Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) Fred23 válasza AxBattler (#47299) üzenetére


Fred23
nagyúr

Két-három hete még nem volt sehol BT-06B-250VS. Mikor még nem volt, akkor is gondolkodtam rajta, hogy megvárom, de videók alapján nem tűnt szuper anyagminőségűnek, igényesnek. Így lett a Metis Plus feketében, 18,5k-ért (igaz, ahhoz nem adnak tápot).

A BT-06B-250VS reális ára szerintem 15k alatt van.

(#47302) AxBattler válasza Fred23 (#47301) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. A "reális" sajna' elég tág(an értelmezett) fogalom. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47303) #25954560


#25954560
törölt tag

nezegetem, nezegetem az Asrock Rack EPC621D4I-t, de sehogy nem akar lejjebb menni az ara, pedig egy kis feketepentekes minuszhusz szazalek pl azert jol esne... :D

kene valami jo 60mm-es venti, ami hajlamos viszonylag suru bordazatot Dynatron B5 is atszelloztetni. most noctua van rajta, de nem bir el a 150W-tal. feltettem a kerdest a ventis topikban is, de nincs javaslat.
es szoba johet push-pull is, vagy 60x60x38 venti is, csak legyen halkabb a megoldas, mint a gyari.

[ Szerkesztve ]

(#47304) Mercutio_


Mercutio_
félisten

DeskMini A300 tulajoknak jó hír: Már a Ryzen 3xxxG(E) procikat is kezeli a kis gyösz :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47305) #16939776 válasza #25954560 (#47303) üzenetére


#16939776
törölt tag

Olyan túl nagy javulásra ne számíts, mert a lamellákon keletkező szélzaj az változatlanul erős lesz, a motor által keltett zaj meg nem feltétlenül lesz kisebb, mert majd 2x akkora áramfelvételt produkál a vastagabb motor.
B5 Spec szeint gyári állapotában 6000RPM tartozik 150W-os hőleadáshoz (Tamb : 35c°;Tcase :65c°).

Ha egy 8000RPM-es deltát tennél rá, ami 60%-al magasabb statikus nyomásra képes, azzal talán 5000-alatt meg tudod vele fogni a 150W-ot, de zajban nem tudom megmondani hogy jobb lesz-e.
Ha Push-pull-ban gondolkodnál a borda elé és mögé legalább 5-6cm hosszban csövet tegyél és arra csatlakozzanak a ventilátorok. Jóval nyugodtabb, halkabb lesz az áramlás, mintha közvetlen a bordára kerülnének rá a ventilátorok. A sajtolt lamellák éleit finomabb (500) vászonnal meg lehet 1x-1x húzni.

[ Szerkesztve ]

(#47306) #25954560 válasza #16939776 (#47305) üzenetére


#25954560
törölt tag

koszi.
mindig az a franya "kis meret - csend - teljesitmeny. on ebbol kettot valaszthat" :)

az 5-6cm-es csovek anyaga szamit? legyen tenyleg kor keresztmetszetu vagy negyzetes is jo?

mar eleve nem allunk jol, mert az eredeti terv egy S4M classic-ba beepiteni ugy, hogy a haz oldallapja ki lenne vagva, tehat a B5 kilog belole felig. jo esellyel meg a venti elotti kivagas formajaval is kene jatszani.
az meg mar vegkepp elborult otlet, hogy az elotte-utana csovet nyomtatni es visszavinni a haz burkolata ala valahova, ahol meg maradt(?) hely. de ott megint komplett aramlast kene tervezni, jo esellyel tonkretennem a levego utjat a kanyarokkal es alakvaltozasokkal.

lehet el kene engedni ezt az otletet es betenni egy klasszikusan jol szellozo mitx kockahazba.

(#47307) #16939776 válasza #25954560 (#47306) üzenetére


#16939776
törölt tag

Számít hogy a felülete sima legyen és kemény, ne rezonáljon be a ventilátor által keltett légnyomás változásoktól és a keresztmetszete közel állandó legyen. A töréseken turbulencia, egyenletlen nyomáseloszlás keletkezik a cső keresztmetszetében, itt ennek az elkerülése lenne a cél.

Azt a gyönyörű házat szét ne vágd. Ha bebizonyosodott hogy a hardver betölti funkcióját, készíts 3d nyomtatva burkolatot, ami alá befér a 2U-s hűtő is. Por festéssel el tudod érni ugyan azt a színt; textúrát mint az eredetin volt.

Szerver cuccot lakó/munka légtérben léghűtéssel üzemeltetni sosem volt kompromisszum mentes feladat. Ha lehetne nagyobb a kiszolgáló berendezések mérete akkor Immerziós-hőcserélős módszerrel el lehetne eredményesen próbálkozni, egy zárt tank (ITX-nél ez minimális térfogatot jelent) és egy méretezett radiátor kell hozzá.

