Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) viperabácsi válasza profi (#46250) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ha az adatlapodon lévő házad van minek LP hűtő ? Nekem Ez van (ingyen küldtek hozzá Noctua-ék AM4 kitet ) Igaz 2600 -at hűt .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46252) profi válasza viperabácsi (#46251) üzenetére


profi
aktív tag

Abba a házba kell, igen. Nem tetszenek a torony hűtők, ezért keresek lp, vagy tf hűtőt. Ettől függetlenül nem szeretnék ennyit költeni rá. Nem egy erőgéphez kell és tuning sincs. 10k körül szeretném megúszni. Már az sem zavarna, ha csak toronyhűtővel lehetne megoldani, csak hűtse le rendesen.

(#46253) Pgraph válasza viperabácsi (#46251) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Jómagam is pártolom a topflow hűtést, ugyanis segít kiszellőztetni a VRM körüli, vagy ha ott van a környéken, az m.2 slot körüli hulladékhőt.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#46254) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Van egy Asrock J4205-ös alaplapom amit NAS-ra használok.
Elé van kötve egy szünetmentes tápegység.
Azt sehogy nem lehet megoldani ha áramszünet esetén lekapcsol a NAS akkor ha visszajön az áram akkor vissza kapcsolja a miniITX-es gépet is?
Próbáltam BIOS-ban keresni a beállításokat de nem találtam ilyesmit, és a WakeOnLan sem megy így sajnos.

20 éve a Prohardveren

(#46255) cinemazealot válasza odrif (#46254) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha a NAS tud időzített szkriptet futtatni, akkor bekapcsolás utánra állíts be egy WoL (wake-on-LAN) csomag küldést (pl. parancssori parancs formájában) a Mini-ITX gép irányába (IP-címére), aminek a BIOS-ában előbb beállítod, hogy ezeket a csomagokra ébredjen fel.

[ Szerkesztve ]

(#46256) odrif válasza cinemazealot (#46255) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A miniITX-es gép maga a NAS.

20 éve a Prohardveren

(#46257) cinemazealot válasza odrif (#46256) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...ha áramszünet esetén lekapcsol a NAS akkor ha visszajön az áram akkor vissza kapcsolja a miniITX-es gépet is?"

Öööö... bocs, ez a mondatod megtévesztett... és ahogy nézem, a WoL-lal kapcsolatban írottakat sem fogta az agyam. :D

Esetleg egy olyan, akkumulátorról működő eszköz, ami látja, hogy van-e áram (pl. egy töltőre dugott okostelefon), ami mikor visszakapja a töltés jelzést, vár egy percet és úgy küldi a NAS-nak a WoL-t?

(#46258) imibogyo válasza odrif (#46256) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez esetleg? Van ilyen opció a BIOS-odban? Mert pl. a melós gépemben nekem nincs, de az otthoniban van. Itt is hasonló megoldást talált ki a srác... :K

[ Szerkesztve ]

(#46259) alcsa válasza odrif (#46254) üzenetére


alcsa
senior tag

A manual szerint kell legyen olyan opció (Restore on AC/Power Loss) amit imibogyó is említett.

[ Szerkesztve ]

(#46260) odrif válasza cinemazealot (#46257) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A NAS-nak hiába küldöm a volt, teljesen lekapcsolt állapotban.
Az csak akkor menne ha készenléti üzemmódban lenne.
Xpenology-t futtat ez a miniITX-es gép, ami így ugye NAS.
Ha elmegy az áram 10 perc múlva leválasztja a HDD köteteket, és ki is kapcsolja az UPS-t is.
Ha visszajön az áram az UPS magától bekapcsol, a router és a modem elindul, de a miniITX-es gép (ami a NAS) az nem.

imibogyo: köszönöm, még egyszer megtúrom a BIOS-t, de nem emlékszem hogy lenne benne ilyen.
Sajnos ez az Asrock alaplap elé butácska BIOS tekintetében.

alcsa: köszi, már nézem is.

Uraim!
Köszönöm szépen, meglett a beállítás, nem is értem hogyan kerülte el a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#46261) cinemazealot válasza odrif (#46260) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ja, hogy a UPS is lekapcsol... akkor minden, amit fent írtam kuka. Azt hittem, az kitart, amíg le nem merül, így a NAS addig a pillanatig nem is érzékel táp vesztést.

