Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) -Tsaba-


-Tsaba-
tag

Hali!
Jelenlegi munkaállomásomban (adatbázis írás/olvasás leginkább) van egy wd 160g re2, de ez már sebességre kevés.
A kérdésem az hogy mivel lehetne a legköltséghatékonyabban a legtöbbet gyorsítani?
Elképzelések (vagy-vagy):
-mégegy wd 160g re2 raidben (ugye ez lenne a legolcsóbb megoldás)
-raptor vinyó (netán két raptor raidben, nemtudom megérne e ennyit)
-alap scsi kártya, egy scsi vinyóval
-egyéb alternatíva?

Előre is köszönöm a tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

(#1402) lúzer válasza TeeJay (#1302) üzenetére


lúzer
veterán

WD-ben mekkora kapacitásig 1 tányéros?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1403) Flashcash válasza lúzer (#1402) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Jó gyártót választottál. :)

A WD nem specifikál lemezszámot a vinyóinál, ezért nem csak tipusonként hanem a gyártás idejétől függően akár tipuson belül is változó, hogy milyen adatsűrűségű lemezekkel dolgoznak.

A legújabb WD Green Power széria 250GB/lemez adatsűrűséget használ.

A Hitachi P7K500 sorozatáról itt van egy specifikáció, ők pl. minden adatot megadnak a vinyóikról: [link]

(#1404) lúzer válasza Flashcash (#1403) üzenetére


lúzer
veterán

köszi!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1405) lúzer válasza Flow (#1376) üzenetére


lúzer
veterán

annyira olcsón is van, nem érdemes használtban gondolkozni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1406) KMT válasza Flashcash (#1403) üzenetére


KMT
addikt

Vajon van olyan 500gb-os WD GP? Mármint 250gb-os tányéros. Vagy pont, hogy mindegyik ilyen?

Meg lehet egy ára....

[link]

"- 1, 156 Mb/s adatátvitel "

Ez 8-cal osztva is szép lenne. O_o

(#1407) Flashcash válasza KMT (#1406) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Van persze. Ausztriában kb. 26-27000FT-ért árulják.

(#1408) tozo86


tozo86
tag

sziasztok!
Laptophoz szeretnék venni külső winchestert. Kinéztem magamnak egy Western Digital MyBook Essential 320GB 3,5" 7200rpm 8MB USB 2.0 külső (brutto 24800ft) vinyót. Szerintetek jó választás? Vagy inkább nézzek külön egy külső házat+egy winchestert? Ha igen akkor mit ajánlatok? Nemigazán vagyok otthon a témában. Egy megbízható, a lehetőségekhez képest minél strapabíróbb winchestert szeretnék. köszi előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#1409) KMT válasza Flashcash (#1407) üzenetére


KMT
addikt

Arra van tipped, hogy mikor lesz hazánkban is kapható?

(#1410) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv mindenkinek!
Winyó vásárlás előtt állok, és már át is néztem egy ide vonatkozó tesztett itt a Ph-en: [link], aminek a segítségével, rá is jöttem, hogy Én egy Samsung Spinpoint T166 500 GB-t szertnék. A gond ott kezdődött, hogy amikor ellátogattam annak a boltnak a honlapjára, ahol vásárolni szoktam, ott csak ennyi infót találtam: [link].
Kép alapján nem ugyan az a kettő, de nem nagyon tudom, hogy miben is különbözhet a kettő??? + mivel a teszt már régebbi így kíváncsi lennék a véleményetekre is, hogy maradjak a Samsung mellett, vagy érdemes e jobban szétnézni???

(#1411) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok

Lenne egy kérdésem. A mostani konfigomban egy 120 GB-os maxtor ata-s vinyó van (kb 3 éves), de amikor olyan programokat futtatok ami használja a winyót akkor nagyon lassúnak tűnik a gép. Ha teszek bele ez helyett egy sata-s vinyót, akkor gyorsabb lesz a rendszer vagy nem?

