Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) dugo_ válasza Janby (#46550) üzenetére


dugo_
veterán

Én a gyári Intel-t cseréltem egy ID-Cooling IS-40V3-ra, ami kb. ugyanaz, mint a Silveretta plusz egy hőcsővel, de nem valami nagy durranás. Elég hangos az 92-es venti, ha nagyobb fordulaton kell megfogni a procit.

Erre a bordára raktam végül rá a 140mm-es Be Quiet! Silent Wings 2-t és azóta csönd van.

Disclaimer:
Persze én alapból meleg lakásban élek és a csendes működés fontosabb, mint a hőfokok...

[ Szerkesztve ]

(#46552) Fred23


Fred23
nagyúr

Most néztem meg, és van a videóban valami különösen érdekes: a srác egy 16 centi mély (a Metisben pedig magas) tápot tett be, és mégis még éppen befért a VGA is a slotjába! :Y

Forrás.

(#46553) dugo_ válasza Fred23 (#46552) üzenetére


dugo_
veterán

A 960 SC csak 172,7mm-es, a Metis pedig ATX táppal speckó szerint 170-et fogad, gondolom annyi volt a gyári ráhagyás az ajánlásnál, hogy pont befért.

(#46554) Fred23 válasza dugo_ (#46553) üzenetére


Fred23
nagyúr

Arra gondolok, hogy ha magasabb lett volna a táp, nem tudta volna betenni a VGA-t a slotjába, mert így is rálóg. Viszont a 16 centis táp pont az a határ lehet a videóból ítélve, ameddig bezárólag még betehető a slotjába a VGA. Akár egy huszonix centis is, hiszen elfér a táp fölött. (Persze ha sok a kezelendő kábel, az elvesz valamennyi helyet, de így képről szerintem abszolút nem okozna gondot egy 20 centis VGA betevése, ha az ATX táp maximum 16 centi magas.)

Nekem ebben az a meglepő, hogy azt hittem, egy 16 centi mély (Metisben magas) táp már egyértelműen kizárja a hosszabb VGA-t; közben pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#46555) Nerazim válasza Fred23 (#46554) üzenetére


Nerazim
őstag

Jelentem nálam egy FSP Hexa 400 fölött egy Msi 1050ti (229 x 131 x 39 mm) dupla slotos vga dorombol, elégge rálóg a tápra ja :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#46556) Fred23 válasza Nerazim (#46555) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az csak 15 centi pedig, és abban a tudatban voltam a videóig, hogy az a maximum. Azt azért csak nem tette meg a srác, hogy más tápot rakott be a videóba, mint amit megadott a videója alatti leírásban? :U

Szerinted ha a tápod 1 egész centivel hosszabb lenne, még úgy is be tudnád tenni az 1050 Ti-t valahogy?

(#46557) Nerazim válasza Fred23 (#46556) üzenetére


Nerazim
őstag

Szerinted ha a tápod 1 egész centivel hosszabb lenne, még úgy is be tudnád tenni az 1050 Ti-t valahogy?
Mármint úgy érted, ha a beszerelt állapotában nézve magasabb lenne? Nem. Semmiképp. Így most kb. 1-1,5 cm van és pont rálóg a tápkábel kivezetésére. Ha még nagyobb lenne a táp akkor nem férne be ez a vga vagy nagyon elcsavarodna. De ha 1-2 cm rövidebb lenne a vga akkor lehet beférne a nagyobb táp is.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#46558) Fred23 válasza Nerazim (#46557) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, akkor pedig itt az lehet a helyzet, hogy nem csalt a srác, csak az ő VGA-ja valamivel rövidebb volt. A lényeg az, hogy jó lehet a 16 centi magas (Metisben) táp is, mert még éppen a VGA slot alatt marad így is; baj csak akkor van, ha a betett VGA a táp kimenő kábelei miatt nem fér be. Viszont ez mégis több, mint amit specben megadtak. Szóval betehető a 16 centis táp is, és még 17 centinél -nem sokkal, de- hosszabb VGA is mehet bele így is.

Nagyon rövid (Metisben alacsony) táp esetén pedig szinte a ház teljes felső részén lehet VGA, de ez az, ami mondjuk engem nem érint. Viszont az, hogy tehetnék be Metisbe 15 centinél nagyobb psu-t is 17 centinél nagyobb VGA-val, az már könnyen érinthet. :)

Pedig alapvetően jobban bejönnek a vékonyabb házak, mint mondjuk amilyen a CS-101. A Metis viszont számomra iszonyatosan jól lett megtervezve.

