Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) HookR válasza #16939776 (#46800) üzenetére


HookR
addikt

A Noctua NH-L9a-ra gondolsz?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46802) hackeeeee válasza Mercutio_ (#46786) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ajaj. :)

Nekem kezdésnek ezért fog most maradni a gyári hűtő a 3400G-re, aztán szerintem majd egyszer kap egy kompakt vizet. :)

Várhatóan, pár héten belül végre belépek a klubba egy kis kockával. Várom már végre. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46803) AxBattler válasza Mercutio_ (#46786) üzenetére


AxBattler
félisten

Ide egy IS-30-ast raknék, másik ventivel, de nem tudom, hogy miért nem lehet nálunk kapni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46804) hackeeeee válasza AxBattler (#46803) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Korábban lehetett kapni, nekem volt hozzá szerencsém.

Véleményem szubjektív...

(#46805) Mercutio_ válasza AxBattler (#46803) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem vagyok benne biztos, hogy 2400G-t meghajtva kellően lehűtenő, és igen, sajnos nem is nagyon kapni itthon.
IS-40X 45mm ventivel, A300-ba 46mm-ig támogatott a hűtő, szóval pontyó ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46806) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Végre elkészült, hőmérsékletek is rendben, de sajnos nem elég csendes, terhelve zavaró.

3dmark pontokat viszont szépen hozza,

(#46807) Mercutio_ válasza Atom_Anti (#46806) üzenetére


Mercutio_
félisten

Terhelve nincs csendes konfig :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46808) Mclovin válasza Atom_Anti (#46806) üzenetére


Mclovin
senior tag

Szép lett! :R Ez melyik 1660TI pontosan? Nekem volt egy GW GHOST 1660TI-m kártyám, az nagyon kis hűvös volt, nekem az fog visszamenni majd a Node 202-be. SSD hőmérsékleted hogyan alakul?

(#46809) Atom_Anti válasza Mclovin (#46808) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ez a GV-N166TOC-6GD típusú videókártya. Igen 120 wattjával nem vészes, a legjobb watt/ teljesítmény arány miatt döntöttem mellette. Az ssd hőmérséklet 50 alatt, ami egy meglehetősen melegedős Samsung 970 evo plusznál nem rossz. Úgy csináltam hogy a ház falával érintkezik teljes hosszúságban thermal paddal, így annak át tudja adni hőjét.

(#46810) Archttila válasza #16939776 (#46624) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Es ennek a letoltheto nyomtathato fajlnak ez lett az eredmenye:

Szoval koszonom! :R :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46811) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#46805) üzenetére


Mercutio_
félisten

És az IS-40X-szel rendben is vagyunk :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46812) HookR válasza Mercutio_ (#46811) üzenetére


HookR
addikt

Hangra milyen?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46813) Mercutio_ válasza HookR (#46812) üzenetére


Mercutio_
félisten

Odáig nem jutottam, még kiélvezem az utolsó meleg napokat a Dunaparton :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46814) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok

Ezt a konfigot szeretném beépíteni egy Chieftec IX-03B-OP házba

amd 3400g
MSI B450I GAMING PLUS AC
Noctua NH-L9a-AM4
16gb ram

Nem játszanék a géppel, főleg irodai munkákat végeznék, illetve erős számításigényes adatbázis lekérdezéseket.

Ehhez keresek egy olyan pico tápos megoldást ami 100-240 ról is tud működni, mivel a szgépet rendszeresen használnám délamerikában is néhol elég mostoha áramhálózatról (gyakran lekapcsol) így fontos hogy a tápban legyenek mindenféle védelmek. Jelenleg még mo-n vagyok így szóba jöhetnek külföldről rendelős megoldások is, vagy a legjobb olyan lenne amit Bp-en meg lehet vásárolni.

Illetve a külső tápos megoldás esetén az is fontos, hogy a termék rongálódása/elvesztése esetény könnyen pótolható legyen ha kevésbé civilizált helyen vagyok (pl.: amazonról, tudjam pótolni)

(#46815) Pista0001 válasza misirulez (#46814) üzenetére


Pista0001
addikt

Lehet kapni táppal együtt, kb 14e a felar, ha jól rémlik, annyit valószínűleg meg is ér. Tapasztalatom nincs vele, régebbről volt pico tápom, azért vettem táp nélkül. A külső kockától függ, hogy megy-e 110-es hálózatról, a mellékelt darabnak nem okoz gondot. [link]

(#46816) HookR


HookR
addikt

Mini-ITX képgyűjtemény, szemet legeltetni és ötletet meríteni - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46817) tippm86 válasza HookR (#46812) üzenetére


tippm86
tag

Nem hangos, de Nekem egy hónapon belül megállt a ventije.

