Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) piero86


piero86
aktív tag


Mini ITX házba is lehet erőgépet összerakni.
Sajnos a kártya radiját nem tudtam hátulra beszerelni, mert túl magas a proci vízhűtő blokk.

(#46902) emiki6 válasza #16939776 (#46900) üzenetére


emiki6
veterán

Ad egyfajta belső megnyugvást a túlméretezés. :K Egy másikat pedig a minimalizmus. Itt e kettő egyben testesül meg :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#46903) HookR válasza piero86 (#46901) üzenetére


HookR
addikt

"Mini ITX házba is lehet erőgépet összerakni."
Így van. Bár ezt szemléltetni nem biztos, hogy egy a microATX-es tornyok befoglalóméretével vetekedő házzal a legcélszerűbb. :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46904) piero86 válasza HookR (#46903) üzenetére


piero86
aktív tag

Hát ez a ház tetszett meg a mini ITX-ek közül amikor építettem. Meg ez jön be: [link] , csak kicsit sokallom az árát... :DDD
Ezek a kocka formájú házak nem tetszenek.

(#46905) Pete55555 válasza #16939776 (#46900) üzenetére


Pete55555
addikt

És ez mennyire igaz... :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#46906) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A postagumis megoldas utan ma szamuztem a femcsipeszes gyari rogzitest is, es a ketoldalu ragasztot bevetve hoztam letre ezt a csodat :DDD

kép link

A kep elkeszulte utan meg levagtam a felesleges anyagot igy most szep letisztult lett a huto, illetve ami a legfontosabb, hogy VEGRE! a fem kallantyu sem nyomja mar a belso ram modult. :N
Remelem tartos lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46907) vtomi2 válasza Archttila (#46906) üzenetére


vtomi2
őstag

Sokáig nem fogja bírni ;)

(#46908) Archttila válasza vtomi2 (#46907) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A ventinel megfogva a huto sulyat szepen elbirja, ezen kivul nem csak a borda kapott ketoldalut hanem a venti is:)
De majd az ido eldonti, igy elso blikkre en azt mondanam, hogy nem lesz vele gond.

A ragaszto a borda lamellainak a tavtartojan fekszik, ami egymas utan rakva egy viszonylag egyenes felulet alkot, illetve maga a ketoldalu is egy relative eros bevonatot tartalmaz. (a cegnel ahol dolgozom lent a melosok ezt hasznaljak a termelesbe)

Ezen felul 800 es 950 RPM kozt valtozik majd a fordulata, mert egy 3800x felett fog teljesiteni ami a 3700-al ellentetben szepen alulfeszelheto. Ha hiszitek ha nem, 4000MHz@1.050v all core 50C alatt tarthato a CPU, VRM, es a PCH ezzel a slim ventivel:P (4400MHz@1.310v)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46909) vtomi2 válasza Archttila (#46908) üzenetére


vtomi2
őstag

Pont a vibrációk + hő a ragasztó gyenge pontja. Kíváncsi leszek, hogy meddig bírja majd

(#46910) Archttila válasza vtomi2 (#46909) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nagy vesz nincs, ha leesik akkor megy vissza a gyari felfogato.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46911) hegegabi80 válasza Archttila (#46910) üzenetére


hegegabi80
addikt

És ha külön hajtogatnál drótból egy felfogatót, ami nincs semminek sem útban? Vagy csak valami vékony huzallal szépen hozzádrótozod a bordához?

(#46912) #16939776 válasza Archttila (#46908) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezek a soha meg nem szilárduló ragasztók úgy működnek belül mint egy nagy viszkozitású folyadék, nyíró irányban a súlyerővel terhelve lassan el fog rajta vándorolni a ventilátor, a meleg csak gyorsítja a folyamatot.
A ventilátor 4 sarkainál, egy-egy csepp teljesen kikeményedő ragacs szerintem még kell ahhoz, hogy végleges legyen a szerelés.

Az alulfesz mértéke az tényleg hihetetlen, nekem kellene valami bizonyíték, hogy azon felül hogy a stabilitás teszt szerint OK, nem akaródzik akadozni.
(igaz hogy csak egy Kabini-val volt e téren AMD-s tapasztalatom. Maga a processzor stabilnak itéltetett (prime+IBT+aida), de akkor is volt valami gebasz, mert fél-egy óra elteltével eldobálta az internetes rádiót, csak úgy jött helyre a probléma, ahogy megadtam neki a default feszt.)

