Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) RoyalFlush válasza lazydog (#399) üzenetére


RoyalFlush
őstag

HD Tune 2.53: WDC WD4000AAKS-00TMA Benchmark

Transfer Rate Minimum : 38.1 MB/sec
Transfer Rate Maximum : 81.9 MB/sec
Transfer Rate Average : 65.9 MB/sec
Access Time : 13.0 ms
Burst Rate : 121.3 MB/sec
CPU Usage : 3.0%

[kép]


[Szerkesztve]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#402) lazydog válasza RoyalFlush (#401) üzenetére


lazydog
addikt

Nincs ezzel a vinyóval semmi probléma.
Egy átlagos vinyó sebességét hozza. Itt az én egyik átlagosnak nevezhető vinyóm screenshot-ja. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#403) RoyalFlush válasza lazydog (#402) üzenetére


RoyalFlush
őstag

rendben, köszi :R

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#404) Integra


Integra
titán

éljenkomputerszben van seagate barracuda 7200.10, 500gb, 16mb cache, sata2, brutto 24.780-ért 3 év garival.
ez rendben van? vagy van ahol megadják rá az 5 évet is másik helyen?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#405) TeeJay válasza Integra (#404) üzenetére


TeeJay
félisten

annak a vinyónak amit írtál ez a száma? ST3500320AS
mert ha igen akkor ez már a 2tányéros 500gigás vinyó szóval lehet megéri a 24780pénzt
pláne hogy atomgyors lesz :R
3év garitól többet nemhinném hogy adnak máshol sajnos :(
én még eddig minden vinyóra max ennyit kaptam :((

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#406) OddMan


OddMan
őstag

Kettő közül melyiket vegyem? :U

Barracuda 7200.11 SATA 3Gb/s NCQ 750GB 16MB Cache (ST3750630AS, ST3750330AS)

vagy

WD Caviar® SE16 750 GB, 3 Gb/s, 16 MB Cache, 7200 RPM (WD7500AAKS)


A Caviar már kapható, a Barracuda 7200.11-ben nem vagyok biztos. :F


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#407) OddMan


OddMan
őstag

Az ebolt.hu-n ezek kaphatók, ezért picit módosult a kérdésem, melyiket a kettő közül? :U

Barracuda 7200.10 SATA 3.0Gb/s 750-GB (ST3750640AS)

vagy

WD Caviar® SE16 750 GB, 3 Gb/s, 16 MB Cache, 7200 RPM (WD7500AAKS)


A fő szempont számomra a biztonságosabb, időtállóbb merevlemez kiválasztása! ;)
Köszi a segítséget! :DDD


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#408) TeeJay válasza OddMan (#406) üzenetére


TeeJay
félisten

hát én ezt venném : Seagate ST3750330AS
mégpedig ezért --> [link]
miszerint 750gigás és 3tányér 6fej van benne
szóval 250gigás tányérokból épül fel míg a WD szerintem 4tányéros még

500gigásból meg Seagate ST3500320AS a nyerő
2tányér 4fej --> 250gigás tányérok

250gigásból meg Seagate ST3250410AS(16mega cache) vagy ST3250310AS(8mega cache)
1tányér 2fej szintén 250gigás tányérokkal és ez a vékony verzió szóval ezt a legkönyebb felismerni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#409) TeeJay válasza OddMan (#407) üzenetére


TeeJay
félisten

vigyázz mert a Seagate ST3750640AS
a leírás szerint --> [link]
4tányéros 8fejes szóval ez még a 188giga/tányér dolgot használja úgytudom amitől van újabb is :B persze ez sem lesz lassú de a 3tányéros már valszeg méggyorsabb :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#410) TeeJay válasza TeeJay (#408) üzenetére


TeeJay
félisten

rá is jöttem mi alapján kapja a Seagate vinyó a modellszámot
ST3 750 3 3 0AS
ST3= úgylátom mindegyik így kezdődik :D
750=750GB
3= 32MB cache (6= 16MB cache)
3= tányérok száma
0=nemtudom
AS= valszeg SATA :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#411) OddMan válasza TeeJay (#409) üzenetére


OddMan
őstag

A WD Caviar SE16 750 GB, 3 Gb/s, 16 MB Cache, 7200 RPM (WD7500AAKS) merevlemez már 3 tányéros? :U
Ha igen, akkor valószínű ez lesz, még a héten kell vennem egy HDD-t. :(

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#412) OddMan válasza OddMan (#411) üzenetére


OddMan
őstag

A (WD7500AAKS) is 4 tányéros. :O
Legalábbis itt azt írják: [link]


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#413) TeeJay válasza OddMan (#412) üzenetére


