Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) quby


quby
őstag

Rezgés csillapitonak ez sem tünik rossznak...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8402) compi.hu válasza quby (#8401) üzenetére


compi.hu
senior tag

Első körben én is ilyet terveztem anno, de a labdás megoldás hatékonyabb.

(#8403) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez a kétpöttyös ajánlott?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8404) tonyrulez válasza Saccco (#8400) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igen, extrudert hajtja, TMC2208 helyett ezt ajánlották. 1/16-ban ugyanolyan hangos volt a retraction, 1/32-ben viszont már sokkal jobb lett a helyzet, ez is megnémult.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#8405) Saccco


Saccco
nagyúr

Amazon filament, cikk.


Tök jó a fogyásjelző.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8406) tonyrulez


tonyrulez
őstag

PETG filamentet honnan ajánlott olcsón beszerezni? Aqua-tól vettem eddig a Gembird PLA-t remek áron, de sajnos PETG-jük nincs.

4 8 15 16 23 42

(#8407) Mr.Csizmás válasza tonyrulez (#8406) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

easy shop, btw. árukeresőn szoktam vadászni. LeC fórumtársat érdemes megkérdezni konkrét cikkszámmal.

(#8405) Saccco 5-ös pakk jó lenne, de mégegyszer annyi a szállítás...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8408) Saccco válasza tonyrulez (#8404) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hajlok rá, hogy átállok a TMC2100-ról a TMC2208-ra. Már akkor is elérhető volt, amikor a 2100-t megvettem, csak nem volt ennyire elterjedt. :W

Mi az előnye az LV-nek?

-------------------------
Eddig ezt nem is ismertem:
MKS Robin - 32bit, cserélhető driver.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8409) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

papírdepó filament akció, gembird, DD, primat, spectrum, verbatim van. ezekből melyik ajánlott PLA-ban?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8410) tonyrulez válasza Saccco (#8408) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tevo Tornado csoportban voltak tapasztalatok vele, álállítólag nem szereti extrudert hajtani, rosszabb minőséget ad, van hogy nyomtatás közben egyszerűen leállt az extruder. Mindenki LV8729-et ajánl.

4 8 15 16 23 42

(#8411) fape válasza Saccco (#8408) üzenetére


fape
senior tag

Ha már váltasz akkor sztem inkább a tmc2130 legyen. A tmc2100 és tmc2208 elég hasonló. Tudom uarton lehet állítani 2208-t, de a 2130-t meg spi-n és van sensorless homing is.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#8412) Saccco válasza fape (#8411) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gondoltam arra is.

Jó lenne egy 32bit lap is alá. Vagy az túl korai?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8413) fape válasza Saccco (#8412) üzenetére


fape
senior tag

Azt tippelem, hogy marlin 2.0 kijövetele után végtelen 32bites board lesz a (kínai klón) piacon. Én legalább is erre várok ;)
edit: a Prusa MK3-ban is tmc2130 van, szal elég a mostani 8bit is neki.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#8414) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Stone Age PLA 25€+8.80€ a DPD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8415) energy4ever válasza Mr.Csizmás (#8414) üzenetére


energy4ever
addikt

Ez mar nagyon beteg... :D
Ilyenek vannak itthon is?
Itthon hol lehet venni speckobakat? Sehol? :DDD

(#8416) Mr.Csizmás válasza energy4ever (#8415) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nemtom, most rendeltem a papírdepótól spectrum-gembird-DD vegyest tesztelni, majd ha lesznek vevők, bepróbálkozok egy kövessel...de szállít ide is, rendelheted nyugodtan.

szerk. itthon az alapok vannak + jobb helyeken flexi esetleg herka árban carbon, és helló...na meg a spéci gyártósok saját shopjaiban pár érdekesebb, pl. gipszes a phila-éknál.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8417) izisz válasza Saccco (#8412) üzenetére


izisz
senior tag

Míg prusa klónokkal operálsz, addig teljesen felesleges a 32bit. Max, ha valami hiper csilivili lcd-t csüngetsz rá, akkor már kellhet, de sima 4 soros lcd-vel sokáig kiszolgál még a sima 8bit AVR.