Bocs a hülye kérdésért, de ezekhez a vinyókhoz nagyon nem értek :(

BANZAII

(#1412) KMT válasza MaciG (#1411) üzenetére


KMT
addikt

A csatlakozó miatt még nem lesz gyorsabb a vinyó.
Sata1 elvileg 150MB/s-ot tud, a mai vinyók meg 60-70-et. Ennyit meg az ata is tud.
Max amiatt lesz gyorsabb, hogy az új vinyó gyorsabb, mint a régi maxtorod.

Töredezettség mentesítést próbáltad?
Meg néha nem árt újra húzni az xp-t, idővel az is belassul.
Nézd meg hdtune, vagy valami más progi segítségével, hogy mennyivel másol.

[ Szerkesztve ]

(#1413) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

2 napja leejtettem a vinyómat. Megyeget azóta, de a tömörités ill másolás igen csak lassult. Sentinel is hibákat jelez :[link]

Szeretném valahogy megmenteni, akár tárolónak, akár teljes értékü rendeszer vinyónak. VAn errre mód ?

Köszi

Esetleg ha nem ebbe a topicba való, mondjátok már meg hova kell rakni. Mert volt valami vinyó hiba topic, de nem tlaáltam.

(#1414) Goll-r


Goll-r
tag

Hy! Bocsi a sok hülye kérdésért, de nem vagyok penge ezekben a dolgokban! :F
Na szval van egy régi alaplapom Abit nfs7 sg2 és annak az adatlapjára ez van írva: Controller for lagring RAID ( Serial ATA-150 ), na szóval a kérdés: ehhez vehetek serial ata2 vinyót? Na meg még egy ökör kérdés Serial Ata2 vinyót lehet csak ide vinyóként használni régi alaplapban és ha igen akkor nem lesz lassabb egy ide 133-as 7200rpm-es vinyótól? :F
Még 1x bocsi a hülye kérdésekért!!! :R

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1415) MaciG válasza KMT (#1412) üzenetére


MaciG
addikt

Még friss ropogós a win. CSak sokan dícsérték a sata-ás vinyókat, azért gondoltam, hogy az gyorsabb :B

BANZAII

(#1416) KMT válasza Goll-r (#1414) üzenetére


KMT
addikt

Serial ATA-150 : sata 1

Sata2-es vinyó is megy vele, szokott rajtuk lenne sata1 opció (jumper).

Második kérdést nem igazán értem. Sata vinyót nem tudsz ide-ként használni, mert más a csatlakozója. Esetleg valami átalakítóval.

(#1417) Atimester


Atimester
aktív tag

Ha már a csatlakozó felület szóba került (IDE, SATA/SATA II), valaki, aki tájékozott a témában kifejtené a köztük lévő különbségeket. :R
Milyen csatlakozók vannak, milyen sebességűek, előny-hátrány stb.?
(SATA: 1,5 Gb/s :)) SATA II: 3 Gb/s)

Attila

(#1418) Brett apó válasza Atimester (#1417) üzenetére


Brett apó
tag

Sata I és II csatlakozója között nincs különbség ugyanazok. Ide meg sata között gondolom te is látod a különbséget ;) Amit írtál azok csak elméleti sebességek,nem 2x a sebesség a sata 1-hez képest. Tippem szerint olyan 30-40%-kal gyorsabb.

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#1419) Brett apó válasza garfield-r (#1410) üzenetére


Brett apó
tag

Nekem egy ugyanilyen muzsikál a gépemben,igaz csak 1 hónapja. Eddig meg vagyok elégedve vele,a másolás is gyors. Hangjáról nem tudok nyilatkozni,mert a mellette lévő 2 maxtor-tól nem hallom :D

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#1420) TeeJay válasza Flashcash (#1403) üzenetére


TeeJay
félisten

seagate is megadja mekkora tányérok vannak a vinyóban
7200.11széria csak 250gigás tányérokkal jön ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1421) TeeJay válasza garfield-r (#1410) üzenetére


TeeJay
félisten

helyedben hagynám az 500gigás Samsungot és 7200.11-es 500gigás Seagate-et vennék ami már 2tányéros és 32MB cache

Aliencomputers-ben van ha minden igaz ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1422) garfield-r válasza TeeJay (#1421) üzenetére


garfield-r
tag

Kösz, meg is néztem :R , és tényleg jobban hangzik a 32 Mb cache, de az a nagy baj, hogy az Bp-en van, Én pedig Kecskeméten... majd a boltban, ahol kinéztem a Samsungot megkérdezem h tudnak e hozni, és majd kiderül.
Még 1x Thx

(#1423) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Van a gépemben 3 db SATA-s Samsung vinyó: 200-as, 300-as, meg egy 500-as. Minnél halkabb gépet szeretnék, de a vinyók alapzaja, súgása eléggé zavar.

