Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) helkis válasza zodo (#1350) üzenetére


helkis
addikt

nálam pont ilyen dolgozik a gépben: pár kép sajna elég hangos.. :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1352) zodo válasza helkis (#1351) üzenetére


zodo
nagyúr

Kár érte, pedig ígéretesnek tűnt.
Grat a gépednek, pláne az extra (csőrős) rendszerhűtőnek. :C

(#1353) helkis válasza zodo (#1352) üzenetére


helkis
addikt

az a második leghangosabb pont :D
a gép még eléggé alfa verzió, hamarosan (ha minden jól megy) átalakul h2o-ra a melegedő alkatrészek hűtése, utána már rendben lesz.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1354) zodo válasza helkis (#1353) üzenetére


zodo
nagyúr

Sejtettem. :)
Sok sikert a vízhez.

Barátné gépében van valami hasonló kivitel csak cpu hűtésre, de mivel ez már nem egy mai darab, már igen berregős. Jó alternatívát még nem találtam, hogy lecseréljem.

(#1355) helkis válasza zodo (#1354) üzenetére


helkis
addikt

ez egy DELL GX280? :D bármilyen asszem 7cm-es ventire lecserélhető, ami rámegy a mókuskerék alatti keretre.. a hűtőborda maradhat. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1356) zodo válasza helkis (#1355) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem. :N
HP D530 SFF.

Ötlet jó, de akkor végleg távolítsam el a lapátkerék házát?
Egyszer tettem rá egy Ilyet, de még hangosabb lett a gép.
Gondolom, mert nem oldalról szívta a levegőt. :U

(#1357) .mf válasza helkis (#1351) üzenetére


.mf
veterán

Nájsz. Milyen lap az? Nem Jetway, az sárgább lenne - talán DFI, Commel, vagy MSI?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1358) toldy


toldy
őstag

Nem tudom ki menyire ismeri őket, nekem újdonság. Egész korrektnek tűnnek.

Az élet nem habostorta.

(#1359) .mf válasza toldy (#1358) üzenetére


.mf
veterán

Pedig régóta tolják...
Sajnos a széles, de nem éppen alacsony árú kínálatukat tovább drágítja a nemzetközi szállítás, vám, áfa.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1360) helkis válasza .mf (#1357) üzenetére


helkis
addikt

nem tudom ki a gyártó (szvsz foxconn), de ez az: [link]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1361) totoka2 válasza zodo (#1349) üzenetére


totoka2
tag

az alábbi linken találsz róla több képet. Nekem sem teljesen tiszta ...de biztosan rendesen bele lehet fogatni, mert van egy kép a már beszerelt meghajtóval is.

[ittenvane]

(#1362) zodo válasza toldy (#1358) üzenetére


zodo
nagyúr

Anno innen néztem ki az első leendő lapomat. Amit akkor sem és soha nem is lehet majd itthon kapni, mert nem hozzák be az országba, mert ilyen jó fejek a disztribútor cégek. :W

(#1361) totoka2

Na, ezeken a képen már jól látszanak a felfogatási pontok.
Lehet én voltam a vak. :B
Köszi a linket, bár nincs rá szükségem, jó nekem a gyányom is. :)

Más:

Ma végre tovább lépet a kis pc-m építése.
Sikerült (egyelőre kinagyolva) kivágnom a 12cm ventinek a szellőzőnyílását az Ipaq oldallapján. :K

[ Szerkesztve ]

(#1363) .mf válasza zodo (#1362) üzenetére


.mf
veterán

Ez a lap? :F
Szép kis darab, valami ilyesmi nekem is tetszene, ha nem lenne ennyire drága és nem lennének mindenféle gondok a lappal és a biosával (keress rá)...