32bitet a speciális koordináta rendszerű nyomtató(k) mellé ildomos rakni bizonyos nyomtatási sebesség felett, lsd. delta, corexy, polar... (már nincs meg a cikk linkje, ahol számszerűen le volt vezetve, mekkora nyomtatási sebességig elég a 8bit egy prusa klón esetében, de valami bő 100+ mm/s érték volt, amit átlagos user nem fog kérni a nyomtatójától, mert már a minőség rovására menne, főleg nem tmc-vel :D )

----
szerk: kértem sportbuzi kollégáktól használt lasztikat, javaslom vásárlás előtt érdeklődjetek cimborák/kollégák körében, úgy tűnik ez nekik kopó "anyag", ha nem dobják ki, gyűjtik mint itt is, ingyen megúszhatjátok

[ Szerkesztve ]

(#8418) Mr.Csizmás válasza izisz (#8417) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha jól emlékszem, az ex deltám 145 mm/s-ig bírta volna számítási kapacitás alapján.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8419) Saccco válasza izisz (#8417) üzenetére


Saccco
nagyúr

CoreXY-t építek a Tarantulá-ból. :P ;)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8420) kristof_


kristof_
tag

Most már, hogy tudok nyomtatni elkezdtem fejben tervezgetni a fejlesztéseket és fontos szempont lenne a hangerő. Ahogy olvastam régebben elektronikai szempontból ajánlott a motorvezérlők cseréje, jelenleg ezzel még nem foglalkoznék (ez majd egy későbbi sztori lesz), először a mechanikai dolgokat hoznám rendbe. Így vetődött fel pár kérdésem.
1. Már úton van pár 5015-ös ventilátor, de kíváncsi lennék, hogy valakinek van e halkabb alternatívája.
2. A legfontosabb kérdésem azok a csapágyak lennének. Mindenképpen csapágyakban gondolkodnék (bár gyanítom nem ez a leghalkabb, de ez most lényegtelen) Olvastam már mindenfélét, valaki esküszik az igus csapágyakra, valaki szerint nem megfelelő 3d nyomtatóhoz, valaki grafitbetétes önkenő siklócsapágyat ajánl stb. Nektek mi a tapasztalatotok, mi a legoptimálisabb?
3. Jelenleg hegesztett acél vázam van, ezt tervezem alu profilokra kicserélni. Maga a váz alu profilon mennyire rezonál?

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#8421) janek69 válasza Saccco (#8405) üzenetére


janek69
senior tag

Ez tényleg jó ötlet. Nyomtattam 2db tárgyat amihez 120m filament kellett és nagyon villogott a betojás jelző,hogy elég lesz-e, így ott számolgattam rendesen,hogy 1 réteg kb hány méter.

(#8422) kulu22 válasza kristof_ (#8420) üzenetére


kulu22
aktív tag

Igus nem biztos hogy jó, legalábbis én kínlódok vele egyenlőre a kocka építésnél. Nem annyira feszesek mint a görgősök és ha erre esik a választás olyat rendelj ami házban van, mert a nyomtatott házba ha belepaszírozod, szorulni fog. Német Ebay-en elég baráti áron hozzá lehet egyébként jutni.

(#8423) odiepapa2


odiepapa2
tag

Felvetődött bennem egy kérdés. Ha a PLA ilyen bio és 5 év alatt elbomlik, akkor mi lesz a belőle nyomtatott tárgyakkal. Úgy értem, nem azért nyomtatok, hogy elbomoljon, hanem hogy legyen, ami eddig nem volt :) Akkor ez most hogy van?

(#8424) odiepapa2 válasza odiepapa2 (#8423) üzenetére


odiepapa2
tag

Közben utána olvastam az anyagoknak a philament.hu-n és mostmár tisztábban látok :U

(#8425) gerleimarci válasza kristof_ (#8420) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Csináld görgősre, azok a leghalkabbak.

(#8426) compi.hu válasza izisz (#8417) üzenetére


compi.hu
senior tag

A 8 bites Atmelekkel két alapvető baj van.
Az egyik az hogy sz.rok. Nem kicsit, nagyon. Ráadásul nem csak úgy egyszerűen, hanem rohadtul kompluikalt modon azok. Architekturalis okadek az egesz. Harward architektura ha ez mond valakinek valamit. Ha egy string konstanst hasznalni szeretnel, ki kell masold az arcpiritoan keves ramba, mert a flasht adatkent nem tudod megcimezni normalisan. Broaf.
A masik baj az az, hogy (na ez szerintem majd' mindenkinek meglepetéls lesz) rohadt drágák. Hasonlítsuk mondjuk a ma elterjedt 8 bites vezárlőkön található atmega 2560-at (16MHz, 256k flash, 8k RAM, 4k EEPROM 100 láb) egy "a sarki közértben is kapni" ARM-os vezérlőhöz az STM32F103RET6-hoz (72MHz, 512k flash, 64k RAM, nincs EEPROM, 64 láb)

