Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Amikor a Ryzen topikba felfedezi a kolléga, hogy nem csak ATX házak léteznek a világon :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46602) hegegabi80 válasza Archttila (#46601) üzenetére


hegegabi80
addikt

:DDD :D :P

(#46603) #25954560 válasza Archttila (#46601) üzenetére


#25954560
törölt tag

hehe, neha el is felejtjuk h ami nekunk ennyire termeszetes, az masnak mekkora meglepetes lehet :)

(#46604) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Skacok, nekem ez a hűtő kellene, mert alája be lehet tenni ventilátort és kifelé fúlyatni a meleget.

Prodigy ST1266

De hol lehet ezt megvenni?

(#46605) Archttila válasza Atom_Anti (#46604) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

[link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46606) Atom_Anti válasza Archttila (#46605) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hát így sem egyszerű. Most írjak ennek a cédrus computernek hogy szerezzenek egyett? Sem egész európában nincs, sem amerikában. Pedig 2018 as termék...

(#46608) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Véleményem szerint jelenlegi formájában kijelenthető, hogy totál felesleges lett volna egy vagyont költeni méregdrága kábelezésre. Szerintem sikerült olcsón takaros rendet tenni a ebben a mindössze 8.4 literes házikóban.

Előtte:

Utána:

mindemellett eltüntettem a postagumis processzorhűtő felfogatást :DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46609) Steve1207 válasza Archttila (#46608) üzenetére


Steve1207
veterán

Dan A4-SFX házacska? Szép, rendezett lett. A kábelkötegelő csodákra képes :D

.

(#46610) #16939776 válasza Archttila (#46608) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én is így csináltam volna, de kábel-harisnyázás nélkül. Mert kisebb átmérőjű a köteg, nem ül meg a redőkben a por, és a színes kábelek feldobják az egyhangú belsőt. ;] :DDD

F@sza lett, nyugalommal tölt el amikor ránézek, mert, egyáltalán nem látni alaplapot a hűtéstől.

Ez most így neked is tetszik, "célhoz értél"?

[ Szerkesztve ]

(#46612) Seep válasza #16939776 (#46610) üzenetére


Seep
senior tag

Ne mondj ilyeneket, hogy "Ez most így neked is tetszik, "célhoz értél"?" . Ki fogja akkor megvenni a kovetkezo bazidraga minihazikot, hogy mi csorgathassuk ra a nyalunk? :DDD

(#46613) shteer válasza Steve1207 (#46609) üzenetére


shteer
titán

Nem, Ghost S1

..szerintem jónak tűnik

(#46614) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Erről mi a véleményetek?

Szívni hűtőbordákról levegőt van ugyanolyan hatásos, mint keresztül fújni?

(#46615) radi8tor válasza Atom_Anti (#46614) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyáltalán nem. :(

⭐ Stella

(#46616) #16939776 válasza Atom_Anti (#46614) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem, zajban és hőmérsékletben is rosszabb. Ha áll a ház amúgy is szerencsésebb ha oldalt be, felül ki a metódus.

(#46612) Seep: Személy szerint örülni fogok, bárhogy alakul..

[ Szerkesztve ]

(#46617) Atom_Anti válasza #16939776 (#46616) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Értem, viszont felül van a videókártya, ott meg szintén fúlyom be a levegőt 2db 12cm-es pörgenttyűvel. Akkor hol megy ki a meleg, ha mindenütt csak fúlyom?

(#46618) #16939776 válasza Atom_Anti (#46617) üzenetére


#16939776
törölt tag

A VGA és a CPU külön rekeszben van, elvileg nincs nagy hatással egymásra a kettő. Most mit nyersz vele ha fent van a gpu, ha a CPU-t nehezebb "halkan" hűteni, akkor azt kellene előnyben részesíteni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#46619) Archttila válasza #16939776 (#46610) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez most így neked is tetszik, "célhoz értél"?

Igen azt kell mondjam teljes mértékben elégedett vagyok a géppel és a körülötte tanyázó kiegészítőkkel. Na jó hazudok, mert még mindig egy régi Logi K520-al gépelem-e sorokat, de jövőhéten már érkezik az Anne Pro 2 60%-os billentyűzetem ami teljessé teszi majd az összhatást. :DDD

(#46612) Seep

Én biztosan nem :) másra megy most a pénz, a Ghost pedig szinte ajándék volt. :)

Más:
Nem tudjátok honnan tudnék szerezni egy ilyen Wi-Fi/BT fémházikócskát?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46620) #16939776 válasza Archttila (#46619) üzenetére


#16939776
törölt tag

Zsírsárkány. :)

Ebay-on van, csuda árakon.

