Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) moex1 válasza Saccco (#18046) üzenetére


moex1
tag

Köszönöm a tippet, de sajnos nem megy. :( Megáll az extruder a második vonal után. Próbáltam több helyről kezdeni, de ezeknél az alacsony értékeknél megáll az extrudálás.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#18052) gerleimarci válasza zsolti_20 (#18050) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Pl.

(#18053) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Hamár szó volt a silikon Heating block védőről, Kossel Prohoz pontosan milyen való? A gyári Heating block van fent.

[ Szerkesztve ]

(#18054) Saccco válasza moex1 (#18051) üzenetére


Saccco
nagyúr

Állítsd be a szeletelőben, hogy forduló előtt csökkentse az anyagot. Nem tudom hirtelen, hogy mi a neve a funkciónak. :F

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18055) energy4ever


energy4ever
addikt

Magyar webshoppokban feltunt ez az ujdonsag:
"SPECTRUM FILAMENTS PLA Special ébenfa fekete"
A gyarto oldalan nem talaltam, de kulfoldi webshopokban van wood ebony nevven, de kep ott sincs.
Valaki esetleg kitudja turni, milyen is lehet ez? :B

(#18056) Mr.Csizmás válasza energy4ever (#18055) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Majdnem fekete, formfutura-nak van mar ilyen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18057) zsolti_20 válasza gerleimarci (#18052) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szerinted ez jo lenne Tevo Tarantula Pro-ra?

(#18058) izisz válasza moex1 (#18045) üzenetére


izisz
senior tag

" illetve időnként az extruder is megáll" - akkor a tmc túlmelegszik és lekapcsol a hővédelem rövid időkre.
Vagy hűteni kell rendesen és/vagy áramot csökkentsd potival (nálam is 2208 van per pill extruderen - ideiglenes, ugyan uart, de ez lényegtelen. Viszont pressure advance (LA tesója) megy vele szépen. Hozzáteszem, bmg-t hajt, tehát nem kell nagy erő, ezért az áram is minimális, 0.8-ra van állítva klipperben)

(#18059) fabula válasza zsolti_20 (#18035) üzenetére


fabula
őstag

Javaslom a Pronterface program használatát az ilyen beállításokhoz, én ezt használom.
Látom a későbbi hozászólásaid alapján, hogy előbbre jutottál, valamint a hőtorony is sikerült. A kép alapján a használt filamentet szerinetem 195-200 fok között érdemes nyomtatni.
Eddig még nem találkoztam olyan leírással, hogy a Tarantula Pro tárgyhűtése gyárilag rossz llenne, a thingiversen sincs fent semmi hűtésmod hozzá, pedig ott szinte minden népszerű printerhez van pár darab :) .
Van egy facebook csoportja ([link]), szerintem csatlakozz hozzájuk és ott is sok infót találhatsz meg kérdezhetsz az ugyan ilyen printerrel rendelkező csoporttagoktól. Én is tag vagyok a Tevo Tornado facebook csoportban és sokat segített már az olvsagatása is.

(#18060) gerleimarci válasza zsolti_20 (#18057) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nem, mert ez a patronos termisztorral szerelt változathoz való. Neked a V1 kell, ami üvegtokoshoz való.

(#18061) Saccco válasza zsolti_20 (#18057) üzenetére


Saccco
nagyúr

tl;dr

Nem hiszem el, hogy nem lehet stock állapotban nyomtatni azzal a géppel. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18062) Mr.Csizmás válasza Saccco (#18061) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az unalmas :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18063) Saccco válasza Mr.Csizmás (#18062) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért mertem ajánlani, mert nem az a hardwéjlörning gép, mint a Tarantula volt anno. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18064) moex1 válasza izisz (#18058) üzenetére


moex1
tag

Egy 120-as ventilátor van felette, tehát elvileg a hűtése jó, nálam egy titan aerot hajt. Megnézem mi lesz ha állítok a feszültségen.
Köszönöm.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#18065) zsolti_20 válasza fabula (#18059) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Igen rengeteg dolgot sikerült beállítanom az elmúlt napokban. Szerencsére arduino alapon van az egész, abban pedig kicsit jártas vagyok, így egyszerűbb volt a programozás része. :C
Köszönöm szépen a segítséget! Már csak egy szilikon kell a hotend részhez, hogy egyből mehessen maxon a venti.Facebookon pedig beléptem a csoportba :))

(#18066) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Az normális hogy minden réteg nyomtatás után 15mp-t megáll? :C

(#18067) Saccco válasza zsolti_20 (#18066) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha be van állítva a minimum layer time, akkor igen. Hagyja az anyagot kihűlni, addig parkol.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18068) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Longer Orange10 3D Printer LCD SLA 3D Printing Smart Support Fast Slicing UV Light Curing Easy Operate 215$ állítólag EU raktáras

tesztvideó

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18069) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Tegnap este még nyomtattam egyet, de nem győzött meg a minőség. Vagy ez így normális és csak le kell csiszolnom? A hőtorony sokkal szebbre sikerült valamiért. Ránézésre min kellene állítanom még?
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6

Van egy másik gondom, bár ez annyira nem nagy. Random időközönként nyomtatás közben kimegy egészen a végállás kapcsolóig, de közben nyomja a filamentet. Mikor visszaért folytatja probléma nélkül, de mindenfelé ilyen 0.4mm-es szálak vannak a nyomtatás végén. Ez mitől lehet?