[ Szerkesztve ]

(#46559) #16939776 válasza Atom_Anti (#46547) üzenetére


#16939776
törölt tag

Porszűrő megöli a légáramlást, lehet a gyári hűtő is jobban tudna működni ha szabad lenne a levegő útja.
Utánna akár milyen ventilátorral ami befér a burkolat és a borda közé működni fog a hűtés/szellőzés.

Ha a legjobb összhatást szeretnéd elérni, akkor porszűrőt kihagyva szerelsz fel egy, a nyílásra légzáróan egy megegyező méretű ventilátort, és teszel alá egy terebélyes "low profil" heatpipe-os bordát, ami az alaplap síkjától el van emelve heatpipe-ok által és át tud rajta áramolni a levegő.
A szellőzés megoldódik, és kis fordulat mellett nagy légsebesség+nagy felület miatt az alacsony zaj is lehetővé válik.

[ Szerkesztve ]

(#46560) Atom_Anti válasza #16939776 (#46559) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ezt fogom tenni, ahogy mondod, porszűrő ki és helyére a rácsos oldalfalra, légmentesen egy szép csendes pörgentyűt teszek. Így friss levegőt fúlyok hűtőbordára, ami ugyan marad a heat chamberos, rézmagos amd wraith spire borda, mert csak emellett fér a gyönyörű magas rgb-s oloy warhawk memória modulkaim. Amúgy ma raktam fel véglegesen a bordát procira Coollaboratory Liquid MetalPad -al, már esett is hőmérséklet 5 fokot arctic mx4 hez képest. Késöbb ha meglesz a mod küldök képeket.

(#46561) Mclovin válasza Atom_Anti (#46549) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ez tök jó, csak nincsen semmihez sem viszonyítva a videóban...Akkor már rátehette volna az c7-s bordát is, kíváncsiságképpen.

(#46562) #16939776 válasza Atom_Anti (#46560) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kell valami szűkítőt eszkábálni, mert önszántából nem fog áthaladni a levegő a bordázaton, teljes hosszában.
A folyékony fémes dolgokat csak réz-réz, réz-szilícium közé szabad használni, ha véletlenül kapcsolatba kerülne az alu-val, akkor a húzott alumínium bordád integritása csökkenhet, elporladhat. pl.: [link]

Át kellene ezt még egyszer gondolni, megéri-e 5C°-ot a kockázat.

[ Szerkesztve ]

(#46563) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nem tudom volt e már, de egy újabb kis méregzsák MJOLNIR.

(#46564) Ispy válasza Fred23 (#46552) üzenetére


Ispy
veterán

Régi videó, akinek metise van, az már szerintem látta. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46565) Seep válasza hegegabi80 (#46563) üzenetére


Seep
senior tag

Ezt az VGA ele biggyesztett uveglapot sosem ertettem. VGA temp +20 C.

(#46566) HookR válasza hegegabi80 (#46563) üzenetére


HookR
addikt

Gyanús, hogy igen.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46567) hegegabi80 válasza HookR (#46566) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor ezt bebuktam. Bocsika, azt hittem valami újdonságra leltem. :B

(#46565) Seep: Na igen, akkor már valami szellőző is jó lenne elő, pl perforálni az üveglapot (hehe).

[ Szerkesztve ]

(#46568) Patice


Patice
nagyúr

Nem láttam még itt PH!-n hírként (máshol már igen) ezért gondolom beteszem:

FanlessTech szerint idén (a 45-47. héten) érkeznek a Gemini Lake Refresh processzorok, a TDP nem változott, a 14 nm-es Goldmont Plus magok sem, az IGP sem, csak magasabb órajeleken fognak ketyegni. Ezeknek már meg kellett volna érkezniük, de ugye Intel most össze-vissza kavar az időpontokkal a 10 nm miatt.

Asztali vonal (10W TDP):

J5040 Pentium (4 mag, 2.0/3.2 GHz)
J4125 Celeron (4 mag)
J4024 Celeron (2 mag)

Mobil vonal (6 W TDP):

N5030 (4 mag)
N4120 (4 mag)
N4020 (2 mag)

2020 elejére várják a konkrét alaplapokat, szerintem is csak jövő év elejére lesz belőlük megvehető termék, Asrock valszeg frissíti majd az alaplap felhozatalát.

