Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) Patice válasza #16939776 (#46749) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem értek az ilyesmihez.

Szóval a 200W-os valszeg szar hangú, tuningolni kellene?

"A kisebbik finoman szólva rátámaszkodik az AC-DC kimeneti kondenzátoraira."

Ez is az előzőt támasztaná alá? Ez milyen hátránnyal járhat? :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#46752) Kiratheonly válasza Iginotus (#46750) üzenetére


Kiratheonly
tag

Nekem ilyen házam van. A szerelhetősége mesés, jól ki vannak találva a dolgok. Egy 9900K van hűtve egy 240-es AIO-val, meg egy Strix 1080Ti puritánon. A Ti eléggé melegszik, ezért is szeretném cserélni a házat. A blower típusú kártyák jobban elvannak benne, vagy az AIO-sak.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#46753) Iginotus válasza Kiratheonly (#46752) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm. Ilyen Zotac GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini menne bele.
Hum, te mennyiért adod? :) --> Privátban

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#46754) KaiotEch válasza #25954560 (#46742) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

20eFt? Az kemény... :Y

(#46755) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Helytakarékosságból gondolkodom azon, hogy az ATX i7-6700K-t átköltöztetem egy Node 304-be (már van egy ilyen házam és jól nézne ki a kettő egymáson:D). De ha már szerelek, akkor cserélném is a 6700K-t vagy egy i5-9600K-ra vagy egy i7-9700(K)-ra.
Ti ehhez milyen ITX lapot ajánlanátok? A K-s prociknál sem cél az OC, csak a magasabb órajel.
Illetve ezeknek elég lenne egy be Quite Shadow Rock TF2?
A másik gépen az i3-8100-on egy shadow rock lp van és teljesen meg vagyok vele elégve.
Illetve bele kellene még férnie a házba egy EVGA GTX 1080 SC-nek is. Méretre elvileg oké, nem tudom hogy kiszellőzné-e a ház.

(#46756) Iginotus válasza Iginotus (#46750) üzenetére


Iginotus
őstag

Létezik még ilyen kémény (hosszúkás) felépítésű ITX-es házikó, mint a "PHANTEKS Enthoo Evolv Shift X" ?
A lényeg hogy kicsi alapterületű de magas felépítésű legyen, de elférjen benne egy Zotac Mini 1080TI vízhűtéssel :)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#46757) AxBattler válasza Iginotus (#46756) üzenetére


AxBattler
félisten

Silverstone Fortress FT-03 Mini
Bár nem tudom, hogy víz belefér-e?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46758) Erdei88


Erdei88
veterán

Elkezdtem az átköltözést a Neo Mini-be.

Azt kell mondjam az RM650x kábeleivel szenvedek nagyon. Túlságosan merevek és vastagok.

Így, sajnos vennem kell harisnyázott kábeleket.
Van-e ajánlott típus, amit Ti is használtok? Egy alaplapi 24 és 8 pinesre lenne szükségem összesen
A gyári Corsair a 18 ezres indulóárával számomra elfogadhatatlan :W

(#46759) Fred23


Fred23
nagyúr

Hátha valakinek hasznos lesz:

WRAITH Prism 580g, WRAITH Max pedig 545g.

[ Szerkesztve ]

(#46760) AxBattler válasza Fred23 (#46759) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
A 92mm-es venti szabadon cserélhető a fekete műanyag foglalatban?

(#46761) Fred23
Sajnos nem logikus, nagyon sok hűtőn szenvedni kell, hogy utólag variálhasd a ventit.
Az IS-40v3-ra 2db gyorskötözővel rögzítettem a NF-B9-et... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46761) Fred23 válasza AxBattler (#46760) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem úgy lenne logikus, de egyelőre fogalmam sincs róla. :DDD

Most rendeltem csak meg egy Wraith Max-ot, remélem, az is lesz a dobozban... -merthogy a webshop kicsit ügyetlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#46762) Janby válasza Iginotus (#46756) üzenetére


Janby
tag

Nekik is van, bár nem tudom kapható-e nálunk valahol :F

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#46763) mpierre válasza Erdei88 (#46758) üzenetére


mpierre
veterán

Nem fogsz jelentősen olcsóbban találni hozzá kábeleket, csak ha vársz pár hetet...
Pár opció:
- Kína, formulamod (ali)
- Bitfenix alchemy 2 (ez most nem tudom, kapható-e nálunk)
- Cablemod store
- Moddiy

