Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) Orionk válasza DS39 (#26797) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Megpróbáltam Google Chrome-al, és ott megjegyzi a játék, a Slotokat, mentéseket.

Kiléptem, és vissza, és ott folytattam, ahol abbahagytam.

Szerinted mi lehet a gond a Firefoxommal ?

Most 1-2 napja frissítettem, a 13.0.1 verzióra, előtte 3.6.16. os volt. Minden bookmarkot, beállítást megjegyzett, és ezért nem is állítgattam semmit, a telepítés(frissítés) után.

Ezt hogyan kell törölni ? " (ez esetben -a játék oldalához tartozó- sütik, gyorsítótár, és flash local storage törlése, hátha megoldja) "

Nekem be van állítva, hogy kilépés után ezek mindig mindig tölődjenek, amik, a screen en vannak. Itt a SCREEN.

köszi

(#26802) DS39 válasza Orionk (#26801) üzenetére


DS39
nagyúr

az előbbi kettőt akkor te már kilépéskor törlöd ezek szerint, a flash-t meg ahol mondtam hogy az Allow.... legyen engedélyezve ott van delete all..

De megpróbálhatnád hogy kilépéskor nem törlöd a sütiket, megnézni van-e változás. mert én úgy próbáltam ki tegnap, hogy a gyorsítótárat töröltem és úgy megmaradt, de az összes sütit sosem törlöm, csak egy-egy weblaphoz tartozót, ha gondot érzékelek.

ezen felül egy tiszta telepítés marad csak, mint lehetőség.

(#26803) Silverss válasza pethYeti (#26800) üzenetére


Silverss
aktív tag

Szutyok ez a Firefox a frissítések óta. a Firefox 3-nál nem volt jobb!
Most már böngészőváltást tervezgetek.

(#26804) RetepNyaraB válasza Silverss (#26803) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

én már egy éve Chrome-olok, csak akkor van FF, ha spec kiegészítőre, vagy szkriptre van szükségem. Hol van már, mikor gyors, egyszerű és praktikus kis csomag volt :(((
Persze a Chrome is vacak ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#26805) Steelmanus válasza Silverss (#26803) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hm.. akkor lenyegeben elmondhato hogy XY bongeszok is jobbak voltak mondjuk 2.x verziotol kiindulva.

(#26806) JetiRulez válasza WonderCSabo (#26578) üzenetére


JetiRulez
őstag

Pontosítom. Letöltés végén fagy be a böngésző. Víruskeresés kikapcsolva, háttérben csak MSE fut.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26807) KaiotEch válasza JetiRulez (#26806) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ilyen nálam IS van. 12-es óta fennáll, így ha le kell töltenem vmit akkor azt a szutok IE-t használom, még komolyan mondom az is jobb ennél!

(#26808) Silverss válasza JetiRulez (#26806) üzenetére


Silverss
aktív tag

Nekem is befagy. Várj pár másodpercet és helyreáll.
Víruskereső csinálja am, vagy a Download Statusbar addon. Szerintem.

(#26809) Viktor77 válasza JetiRulez (#26806) üzenetére


Viktor77
titán

Ha az MSE fut, akkor az minden bejövő fájlt ellenőriz. Bár befagynia akkor sem kéne semminek. Ellenőrzés közben is használható marad a gép.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26810) L7wy válasza pethYeti (#26800) üzenetére


L7wy
őstag

Resetet nyomtál már rá? (bocs ha már volt, nem olvastam vissza)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#26811) Silverss válasza L7wy (#26810) üzenetére


Silverss
aktív tag

Ezzel elveszik minden?

(#26812) zileut


zileut
tag

Meg lehet azt csinálni vmilyen kiegészítővel, hogy az egér egy adott műveletet bizonyos időközönként elvégezzen?

(#26813) L7wy válasza Silverss (#26811) üzenetére


L7wy
őstag

All of your Firefox settings and personal information is stored in your profile folder. The reset feature works by creating a new profile folder for you while saving your:

Bookmarks
Browsing history
Passwords
Cookies
Web form auto-fill information

Tehát megmarad a könyvjelző, az előzmény, jelszavak, sütik és ez a Web formok automatikus kitöltése.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#26814) pethYeti válasza L7wy (#26810) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi a tippet, rövidtávon úgy néz ki megoldotta, holnap még tesztelem.