TeeJay
félisten

ez tuti mivel úgytudom WD-nek még 100% hogy nincs 250gigás tányéros vinyója szóval így nehezen tudna 750GB-ot 3tányérral összedobni
és szerintem egy 3tányéros 750gigás jobb mint egy 4tányéros 750gigás :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#414) Chaoti[X]


Chaoti[X]
csendes tag

Sziasztok! 500Gb-os winyot szeretnék vásárolni és ebben kérnék tanácsot, hogy mit ajánlotok.
Hajlok a WD felé, mert már van egy 320as Raid edition és eddig bevált.
Szóval nagyon nézegetem az ABYS verziót, de amúgy a sima AAKS is nagyon jó árban van.
Mi igazán a különbség?
Ha jól rémlik a RE-nek 5 év a gari, de a másik verzióról nem tudok semmit igazán.
Vélemények?
Köszi.

(#415) venember83


venember83
nagyúr

Hello mindenkinek,

gyors kerdesek:

1> minden sata2es WD tudja az ncq-t?
2> Perpendicular recordinget csak a Seagate tud?
3> 16mb-s bufferrel rendelkezo sata2es 160gb-os WD-ok egytanyerosak?

Koszonom szepen mindenkinek a kozremukodest!

(#416) venember83 válasza venember83 (#415) üzenetére


venember83
nagyúr

Hopp, most latom, h elvileg 100gb-os tanyerokkal van szerelve tobb wd modell, igy asszem Seagate lesz, gondolom a 7200.10 160osa nem fog hangoskodni, eleg szegyen lenne arra az 1 tanyerra nezve ha tulkiabalna a gepem tobbi alkatreszet :DDD

(#417) venember83


venember83
nagyúr

Nos, szep jo estet/ejszakat!

Rajottem, h Seagate 7200.10et sajnos a kornyeken nem fogok kapni, raadasul sokan hangosnak is talaltak, ugyanakkor minel olcsobban es halkabban szeretnem meguszni a vinyovasarlast, asszem muszaj lesz ismet WD-t vegyek, pedig mar vagytam 1 Seagatere.

Szoval kovetelmenyek:

halk, hus, SataII, 16MB buffer, NCQ illetve perpendicular recording (ha ez nem csak Seagateknel van), minimal meret 160GB, arban meg max 19k forint. Illetve legyen gyors, ergo 2tanyeros kene, ha mar 1tanyeros 160as Seagatet nem tudok keriteni :(((

Remelem nem idegesitek mindenkit halalra, koszonom mindenkinek aki segit, jo ejt!

(#418) Amazonas válasza venember83 (#415) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia.

1. Nem.
2. Nem.
3. Igen.

:)

(#419) Amazonas válasza venember83 (#417) üzenetére


Amazonas
senior tag

NCQ és merőleges rögzítés egyébként miért kell annyira?
NCQ-t mivel tudod kihasználni?

(#420) venember83 válasza Amazonas (#419) üzenetére


venember83
nagyúr

Nos, lenyeg az lenne, h gyors legyen s elvileg Native Command Queuing meg a Perpendicular Recording elvileg gyorsabba teszi a hdd-ot, ha nem is lenyegesen... Konfigomban levo alaplap elvileg tudja hasznalni az NCQ-t, mivel van AHCI support, szoval ha kihasznalja miert ne?

3ik kerdesre adott valaszoddal akkor kb eldontotted a kerdest, 16MB bufferos egytanyeros 160GB-s WD lesz, eddig jo volt, remelem ezutan is az lesz... Elvileg van ebbol Raid Edition, szoval keresgelek, csak felek, h tul valogatos vagyok. :W

[Szerkesztve]

(#421) Amazonas válasza venember83 (#420) üzenetére


Amazonas
senior tag

Várj, most nézem csak, hogy 16 MB puffert írtál...
Csak mert 160 GB-ost 16 MB pufferrel én nem nagyon láttam eddig boltok kínálatában.
Egyébként melyik típust nézted ki pontosan?

[Szerkesztve]

(#422) venember83 válasza Amazonas (#421) üzenetére


venember83
nagyúr

Itt van egy, de ez ugy latom sima SataI-es: WD1600YS

Egye meg a fene, nem igaz, h nem kapok olyan 160as hdd-ot ami minden kovetelmenyemnek megfelel... Ha azt mondtad, h a 160gigasok egytanyerosak akkor a 320asok ket tanyerral vannak megaldva? Mert abban a kategoriaban, bar valamivel dragabb, de nagyobb a valasztek s ott egyertelmuen a Caviar RE a nyero.