[ Szerkesztve ]

(#46621) Archttila válasza #16939776 (#46620) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Gondolom ennyiért már Thai lányok hozzák házhoz bikiniben...
Esetleg ha valakinek van pm pls (rejtett hirdetés)

;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46622) Seep válasza Archttila (#46619) üzenetére


Seep
senior tag

Nekem Drevo Calibur bill van az TKL meg 80%. A media billek neha hianyoznak.

(#46623) Archttila válasza Seep (#46622) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én is egy olyat szerettem volna, de sajnos már sehol nem lehet kapni.
Anne-hez van már (dupla) Battery mod :DDD de most így hirtelen meg nem mondom mennyivel bírja tovább... (hetek az biztos)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46624) #16939776 válasza Archttila (#46621) üzenetére


#16939776
törölt tag

Semmi biztatót nem tudok mondani, egyedül egy letölthető, nyomtatható file-t találtam az oldal utolsó posztjában:[link]

[ Szerkesztve ]

(#46625) herrkoser


herrkoser
tag

Sziasztok,

Gondolkodok, hogy összerakok egy Dan A4 konfigurációt és CPU hűtéssel kapcsolatban lenne szükségem kis segítségre, hátha van valakinek tapasztalata, hogy ilyen pici házban a legújabb 6-8 magos csodák hogyan viselkednek.

Három proci között megy a dilemma (9400f, R5 3600, i7 9700 non k) amiknek a hűtését egy low profile léghűtéssel (Noctua nh-l9), vagy egy táp mögé elhelyezett Corsair H55 120mm víz+noctua low profile ventivel oldanám meg. Heti 10-12 óra játékra (WoW, Apex Legends, pár AAA cím) és böngészésre, filmezésre lenne használva a gép és hát kérdés, hogy ilyen viszonylag lightos felhasználás mellett elbírna-e bármelyik hűtés thermal throttling nélkül egy i7 9700-at ebben a házban.

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#46626) Archttila válasza herrkoser (#46625) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ha leghutes akkor Black Ridge.
Ezt a hutot maga Dan tervezte kifejezetten ebbe a hazba, kozosen egyuttmukodve az Alpenfohn ceggel.:)

Az altalad irt Noctua-t reggelire behamizza:DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46627) herrkoser válasza Archttila (#46626) üzenetére


herrkoser
tag

Igen, láttam a Black Ridge-et, csak azzal szerintem memóriát is kell cserélnem, mert a Trident Z kit nem fér be a borda alá.

Én is laikusként úgy gondolom, hogy az a Noctua nem ehhez a procihoz való, a honlapjukon is max a 9400 mellé ajánlják. PCPartpickeren pedig a buildekből az látszik, hogy bátran pakolgatták 8700k mellé is ezt a hűtőt, de azok a 70-80 fokos Prime95 mérések, amiket sokan feltüntetnek elég hihetetlennek tűnnek.

(#46628) Speed® válasza herrkoser (#46627) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amióta létezik AVX offset meg TDPlimit, sokat elbírnak a prntscrek..

(#46629) Archttila válasza #16939776 (#46624) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Es ez nekem boven eleg!:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46630) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák ez vajon milyen minőséget képviselhet? :R

(#46631) #16939776 válasza KaiotEch (#46630) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem teljesen vállalható.

Ha belecsavarozod a Flex tápot, a mechanikai stabilitása OK lesz*, tök jó hogy csavaros az előlapja.
A back plane nem hot-swap, ill. az 1db Molex dugóval 4db HDD-Indítására alul van méretezve, oda min. 2db csatlakozót kellene, redundánsan beforrasztani. Fiókok jól néznek ki, jól szellőznek, betolva is.
Hátsó ventilátort, fordulatszám visszajelzés hiányában lesz nem biztonságos évekre magára hagyni, az mehet a kukába.

A hirdetésben lévő képek két különböző verziójú termékről készültek, lásd alaplap felfogatás iránya, táp kivágás kivitele.

*Ha nem akarod, hogy esetleg remegjen/zizegjen a lemez-lemez kapcsolatnál "a diszkek-felpörgésnél", akkor szét-szegecseled és az egymással érintkező éleket kihúzod valamilyen keményre kötő ragasztóval, mielőtt újra összeszegecseled.