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46764) #16939776 válasza Patice (#46751) üzenetére


#16939776
törölt tag

Fogalmaznék úgy hogy a 400-as jóval közelebb van a jóhoz mint a 200-as, azt nem arra találták ki mint amire te szánod.
Ha egy sima 19V-os laptop tápot kötsz elé a maga 2db 470uF Low-z kondenzátorával, és 1,2m vezetékével akkor esélytelen hogy jó legyen. ~10cm vezetékkel bekötve 2-3000uF-nyi polimer kondenzátorral megtöltve az AC-DC-t már lehet valami, akár el lehet kezdeni lecserélni az SMD-ket oscon-ra.

(#46765) #16939776 válasza AxBattler (#46757) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mivel a Ti mini 5cm-el rövidebb mint a 1080Ti ref. az alsó 140-es ventilátor és a kártya közé lehetne tenni egy vastagabb 140-es radiátort, bukva a HDD/ODD keretet, ki kellene számolni, hogy 250-300W-ra mekkora víz-hőmérsékletet ad (tippre 55-60C° körül, nagy fordulatú ventivel), bent a levegő 3-5C°-al lenne hűvösebb mint a víz.

Szerintem nem praktikus.

[ Szerkesztve ]

(#46766) jim bcs válasza AxBattler (#46760) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen, az csak egy dísz burkolat. Maga a hőcsöves borda teljesen vállalható, adsz nek egy jobb ventit oszt kalap.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46767) AxBattler válasza #16939776 (#46765) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ITX-be a víz szerintem is szenvedés... inkább vennék bele jobb lapátokat + jobb hűtéssel rendelkező VGA-t.

(#46766) jim bcs
Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46768) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

A meglévő mITX gépemet tervezem módosítani és lenne pár kérdésem.
A tervezett processzor egy 9900K (rosszabb esetben egy 9700K). A gép a már meglévő Silverstone ML08 házba kerülne. A gyártói oldalon azt írják, hogy a maximum hűtő magasság 58 mm. Milyen topflow hűtést tudtok ajánlani?

Ebbe a házba SFX tápegység kell. Milyet lenne érdemes?

A gép többi része, amik már megvannak:
Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac
Zotac GTX 1060 Mini
2x8 GB RAM

Előre is köszönöm a segítséget!

(#46769) jim bcs válasza Ðávid (#46768) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ID-Cooling IS-60
ID-Cooling IS-50X
De jelenleg egyik se kapható hazánkban, kintről kell beszerezni, vagy esetleg Merlinhardver aki be tudja szerezni itthonról.

B. verzió másik ház ahová beférnek a 70-80mm-es hűtők is.

C. verzó kompakt játékvíz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46770) Iginotus válasza #16939776 (#46765) üzenetére


Iginotus
őstag

Lehet, ámde halk :D

Sajna a Metises projektem 1080-TI vel már nem működik, és nagy felbontás max részletesség mellet már fellép a melegedés miatti lassulás. Szóval kell valami megoldás ami csendes de még mindig kicsi, hogy ne foglalja a helyet az asztalon.

Azt már látom, hogy olcsó na az nem lesz :D

Plug and Pray... :)

(#46771) Ðávid válasza jim bcs (#46769) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi a választ!
Nem gondoltam, hogy ez ilyen kemény dió. Láttam, hogy magasabb topflow hűtőkből van választék, de arra nem számítottam, hogy alacsonyabbak közül nem nagyon lehet itthon kapni.

(#46772) AxBattler válasza Iginotus (#46770) üzenetére


AxBattler
félisten

1 ventis RTX 2070-el elférsz a Metis-ben, és kb. ugyanazt tudja, mint a 1080Ti... bár teszteket még nem olvastam ITX-es modellekről.
Gigabyte verziója félpasszív hűtésű, viszont az MSI Aero-é már nem biztos.

Szerk.:
Gigabyte RTX 2070 Mini Review

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46773) Iginotus válasza AxBattler (#46772) üzenetére


Iginotus
őstag

Ez sem rossz 5let... (Ja most azért egy 1080 sima van benne szóval bármi elfér egy metisben! :D, csak 5-6 óra játék után lesz egy 50-60 fokos alumínium dobozod, vagy leveszed az oldallapot... )
Megnézem, azt tudom hogy jóval kevesebb hőt termel...

