Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) Archttila válasza #16939776 (#47599) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A GPU-ra miert nem a fischer féle pasztat hasznalod?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47602) Seep


Seep
senior tag

Thermalright AXP90CU mar megvolt?

(#47603) Steve1207 válasza #16939776 (#47599) üzenetére


Steve1207
veterán

Egy szóval se mondtam 15 fok különbséget, a kolléga eléggé félreolvasta a korábbiakban... Annyi a lényeg az egészben, hogy a PS-en bevált egy ideje és halkabb lett, VGA-nál is a 10 fokos levegőhőmérséklet ellenére megvan 4-5 fok különbség nem üvöltő ventivel, ami meglepő. Na meg, hogy ezáltal az agyondicsért NT-H1-nél jobbak a tapasztalatok.

.

(#47604) Archttila válasza Seep (#47602) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sffnetwork-on mar van teszt linkelve (Japan) :D

eBay-en megvasarolhato:
AM4 - 24k
LGA115x - 29k

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47605) #16939776 válasza Archttila (#47601) üzenetére


#16939776
törölt tag

Röviden: A felesleges órajel fel-le váltásokat tudom elkerülni.

Hosszabban:
Azzal a pasztával, mint minden hagyományos pasztával, GPU hőmérsékletében hirtelen ugrásokat képes produkálni, mert abban a közegben alacsonyabb a hő terjedési sebessége mint a gpu-ban vagy a hűtőben, folyékony fém esetén GPU-ban történő a változásnak a sebessége jóval korlátozottabb, csillapítottabb, elnyújtottabb tud lenni.
GPU hőmérséklet a GPU órajel-el van szoros kapcsolatban, ráadásul a rendszer képes gyakori órajel váltással lereagálni azt. De minden ilyen alkalommal leáll pár órajel ciklusra a GPU majd az egységek összeszinkronizálódása után elindul, ami a kép előállításban kicsi késést fog okozni. Illetve szinte ugyan az a jelenet (300FPS-nél eléggé hasonló n. és n-1 vagy n és n+1. kocka) egy másik órajelen számolva kicsit eltérő feldolgozási időt, frame time-ot ad.

Az, hogy mit okoz az, ha kicsit, ugrál a kép azt a fantáziádra bízom.

(#47603) Steve1207: Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy megfelelő feladathoz a megfelelő pasztát kell megtalálni.

NT-H1 -ha jól emlékezem az állagára- nem alkalmas arra, hogy filmszerűen-vékony összefüggő rétegben felvihető legyen, illetve a fém pórusaival nem alkot szoros kapcsolatot nem tapad bele, kézzel maszatolás nélkül le lehet törölni/görgetni felkenés után.
Az a paszta lehet hogy nem alkalmas arra, hogy két teljesen sík felületettet, tartósan összeszorító erő jelenlétében hézag nélkül kitöltsön.
Ha emlékeim nem csalnak, a noctua hűtők talpa érdes kialakítású, lehet pont azért, hogy a hozzá ajánlott paszta bele tudjon tapadni, mindig maradjon annyi paszta a hézagokban ami folyamatosan nedvesen tartja a felületet, megtartva a paszta jó működéséhez szükséges min. vastagságot.

Ha lesz hosszabb távú tapasztalatod azzal a pasztával, esetleg leírod hogy milyen tulajdonságai vannak, arra hajlandó vagyok kíváncsi lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#47606) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Innen szép nyerni. :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#47607) Archttila válasza Nirvanus (#47606) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:D
Nekem holnap erkeznek a cuccaim igy vegre osszerakhatom a Szellem v2-t.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47608) Nirvanus válasza Nirvanus (#47606) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Scythe Kodati az A8-6600K-n ... :D Az APU 0,1V-tal alul van feszelve (turbo természetesen off), még 3,9-ről akarom stabil 3,5-re levinni a frekit. Így kellemes 60fok+, ha semmit sem csinál. :DDD Van itt hasznos Richland underclock fórum valahol?

[iTX-or-GtfO!]

(#47609) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

80 plus Platunim, 7 ev gar. Remelem jol szolgal majd, legalabb annyira jol mint a kisebb gold elodje.:)

kép link

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47610) shteer válasza Archttila (#47609) üzenetére


shteer
titán

kevés volt a 450? :))

..szerintem jónak tűnik

(#47611) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kicsit más irányba indultam el. :DDD De, maradt az ITX:

Véleményem szubjektív...

(#47612) Archttila válasza shteer (#47610) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kesobb keves lehet, illetve jo deal volt most a 600-as a 450-hez kepest.:) (+4k)
Egyebkent a 600-as azonos terhelesen nyugisabb:) de csak a platinum szeriaba... a goldnal eszeveszett agressziv ventikezeles van a 600-as modellnel.

