Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) Qkackca válasza exoduss (#47349) üzenetére


Qkackca
őstag

Mire is gondolsz pontosan? Nem biztos, hogy értem.
Rvz03-as házad van? Abba lenne a Blackridge? Fractal design riser-rel (ami gondolom nem merev) ?
Lehet egyszerűbb lenne elmondanod az alkatrészeket amiket használnál...

profi: Qb One-ba is lehet vízhűtést, nem? Felülre a proci fölé helyezett hdd tartóba vagy a felső fedlapba optikai meghajtó nélkül. Ennél kisebb amibe belefér a víz, értelmes áron nem tudom van-e. Silverstone Raven/ Fortress sorozat, az keskenyebb (bár újonnan azoknak is megkérik az árát).
Az ilyen dan case, ncase meg ghost meg a hasonlók az meg nem biztos hogy baráti árazásúak.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#47352) dugo_


dugo_
veterán

Újabb ITX ház a DIY Perks-től:
Building a Brass and Leather PC...

(#47353) exoduss válasza Qkackca (#47351) üzenetére


exoduss
tag

Igen. Egy rvz03-as házba menne egy asrock b450 itx ac alaplap, amiben egy r7 2700-as proci csücsül. Na ezt hutené egy black ridge. Már eleve nehézségem akadt a hűtő felfogatasaval, mert a felső két kis kondi miatt ami az alaplapon van, nem fért oda a lefogato kis lemezke. Ezt orvosoltam(levagtam a leszorito lemez végeit). Nagy volt az öröm addig, amíg meglattam, hogy a hűtő eltakarja a PCI expressz foglalatot. Így a merev risert, ami a rvz03-ban található, lehetetlen bedugni a csatlakozóba. Innen jött az ötlet, hogy veszek egy fractal design riser-t amit tudok hajtogatni és így hátha megoldodik a problémám. Addig a gyári AMD coolerrel használom. Viszont az nem valami halk.

[ Szerkesztve ]

(#47354) HookR válasza exoduss (#47353) üzenetére


HookR
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy a Fractal Design Flex VRC-25 jó neked. A dVGA felőli végén a PCI-E csatlakozó nem egyenes, így lehet, hogy útban lesz annak a műanyag idomnak, ami a dVGA fölött a 2,5"-es meghajtókat fogadja.

Az ADT flexibilis riser-eit javaslom helyette. Jó minőségű, kedvező(bb) árfekvésű, valamint a csatlakozók orientációját és bizonyos keretek közt a kábel hosszát is megválaszthatod.
- ADT-Link
- Chinahao.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47355) vmatyko


vmatyko
tag

Csak, hogy más ne essen bele ebbe a hibába: A Be quiet termékoldal közlésével ellentétben a Shadow Rock LP procihűtő és az Asrock H370M-ITX lap nem szeretik egymást :(

Ha kell valakinek jóárasítva a hűtő, akkor szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#47356) exoduss válasza HookR (#47354) üzenetére


exoduss
tag

Már berendeltem, úgyhogy majd elválik. Ha nem passzolna akkor megy vissza.. De lehet a ház is. Pedig elég jó kis szerkezet. A Vga alig melegszik, a proci is csak a gyári hűtő miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47357) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nyah, szereztem egy Asus GTX1650-O4G-LP-BRK
-t a 3400G mellé, mert ugye volt egy random szerű képernyő villogása a Vega11-nek 4K-s felbontás mellett, amit nem lehetett megoldani.

Még szűkösebb lett a hely, de befért a SST-SG13B-Q -ba. Bár most már tettem egy 70-es ventit oldalra, hogy valami levegőt termeljen kifelé.

Kérdeznék egyet, most úgy van betéve a táp, hogy ugye kivülről szívja a levegőt. Szerintetek betehetem úgy, hogy a lapról szívjon? Ugye elég meleg levegő van ott, VRM, stb, viszont azt kirántaná a táp, és praktikusabb is lenne. Szerintetek?

Most, hogy benne van a vga, elgondolkoztam.. És akkor lehet, hogy nem lenne szükség az extra ventire. így is szűk lenne, mert a kompakt víz csöve épp elfér, de..

Nekem most a vga foglalat felé áll a cső, mert több hely volt, de most ahogy elnézem, lehet meg kell majd fordítanom, pedig nem szerenék bontani. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47358) dugo_ válasza hackeeeee (#47357) üzenetére


dugo_
veterán

Az nem a Vega 11 baja, hanem a fos amd drivereké. Mindenkinek villognak, az RX580-am is villogott.

