Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) FireKeeper válasza helenne (#949) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

csatlakozom az előttem szólóhoz, a wd halk, és megbízható. seagate-nek kicsit magasabb az elérési ideje (bár ez mivel nem rendszervinyó, nem számít annyit)
mod: esetleg [ő] ha nem túl drága?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#952) japy


japy
őstag

Help!!!!!!!!!!!!!
Vettem egy 320GB Samsung sata 2 Wincsit és nem jutok vele dűlöre!
Az XP nem látja a 320 GB csak 130-at létezik ez hogy nem tudja kezelni vagy valami bios beállítás szükséges?? :O

(#953) FireKeeper válasza japy (#952) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nézd meg van-e rajta jumper. esetleg a biosban is körülnézhetsz hogy van-e valami olyan beállítás ami rosszul van beállítva. így látatlanban más ötlelet nincs. milye fájlrendszerre van leformázva?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#954) japy


japy
őstag

Jumper nincs rajta! NTFS. Amikor xp telepítés formázás Ezt irja ki 130072MB és ennyi!! :O :O :O :O

(#955) Atomgeszi válasza lazydog (#929) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Thx! Utánanézek!

(#956) Amazonas válasza japy (#954) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szerezd meg és telepítsd az XP Service Pack 2-őt, ha még az nem lenne a gépeden.

(#957) sunci02


sunci02
csendes tag

Helló mindenkinek!

Behalt a vinyóm. Szeretnék venni egyet, SATA1-es a lapom
ezeket néztem ki:

SAMSUNG HD321KJ 320GB
MAXTOR 320GB 7200RPM 8MB Cache SerialATA-2

Na már most tudom őket állítani SATA1-re, igaz?? :F
Melyiket a kettő közül?
Illetve ti mit vennétek???

(#958) KEAN


KEAN
tag

Üdv!

Van egy 80 gigás Maxtor vinyóm, amivel eljuottam arra a szintre, hogy sehogyan sem elég rajta a hely, ezért úgy döntöttem, hogy veszek egy másikat, erre gondoltam:
[link]

Ez jó választás, vagy tudtok jobbat? (Többet nem igazán akarok/tudok rákölteni.)

Illetve szerintetek jó ötlet (,mármint sebesség függvényében), hogy a 80-as menne rendszer vinyónak a 320-as meg adattárolásra.? (Csak azért kérdem mert a régiben 2MB cache van ebben meg 16MB)
Vagy csak az új legyen majd a gépben 2 partícióval? Vagy ami szerintem valószínűbb, hogy úgyse vennék észre semmit, mert nem ez a leggyengébb láncszem a konfigomban?

Köszi

"Persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem!"

(#959) FireKeeper válasza sunci02 (#957) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sztem inkább a seagate 7200.10 320G illetve weestern digital WD3200AAKS 320G duóból válassz, jobbak mint az általad említtt vinyók.
KEAN: ha nincs az alaplaodon sata, akkor jó ez a vinyó is, viszonylag jó árban van. sztem ha a 80-asodon lenne a rendszer az lassabb lene mintha erre raknád..

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#960) sunci02 válasza FireKeeper (#959) üzenetére


sunci02
csendes tag

ezek jobbak?
Tényleg nem vagyok szakmabeli... mivel jobbak?

(#961) FireKeeper válasza sunci02 (#960) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szvsz mindenben, értem itt teljesítmény, hang és hőmérséklet

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#962) sunci02 válasza FireKeeper (#961) üzenetére


sunci02
csendes tag

akkor ezek szerint lejárt a maxtorok ideje... utoljára 8-9 éve vettem vincsit, le vagyok maradva

(#963) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Szeretnék egy nagyobb vinyót venni. Mert a mostani 30 gb-os már nagyon kicsi. Nem igazán férek el rajta. Olyan 200 gb-al már elégedett lennék. Nézzegettem egész olcsón vannak már. Ajánljatok légyszíves valami megbízható márkát. A másik kérdésem pedig lehet, h kicsit láma, de nem értek a géphez. A mostani vinyóm az Maxtor és IDE-s. De az újaknál nézegettem már van SATA, ATA, PATA, SATAII. De IDE-t nem nagyon láttam. Változott a neve, vagy ez miért van? Nem is tudok már ilyet venni? HA bemegyek egy boltba, h kérjem? Szeretnék egy 200 gb-os IDE-s vinyót? vagy hogy, előre is köszi a segítséget.

(#964) FireKeeper válasza n00n (#963) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ata-pata-ide kb ugyanazt jelöli, sata, sataii meg sebességben tér el. megbízható márka a western digital, seagate.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#965) sunci02 válasza FireKeeper (#961) üzenetére


sunci02
csendes tag

http://visioncomputer.hu/?page=termekadatok&termekid=12344

ez jó?