Plat 450 vs 600

kép link

kép link

kép link

kép link

kép link

kép link

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47613) Crabface válasza Archttila (#47612) üzenetére


Crabface
senior tag

Én soha nem hallottam még az sf600 hangját i5 + 1080ti mellett.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47614) Archttila válasza Crabface (#47613) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egy kesobbi batch-ben javitottak rajta, illetve kerdes mennyire szellos a haz azon resze ahol a psu fekszik.
Nekem a sf450 gold evekig passzivan uzemelt, de amint bekerult a ghost-ba ez rogvest megvaltozott.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47615) shteer válasza Archttila (#47612) üzenetére


shteer
titán

Nekem a gold van, szintén a jó deal miatt :K

..szerintem jónak tűnik

(#47616) #25954560 válasza shteer (#47615) üzenetére


#25954560
törölt tag

en 450 platinumot vettem jakciosan, az sg05-be felfele forditva tettem be es amig csak desktop uzemmod megy, addig meg sem nyikkan a 1070 mini (ami ilyenkor szinten passziv) es ryzen 1700 mellett, de par perc forditas alatt sem indul be. nagyon elegedett vagyok vele en is. eleinte sajnaltam h ilyen nagy hazba kell koltoznom, de jo lett :D

(#47617) kisza25 válasza hackeeeee (#47611) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez melyik ház?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47618) Steve1207


Steve1207
veterán

NZXT H200i talán? Bár nem ismerem annyira azokat.

.

(#47619) hegegabi80 válasza hackeeeee (#47611) üzenetére


hegegabi80
addikt

vga hogy viselkedik az új házban? jobb lett a hőfok?

Én chieftec 450W-os full moduláris sfx tápot vettem, eddig ok, még nem sikerült felpörgetni a ventit, igaz még nem került be kis házba. Na meg i3-8100 és rx570 sem egy zabagép.

(#47620) shteer válasza #25954560 (#47616) üzenetére


shteer
titán

nem néztem még sose, de nem érzem, hogy jönne belőle a levegő (dan a4)

..szerintem jónak tűnik

(#47621) DBob válasza Archttila (#47609) üzenetére


DBob
őstag

Nem teljesen értem hogyan lehet, ez a tápegység a gyártó weboldalán nem létezik.

Téves. Nem néztem a teljesítményeket.

[ Szerkesztve ]

(#47622) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

BUEK minden kedves fórumtársnak! :)

3.2L ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47623) Seep válasza Archttila (#47622) üzenetére


Seep
senior tag

Ez nagyon nem Ghost . :) BUEK mindenkinek.

(#47624) kisza25 válasza Archttila (#47622) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én egy kicsit rosszabbul állok éppen bontodík a gép miközben épül :DDD
A héten jön az új RAM, SSD, a ház meg iponban elfogyott, ez egy tartalék ház :D
[kép]
BÚÉK

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47625) Archttila válasza Seep (#47623) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem is irtam, hogy az :P de jofele, nekem tetszik. (Reddit-ten postolta egy user)

kisza25

Milyen kuckoba koltozol?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47626) hegegabi80 válasza Archttila (#47622) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez nagyon jó, nekem tetszik. Linket tudnál róla dobni esetleg? Érdekelne a többi része is.

(#47624) kisza25: Kicsit kusza a kábelrengeteg benne. :DDD ;]

Én is lekezdtem végre a metis tetejét perforálni. Remélem most már hamarosan átpakolhatok. Igaz nem a legjobb lesz, mert sajnos hiába pontoztam ki, elment a fúró, de nem annyira vészes. De majd a kövi ház jobb lesz.

(#47627) kisza25 válasza Archttila (#47625) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Metisbe szeretnék, csak nem megy egyszerre minden.
A vga lecserélve rx 570 itx
A CPU 65W-os r5 1600@2600 (bemákolt) is most lett beszerezve
Az alaplap is most került hozzám, közben ugye a régi dolgokat el is kellett adni.
A 3db SSD és 1db hdd helyett lesz egy db m2 ssd 500GB ez most érkezik és ha már bemakoltam a procit kap egy gyorsabb RAM-ot.
Na most ezek megjönnek, eladom az ssd-ket, régi házat, RAM-ot, akkor jön a kuckó vásárlása és készen is leszek :D
Még jó, hogy úgy kezdtem neki, hogy a lapot lecserélem és megy a motyó itx-be :DD
hegegabi80: mivel csak ideiglenes nem bajlódtam vele, ma ki is került 2db SSD, csak még a kábelei nem, meg még a héten RAM csere, m.w bele megy és akkorár csak egy harisnyázott kábel marad a hdd-nek :)
Tulajdonképpen a táp és HDD-t leszámítva mindent lecserélek újra és az egész művelet a metis árába fog kerülni, na jó kicsit több ~25eFt:))
(B)sati(/B): a tied milyen ház, gyárilag külső tápos? Hány W a táp?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47628) Seep válasza kisza25 (#47627) üzenetére