Melyik program lenne arra a legalkalmasabb, hogy halkítsa a vinyókat, de a sebességük ne csökkenjen drasztikusan?

Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1424) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#1423) üzenetére


Anubis_9
őstag

Időközben ajánlották a HD Sentinel-t, amiből feltettem a 2.0-ás verziót. Ezen belül is az Akusztikai Menedzser-t kell majd használnom.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1425) Ex


Ex
csendes tag

Egy kis segítség kéne! :F
Mi a különbség a két vinyó közörr Western Digital WD3200AAKS vs Western Digital WD Caviar WD3200KS ?
Árban az AAKS 2k-val több.
Én csak ennyit találtam
Buffer to Disk: KS / AAKS 783 Mbits/s max / 972 Mbits/s max
Melyiket javasoljátok inkább, ha tudnátok segíteni azt megköszönném :R

Hirosima: 45, Csernobil: 86, Windows: 95.

(#1426) tomcsi23 válasza Anubis_9 (#1423) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szia!

A hdd sentinel nem mindig tudja kezelni az akusztikai menedzselést, de a samsungoknak megvan a saját progija: HUTIL. Dosban indul - floppy (bár van cd-s is, ahogy elnézem), vagy ha nem akarsz ezzel szórakozni, akkor az Ultimate Boot CD-n is rajta van. Utóbbi ajánlatos sok egyéb témában is.
Azt viszont tudni kell, hogy a fenti lehetőség csupán a seek hangra vonatkozik. Ha alapban is hangos a vinyó, akkor azon programmal nem nagyon tudsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1427) Anubis_9 válasza tomcsi23 (#1426) üzenetére


Anubis_9
őstag

Tegnap hiába állítottam a HDD Sentinel-lel az akusztikai menedzsmentben, nem lett semmivel sem halkabb a Samsungok alapzaja, ahogy te is írtad... :(

Viszont meglepő módom, a 300 MB-os rendszervinyóm MINIMÁLIS TELJESÍTMÉNY ÉS HANGERŐ-re volt állítva. Ezt azért feljebb húztam kicsit. :) Hogy miért volt így konfugurálva, fogalmam sincs... :F

Egyedüli megoldásként olyan vinyózaj-csökkentő dobozkákra tudok gondolni, de ezekben meg eléggé melegednének szegények. :B Pl. vmi ilyesmi:
[link]
Scythe Silent Box .

Köszi a segítséget! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1428) tomcsi23 válasza Anubis_9 (#1427) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vannak frankó kis, hűtős dobozok is, viszont a melegedésre tényleg fokozottan figyelni kell, pláne, hogy a legtöbb samsung alámér. Ha valóban csendesebb vinyót akarsz, akkor cserélni kell egy halkra.
300 megás rendszervinyó? Mennyi a windóz indulási ideje? :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1429) Anubis_9 válasza tomcsi23 (#1428) üzenetére


Anubis_9
őstag

Jaj! :B Nem 300 MB... 300 GB inkább! :C Szépen néznénk ki... :Y

Amúgy van egy ilyen aránylag új termék: Scythe "Quiet Drive". Kb. 10.000 Ft. Átgondolom, akarok-e ennyit szánni rá. :))
[link]