(#966) Amazonas válasza sunci02 (#965) üzenetére


Amazonas
senior tag

Minden szempontból kiváló és megbízható (inkább) adattároló vinyó.
Rendszervinyónak vannak tőle jobb vinyók is, de nem vall szégyent rendszervinyónak sem.
(Adatátviteli sebességben jobb, mint véletlen hozzáférési időben.)
Személy szerint én teljesen meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#967) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Sziasztok!
Winchestert szeretnék venni. Melyiket ajánlanátok?
Samsung 400 GB 7200 SATA II 16Mb
Seagate 400 GB 7200 SATA II 16Mb
WD 400 GB 7200 SATA II 16Mb
Előre is köszi!

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#968) Flatron710 válasza FireKeeper (#946) üzenetére


Flatron710
tag

Köszi szépen a tanácsokat!!!

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#969) FireKeeper válasza Bernyó84 (#967) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

western digitalt, méghozzá WD4000AAKS-t

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#970) Bernyó84 válasza FireKeeper (#969) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Köszi!

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#971) GaB-V8


GaB-V8
csendes tag

Sziasztok, végigolvastam az 1-es hsz-től kezdve egészen idáig, és a következő kérdés fogalmazódott meg bennem ennek eredményeként.

WD winchestert akarok venni. Volt is a PH!-s tesztben a WD4000AAKS. Nekem elég szimpatikus volt. Azonban azt vettem észre, hogy ti inkább a WD3200AAKS-t szoktátok ajánlani.

Hogy összegezzem (ha jól gondolom)
WD3200AAKS - 2 tányér (2 x 166 GB) és 4 fej
WD4000AAKS - 3 tányér (2,5 x 166 GB) és 5 fej
és ugye a
WD5000AAKS - 3 tányér (3 x 166 GB) és 6 fej.

Folyamatosan azt olvastam a topikban, hogy ha kevesebb tányér van, akkor kisebb a zaj, a rezonancia és a melegedés. Két kérdésem volna.

1. Érezhető-e a 3200-as és a 4000-es között valami különbség? Ugye egyel több tányér van benne. Zajosabb, gyorsabb/lassabb? Mit gondoltok?

2. Ha már a 4000-esre adnám a fejem, akkor zaj és sebesség szempontjából az 5000-eshez képest lehet valami különbség? Gondolom zaj és rezgés szempontjából nem sok, mert hát 3-3 tányér.

Mi a véleményetek?

(#972) sunci02 válasza Amazonas (#966) üzenetére


sunci02
csendes tag

Már csak egy utolsó kérdés...:D
Ha megveszem van valami trükk a SATA-nál?
Értem ezalatt, hogy külön kell beadni neki a drivert XP telepítésénél? Vagy egyébb eltérő dolog a IDE-vel szemben..
Csak azért mert sosem használtam (nem is láttam még élőben :D ) SATA-s vincsit..... :F

Gondolom fárasztó lehet a sok hülyeségemre válaszolni... :B
:R :R :R THANKS :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#973) lazydog válasza GaB-V8 (#971) üzenetére


lazydog
addikt

A WD4000AAKS a jobb választás. A WD5000AAKS lassú az előzőhöz képest, bizonyos firmware problémák következtében.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#974) lazydog válasza sunci02 (#972) üzenetére


lazydog
addikt

Ha esetleg majd trükközni kell, akkor az alaplapod miatt lehet ilyen gondod.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#975) sunci02 válasza lazydog (#974) üzenetére


sunci02
csendes tag

Majd meglátjuk jumperelés után, mert SATA1 a lapom...

Köszönöm

(#976) helenne


helenne
tag

Sziasztok!
Létezik ilyen?
HDD 320GB WD3200AAKB 16MB U-ATA/100 7200rpm, 3RZ (Western Digital)
Köszi!!!!!

(#977) Amazonas válasza helenne (#976) üzenetére


Amazonas
senior tag

Igen.
Bár még nem találkoztam vele, de a leírás alapján az AAKB-széria az AAKS PATA-s változatának tűnik.

(#978) Amazonas válasza sunci02 (#972) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia.
SATA 1-es módhoz általában az 5-ös és 6-os pin-eket kell jumperelni a WD vinyóknál, legalábbis a 3200AAKS-nél biztosan.
A driver külön floppy-n van az alaplaphoz? Egyébként biztosan le van írva a lap manual-jában is, hogy mit hogyan kell csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#979) sunci02 válasza Amazonas (#978) üzenetére


sunci02
csendes tag

Köszönöm a segítséged!

Igen van az alaplaphoz egy floppy, a telepítés elején megkérdezi a Win gondolom akkor kell nyomni F6-ot.