És ha lehet hinni a korábbi terveknek, akkor 2020 végére már itt is lehet a 10 nm-es Tremont magokra építő Elkhardt Lake sorozat Gen11 IGP-vel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#46569) Steve1207


Steve1207
veterán

Sziasztok!
Rég jártam erre, véleményekre, ötletekre lennék kíváncsi.
Adott egy CM Elite 110 ház, a házban a gyári ventijével, valamint egy Arctic freezer 11 lp.
Amit még érdemes tudni, hogy egy i5-8400-at hűtünk és van 2db 3,5"-os hdd is a tetőszerkezeten, oldalt egy GTX 1060.

Nos a problémám, gyári ősrégi hűtőpasztát használtam eddig a gyári házventi mellett. Nagyon jól beálltak a hőmérsékletek, most a bitang melegben is 50 fok körül mozgott a proci alapjáraton és a hdd-k is 42-43 fokon max.

Mivel hangos a venti és tényleg nagy a meleg, mondom jó, cseréljük le a pasztát NT-H1-re (előtte még kőkorszaki Titan TTG-S104 volt fent). A házventit is lecseréltem egy Arctic F12-re, halkabb és elméletileg jobb is.

Miután minden csere megtörtént, az új pasztával és a kánikula utáni -5 fokos környezeti lehűlés után, a hőmérséklet értékeim nem az igaziak. A proci alapjáraton 45 fok körül mocorog (a baromi melegben a régi paszta is itt tartotta), de gyorsabban felmegy magasabb hőfokra, mint korábban. Ellenben, mintha ott már tartaná a hőfokot, csak a köztes részben gyors az ugrás ahogy nézem.
A hdd-k az eddigi hőfokról simán felmennek 45-re, pedig baromi meleg volt múlt héten.

Újrapasztáztam már 3x, nem is vittem fel sok pasztát, gépházban kábelek lekötegelve (régebben fele ennyire se volt elrendezve). Először a pasztára gyanakodtam, de azt elvetem, mégis minőségibb az NTH1.

Viszont ami még esélyes lehet, az a venti. A régi ventilapátok kicsit vissza vannak hajtva, így talán nagyobb területre fújnák szét a levegőt, míg az F12 sűrűbb, viszont jobban középre "tekeri". Ez akár ennyit számítana? Hátha belefutott már valaki hasonlóba.

Köszi! :R

.

(#46570) Mclovin válasza Steve1207 (#46569) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nem aggódnék a hőmérsékeletek miatt, ezek még a bőven jó tartományban vannak.

(#46571) Steve1207 válasza Steve1207 (#46569) üzenetére


Steve1207
veterán

És úgy néz ki meg is van a megoldás. Simán lepattintottam az előlapot és szabadon hagytam a 12 cm-es ventit. Most silent-re visszavéve a proci és előlapi ventit beálltak a hőmérsékletek. Proci 41-42 fok idle, 65-66 fok stress test, hdd-k max 39-40 fok.
Egyszerűen hihetetlen, hogy ennyit számít, hogy hogyan kapja a levegőt az első venti kialakításától függően. Ami még mindig zavaró, hogy a proci kis terhelésre simán belekúszik néha az 50 fokba, de utána vissza is áll.

(#46570) polarmaci: az előzőekhez képest volt rosszabb, de még így is épp határon belül van igen, csak na, jobbat akartam, erre rosszabb lett? Ezért volt érdekes. Most úgy néz ki megoldódott, lehet kicsit modding lesz ebből, de nagyon szeretem ezt a kis házat.

[ Szerkesztve ]

.

(#46572) hegegabi80 válasza Steve1207 (#46569) üzenetére


hegegabi80
addikt

A CM gyári ventije kifejezetten magas légnyomásra van kihegyezve, az arctic pedig magas légszállításra. Bordára az előbbi házhűtésre az utóbbi javasolt. DE igaz rácsos az előlap, csak elég sűrű így lehet a magas légnyomású venti jobban tudta beszívni a friss levegőt. Legalább is én erre gyanakszom így elsőre ránézésre.
Ráadásul a ventis topicban az arcticnem egy közkedvelt venti, főleg nem az F12. Akkor inkább az újabb Bionix vagy a magas légnyomású P12. Talán még lehet egy próbát megérne egy másik venti teszt.

Azért a Freezer 11 Lp se egy túl combos hűtő, bár igaz korábban a másik pasztával jobban muzsikált.

[ Szerkesztve ]

(#46573) Atom_Anti válasza Mclovin (#46561) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ő..., igen! Sajnos ez a feladat lehet rám fog maradni, mert minél alacsonyabb zaj és hőmérséklet mániás vagyok. Ma megjött a 15mm vastag Noctua hűtőventi, majd holnap felszerelem ház falára és kiváncsian várom eredményt a stock AMD ventilátorhoz képest.