(#47308) Project: A


Project: A
tag

Sziasztok!

Van egy mini ITX alaplapom és 2 x 3,5 HDD.
Olyan házat keresek neki, amelynek nincs kivágva hátul a tápegység nyílás és kényelmesen elfér benne az alaplap, SSD, és a 2 HDD.
Valaki látott már esetleg ilyen házat ekkora befogadó képeségel?

Előre is köszönöm.

(#47309) Nirvanus válasza Project: A (#47308) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Kolink Satellite, Antec ISK 600, Fractal Design Node 304 vagy Core 500 :)

[iTX-or-GtfO!]

(#47310) Qkackca válasza #25954560 (#47303) üzenetére


Qkackca
őstag

Nem tudom mi számít neked a hang/teljesítmény/ár/akármi, ezt már nézted?
https://www.blacknoise.com/site/en/products/blacknoise-industrial-fans.php

Ez pl meg a sima, nem ipari cucc, nem tudom a te igényeidnek megfelel-e.
https://www.blacknoise.com/site/en/products/noiseblocker-it-fans/nb-blacksilent-pro-series/60x60x25mm.php

#4738: Xigmatek Eris, Sharkoon Sharkzone C10, QB One?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#47311) Patice válasza Project: A (#47308) üzenetére


Patice
nagyúr

HD Plex H5

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47312) AxBattler válasza Project: A (#47308) üzenetére


AxBattler
félisten

Metis Plus-ba mindez elfér. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47313) #25954560 válasza Qkackca (#47310) üzenetére


#25954560
törölt tag

koszonom, a 2500-at forgo noiseblocker rajta van a listamon, csak nem akartam osszevasarolgatni mindenfele jo kepessegu ventit, aztan csak kiserletezgetni (bar ugyis az lesz a vege :D) hanem probaltam azokat eleve kizarni, ami keves lehet. a noctua 60-asa azert eleg magasra teszi a lecet.

eloszor is nem volt akcio a skylake-es lapra, szoval nem vettem meg. $420 nalam pillanatnyilag kiveri a biztositekot. masodszor meg egy 105W-os procit sem tudok egyelore throttling nelkul huteni (amikor 100%-on porog mind a 28 szal), mit akarok en itt egy 150W (v akar 125W-os) procival? mas kerdes, hogy a tipikus terheles 12 szal agyonhajtasa lenne, ami meg belefer most is.

szoval az ertelmes megoldas valszeg az lenne, ha a regota kihasznalatlanul allo sg05-be koltoztetnem az egeszet, elol-hatul megtamogatva ertelmes ventikkel. csak ahhoz sokat kene faragni a pcie bifurkaciohoz.

(#47314) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

Az adatlapomon szereplő konfighoz ajánljátok kérlek egy kis méretű mini itx házat, amibe lehet vízhűtést tenni 120-as és 240-is szóba jöhet)! CM Elite 110 és Sharkoon QB One van már itthon, ezen kívül bármi érdekes lehet. Különösebb igényem nincs, csak, hogy minél kisebb legyen.
Előre is köszönöm :R

Üdv

(#47315) Qkackca válasza #25954560 (#47313) üzenetére


Qkackca
őstag

Nekem BlackSilent XR-2 van 2db, házhűtőnek, Chieftec BT-02-ben, Xeon-1240 mellett, elég hatékony és csendes (nekem). Procihűtőnek milyen lenne azt nem tudom.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#47316) Project: A


Project: A
tag

Köszönöm nektek:
Nirvanus , AxBattler , Patice ,

(#47317) Project: A


Project: A
tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy az általatok felsorolt házak közül melyik a legcsendesebb csak a gyári kiszerelést nézve? Tapasztalatokra lennék főképpen kíváncsi. :)

(#47318) AxBattler válasza Project: A (#47317) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem Fractal Design Node 304 ezek közül a legcsendesebb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47319) Crabface


Crabface
senior tag

Sziasztok. Szerintetek érdemes elváltani egy Jonesbo U1+ -ról egy Kolink Rocket-re?

Jelenleg egy i5-7600 + 1080ti van a gépben és az utóbbinak kicsit melege van néha.

Mennyire szellőzik jól egy ilyen szendvics ház aminek perforált a teljes oldala? :R

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47320) shteer


shteer
titán

(#47321) #16939776 válasza Crabface (#47319) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem. Hiába van az oldalán teli rács 1db slim 80mm-es ventilátor felel a szellőzést, pont alatta fordul át az alaplapról a VGA felé a riser kábel és a kilépőoldalán meg 5mm-re a fedlapba ütközik a légáram.

U1+ -ba van lehetőség 80x25-ös ventilátort szerelni a hátlapra, szerintem azzal együtt életképesebb mint a K.R. megoldása.