(#46262) profi válasza profi (#46250) üzenetére


profi
aktív tag

IS-50-hez tudtok ajánlani valami combosabb ventit, amivel le tudnám hűteni a 2400g procim? A lényeg, hogy huzamosabb (12 órás) használat után is kellően lehűtse (60 fok fölé ne menjen).
Előre is köszönöm :R

Ui: a Phanteks PH-TC12LS hűtő sem jó?

(#46263) odrif válasza cinemazealot (#46261) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az UPS szándékosan kapcsol le.
Ezt az Xpenology beállításaiban be lehet kapcsolni.
Ennek akkor van előnye ha sokszor van rövid áramszünet.
De a lényeg hogy megoldódott!
Köszönöm mindenkinek!

20 éve a Prohardveren

(#46264) A.Winston válasza profi (#46262) üzenetére


A.Winston
tag

Normál vastag (25mm nem 15) venti biztos jobb, de szerintem többet nyersz, ha ház szellőzésén próbálsz meg valahogy javítani.
Ha van pénz és csendes erős venti kell, akkor noctua-t nézz. Ha olcsó és jó kell akkor arctic cooling. Ha meg olcsón kell kratt, akkor itt-ott lehet kapni chieftec alatt futó delta ventiket. Az 3-4k rpm, 1-1.5A-t igényel. Maxon hangos, de légszállításra biztos nem lesz panasz. :D
Ennek mondjuk nem szabvány csatija is van, így kicsit játszani kell a pinekkel meg faragni a dugón.

nincs

(#46265) Janby válasza profi (#46262) üzenetére


Janby
tag

Azt írtad van három 12-esed a házban.Azok közül egyik sem megfelelő?

I AM:D

(#46266) Nerazim válasza profi (#46262) üzenetére


Nerazim
őstag

Erre egyebkent van szaktopic, de radira, bordara az Akasa Apache sztem eleg jo kis venti. Nekem Big Shuriken 2 rev B van es megvagyok vele elegedve. De az se mindegy h 3 v 4 pines venti ill. pwm szabalyozast tud e a lapod ,de ez itt mar eleg off.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#46267) duo válasza Nerazim (#46266) üzenetére


duo
őstag

én egy lepa-t vettem az is60-ra. eddig jó :)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#46268) profi válasza Janby (#46265) üzenetére


profi
aktív tag

Egyiknek sem kiemelkedő a teljesítménye. A gond az, hogy az IS-50-et csak úgy tudom feltenni, hogy az alaplap csatlakozója felé nyúlik a ventis része.

A.Winston: Gányolni nem akarok, akkor inkább keresek olyat, ami 25mm-es.

Nerazim: OK, akkor felteszem ott is a kérdést (csak gondoltam itt olyanok vannak, akik mitx-ben otthon vannak, ház keresésnél is ide irányítottak).

duo: Ez a Lepa tetszik, bár nem olcsó darab. Egy ilyet találtam, ez jó lehet?

(#46269) duo válasza profi (#46268) üzenetére


duo
őstag

jaja ő az. de azt ugye tudod hogy az is50 92mm ez meg 120? ha arra akarod, akkor kell adapter, de az magasít rajta valamelyest. hint: ha már nem garis a borda akkor bővítenék a ventilátor felfogató furatokon és azzal a gumi rögzítővel tenném fel.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#46270) hegegabi80 válasza profi (#46268) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az teljesen jó venti, van benne kraft. A ventis topokban is ajánlott.
Amúgy én most egy Scythe Kama 92 pwm ventivel használom az IS-50-et , mert kellett egy kis hely. Ez a kis papíron kb ugyan annyi levegőt szállít, mint az IS-50 gyárija és még zajban is hasonló, csak jobb a statikus nyomása.
Ennek az IS-50-nek egy baja van, hogy a bordát nem fedi be teljesen a 120-as venti, igaz arra ott az IS-60.

Nekem még Alpenföhn ventijeim vannak a sima WB meg a WB2 plus, ezek is nagyon jól, csak már nem lehet kapni. Ezek is mehetnek bordára is meg házhűtőnek is.

Az arcticnak az új ventijei már egész jók lettek, azok is vállalhatók.

Továbbá az Akasha-nak vannak jó ventijei statikus nyomásban, de annak a kicsit magasabb zaj az ára. Pl. Apache, Viper, Piranha, de ezek sem kaphatók mindig.

(#46269) duo: Milyen adapter kellene? Az IS-50-en gyárilag 120-as venti van. A borda valóban 92-es, de gyárilag van adapter a 120-ashoz, plusz hosszabb csavar a 25mm-es ventihez (legalább is nekem van).
Nem kell itt barkácsolni, csak a 92-eshez, gyári venti le új 120-as hosszabb csavarral fel.