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#46774) #16939776 válasza Iginotus (#46770) üzenetére


#16939776
törölt tag

Fullra terhelt 1080 Ti-vel halk, vagy kicsi tud lenni, a kettő egyszerre nem fog menni. :DDD

Szerintem vízhűtésre pénzt úgy érdemes elkölteni, ha a kész rendszer hozza az elvárásaidat, számolni kell. Szóval a max. környezeti hőmérséklethez, max. vízhőfokhoz, max. ventilátor fordulatszámból méretezni kellene a kártya TDP-hez megfelelő radiátort. A radiátor minimális méretéből már látszani fog a hozzá passzoló ház 1-2 meghatározó mérete, a hűtés által hozzáadott térfogat.
Kb. ebből a helyzetből van egyáltalán értelme eldönteni, hogy kell-e a víz, van-e értelme egy ugyan ilyen térfogatú, de levegős megoldással szemben, vagy azt, hogy, milyen további kompromisszumokat (zaj-méret) vagy hajlandó bevállalni érte.

De ez a vizes topiknak a témája.

[ Szerkesztve ]

(#46775) vtomi2 válasza Iginotus (#46770) üzenetére


vtomi2
őstag

Pont kerestem, hogy bele-e férne az acceleor twin a metisbe, és a te írásod dobta ki :D Nekem 1070-en volt mono, és 600-800rpm-es eLoop ventivel 50-55 fokon tudta tartani maxon járatva. Az volt a trükk, hogy mind a 2 oldalon a vga magasságában vágtam lyukat az oldalpanelbe, és így a meleg rögtön távozott nem rekedt meg. Próbáld meg oldalpanelek nélkül, és ha javul, akkor azt is megvagdoshatod :)

Még 1 házamban se volt ilyen jóll megoldva a vga hűtése, viszont a procival szenvedtem rendesen, 120-as AIO lett a vége, így ment 4,6ghz-n a 4790k tűrhető hangerővel terhelve, idle csak a pumpa zúgása zavart.

(#46776) Iginotus válasza vtomi2 (#46775) üzenetére


Iginotus
őstag

Ohh ez hizelgő!
Oldallap nélkül minden oké... Nélküle meleg :D
Igazából ha több órát játszok scII-vel nincs gond. Viszont 2-3 óra Witcher után már tojást lehet rajta sütni.
És hangos is de persze ez is csak akkor gond, ha nem fülhallgatóval tolom...

Plug and Pray... :)

(#46777) #16939776 válasza Iginotus (#46776) üzenetére


#16939776
törölt tag

Oldallap nélkül minden oké...

Ezt a "problémát" a jól méretezett vízhűtés sem oldaná meg egymagában, hacsak nem teszed a házon kívülre a radiátort. :DDD

#szerintemnemtudodmitakarszcsakunatkozol ;]

[ Szerkesztve ]

(#46778) Erdei88 válasza mpierre (#46763) üzenetére


Erdei88
veterán

Köszönöm a tippeket.

Végül aliexpress lett, 32 dollár volt egy 24 és 8 pines cpu és egy sata kábel. Mintha a fogam húzták volna :DDD

(#46779) vtomi2 válasza Iginotus (#46776) üzenetére


vtomi2
őstag

Így volt kivágva mind a 2 oldala (jobb oldalon cpu hűtőnek is vágtam ki lyukakat). Esetleg procira tegyél AIO-t, hogy ne gyűljön a házban a meleg, hanem rögtön kivezesse. Bár 1600x nem feltétlen termel annyi meleget.

(#46780) Iginotus válasza #16939776 (#46777) üzenetére


Iginotus
őstag

Minden akarok :D
Nyáron 30 fokban 50 fokos GPU-t! Most azonnal! :C

Plug and Pray... :)

(#46781) HookR válasza Ðávid (#46771) üzenetére


HookR
addikt

Esetleg Alpenföhn Black Ridge + Noctua NF-A9X14 PWM.

Amúgy csak én érzek zavart az erőben ott, hogy i9-9900K kerülne a CPU-hűtőnek 55mm magasságot biztosító ML08-ba? Játékvízzel még csak-csak, de léghűtővel...?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46782) Ðávid válasza HookR (#46781) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszönöm szépen neked is az ajánlást.

Nem tervezek tuningot, csak alapon menne. Így azért nem melegedne annyira. A gépház már adott korábbról, a cél pedig az, hogy minél kisebb helyet foglaljon el a gép.