(#47359) hackeeeee válasza dugo_ (#47358) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sajnos tudom, hogy valszeg nem hardveres, viszont meguntam, hogy vagy fullHD, vagy villogás.. :( Kollégámé pl. nem csinálja.

Véleményem szubjektív...

(#47360) AxBattler válasza dugo_ (#47358) üzenetére


AxBattler
félisten

Meh. Hetente eljátszom a gondolattal, hogy APU-ra váltsak, de az ilyen infók mindig visszarántanak a földre. Köszi. :(

(#47361) hegegabi80
Jaja, + a szívás a memóriával, stb., stb.
Kösz, de a Kaveri-vel elég volt ebből... pedig bírnám. :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47361) hegegabi80 válasza vmatyko (#47355) üzenetére


hegegabi80
addikt

Egyébként mi az oka, amiért nem szeretik egymást?
Nálam is ezen lap kis tesója van H310, akkor nekem is vigyázni kell majd mit veszek rá.

47360 AxBattler: Na meg az AM4 itx lapok árai se mindennaposak számomra. Bár ha a megspórolt vga árát nézzük, még akár jó is lehetne. De én sose voltam híve ennek az iGP-s, APU-s dolognak. Max irodai gépnek, de még ott se mindenhol.

(#47362) HookR válasza vmatyko (#47355) üzenetére


HookR
addikt

Mi volt a probléma?


(#47357) hackeeeee: Bekapcsolt FreeSync esetén?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47363) hackeeeee válasza HookR (#47362) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az előző TV-nél nem volt freesync, a mostaninál sem... FHD-ban nincs hiba, csak 4K felbontásban.

Más, a tápra mit mondtok, szívhat bentről, bírni fogja a meleget? Csak úgy tudnám rendesen kirántani a meleget a házból. Kompakt víz van, azok is befelé fújnak.

Véleményem szubjektív...

(#47364) vmatyko válasza hegegabi80 (#47361) üzenetére


vmatyko
tag

A tápba és a tápkábelbe is rálóg, de nagy feszegetések árán az talán jó lehetne, de a baj, hogy fél centit rálóg a RAM-ra

(#47365) HookR válasza vmatyko (#47364) üzenetére


HookR
addikt

Milyen a ház, táp, memória? Esetleg fényképet tudnál csinálni?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47366) Archttila válasza vmatyko (#47355) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sajnos ez mar nem az elso eset a gyartotol, hogy megteveszto kompatibilitasi informaciot kozol a sajat honlapjan. :(

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47367) hackeeeee válasza hackeeeee (#47363) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Este átforgatom az egész cuccot, megfordítom a radit, hogy a csövezés ne a vga felől legyen, plusz, a tápot is, hogy a lap felől rántsa ki a meleget. Meglátjuk javul-e a helyzet, valamennyit.

Véleményem szubjektív...

(#47368) hegegabi80 válasza hackeeeee (#47367) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem nyugodtan mehet fordítva. Mivel a cpu-n víz van, így nem dolgozik a két venti egymás ellen, és szerintem így nem olyan nagy ott a hő. Ráadásul ha nincs légmozgás, akkor ott a levegő is egyre melegebb lesz, ha meg van egy kis légmozgás mindennek jót tesz.
De ki kell próbálni mind a két helyzetet, tudom itx-nél nem egyszerű csak úgy átpakolgatni a dolgokat.

(47355) vmatyko: és nem lehet úgy elforgatni, hogy jó legyen? Azaz a hőcsövek a pcie slot felé nézzen?

(#47369) hackeeeee válasza hegegabi80 (#47368) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A VRM-ről jön le a hő elég rendesen, de ezért is csinálnám így.

Ugye a radin 2 venti van, azok is befelé fújnak, de így legalább az a meleg kijönne onnan.

Megpróbálom. :)

Véleményem szubjektív...

(#47370) hegegabi80 válasza hackeeeee (#47369) üzenetére


hegegabi80
addikt

A radin lévő két ventit nem lenne jobb kifelé fordítani? Befelé tol még valami venti levegőt?

(#47371) profi válasza Qkackca (#47351) üzenetére


profi
aktív tag

Igen, lehet. Csak nem tudom, mennyire használható ez a ház erre.
Mindenki: Esetleg tudtok ajánlani jól szellőző mini itx házat? Elegem van abból, hogy egyfolytában melegszik a proci. Pedig még nincs is videókártya a gépben. Olyan kellene, amibe lehet vga-t is tenni (2 ventiset).

(#47372) Crabface válasza profi (#47371) üzenetére


Crabface
senior tag

Kolink rocket? Mindkét oldala perforált és a tetején is van egy kivehető venti. Tripla ventis vga is elfér benne.