Farnellnel egy darab az atmelből 3219ft míg az ST 2569. Bár a lábszám elsőre jóval kevesebbnek tűnik az ST-nél, itt egy adott perifériát minimum két lábcsoportra lehet kihozi konfigurálható módon, így a nem használt perifériáid egyszerűen nem használnak el lábakat fölöslegesen. Az atmega árának környékén 32 bites chipből már egy STM32F446ZET6-t (180MHz, 512k flash, 128k RAM, nincs EEPROM, 144 láb, FPU) procit kapsz, és igen ebben már lebegőpontos matematikai koprocesszor is van azaz a geometriai számítások villámgyorsak lesznek.

És akkor például az olyan, csak a fejlesztőknek fontos apróságokat még nem is említettem, hogy az ARM alapú procikon sokkal kisebb befekteteésel éred el a hardveres debuggert, a fordítókat nem egy 3 hanem egy 300 fős közösség próbálja naprakészen tartani hozzájuk, és így tovább.

Az Atmel azért nem merült már évekkel ezelőtt a jól megérdemelt feledésbe, mert valami digó két pizza között full kajakómában úgy döntött, hogy tök jó ötlet lesz az Arduinókra 8 bites Atmel procikat rakni, és az Arduino mint platform viszonylag gyorsan de facto oktatóplatform lett az embedded világhoz, bármennyire komolytalan is az egész (Atmeles Arduinókat hardvermódosítás nélkül még a baromi drága és kényelmentlen /windows only/ debuggerrel sem lehet debuggolni)

Hogy miért olcsóbbak jelentősen mégia az Atmel alapú nyomtatóvezérlők? Az előálított mennyiség miatt. Amíg a Marlin nem fordítható/futtatható STABILAN a 32 bites procikon, addig csak nagyon keveseknek MUSZÁJ 32 bites vezérlőt használni. Amint ez változik, szép lassan jönnek majd szereintem a 32 bites procit használó cuccok, és ahogy egyre több fogy belőlük, az áruk is esik majd szépan, remélhetőleg a jelenlegi 8 bitesek ára alá is akár.

(#8427) izisz válasza compi.hu (#8426) üzenetére


izisz
senior tag

Én hiszek neked, ilyen mélyen nincs rálátásom a procikra.
Amit írtam, kizárlóag nyomtató kapcsán értettem, hogy "van-e értelme most venni 32bites lapot" - és tartom, hogy most még szerintem nem, ha valakinek nincs különleges nyomtatója vagy nem akarja indokolatlanul fürgén hajtani :)

Egyébként tudomásom szerint az arduino-s AVR felhasználás direkt oktató célokra készült eredetileg, hogy az egyszeri pistike is könnyen, a lehető legkisebb energiabefektetés mellett tudjon barátkozni a digitális világ, a mikroprocik és elektronika területeivel. És az ilyen felhasználókat, hobbistákat a legkevésbé sem érdekelte sok éve, hogy milyen az architektúra, mit tud a proci, mennyire gazdaságos. Szvsz fontosabb volt, hogy pár sor kód megírásával már villogott is neki egy led, vagy pár sorral tudott hőmérsékletet mérni :D
Amire Te rávilágítottál, az a komolyabb felhasználási terület, fejlesztés, mondjuk a közép meg expert szint már, ahol megjelenik az igény a jobb, gyorsabb, okosabb procikra, nagyobb számú perifériára. De házi kókányolásra, mókolásra, tanulásra egy 2-3 USD értékű nano/pico/uno doszt megfelel még mindíg a pistikének :) És lássuk be, a mega is megfelel a nyomtatónak egyelőre, még ha fejfájást okoz a Marlin csapatnak, akkor is ;] Persze én is várom a fejlődést a 32 bites világba, de per pill egy prusa klónra a mega - szerintem - pont elég és árban is filléres tétel