(#26815) zileut


zileut
tag

Meg lehet azt csinálni vmilyen kiegészítővel, hogy ha egy adott honlapon megváltozik vmi akkor jelezzen a Firefox?

(#26816) Puma K válasza scope2007 (#26799) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt milyen program írja ki ilyen formában?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26817) Silverss válasza L7wy (#26813) üzenetére


Silverss
aktív tag

Köszi! :R

Reseteltem, de sajnos ez sem oldotta meg a problémáimat. :(

(#26818) kranazoli válasza Puma K (#26816) üzenetére


kranazoli
senior tag

OS: Windows 8

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#26819) scope2007 válasza JetiRulez (#26806) üzenetére


scope2007
addikt

hdd lassúsága miatt lehet részben. mikor hdd-n volt az oprendszer nálam is volt ilyeb, Ssd óta nincs

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26820) scope2007 válasza Puma K (#26816) üzenetére


scope2007
addikt

process hacker nevű program. ramot is ürít bf3 utáb hasznos :)
számomra ez a legtetszetősebb, legjobban használható program (hasonló a process lasso, feladatkezelő-folyamatok)

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26821) Steelmanus válasza scope2007 (#26820) üzenetére


Steelmanus
addikt

A RAM uritest hol lehet eszkozolni, leszedtem a portable verziojat kiprobalas celjabol, de abban nem talalom.

(#26822) gyulank


gyulank
addikt

Akkor mit tehetek, ha szükségem van 2 címre, ami benne van az előzményekben, sőt, még be se zártam, mielőtt kiléptem, de ha elindítom a Firefoxot, nem jelenik meg? Szóval megnyílik, fut, a tárcán nyitva, ha ráviszem az egeret, megjelenik a miniatűr, de ha a miniatűrre megyek, akkor sem jelenik meg nagyban, ha a tárcaikonra kattintok akkor sem, ha Alt+Tab-al váltok rá, akkor sem. Már újraindítottam a böngészőt vagy 6x, de hiába.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26823) Steelmanus válasza gyulank (#26822) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Beallitasok / Lapok / Lapok megjelenites a Windows talcan opcional van pipa? Alapbol nincs, tegyel bele, inditsd ujta a bongeszot, es ellenorizd, Nalam jo, ugyis ha egy bongeszon belul tobb ful van megnyitva, azokat is mutatja, de ogyis mukodik ha tobb ablakot nyitok meg.

(#26824) gyulank válasza Steelmanus (#26823) üzenetére


gyulank
addikt

Nálam is jó szokott lenni ez is, meg más is, de most ez nem.
Amúgy is mondom, hogy a tálcán megjelenik, de azzal sokra megyek, ha nagyban nem...
Vagyis nem mehetek semmilyen beállításra, mert nem jelenik meg a Firefox...
És ha nem jelenik meg nagyban, csak kicsiben, akkor nem nézhetek oldalakat, és nem állíthatok be semmit....

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26825) DS39 válasza gyulank (#26824) üzenetére


DS39
nagyúr

valószínűleg beragadt a memóriába, lődd ki feladatkezelőből.

(#26826) gyulank válasza DS39 (#26825) üzenetére


gyulank
addikt

Mindig eltűnt onnan is, ha bezártam, és a memóriahasználat is visszaesett.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26827) scope2007 válasza Steelmanus (#26821) üzenetére


scope2007
addikt

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26828) Puma K válasza scope2007 (#26820) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm az infót!

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26829) JetiRulez válasza scope2007 (#26819) üzenetére


JetiRulez
őstag

7200-as HDD van benne. AdBlockon kívül pedig semmilyen más addon nincs a böngészőben. Esetleg, hogy ez az egy lemez van gépben, amin a rendszer is van és 3 felé van partícionálva? :F

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26830) Steelmanus válasza scope2007 (#26827) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is koszonom a segitseget.