ööööööööööö most néztem a gyári floppy-t... üres :o :F :W

[ Szerkesztve ]

(#980) Amazonas válasza sunci02 (#979) üzenetére


Amazonas
senior tag

Milyen lapod van?
Honlapján nincs fent a SATA-driver hozzá?
Egyébként próbáld már ki, hogy az XP-telepítő felismeri-e az új SATA-merevlemezt, kell-e egyáltalán ügyködnöd valamit...

(#981) helenne válasza Amazonas (#977) üzenetére


helenne
tag

Kösztönöm szépen, épp ezért írok, mert egy két cseh, lengyel, román, meg szlovák oldal kihozta az árukeresőben, de és sem találtam sem az oldalukon, dem mo-on igazából, pedig jobb lenne a 16 MB-os, mert semmivel sem lenne drágább. :(

(#982) GaB-V8 válasza lazydog (#973) üzenetére


GaB-V8
csendes tag

Köszönöm a gyors választ :-)

Akkor marad a 4000-es.
Szerinted a 3200-eshez képest ez hangosabb lesz?

(#983) lazydog válasza GaB-V8 (#982) üzenetére


lazydog
addikt

Nem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#984) sunci02 válasza Amazonas (#980) üzenetére


sunci02
csendes tag

Meg is néztem.. leszedtem a drivert. Ki van másolva floppyra. USB-n keresztül is felismeri? Mondjuk PenDrive?

Amúgy Abit IC-7 a lap....

(#985) gabrielarky


gabrielarky
tag

sziasztok !

elég nagy gondom van. pár napja vettem az új alaplapot, (msi nforce 5, V3) procit (amd X2 6000+) és mivel összeszereléskkor kiderült hogy a jóemberek már csak 1 darab IDE csatlakozót tesznek az alaplapra, úgy döntöttem kell vennem még1 SATA-s winyót, ugyanis van 1db 80Gigás és 2 DB 120 Gigás IDE winyóm a régebbi 250es SATA mellett, más megoldás nincs (IDE kártyát nem akarok). Vettem egy 500 gigás Segatet ST3500830AS (SATA II., 8MB Cache). Összeszereltem a gépet, átmásoltam az új winyóra az 1ik 80 és 120 gigás adatait, aztán betettem a másik 120ast, így 1db 250es WD, 1db 120G Segat és az új 500as Segate maradt csak benne. Még aznap hallottam mindenféle kattogásokat, azthittem a régi 120as winyó szarakodik már (jópár éves) aztán mikor feltettem a HD SENTINEL nevü elég jó progit, kiderült hogy bad sector van már rajta. feltettem a SEGATE honlapjáról a saját utilityjüjek (Seatools), a SHORT DRIVE SELF TEST hibásan "futott le" minden alkalommal, a többi winyón hibátlanul. Aztán visszanéztem a HD Sentinel-re, egyre több hibás és gyenge blockot jelzett, ma reggelre pedig már 15ot jelez, tehát szaporodik a hiba rendesen. A SHORT GENERIC SELF TEST hibátlanul lefut tehát, de a SHORT DRIVE SELF TEST nem.

Egy másik topicban olvastam itt a HDD Life Pro progiról, feltettem azt is de az hibátlannak írja a winchestert (legalábbis bad blockot nem jelez) úgyhogy arról a progiról szerintem ennyit. (a Sentinel sokkal részletesebb infókat ad demo változatban is).

Volt valakinek hasonló tapasztalata ? Előre is köszi a válaszokat.



SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#986) lazydog válasza gabrielarky (#985) üzenetére


lazydog
addikt

Nem kifejezetten ebbe a topic-ba való a kérdésed.
A HDSentinel tényleg jó program, a többi hasonló programhoz képest, jóval előbb jelzi a vinyó várható meghibásodását. Így van időd lementeni az adataidat egy hibátlan eszközre.
A hibák folyamatos szaporodása egyértelműen arra utal, hogy előbb-utóbb végleg használhatatlan lesz a vinyód.
Mentsd le minden fontos cuccod a régi vinyóidra, az újnál pedig érvényesítsd a garanciát, mikor majd véglegesen behal.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#987) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Nem vág teljesen témába... de azért mégis:

Kéne egy kis segítség. Hétvégén kapom meg az új vinyómat! És sajna mivel senki nem ér rá akkor, ezért nekem kell beépítenem a gépbe. :( Ami azért rossz mert nem igazán értek hozzá. Valami hozzá értő segíthetne. Egy másik kisebb 30 gb-os vinyó van már benne. Hogyan kell berakni a másikat? Gondolok itt a pickupokra? Kell valami sorrend az IDE kábelekben, vagy egy "szálon" csak egy vinyó lehet? Nagyon noob vok hozzá. Valaki legyen oly kedves és lépésről lépésre leírná a teendőket.
Előre is köszi.

