuszt a böngészők elől, és ezárt nem műkődnek a gombok. Erre volt egy kieg, azért ki lehet próbálni.

(#26633) xrvman válasza WonderCSabo (#26632) üzenetére


xrvman
őstag

sajnos ehhez már nem kompatibilis, de azért köszi

(#26634) Steelmanus válasza xrvman (#26631) üzenetére


Steelmanus
addikt

Milyen verzioszamu FireFox-t hasznalsz es a Flash a legfrissebb?
Csak azert kerdem, mert nalam mukodik az elore-vissza gomb kieg nelkul, akkor is ha az eger a videon all. A4Tech X7 egerem van es az oldalan vannak a gombok. Es az egeret a drivere nelkul hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#26635) scope2007 válasza #41133696 (#26621) üzenetére


scope2007
addikt

akkor egész szépen beette magát a rendszerbe. Tudtam, hogy az lesz a hibás, ismerősnél is ez volt a problem.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26636) WonderCSabo válasza xrvman (#26633) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Attól függetlenül még meg lehet próbálni felrakni (első hsz -> kiegészítők kompatibilitása)

(#26637) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Adott a notebookom, benne egy GT240M. Újraraktam a Windowst, de nem a legújabb drivert (301.x), hanem a gyári lemezről a régit (186.x) telepítettem hozzá. Firefox jelzi, hogy régi a driver, nem megy a hardveres gyorsítás. IE9 alatt természetesen működik. About:configos turkálással van-e mód mégis bekapcsolni? Köszi

(#26638) Watercolour válasza HZoli87 (#26637) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A firefox nem véletlen figyelmeztet erre. Tedd fel a legfrissebb drivert.

Nem is értem, az emberek miért telepítenek több éves driver CD-kről meghajtóprogramot bármilyen hardwarehez.

[ Szerkesztve ]

(#26639) HZoli87 válasza Watercolour (#26638) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi a hasznos segítséget, magamtól nem jutott eszembe.

(#26640) DS39 válasza HZoli87 (#26637) üzenetére


DS39
nagyúr

layers.acceleration.disabled -> false (ekkor van engedélyezve a h. gyorsítás)

(#26641) HZoli87 válasza DS39 (#26640) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, ez alapbeállítással ezen az értéken van. Még várom az ötleteket, ha nem lesz megoldás rá, akkor úgy is feltelepítem az új drivert. A hőn szeretett IE9 bezzeg vígan megy hardveres gyorsítással.

(#26642) DS39 válasza HZoli87 (#26641) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem jobban jársz, ha tiltva van a Firefox h. gyorsítás, legalább nem fog fagyogatni. (nekem míg használtam párszor befagyott a tab-kezelésnél)

(#26643) HZoli87 válasza DS39 (#26642) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam még nem fagyott a hwa használata mellett, pedig már több, mint 1 éve így használom. Eddig bírtam, inkább frissítettem az illesztőprogramot. Régi driver mellett úgy szaggatott néhány oldalon a görgetés, mint ahogy az anyám szokta néha a tésztát. :)

Egyébként azért próbáltam ki a régi drivert, mert a notebook OSD utilityhez tartozó fényerő állító programja bugos a nem gyári meghajtókkal. Működik, csak éppen azt nem mutatja, hogy hányas értéken van a nyolcas skálán.

[ Szerkesztve ]

(#26644) xrvman válasza Steelmanus (#26634) üzenetére


xrvman
őstag

Mindenből a legfrissebbet használom.
Firefox: 13.0.1
Adobe flash plugin: 11.3.300.257
Logitech G5: Setpoint 6.32

Chrome alatt és IE alatt ilyen probléma nincs. Kizárólag Firefox alatt.

(#26645) Gézengúz válasza xrvman (#26644) üzenetére


Gézengúz
addikt

A legújabb flash a 262 nem??? :)

(#26646) HZoli87 válasza Gézengúz (#26645) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen.

(#26647) Steelmanus válasza xrvman (#26644) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eloszor probald ki a jelenlegit a protekted mod kikapcsolasaval, azert irom igy mert mar ez a verzio is elkulonitett processzben futtatja a flash videokat, meg lehet nezni a Feladatkezeloben ha elinditasz egy YouTube videot.
A kikapcsolasarol itt olvashatsz. Probald ki, nem nehez, kivancsi vagyok hogy Nalad megjavul-e, en mar ezt a verziot is kikapcsolt protected módban hasznaltam.
Utanna frissitsd a Flash-t a Adobe.Flash.Player-11.3.300.262 pl innen, azert innen hogy ne kelljen gorcsolni a McAfee fele vacakkal, vagy a Vezelopulton keresztul ahol van ikonja es ellehet inditani a frissitest.
Ellenorizd a kikapcsolt protekted modot, jelenleg igy hasznalom es nem megy el a fokusz.

Mas:
A fireFox milyen algoritmust hasznal ha bekapcsolva van a letoltott fajlok ellenorzese? Netan ez kotodik a McAfee-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#26648) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

- megjelent az új, teljes mértékben újratervezett androidos Firefox
- Taras Glek a Snappy projekt vezetője segítséget kér Fx lassú indulásának teszteléséhez
- az immár több mint egy éve működő MemShrink projekt legfrissebb eredményei

(#26649) ledgeri válasza ledgeri (#26630) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:U

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#26650) Fandango válasza ledgeri (#26649) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem nyugogdtan kerdezz, a fejed nem veszi le senki. ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.