(#26831) scope2007


scope2007
addikt

ugyan, nincs mit.
Az igazat megvallva, még hddvel jóval lasabb volt a firefox. hideg indításnál az ikonra kattintva várni kellett 3-4 másodpercet, hogy bejöjjön. meg az emlízett megfagyás is volt letöltés végénél mikor kiírjaa vírusellenörzést.
SSD óta minden megváltozott. Katt az ikonra - abba a pillanatba bejön a fox, fagyás-megakadás sincs letöltés végén.
Aki teheti szerezzen be ssd-t. ((nem arra célzok, hogy csak egy böngésző miatt))
all in all, nem csak a róka hibályára lehet fogni ezeket, mert ssdn is ez lenne

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26832) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Feltettem a Windows 8-at a gépre és az a gondom támadt, hogy a Firefox 14 bszik rendesen szinkronizálni. Leszedett bár fiók adatot, meg pár könyvjelzőt és ennyi, megelégelte a dolgot. Ez a bétaságának köszönhető, vagy más gond van?

(#26833) DS39 válasza scope2007 (#26831) üzenetére


DS39
nagyúr

azért HDD-vel sem kellene fagynia egy böngészőnek.

leviske: nincs olyan online felület, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#26834) leviske válasza leviske (#26832) üzenetére


leviske
veterán

Senkinek semmi ötlete, hogy hogy tudom erőltetve szinkronizáltatni a Fx-ot? Vagy legalább van-e online felület, ahonnan leszedhetem én magam a könyvjelzőimet, mint az Opera Link esetében?

(#26835) WonderCSabo válasza leviske (#26834) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fx menüben tudod erőltetni.

(#26836) leviske válasza WonderCSabo (#26835) üzenetére


leviske
veterán

Tehát akkor más mód nincs. A menüben rányomtam párszor, de megmaradt a jelenlegi állapotában. A könyvjelzőeszköztárból kikerültek pont a lényegesebb oldalak, a könyvjelző menübe, meg bekerült 5 db a régi ~50-ből.

Áhh...

MOD: Felteszem, arra csak a Google-nek és az Operának sült el az agya, hogy webes felületen is csekkolhatóak legyenek az adatok, jól feltételezem?

[ Szerkesztve ]

(#26837) DS39 válasza leviske (#26836) üzenetére


DS39
nagyúr

hát igen. egyébként ezért is érdemesebb kézzel is kimenteni az ilyen dolgokat pendrive-ra és nem 100%-ig megbízni ezekben a felhős cuccokban, a google és az opera fiókból is veszhet el vmi.

(#26838) JetiRulez válasza scope2007 (#26831) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát akkor nincs más hátra, telepítek egy Orbit Downloadert. Az eddig mindig bevált és egyáltalán nem terheli a rendszert a háttérben.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26839) leviske válasza DS39 (#26837) üzenetére


leviske
veterán

Elnézést, közbe most látom, hogy az előző hozzászólásodban már írtad, hogy nincs online felület.

Most csak amiatt mertem ennyire hagyatkozni a syncre, mert eddig gond nélkül működött. Talán az első alkalom, hogy nem csináltam külön mentést. Az érdekes viszont az, hogy az előzmények és a jelszavak át jöttek (vagyis nekem egyelőre úgy tűnik, hogy mind átjött), egyedül a könyvjelzők akadtak meg. Lehet túl sok volt? (A könyvjelző menüben csak 50 környékén volt, de külön mappákban szerintem volt vagy 1000.) Bár mondjuk a legutóbbi telepítés óta szinte csak csökkentettem, szóval nem értem. Mind1. Megpróbálom a Chrome-ból előhalászni a könyvjelzőket, mert kb up-to-date volt a Fx-hoz viszonyítva, de most az is szívat egy nemlétező plusz jelszóval.

(#26840) Steelmanus válasza JetiRulez (#26838) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hasznalsz valamilyen virusirtot? Nem lehet hogy az kavar be, mert ha nincs letiltva a FireFox-ban a viruskereses lehet egyszerre akarnak keresni mihelyst befejezodne a letoltes, es mivel a Fx dolgozik az irto is nekilatna de nem tud, igy lehet osszeakadnak.
En mindig tiltom a Fx viruellenorzeset.