[ Szerkesztve ]

(#46632) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Még egy óriási piros pont a Louqe teamnek!

3-4 hónapja kértem egy RMA-at az egyik oldallapra mivel (mint az a képen is látható) az geyik panel nem csúszott be magától a helyére, egy icipicit mindig rá kellett segíteni/koppintani neki a kis buksijára:

Erre ma bontom ki a UPS csomagot és mit gondoltok mi volt a dobozban? :)

Bizony, kettő darab vatta új oldalsópanel! + egy kapcsoló :DD mert még anno Februárban megjegyeztem, hogy rövidek a batch 1-ben található kapcsoló vezetékei. :D Gondolom nem volt már eszükbe, hogy azóta kaptam egy teljesen új (batch 2) egységet, szóval részemről le a kalappal a cég supportja illetve a terméke előtt! :K
Ennél jobban soha ne jöjjek ki semmiből, illetve így már el lehet gondolkodni egy window paneles kivitelen is :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46633) Nerazim válasza Archttila (#46632) üzenetére


Nerazim
őstag

Vald csak be, hogy ez vmifele gerillamarketing reszedrol :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#46634) KaiotEch válasza Archttila (#46632) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A 90eFt-ba ezeket már párszor kifizetted :D

(#46635) Archttila válasza KaiotEch (#46634) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Olvass vissza :) mielőtt butaságot írsz :D

(#46633) Nerazim

Inkább csak ennyire ügyfélcentrikusak :DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46636) DBob válasza Nerazim (#46633) üzenetére


DBob
őstag

Gerillamarketing ide vagy oda, a ház nem kapható.
Egy ideje szeretnék venni.

(#46637) Archttila válasza DBob (#46636) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Úgy tudom lassan megkezdik a batch 3 EU terjesztését
Amcsi amazonon pedig már rendelhetőek.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46638) HookR válasza Archttila (#46632) üzenetére


HookR
addikt

"Erre ma bontom ki a UPS csomagot és mit gondoltok mi volt a dobozban? :) "
Meglepődve olvasom, hogy nem egy harmadik ház.

;]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46639) KaiotEch válasza Archttila (#46635) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs benne butaság, kb szerintem nincs nekik 10eFt-ba a legyártás. Viszont, ha bejelenéd, hogy a felső rész meg a középső, meg az alsó rész sem illeszkedik jól, szerintem küldenének egy 3. házat is, amit eladhatnál nekem jó áron :D

(#46640) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Olvasgatom a topicot néha, de egyelőre a Metisbe szerelt konfigot (i5-6600, 16GB ram, 1060 6GB, 2x500Gb ssd) nem akarom változtatni. Viszont mióta összeraktam 3 éve nem néztem hőmérsékleteket, nem futtattam prime95öt, semmit. Hát most megnéztem. 15 perce fut a prime95, le van véve az oldala a házikónak, mert sarokban van, így nem látszik. :) A HWmonitor szerint 81-82 fokos a proci, 90w teljesítményfelvétel mellett 3,6GHzen mind a 4 mag. Egy Raijintek Ereboss hűti, gyári venti van rajta, 1100at forog. Lehet rosszul emlékszem, de mintha nem lett volna ilyen meleg. Van valakinek gondolata ez ügyben? Jó ez így, bírja, vagy szedjem szét, pasztázzam újra, mert 10-20 fokkal hűvösebbnek kéne lennie?

:R

(#46641) Speed® válasza zsoltee10 (#46640) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy újrakenés értelmes pasztával nem árthat, ugyanakkor a kupak alatt fémkencét használva lehet csak igazán jelentős javulást elérni. Persze ha nem AVX stressztesztet futtatsz, nem is lesz kb. soha ilyen meleg.

(#46642) DBob válasza Archttila (#46637) üzenetére


DBob
őstag

Legyen igazad.
Követem akkor majd gyakrabban a honlapot.

(#46643) Archttila válasza DBob (#46642) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem irj nekik, nekem minden levelemre keszsegesen valaszoltak.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46644) #16939776 válasza zsoltee10 (#46640) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem ez a topik.

Egy ilyen CPU újkorában hozta ezt a hőmérsékletet prime alatt a hozzá csomagolt hűtővel.