(#46818) Erdei88 válasza Mercutio_ (#46811) üzenetére


Erdei88
veterán

Grat hozza!
De ettől függetlenül még szétvághatjuk! ;]

(#46819) misirulez válasza Pista0001 (#46815) üzenetére


misirulez
senior tag

90w elég lesz a konfighoz amit írtam?

(#46820) dugo_ válasza misirulez (#46819) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, 110-120W között áll meg egy 3400G-s rendszer.

(#46821) Pista0001 válasza misirulez (#46819) üzenetére


Pista0001
addikt

Nincs velük tapasztalatom, a 65 W TDP-vel kalkuláltam, az alapján bele kell(ene) férnie. Ha 110-120 watt az igény, ahogy dugo_ irja, akkor a "kommersz" darabok ki is esnek, 10 ampernél nem nagyon tudnak többet 12 volton (tartósan).

Esetleg az Asrock DeskMini A300 [link] nem jó? Ehhez a platformhoz tervezték, szóval a betáppal nem lehet gond, ugyanúgy 2 darab 2,5-es háttértárat fogad, M.2 is van, úgy rémlik, és még kisebb is, mint a Chieftec ház. Talán hűtőből fér bele picivel kisebb...

[ Szerkesztve ]

(#46822) Pgraph válasza misirulez (#46819) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia,
jómagam EZT A PICO PSU-t használom. Adaptert meg akár EZT is lehet hozzá tenni. Elvileg a 110V sem gond neki. Nem lenne szabad ebből a keretből kifutni a 3400G-nek.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#46823) AxBattler válasza Pgraph (#46822) üzenetére


AxBattler
félisten

Az a pico max. 96W-ot ad le tartósan, aktív hűtés mellett... AMD-től inkább csak Athlon 220GE-t, vagy nagyonmax. 2200G-t bíznék rá.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46824) Pgraph válasza AxBattler (#46823) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Aktív hűtés igényéről nem olvastam ennek a pico-nak, de 12V-on 8A-rel lehet terhelni valóban, a csúcsterhelése viszont 15A. Ezt mondjuk nem tudom mennyi ideig képes tartani. Illetve kérdés, hogy megfuttatva a 3400G-t, az mennyire lép ki a 65W-os TDP keretből, a nevezett adatbázis lekérdezéseknél.
Én egy Pentium G5400-at (54W TDP) hajtok vele, teszt gyanánt párszor hosszabb időre lestresszeltem a rendszert, de nem volt gond. Nekem a kis házban olyan helyen van amúgy a pico, ahol kap egy kis szelet a topflow CPU hűtőtől (nem a 24 pines aljzatban van, mert ott a RAM-tól nem fért el, kis hosszabbítóval elvittem a ház másik, kevésbé zsúfolt oldalára).

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#46825) Pista0001 válasza Pgraph (#46824) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem ha a tervezhető csúcsfogyasztás a táp hosszútávú teljesítményének 80%-át meghaladja, az már simán necces. Nem terveznék a táp peak teljesítményével.

(#46826) dugo_ válasza Pgraph (#46824) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom mennyire olvasott info, vagy wishful thinking, de mintha az AMD APU-knál a TDP csak a procira vonatkozna, azért lép ki ebből a fogyasztásból ennyire jelentősen a Vega grafika miatt...

(#46827) Pgraph válasza dugo_ (#46826) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Igen, igazatok van, nagyon billeg ez. Karcsú lenne ez a pico...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#46828) Pista0001 válasza Pgraph (#46827) üzenetére


Pista0001
addikt

Hozzáteszem, ilyen picom van nekem is, jelenleg egy Kabini van ráakasztva 3 db 3,5-es vinyóval (átmenetileg pár hónapja, eredetileg 3 db 2,5-es volt csak), de vitt asztali 2. gen Celeront is szintén ugyanennyivel (alkalmilag, jellemzően csak 2-vel üzemelt, belső hot swap rekesz volt a 3.) úgyhogy valóban masszív darab, de ha nekem itt a hanyatló nyugaton elszáll, elég egyszerűen tudom pótolni.