(#26841) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Hogy tudom megoldani hogy ez ne jelenjen meg minden egyes alkalommal??

IE9 alatt semmi ilyen gond nincs ezzel az oldallal!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26842) KaiotEch válasza Motion_Blur (#26841) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tényleg szeretnéd megnyitni?

(#26843) DS39 válasza leviske (#26839) üzenetére


DS39
nagyúr

van egy bizonyos kvóta (nem tudom mennyi), ha be van kapcsolva a sync akkor a beállítások sync fül alatt kvóta megjelenítésénél látszik hogy mi mennyi helyet foglal a szerveren, elképzelhető hogy sok lett.

a felszinkronizált dolgokat ezen az online felületen tudod törölni: https://account.services.mozilla.com/
mást nem is tudsz csinálni ezenkívül csak magát az account-ot törölni.

én azt szoktam csinálni, ha rég használtam a sync-et, akkor törlöm az eddigi tartalmat és az épp friss dolgokat szinkronizálom fel, így elkerülve azt hogy olyanok visszakerüljenek, akár könyvjelző, akár addon, amikre már nincs szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#26844) JetiRulez válasza Steelmanus (#26840) üzenetére


JetiRulez
őstag

Pedig FX-ben ki van lőve a víruskergetés. MSE beállításaiban pedig nem találok hasonlót. A letöltés végeztével konkrétan legalább egy percre befagy a böngésző (Nem válaszol).

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26845) Steelmanus válasza JetiRulez (#26844) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kar hogy nem vlaszolnak olyanok akik az MSE-t hasznaljak. En nem hasznalok virusirtot, csak a MBAM van feltelepitve, es havonta egyszer ketszer atnezem vele a gepet.
Azert gyanus nekem az MSE, mert amikor letolt a FireFox, van ugye a part1 fajl ez meg nincs kesz, ellenorzesre var, ha az Fx-ben ki van kapcsolva az ellenorzes, addog nem lesz kesz a fajl amig az MSE vegig nem megy rajta, es szerintem addig var az Fx is, es ugy nez ki hogy lefagy, pedig nem, csak varakozik, szerintem. Mivel nalam nincs viruskergeto semmi ilyen problemaval nem talalkozok, FF 13.0.2 alatt.
Ugy nem probaltad hogy ideiglenesen nem fut az MSE? Hamar kiderulne az igazsag.

[ Szerkesztve ]

(#26846) Puma K válasza Steelmanus (#26845) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem MSE (Microsoft Security Essentials) fent van, de nem akad tőle az FF semmilyen formában.

Az már más tészta, hogy az FF van mikor elgondolkodik (Nem válaszol) netezés közben és nem tudok csinálni vele semmit. Nem tudok X-szel kilépni, ha rákattintok az FF felületén bárhova akkor meg elfehéredik és akkor már a Windows felajánlja, hogy "Program bezárása", "Várakozás a program válaszára" meg még valami harmadik lehetőség...

Én már többször hangoztattam, hogy az FF-ből a 3.6-os verzió volt az utolsó számomra ami bármiféle gond nélkül működött volna...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26847) scope2007 válasza Steelmanus (#26845) üzenetére


scope2007
addikt

Nekem is MSE van fent, szintén nincs hiba

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26848) Puma K


Puma K
veterán

A letöltések mappában, hogyan lehet azt beállítani, hogy időrendben rendezze a fájlokat?

Tehát, ha letöltök egy rar állományt akkor az legyen a lista legelején, majd ha kitömörítem akkor a kitömörített mappa legyen a lista legelején?

Módosítás dátuma szerint rendezem akkor a különböző típusú fájlokat (mappák, tömörítések, képek, stb) külön-külön csoportba rendezi és az adott csoporton belül legelőre rakja a legutoljára módosított fájlt:

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26849) Motion_Blur válasza KaiotEch (#26842) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tegyük fel, hogy igen.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26850) S-Attila válasza Puma K (#26848) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Mondjuk, ha létrehozás dátuma alapján rendezed?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.