(#8428) Teasüti válasza compi.hu (#8426) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy vmit tud az Arduino, amit mások nem: baromi egyszerűen lehet vele eredményre jutni. Annál egyszerű oknál fogva, hogy milliós közösségi tábora van és kb minden létező perifériához fog találni az ember egy könyvtárat, amit vki más már megírt. Így gyakorlatilag szinte pár sor kóddal el tudja érni a célját, és baromira nem fontos, hogy mi zajlik a motorháztető alatt, amíg működik.
Én mikor megvettem a Starter Kit-et, rá egy hétre már ws2812b szalagot programoztam, meg megépítettem az első áramköreimet. Úgy, hogy előtte nem tudtam értelmezni egy általános iskolás fizika példánál bonyolultabb kapcsolási rajzot, nem ismertem a C++-t és csak véletlenül találtam rá az Arduino-ra is egy bolt polcán. Előtte azt se tudtam mi az. Ami azt illeti egy Adafruit könyvtárral szinte az első bekapcsolástól kezdve működésre tudtam bírni a szalagot.
Nem beszélve arról, hogy a netes tutorial-ok mind a mai napig Uno-ra épülnek.
Ezt nem tudom megcsinálni egy ARM lappal, mert nincsenek meg hozzá azok a könyvtárak, amik Arduino-hoz készen vannak. Amíg led szalagra utóbbira van n+1 naprakészen tartott könyvtár, addig ARM-re nem is találtam hirtelenjében egyet se anno.

Persze, van ennél sokkal jobb olcsóbban is. De ez lett a sztenderd.
Mint az iparban az RS232. Évtizedek óta száműzni kellett volna, de mind a mai napig alaptartozéka a gépeknek.

(#8429) compi.hu válasza Teasüti (#8428) üzenetére


compi.hu
senior tag

A baromi egyszerű eredmény az a framework sajátossága nem pedig a procié. Újabb arduino boardok (pl Due) már nem is 8 bites Atmel vezérlőkkel szórakoznak hanem ARM alapú 32 bitessel. Mindemellett a frameworköt portolták más mikrovezérlőkre/boardokra is, ESP8266, ESP32, STM32 (akár bluepill akár Nucleo kártyán) is simán programozható Arduino frameworkön keresztül.
Mindenesetre aki nem növi ki nagyon hamar a kererendszert az valószínűleg nem igazán szeretne embedded cuccokat fejleszteni, csak eltévedt. :-P Mind az architektúrája mind az implementációja kritikán aluli (I2C libet pl. már az első projectemben újra kellett írjam a hibakezelés teljes hiánya meg az idióta bufferkezelése miatt mivel már nem akartam kidobni az egész kódot és újracsinálni, ahoz már túl sok meló volt benne.)

(#8430) Teasüti válasza compi.hu (#8429) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fejleszteni? Azt hittem itt mindenki hobbista. :D
Amúgy egyszer körülnéztem mit lehetne használni Arduino IDE helyett, de nem találtam még egy olyan frontend-et, ami ilyen könnyen kezelhető lenne. Eclipse-szel tettem egy gyors próbát egy éve kb - már a telepítéséhez is tutorial kell :W -, aztán már a főképernyőn sem igazodtam el. Aki ebből él, az megtanulja. Én viszont megtehetem, hogy nem növöm ki az IDE-t ahhoz a pár hobbi projekthez ami foglalkoztat. :)
Marlin-t is Arduino-ban írják, ők is csak eltévedtek? :P

[ Szerkesztve ]

(#8431) compi.hu válasza Teasüti (#8430) üzenetére


compi.hu
senior tag

Hát én két napja fogadtam el az Ultimaker állásajánlatát Hollandiából, szóval ha hobbista vagyok is, hamarosan a hobbimból élek majd :-P

Arduino IDE helyett amúgy kb bármi jobb. Eclipse alapon a sloeber, de univerzálisabb a Platformio (VS Code vagy Atom editor alapokon) Ha meg elszakad az ember az Arduino világtól, STM32-höz eszméletlen jó fejlesztőeszközök vannak. STM32CubeMX-szel öszekattintgatod a perifériák konfigurációját, legenerálod a projectet meg az init kódot az Eclipse alapú System Workbench for STM32-nek és a HAL függvényeit használva kvázi kontollerfüggetlen kódot írsz.