[ Szerkesztve ]

(#46913) emiki6 válasza #16939776 (#46912) üzenetére


emiki6
veterán

Ezek a soha meg nem szilárduló ragasztók úgy működnek belül mint egy nagy viszkozitású folyadék

Erre még így sosem gondoltam, de jó analógia. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#46914) Archttila válasza #16939776 (#46912) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

CB20, Aida es baratai alatt stabil, a Prime meg pont nem erdekel de ugy tudom bizonyos esetekben az meg a stock orajelet is eldobja :DDD
Inkabb a kozismerten nagyon erosen cpu igenyes jatekokkal tesztelem napokig, es ennyi.

Ragasztopisztolyom van itthol, az megfelel az altalad javasolt kiegeszito rogziteshez? :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46915) Archttila válasza hegegabi80 (#46911) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Valojaban a gyari sincs utban csak engem zavar egy kicsit, hogy hozzaer az egyik memoriahoz, de ettol fuggetlenul a mukodest nem befolyasolja, illetve eleg sokan hasznaljuk igy ebben az elrendezesben.:)
A legjobb az lenne ha VLP memoriat hasznalnek, ugyanis akkor szepen becsuszna ala a 25mm magas normal venti is, de sajnos ertelmes memot nem gyartanak ebben a meretben, Ryzen melle meg nem szivesen raknek 2666MHz-es orajelu modulokat.

Ha osszeraktam a gepet rakok majd fel hwinfo screeneket...:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46916) Mclovin válasza Mclovin (#46576) üzenetére


Mclovin
senior tag

Egy kis update ide. Kivettem a porszűrőt a VGA alatt, beraktam két db ventit, hogy tolja be a hideg levegőt és lám... Gaming alatt az SSD már csak 47 celsius :Y VGA hőmérséklet szintén droppolt vagy 9 fokot. CPU is esett egy kicsit.

Több mint baráti lett így. :K

(#46917) hackeeeee válasza hackeeeee (#46893) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nyah, szóval, tegnap nyomtam egy kis R20-at.. 65-70 fok körül megáll a 3400G, úgy, van -100mV offset a procin, és 3700-on ketyeg. A táp a lap felől szív.

2 venti van a ML120on.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46918) dugo_


dugo_
veterán

Elkészült a Yuel Beast Designs - Motif Monument kopipaszta harmad pénzből. :B
Pár alkatrészt várok Kínából, aztán elkezdek bevásárolni hozzá.

(#46919) hegegabi80 válasza dugo_ (#46918) üzenetére


hegegabi80
addikt

:Y :Y :Y
:R :R :R :O :O
MI is kérünk belőle. Jó lett nagyon.

(#46920) HookR válasza dugo_ (#46918) üzenetére


HookR
addikt

Gratulálok, nagyon szépen alakul! :K

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46921) Iginotus válasza dugo_ (#46918) üzenetére


Iginotus
őstag

Kedvet kaptam hozzá :D
Aztán elgondolkodtam, van egy kutyám, hullik a szőre --> naponta lehetne portalanítani, meg szőrteleníteni...
Szóval talán mégsem kéne :U

Plug and Pray... :)

(#46922) hackeeeee válasza dugo_ (#46918) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Huhaa, ez tetszetős. Grat! :)

Véleményem szubjektív...

(#46923) Archttila válasza dugo_ (#46918) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Grat, ügyes munka! :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46924) HookR


HookR
addikt

Biostar X470NH hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46925) Pgraph válasza dugo_ (#46918) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Gratulálok hozzá! Minél többet nézem, annál jobban kezd tetszeni nekem ez az egész.
A ház honlapján 3 darabból van kialakítva, a Te megoldásodon jól látom, hogy csak kettőből? Te a baseplatet is hajtással érted el?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#46926) dugo_ válasza Pgraph (#46925) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, külön alkatrészként lett gyártva ugyanúgy.
Segédfüleket nem terveztem rá, hanem élvarrattal van hegesztve, majd a hajlítás sugarára visszaflexelve a varrat.
Nagyon sok cég visszamondta technológiai okokkal, még az is benne volt, hogy az alaplap is kap egy hajlítás, és a táp fölött lesz megvarrva a többi, ha az jobban kiadja a hajlítógépen... De aztán találtam normális gyártót. :D

Itt látszik valamennyire, illetve bérgyártmányként ebben a formában érkezett:

A gyártás/gyártatást ebben a topikban dokumentáltam valamennyire:
https://logout.hu/tema/modding_es_hazepites_elmeletben_3d_tervek_otletek/keres.php?suser=dugo_

(#46927) #16939776 válasza dugo_ (#46918) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem ez lenne az észrevételem: A lemez szabadon álló sarkai és a szerkezet saját tömege miatt csúnya nagy likat okozhat élő szövetben, ha belekap, vagy beleesik valaki.
Matt fekete felülettel nehéz terep lesz a por elleni harcban, a VGA és a táp alatti vízszintes részeken.