[ Szerkesztve ]

(#46271) duo válasza hegegabi80 (#46270) üzenetére


duo
őstag

jaaa azt hittem nem megy rá a 120-as. elnézést. a barkácsról meg annyit, hogy a csavarral rögzítve nekem a lepa rezgett kicsit. volt egy mély, halk, de nagyon zavaró búgása.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#46272) HookR


HookR
addikt

Differ DP4 - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46273) profi válasza hegegabi80 (#46270) üzenetére


profi
aktív tag

Köszi a sok infót. Közben megrendeltem a Lepát. Remélem jó lesz.

Duo: A frászt hoztad rám, már majdnem lemondtam a rendendelést, mire elesett, hogy rosszul írtad 😀 Gyárilag 120-as ventivel adják, amihez adnak egy kis fém hosszabbítót/átalakítót, amire fel tudod tenni.

(#46274) hegegabi80 válasza profi (#46273) üzenetére


hegegabi80
addikt

Biztos jó lesz. Pláne ha jól belövöd a ventiprofilt, akkor gond nem lesz vele. Na megy nyilván a 25mm vastag ventinek kisebb fordulaton azonos a légszállítása a slim venti magasabb fordulatától.
Talán annyiban jó ez a topflow hűtő, hogy kap egy kis légáramlatot az alaplap is. Esetleg úgy nem fér el, hogy a memóriák fölött lenne a ventinek a túlnyúlása?

Én a borda talpával nem vagyok megelégedve egyedül, de hűt így is rendesen. Bár készülik kicsit polírozni az alján, ne legyen olyan egyenetlen.

[ Szerkesztve ]

(#46275) Seep válasza HookR (#46272) üzenetére


Seep
senior tag

Hat ez bazi nagy. :P

(#46276) profi válasza hegegabi80 (#46274) üzenetére


profi
aktív tag

Sajnos nem fogom tudni a memória felé rakni, mivel magas a ramom (hyperx predator - 42,2mm). Remélem holnap átvehetem a ventit és akkor be is szerelem az is-50-nel.

(#46277) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Off topik, de mégsem. Kis, zárt térben történő pc üzemeltetésről szól, és úgy nézem itt több a tapasztalat a témában mint a ventis topikban.

Egy kis teljesítményű média lejátszásra használt gép összerakását tervezem otthoni „lomokból”. Jelenleg a tervezési fázisban vagyok, de csak akkor lesz tényleg megvalósítva, ha minden kisebb-nagyobb problémára találok megoldást, ha nem akkor máshogy oldom meg. Az elhelyezéssel akadt problémám, nem szeretnék egy házat beállítani a tv-s szekrény közelébe (ATX szabvány a lap és a táp is). Így arra gondoltam, hogy beleszerkesztem a szekrény egyik mély (60*25*40) fiókjába a gépet. Amit viszont csak hátra felé tudok megnyitni szabad légtérbe esztétikusan (úgy, hogy nem látszik) egy 18*40 cm-es sávban. Azaz kereszt áramlást nem tudok biztosítani, max a fiók előlap résén tud minimálisan áramlani a levegő. A „ház” hátra ventit a megnyitott részre tenném (3 pint tudok szabályozni, egy 18-as THERMALTAKE PURE 20-ra gondoltam).

Kérdések: Mivel járnék jobban a 18-as venti esetében ki vagy be fújással?
Életképes lehet-e ez a kialakítás, vagy borítékolható az üvölő venti/forró alkatrészek/gyors elhalálozás? A gép így nézne ki fogyasztás/hőtermelés tekintetében. (CPU 40W; CPU hűtő: Brocken 3 borda +egy még ki nem választott 140 mm-es venti, GPU: Passzív GT 1030 30W;1 SSD; 1HDD, 1 PSU).

Köszi, Pakmara

(#46278) creation válasza Pakmara (#46277) üzenetére


creation
senior tag

Fél válasz a kérdésedre:

G5400(54W), Thermalright Macho 120, RX570 van a Zalman M1 házamban. A macho-n nincs ventilátor, mert nem kell. Fent 2*14cm, előlapon 1*14cm. Egyik sem megy maxon. Az előlapi be sem kapcsol. Hőgazdálkodás szempontjából a két fenti a lényeges nálam, szívón vannak.