Tegnap építettem egyben és kellemesen szerelhető, de nem az én világom. Megy is vissza a konfig a régi kuckoba a rocket meg apróra.

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47373) hackeeeee válasza hegegabi80 (#47370) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbáltam, elől kevésbé tud kijönni a levegő, és így nem szellőzik át a radi. Ez volt az első megoldás.

2 oldalról be tud szívni, viszont a kiáramló kevésbé jó. Ezért maradt így.

Átforgattam mindent, vagyis kivettem a radiról leszívó ventit, megfordítottam a radit, pumpát, és a tápot, - 5- 10 fok lett.

Kérdés: Akinek esetleg van kompakt vize. A pumpából kijövő RGB csatit lehet direktbe a lapra kötni? Asrock Fatality B450 itx-nél van RGB control, a 120L-en van egy ilyen, de nem tudtam vele zöldágra verődni. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47374) profi válasza Crabface (#47372) üzenetére


profi
aktív tag

Az sajnos nagyon drága nekem :(
Nem baj, ha nagyobb egy kicsit a ház, csak le tudjam hűteni rendesen a procit. Árban max 20-25k-ig mennék el.

(#47375) hegegabi80 válasza profi (#47374) üzenetére


hegegabi80
addikt

Esetleg Thermaltake Core V1?
Az adott paramétereken túl van még valamilyen elképzelés?
Mit szólnál egy sokak által imádott és moddolt Raijintek Metis Plus-hoz? :DD :DDD

(#47376) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

ASRock Deskmini A300-at szeretnek vasarolni (fokent a merete tetszett meg).
Mivel a Ryzen 3400G a tesztek alapjan jelentosen erosebb mint a jelenlegi FX 8320-am, igy arra gondoltam, hogy a teljesitmenye boven eleg lesz az elkovetkezo par evre (munkahoz), es mivel totalisan kiabrandultam a jatekiparbol, igy a benne levo iGPU-bol adodo teljesitmenyveszteseg sem vagna a foldhoz, igy ezt a CPU-t tennem bele. Mivel a haz fektetve 8 cm magas, igy siman elfer az asztalomon a monitorjaim mogott (ilyen karon vannak, a kar mogott boven van hely szellozesre).

Tehat a hazban levo lapba bele tudnek rakni egy 3400G-t, 2x32GB RAM-ot, 2 db M.2 SSD-t illetve a ket SATA SSD-met. A 3.5-os HDD-im kulso USB3-as hazakba koltoznenek, majd pedig kesobb egy NAS-ba.

Tok jonak tunt elsore az otlet - noha kisse zsufolt - am a jozan esz hangja megszolalt bennem. A gyari huto alapesetben sem acelos teljesitmenyu, a tesztek alapjan pedig arra jutottam, hogy a Noctua NH-L9a-val tudnam a legnormalisabban huteni, ebben a meretben. Mivel a lap csak egy CPU hutot tamogat, igy a Noctuanak kell mindent lehutenie, ami az 1.92L-es belsot tekintve nem durva, am megiscsak ott van az, hogy a 3400G tud hot termelni, nem is keveset.

Nyilvan ebben a meretben sok valasztasom nincs a hutes teren, am, azert jo lenne egy bizonyos szintet tartani:

Jelenleg a Brocken 2-m alatt az FX 8320 elvan 34 fokon "idle", 690-730 RPM-en, ugy hogy VSCode-ban 8-10 tab illetve Chrome-ban is 8-10 tab van nyitva. A noctua hutovel ki tudok hozni hasonlo zajszintet, ugy, hogy ne suljon meg a CPU es ne szalljon fel a haz?

Koszi!

Udv. core2

(#47377) lela


lela
aktív tag

Azt szeretném kérdezni, hogy egy Asus ROG STRIX B360-I mini ITX alaplapba az M.2 ssd beépítése megfelelő?

Az a helyzet, hogy adtak hozzá képen látható alsó csavart és 2242 es SSD hez való kis lemez konzolt (ennek a használatát le is írja a leírás), illetve a felső zacskóban lévő távtartó csavart és a hozzá tartozó rögzítő csavart (szó sem esik a leírásban róla.). Tehát a képen látható X 2.