Seep
senior tag

Sati irta, hogy nem az ove. Itt a link a buildrol.[link]

(#47629) Ispy


Ispy
veterán

Szétkaptam a metist egy takarításra, mert fél éve a dobozában pihent, azt hiszem most bántam meg, hogy itx-es gépem van. :DDD ;]

[kép]

Viszont az mx4 elég jó állapotban van, ahhoz képest, hogy 1.5 éve kentem fel.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47630) shteer válasza Ispy (#47629) üzenetére


shteer
titán

ha dobozában pihent, minek kellett takarítani? :D

..szerintem jónak tűnik

(#47631) Ispy válasza shteer (#47630) üzenetére


Ispy
veterán

Mert 2 hónapig egy építés alatt álló házban hevert, ahol mindent belepett a por. Igaz annyira nincsen rossz állapotban, de láthatóan poros belül mindenhol.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47632) #25954560


#25954560
törölt tag

otletelgessunk :)
adva van egy lian li pc-q07 haziko. nem a legjobban megtervezett darab, ma mar sok hianyossagat latom, de amikor megvettem meg nagyon szerettem (a 3.5"-os helyre tett 4x2.5"-os fiokkal teljesen hasznalhato volt). egyik legnagyobb hatranya az egyszlotos kartya tamogatasa mellett h rettenetes a szellozese, egy 65W-os cpu is kepes befuteni.

tegyunk bele egy 120W-osat :D
szoval csupan elmelet szintjen a terv a kovetkezo:
- a tetejet kivagnam es felulre mehetne egy 120-as AIO (vagy elmeletileg egy 140-es is beferhet, bar nem akarmelyik)
- az aljat kivagnam es mehetne oda egy 120-as venti (vagy 140-es, csak hogy szep szimmetrikus legyen a tetovel)
- labakat lecserelnem h tudjon alulrol rendesen szivni, ne csak az a 2mm legyen

mire kene meg gondolni? az haz anyaga eleg vicces, de ennyi modositas nem tul sok plusz tomeg, szoval nem hiszem h problemat okoz. bar az alja a labakkal teherbiro elem, elegge a szelen vannak a labak.

sajnos az alaplapok amivel eddig terveztem, keskeny foglalatos socket-et hasznalnak (narrow ilm 2011 v 3647), pedig ki lehetne hagyni a vizet, ha pl a haz kozepet egy fuggolegesbe forgatott nagyobb leghuto torony foglalna el, mert akkor alul-felul megtamogatva egy-egy ventivel mar jol lehetne huteni. ekkor viszont az sfx tap korlatozza jelentosen a berakhato leghutes meretet, de azt pl egy paneltap-ra le tudnank cserelni es akkor akar egy rettenetes meretu huto is beferhetne. bar akkor meg helyet kene keresni a tapkockanak mert ekkora hazat kivulrol meghajtani eleg ciki :) esetleg egy flexATX-et eldugni benne, alul oldalt lehet helye.

megintcsak masik megoldas lehetne a haz ket oldalan csinalni kereszthuzatot es megtartani az alaplapra valo leghutest. illetve lehetne egy oriasi top flow huto is (dark rock tf pl?)

nem azt mondom h ezt igy meg is fogom csinalni, csak jatszom az otlettel es bizom benne h nektek is lesz valami szuper hozzafuznivalotok, amitol aztan mar muszaj lesz megepiteni :D

(#47633) AxBattler válasza #25954560 (#47632) üzenetére


AxBattler
félisten

A Q07 és a Q11 esetében nekem mindig az nem volt szimpi, hogy nincs alaplapi tálca, közvetlenül az alu oldallapra rögzül a deszka.

Ha már nincs szükséged sok meghajtóra/ODD-re, akkor miért ne mehetne?
Biztos jobbak lesznek a hőmérsékletek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47634) Seep válasza #25954560 (#47632) üzenetére


Seep
senior tag

Vaaaaagy, add el es vegyel olyat ami megfelel :DDD .

(#47635) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!

Egy Dan a4 Sfx v4 annyival jobb is egy Kolink Rocket-nél mint amennyivel drágább? Vagy azért nincs akkora különbség közöttük?