(#18070) fape válasza izisz (#17840) üzenetére


fape
senior tag

Kipróbáltátok a non-planar-t végül?
Találtam közben egy 2016-s megoldást is. Ezek szerint egyszer már nem lett felkapott :S

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#18071) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

gcode-ban kérnék segítséget.
Ezt szeretném leprogramozni:
1. retract 3mm
G1 E-5.0 F120
2. Kacsolja le az ágyfűtést
M140 S0
3. Tolja ki a tálcát
G1 X0 Y220 F1000
4. Hűtse le a nyomtatófejet és ne lépjen tovább amíg le nem hűl
M109 R90 T0 ; Head cool down to 90C
5. retract 15 mm
G1 E-15.0 F80
6. Kaapcsoljon le mindent
M104 S0; turn off extruder
M84 ; disable motors
M106 S0 ; turn off fan

Viszont ez nem jó.
Eljut a 4-es pontig, de utána nem végzi le az 5-ös pontot, a 6-os meg igen még mielőtt befejeződne a 4es pont.

Tudtok segíteni?
:R

(#18072) kzkz válasza zsolt320i (#18071) üzenetére


kzkz
őstag

Mivel hideg a nyomtatófej, így lehet, hogy nem engedi mozgatni az extrudert. Általában ilyen védelem alapból be van kapcsolva a firmware-ekben.

(#18073) Reggie0 válasza zsolt320i (#18071) üzenetére


Reggie0
félisten

A retract nem fog menni, ha hideg a fej, legalabb 180 fokosnak kell lennie hozza.

(#18074) zsolt320i válasza Reggie0 (#18073) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Kzkz, Reggie0!

Thx, akkor ez a gond.
Nem lehet vhogy megmókolni, ez az end scriptem lenne.

Thx!

(#18075) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Valaki tud ajanlani angol ebayrol szilikont hot endre? Alirol varnom kellene tobb mint egy honapot. :( tevo tarantula PRO-ra szeretnek venni.

(#18076) Reggie0 válasza zsolt320i (#18074) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy ki kell utni a firmware-bol a korlatozast, vagy csak 180-ig hutsd a fejet kezdetben.

(#18077) Reggie0 válasza zsolti_20 (#18075) üzenetére


Reggie0
félisten

(#18078) Mr.Csizmás válasza zsolti_20 (#18075) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fb nyomtatós csoportokban tuti van valakinek (én is adnék, de 2 db van, egyik a nyomtatón, másik el van vágva)

rendeld meg nyugodtan aliról, el lehet kocogni addig is zokni nélkül.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18079) zsolti_20 válasza Reggie0 (#18077) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Angliaban elek a legjobb angliai ebayrol lenne, esetleg mas angol oldalrol.

(#18080) Mr.Csizmás válasza zsolti_20 (#18079) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amazon?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18081) gerleimarci válasza zsolti_20 (#18079) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Itt Priority shippinggel elvileg 9 nap.

(#18082) fabula válasza zsolti_20 (#18079) üzenetére


fabula
őstag

Esteleg innen [link]?
Tarantula pro-ra úgy tudom, hogy volcano silicon sock kell.

(#18083) Joshi


Joshi
titán

Nekem meg senki nem linkelt semmit. :((( :O

(#18084) zsolti_20 válasza fabula (#18082) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :R

fabula: pont ilyen linket kerestem.

Az a gond, hogy ami a PLA-t hűtené ventilátor az annyira hűti a hotendet hogy leesik a hőmérséklete kb 15 fokkal. és olyan sok ideig tart vissza fűtenie, hogy hibával leáll a nyomtató. Talán ez a szilikon segíteni fog rajta. Ha nem akkor nyomtatok neki új kifúvókat.

Most nézem ez V2, fentebb írták hogy tarantula pro-ra a v1-es kell :(

[ Szerkesztve ]

(#18085) gerleimarci válasza Joshi (#18083) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Vegyél egy ilyet fűtőblokkal együtt, mert V5-re már nem igazán gyártanak.