[Szerkesztve]

(#423) TeeJay válasza venember83 (#420) üzenetére


TeeJay
félisten

otthoni felhasználásra azt szokták írni a tesztekben hogy az NCQ-t érdemes kikapcsolni mert lassít nem gyorsít :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#424) tothbe válasza TeeJay (#423) üzenetére


tothbe
addikt

igen, mert az ncq pont a több konkurens hozzáférést gyorsitja, azaz ha csak egy konkurens van, akkor nemhogy enm ér semmit, de az eröforrások egy részét fenntartja a nemlétezö többi folyamat felé.

By(e) Tothbe

(#425) venember83


venember83
nagyúr

Koszonom szepen mindenkinek a segitseget vegulis megszuletett a remelhetoleg vegso dontes:
160-asból: WD1600AAJS
320-asból: WD3200AAKS

Igaz, h elobbinek csak 8mb-os a buffere, de legalabb 1tanyeros. Ergo halk es gyors.

(#426) TeeJay


TeeJay
félisten

Samsung Spinpont F1 vinyók részletes leírása
[link]

ezek alapján én egy 320gigás 1tányérost néznék meg mégpedig ezt
Samsung Spinpoint HD322HJ

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#427) venember83 válasza TeeJay (#426) üzenetére


venember83
nagyúr

Hat ugy nez ki meg nem kaphato, de nem semmi lehet teljesitmenyugyileg, meg 1 tanyerral hangja se lehet nagy.

(#428) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Két vinyó közül kéne választanom. Fontos szempont a minél nagyobb élettartam és a megbízhatóság.
320Gb Samsung SATA 16Mb HD321KJ
250Gb Western Digital SATA 16Mb WD2500KS
:R

(#429) lorant80 válasza RoyalFlush (#403) üzenetére


lorant80
tag

Szevasztok!!!

Hosszú keresgélés, fórumozás, kérdezősködés után arra az elhatározásra jutottam, hogy az AAKS szériából választok (WD3200AAKS)..., de RoyalFlush hozzászóllásai valahogy nem nyerték el a tetszésemet!!! Hangos..., lassú...???
Remélem csak azért tünt olyannak a HDD, mert sokkal szőrszálhasogatóbb vagy mint én...! :DD Én már néha magamra is felbaszódok...! :W
Ha minden igaz az én HDD-m eggyel kevesebb tányért (2 db) fog tartalmazni..!

U.i: ''Az első pár napban nagyon halk volt'' - mennyit hangosodhatott??? Mivel tudnád összehasonlítani???

Üdv...

S.L

(#430) frodo


frodo
csendes tag

Sziasztok!
500 GB körüli külső winchestert szeretnék venni. Tudnátok ajánlani valami megbízható és viszonylag halk winyót?
Köszi

(#431) Blizzard.9


Blizzard.9
tag

Hello latom eleg sokan neztek ki maguknak a WD3200AAKS-as vinyot. Ti hol vettetek es mennyiert? Vagy hol lehet kapni viszonylag jo aron?

Frodo: olvast el a legfrisebb tesztet itt PH!-n pont errol szolt.

(#432) L.T. válasza frodo (#430) üzenetére


L.T.
aktív tag

Szerintem ez segít a választásban: [link]

(#433) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!
le akarom cserélni szegény régi vinyómat egy 250es (vagy esetleg ha rám szakad az OTP akkor 320as) példányra. eddigi kutatásaim alapján nálam a hitachi T7K500 as széria jön be (abból igazából a 320as lenne a jobb mert ha jól tudom két 166GB-os tányérból áll).ez jó választás?? előre is kösz :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#434) cornail


cornail
csendes tag

Sziasztok!

Laptopba szeretnék nagyobb, 100-120GB-os SATA vinyót:
Seagate 5400.2 120GB 22,5k
Samsung 120GB 16,5k

Samsungról sokhelyütt azt olvastam itt, h felejtős, de sehol senki nem indokolta meg, miért. Szerintetek érdemes belefeccolni a +6k-t a megbízhatóság érdekében? Esetleg javaslat vmi másra? Kösz

(#435) lazydog válasza FireKeeper (#433) üzenetére


lazydog
addikt

Úgy tűnik, hogy a 250 GB-os 2x125, a 320-as 2x160 GB-os tányérokból készül. [link]
Én nem venném meg egyiket se. A Seagate, és WD, de még akár a Samsung legújabb típusaival is, jobban jársz.
Ráadásul a Hitachi vinyókkal úgy kell bánni, mint a hímestojással. Fokozottan érzékenyek a táp ellátásra, és a hőre.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#436) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

Lenne egy kérdésem, mégpedig, hogy melyik a leghalkabb winyó: Maxtor v. Seagate v. Samsung v. WD. Mérete 250 GB SATA II 16 MB cache
köszi :R

(#437) HellGreg


HellGreg
őstag

Helló,

az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy 160-as sata2-es 8mb-os vinyót, a bios automatikusan fel fogja ismerni, és rá tudom telepíteni a windowst?
vagy kell valami plusz csel neki?
még soha nem operáltam sata2-vel, ezért nem vágom.
köszi
ja és egyébként melyik márka a legjavasoltabb? eddig wd-fan voltam, most is azt tervezek venni, de ha van valami tipp, megköszönöm!