(#47636) Crabface válasza exoduss (#47635) üzenetére


Crabface
senior tag

Dan: kisebb (7,2L), több ventihely, jó anyag megmunkálás, könyebb

Kolink: nagyobb (9,6L), több hdd hely, extra venti a tetején, vékonyabb lemezek, de nehezebb

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47637) Pista0001 válasza #25954560 (#47632) üzenetére


Pista0001
addikt

Nézegettem már sokat én is a Q07-et, van nekem is egy elfekvőben. Nem egyszerű értelmes gépet kihozni belőle, talán úgy csinálnám, hogy vagy rövid ATX vagy SFX táppal az elejébe faragnék 120-as vagy 140-es vizet, nem a tetejébe (illetve ha saját készletből állnék neki, akkor 160-ast használnék :K ). Ha akarsz bele VGA-t is, akkor megtartanám az 5,25-ös :P helyen a 4×2,5-es rack-et (nekem sima 1×3,5 volt ott), a aljára meg mehet perforáció.

(#47638) shteer válasza Pista0001 (#47637) üzenetére


shteer
titán

Én a Q08-amat nézegetm egy ideje, de már tuti nem fejezem be. Jó, hogy szóba került, feldobom az apróra :D

..szerintem jónak tűnik

(#47639) #25954560 válasza Pista0001 (#47637) üzenetére


#25954560
törölt tag

hmm... koszi.
az elejebe tan egy duplaradi is elferne allitva, az jo otlet, talan nem lehetne kozepen az alaplap miatt, bar ez a vastagsagatol is fugg.
igeeeeen, 5.25 a hely :P de nincs ra szuksegem, tipikusan eleg egyetlen kicsi meghajto, ha nincs m.2 hely.
videokartya nem kell, de halokartya az igen (neha ketto is) viszont ok altalaban egyszlotos alacsony profilu kartyak, konnyu oket eldugni. legujabb kedvencem raadasul rovid is (supermicro aoc-stgn-i2s rev2). a sugo05-ben pl a slim cdrom helyere pont belehetne faragni konnyen pcie toldoval :)

(#47640) Pista0001 válasza shteer (#47638) üzenetére


Pista0001
addikt

Pedig azon nincs mit faragni, bármi is belefér ;]

&rew: Azért használnám a 160-as radimat (2×80), mert ha az SFX tápot kitolom az oldallap felé, akkor be lehet ereszteni az alaplap és a táp közé talán :P Persze ehhez kellene méricskélni egy kicsit, de jó esetben befér. Az 5,25-ös hellyel az a baj, hogy nem lehet szépen megszűntetni. "Rendes" dupla radi szerintem nem férne bele, az alapla számára kb 20 centi hely van, kb 4,5 centi az 5,25-ös hely, ez meg csak a 2×120-at adja ki, a radi egyik oldala majd' 1 centi, a másik több, mint 2, ha jól rémlik. A 160-assal bent maradhat az 5,25-ös tartó, az előlapon minimálisat kell faragni.

(#47641) shteer válasza Pista0001 (#47640) üzenetére


shteer
titán

A táp-elrendezés nem tetszett :)

..szerintem jónak tűnik

(#47642) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Van valakinek tapasztalata a COOLERMASTER Mastercase H100 házikóval?
A táp elhelyezkedése aggaszt egy kicsit, hogy mit kezdek a kábelekkel, meg a CPU hűtő és táp távolsága, meg hogy az első 200 mm hűtő mennyire hangos és, hogy átszellőzteti-e a házat :DDD
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47643) Pista0001 válasza shteer (#47641) üzenetére


Pista0001
addikt

AIO radi slim ventivel elfér a hátsó-felső helyen a táp felett, innentől szerintem pont jó ;]

[ Szerkesztve ]

(#47644) Steve1207 válasza kisza25 (#47642) üzenetére


Steve1207
veterán

Tapasztalatom nincs, de nézegettem ezt a házat, aztán Core V1 lett, mert több mindent enged hasonló méretben, plusz nem 8 cm a hűtő limit. CM ITX Elite-ből volt 110 és 120-am, nem a leghalkabb a gyári venti egyikben sem, de javarészt fél fordulaton járattam őket, igaz ott 120 mm-es ventiről volt szó. Sztem teljesen átlagosak ezek a házakba szerelt ventik.

[ Szerkesztve ]

.

(#47645) kisza25 válasza Steve1207 (#47644) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

core v1 volt már, most ez izgatja a fantáziám :DDD
70 mm magas a hűtőm arctic alpine 64 plus

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47646) Seep


Seep
senior tag

Kellene meg egy d15 :D

(#47647) Grave_444 válasza Seep (#47646) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na jó :DDD :Y

(#47648) Crabface válasza Seep (#47646) üzenetére


Crabface
senior tag

Meg egy egyméteres riser... :Y

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47649) AxBattler válasza kisza25 (#47645) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón van most egy SilverStone FT03 Fortress MINI, esetleg megfontolhatnád... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47650) #25954560 válasza AxBattler (#47649) üzenetére


#25954560
törölt tag

hu, regebben mennyire szerettem volna egy ilyet :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.