Amit én szeretnék, az egy Penryn mobil C2D + Gef9400 lap, PCIe x16 méretű (elektromosan lehet akár x4 vagy x8 is) porttal, legalább 3 (ha lehet, 5) SATA porttal, s legalább minimális alulfeszelési és FSB-állítási lehetőséggel. Zotac 9300ITX van a legközelebb ehhez, de a wifi nem kell, s mobil procinak is sokkal jobban örülnék helyette. Nem értem miért nem gyártanak mobil procis lapokat consumer piacra, nekik talán még olcsóbb is lenne (kevesebb trace --> kevesebb rétegű, olcsóbb nyák; kisebb foglalat --> több hely, stb)...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1364) zodo válasza .mf (#1363) üzenetére


zodo
nagyúr

Aztaa, végül mégis csak van itthon. Mondjuk csak rendelésre, de ennyiért. Hihettlen. :Y
Akkoriban nagyon hajtottam rá ( ha tovább olvastál a Mini gép topikban láthattad ),de már nem érdekel. Vártam több mint egy évet és megvettem a Minix-et.
Azt hiszem jobban jártam, pláne árban. :K

(#1365) zodo válasza zodo (#1364) üzenetére


zodo
nagyúr

Szerintetek a Fekete - Piros színű ház, nézhet ki jól ?
Már nem a festés minőségére gondolok, hanem a két szín párosítására.
kb. fele-fele arányban lenne a két szín alkalmazva.

(#1366) zodo


zodo
nagyúr

Találtam egy ilyet, hátha valaki kedvet kap és beszerez egyet a kis gépéhez. :)

(#1367) toldy válasza zodo (#1366) üzenetére


toldy
őstag

Valóban nem egy rossz kártya de én egy 5670 low profilt várok, annak örülnék. Egyébként jelenleg ez a legerősebb LP kártya,ha a fogyasztás "nem számít". ( ha jol tudom)

Az élet nem habostorta.

(#1368) zodo válasza toldy (#1367) üzenetére


zodo
nagyúr

Ütemtervet nézve, hamarosan jönnie kell a kártyádnak. :K
Amúgy konkrét tesztet nem találtam a két kártyáról.
Igen szépen hangzik a 5750-nél a nyugalmi állapotban jelzett 9.7 Watts fogyasztás.
GTS250 is egy jó kártya, de már a múlté. Hiszen, mindig jön egy jobb.
Legalábbis a specifikációs adatok és a modernem gyártás technológia ill. egyéb nyalánkságok nekem ezt tükrözik, de lehet, hogy tévedek és mindez nem számít.

(#1369) Thocy a ZAGY válasza Nferi1 (#1316) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Mondjuk nekem egy passzív hűtésű D510-es dual atom procis alaplap van csak benne, egy 3.5"-os 1.5TB-os WD winchesterrel és egy NEC DVD íróval, szóval túl nagy tehelést nem jelent az Inwin 120W-os tápjának, de én még egyszer sem hallottam a hangját, szerintem ennyi terhelés (minden maxon talán ha 45-50W lehet) nem elég neki, hogy beinduljon az aktív hűtés.

A gyári hűtőt én meg sem hallgattam, hanem kicseréltem egy Englide 8cm-esre, de arra figyelj, hogy az alap gyári hűtő keskenyebb, mint az átlagos házhűtők, ezért lehet, hogy útban lesz néhány kondi (nekem is hozzáér a keret néhányhoz, de az még nem gáz).

A gépből gyakorlatilag csak a winchestert hallani, de azt sem nagyon, illetve az Englide ventit esetleg, ha a közvetlen közelébe hajolsz, de fél méterről már nincs hangja, csak a HDD-nek olykor, de nem zavaró (csendbuzi vagyok különben :D ).

Egy Core 2 Duo E6300 (ez még az eredeti 1.8GHz--es) után meglepően használható a kétmagos atom proci, a mindennapi használat során (net, webszerkesztés, szövegszerkesztés, táblázatkezelés) gyakorlatilag nem veszem észre a különbséget. Igaz, nem játszom 5-6 évnél újabb játékkal és HD videókat sem nézek, ha olykor tömörítgetni kell valamit, akkor pedig ráérek kivárni.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#1370) Geree


Geree
senior tag

Sziasztok újra!
Bocs, hogy kicsit megkésve, de itt vannak a képek a konfigomról...(sokminden közbejött, így lassan készült el... :)

Kábelek elrendezve, Proci+venti nélkül:

Nagyban

Ennyit kellett kinyisszantani a 2,5cm vastag ventiből, hogy elféren az alaplapi COM porttól.