(#46829) HookR


HookR
addikt

A kínai kuckók nevét kihámozni mindig komoly kihívás, remélem sikerült!

X Sans A4-SFX - taobao.com / imgur.com / reddit.com
- DAN A4-SFX klón

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46830) Pgraph válasza Pista0001 (#46828) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Kérek kölcsön majd fogyasztásmérőt, kíváncsi lettem, hogy az én konfigom mennyit is igényel végül.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#46831) AxBattler


AxBattler
félisten

Raijintek Metis EVO - gyári oldal
Mit mondjak, elsőre eléggé meggyőzött, jó hogy nem ugrottam bele egy Metis Plus-ba a moddolt Metis-em helyett.

Újdonságok:
- elöl akár 200mm-es venti is belefér;
- gyak. csak széltében "hízott" egy jó 10cm-t;
- külön HDD bracket, 2x 3.5" + 2x 2.5" meghajtó;
- ATX és SFX tápot is fogad, átalakítót gyárilag mellékelnek;
- teljes edzett üveg oldallap.

Ami kevésbé tetszett:
- nincs előlapi 3.5mm-es jack;
- porszűrőket nem láttam;
- a mostanában megjelent, ITX házakba tervezett rövid, de husibb, 2.5 - 3 PCIE slot széles VGA-k lehet, hogy nem férnek be, csak 2 slot-nyi hely lett kialakítva, közvetlenül a tetőlap alatt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46832) Grave_444 válasza AxBattler (#46831) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem jó, lehetne ekkora méretben micro-atx is.

(#46833) HookR válasza AxBattler (#46831) üzenetére


HookR
addikt

Ügyes kuckónak tűnik, csak hát... '22,35l lett, maradhat?'

:B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46834) Seep válasza AxBattler (#46831) üzenetére


Seep
senior tag

Nemgyere be, minek ezt a jatekvizet eroltetni? :W

(#46835) AxBattler válasza Grave_444 (#46832) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#46833) HookR
Ja, a 27*27cm-be koppra beférne egy mATX deszka is, csak akkor hol maradnak a ventik, kábelcsatornák, stb.
Valóban kicsit nagyobb, mint a korábbi Metis... szerintem nem a Plus helyére, hanem mellé érkezik: azoknak, akik csak egy picivel többet szeretnének mindenből: hűtés, meghajtók, stb.

(#46834) Seep
Senki nem erőlteti, sőt - én legfeljebb ATX házakba raknék vizet.
Egyébként néhány elvetemült már eddig is bekanalazta a kompakt vizet a sima Metis-be, akinek ez a bogara, csinálja!

(#46836) Grave444
Nyilván az igényekhez kell házat választani. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46836) Grave_444 válasza AxBattler (#46835) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Persze világos.

Csak a saját véleményem írtam le, hogy nekem semmiképp nem kéne. 1db SSD bőven elég, nem előny a HDD rekesz sem.

Mondom ezt egy brand Dell MT géppel. :DDD

(#46837) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Upgradeltem az RGeek L65 házamat, megjött a perforált fedél. Ég és föld a különbség hőmérsékletben a telihez képest: min. 6-7 Celsius fokkal hűvősebb minden, az m2. SSD kb. 10-zel. Minimális terhelésen 40 C körül/alatt van a CPU, SSD, chipset is.
Eddig a 3,5 mm vtg. alu anyag ha egyszer átmelegedett, tartotta a dunsztot, nem volt hajlandó semmit hűlni. Most távozik felül a meleg szél és nincs ideje átfűteni a házat.

197x197x65 mm. Ez nem túl nagy.... ;]

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#46838) hegegabi80 válasza AxBattler (#46831) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hmmmmmm, hát nem is tudom. Bennem kicsit olyan vegyes érzéseket kelt. Nem rossz, nem olyan rossz, de na.
Inkább magasságban hízott volna egy kicsit, mint szélességben, akkor jobban tetszene. Sőt még a szélességéből is lehetne csípni okosan és akkor kisebb matx is mehetne bele.