(#46783) hegegabi80 válasza vtomi2 (#46779) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ezt mivel vágtad a metis oldalába? Dremel?

(#46784) dugo_ válasza hegegabi80 (#46783) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem kirágta... ;]

(#46785) Grave_444 válasza hegegabi80 (#46783) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az nem egy márka? ;]

[ Szerkesztve ]

(#46786) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Houston, we have a problem :O
Avagy a DeskMini A300 esete a lecsupaszított IS-50+Scythe slim ventivel.

Egyébként maga az IS-50 eleve hendikeppel indult ;] de a venti rögzítő keretet eltávolítva legalább már nem lógott ki egyik irányban sem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46787) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#46786) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a lényeg: IS-40 mellett van más, nem horror áru és viszonylag csendes ventivel szerelt alacsonyabb hűtő Ryzenre? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46788) vtomi2 válasza hegegabi80 (#46783) üzenetére


vtomi2
őstag

Nem eredeti oldallap, vmi vékony műanyag lap, szépen lehetett vágni szikével.

(#46789) #16939776 válasza Ðávid (#46782) üzenetére


#16939776
törölt tag

Arra akart utalni HookR, hogy elég sok maggal és magas turbó órajelekkel rendelkezik az a modell, ebből kifolyólag mindent meg fog tenni, hogy a rendelkezésre álló teljesítményből minél többet felhasználjon.
Z-s lapban ráadásul alapértelmezetten ki van kapcsolva a TDP limit, szóval ha arra alkalmas terhelés éri a CPU-t, akkor - bármiféle tuning nélkül - ontani fogja a meleget.

(#46787) Mercutio_: Ha elméletileg a hőcsöveken tudódnál "kicsit" hajlítani akkor sem férne be?

[ Szerkesztve ]

(#46790) mpierre válasza Mercutio_ (#46787) üzenetére


mpierre
veterán

Samuel 17? (Nem mondanám occónak, de egész jó. HTPC-ben delidelt 4590S-t hűt... Az AM4 meg ugye más tészta... )

Szerk.: Arról fogalmam nincs, hogy beszerezhető-e, pár bolt listázza.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46791) HookR válasza Ðávid (#46782) üzenetére


HookR
addikt

A Black Ridge-nek mindenképp olvass kicsit utána, mert nem mindegy a memóriák magassága (max. 33mm az alaplap nyákjától mérve) és a CPU-foglalat PCI-E síntől való távolsága sem. Hirtelen nem találtam róla beméretezett rajzot, ezért játszadoztam kicsit Photoshoppal és úgy néz ki, hogy az ASRock Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac-n a hőcső vége már-már éppen nyaldosná a PCI-E sínbe helyezett kártya nyákját. Persze ez nem feltétlenül gond, mert az ML08-ban ott fix riser kártya nyákja van, ami viszonylag alacsony. Le kellene mérni, hogy ez az alaplap nyákjától mégis milyen magas?! Ha nem magasabb 33mm-nél (tehát kb. a memóriafoglalatba helyezett sima 30mm-es memóriánál kép - kb. ott van a hőcső alja), akkor jó. Ha magasabb, akkor lehetnek gondok.

(#46787) Mercutio_: Esetleg ott van még az Alpenföhn Silvretta is. Hogy mennyire zajosak a ventilátoraik, azt nem tudom, mindenesetre akkor már a 4 hőcsöves ID-Cooling IS-40X szimpatikusabb. Végső esetre pedig ventilátornak ez a kis drágaság: Noctua NF-A9X14 ...amivel megduplázhatod a CPU-hűtő értékét.

;]

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46792) Ðávid válasza #16939776 (#46789) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Igen, ezekkel tisztában vagyok és azt is tudom, hogy a 9900K bizonyos esetekben jelentősen túllépheti a 95 wattos TDP-t. Van egy olyan érzésem, hogy ez nemcsak tuning esetén fordul elő.

#46791 HookR
Megnéztem a Black Ridge adatlapját és ott maximum 95 wattos TDP-ig ajánlják. Viszont találtam a Prolimatechtől a Samuel 17-et, amit korábban linkelt is mpierre. Ennek a hűtőnek az oldalán viszont nem adnak meg TDP-t, de gondolom ezt befolyásolja a rászerelt ventilátor típusa is.