(#988) dzsakomo


dzsakomo
csendes tag

Üdvözletem.
Egytányéros PATA vinyót szeretnék venni, 200-250 giga körül. Fő szempont, hogy csöndes legyen és mérsékelten melegedjen. Sajnos a tányérok számáról nem találtam sehol infót.
Ez vajon egytányéros: [link] ?
Ha nem, tudnátok javasolni egy típust?
köszönettel

(#989) Amazonas válasza sunci02 (#984) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szerencsésebb a floppy.
Ha XP nem ismeri fel magától a SATA-s drive-ot, akkor boot-up-nál szúrj egy F6-ot, tedd be a floppy-t. Ezután elvileg mennie kéne a telepítőnek.

(#990) sunci02 válasza Amazonas (#989) üzenetére


sunci02
csendes tag

Köszönöm!

Le is szedtem a gyártó honlapjáról a drivert.

Most a vincsit várom, megrendeltem WD3200AAKS-t.

Remélem jó döntés volt...

Köszi mindenkinek mindent!

(#991) lazydog válasza dzsakomo (#988) üzenetére


lazydog
addikt

Ha ST3250410A, vagy ST3250310A a verziószáma, akkor igen.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#992) dzsakomo válasza lazydog (#991) üzenetére


dzsakomo
csendes tag

Köszönöm. Végül sikerült megtalálnom a lemezszámot is tartalmazó táblázatot, itt: [link]
A táblázat szerint ezek a verziószámok sata vinyóké, egylemezes pata csak max 160-as van.
Érdekes, hogy a 2 lemezes alapjáraton halkabb, keresés közben meg hangosabb, mint az 1, 2-2 dB-lel, bár nem hiszem, hogy 30 dB alatt ennek volna különösebb jelentősége. Viszont a fogyasztása a 2 lemezesnek mintegy 50%-kal több, ami elég jelentős különbség.
Valószínű megelégszem egy 160-assal.

[ Szerkesztve ]

(#993) KRi2


KRi2
aktív tag

Tanácsot kérnék szépen.
Rendszer ,megúgy mindenes winyónak melyik a gyorsabb/alkalmatosabb a kettő közül?
Seagate barracuda 7200.10 (ST3320620AS) sata2 320gb 16mb 166gb/disk
avagy
Samsung (HD501LJ) T166 sata2 500gb 16mb 166gb/disk

||| | || ||||| | ||| ||

(#994) helenne


helenne
tag

sziasztok! Hallottam olyat, hogy a 3-4 éves alaplapok némelyike nem támogat 160 GB-osnál nagyobbat. :( Szeretnék WD 320 GB 8MB, vagy 16MB-os HDD-t venni, de nem tudom, hogy a PCChips M950 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)-alaplapom vinné-e. :( Esetleg tudna valaki segíteni? Hálás köszönet!!!!! :R

(#995) lazydog válasza dzsakomo (#992) üzenetére


lazydog
addikt

Nem kell megelégedned 160GB-al, csak régi a táblázat.
Amit az előbb írtam létező egy tányéros 250 GB-os vinyó. Halk csendes, hűvös, ezt érdemes jelenleg megvenni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#996) dzsakomo válasza lazydog (#995) üzenetére


dzsakomo
csendes tag

Akkor ilyet keresek, kösz szépen. (Nincs egy tipped, hogy hol kapni?)

(#997) lazydog válasza dzsakomo (#996) üzenetére


lazydog
addikt

Én Miskolcon vettem, SATA verzióban, de PATA-ban is kapható itt.
Pesten pedig itt érdemes keresni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#998) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Üdv!
Mivel közeledik a karácsony és a 40Gb-os vinyómra egy másik gépben lenne szükség, arra gondoltam h "meglepem" magam egy 250-320Gibás vinnyogóval. Egyenlőre csak itt a PH-n néztem szét Gianni-nál és nála ezeket néztem ki: [link] Ezekről mi a véleményetek?
Esetleg ha valakinek Miskolcon vagy a környékén lenne valami jó ajánlata/tanácsa azt szivesen meghallgatom. :R

(#999) KMT


KMT
addikt

Engem az érdekelne, hogy megéri-e a kb 5000 ft-os többletet a Raid Edition?
Konkrétan erről van szó:

Western Digital 400GB 7200RPM 16MB Caviar SE16 (WD4000AAKS) 3 év garancia, 21 480Ft
vagy:

Western Digital 400GB 7200RPM 16MB Raid Edition (WD4000ABYS) (Raid Edition) 3 év garancia, 26 220Ft

Eredetileg RAID5-öt akartam 3db vinyóval, de anyagi szempontok miatt lemondtam róla. Viszont úgy hallottam, hogy az RE vinyók megbízhatóbbak, és ez fontos szempont.

(#1000) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Egy WD vinyóhoz van vmi. gyári program amivel lehet bootolni, particionálni és formázni?
(WD3200KS SATA 2)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.