A cpu-nak beállított feszültséget és a pasztát a kupak alatt érdemes csekkolni, ha ki van száradva a paszta, akkor nagynak kell lennie az eltérésnek az egyes magok hőmérséklete között is. Ha jó a paszta, de terhelésre megemeli az alaplap a cpu feszültséget, szintén el tud szállni a hőmérséklet, de össze tartanak a magok (+/-3C°).
A processzorhűtőnek nincs túl kifinomult lefogató mechanizmusa, 3 év alatt akár csökkenhetett a nyomás a kupakon, deformálódhatott az alaplap, ezek is okozhatják hogy nem olyan jó a hőátadás a die-kupak között mint újkorában.

[ Szerkesztve ]

(#46645) Grave_444 válasza zsoltee10 (#46640) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Valami ott nem stimmel, nekem I7-6700-at hűtött Ereboss Core, tehát passzív hűtő és terhelve sem volt soha 65-70fok felett. 5V-os ház venti fújta csak, de passzívan is lehűtötte volna. Szintén Metis (Plus) házban.

[ Szerkesztve ]

(#46646) tomplays


tomplays
újonc

Sziasztok!

Egy kis segitséget, ötletet szeretnék kérni, az alábbi szituációhoz:

Vettem egy Asus B450-I gaming alaplapot, és a boltnál kértem BIOS updatet, mert egy Ryzen 5 3600 processzorral szeretném használni. Memóriát TeamGroup Dark Pro 2x8GB 3200MHz RAM-ot vettem, tápegységnek Corsair SF600W Platinumot. Jelenleg a meglévő videókártyámat használom, egy Asus GTX980 DCOC-t. A videókártya és tápegység működik, mert a régi gépemet használom most.

Az új gép elindul de nincs kép. Displayporton keresztül csatlakoztam (majd DVI-al próbáltam), cserélgettem a RAMokat, másik tápegységgel inditottam nem történt semmi. Processzor ventillátor beindult, videókártya venti maxon pörgött (ezt furcsáltam), egér és billentyűzet nem világitott. Az alaplapon van Q-Led (ellenőrzi, a RAMot, videókártyát, processzort, merevlemezt), a 4 db ledből egyik se villant fel eddig, még úgy sem, hogy nem volt a gépben se RAM, se processzor, se videókártya (ezt szintén furcsátltam). Ma szereztem pc speakert, másik RAMot (Kingston 1x8GB 2666MHz). A új RAMmal se lett jobb a helyzet, a pc speaker meg se szólalt. Lehúztam az elem csatlakozót is, semmi. A processzort és RAMokat tesztelni nem tudom (régi gépem Inteles). Lehetséges, hogy az alaplappal lesz gond?

Azon godolkoztam, hogy elviszem egy számitógép boltba a lapot és a processzort, mert nekem már nincs ötletem, neten se találtam megoldást. Még azért próbálkozok, ha jutok valamire jelentkezek.
Remélem valaki tud még javaslattal szolgálni. Addig is köszönöm mindenkinek aki elovassa! :R

Üdvözlettel: Cs.Tamás

Friday is my second favorite "F" word.

(#46647) dugo_ válasza tomplays (#46646) üzenetére


dugo_
veterán

Hülye kérdés, de ugye a videokártyába dugod a monitort? :B

Igazából innentől csak a másik proci ebbe a lapba, másik lap ehhez a procihoz próba marad.

Ha valamelyik láb sérült, vagy nem érintkezik, az is okozhat ilyet. Vagy akár egy egyenetlenül lehúzott hűtő is elbillentheti a procit a foglalatból.

Esetleg mégsem csinálták meg a bios update-et.

[ Szerkesztve ]

(#46648) tomplays válasza dugo_ (#46647) üzenetére


tomplays
újonc

Igen, abba dugtam. :DD

Az AMD oldalán kitöltöttem az igénylőlapot egy AMD Athlon 200GE processzorra, BIOS update miatt. Hátha megszánnak és küldenek egyet. Ha azzal se lesz kép, akkor elviszem valami pc boltba, nézzék meg a lapot és processzort. A processzor lábai jónak tűntek, nem voltak ferdék.

Felhivtam a boltot, ott persze azt mondták, az akkor legújabbra frissitették (aug. 6-án rendeltem, akkor még a 2501 BIOS volt a legújabb).
Sajnos ezt másik processzor nélkül nem tudom ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Friday is my second favorite "F" word.

(#46649) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Megérkezett a picike :))

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46650) #16939776 válasza Archttila (#46649) üzenetére


#16939776
törölt tag

Lehet hogy nálam van a baj, de nem jelenik meg kép, ahogy a (#46632)-ben sem.

Rendben, akkor akkor kirúgom a rendszergazdát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.