Így a géped tükrében én nem aggódnám túl a dolgot, az alaplapot keresztben tenném a fiókba, 2*14cm ventivel operálnék, 1 fújó 1 szívó vagy két szívó üzemben. Megfelelő méretű procira rakott borda esetén passzívan tartható a 1030 meg nem egy kazán.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#46279) Seep válasza Pakmara (#46277) üzenetére


Seep
senior tag

Pontosan milyen az a CPU? Szerintem mukodni fog, de majd igy is ugy is ki kell tesztelned, hogy lesz a halkabb.

(#46280) hegegabi80 válasza Pakmara (#46277) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én is inkább 2db 140-est tennék hátra. Kár hogy csak 3 pinest tudsz vezérelni, mert pl Termalright TY 147A vagy ennek a másik típusa mehetett volna, eszméletlen jó venti.
Esetleg annyit meg lehetne tenni, hogy pl. a fiók előlapját békén hagyni, de mondjuk a két oldalára az előlaphoz közel beleereszteni pár lyukat. Így ezen tudna bemenni egy kis levegő, hátul pedig ki.
Vagy még azt is meglehetne tenni, hogy ide a rés mellé az előlappal párhuzamosan betenni még ventit, és az tudna beszívni egy kicsit.
De lehet még venti se nagyon kell, nem egy nagy kazán az egész konfig. Vagy még úgy is lehet, hogy az egyik venti befúj, az ahol majd a cpu borda lesz, ezt úgy beállítani, hogy előlap felé nézzen, a másik venti meg szívóra. Így talán lehet egy kis légáramlatot csinálni a hátsó venti és a cpu borda segítségével.
Vagy a bordán venti kifelé fúj hátra felé, és e mögötti venti is kifelé, a másik meg befelé szabadon.

(#46281) cinemazealot válasza Pakmara (#46277) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én a fiók hátlapján alakítanék ki egy lég be- és kiömlő nyílást legalább egy relatíve lassan forgó 20 cm-es ventivel (ha egy, akkor a beömlő nyílásra, ha kettő, akkor a be- és kiömlő nyílásra is). Belül a fiók előlappal érintkező két sarkába egy-egy aerodinamikai "kanyart" (sarok letörés?) alakítanék ki, hogy a légáram könnyebben tudjon a sarkokban elkanyarodni turbulens áramlások nélkül, az alaplapot pedig úgy helyezném el, hogy, mind a VGA, mind a proci borda a légáramba kerüljön. Igény szerint a fiók hátlapja közepétől (a hátlapra merőleges irányban) az alaplap vonaláig betennék még egy deszkát, hogy a hátulról beáramló levegő garantáltan átmenjen az alaplapi alkatrészeken és ne tudjon kimenni rögtön a hátlapi kiömlőn.

Valahogy így:

[ Szerkesztve ]

(#46282) creation válasza cinemazealot (#46281) üzenetére


creation
senior tag

Sajnos a fiókoknak mindene van csak hőátadó képessége és tömítettsége nincs. Így a légáramlatokra bízni kb bármit is felesleges benne. Fújóra semmiképp nem tennék benne ventit, a ventik minél több levegőt tudjanak a fedlap alól kicibálni olyan térbe, ahonnan nem szívja vissza. A levegő meg nem hülye az majd bemegy onnan ahonnan csak tud.

30W-os CPU-t nem kell túlgondolni, ahogy a GT1030 is max 40W-ot fogyaszthat (kb, de max 75-öt, amit azért kétlek). Ez perifériákkal együtt fullra terhelve sincs több 100W-nál. Ezt 2db 14-es szívó venti teljesen jól tudja kezelni (vagy amennyi a hátlapon elfér :DDD ).

3PIN-es ventit ugyanúgy lehet szabályozni mint a 2 vagy a 4PIN-es társait, DC-vel.
2PIN - +/-
3PIN - +/-/RPM
4PIN- +/-/RPM/PWM
Ha nem tudjuk a PWM jelet szabályozni, akkor még ott a lehetőség a DC-re. Akár kapcsolóval 5V (piros fekete), 7,5V (piros sárga), 12V (sárga fekete).
A régi alaplapok (software vagy hardware oldalról) 3PIN-nél DC-vel oldották meg a venti szabályzást (kb S775/S754-től felfelé), az újakból egy időre kiölték ezt a jó funkciót és PWM-el kezel(ték)ik, mostanában kezd visszatérni (nem túl sikeresen) a DC szabályzás.

Egyébként a fiók ketté választása a VGA kártya ottlétével meg van oldva, fizikailag megteszi (bár mondjuk nem egy GT1030 magasság / vastagsággal) :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#46283) Pete55555 válasza creation (#46282) üzenetére


Pete55555
addikt

A levegő meg nem hülye az majd bemegy onnan ahonnan csak tud.