(#18086) izisz válasza fape (#18070) üzenetére


izisz
senior tag

Neeem, nem próbáltam még. Viszont egy litophane nyomtatás után újra bekerült az agytövem mélyére.
Azon agyaltam, hogy fektetett lito-hoz kifejezetten hasznos lehetne talán. (tudom, állított a bevett szokás....)
Egyébként gyanítom a nozzle formátum miatt nem lett elterjedt. Valaki korábban mintha itt is szóvá tette volna, hogy az új őrület, az air-brush nozzle nem az igazi, nyomtatási gondok adódnak vele. Nekem még csak polcon hever az is, nem próbáltam még ki.
szerk: meg vegyük hozzá, hogy sokaknak a szimpla nyomtató üzemeltetés is "gigászi feladat" ;] így szerintem aki kísérletezik sem feltétlen osztja orrba-szájba, különben jönnek a fotelhuszárok, "de jóóóó, hogy kell, mondjad már meg gyorsan mer én is akarom" :D

[ Szerkesztve ]

(#18087) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

3D filament 1,75 mm Carbon Fiber 1000g 1.75mm 3D Druck (Carbon)
29.90€ Mo-i szállítással.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18088) dugesz77


dugesz77
őstag

Lehet nem szorosan ide tartozik de 3D PEN-t használ valaki? Van ajánlott márka? Gondoltam a régi,maradék,illetve nyomtatóhoz használhatatlan filamentekhez vennék egyet eltaknyolni még lehet vele. Sőt gyerkőcöknek külön élvezet lenne. Illetve ezekbe bármilyen anyag mehet?

(#18089) imibogyo válasza dugesz77 (#18088) üzenetére


imibogyo
veterán

Megfelelő kezekben már az olcsóbb verziókkal is "csodát" lehet művelni, nem csak taknyolni. A videóban ez a fajta szerepel, csak saját szitálással. Elvileg PLA, ABS és PETG is használható vele, de saját tapasztalatom nincs. Én is mostanában tervezek beruházni egyre. :K

(#18090) Reggie0 válasza dugesz77 (#18088) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvileg 3d pennel nagyon jol ossze lehet varrni nagyobb targyakat, amik tobb kisebb darabban lettek kinyomtatva.

(#18091) zsolt320i válasza Reggie0 (#18076) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Azt nem tudjátok, E3D-re lehet official firmware frissíteni?
Letöltöttem ami most fent van, elvileg an benne thermal protection, vmiért nem tudom fel flashelni (Cura+USB kábel:(

(#18092) Mr.Csizmás válasza zsolt320i (#18091) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

előbb bootloader kell, valami avr cuccal. [link] pölö

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18093) zsolt320i válasza Mr.Csizmás (#18092) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:R
de ez nem említ ilyet:útmutató
itt találtam a firmware-t is és az útmutatót is.

[ Szerkesztve ]

(#18094) Mr.Csizmás válasza zsolt320i (#18093) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

TT-s videó, official marlint küldjed neki: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18095) dugesz77 válasza imibogyo (#18089) üzenetére


dugesz77
őstag

Az a sárkány durva :Y Nem is vészes az ára ennek és jók a visszajelzések is róla.

Reggie0: erre nem is gondoltam. Rádumáltatok :D

[ Szerkesztve ]

(#18096) Imy


Imy
veterán

Jelenleg Titan extruderem van. (Triangelab)
Érdemes BMG-re lecserélni? Igazából egy 2 extruder kerülne a gépre, 2 színt tudna, és akár az lehetne BMG is, ha van értelme.

(#18097) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudjátok hol találok wiring-diagramot (schematic diagram) Ender 3-hoz, a melzi board-hoz (1.1.3)? BLTouch bekötése miatt jó lenne látni, melyik PIN micsoda. De egyszerűen nem találok sehol sem.

(#18098) DAni198 válasza Gabesz87 (#18097) üzenetére


DAni198
csendes tag

Itt találsz:
https://github.com/RudolphRiedel

A srác visszarajzolta, van PCB layout is és leírja a variánsok közti különbséget.
A board megegyezik a CR-10 gépével.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#18099) Joshi


Joshi
titán

A jövő immár a jelen: így készül a 3D nyomtató

Nézve ezt a videót nem is csoda hogy ilyen drágán árulják. A csávó egy filléres ventilátor csatlakozóját is forrastja. Nem hiszem el, hogy nem lenne olcsóbb Kínából tömegével rendelni. A gyártás folyamatát nézve ezt így nem is nagyon lehetne olcsóbban adni. Arról nem is beszélve, hogy mi a biztosíték arra hogy jobb minőséget kapok mint egy Kínai Alis rendelésnél. Látok én itt is szálazást rendesen. :DD

[ Szerkesztve ]

(#18100) dugesz77 válasza Joshi (#18099) üzenetére


dugesz77
őstag

A venti forrasztgatáson én is meglepődtem. Mondjuk ezek készre szerelt nyomtatók a kitt gépeknél mindig is drágábbak lesznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.