Szerintetek ez beférne a pórszűrő rács nélkül?
https://gelidsolutions.com/thermal-solutions/cpu-cooler-slimhero/

[ Szerkesztve ]

(#46574) Pete55555 válasza Atom_Anti (#46573) üzenetére


Pete55555
addikt

minél alacsonyabb zaj és hőmérséklet mániás vagyok.

Tekintettel arra, hogy Node 202-d van, meg ugye ez az ITX topik, így gyanítom "kis méret" mániás is vagy.

Így össze is áll a triumvirátus: Kis méret, alacsony zaj, alacsony hőmérsékletek.
Na, ezek közül kettőt választhatsz ;] :P

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#46575) Atom_Anti válasza Pete55555 (#46574) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

A kis méret helyett mondjuk inkább, hogy ”szép kecses” és úgy passzol. Viszont itt ugye a lényeg hogy megoldjuk azt ami nem egyszerű? További kutakodás után megtetszett a Corsair H55 hűtős megoldás is, de gyanítom nem férne be vga-m mellé, kár :U . Akkor meglenne mindhárom kívánság...

(#46576) Mclovin válasza Pete55555 (#46574) üzenetére


Mclovin
senior tag

Én, mint node 202 tulaj az alacsony zajt választottam (noctua l9i + sapphire nitro rx570)....bár a hőmérsékletek sem vészesek (proci 68 celsius körül, VGA meg 70 celsius ~ 1500 RPM mellett).

Viszont az SSD hőmérsékletek, amik kicsit elszálltak. 65 celsius körül van mind a kettő (Intel 520, Crucial BX500). Esetleg lenne egy pici javulás, ha beraknék 2 ventit a VGA alá?

(#46577) Janby válasza Mclovin (#46576) üzenetére


Janby
tag

Ezek terheléses hőmérsékletek, gondolom. Az SSD-k a gyári tartóban vannak? Ha igen, nem biztos, hogy segít a VGA alatti(?) venti. A VGA hőjének a nagy részét a gyári tartóban lévő SSD-k kapják. Ki kellene vágni a ház elejét a VGA mögött/előtt, és megoldódna minden gondod ;]

I AM:D

(#46578) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Sziasztok!
“Gaming” Mini Itx gépet építettem, a ház nagyon pici, de direkt ezt akartam.

Jelenleg egy 300wattos FSP SFX táp van benne, egy i7-4770 + GT1030-at hajt. Teljesen elég.

Vettem egy EVGA GTX 1060 3GB-ot, ehhez is elég a táp, viszont a kártya nem fér el a házban.....

Az az ötletem támadt, hogy kiveszem a tápot, akkor simán elférne a vga.

A tápot egy 300wattos paneltápra cserélném, DE nem tudom milyen külső adapter kéne hozzá...
Tapasztalat? Tudtok ajánlani valamit?

Paneltáp: https://www.amazon.co.uk/dp/B07D71R7D8/ref=cm_sw_r_cp_awdb_t1_JARvDb30GSN4R

Hatásfoka elvileg ennek is 80+/85 bár nincs velük tapasztalatom.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#46579) Janby válasza Cirkaloo (#46578) üzenetére


Janby
tag

Ház milyen,1060 melyik verzió? TFX táp nem fér el?

I AM:D

(#46580) Cirkaloo válasza Janby (#46579) üzenetére


Cirkaloo
tag

Ház: Silverstone ML06, sajnos nem ML06-E, abba elférne egy dual low profilos 1050ti is akár, habar az gyengebb, de talan eleg lenne.

Enyémbe csak 1 low slot van, 1030hoz tokeletes, de muszaj lesz barkacsolnom... :D

Ennel nagyobb FractalNode 202, vagy SS Raven már nem férne oda, ahova tenni akarom.

Az 1060, egy EVGA superclocked dual slot, teljes magassagu, de rovid verzio, talan 16cm.

Elforgatva egy fekete riser kabellel siman be tudnam tenni a tap helyere szepen. Nyilvan megfeleloen alatamasztva, stb nem csak beb@szva.

HDD nincs a gepben, csak msata ssd, szoval annak sem kell hely.