(#47322) Crabface válasza #16939776 (#47321) üzenetére


Crabface
senior tag

Van ott már ventim és a prociról le is húzza frankón a meleget de a gpu-ra ez semmilyen hatással nincs, megreked a kártya hője. A mellékelt ábrán látható helyzet miatt ;]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47323) AxBattler válasza Crabface (#47322) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg egy LP kari mellett talán elszivárogna a kártya hője (pl. GTX 1650, egyébként is ez a max. VGA, amit U1-be raknék), de a kolléga nem tudom, milyen 1080 Ti-t használ.

Kár, hogy a Jonsbo T8-at nem lehet nálunk kapni... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47324) Crabface válasza AxBattler (#47323) üzenetére


Crabface
senior tag

Gigabyte 1070 Mini volt eredetileg a konfigban ezt váltotta a Zotac 1080ti Mini. A turbolencia az ami a legzavaróbb, hőmérsékletet undervoltal sikerült némiképp mérsékelni. Gondolom az nem segít a 1080ti-nek, hogy négy oldalról szellőzésmentes fal veszi körbe pár mm-re. Ezért is gondolkozom a "szendvics" házra váltáson.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47325) #16939776 válasza Crabface (#47324) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezek az apró házak 1070-ig bezárólag képesek optimálisan működni. 1080ti custom ahhoz hogy kifussa magát - a TDP legyen a korlátozó ne a GPU hőmérséklete - legalább egy 120mm-es 1200-1500-at forgó ventilátorra kell számolni úgy hogy a levegő belépő/áramlási/kilépő keresztmetszete lehetőleg ne legyen kisebb mint a ventilátor keresztmetszetének a 70-80%-a.
Erre kellene törekedni, vagy visszaváltani egy alacsonyabb TDP-s kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#47326) Project: A


Project: A
tag

(#47327) Ribi válasza Project: A (#47326) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezzel van egy olyan veszély, hogy retek hangos lesz a ventije, de csak kósza tipp.

(#47328) #25954560 válasza Project: A (#47326) üzenetére


#25954560
törölt tag

a honlapjuk szerint csak 80 plus a hatekonysaga, ami azt sejteti h azert fog melegedni terhelesen. szinten a honlap szerint viszont szabalyozott a venti, tehat ha nem terheled nagyon, akkor nem biztos h kibirhatatlanul hangos lesz.
de azert sanszos :D
szerk: ahogy Ribi is irja :)

[ Szerkesztve ]

(#47329) Qkackca


Qkackca
őstag

Van mostanában olyan videókártya amin hátrafelé néz a tápcsatlakozó?
Vagy erősebb mint egy 1050Ti és nem kell hozzá táp?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#47330) shteer válasza Qkackca (#47329) üzenetére


shteer
titán

Várható 1650 Super tápcsati nélkül

..szerintem jónak tűnik

(#47331) Ribi válasza Qkackca (#47329) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#47332) AxBattler válasza Qkackca (#47329) üzenetére


AxBattler
félisten

ZOTAC GTX 1650 SUPER Twin Fan (ZT-T16510F-10L) -> TPU teszt
Jópofa kártya, 1080p-ben kb. GTX 1060 teljesítménnyel, 100W-os fogyasztással, 50-60k HUF közötti árcédulával.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47333) Project: A válasza #25954560 (#47328) üzenetére


Project: A
tag

Köszi nektek..., hát ez szomorú....
Adott egy Asrock J5005-ITX , 1: SSD, 1: 7,2 rpm HDD, 2: 5,4 rpm HDD , 2: 4 GB noti DDR4 2400mhz .
Egy ház, 2: 92 mm venti, 1: 140 mm, 2: USB 3.0
Milyen tápot ajánlotok?
Cél a csendesség. :)

Én paneltápokat nézegettem eddig,
https://aqua.hu/tapegyseg/akyga-pico-dcatx-psu-adapter-ak-ca-38--t765619
+
adaptert még nem találtam.. (legalábbis szimpatikust)

(#47334) Qkackca válasza shteer (#47330) üzenetére


Qkackca
őstag

Oké, köszönöm.

Ribi, neked is, az sem rossz, de igazából olyan kellene ami még a hagyományos méretű nem az ilyen újfajta magas nyákos modern csodák amik túl lógnak a pci takarólemezen. Szóval vagy hátranézzen vagy ne legyen rajta és legyen 11cm magas max.

Vaaagy igazából olyan ház ami kb akkora vagy picit nagyobb mint a Cheiftec BT-04, de belefér mondjuk egy matx lap, kétslotos vga (az sem baj ha olyan 23-24 centi hosszú is beleférne), sfx táp. pl Inwin BK623 (323 x 140 x 322 mm) , csak nem találok megfizethetőt ha egyáltalán még van eladóba.
Vaagy egy normálisabb áru am4 itx lap, vaaagy mondjuk ami kb akkora mint egy sharkoon qb one/c10, xigmatek eris csak alacsonyabb 1 centivel.