Maga a dizájn különleges és érdekes. Érdekes, mert a power gomb két átmenő furata, az alaplap+VGA öt darab menete, és a táp 4 átmenő furatában benne van az összes szolgáltatása és mégis keresem benne a további lehetőségeket.

(#46928) dugo_ válasza #16939776 (#46927) üzenetére


dugo_
veterán

Az élek, sarkok le vannak húzva flex-szel, de nagyobb lekerekítéseket nem szerettem volna. Gyerek nincs, így minden felnőtt vigyázzon magára.

A por kérdés valóban probléma lesz, de ez már az elejétől fogva benne volt a pakliban, a csomag része.

(#46929) #16939776 válasza dugo_ (#46928) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt láttam hogy meg van nyalva.
Azokat az íveket amiket a varratnál/hajlításnál alkalmaztál elviselik a sarkok is, nézd meg rajzon hogy mutat. Persze a te dolgod.

Ha egy kevésbé érzékeny textúrát választasz pl.: por festettet, ami közel sima felültetet ad, akkor egy két mozdulattal, egy mikrószálas törlőkendővel le lehet ápolni, szöszölés, foltok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#46930) Grave_444 válasza dugo_ (#46918) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Marha jó, irigyellek. :D :C

(#46931) KaiotEch válasza dugo_ (#46918) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A festésen kéne javítani, az nem lett 100%-os, de

Update: Az éleket nem lehet valahogy szebbre venni, hogy ne tűnjön "sorjásnak"?

[ Szerkesztve ]

(#46932) AxBattler válasza dugo_ (#46926) üzenetére


AxBattler
félisten

UPP! Nekem külön tetszik az industrial feeling! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46933) dugo_ válasza KaiotEch (#46931) üzenetére


dugo_
veterán

A lézervágás nyoma látszik a belső éleken, a külső vissza lett csiszolva flex-szel.
Lehetett volna marni is a lemezt, csak annak egy nagyságrenddel drágább a gépideje. :B

(#46934) Mercutio_ válasza dugo_ (#46926) üzenetére


Mercutio_
félisten

Grat, szép munka! :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46935) #25954560 válasza dugo_ (#46933) üzenetére


#25954560
törölt tag

vagany lett, gratula!
ha mar magadnak ujrafested, lehet meg latvanyosabb szint valaszthatnal, ami passzol a keszulo konfighoz :)

3mm-es alu lemez gyenge lenne hozza? hajlitogep nelkul egyetlen peldanyt hazilag lehetetlen szepre osszehozni?

(#46936) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nyah, végre rendben lett a vas.. Most már minden oké.. Végül vittem egy DP-HDMI átalakítót, de így FHD-ban minden működik, végre.

Kellett még egy bios resetet is csinálom, de most már rendben van, végre.

A kompakt vizet valszeg le fogom cserélni légre, mert kicsit sokallom ezt a 60 fok körüli hőfokot, de majd még meglátom. :) Lehet, hogy marad, csak kap egy halkabb ventilátort a gyári CM venti helyett, mert az kicsit hangos..

Vagy a 60-70 fok az teljesen normális a 3400G-nél? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46937) HookR


HookR
addikt

Végre felrakták a gyári képeket, ideje belinkelni őket!

=========================================================

Asus ROG Crosshair VIII Impact hivatalos oldal - [link]
- Mini-DTX




==========================================================

Asus ROG Strix X570-I Gaming hivatalos oldal - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46938) BullZeye


BullZeye
veterán

Intel J4205 - 10W TDP + 4db 6TB WD RED esetén szerintetek elég ez a Akyga Pico PSU?

Van egy 12V 8A tápom, egyenlőre 2 HDD-vel használnám csak, 24/7 több éves menetidő a cél. Tápból van itthon még 1-2 spare part.

Van egy pár 19V Dell és Lenovo tápom, szerintetek azt lehet valahogy hasznosítani?

(#46939) #16939776 válasza BullZeye (#46938) üzenetére


#16939776
törölt tag

A négy lemez 7-8A vesz fel felpörgésnél@12V, elég lehet a soc-al együtt a 10A-es terhelhetőség.
Azért a helyedben 200-250e Forint értékű lemezt nem bíznék rá egy olyan tápegységre, ami semmilyen védelemmel nem rendelkezik, lásd spec#2 fül.