Az alaplapon két M.2 csati van az egyik felül amelyiken van egy pici borda aminek a hátoldalán hővezető gyurma. Ezen az oldalon be van forrasztva a két csavar az alaplapba. Ilyenkor nekem csak egy távtartó csavar kell és akkor a rövidebbik ponton lévő csavar ugyebár hozzá sem ér az SSD-hez. Ilyenkor a hővezető gyurma jól hozzányomódik jól hozzáér a chipekhez.
Először azt hittem, hogy a két kis távtartócsavart kizárólag az alaplap hátoldalára történő rögzítés esetén kell alkalmazni, de ha felülre nem rakok belőle akkor a gyurma nem ér végig hozzá az ssd-hez és a közelebbi csavar feje hozzáérhet az SSD-hez.

Vélemény?

Illetve még egy kérdésem lenne? Ebben az alaplapban fog menni így gyári állapotában egy 9500 I5 kilencedik generációs processzor, vagy csak BIOS frissítés után? Mert ha nem akkor bajban vagyok... :F

[ Szerkesztve ]

(#47378) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok BIOSTAR X470NH erről a lapról van valakinek infója? :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47379) profi válasza hegegabi80 (#47375) üzenetére


profi
aktív tag

Core V1-gyel már én is szemeztem, csak eddig senki sem ajánlotta,így nem mertem megvenni. Semmi különös igényem nincs, csak le tudjam hűteni a konfigomat a házban. Most veszek bele egy GTX 1060 3GB kártyát, annak is el kell fêrnie és jó lenne, ha az is szellőzne rendesen. Első sorban lêghűtés lenne benne, de ha kell, akkor veszek bele vízhűtést.
Metis Plust is néztem,de egy kicsit tartok tőle :) Egyrészt, hogy az anyaga miatt melegszik, másrêszt nem sok lyuk van rajta.

(#47380) kisza25 válasza profi (#47379) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szia! Nekem volt, hátúl 2db 8cm megy bele, elől meg van egy nagy 20 cm-es, nagyon nehéz átszellőztetni csendesen, az első venti 300-400 rpm-ig csendes, a 2db 8cm-es hátsónak meg nincsen légszállítása.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47381) #16939776 válasza lela (#47377) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Az SSD rögzítése rendben van. Az i5-9500-at 1404-es (2019-06-26) bios-tól támogatja a lap.

(#47382) lela válasza #16939776 (#47381) üzenetére


lela
aktív tag

Köszönöm a megerősítést!
Igen én is így gondoltam, hogy azért adtak hozzá két darab távtartó csavar szettet, hogy ha felülre szerelek SSD-t oda is kell, hogy egy picit elemelje és a rövidebb oldalon (226) ne érjen hozzá a csavarhoz. De azért erről a távtartó csavarról semmi sincs a leírásban elég gáz..
Pedig direkt Asus lapot vettem.
Az hogy milyen BIOS van a lapon majd akkor derül ki, ha beindul, ha beindul. :F
Egyébként mennyire számít ez jó lapnak, ha ismeri valaki?

[ Szerkesztve ]

(#47383) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!

Az létezik, hogy egy black ridge melegebb és hangosabb mint egy wraith spire? :F

(#47384) A.Winston válasza Project: A (#47333) üzenetére


A.Winston
tag

Ha nem akarsz téglát mellé és van egy kis hely még a házban nekem egy ilyen tápálja a pico board-ot.

nincs

(#47385) Archttila válasza exoduss (#47383) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kizart, szerintem ott valami nagyon el lett nezve...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47386) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szóval BIOSTAR X470NH 30 k 24 hó gari szerintetek megéri?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47387) AxBattler válasza Qkackca (#47343) üzenetére


AxBattler
félisten

Múltkor szóba került, itt van még egy teszt:
The Most Affordable ZOTAC GTX 1650 SUPER

ZOTAC GTX 1650 SUPER Twin Fan (ZT-T16510F-10L)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47388) #16939776 válasza lela (#47382) üzenetére


#16939776
törölt tag

Más lapnál sem jelzik írásban hogy a távtatrót be kellene tekerni a megfelelő menetbe, a piktogramokon már az első képén a távtartó "installálva van" ez az első lépés.
A manual 95%-a Copy-paste elszoktak siklani ilyen apróságok felett. A másik 5% "speciálissan az adott lapra vonatkozó" funkció leírás sem több egy egyszerű mondatnál, sajnos sz#rt sem ér. :U
A doboz oldalán található címkék közül az egyiken, fel szokott tüntetve lenni a lapon lévő bios verziója, de a bios csippen/közelében apró matrica is ezt az információt hordozza.
Ha a lapot 2019-06-26 előtt veted, akkor biztos hogy frissítened kell.

(#47386) kisza25: Az x470 GTN-hez képest ami 6K-val drágább, sokkal gyengébb minőségű kondenzátorok kerültek rá (ezeket használja az asus a belépő és gigabyte az ultra low cost lapjain) ha csak nettezgetni meg szöveg-szerkeszteni akarsz rajta akkor nem lesz vele problémád.