Nagyban


Nagyban

Majdnem minden a helyén

Nagyban

Csak az ODD hiányzik

Nagyban

A konfig:
J&W Minix 780G
2GB Kingston DDR2-800
Samsung HD103SI 1TB
Coolink Swif2 80P
InWin Bm-648 házikó

még érkezik egy Big Shuriken meg egy 4cm-es Mini Ultra Kaze venti a tápra, mert a mostani néha - szerintem indokolatlanul - hangos..(néha meg teljesen kussol :F )
ODD meg még ráér egyelőre....csak kár, hogy a házhoz nem adtak slim 5,25-ös előlapot..

a friend in need is a friend indeed

(#1371) #25954560 válasza zodo (#1352) üzenetére


#25954560
törölt tag

en szetszedtem a tapot, kivagtam a racsot, kivettem belole a hangos ventit es kivulrol racsavaroztam egy masikat (vastagabb, alacsonyabb fordulatszam, megis nagyobb legszallitas, kisebb hang), majd korbeszigeteltem h sziguruan befele fujja a levegot. tapot az alaplapi ventillator-csatlakozorol kap. letiltottam a fordulatszam-szabalyzast, hogy folyamatosan meglegyen a hutese. tokeletes lett :)

(#1372) zodo válasza Geree (#1370) üzenetére


zodo
nagyúr

Gratula, pofás darab. :C

(#1371) &rew

Ügyes vagy, ilyen esetben így is kell eljárni. :K

(#1373) adorjant válasza Geree (#1370) üzenetére


adorjant
senior tag

mekkora szerencséje van a ventinek :D

(#1374) Malachi


Malachi
addikt

Helló,

most szereltem be egy Asrock A330ION alaplapot és valami nem oké. Az alap, hogy a 4cm-es venti halál, majd később lecserélem egy normálisra. Viszont ha leveszem a fordulatszámát, bármennyire is, a lapon valami halkan sípolni/cicogni kezd. Nem tudom máshogy leírni, nagyon magas frekvencián, de jól hallhatóan, nagyon gyorsan ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti, ez jön valahonnan. Max. fordulatszámon azonnal elhallgat.

Ugyanez a rendszerhűtővel is, ami az alaplapról szabályozható, max. fordulaton semmi, ha leveszem a fordulatszámot, jön a sípolás. Ez MI a franc lehet?

Valamit csinálnom kéne, mert dolgoznék, de szétmegy a fejem akkor is, ha cincog, meg akkor is ha 5000-en pörög a venti. A rendszerhűtőt már lehúztam, de a proc. hűtőt nem merem, így is 49 fokos az Atom.

Szóval ventik max fordulaton - nem cincog, de ha hozzányúlok a fordulatszámhoz, azonnal elkezdi. SEGÍTSÉG!

(#1375) Geree válasza Malachi (#1374) üzenetére


Geree
senior tag

minden alaplapi csatinál ilyen? szokott lenni rajta vagy 3....
esetleg ha egy molex tápcsatinak az 5V-os ágára kötöd a ventit?

a friend in need is a friend indeed

(#1376) Malachi válasza Geree (#1375) üzenetére


Malachi
addikt

most már mindegy, az előbb frissítettem a BIOSt és behányt az egész, már az xp se bootol, amikor újra akartam telepíteni, akkor meg kék halál.

pedig be tudok lépni a BIOSba, de onnan nem bootol tovább

pedig tuti jól lefutott a frissítés, nem értem

(#1377) Malachi


Malachi
addikt

megvan, a táp cincog
már csak ki kell derítenem miért
105W-os CFI, a DTK házzal adták

(#1378) Malachi


Malachi
addikt

Na ennyi, ebből nem lesz semmi. kell egy 4cm-es NAGYON HALK venti. A sys2-re tettem a proc. hűtőt, pörög maxon, nem lehet szabályozni, de a táp így nem cincog. A rendszer és a winchester hűtőt meg közvetlenül a tápra egy molexen, ami fesz. szabályzós elosztós.