Épp ez a baj. A létező összes port be fogja szívni, és hetente takaríthatod. Viszont ha befújó ventit teszel, és elé egy porszűrőt, azzal a beáramló por nagy részét eliminálhatod.

Ha egy venti, akkor mindenképp a VGA melletti oldalra tenném, befújóra, a másik oldalon pedig nyílást kialakítani a kiáramló levegőnek, egy ventiráccsal.

Ha két venti, akkor ahogy cinemazealot mondta, bár én először a VGA-nak adnék levegőt, tehát arról az oldalról menne be. (Proci kevesebbet fogyaszt, illetve a proci hűtő cserélhető, ha elégtelen lenne a hűtés. Ugyan a VGA-n is cserélhető a hűtő, de nem olyan egyszerű, és kevésbé költséghatékony)

Egyébként én is tervezek hasonló megoldást már egy ideje, egyelőre pihen a projekt, de a tervezés előrehaladott állapotban van :)
LINK

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#46284) creation válasza Pete55555 (#46283) üzenetére


creation
senior tag

Ne már... Egy GT1030-ról beszélünk meg egy állítólag 40W-os prociról... 100W elhesegetése a cél...

Meg merem kockáztatni, ha ventit se tenne a fiókba, akkor szellőzne annyit mint kell. De 2db 14-es venti (vagy több) már majdnem "óverkill".

Ha félünk a portól, akkor meg hangszóróselyem a fiók tetejére és máris csak azon át tud szívni :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#46285) Pete55555 válasza creation (#46284) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem muszáj túlzásba vinni, azért is írtam az egy ventis változatot.

De egy ventivel is jobb a befújó változat, ház hűtés szempontból jobb a minimális túlnyomás.

...Szeretem leracsniztatni...

(#46286) creation válasza Pete55555 (#46285) üzenetére


creation
senior tag

Mostmár csak azért is hangszóróselymet a fiókPCseknek :DDD

Egyébként a fiók projectre reagálva ismét, nekem azért célom meggyőzni az elszívás jelentőségéről fiókban, mert tényleg buta a levegő, amit hátul kifújsz azt fogja vissza szívni. Ezért inkább dolgozzunk ki többet hátul mint amennyi vissza tud jönni. :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#46287) mpierre


mpierre
veterán

Mivel megígértem, hogy lesz pár fotó a haladásról a vizes géppel, így íme: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46288) cinemazealot válasza mpierre (#46287) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hű, ebben a topicban most járok először. :B Teccős!

(#46289) Pakmara


Pakmara
őstag

Köszi mindenki :-)

(#46279) Seep: Egy ősrégi konfig LGA 775-ös, L5408 lenne a proci.
(#46281) cinemazealot: Nekem is eszembe jutoott ez a "kanyarítós" megoldás csak egymás feletti elrendezéssel. Csak középen tudom megnyitni hátul a fiókot egy 18-cm széles sávban teljes magasságban, de mivel annyira nem mély így nem tudok max csak két 12-es ventit egymás felett elhelyezni a 14-esek nem férnek el úgy.
(#46282) creation: Tesz alapján a GT 1030 böngészés közben 15 körül eszik, filmezésnél 20-22-őt. Szóval a TDP-t nem kajálja be ilyen használat mellett.

Bepróbáltam a lapot, így nézne ki:

A hátsó kivágás középső pozíciója miatt a procinak és hűtőnek szerintem mindenképp a középvonalba kellene esnie. Szimmetrikus a 775-ös rögzítése uh. elvileg tudom forgatni bármerre. A fiók előlapjánál (kép jobb oldala, a magasabb rész) kb 1 cm széles rés (teljes szélességben) van a szekrény és a lap között zárt állapotban. Uh itt tudna valamennyi levegőt beszívni.

Lehet 180°-ban átforgatom a lapot, előről szívna valamennyit (jobbról balra haladna át), küldené hátra a levegőt a GPU felé (+sajna a táp venti is oda esik) a hátső falra meg menne a 18-as venti elszívőnak. Hm?