Azért itx esetében jó lenne elfelejteni a 3.5" hdd-t. Ez számomra olyan mint a tápokon a floppy csati. Amikor már ssd-n van rendszer meg game, adattárolásra bőven elég egy halkabb kisebb 2.5" hdd.
Az ATX táp továbbra is jó, és plusz pont a gyárilag beépített sfx átalakítóért.

Azt hiszem én még mindig maradok a félkész sima metisnél.

Egyébként ha szigorúan nézzük a méreteket, mitx-be számomra csak sfx táp, 2,5 hdd ssd, és kis vga férne bele a koncepcióba.

(#46839) Grave_444 válasza hegegabi80 (#46838) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Vagy panel/pico. ;] Csak alaplapi SSD-vel. Na jó, 1db 2,5" SSD akárhol elfér.

[ Szerkesztve ]

(#46840) mpierre válasza AxBattler (#46835) üzenetére


mpierre
veterán

Pedig lehet itx-be is vizet varázsolni. ;] (Persze még nem 100% a dolog, de alakul.) Vannak ilyen ill'en elvetemültek, mint pl én... :DDD

Szerk.: Mon'juk e' nem metis. De olyan nincs, hogy valami nem metis...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46841) Archttila válasza hegegabi80 (#46838) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Azért itx esetében jó lenne elfelejteni a 3.5" hdd-t

Azért itx esetében jó lenne elfelejteni a hdd-t

Így helyes:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46842) Erdei88 válasza AxBattler (#46831) üzenetére


Erdei88
veterán

Én valahol lemaradtam az ITX fejlődésben, de mióta lett divat, hogy jobb oldalra teszik az alaplapot és balra a táp/vga-t?

(#46843) #16939776 válasza Archttila (#46841) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy iszonyat fogja az OS-t a sata HDD, 3,5-ös még durvábban... Sejtésem szerint ez a sata vezérlő sávszélesség osztásának a folyománya, mert a 2.-ik SSD-is hasonló tüneteket produkál, csak lassulás helyett akadásokkal, sejtésem szerint az I/O-jával még jobban megterheli a kapcsolatot (DMI-t) vagy a PCH-t mint a HDD.

Két olyan sata SSD-vel próbáltam, aminek magas a rendelkezőre állása, gyárilag nincs kapcsolati energiagazdálkodás engedélyezve, mindig aktív a sata csatorna és azonnal jön-megy az adat.
A HDD-k: 7200-as samsung F1 desktop 1TB, 7200-as WD RE4 1 TB, 2,5"-en WD-AV-25 1 és 2 tányéros 500GB-os voltak.
Egy P67-es intel és egy X370-es AMD chipseten, teljesen azonos eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#46844) emiki6 válasza Archttila (#46841) üzenetére


emiki6
veterán

Én is rájöttem, hogy a hdd-nek rackben a helye, márha nincs nas.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#46845) Seep válasza mpierre (#46840) üzenetére


Seep
senior tag

Lehet, de minek :D

(#46846) Archttila válasza #16939776 (#46843) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem csak a hangjukkal volt bajom, de azzal nagyon. Emlékszem egyszer próbaképp kivettem a 3TB-os RED-et az NCASE-böl és... nagyjából innen datálható a HDD mentesség. :D

Desktopba NVMe, minden masra RPI4 a gigabitjével és a teljesen passziv 5x C hűtésével. [kép] Nekem egyelőre ez így megfelel, aztán később persze lehet változik a véleményem. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46847) Mercutio_ válasza Archttila (#46846) üzenetére


Mercutio_
félisten

:Y Az mi ott a képen?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46848) vtomi2 válasza Mercutio_ (#46847) üzenetére


vtomi2
őstag

(#46849) Mercutio_ válasza vtomi2 (#46848) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46850) Tótotto


Tótotto
tag

Sziasztok
Ncase M1 házat keresek.Sajnos sürgős lenne a beszerzés.Mo-n nem találtam.Tudtok olyan helyet ahonnan 1 hét alatt megjönne?Vagy nem lapul valakinek a szekrényén egy felesleges eladó darab?Legrosszabb esetben a Kolink Rocket lesz de a másik sokkal jobb lenne.
Köszönöm a válaszokat

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.