Nagyon zajos az egész, a D510MO szintén 2 magos, passzív hűtéssel persze, de nem sokkal volt melegebb és ugyanezzel a konfiggal (egy 8 és egy 10cm-es venti) szinte hangtalanul működött. Nem hittem, hogy ez a 4 centis sz@r ennyire elszúrja az egészet.

Levenni nem akarom, mert felrobban a processzor, szabályozni nem tudom, mert cincogni kezd a táp, szóval ennyi, kell egy halk venti.

(#1379) dabadab válasza Malachi (#1374) üzenetére


dabadab
titán

"A rendszerhűtőt már lehúztam, de a proc. hűtőt nem merem, így is 49 fokos az Atom."

Biztos, hogy az Atomon van a venti és nem a GPU-n?... (A 330-nak 8 W a TDP-je, az Ionnak meg állítólag 12 W.)

DRM is theft

(#1380) Malachi válasza dabadab (#1379) üzenetére


Malachi
addikt

zseni vagy, tényleg basszus én meg egy hülye. meg se néztem, annyira alap volt, hogy a processzort hűti, de nem. így viszont mindjárt más a helyzet. :D

(#1381) .mf válasza Malachi (#1378) üzenetére


.mf
veterán

Van halk 4 cm-es venti, csak annak nincs légszállítása. A helyedben inkább egy 60-70-80mm-es alacsony fordulatszámú vagy fixen 5V-ról hajtott ventit applikálnék valahogy oda a CPU-IGP/NB-VRM környék fölé, alacsonyabb zaj mellett nagyobb légszállítás és jobb hűtés.

A cincogást lehet a venti PWM-es (digitális) szabályzása okozza, próbáltad már a fixen 5V-ra kötést?

D510 ugyan szintén kétmagos, de itt a proci plusz az Ion fogyasztása együtt nagyobb (~20W?), mint a D510 + prociba (proci mellé) integrált északi hídja (13W).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1382) kocfika


kocfika
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztalt PC guruk legyetek szívesek segítsetek a következõ dologban.
Egy kis fogyasztású mini ITX -es PC összeállításán fáradozok. Három alaplap fogott meg igazán. ASUS AT3IONT-I, ZOTAC IONITX-F-E, ASROCK A330ION Nvidia
Sajnos az elsõ kettõt még nem lehet nálunk kapni, így marad az Asrock. Nagyon tetszik -fõleg az ára miatt-, viszont a procihûtõje egyáltalán nem! Kinéztem egy chiphûtõt: SPIRE Northbrigde chip cooler SP277S2. A kérdésem, hogy ezt fellehet tenni a gyári proci hûtõborda helyére? A cél, hogy egy csendes gépem legyen, ne visítson az a parányi venti. Megköszönök minden segítõszándékú ötletet, vagy más prakitus megoldást! Üdv!

(#1383) .mf válasza kocfika (#1382) üzenetére


.mf
veterán

A venti nem a procit hűti, hanem a chipsetet ;)
Talán megoldható. A képeken nem látszik a lefogatása, de valószínűleg állítható. De talán ha mindkét bordát lecseréled egy / egy-egy nagyobb passzív bordára, és raksz föléjük egy alacsony fordulatszámú 8cm-es ventit, jobban járnál zajilag, hűtésileg és még olcsóbb is lenne.

Ha jól emlékszem, mindhárom lap x16 PCI-e portos. Sima PCI portosból nagyobb a kínálat, néhánynak alapból jobb hűtése van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1384) kocfika válasza .mf (#1383) üzenetére


kocfika
csendes tag

Tehát ami a lap közepén csücsül ventivel a hátán az a chipset borda? A lap szélén levõ borda pedig a procié? :F Pont fordítva gondoltam. Egy-egy nagyobb passzív borda elégséges lenne? Tudnál ajánlani jól bevált típust? A házam:CODEGEN MX-31-A2 300W MINI ITX, amibe egy 8cm -es ThermalTake házhûtõ venti lesz.

(#1385) dabadab válasza kocfika (#1384) üzenetére


dabadab
titán

"Egy-egy nagyobb passzív borda elégséges lenne? Tudnál ajánlani jól bevált típust?"