A tfx még egy alternativa lehet, de minden cm szamit szoval inkabb a pico amit valasztanek.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#46581) Pista0001 válasza Janby (#46577) üzenetére


Pista0001
addikt

Bocsánat, de butaság, hogy a VGA hőjét így vagy úgy mi kapná. Maga a chip 70 fokos, a borda talán 50, talán annyi sem, a róla leváló levegő talán 30-35, ami mar csak kb fele az SSD hőmérsékletênek, tehát hűti az SSD-t. A házban minél nagyobb a légáram, annál alacsonyabb lesz a házban a levegő hőmérséklete, ez pedig egyertelműen javítja a komponensek hűtését. Ha nincs, vagy minimalis a légmozgás a házban, az egyik komponensnek se jó.

(#46582) #16939776 válasza Pista0001 (#46581) üzenetére


#16939776
törölt tag

520 "magától" nem melegszik, szenzora állandósult hőmérsékletként idle/load 8/10C°-al mutat többet mint a burkolat, "környezet" hőmérséklete, minimális szellőzésű ház legeldugottabb szegletébe téve.
Ezt a tapasztalatot átvetítve erre az esetre, az SSD körül kavargó levegő hőmérséklete nem lehet sokkal alacsonyabb 50-55C°-nál.

[ Szerkesztve ]

(#46583) Steve1207


Steve1207
veterán

Szerintetek érdemes TT Core V1 házba beruházni Elite 110 után? Most nagyon elgondolkodtam a cserén, fontos, hogy 2db 3,5"-os hdd-nek legyen hely (ha nem háromnak, akár módosítva is kicsit), de azért 40 fok körül tartsa mindegyik a hőmérsékletet ebben a nagy melegben is.
Nagyon szeretem az Elite 110-et, de nyáron meg vagyok lőve vele nagyon, sőt, ha 1-2 kábel máshogy áll már néha meghülyül a hőmérséklet. Most pl csak bezúztam a fenébe jelleggel és jobb hőmérsékletet produkál, mint mikor minden nagyon tisztán el volt vezetbe :D

Szóval eléggé hajlok a Core V1 felé, más alternatívát nem nagyon láttam (Elite 120-130 kilőve, mert 330 mm-es hossznál kisebbet szeretnék). Sőt, mondhatni 320x320x320 mm-es a max lábakkal meg mindennel, mivel egy Kallax-ba szeretném rakni).

.

(#46584) Janby válasza Pista0001 (#46581) üzenetére


Janby
tag

Amit leírtál, az tök logikus, és egy ideális világban/házban működhet is. Viszont ebben az esetben- Node 202- a VGA-ról leváló légáramlat szépen a házban marad.(A VGA ráadásul egy szinte teljesen zárt blokkban foglal helyet.) Az SSD-k egy zárt keretben vannak, ami fölött van még jó sok kábel, meg egy 68 fokos CPU, amitől szintén kapnak az SSD-k egy adag meleg levegőt, mivel az alaplap fölött csak egy nyílás van, ventik nélkül...
Szóval a téma indító kérdésre nem változott a válaszom: vágjuk szét :DD

(#46580) Cirkaloo: Mekkora a hely, ahová szánod?

(#46583) Steve1207: Szerintem minőségi váltás lenne.

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#46585) matyoxd válasza Steve1207 (#46583) üzenetére


matyoxd
csendes tag

Egy kis módosítással akár 6 db 3,5" és 2 db 2,5"-os hdd is elfér. Itt láthatod, hogy hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#46586) Steve1207 válasza matyoxd (#46585) üzenetére


Steve1207
veterán

Wow, hát ehhez nem kell szétgányolni az tuti, remek! :D Látszódott, hogy van benne hely, de nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerűen megoldható. Szerintem be is rendelem, egy próbát megér. :R

.

(#46587) matyoxd válasza Steve1207 (#46586) üzenetére


matyoxd
csendes tag

Gányolás nélkül nekem 5 db 3,5" és 2 db 2,5" van most egy ilyen házban. A 6. 3,5" lemezhez ki kellene vágnom a pirossal bekeretezett fémből egy darabot, ezt viszont már nem mertem megcsinálni. Féltem, hogy nagyon meggyengíteném vele a házat.

[ Szerkesztve ]

(#46588) Janby válasza matyoxd (#46587) üzenetére


Janby
tag

De miért rakod off-ba? Vagy nálad már automatikus, mivel csendes tag vagy :F ;]

I AM:D

(#46589) Pista0001 válasza #16939776 (#46582) üzenetére


Pista0001
addikt

Hát, akkor főleg elkelne egy kis szellőztetés....