Es igen, a Marlin 1.x kódja Arduino alapokon készült, ami akkor valószínű vállalható döntés volt, de az eredeti főfejlesztő már rég kiszállt, és igen, a csapat meg nemhogy eltévedt, hanem inkább bennragadt egy fekete lyukban. 2.0-nál ott lett volna a lehetőség az egészet széjjelkapni, és egy vállalható architectúra köré ami értékes belőle azt újra összerakni, ehelyett inkább megírták a többi platformra az Arduino frameworkből használt függvényeket és alátaszigálták a kód alá. Gusztustalan spagetti az egész. Orrba-szájba commitol boldog-boldogtalam, nem hogy branching stratégia de kb branching sincs, ha az egyik architektúrán eltöri a buildet egy commit az akkor derül ki amikor valaki bugreportolja, szóval ezt kb. tanítani kéne mint példát arra, hogy hogyan NEM szabad szoftvert fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#8432) Saccco válasza compi.hu (#8431) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gratula. :C

A Marlin kódhalál, meg szomorú. :(

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8433) izisz válasza compi.hu (#8431) üzenetére


izisz
senior tag

Gratula!! :R
cura-t vagy a fw-t fogod náluk pofozni? (csak feltételezem, hogy vmelyik sw eng. vagy dev. pozíció talán)

(#8434) Teasüti válasza compi.hu (#8431) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tanulságos. Én nem látok bele ezekbe a dolgokba. :R

(#8435) compi.hu válasza izisz (#8433) üzenetére


compi.hu
senior tag

Köszi, a FW-t fogom. De a Cura csapat kb egy ajtóval lesz odébb...

(#8436) Saccco válasza compi.hu (#8435) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mondd majd nekik a custom support-ot. :DDD :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8437) izisz válasza Saccco (#8436) üzenetére


izisz
senior tag

Háh, lesz beépített ember - feltéve ha továbbra is tag maradsz compi, és benézel a földi halandók közé :D

(#8438) compi.hu válasza Saccco (#8436) üzenetére


compi.hu
senior tag

Szerintem tudjak ok, hogy jo lenne, csak ahoz nagyon komolyan hozza kene nyulni a UI-hoz, ami soha nem egyszeru. Ha megnezed a support blockereket a leheto legminimalistabb UI-jal hoztak be, az adaptive layer height-et meg UI nelkul.

(#8439) Saccco válasza compi.hu (#8438) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ugyanaz a megoldás bőven jó is lenne, csak nem blocker, hanem adder. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8440) compi.hu válasza Saccco (#8439) üzenetére


compi.hu
senior tag

A blocker az csak hasáb lehet. Hasábbal a custom supportot azért nehezen oldod meg.

(#8441) Saccco válasza compi.hu (#8440) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az S3D is csak hasábokat pakol. Craftware-ben lehet srégen oldalra is terjeszkedni.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8442) Saccco


Saccco
nagyúr

Tor Arne Hustvedt is megvadult, ahogy elnézem...
EL-39 - Semi scale RC jet for 120 mm EDF

Length: 1858,5 mm
Wingspan: 1451 mm
All up weight: 7,95 kg

:Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8443) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

halp :DD

X1 tulajoktól kunyizhatok egy cura profilt? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8445) energy4ever


energy4ever
addikt

Egy Cura beallitas kellene nekem. Nyomtatasnal megcsinal 4db reteget, utana kezdi el a beallitott tomorseget, majd a legfelso 4 reteget megint 100% tomorsegure csinalja. Azt a 4-4 reteget mivel tudom allitani? :F

(#8446) Saccco válasza energy4ever (#8445) üzenetére


Saccco
nagyúr

Top/bottom layers

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8447) mazso26


mazso26
tag

Sziasztok!
Ki milyen, itthon, pár napon belül elérhető TPU-t ajánlana? DD-vel szemezgettem 11.000 körül /kg.
Javaslatokat megköszönnék, főleg amivel van már gyakorlati tapasztalat is ;)
Előre is köszi!

(#8448) Mr.Csizmás válasza mazso26 (#8447) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

papírdepónál kicsit olcsóbb, ha be tudsz gurulni érte, UTE stadion alatt vannak a váci útnál. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8449) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#8443) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Itt az enyém, de ez naponta/nyomtatásonként változik.

(#8450) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Első gépnek egy Ender 3-at néztem ki magamnak. Mi a véleményetek, ebben az árkategóriában van jobb? Illetve eu-ból tud valaki biztos, megbízható beszerzési forrást? Legtöbbször drón alkatrészeket nyomtatnék vele. TPU-t tud nyomtatni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.