A Zotac IONITX-eken levo borda (ami a CPU-t meg a chipsetet is huti) pl teljesen bevalt :) Nem tudom, hogy mennyire surgos, de most a kinai uj ev utan lassan meg kell erkeznie az uj Zotac szallitmanyoknak.
Ja, es nem tudom, hogy mi lesz meg a hazban az alaplapon kivul, de - legalabbis a zotacos alaplapoknal - a tap ventije is eleg a komplett cucc hutesehez.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1386) kocfika válasza dabadab (#1385) üzenetére


kocfika
csendes tag

Sürgõsnek nem sürgõs. Lehet, hogy kivárom a március elsõ hetét, arra igérték a Zotac érkezését. A házban plusszban 1db Samsung slim DVD író +1db 1TB Samsung vinyó lesz, illetve majd idõvel egy TV kártya.
"a tap ventije is eleg a komplett cucc hutesehez"
Bocsi, de ezt nem értem. Ebben a házban a táp pont keresztben van! (? :F ?)

(#1387) .mf válasza kocfika (#1384) üzenetére


.mf
veterán

:N
Azt írtam, hogy "egy / egy-egy nagyobb passzív bordára, és raksz föléjük egy alacsony fordulatszámú 8cm-es ventit"
Pl. két ilyen és gumi-távtartókkal rájuk rögzítve egy alacsony fordulatszámú 70-80mm-es ventit halkabb, hatékonyabb és olcsóbb, mint az a Spire hűtő.
Egyetlen nagy bordát csak barkácsolással tudnál arra a lapra rátenni, akkora méretre kéne igazítani, a mellette kiálló kondik, fojtások, venti-csatlakozó és órajel-generátor miatt.

A kódgány házat remélem nem vetted még meg; ha már igen, akkor javasolt az ipari hulladék tápját cserélni valami normálisra. A "tizenhatdébé-termálték" ventik se túl jó választás.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1388) dabadab válasza kocfika (#1386) üzenetére


dabadab
titán

"Ebben a házban a táp pont keresztben van!"

Hoppa, tenyleg, azt hittem, hogy hatul van a helye.

DRM is theft

(#1389) kocfika válasza .mf (#1387) üzenetére


kocfika
csendes tag

OK, már értem! A házat már megvettem, de a táp helyére egy Zalman 460-as fog kerülni.
Ventinek ezt vettem: Thermaltake AF0043 ISGC 8cm Cooler
Ha ez nem az igazi, még tudom cserélni. Lenne nála értelmesebb? :R

(#1390) Malachi válasza .mf (#1381) üzenetére


Malachi
addikt

bármilyen aljazta teszem az alaplapon, ha nem 100%-on megy, akkor jön a sípolás. csak egy kis 3 tűs csati van a ventilátoron, szóval csak az alaplapra tudom tenni.

a chipset és a proc hűtő nem egyforma magas, nem tudnám rendesen rögzíteni a nagyobb ventit, a házat pedig nem akarom fúrni.

szóval most megkeresem a leghalkabb és legjobb 4, esetleg 5 cm-es ventilátort a piacon, aminek nem magas a max. fordulatszáma, de sok levegőt szállít. :) az nem baj, ha vastag, felfelé van hely.

(#1391) Geree válasza Malachi (#1390) üzenetére


Geree
senior tag

ha 5v elég neked és van floppy csatlakozó a tápon, akkor fogsz egy gemkapcsot, lecsípsz belőle 2db 1,5-2 centis darabot, az egyik felét a floppy piros (5v) ágába, a másikat a venti feszültséges (12v) ágába, majd ugyanígy a földekkel.
Nekem az asztaliban így mennek 5V-on a ventik :) bár csak egyszer volt rövidzár az én hülyeségemből (szerencsére minden megúszta) azért vigyázz..

a friend in need is a friend indeed

(#1392) Malachi válasza Geree (#1391) üzenetére


Malachi
addikt

"csak egyszer volt rövidzár az én hülyeségemből (szerencsére minden megúszta) azért vigyázz.." :D

még jó, hogy egy nyavalyás gemkapocs sincs itthon, különben még megcsinálnám én is. a villamossághoz sötét vagyok, szóval jobb is így. :)

(#1393) .mf válasza Malachi (#1390) üzenetére


.mf
veterán

:U

Nem azt mondtam, hogy szabályzod, hanem azt, hogy fixen 5V-ra kötöd. Molexnek hívott 4-tűs csatlakozóhoz készítesz egy olyan átalakítót, ami a molex piros és egyik fekete (5V ill. föld) ágát köti a venti fesz és föld ágához. Ha nem tudsz forrasztani, ilyet boltban is kapni zalman mc1 néven.