Janby: megneztem a ház képeit a gyártó honlapján, valóban elég hitvány ez az elrendezés. Mindenképp kellene az a 2 venti, hogy a házban a levegő hőmérséklete lejjebb menjen.

[ Szerkesztve ]

(#46590) #16939776 válasza Pista0001 (#46589) üzenetére


#16939776
törölt tag

A házat rövidebbik oldalára fordítva szabaddá válik a VGA alatti nyílás, tetején lévő rácson meg önmagától kiáramlik a meleg. A ház tesztje szerint tízen fokot tud így esni a VGA hőmérséklete, szerintem a bent lévő levegő hőmérséklete is esik ennyit, mind ezt extra ventilátor beépítése nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#46591) Mclovin válasza #16939776 (#46590) üzenetére


Mclovin
senior tag

Micsoda kommentáradatot robbantottam ki ;]

Rövidebbik oldalán van most is, csak a 'CPU' rész van felül és a VGA alul... így valóban a talp blokkolja a GPU levegő kifelé áramlását..meg lehet fordítani, de akkor a meg a CPU húzza a rövidebbet. Szóval megy be kettő silverstone fw121, aztán meglátjuk. Csodát nem várok.

(#46592) #16939776 válasza Mclovin (#46591) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha egy irányban felszerelve nem hoz kielégítő eredményt, mert kicsi lenne a levegő ki/átáramlási keresztmetszete a házon/házban, akkor megpróbálhatod az egyik fújás irányát megfordítani, elérve hogy a VGA körül biztos cserélje a levegőt, hátha az ebben a térrészben lévő többi alkatrésznek is kedvez.

[ Szerkesztve ]

(#46593) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

A legutóbbi BIOS frissítés (egy Reddit post szerint) igényelne egy CMOS resetet, viszont a hagyományos "tüskés" :) clear látszólag annyit ér mint a beállításokban fellelhető Load Optimized Defaults menüpont, így marad az elem kivétele, de ehhez sajnos nem férek hozzá csak ha leszedem a prociról a komplett hűtést. (ezt most kihagynám) [link]
Szóval alternatív megoldásként az jutott eszemben, hogy az alaplap hátulján összeérintem az elem vezetékeinek csatlakozóját.
Szerintetek a két kép alapján, melyek a kérdéses pontok? :)

(nagyítható)

(nagyítható)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46594) pils00 válasza Archttila (#46593) üzenetére


pils00
tag

Lehet hogy tévedek, de azzal nem az elemet zárod rövidre?

(#46595) Archttila válasza pils00 (#46594) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

De, viszont ha ezzel a módszerrel teljesen megszűnne a tápellátás (mondjuk 10 másodpercre), akkor gondolom elfelejti a beállításokat.

Rossz ötlet? :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46596) pils00 válasza Archttila (#46595) üzenetére


pils00
tag

Ha az elem belehal, akkor veheted le a hűtőt ugyanúgy.

(#46597) #16939776 válasza Archttila (#46595) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az elemnek semmi baja nem lenne, ha rövidre zárod, mert belső ellenállása miatt áramgenerátorként viselkedik és 50mA-nál több nem fog folyni. Viszont a csatlakozója SMT, felületszerelt kivitel, szóval a PCB túloldalán nagy valószínűséggel nincs meg mindkét vége.

Én vagy néznék egy hosszú csipeszt ha biztonságosan meg tudom vele fogni a kis csatlakozót esetleg kábelt, vagy marad a hűtő levétel.

Szerk.: a felső oldalról nagyobb eséllyel férsz a csatlakozó lábaihoz (elég nagy felület), lehet azzal próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#46598) Archttila válasza #16939776 (#46597) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Marad a levétel.
Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46599) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Alaplapot keresek, ideje leváltani az ASUS AT3IONT-I-t... :)
Valami hasonlót keresek, 1151-es foglalattal, digitális hangkimenet lehetőséggel, (elég, ha van header a lapon), s lehetőség szerint beépített táppal. No, ez utóbbi feladta a leckét. A Gigabyte gyárt ilyesmit mostanában, pl. GA-IMB310TN, viszont ezeket itthon úgy látom, nem lehet kapni. Van valami tippetek, beszerzési forrás, esetleg más gyártó?
Előre is köszönöm!

(#46600) Archttila válasza Archttila (#46593) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Pár (cold) reboot reboot után megszűnt a probléma :)
Az új BIOS-nak nem tetszett a DOCP beállítás ezért sokszor csak default RAM órajel mellett indult el a rendszer.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.