Köszönöm, rendes vagy, hogy szántál időt erre a Photoshopban. :R Hétvégén lesz csak lemérni, hogy a mostani RAM-ok milyen magasak.

(#46793) hegegabi80 válasza Ðávid (#46792) üzenetére


hegegabi80
addikt

A Samuel 17 ventitől is függ. De ha pl abból indulunk ki, hogy az IS-50 a slim 120-as ventivel és 5 hőcsővel vagy az IS-60 6 hőcsővel 130W-ig jó, akkor a samu is tudja ezt egy slim 120-as ventivel.
Én egyedül az árával nem vagyok kibékülve. 11K a borda venti nélkül.

Esetleg még a Raijintek Pallas 120 vagy 140-es van még, ami talán jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46794) #16939776 válasza hegegabi80 (#46793) üzenetére


#16939776
törölt tag

Itt látszik, hogy egy pl.: 6mm-es Heatpipe ami ezeknél a hűtőknél gyakori mennyi hőt tud elszállítani maximum, hőmérsékletének fügvényében.

5db hőcsővel 30C°-os kupakkal kb.:100W, 60C°-os kupakkal kb.: 150W átadására képes, nagy valószínűséggel a hőleadó felület, és az onnan elvonható hőmennyiség lesz a szűk keresztmetszet. Szóval eddig a pontig a felület x légárammal fog skálázódni a "hűtőteljesítmény", nem a heatpipe-ok számának tovább növelésével.

[ Szerkesztve ]

(#46795) hegegabi80 válasza #16939776 (#46794) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hmmm eszméletlen, hogy te miket nem tudsz. :R :R Le a kalappal előtted.
Igen hiába van egy db hőcsővel több, sajnos a hőleadó felület nem nagyobb, mint az IS-60-nál, hiszen a 120-as venti a Samu-ról is lelóg, mint az IS-50-ről.

Ez a táplázat most pont jó nekem is, hiszen az IS-50-ből csináltam egy IS-40-et, mivel a borda talpán csiszolásnál sikerült kilyukasztani egy hőcsövet. De annyira nem aggódom, az i3-8100-val bőven megbirkózik még így is.

(#46768) Ðávid: Amúgy meg IS-50 aprón fel bukkan néha. Már csak azt nem értem, hogy 9900K prociról van szó, de csak 1060-as vga van mellette. Sokat fog malmozni a cpu, vagy van olyan alkalmazás, ami ezt igényli? Vagy netán később másik vga? Akkor meg pláne meg fog főni minden.

[ Szerkesztve ]

(#46796) HookR válasza Ðávid (#46792) üzenetére


HookR
addikt

Igen, a Prolimatech Samuel 17 (45mm*), Raijintek Pallas (55mm*) és Pallas 120 (55mm*) valóban jobban illenének a feladathoz. Csak nem az ML08 55mm-ébe.

* venti nélküli magasság

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46797) Mercutio_ válasza #16939776 (#46789) üzenetére


Mercutio_
félisten

Általában vagy eltöröm, vagy elrontom a mechanikus dolgokat, szóval ezzel inkább nem kísérleteznék:N

mpierre, HookR: Ehhehh, low budget gép lesz, ezeket az "occó" cuccokat inkább kihagyom:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46798) Ðávid válasza hegegabi80 (#46793) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi, utánanézek mindegyiknek.

#46795 hegegabi80
Nemcsak játékra kell a gép. Szoktam virtuális gépeket futtatni, fényképeket és scannelt fotónegatívokat szerkesztek Lihgtroomban és van amikor videót kódolok.
Amúgy a GTX 1060 kiszolgálja az igényeimet jelenleg. A játékaim szépen futnak rajta és a monitorom is „csak” full HD felbontású.

(#46799) Mercutio_ válasza HookR (#46791) üzenetére


Mercutio_
félisten

Végül maradtam az IS-40X-nél :B

Egyébként nem tudom ki látta már, de elég beteg cucc (YT alert!), A300+m.2_to_PCI-E_adater+RX890 VGA + 650W-os külső táp :Y (bár szvsz értelme nem sok, inkább techdemo)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46800) #16939776 válasza Mercutio_ (#46799) üzenetére


#16939776
törölt tag

Néztem, a rajta lévő cooler miatt néztem meg a videot, de nem tudtam beazonosítani, az elkövető blogját meg lusta voltam végigturni.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.