Tudom, hogy nem egyforma magasak a bordák, ezért is mondtam, hogy KÉT azonos méretű chipsethűtőre ha lecseréled, arra már rá tudsz tenni egy ventit, azok már szintben lesznek. Házat egyáltalán nem kell fúrni hozzá. Rendesebb ventikhez szoktak adni kis gumi távtartókat/rögzítőket, avval pl. rögzítheted a bordára úgy, hogy az egyben rezgéscsillapít is.

Olyan ventit, ami 40-50mm-es, alacsony fordulatszámú / halk és nagy légszállítású, nem fogsz találni, mert olyan nem létezik. A motor mérete miatt túl kicsik a lapátok, ezért fizikai lehetetlenség tőle jó légszállítást elvárni alacsony fordulatszám mellett.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1394) .mf válasza kocfika (#1389) üzenetére


.mf
veterán

Ha már megvetted, mindegy. A Tt nem valami minőségi ventiket használ, idővel csapágyzajosak lesznek, néhány pedig motorzajos, amikor leszabályozzák / alacsonyabb feszültségről hajtják. Ha nem zavar, akkor végülis mindegy, csak vannak náluk jobb minőségű ventik is, főleg annyiért.
Az, hogy a tápot cseréled, helyes, bár szerintem az a táp feleslegesen nagy és drága bele, a mITX korlátozásai miatt ill. abban a házban (1-slotos vidkari, és mITX lapok ált. max 65-80W cpu-t fogadnak) a fele teljesítményt se fogod használni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1395) Malachi válasza .mf (#1393) üzenetére


Malachi
addikt

ajha, mester azért agyvérzést ne kapjál mert nem gányolom szét a lapot elsőre, meg nem állok neki forrasztani. :D

az átalakító jó ötlet, kösz, el is felejtettem, hogy van ilyen.

ventiből meg arra a tökömnyi kis bordára nem is 15 köbméter/órás légszállításút akartam, hanem egy scythe mini kaze ultrát, vagy egy sharkoon low noise-ot, ilyesmit. annál amit gyárilag az alaplapra tettek BÁRMI jobb.

(#1396) kocfika válasza .mf (#1394) üzenetére


kocfika
csendes tag

Ha megkérlek leírnád, hogy a Tt helyett melyik venti lenne jobb?
A táp tudom, hogy brutális ehhez a konfighoz, de az egyik haver most adja el 14 rugóért úgy, hogy még gari is van rá!

(#1397) .mf válasza kocfika (#1396) üzenetére


.mf
veterán

Jó ventilátorokat árul pl. Scythe, Noctua és ebmPapst, de ezek jó drágák is. Emberi áron kapható viszont Yate Loon (idehaza leginkább Nexus illetve Chieftec névre átmatricázva kapható), meg úgy hallottam Glacialtechnek és Coolinknak is van még néhány jó szériája.
De ha nem zavar, nem hallod mert valami más alkatrész elnyomja a hangját, hagyjad.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1398) totoka2 válasza kocfika (#1382) üzenetére


totoka2
tag

Én majdnem 2 hónapot vártam a Zotac-F-re (nagyker csak ígérgette a megjelenés után), és az első szállítmányból foglaltattam magamnak. Most tényleg csak a Synergy Edition, és az N230-as egymagos Atom elérhető, de egyiken sincs PCI, vagy PCIe.
Az F-es is van termékpalettán csak nincs raktáron.

(#1399) Thom!


Thom!
veterán

(#1400) .mf válasza Thom! (#1399) üzenetére


.mf
veterán

Az aláírásod meg is válaszolta: "ugyanmár". LGA775-ös, csak barkácsolással menne rá.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.