[ Szerkesztve ]

(#47389) #16939776 válasza exoduss (#47383) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak valószínűsíteni tudom, hogy, a spire azzal, hogy, a rács alatt volt a ventilátora, húzta be a friss levegőt a házba. A black ridge meg eltérő felépítéséből adódóan nem segít rá a ház szellőzésére.
Ez a tapasztalat indikálja, hogy, komoly probléma lehet a ház szellőzésével.

[ Szerkesztve ]

(#47390) kisza25 válasza #16939776 (#47388) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok akkor felejtős :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47391) vmatyko válasza hegegabi80 (#47368) üzenetére


vmatyko
tag

Nem sajnos, akkor másba akad bele.
Egyelőre a gyári hűtőt tettem bele. Kicsit hangos, de még nem zavaró, majd lehet, hogy kicserélem...

[ Szerkesztve ]

(#47392) #99457024


#99457024
törölt tag

Sziasztok!

Egy ilyen kis itx-es csodagép építését tervezgetem. Sajnos a házat nem tudom eldőnteni, hogy milyen legyen. Ebben a méretben lehet halk gépet összeállítani?
Aprón van fent egy dan a4 sfx házikó, asetek aio hűtéssel.Érdemes lenne azt megvenni? Mennyire lehet az halk?
Minden megvan már. Csak a ház és egy értelmesa hűtő hiányzik.
Ezek vannak meg eddig.
asrock ab450 gaming-itx/ac
ryzen r7 2700 egyenlőre gyári hűtéssel.
Egy msi ventus xs oc 1660

(#47393) Qkackca válasza AxBattler (#47387) üzenetére


Qkackca
őstag

Ez tetszik, köszönöm :R

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#47394) erik365 válasza erik365 (#47350) üzenetére


erik365
aktív tag

Oda jutott a helyzet, hogy elől már az usb-k sem mennek.
Kapni a Metishez előlapi panelt?
Nem szívesen szedném darabokra a 1,5 hónapos gépem, és várnék több hetet a gariztatásra.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#47395) profi válasza kisza25 (#47380) üzenetére


profi
aktív tag

Lehet akkor ezért nem ajánlják. Mondjuk, ha a 20-ast cseréled 2 kisebbre, akkor valszeg jobb lenne. A 2 hátsó mondjuk nem sok levegőt fog mozgatni, de legalább hangos lesz.
Az lett a vège, hogy vettem egy atx házat. Matx-et néztem, hogy szellős legyen, de megláttam ezt és egyből megtetszett :D Nem tudom meddig fogom bírni, hogy ilyen bazi nagy házam van, mert bántja a szemem rendesen (került bele vga is). Ha találok egyszer egy jól szellőző házat, akkor lehet lecserélem.

(#47396) #16939776 válasza erik365 (#47394) üzenetére


#16939776
törölt tag

Meg kellene kérdezni a boltot gondolom merlinhardver-t, hogy ha egyértelmű a hiba és nekik cserélniük kell a terméket, nem küldik "javításra", akkor tudnák-e gyorsítani azzal az ügyintézésen, hogy berendelnek előre/jelzik ha van készleten cseredarab.
Amúgy a gyártónál is érdemes lenne jelezni, általában ingyen küldenek ilyen kaliberű dolgokat, ha számlával+fotóval bizonyítod hogy van egy ilyen házad, esetleg rajta van a hibás alkatrész is.

Ha jól emlékezem volt több esetben is probléma ezekkel, nem valószínű hogy heves ellenállásba ütköznél a boltnál vagy gyártónál, ne hinnék el, hogy hibás a front paneli csatlakozó sor.

[ Szerkesztve ]

(#47397) erik365 válasza #16939776 (#47396) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszönöm, igaz nem a merlinnél lett vásárolva, de írok nekik egy mailt, és jelzem a gyártó felé is.

1.4 T-jet M32

(#47398) Seep


Seep
senior tag

In-Win BK 623 meg talan nem volt. mATX haz, de csak 12.5 liter, es sfx tap megy bele. Van feketeben es feherben is.

(#47399) hegegabi80 válasza Seep (#47398) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem rossz, de az előlap nem a legjobb. Olyan régi retrós hangulata van odd, és floppy helyekkel. Akkor már inkább egy Chieftec BS-10G, bár ebbe meg nem sfx táp megy.

(#47400) AxBattler válasza Seep (#47398) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem ez már régebbi sorozat, nekem a 8 literes, TFX tápos CJ Series és a CK Series az, ami új!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.