(#46290) Pista0001 válasza Pakmara (#46277) üzenetére


Pista0001
addikt

Tt ventit nem javaslok, nem valami csendesek. Olcsó de csendes modelljei az Arcticnak vannak pl, több kisebbel jobban járnál szerintem. Annó i5-760+5770 párost szellőztettem 2 db 8 centissel, a procin mini Ninja volt passzívan, a ventiket az alaplap szabályozta procihőmérséklet alapján, mindkettő a házból szívott kifelé, tehát alacsony nyomású összeállítás volt. A procihűtő mögé, az i/o shield fölé tenném a ventiket, a fiók alján alakítanék ki nyílásokat a friss levegőnek, lehetőleg a venti(k)től legtávolabbi részen.

(#46291) Janby válasza Pakmara (#46289) üzenetére


Janby
tag

Szia.

Én valami ilyesmit képzeltem el :B

Arctic ventiből van olyan verzió, amiből többet is össze tudsz kötni, és egy aljzatról meghajtani.
A több beáramló levegő biztosítására a fiók aljának az elején is vághatsz nyílást, és tehetsz rá ebből a hangszóróselyemből, plusz- ahogy írták is- az egész tetejét is lefedheted.

Jani

I AM:D

(#46292) Pakmara válasza Janby (#46291) üzenetére


Pakmara
őstag

Szia!

Köszi a profi választ és a fáradtságot. :) Csatolok még egy képet az magyarázat az oldalsó és alsó kivágások témakörre. Ez a TV szekrény amiben a polc van.

Nem szabadon van a fiók ha lyukasztom akkor ezt kell tennem a szekrénnyel is, azt annyira nem szeretnék. A front oldalt szintén nem barmolnám. Y elosztóval tudok több ventit egy aljzatról szabályozni azzal nem lesz gond.

Megpróbálom hátsó szívó ventivel. Aztán ha nem hozza az elvártakat újratervezés.

Köszi, Pakmara

[ Szerkesztve ]

(#46293) Janby válasza Pakmara (#46292) üzenetére


Janby
tag

Nincs mit, bár azt hozzá kell tenni, hogy nagyrészt a többiek ötleteiből merítettem :K Egyébként, ha a fiók alja, és a szekrény között van némi hely, akkor a szekrényt nem kell bántani, és mégiscsak több levegő jut be a fiókba.
Plusz próbáld meg úgy beépíteni a ventiket, hogy lehetőleg minél közelebb legyenek a fiók aljához, mert szerintem(!) akkor érheted el a legjobb hatásfokot.

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#46294) #16939776 válasza Pakmara (#46292) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Ahogy látom elég magas a fiók, állítva/fekve is elférhet az alaplap a fiók hátlapján. A szellőztető ventilátort tehetnéd a fiók fenekére, középvonalába, feltéve hogy a fiók feneke és a szekrény alsó lapja között van pár centi hely a levegőnek áramlani. A szekrény hátsó középső furnért le kell csúsztatni félútig, és a fiók háta és a furnér lemezek közé egy szivacs csíkot tenni, ettől határozottabban fog alul be, felül ki áramlani a levegő.
Fontos, hogy olyan venti kell, ami bírja a rotorral lefelé üzemet.

Annyi veszélye van, hogy idővel telehordja porral a szekrény és a fiók alját, nem érdemes a fenéklemezre közvetlen alkatrészt szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#46295) D1Rect válasza Pakmara (#46292) üzenetére


D1Rect
félisten

Mindenképpen csak befelé tereld a levegőt azt is porszűrőn keresztül.
Aliexpress/ebay pár cent, esetleg dollár.

(#46296) Nerazim


Nerazim
őstag

Valakinek nincs esetleg lementve a Scythe Big Shuriken 2 rev B -ről egy kép ahol a méretei vannak feltüntetve? A gyártói oldalon már rég nem lehet ezt fellelni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#46297) HookR válasza Nerazim (#46296) üzenetére


HookR
addikt

Nalám ezek vannak a Big Shuriken 2-ről:

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46298) Nerazim válasza HookR (#46297) üzenetére


Nerazim
őstag

Igeeen. Ezt kerestem már égen földön. Köszi szépen :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#46299) BennyRay


BennyRay
tag

Üdv Urak,

2400G köré szeretnék összerakni egy egyszerű mini-itx rendszert, egyelőre 2 db 2,5" tárolóval (később az egyiket M2-re váltva), diszkrét vga nélkül. Egyedüli extra, hogy legyen egy optikai kimenetem a lapon.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac alaplap jó választás lehet, vagy tudnátok egy jobbat ajánlani hasonló, max bruttó 40 eFt árkategóriában?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#46300) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Üdvözlet Urak!

Mennyire megbízható vajon ez a tápegység? [link] Vagy ha nem ez, akkor inkább talán ez érdemes lenne? [link]

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.