Lehet jobban járnék, ha LAPTOP vinyót használnék a jelenlegiek helyett. Úgy tudom, ezek SOKKAL halkabbak a 3,5-eseknél. Csak kicsit drágábbak...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1430) tomcsi23 válasza Anubis_9 (#1429) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem nagyon foglalkoztam még winyós hűtőkkel, kis légáramlat, szellős ház azért fontos.
Nem feltétlen kell laptop vinyót hajtani, bár tény, hogy azokat nehéz überelni csendességben. Viszonylag halk vinyókat lehet találni 3,5-ösökben is, itt általában a gép más alkatrésze lesz hangosabb, mint maga a vinyó. ;)
Itt egy kezdeményezés.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1431) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék a HD403LJ (400gb/7200/16M) sata2 samu vinyoról, ez jó nem jó
ahogy látom 2007.11 a gyártási hónap
SEC-HD403LJ(B) egészen pontossan
Azt sikerült kideríteni hogy 3 db 133GBos tányérból áll 5 fejjel.
Jó vétel lehet ?
előre is köszi

(#1432) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!
Kapcsolódó téma, gondolom itt a legtöbb hozzáértő szaki:)

Szeretném külső vinyót akasztani a gépre, milyen "dobozt" ajánlotok, ami halk, nem melegszik benne a vinyó és megfelelően gyors, de persze nem kerül sokba?:)
Van-e sebességbeli, vagy más eltérés ha p-ata, vagy ha s-ata vinyót rakok a boxba?

Az megoldható-e (bár gyanítom, hogy nem), hogy a külső vinyó legyen a rendszervinyó, azaz arról induljon a gép?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1433) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Jelenleg van egy Hitachi Deskstar 7K160-as, elviekben egytányéros vinyóm, ami a HD Sentinel szerint a pályafutása végéhez érkezett (21%-os kondíció, 70nap van még hátra, amúgy kb 4 hónapos, tehát megy vissza gariba, ha minden jól megy). A teljesítményével nem voltam teljesen megelégedve, az előtte lévő 160-as WD-m érzésre az talán gyorsabb volt. Ehelyett keresnék valamilyen hasonló kapacitású vagy akár kisebb vinyót, rendszer részére. Fontos lenne a megbízhatóság, és a gyorsaság. Gondolkodtam egy RAID0 tömb létrehozásán is, milyen SATA-ás vinyókat tudtok ajálani?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1434) <cyborg>


<cyborg>
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik lenne a jobb választás?
ST3500630A
WD5000AAKB
Vagy esetleg mást ajánlotok(~500 GB, PATA kategóriában)?
Ha esetleg tudtok olyan helyet, ahol jutányos áron hozzájuk lehet jutni, kérlek ne tartsátok magatokban!
Válaszaitokért előre is köszönet!

Üdv.: <cyborg>

(#1435) gorgo


gorgo
őstag

Hollari!

Csekkoltam pár boltot, de sehol nem lehet kapni Samu F1 vinyókat illetve csak az 1 terrásat. Valaki pezsgődurrogtatás mellett postolhatna már egy üzit, hogy végre kapható 320 gigás is...

Ha esetleg még hónapokat kellene várni, akkor WD3200AAKS vagy samu HD321KJ ??
(a WD4000AAKS az már 3 tányéros, jól sejtem?)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1436) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok.Úgy nézett ki,hogy kedden boldog tulajdonosa leszek egy Samsung 500gb-os T166-osnak.(ipontól rendelném,tuti az)

Úgy néz ki viszont,hogy ma délután is el tudok ugrani a cuccért, és a Vizeseknél valamivel olcsóbban megkapnám, és még rendelni sem kell,de nem vagyok benne biztos,hogy ez az a vinyó:

[link]

Valami hozzáértő írhatna,hogy nem létezik-e ilyen paraméterekkel másik cucc.

Halkan jegyzem meg,és nem ide tartozik,de az xp telepítőjébe hogy tudok sata vezérlőt integrálni?mert nincs floppym, és még sosem volt satás vinyóm,szal kicsit félek:)

(#1437) Cyrin válasza Spirit (#1436) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez tuti az.