Vagy egy alacsonyabb talp vagy monitortartó a monitorhoz és akkor elfér az eris a monitor alatt.
Vaaagy sokat akar a szarka és nem bírja kitalálni mitakar :P

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#47335) Alcsi69 válasza AxBattler (#47332) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Ez a kártya nagyon tetszik nekem. :B
Nagyon gondolkodok hogy váltok ITX-re, hiszen nagyon bejönnek (most szinte az egyedüli hardverrel kapcsolatos dolog ami megmozgatja a fantáziámat), abba tök jó kis kártya lenne. Főleg hogy most már leginkább konzolon játszok csak.

(#47336) Speed® válasza AxBattler (#47332) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A kétpálcás hpmentes borda csak szerintem arcpirítóan pofátlan ebben az ársávban..?

[ Szerkesztve ]

(#47337) AxBattler válasza Speed® (#47336) üzenetére


AxBattler
félisten

Tény, hogy ez rézcső nem lenne rossz a 100W TDP-re, de náluk az már a 60-as kategória... :U
Mindenesetre egy csomó más gyártó is rak full alu bordát a "Mini" méretű, ITX konfigokba passzoló 1650-esekre... Giga, MSI, Asus, stb. Annyira nem lehet katasztrófa, majd meglátjuk, mennyire bírják a gyűrődést.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47338) #25954560 válasza Project: A (#47333) üzenetére


#25954560
törölt tag

paneltapokra ha itt rakeresel a topikban mar kiveseztuk parszor.
a lenyeg nagyon leegyszerusitve:
vagy 12V-osban gondolkodsz es akkor pl FSP 12V-os kulso adaptert veszel hozza, vagy elmesz pl a LED-vilagitas megtaplalasara szolgalo tapegysegek fele, mert azok sokszor olcsobbak
vagy szeles bemenetu paneltapot valasztasz (16-24V) es olcso laptop adapterrel hajtod.

(#47339) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!
Vettem egy asrock b450 itx ac alaplapot és egy black ridge hűtőt.. Nem tudom raeszkabalni a lapra a hűtőt.. A felső két kondi nem engedi.. Wtf :W

(#47340) Archttila válasza exoduss (#47339) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Lehet hozza rendelni kulon lefogatot amivel mar kompatibilis lesz a te lapoddal is.:)
Ugy emlekszem Merlinek arulnak...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47341) exoduss válasza Archttila (#47340) üzenetére


exoduss
tag

:((( :W

(#47342) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

AMD announces Mini-PCs with Ryzen Embedded processors

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47343) Qkackca válasza AxBattler (#47332) üzenetére


Qkackca
őstag

Hű..csinos darab, köszönöm.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#47344) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!

Van valakinek Alpenföhn Black Ridge hűtője?
A Vga-t csak riser segítségével lehet tőle berakni?

(#47345) Qkackca válasza exoduss (#47344) üzenetére


Qkackca
őstag

Szia, nincs olyan hűtőm, de a honlap szerint úgy a 100% kompatibilitás, szóval van olyan eset amikor nem kell, de azzal minden esetben jó.
Ahogy látom ha felfelé mutat a hőcsövek vége akkor inkább túllóg az itx lapokon, esetleg ütközik vmilyen vrm alkatrészben/bordában, míg ha lefelé mutat akkor meg blokkolja a pciex slotot.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#47346) profi válasza profi (#47314) üzenetére


profi
aktív tag

Erre esetleg van valakinek ötlete?
Ezen kívül érdekelne még jól szellőző itx ház is (léghűtéssel használnám).
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#47347) shteer válasza profi (#47346) üzenetére


shteer
titán

Cougar QBX?

..szerintem jónak tűnik

(#47348) profi válasza shteer (#47347) üzenetére


profi
aktív tag

Köszönöm az ajánlást. Ezt a vízhűtéses verzióra írtad, ugye? Hol lehet ezt amúgy kapni? Sehol sem találtam. Ez jobb, mint a Sharkoon QB One?
Normál léghűtéshez melyik a legjobb itx ház?

(#47349) exoduss válasza Qkackca (#47345) üzenetére


exoduss
tag

Áhh köszönöm!
Szerinted egy Fractal design riser kompatibilis lenne egy silverstone rzv03-as házzal? Valahogy bele tudnám fogatni? Ugye a rzv03-ba merev a riser.

(#47350) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Raijintek metis plus, ha az első jackcsatlakozóba van dugva a füles, csak akkor szól ha meghúzom a gép eleje felé. Több fülessel is próbáltam, hátul tökéletesen működik.
Szétszedtem de a panelen nem látnám, hogy a forrasztás hibás lenne, pedig valószínűleg az.
Járt már valaki így?

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.