19V-os AC-DC-vel a wide bemenetű DC-DC-k kompatibilisek.

Amúgy azt szoktam javasolni, hogy 24/7-re valami tisztességes minőségű, aktív hűtéses tápot kell venni, nem szabad szarakodni az AC-DC + DC-DC-vel, mert túl sok a hibaforrás.

[ Szerkesztve ]

(#46940) BullZeye válasza #16939776 (#46939) üzenetére


BullZeye
veterán

Na erre nem gondoltam, de teljesen igazad van....
Akkor megyek a tápos topicba keríteni egy félpasszív tápot kis teljesítménnyel.

(#46941) Iginotus


Iginotus
őstag

Van olyan itx-es am4 es lap amin normális(abb) hangkártya van? PL Sound Blaster, vagy xonar? Nem a realtek vagy ALC...

Szerk: Ja pont most linkeltétek...
Asus ROG Strix X570-I Gaming
Ezen kivül? :) (lehetőleg 50.ezer huf alatt...)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#46942) HookR válasza Iginotus (#46941) üzenetére


HookR
addikt

Korábbi Asus lapokat lesd meg:
- Asus ROG Strix X370-I Gaming
- Asus ROG Strix B450-I Gaming (úgy látom ez van ~50e-ért)
- Asus ROG Strix X470-I Gaming

Esetleg ezt is, ezen is van valami okosság (hogy mennyire marketing BS, azt nem tudom):
- MSI B450I Gaming Plus AC

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46943) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Lassan megérkezett a rossz idő, így végre nekiállhatok a metisemet faragni. :)

De volna még itt egy két kérdésem, mert úgy akarom előkészíteni a házat, hogy később ne kelljen rajta alakítani.

Tetejét perforálni fogom, hogy 2 db 120-as venti beférjen. Ez alap dolog metisnél, tudjuk. ;]

Viszont a játékvíz nem hagy nyugodni, mert még sose volt nekem, ezért lehet ki kellene próbálnom. Így spórolhatnék 1 db házventit. Ugyan is a tetejébe megy 2 db 120-as. A kis LP vga-ról lehet lekerülnek azok a kis pörgettyűk, így 2db venti mínusz.
A cpura menne a víz, ami hátra felé dolgozna kifelé, így 1 ventit megint spórolok. Tehát a 7 venti helyett csak 4 db lenne.

Természetesen hátul a rácsot érdemes lenne kivágnom, hiszen elég a radit átfújni a ventinek bentről kifelé. Sőt lehet a radi kintre kerülne, és akkor a csőnek is ki tudom vágni a helyét.

Szerintetek?

(#46944) Iginotus válasza HookR (#46942) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi sasolom.

Plug and Pray... :)

(#46945) jim bcs válasza dugo_ (#46926) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez nagyon baba lett :C

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46946) Fred23


Fred23
nagyúr

Kicsit elborult ötlet, de ebből a fémkazettából egészen kedvem lenne házat csinálni.
12k-ért be is szerezhető.

Kemény meló lenne nagyon, de a végeredmény biztosan egészen egyedi lenne. :D

(#46947) #16939776 válasza Fred23 (#46946) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezeket a pénzes kazettákat szándékosan olyan szívós acéllemezből csinálják, amiben kézi szerszámokkal nehéz kárt tenni. Ha nem tudod bepontozni és a gyors acél fúró csak körbe-körbe szalad rajta akkor erre gondolj.-> :W

;]

(#46948) Ribi válasza #16939776 (#46947) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztos, hogy ez annyira strapabíró?
Főleg azzal a kis fos zárral rajta?

(#46949) Fred23 válasza #16939776 (#46947) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Ribi:
12k-ért csak nem olyan szívós!? De van is egy otthon, csak kisebb, amit nem sajnálok, majd próbafúrok rajta...:)

[ Szerkesztve ]

(#46950) AxBattler


AxBattler
félisten

Inter-Tech SC-2100 - gyári oldal
Kompakt otthoni HTPC / NAS ház, hot-swap HDD fiókokkal, zárható előlappal.
Simán el tudnám képzelni Athlon 200GE konfiggal.

Inter-Tech S-703 - gyári oldal
Variáció Chieftec BS-10G-re, ha valakinek nem bejövős a szürke, erősen plasztik hatású előlap. Azt nem értem, hogy egyik gyártónál 1x3.5", másiknál 2x3.5" szerepel a meghajtó helyeknél, holott mindkét ház belseje megegyezik. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.