(#1438) Spirit válasza Cyrin (#1437) üzenetére


Spirit
őstag

Királyság :)
Köszi szépen a választ, már meg is csináltam a driverintegrálást a xp-be, épp most rendezkedek a két kiöregedett 120-asomon, hogy csak át kelljen húzni az új vinyóra:) Az egyik annyira a végét járja,hogy ha jobban meghajtom(pl 4gb-os dvd rarból kicsomagolás ) 3-ból egyszer sikerül,mert szétfagyok :) Remélem sebességben is nagy lesz a változás..Az egyik egy Maxtrox Diamondmax 9-es, a másik egy Seagate Barracuda 9-es talán..

(#1439) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Az a gondom, hogy rettentő lassú az adataimnál szereplő konfigom, s a vinyóra gyanakszom, elég régi már és rettentően kerreg.(Maxtor Diamondmax 10)
Gondolkoztam rajta, hogy veszek egy 36Gb-s Raptor-t rendszervinyónak és ez megmarad adatnak vagy szerintetek jobb megoldás lenne elpasszolni a mostanit és venni egy WD RE 250-es YS/ABYS vinyót?

[ Szerkesztve ]

(#1440) Cyrin válasza Spirit (#1438) üzenetére


Cyrin
addikt

Remélem elégedett leszel vele, én nem tudok rosszat mondani az enyémre, de amit a legjobban értékelek benne, hogy nagyon csendes.

(#1441) bebar


bebar
aktív tag

Nekem most van egy Samsung SP2504C 250 GB-os winyóm.
Van ennél gyorsabb, ill. picit csendesebb?

Nekem lassúnak tűnik..

(#1442) sammo


sammo
csendes tag

Hali!

Nem tudok dönteni 2 notebook wincsi között:

2,5" Samsung 250GB SATA 5400rpm 8MB (HM250JI) - 28400 Ft
2,5" WD 250GB SATA 5400rpm 8MB (WD2500BEVS) - 31800 Ft

Szerintetek melyiket érdemes megvenni, ha az árkülönbséget nem vesszük figyelembe? Minden szempont számít, de a legfontosabb a megbízhatóság. Több ember véleményét is várom!
Előre is köszi! :)

(#1443) as_Rock


as_Rock
őstag

#1432-re valaki?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1444) TeeJay válasza bebar (#1441) üzenetére


TeeJay
félisten

igen van gyorsabb és halkabb is
250-es Seagate 1tányérral vagy 500-as Seagate 2tányérral 32MB cache-el
vagy WD vinyókba ugyanezek :R

ami neked van abban 2darab 125gigás tányér van 8MB cache szóval nem nehéz gyorsabbat találni tőle :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1445) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

vennék egy vinyót de nem igazán értek hozzá ezért fordultam hozzátok!

feltételék 120-tól felfelé legyen halk megbízható és gyors!!

jah és sata és sataII között mi a különbség?

Köszi

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1446) KMT válasza Sickboy25 (#1445) üzenetére


KMT
addikt

Én tippem: Western Digital.

Sata téma még ezen az oldalon feljebb.
Amúgy a válasz: a csatlakozó sebessége. Meg más is:
[wiki]

Mondjuk ilyet is találtam, de ez eléggé szőrszálhasogatásnak tűnik.

(#1447) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Samsung HD753LJ ez már elvileg az F1 széria igaz?Van valami teszt róla? :F

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1448) Myers


Myers
senior tag

Üdv!

Vettem egy WD4000AAKS-t. Iszonyú halk. Először azt hittem el sem indult. :)

De nem ezért írok. Ez egy SATA2-es vinyó. Lehet abból gond, ha egy csak SATA1-et támogató alaplapra rakom? A winyón vannak jumper tüskék, valami stand by-os dolgot lehet is állítani, de sata1/2 közötti jumperelésről nem ír.

(#1437) Cyrin : Leírhatnád a driverintegrálást XP-be. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#1449) Zozzant válasza Myers (#1448) üzenetére


Zozzant
addikt

nem lehet gond, sata1-el fog menni

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1450) Szkeptik


Szkeptik
tag

Üdv!

Láttam az iponon egy SEAMAX winyót. Tud valaki véleményt modani erről a márkáról? Olcsóbb, mint a többi azonos méretű HDD ami általában rossz jel.

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.