[Szerkesztve]

(#438) lazydog válasza HellGreg (#437) üzenetére


lazydog
addikt

Nincs semmi gyakorlati különbség a SATA1 és SATA2 között, így plusz ''cselekre'' sincs szükség, ha az alaplapod is SATA2-es.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#439) HellGreg válasza lazydog (#438) üzenetére


HellGreg
őstag

értem, csak régebben hallottam, hogy problémás egy sata-s vinyót rendszernek rakni, de úgy látszik, félreértettem. eddig sem sata1, se sata2-vel nem volt dolgom.

(#440) Hawk1979 válasza HellGreg (#439) üzenetére


Hawk1979
őstag

Az xp telepítésnél kell majd egy kislemezre kimásolt driver,amit az alaplapi cd-ről kell kimásolni,egyébként semmi extra :DDD

(#441) lazydog válasza HellGreg (#439) üzenetére


lazydog
addikt

A régebbi alaplapok között voltak olyanok, ahol nem volt lehetőség a SATA illesztő aszinkron hajtására.
Ezeken a lapokon, az jelentette a problémát, hogy SATA vinyó használata mellett nem volt lehetőség a tuningra. Tehát nem, vagy csak minimális mértékben lehetett emelni az FSB-t, illetve a proci órajel frekvenciáját.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#442) HellGreg válasza Hawk1979 (#440) üzenetére


HellGreg
őstag

Jajjj, ettől féltem. Sajnos én már 1000 éve nem használok kislemezt. nincs is olyanom. esetleg pendrive-ról vagy cd-ről nem lehet megoldani???

(#443) lazydog válasza HellGreg (#442) üzenetére


lazydog
addikt

Nem lehet.
Azt viszont meg lehet oldani, hogy az XP telepítőbe legyen integrálva a szükséges driver.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#444) FireKeeper válasza lazydog (#435) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

wd 250 gigásból van AAKS vagy milyen fajta? azt olvastam itt hogy azok jók... gondolom sajnos az is két 125Gigás lemezből áll :( 320as meg nekem kicsit drága... seagate 250es is gondolom detto 2x125G.. 320 meg abból is drága...ezt megszívtam :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#445) Worker


Worker
aktív tag

Sziasztok!

Uj gepbe tervezek vinyot, bar mar van 2 regi tipusu, amit belepasziroznek (egy 80-as, es egy 320-as seagate).

Mivel eddig nem volt gondom a Seagate-tel, most is Seagate-et tervezek, de varom az ellenerveket, h mit erdemes meg. Pl ugy tudom, hogy a WD-k is nagyon jok megbizhatosag felol nezve.

Szempontjaim: ÁR, gyorsasag, MEGBIZHATOSAG, meret: 320-500Gb (meg nem tudom, mennyit tudok majd raszanni)

A zajszintje annyira nem erdekel, a panasonic fulesem ugyis elnyomja a kintrol beszurodo zajokat :D Annyira meg egyik gyarto se gyart hangosan mukodot, h igazan zavaro legyen meg fejhallgato hasznalata kozben is, vagy ha gyartana, az mar nem lenne a piacon :-P

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#446) Füleske válasza lazydog (#443) üzenetére


Füleske
addikt

Ha nem túl régi az alaplap akkor nem kell neki semmilyen driver.
Nekem asrock nf4g-dvi van samsung 160jj -vel (kb. 1 éves) és semmi nem kellett az xp telepítéshez. Ugyan úgy felismeri mint a pata drive - okat.

(#447) lazydog válasza Füleske (#446) üzenetére


lazydog
addikt

Ez esetben tényleg lehet boldogulni floppy-meghajtó nélkül is. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#448) golyani


golyani
addikt

250-320 körül keresek társat a jelenelgi 160-as Hitam mellé. WD-re gondoltam SATA2-esre 16Mbcach-el. vélemény?

(#449) FireKeeper válasza lazydog (#435) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

amúgy nem elég hűtés egy hitának egy 12cm-es venti a ház elejében meg egy delta beles chieftec táp tűlfeszvédelmes elosztóbóbl??? találtam most egy 320as 16MB cache-es hita t7k500as vinyót (ami ugye elvileg 2x160G) 15k-ért!!!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#450) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok! egy lámer kérdés: egy ide mobil rackbe szeretnék venni hdd-t, a kiszemelt egy wd 250-es ata100, a géphez fw-n kapcsolódik. a kérdés az lenne h gyorsabb a pata ilyen környezetben? előre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.